Na 16 Nov. autonome clearing. DINSDAG 6 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De „bonken" worden in consumptie gebracht. Crisissteun voor aardappelen wordt verlengd. Goede oogst, slechte exportvooruitzichten. De minister van economische zaken heeft de vraag, wat voor de naaste toekomst inzake den crisissteun voor aardappelen moet wor den gedaan, nauwkeurig overwogen. Daarbij is beslist, dat de maat der consumptie aardappelen dient te worden verruimd, waar door ook de z.g.n. bonken in consumptie kun nen worden gebracht. De minister is daarmede aan een herhaaldelijk tot hem gericht verzoek tegemoet gekomen. Het verbruik van aard appelen zal daardoor toenemen. De kosten van het levensonderhoud worden verlaagd. Waar de aardappel zoo bij uitstek een volksvoedsel is, is overwogen of de geheele steunregeling niet zou kunnen worden opge heven. .Dit is evenwel onmogelijk gebleken. De oogst blijkt, tegen de aanvankelijke ver wachting, ruim te zijn uitgevallen, terwijl de vooruitzichten van den export ongunstig zijn. Zou iedere steun worden opgeheven dan be staat in de komende maanden gevaar voor een ernstige daling der prijzen. Dit moet wor den voorkomen. De regeling wordt dus na 1 Januari verlengd. Mochten zich evenwel in den loop van het seizoen zoodanige wijzigingen in den toestand voordoen, dat tot intrekking of wijziging dei- heffing kan worden overgegaan, dan zal met de financieele belangen van hen, die voor dit seizoen de gebruikelijke wintervoorraden hebben gevormd, voldoende rekening worden gehouden. Over de technische uitvoering van de nieuwe maatregelen vernemen wij nog het volgende Ten aanzien van aardappelen behooren.de tot de rassen: Zeeuwsche Bonte; Zeeuwsche Blauwe; Bravo; De Wet; Eigenheimer; Beve lander, en Roode Star, de bepaling dat aard appelen bestemd voor menschelijke consump tie moeten kunnen vallen dor een vierkante opening van 3600 mM2„ terwijl de lengte niet meer dan 8 cM. mag bedragen, opgeheven. Voor de rassen geldt dus alleen nog de bepaling, dat aardappelen bestemd voor menschelijk voedsel niet mogen kunnen vallen door een vierkante opening van 1225 mM. De bepalingen omtrent de denaturatie- bijslagen blijven onveranderd gehandhaafd, zoodat da bonken niet vor een denaturatie- bijslag in aanmerking komen. Om voor den denaturatie-bijslag in aanmer king te kunnen komen moeten de aardappelen gezond zijn alsmede geschikt en uitsluitend gesorteerd voor menschelijk voedsel en kun nen vallen door een vierkante opening van 3600 mM2„ niet vallen door een vierkante ope ning van 1225 mM2. en niet meer dan 8 cM. lang zijn. De heffingen op aardappelen blijven gehand haafd met dien verstande dus dat voor de bonken van bovengenoemde rassen vervoerd in ongedenatureerden toestand niet meer een heffing van f 2, doch van f 1 per 100 K.G. verschuldigd is. Het werk bij de N. S. M. schiet op. Half April zal de laatste order uitgevoerd zijn. Wat het afloopen van het werk betreft bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, welke onderneming, als er geen nieuwe orders komen, haar poorten sluiten zal, is de situatie aldus, dat het in aanbouw zijnde motorschip „Jagersfontein", een zusterschip van de „Bloemfontein", aan het eind van dit jaar gereed zal zijn voor de proefvaart. In aanbouw zijn verder nog drie tan in schepen voor de Anglo Saxon Petroleum Company twee kleine schepen van gielijke afmetingen, welke respectievelijk einde Januari en begin Maart gereed zullen komen en één groote van 1200 -ton, welke half April voltooid' zal zijn. GEVAARLIJKE INSECTENBETEN. Geval met doodelijke afloop. Naar het „U. D." meldt, wordt Wijk bij Duurstede op het oogenblik geplaagd door ge vaarlijke insecten. Een vijftal personen be kwam ten gevolge van een insectenbeet ont zettend gezwollen armen en andere lichaams- deeleii. Een van hen, de 24-jarige A. v. d. H. die door zoo'n insect aan het hoofd