I 1 Evenals vroeger Na hef Rooken >0 MAANDAG 5 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 LAATSTE BERICHTEN i)E UIVER TE DEN PASSAR. DEN PASSAR, 5 November (Aneta). On- üer geweldig enthousiasme, zoowel van de zijde der Europeesche inwoners als van die der Baliers, die bij duizenden aanwezig waren is de „Uiver" hier voorspoedig geland. De Resident van Bali sprak de bemanning toe. Het vliegtuig zal tot overmorgen hier blijven. Voor de bemanning zijn tochten ge organiseerd, terwijl tevens een Balisch dans. feest zal plaats hebben. Overal is de vlag uit gestoken en iedereen wil de bemanning zien. iTwee verkeersongevallen op de Merwedebrug. De heer A. G. BI. wonende Leidschevarat te Haarlem, was Zaterdagochtend met zijn auto voor een zakenreis op weg naar Duitschland, toen hem op de Merwedebrug een ongeval overkwam, waarbij hij, wonder lijk genoeg, slechts onbeduidende kwetsuren opliep, doch waardoor zijn auto totaal ver nield werd. Volgens een der politiemannen, die van het gebeurde proces-verbaal op maakten, had hij nog nimmer bij een ver keersongeval een auto zóó uit elkaar gerukt gezien. De talrijke automobilisten, die, on middellijk na het ongeval, zich rondom den vernielden wagen verdrongen, konden geen van alleen begrijpen, dat de heer B., die op de bestuurdersplaats zat, heelhuids uit' den wagen was gekomen. Het ongeval geschiedde, doordat van de richting Muiden een auto naderde, bestuurd door den heer W. A. S., terwijl mej. Sch. in de auto zat. Beiden zijn te Bussum woonachtig. Deze auto ging eensklaps links van den weg rijden, omdat naar de heer S. tegen over de politie verklaard heeft een daarvóór rijdende auto, plotseling werd stopgezet wegens een zich op den weg bevindenden driewieler. Door de gladheid van den weg zegt de heer S. den wagen niet voldoende in be dwang te hebben gehad, zoodat dezie met volle kracht opreed tegen de auto van den heer BI. uit Haarlem. Door den hevigen schok van de botsing werd de auto van den heer BI. op de boven omschreven wijze vernield; de bestuurder liep slechts een wonde aan kin en handen op. In de auto van den heer S. werd mej. Sch. aan den wang gewond door glasscherven uit haar bril, welke bij de botsing brak. De heer S. bleef ongedeerd. Ook zijn wagen werd der mate beschadigd, dat deze voorloopig geen dienst kon doen. De auto van den heer B. werd naar het dichtbij zijnde autokerkhof gesleept. Dr. Niekerk van Muiden kwam ter plaatse, om de eerste hulp te verleenen; ter verdere verbinding werden de heeren BI. en mej. Sch. door passeerende automobilisten naar dr. Der Kindre-n te Diemen gebracht. Zooals altijd met een verkeersongeval op dezen drukken autoweg het geval is, stopten ook ditmaal zeer vele auto's, waarvan de be stuurders zich naar de plek van het onge val begaven. Terwijl de drukte op het grootst was, naderde van de richting Muiden een lijkauto., waarin zich een kist met het stof felijk overschot van een inwoner uit Amers foort bevond, waarvan de teraardebestelling te Katwijk zou plaatsvinden. Het is de politie niet mogen gelukken nauwkeurig vast te stellen, hoe deze lijkauto met een der talrijke auto's welke zich op dat oogenblik op den weg bevonden, in botsing is gekomen, aange zien de bestuurder van eerstbedoelden wagen niet geneigd bleek, er veel van te vertellen. Vermoed wordt, dat die bestuurder te veel aandacht geschonken heeft aan den ver nielden wagen van den. heer BI., waardoor de lijkauto in botsing kwam met een anderen wagen en niet in staat bleek, de reis naar Katwijk voort te zetten. Zoo spoedig mogelijk werd naar Amersfoort getelefoneerd om een anderen