gestoken was, is na eenige dagen smartelijk lijden in een ziekenhuis te Utrecht aan de daaruit ont stane bloedvergiftiging overleden. „HET ORANJE KRUIS". De 25e Algemeene Bondsvergadering van de Koninklijken Nationalen Bond voor Redding wezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" zal gehouden worden te Am sterdam op Woensdag 21 November a.s. Na het uitbrengen van verschillende versla gen heeft een verkiezing plaats van 3 leden van het bestuur ter vervulling van de vaca ture ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren: Dr. J. E, Feisser, Mr. Jos. van Mackelenbergh en A. J. Meyerink. In de vacature A. J. Meyerink beveelt het bestuur aan: 1. Dr. P. W. L. Penris, voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken". 2. A. A. Bierlee, voorzitter van den Neder- landsc-hen Bond tot het Redden van Dren kelingen. Voorts stelt het bestuur o.a. voor: een som van f 300 beschikbaar te stellen voor den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen. Naar aanleiding van dit 25-jarig bestaan vereenigt het bestuur zijn gasten aan een gemeenschappelijken maaltijd in het Carlton Hotel te Amsterdam, Indische leening 4 Woensdag 7 November as. verschijnt het prospectus van de nieuwe Indische leening, die gegarandeerd wordt door het Rijn. Het uitgegeven bedrag is 150 millioen gulden, waarvan 100 millioen gulden is geplaatst bij openbare instellingen. De rente bedraagt 4% en de uitgifte zal a pari zijn. De inschrijving zal opengesteld zijn Vrijdag 16 November; de storting is bepaald op 4 December HET JULIANAKANAAL. Opening begin van het volgend jaar. Naar het weekblad „De Binnenvaart", het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor ae Scheepvaart, verneemt kan de volledige openstelling van het geheele Julianakanaal tegen het begin van 1935 worden tegemoet gezien. VERLAGING GEVRAAGD VAN DE PREMIE VOOR DE ZIEKTEWET. Door den Raad van Arbeid te Utrecht is aan den minister van Sociale Zaken verzocht, te willen bevorderen, dat met ingang van 1 Januari 1935 de premie voor de Zieketeverze- kering voor het gebied van den raad van Ar- bied te Utrecht, wordt vastgesteld op 2 pet. van het loon dat voor premieberekening in aanmerking komt. Voorts is gevraagd dit percentage te doen gelden voor die bedrijven, waarvoor tot dus verre de premie was bepaald op 3.4 en 4.9 pet. Ten aanzien van de werkverschaffingen is voorgesteld de premie tot dusverre bepaald op 5pet., te willen terugbrengen op 3 pet. Overname van rundvee. Zooals reeds in de pers is bekend ge maakt. heeft de minister van Economische Zaken besloten, dat jongvee door de Regee ring zal worden overgenomen, benevens een aantal stuks-vee lijdende aan tuberculose. Ter regeling van deze vee-inlevering heeft de Nederlandsche veehouderscenitrale het volgende besloten: Elke veehouder wien over 1934, in verband met de teeltregeling, door één der Provinciale Landbouw-crisis-organisaties twee of meer vaarskalveren en/of niet geregistreerde stier kalveren zijn toegewezen, zal kunnen inleve ren een aantal voor het eerst drachtige vaar zen en/of voor het eerst drachtige pinken en- of vaarskalveren met een identiteitsbewijs 1934, gelijk aan de helft van het aantal aan dien veehouder toegewezen kalveren. Voor de gevallen dat een aantal is toegewezen, hetwelk niet door twee deelbaar is, zal afronding naar beneden plaats hebben. De veehouders die niet bereid zijn het ge- wenschte aantal dieren van de bovengenoem de soorten in te leveren zullen op hun toewij zing van kalveren over 1934-1935 worden ge kort met een gelijk aantal als dat, hetwelk zij tekort hebben ingeleverd van de. ge waagde soorten runderen; daarenboven zul len aan veehouders, wier veestapels in aan merking komen voor z.g. erkenning als meer waardig. geen boventallige vaarskalveren worden toegewezer. De aangifte voor levering is als bij vorige levering verplichtend gesteld; formulieren