lijkauto, waarin de kist met het stoffelijk overschot werd overgeladen, waarna de laatste tocht kon worden voortgezet. In verband met de botsing tusschen de auto's van de heeren BI. en S. stelt de politie een uitgebreid onderzoek in, omdat er grond bestaat voor het vermoeden dat laatstge noemde op onvoorzichtige wijze links van den weg is gaan rijden. Kort tevoren waren zoowel de Merwedebrug als de opritten ter weerszijden van de brug in beide richtingen met zand bestrooid. „Duitschland heeft her- bewapend". Le Journal begint een serie onthullingen. PARIJS, 5 November (Reuter). ,De Journal" begint heden de publicatie van een serie artikelen onder den titel „Duitschland heeft herbewapend". In dit eerste artikel schrijft het blad. dat de Rijksweer thans 250,000 man telt en bin nenkort 3-00.000 man zal hebben. De arbeidsdienst telt 500.000 verkapte sol daten, terwijl verder twee en een halfmil- iioen jongelieden zijn geoefend en zonder meer in het leger kunnen worden ingelijfd. Er wordt dan nog niet gesproken van de verschillende politieafdeelingen. NEDERLANDSCHE HOTCLUB. Woensdag 7 November 8 uur houdt de Ne- derlandsche Hotclub afd. Haarlem weer een bijeenkomst in het gebouw van den H.K.B. De heer J. B. v. Praag zal een lezing hou den over ..Groote Trombonisten", geïllustreerd met gramofoonplaten. TOOXEELSTUK AAN WOLVEGA'S UITVIN DER OPGEDRAGEN! Vaz Dias meldt ons: De directie van ,.Die Haghespelers" heeft, naar zij ons verzoekt mede te deelen naar aanleiding van de berichten in de bladen om trent de uitvinding van den zonder brand stof loopende motor het stuk ,De Groote Kans" dat de strijd en overwinning behandelt van den uitvinder van den zonder brandstof loopenden motor op te dragen aan den Ne- derlandschen uitvinder den heer J. Warde nier te Wolvega. AMSTERDAA4SCHE BEURS MAANDAG 5 NOV. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFF^FN'^fNG KANTOOR HAARLEM Autogiro-vliegtuig op verkenning. Boven Haarlem en Bloemendaal. Zaterdag j.l. is het autogiro-vliegtuig van den heer Jacob Mees uit Rotterdam, dat op den lOen November op het Sportveld van het Kennemer Lyceum zal dalen en weer opstij gen, blijkbaar eens op verkenning geweest. Ongeveer te 3 uur verscheen het boven Bloemendaal en Haax-lem en trok veler aan dacht door. zijn eigenaardigen bouw en de ge heel bijzondere wijze van vliegen. Het toestel daalde tot zeer laag bij den grond en bleef gedurende een poos nagenoeg op de zelfde plaats zweven, waarna het wederom vertrok. Met -ie snelheid van 150 K.M. per uur is het naar de „stal" Waalhaven teruggevlogen. De heer Mees zal a.s. Zaterdagmiddag 10 November des namiddags te 3.15 op het Ken- nemer-Lyceum-sportveld dalen. Van 2 uur tot 3 uur zal een hockey- en voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen de Kennemer Ly- cëisten en de adelborsten van Willemsoord. Om 3 uur zal een demonstratie in de lucht plaats vinden door een vijftal militaire vlie gers uit Soesterberg. Om 3.15 zal het auto- giro-vliegtuig landen. De opbrengst zal komen ten bate van het Nationaal Luchtvaartfonds en het Nationeal Crisis Comité. Explicaties met film en licht beeld betreffende het autogiro-vliegtuig en den K.L.M.-luehtvaartdienst, in het school gebouw zullen slechts toegankelijk zijn voor leerlingen en ouders. Ernstig verzet staat Doumergue te wachten. Rede van Renaudel te Toulon. PARIJS, 5 Nov. (V.D.) In een dis trictsvergadering der neo-socialistische partij te Toulon heeft het kamerlid Renaudel zich uitgesproken tegen het Marxistische eenheids front doch voor een samenwerking met de linksche partijen. In verband met de hervormingsplannen van Doumergue sprak Renaudel de vrees uit dat Doumergue zijn hervormingsplannen zal doorzetten en dat men dan op zeer ernstige gebeurtenissen moet rekenen, waarbij bloed zal vloeien en het tot opstand zal komen. 