daarvoor zijn verkrijgbaar bij de districts secretarissen der gewestelijke landbouw crisis-organisaties en moeten bij de Gewes telijke Landbouw-crisis-organisatie, waaron der de betrokken veehouder ressorteert, zijn ingekomen minstens vijf dagen vóór den le veringsdatum. Zij moeten dus niet. zooals het vorig jaar, naar de centrale zelf worden ge zonden. Hierbij zij verder opgemerkt, dat den vee houders de gelegenheid wordt gelaten, even tueel een leveringsplaats buiten hun gewest te kiezen en eveneens om een ander namens, doch voor rekening van hen zelf, te laten inleveren. Met het oog op de komende melkbeperking en mede in verband met het feit, dat het totaal aantal toe te wijzen vaars- en niet ge registreerde stierkalveren voor den jaargang 1934-1935 ongeveer 50.000 stuks lager wordt gesteld dan voor 19331934 is het voor de veehouders van het grootste belang de ge vraagde runderen tijdig ter levering aan te bieden. De aangifte tot levering zal zoo moeten plaats hebben, dat die veehouders, die slechts één rund te leveren hebben, deze doen vóór 1 Januari 1935; de veehouders, die meerdere stuks te leveren hebben moeten de aangifte voor minstens de helft van het te leveren aan tal vóór dien datum hebben gedaan. Het aangifte-formulier bestaat uit twee deelen, waawan één deel voor antwoord dienst doet. Hierop ontvangt de betrekken veehouder de noodige mededeelingen omtrent de levering. Geen dier zal worden overgeno men, tenzij een antwoordkaart daarbij wordt overgelegd. De algemeene werkwijze bij de overname zal ongeveer zijn als bij de vorige. Voor de in aanmerking komende dieren zal evenwel bij de klassificatie worden volstaan met de klassen: A B en C. Klasse A wordt betaald met 25 ets., klasse B met 22 ets, en klasse C met 19 ets per K.G. levend gewicht, eventueel na aftrek van taTra, welke ook na slachting nog zal kunnen wor den toegepast, eventueel verhoogd. Bij uitzondering zal het gedurende de eer ste maand der levering geoorloofd zijn, in- plaats van de runderen der bovengenoemde soorten, drachtige runderen te leveren, wel ke reeds eerder hebben gekalfd, doch nog niet hebben afgewisseld. Overname T.B.C.-runderen. Tevens zal de gelegenheid bestaan tot inle vering van vrouwelijke runderen, lijdende aan tuberculose of para-tubeorculose. Deze dieren moeten worden aangeboden gedurende het eerste half uur na den aanvang der over name. Ook deze dieren worden geklassificeerd naar gebruikswaarde en daartoe verder inge deeld in vijf klassen, waarvoor in de eerste vier klassen per K.G. zal worden vergoed: a. plus klasse 30 cent. a. 26 cent. b. 22 cent. c. 18 cent. In de c.-min. klasse, waarin afwijkende dieren worden geplaatst, zullen deze per stuk worden getaxeerd. Nu hebt ge Abdijsiroop noodig! Gij hebt kou gevat I Gij hoest en Gij „doet" er niets aan. Past op! Bijna alle ernstige borstziekten zijn het gevolg van 't verwaar- loozen eener verkoudheid. Kom dadelijk de natuur Ie hulp, door de vastzittende slijm, die ziektekiemen bevat, Ie verwijderen. Neem daarvoor een zacht en toch krachtig werkend middel, neem daarvoor Akker's Abdijsiroop, die als balsem zal zijn voor Uw zieke en ontstoken ademhalings-organen. De vastzittende slijm zal dan loskomen. Uw ademhaling zal weer diep en vrij worden, die hoest, dat piepende geluid verdwijnt. Weldra zult Gij, evenals zoovelen vóór U, de Abdijsiroop prijzen als een betrouwbaar middel bij Hoest, Verkoudheid, Bronchitis, Kinkhoest, Griep en Boistbenauwdheid. (Adv. Ingez. Med.) Regeering beraadslaagt nog over maatregelen. „Devisenscheine". In verband met de beëindiging van het Ned.- Duitsche clearingverdrag op 16 November a.s.. wordt de aandacht op het volgende gevestigd Voor de eerste helft van November zullen de Duitsche autoriteiten „De visenscheine" afgeven, welke recht geven op betaling op de clearingreke- ning bij de Rijksbank tot een bedrag, dat voor Nederlandsche goederen over het algemeen overeenkomt met 75 pet. van de helft van de voor October vast gestelde betalingscontingenten. Voor goederen, waarvoor in het Ned.