1 30 2 30 Sta&tsL Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl.. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930( Voungleen.) 217/8-22 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 19 32 Scheepv. Mijen. Oude Boot 4 Scheepv. Unie 29 Stoomv. Mij. Ned. 30* Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie... 327/8 A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) 195 v. Berkei's Patent - Cert. Calvé Delft 43 Nederl Ford - N'ed. Ind. Gas (Nat Bezit) 172 Gem. Bob. Philips 2C8 211 Unilever 71* Indnstr. Buitenland. 6* Anaconda Copper 21 9Vp Bethlehem Steel 15* -15% Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 2Vs intern. Nickel 14 VB North Amer Cy. Standard Brands U. S. Leather V. S. Steel 19* Banken Binnenl. Koloniale Bank 29* Cert. Handel MIJ. 36* Indische Bank 57 Banken BuitenL ,sche Reichsb. 47 Vtrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 137* 136* - Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 9VB - Shell Union 4* Cultuur Mijen. H. V. A 145* 146 62 N. I. S. U 56 Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 134 Billiton II 172 6* Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 142* Deli Mij 116 60 122 Rubber Mijen. A'dam Rubber 86 86* Dell Bat, Rubber.... 65 Koffie - Ver. Ind. Cult, 85 Ned. Ind. Rubber Ondern. - Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca 32 Comm Wilwaukee 1 5 pet. Adj. Milwaukee 4Ve-H Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers zal Modelboerderij „WEERESTEYN" te HILLEGOM, weer zelf de distributie barer ongeëvenaarde modelmelk, met de daaruit bereide bijproducten ter hand nemen. Wij verzoeken onze klanten, die tot dusver onze modelmelk via „De Sierkan" betrokken, zich met ons in verbinding te willen stellen. Onze producten zijn mede verkrijgbaar bij „Eigen Hulp", Telef. 11488 en Boerderij „Bron stee", Telef. 28055. Modelboerderij „Weeresteyn", Hillegom Telef. Nos. 5107 - 5809. ,(Adv. Ingez. Med.) GEMEENTE-ARTS TE SPAARNDAM. Door B. en W. wordt voorgesteld ter ver vulling van de vacature van gemeente-ge neeskundige, ontstaan door de benoeming van den heer W. B. Smit tot Directeur van den ge meentelijken geneeskundigen- en gezond heidsdienst, te benoemen den. heer O. Degge- Ier, arts, te v.m. Spaarnaam. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL JAARVERGADERING BLOEMENDAALSCHE G Y.MX AS TI EKVEREENIGIN G Zaterdagavond hield de bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in hotel Roozendaal te Overveen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. Pronk, de goedgeslaag de winteruitvoeringen, den ijver en toewijding van den leider, den heer H. Beets en de gun stige resultaten van de athletiek-afdeeling. Mej. J. Timmer bracht het jaarverslag uit van de gymnastiekafdeeling; de heer Ver- wers van die voor athletiek. Uit het laatste bleek, dat de B. G. V. aan de spits staat van de afdeeling athletiek van den Kennemer Turnkring. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat men niet ontevreden kon zijn over den financieelen toestand der vereeniging. Den penningmeester werd décharge verleend. De aftredende voorzitster van de dames- afdeeling mevr. M. Promk-Flens werd vervan gen door mej. R. Bernard. De heer H. H. Meijer, die als commissaris bedankt had werd vervangen door den heer J. Bos. In de tijdelijke vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. Cassee, werd voorzien door de benoeming van den heer R. Beek. Bij de rondvraag vroeg de heer F. v. d. Lande om uitbreiding van het aantal oefen uren voor athletiek. De heer Beets, vreesde, dat de afdeeling gymnastiek daaronder zou lijden; hij verklaarde zich er tegen. Het verzoek werd niet ingewilligd. Meer geluk had het voorstel van den heer Van den Klinken berg, nl. om ook onderlinge wedstrijden voor gymnastiek te organiseeren. Dit verzoek werd toegestaan. MEER MEDAILLES BIJ SURSUM. In aansluiting op de mededeeling van on zen muziekrecensent, den heer G. J. Kalt. over de toekenning van een verguld zilveren medaille aan den heer A. Schipper, ter ge legenheid van het 121/2-jarig bestaan van het Bloemendaalsche muziekcorps „Sursum" kunnen wij mededeelen, dat ook de heeren J. J. Huizinga Sr., J. Genis en J. A. Meng een dergelijke onderscheiding hebben ontvangen. HEEMSTEDE TOONEELCONCOURS „DOOR EENDRACHT STERK". De derde avond van het tooneelconcours mag stellig zeer goed geslaagd heeten. Nu was het de Gemengde Tooneelvereeniging St. Ge- nesius uit Overveen die voor het voetlicht bracht „Materialisme" een tooneelspel in 3 bedrijven van Jos. Smit-s en Jac. Braun. Dit stuk behandelt den strijd tusschen de eerzucht van den vader eenerzijds en de liefde tot zijn kinderen anderzijds. Zoowel het stuk als de manier waarop het werd vertolkt, hielden het talrijke publiek in de grootste spanning. Na ieder bedrijf, en vooral op het eind oogstte het gezelschap een langdurig applaus. Tot nog toe mag D. E. S. tevreden zijn met dit concours. En in zijn openingswoord sprak de voorzitter van D. E. S. ook deze meening uit. Hij wekte op, toe te treden als donateur of lid. Na afloop bleef het meerendeel der bezoe kers nog eenigen tijd gezellig bijeen. Ook nu weer wist de Heemsteedsohe Jazz band tusschen de bedrijven en in de pauze de aanwezigen in de goede stemming te houden. Bij het gezellig samenzijn zorgde de band voor uitstekende dansmuziek. ZANDVOORT Ziekenhuisverpleging voor rekening van Zandvoort? Door de commissie voor-sociale zaken is in overleg met enkele doktoren een voorloopig plan opgemaakt om te komen tot een ge meentelijke ziekenhuisverpleging. Dit plan zal waarschijnlijk reeds in de eerstvolgende raadsvergadering ter tafel komen. De belang rijkste bepalingen laten we hier volgen: Ingesteld wordt een gemeentelijke verzeke ring tegen de geldelijke gevolgen van zieken- huisvei-pleging. Ieder ingezetene kan zich bij de gemeente, die als verzekeringsmaatschappij optreedt, verzekeren, doch moet tenminste 8 weken premie hebben betaald om aanspi'aken te kunnen laten gelden. Bij toetreding moet ieder een verklaring teekenen betreffende het vervallen van zijn rechten ingeval van het erzwijgen van kwalen en dergelijken. De gemeente heeft 'n premie en betaald op haar beurt de ziekenhuiskosten. Aanvragen om opneming, het voeren der administratie, afgifte van polissen en afre kening met de ziekenhuizen, geschieden ten raad huize. Opneming geschiedt alleen wanneer een schriftelijke verklaring van drie geneesheeren wordt overlegd, nl. van den behandelenden en IP twee andere in Zandvoort gevestigde ge neesheeren. Bij levensgevaar kan van deze bepaling worden afgeweken. De opneming gelat voor de derde klasse van een der te Haarlem gevestigde ziekenhuizen en wel voor ten hoogste drie maanden. Inbe grepen zijn de kosten van specialisten, medi cijnen en gebruik van operatiekamer. Ook het vervoer is bij de verzekering inbegrepen. Onder de verzekering valt- niet verpleging wegens: a. tuberculose, b. in sanatoria of kixidervacantiekolonies. c. wegens geestes ziekten, d. wegens