-Duit sche handelsverdrag bepaalde hoe veelheden voor den uitvoer naar Duitschland werden vastgesteld, zul len „Devisenscheine" worden afge geven tot een zoodanige hoeveelheid, dat de artikelen, welke binnen het ka der der verdragsbepalingen werden gekocht, ten volle op de clearingreke- ning kunnen worden betaald. De reductie, welke op den Nederlandschen export wordt toegepast, houdt verband met den van Nederlandsche zijde bestaanden wensch, achterstand in de clearing te voor komen Zooals de stand van zaken thans is, zullen belanghebbenden zich dienen te realiseeren, dat betaling op de claeringrekening in Duitsch land alleen tot 16 November kan plaats heb ben. Dit beteekent, dat betaling van vóór dien datum geëxporteerdegoederen op de clearing- rekening alleen kan plaats hebben wanneer de storting tijdig bij de Rijksbank geschiedt. Na 16 November a.s. zal men echter niet op een vrij betalingsverkeer met Duitschland mogen rekenen, aangezien dan de autonome clearing weder van kracht zal worden. Op welke wijze de vorderingen wegens exporten welke na 16 November vervallen, in Duitsch land zullen worden betaald staat thans nog niet vast. Nadere mededeelingen daarover zullen zoodra mogelijk worden verstrekt. Op grond van het bovenstaande zal iedere exporteur hebben te beoordeelen of hij zijn export al dan niet zal kunnen voortzetten. Voor de betaling van exporten, afkomstig uit de overzeesche gewesten, geldt mutatis mutandis hetzelfde. DIEFSTAL EN FLESSCHENTREKKERIJ EN GROS. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam is gereed gekomen met de inven tarisatie van daar aanwezige partijen koop mansgoederen, die van diefstal en flesschen- trekkerij afkomstig zijn en in verband waar mee Zaterdagmiddag een dief in een woning aan de Bloemgracht en een heler en fles- schentrekker in de Bloemstraat zijn gear resteerd. Nagenoeg alle eigenaars hebben het hun toebehoorende goed herkend. Het gearresteerde tweetal, waarvan de heler een berucht recidivist is, zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. MAGAZIJN BRAND TE OLDENZAAL. Maandagavond omstreeks acht uur werd brand ontdekt in het magazijn van de N.V. Textielfabrieken der firma W. Kan aan dè Parallelstraat te Oldenzaal. Bij aankomst van de brandweer, die spoe dig met een motorspuit ter plaatse was. stond het geheele magazijn, dat een oppervlakte besloeg van 30 x 20 M. in lichterlaaie. Met vier stralen op de motorspuit en 1 op de waterleiding werd het vuur aangetast en slaagde men er in den brand tot het maga zijn te beperken, dat echter geheel uit brandde. Een groote hoeveelheid flanel enz., dat daar opgeslagen lag. ging verloren. Aangrenzende fabrieksgedeelten kregen groote waterschade. De kantoren en de weverij bleven geheel in tact. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Bij de blusschingswerkzaamheden viel een langs de fabriek loopende stompijp naar beneden en trof eenige omstanders, die licht gewond wer- de Het gewijzigde reisplan van de „Uiver". In verband met de gewijzigde aankomst van de „Uiver" is het reisplan thans als volgt vastgesteld: 14 November: vertrek uit Batavia, aankomst te Medan. 15 November: aankomst te Rangoon. 16 November: aankomst Jodphur. 17 November: aankomst Bagdad. 18 November: aankomst Ankara. 19 November: aankomst Athene. 20 November: aankomst Rome-Marseille. 21 November: aankomst Schiphol. ALBURY—COMITé. Het „Albury-comité" meldt ons dat van 26 October af tot 3 November j.l. is ontvangen een bedrag van circa f 2300. Eén Nederlandsch Omroep bedrijf? De plannen inzake den zend.erbouw. N.V. met 1 millioen kapitaal zou worden opgericht. In aansluiting met de mededeeling in de memorie van antwoord betreffende de P.T.T.