zwangerschap, e. voor asthma. De keuze van het ziekenhuis mits te Haarlem is vrij. In overweging wordt gegeven de volgende premies vast te stellen: bij een gezinsinkomen van f 1800 voor iedere verzekerde boven 16 jaar 9 cent en voor elk kind 1 cent; bij een gezinsinkomen van f 18002500 10 cent en 2 cent; bij een gezinsinkomen van f 25003500 14 cent en 3 cent, bij een gezinsinkomen boven f 3500 15 en 5 cent. Voor inwonend dienstl personeel 13 cent. Met de te Haarlem gevestigde ziekenhuizen zal overleg gepleegd worden omtrent het op nemen van patiënten opdat steeds op vol doende plaatsruimte gerekend kan worden. In overweging wordt gegeven een raads commissie in te stellen, om toezicht te houden op de uitvoering en naleving der bepalingen. LISSE H. B. G. BESPREEKT CRISISMAATREGELEN VOOR DE BLOEMBOLLEN. De afdeeling Lisserbroek van het Hol- landsche Bloembollenkweekers Genootschap vergaderde Vrijdagavond onder leiding van den heer C. Clemens Pz. De agenda bevatte in hoofdzaak de vier bekende vragen over saneering teeltbeperking minimum. of garantieprijzen en contx'ole op de export. De pxxnten 1, 2 en 4 werden zonder dis cussie aangenomen. Over den minimum- of garantieprijs werd van gedachtexi gewisseld. Bij stemming waren er 14 voor garantieprij zen, 3 voor minimumprijzen en 5 blanco. Een motie werd aangenomen waarin wordt aan- ;edrongen: 1. dat voor 1935 de binnenlandsche mini mumprijzen worden losgelaten en daarvoor in de plaats gesteld worden 'een garantieprijs voor het eventueele surplus; 2. dat deze garantieprijs gelijk zij aan een redelijke productieprijs, en deze prijs t.z.t. ten volle worde betaald door het vak onderling (indien n.1. de regeering geen fondsen be schikbaar wenscht te stellen. 3. dat de onverkoopbare bollen direct na 2 of 3 xnaal veilen uit het aanbod worden ge nomen en opgeslagen en eerst dan weer in geschakeld als het dagelijksch aanbod onvol doende is. 4. dat de niet verkochte bollen per 1 Sep tember worden gekeurd en op dien basis wor den uitbetaald, IJSCLUB. De Lissesche IJsclub houdt hedenavond haar algemeene vergadering ten Hotel „De Witte Zwaan". Verzachten de keel en verfris- schen den mond ZUIVEREN DEN ADEM (Adv. Ingez. Med.) blijft verzetten tegen een billijke en gewensch- te pensioenverbetering van voormalige diena- ren van zijn Departement, nl. gelijkstelling van pensioen met oud-burgerambtenaren, die géén groot bedrag van de schatkist vergt en aan de gi-ievende „steunregeling" een eind kan maken. Het is volstrekt niet noodig te behoox-en tot belanghebbenden om te concludeeren, dat hier wat ha-pert. Vooral als men leest, wat de Minister heeft gezegd op 16 Februari 1934, biz. 308 van de Handelingen der Eerste Kamer en wel dit: „dat de financ.ieele toestand van de o.g. mi litairen ongunstig afsteekt bij den geldelijken toestand van andere gepensionneerden en dat er dus aan gedacht kan worden om een ver schil in behandeling weg te nemen". En voorts nog: „dat de zaak in bespreking is en daarom aan de Kamer wordt gevx-aagd de resultaten van het onderzoek en de bespre kingen met eenig vertrouwen af te wachten". Het hier aangehaalde, houdt m i. wel dege lijk een belofte In, ook al wordt dit ontkend door den betrokken bewindsman. Al is dezen ouden oud-landsdienaar mogelijk volgens de letter der Wet geen onrecht gedaan, wat nog lang niet vaststaat, dat er een moreel recht bestaat, is nog door niemand ontkend. Moge de Minister van Defensie, door de Kamers overtuigd, zijn standpunt, ook in des lands belang, wijzigen. De oude getrouwe door zorg gekwelde dienaren van Zee- en Land macht, blijven hopen op een beter