- begrooting. dat de commissie in zake den zen- derbouw thans haar werkzaamheden heeft geëindigd en een rapport heeft ingediend, ver neemt het Volk. dat het in de bedoeling van den minister van binnenlandsche zaken ligt binnen korten tijd een vergadering met de besturen van de vier omroepvereenigingen, bijeen te roepen, ten einde met hen van ge dachten te wisselen over dit rapport en daar na een beslissing te nemen, door een wetsont werp inzake den zenderbouw bij de volksver tegenwoordiging in te dienen Gezien den inhoud van het rapport, ver neemt het blad. dat het waarschijnlijk is. dat dit wetsontwerp zal inhouden de oprichting van een naamlooze vennootschap, die de basi* zal vormen voor een gemengd omroepbedrijf, waarbij de meerderheid van de aandeelen in handen zal ziin van de regeering. Elk van de vier omroep-óreanisaties zal van de minder heid der aandeelen een vierde toegewezen krijgen. Het maatschappelijk kapitaal zal vermoe- dehik worden vastgesteld op f 1.000.000. De raad van beheer zal het oppertoezicht over dit bedrijf hebben, waarbij zoo mogelijk in één gebouwencomplex de apparatuur voor uitzendingen op de korte en lange golf zal worden ondergebracht. Het zenderbedrijf zal als mononolie toege wezen krijgen de geheele verzorging van de technische voorzieningen, noodig voor den geheelen Nederlandschen omroep. Zoowel de desbetreffende minister als de Kroon zal on de gestes van de eventueel op te richten naamlooze vennootschap een zekere controle uitoefenen. Tropbeeënkast van motor, renner geplunderd. Gouden valhelm o.m. hun buit. Wij hebben medegedeeld, dat een nachtwa ker van de A. G. P. N. V. constateerde 'én dezer avonden dat in een woning aan de Da Costakade een inbraak was gepleegd, waarvan de buit- o.m. bestond uit een gou den valhelm. Het slachtoffer van deze in braak is de bekende motorrenner Van Dijk. Deze valhelm, die met diamanten was bezet, had Van Dijk gewonnen bij de op 2 Septem ber j.l. verreden grasbaanraces in Tsjecho- Slowakije. De waarde bedraagt bijna 3000 gulden. Toen Van Dijk en zijn echtgenoote Zondagavond laat thuis kwamen, ontdekten zij wat er geschied was. De geheele voorka mer was overhoop gehaald. Er worden ook nog een geldkistje met enkele spaarbank boekjes en polissen vermist. Uiteraard kan de valhelm door de daders van deze brutale in braak niet in haar geheel worden verkocht, zoodat er vrees bestaat, dat het sieraad door hen zal worden gesloopt. Voor Van Dijk is vooral het verloren gaan van deze belangrijke trophee een ernstig gemis. HollandAmerika Lijn krijgt geen subsidie. Regeering vindt de vooruitzichten niet gunstig. In het voorjaar heeft de Holland-Amerika- lijn aan de regeering subsidie gevraagd voor den aanbouw van een groot passagiersschip, van het type „Statendam". Hierop heeft hst bestuur in October naar de heer Paul Nijgh in de N. R. Ct. meedeelt, het volgende ant woord van den minister van Economische Za ken ontvangen: .dat het kleine exploitatiesaldo door de Sta tendam opgevaren, geenszins voldoende is om rente en afschrijving te betalen, „dat de toestand op het Noord-Atlantische scheepvaarttraject van dien aard is, dat hier uit geenszins de conclusie mag worden ge trokken, als zoude in de komende jaren het passagiersverkeer op het onderhavige traject goede perspectieven openen, „dat integendeel, het zich laat aanzien, dat door voortgezetten nieuwbouw het reeds over verzadigde aanbod van passagiersruimte nog aanmerkelijk grooter zal worden, „dat het reeds thans verstoorde evenwicht tusschen vraag en aanbod nog weder nadeeli- ger zal worden beïnfluenceerd. vooral ook om dat een vermeerdering van beteekenis van het aantal passagiers, niet waarschijnlijk is. zoodat de vooruitzichten van het passagiersverkeer op bedoelde route zeer onzeker zijn". Op grond van een en ander concludeert de regeering, ,dat het met het oog op deze onzekere ver wachtingen in de huidige benarde tijdsomstan digheden zeker niet verantwoord zoude zijn, de rijksbegrooting te belasten met een uitgave, welke zeer groote eischen aan de schatkist stelt". De HollandAmerika-lijn had haar verzoek om ondersteuning o.m. gemotiveerd door er op te wijzen, dat de reusachtige en kostbare sche pen, die in Engeland en Frankrijk worden ge bouwd een zoodanig verlies moeten opleveren, den, benevens een wachtmeester van de dat de betrokken reederijen gedwongen zullen Marechaussée, welke laatste eenigen tijd be- I zijn die passageprijzen zoo hoog mogelijk te wusteloos was. -houden. Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem.s Dagblad van 1884. 6 November: Door de nieuwe grensregeling tusschen Haarlem en Schoten is de bevolking van Haarlem, volgens de op 1 Augustus j.l. gedane telling, vermeerderd met 292 mannen en 294 vrouwen, tezamen 586 personen. Hieronder zijn begrepen 88 kinderen van 6 tot 12 jaar. Het gedeelte grond, waarmede de gemeente is ver groot, bestaat uit ongeveer 200 kadastrale perceelen, een oppervlakte uitmakende van ruim 80 hectaren. De bevolking van het garnizoen is hieronder niet begrepen. Door onze lens gesnapt. I ffV'iis sf m SaEr» rSL- V v:' h 'i I JF'*# 'MJ. I mÊP De burgemeester, de heer C. Maarschalk van Egtnond en Rinnegom. De burgemeester, de heer C. Maarschalk van 'Egmond en Rinnegom, werd 16 Mei 1870 te Amsterdam geboren. Hij was aanvankelijk in den handel werk zaam. Daarna heeft hij zich te Vreeland ge vestigd, waar hij eenigen tijd het wethouder schap bekleed heeft. In 1909 werd hij benoemd tot burgemeester van Koog aan de Zaan, aan het hoofd van welke gemeente de heer Maar schalk tien jaar stond en waar hij eenige moeilijke jaren heeft doorgemaakt in ver band met het feit, dat hij als burgemeester de leiding der distributie had. Vele verbete ringen kwamen tijdens zijn burgemeesterschap in Koog aan de Zaan tot stand. Na het overlijden van Jhr. Sandberg, werd de heer Maarschalk op 16 Juni 1919 tot bur gemeester van Haarlem benoemd. In 1925 en 1931 volgden zijn herbenoemingen xn dezelfde functie. De hartelijke huldiging van den heer Maar schalk in den afgeloopen zomer, ter gelegen heid van zijn 15-jarig burgemeesterschap, ligt nog versch in het geheugen. Ook te Haarlem heeft ae burgemeester het niet altijd gemakkelijk gehad, bij het vervul len van zijn verantwoordelijke taak, maar hij heeft er zijn opgewektheid bij behouden. Bij alle verschil van meening is een ernstig con flict met den Raad of met B. en W. nooit voor gekomen. Met betrekking tot de grenswijziging heeft de burgemeester in het bijzonder veel ijver en toewijding getoond. Dat het zoo lang duurde een deze zaak haar beslag kreeg, was zeker niet te wijten aan gemis aan ijver en voortva rendheid bij den burgemeester. Zooals wij vroeger reeds meldden, bestaat de verwachting dat de heer Maarschalk ge durende zijn geheele derde ambtsperiode, die In 1937 eindigt, zijn functie van eersten bur ger van Haarlem zal blijven vervullen. Eén doode en een zwaar gewonde. Bij een botsing tusschen twee auto's. Onder de gemeente Barendrecht zijn twee uit tegenovergestelde richting komende auto's met groote snelheid tegen elkaar gebotst. De bestuurder van de eene auto, de heer A. B. uit Rotterdam overleed na enkele oogenblik- ken, die van de andere auto werd zwaar ge wond. Vermoedelijk zal hij een oog moeten missen. Kasvoorschot aan de Fransche spoorwegen? Volgens de Msb. worden momenteel opnieuw onderhandelingen gevoerd tot het verleenen van 'n kas-crediet aan de Elzas—Lotharing- sche Spoorwegen door een Nederlandsch bankiersconsortium. De onderhandelingen zou den nog niet tot definitieve resultaten hebben geleid. Er zou sprake zijn van een leening ten bedrage van 30 a 40 millioen gulden, voor een termijn van telkens drie maanden, met een maximum-looptijd evenwel van een jaar.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5