lot. Met dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, H. Salomo's goudmijnen terug gevonden? Haart. Dagblad 29—30—31 Oct 1934. INGEZONDEN de Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De oud-gepensionneerde Militairen. Onrecht bestendigd en vergroot. Zeer geachte heer hoofdredacteur, Na kennisneming van het V. V., betreffen- de het Wetsontwerp tot vex-hooging van de uitkeeringen aan o.g. militairen van Zee- en Landmacht, was er blijkbaar groote vreugde bij deze groep misdeelde landgenooten. Hulde en dank aan alle Kamerleden, ook wegens het door velen hunner gespokene bij de behande ling van genoemd Ontwerp op 16 en 17 Octo ber jl., is hier volkomen op zijn plaats. Op blz. 65 van de Handelingen der Tweede Kamer van 17 October 1934 staat vermeld, dat de zaak der o.g. militairen de belangstelling heeft van alle Kamerleden en ook wel van de Regeering. Het is bedroevend, onbegrijpelijk enook bedenkelijk, dat, niettegenstaande die tege moetkomende houding, ja, dat verlangen van Kamerleden uit alle fracties, de Minister zich Zeer Geachte Redactie, Mag ik U verzoeken geheel Duiten uw ver antwoordelijkheid onderstaand verweer op te nemen tegen den aanval van den Hooggeach- ten Heer Tideman op mijn mededeelingen in een inteiwiew met Uw Redactie. Wanneer ik met van Linschoten Sumati-a met Trapobana vereenzelvig, ben ik in goed gezelschap. Kent de heer Tideman echter de afleiding van de Minankabausche woorden Tampo, goudaan wijzing en Bana, dat echt of werkelijk betee- kent? Wat Ophir betreft, het was Luitenant Kolonel v. d. Haas zelve, clie index-tijd naast den Hollandschen naam Ophir den eigenlijken inlandschen naam voor dezen berg, de Tala- mau, bekend maakte. Maar wat doet dat alles toe. Dat is onvruchtbare geleerdenstrijd. Hoofdzaak is en dat is de heer Tideman met mij eens, dat Sumatra indertijd groote schat ten aan goud heeft opgeleverd en hij heeft ze zelf waarschijnlijk als jong bestuursambte naar meermalen bij de bevolking gezien. Goud mijnen crëeren hoef daar dus niet; ze zijn er altijd geweest en uit geschriften als de „Sed jarah Melajöe" en Westenenk's opstellen over Minang-Kabau is Tijdsch. v. Ind. Taal, Land en Volkenkunde in 1916 blijkt overtuigend, dat deze oude mijxxen moeten gelegen hebben in hét brongebied der Ba lang Hari. Een zij rivier de Batang Sapat, die de concessies van Sumatra's goudmijn dooi-snijdt wordt, daar in genoemd en ook HolLandsche schrijvers bren gen gegevens over den grooten goudrijkdom. Vei-telt niet Kroeskamp uit den tijd der Oost- Indische Comp. in „De Westkust en Minang- Kabau 16651668" van karavanen van meest al honderd en meer gouddragers? En ligt het nu niet veel meer voor de hand de oude terug gevonden mijngangen, waar op primitieve wijze reeds zulke schatten wei-den vex-zameld opnieuw te gaan ontginnen met moderne hulp middelen, dan expedities uit te zenden naar volkomen onbekende teri-einen in het maag delijk oerwoud in het hart van een bijna onbe reikbaar werelddeel, wat Nieuw Guinea toch nog steeds is? Ik zelf heb het eerste stukje gouderts uit het Digoelgebied van Nieuw Gui nea naar Nederland meegebx-acht, maar ex ploratie en exploitatie daar moeten veel ris kanter en kostbaarder worden gegcht dan in het historische land van den Goentang Maha-Meroe aan Sumatra's Westkust. Dit al les natuux-lijk geheel voor mijn verantwoor ding. Dankend voor de plaatsinxiinte. Dr. W. G. N. v. d. SLEEN. Nu moet hettoch spoedig komen, het groote nieuws voor iedere vrouw, die modern wil zijn. Kom, we gaan naar blz. 12 tAéo. Ingez. UeAl

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7