UIT HET BUITENLAND Verkeersexperimenten m Londen. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. DINSDAG 6 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Moord op Barthou leidt tot vertraging der ontwapenings besprekingen. Het presidiumi op 20 November bijeen. Uitstel der discussies tot begin van het volgend jaar? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. De voorzitter van de ontwapeningsconfe rentie, Arthur Henderson, heeft het bureau der conferentie op 20 November bijeengeroe pen. Hij liet tevens een uitvoerig communiqué publiceeren, waarin hij aan de leden van de conferentie voorstellen doet voor de voort zetting van het werk. Aldus de corr. van de N.R.C. aan zijn blad. Zooals men zich herinneren zal, kwam de voornaamste passage uit de resolutie, die de algemeene commissie voor zij op 8 Juni uit eenging had aangenomen, hierop neer dat diplomatieke onderhandelingen o.a. voor den terugkeer van Duitschland, de oplossing van de belangrijkste ontwapeningsproblemen en het veiligheidsprobleem moestén voorbereiden Hiervan is tot dusver niets gekomen en zal voorloopig ook wel niets komen. Zooals Henderson in zijn communiqué opmerkt, heeft de dood van Barthou, die de onderhande lingen (veiligheid; Fransch-Italiaansche toe nadering) leidde, ongelukkigerwijs den goe den uitslag hiervan nog vertraagd. In het licht van de waarschijnlijke ont wikkeling der politieke gebeurtenissen in de naaste toekomst ziet Henderson in, dat een onmiddellijke hervatting van het ontwape- ningswerk niet mogelijk is, en hij stelt dan ook voor dat het bureau, wanneer het 20 November bijeenkomt, tot verandering van methode zal besluiten. Henderson is van oordeel dat de pogingen om de ontwapenings problemen tot een oplossing te brengen tot begin volgend jaar uitgesteld dienen te wor den, zoowel wat de kwesties betreft die de conferentie direct aangaan als de bespre king van de wijze, waarop deze problemen aangepakt moeten worden. Om intusschen de conferentie niet weer geheel stop te zetten voor een lange periode stelt Henderson voor om voor de problemen, die vrijwel rijp zijn voor een oplossing, zoo als de kwestie van de wapenfabricage en -handel, de budgetaire publiciteit en de op richting van een permanente ontwapenings commissie, afzonderlijke protocollen op te stellen, die na elkander in werking zouden treden zonder dat deze wachten, zooals tot nu toe het doel is geweest, tot het tot stand- komen van een algemeene conventie, waarin alle problemen tegelijk geregeld zouden worden Henderson iaat de deur open voor voorstellen van andere delegaties inzake kwesties, waar voor reeds thans een regeling getroffen zou kunnen worden. Hij wijst ver der op de noodzakelijkheid dat wat de lucht vaart betreft, de bestudeering hiervan zoo spoedig mogelijk aangevangen dient te wor den, zoodra de onderhandelingen hieromtrent de verdere bestudeering hiervan voldoende vorbereid hebben. De oplossing van deze kwestie wacht echter nog steeds op Duitsehland's terugkeer Tenslotte wijst Henderson erop dat het doel der conferentie blijft het opstellen van een algemeene conventie, die alle deelen van het ontwapeningsprobleem omvat. Men Ziet hier in dat Henderson's voorstel len, die het resultaat zijn van de laatste be sprekingen te Londen, een poging zijn om de conferentie te redden door tijdelijk van d? groote richtsnoeren der conferentie af te wijken en in afwachting van een betere poli tieke atmosfeer tenminste reeds eenige tast bare resultaten vast te leggen. die zich schuldig gemaakt hebben aan „bij zonder stuitende misdaden". De ministerraad heeft verder besloten tot het in het leven roepen van een technisch hulpcorps voor de guardia civil, dat zal wor den uitgerust met alle moderne middelen. Verder zal een volkomen gemotiveerde troep (het staat nog niet vast of het hier gaat om een regiment of een divisie) gevormd worden, die in de eerste plaats zal worden gebruikt bij opstanden. Italië. Engeland. Sir John Simon niet verontrust over de Saarstemming. Op desbetreffende vragen heeft Sir John Simon Maandag in het Lagerhuis inzake de handhaving van de orde in het Saargebled verklaard, dat de verantwoordelijkheid hier voor berust bij de regeeringscommissie van het Saargebied en deze verantwoordelijkheid wordt nog steeds met succes gedragen. Er is volgens den minister nooit eenige sprake geweest van het gebruiken van Brit- sche troepen. Alle Fransche beschikkingen in dat gedeelte van Frankrijk dat grenst aan het Westen van het Saargebied, zijn van zuiver voorbehoedenden aard en er kan geen sprake zijn van het gebruik maken van troepen van buitenaf voor de handhaving van de orde, tenzij de Saar-regeeringscommissie niet in staat is de taak, die haar opgelegd is. ten uit voer te leggen en gedwongen wordt bijstand te vragen. „De Duitsehe ambassadeur", aldus de minister, „heeft mij op mijn verzoek Maan dag een bezoek gebracht en heeft mij beves tigd, dat de Duitsehe regeeringsautoriteiten een order hadden uitgevaardigd aan de S.A. en S.S. formaties aan den Duitschen kant van de Saar-grens. waarin voor een breede zone en tijdens een periode, waar binnen de datum van het plebisciet valt. het dragen van uni formen, het houden van parades, optochten of vergaderingen van welken aard ook wor den verboden en dat deze autoriteiten tevens de plechtige verzekering hebben gegeven, dat er geen gevaar bestaat voor een invasie van het Saargebied. Ik heb zoowel tegenover den heer Von Hoesch als tegenover den Franschen ambassadeur de voldoening tot uiting ge bracht van de Engelsche regeering over deze mededeeling en heb terzelfder tijd van den Franschen ambassadeur de verzekering ont vangen, dat de Fransche maatregelen van zuiver voorbehoedenden aard waren. Onder deze omstandigheden hebben wij het recht te verwachten, dat met een gepaste terughou ding van alle kanten het plebisciet, dat de Volkenbondsraad tot plicht heeft te leiden, In goede orde en op behoorlijke wijze ten uit voer zal worden gelegd". Sp am je. Zamora onderteekent twee doodvonnissen. Uit Madrid, 5 November. De president der republiek heeft twee in verband met de op standige beweging uitgesproken doodvonnissen onderteekend, zoodat zij rechtskrachtig ge worden zijn. Nader wordt gemeld: Gelijk de Spaansche ministerpresident heeft medegedeeld, heeft de ministerraad besloten den president der republiek voor te stellen van de in totaal 23 door de krijgsgerechtshoven ter dood veroordeelden 21 te begenadigen. Slechts twee doodvonnissen zullen dan worden voltrokken. Het betreft hierbij veroordeelden,' Veertigurige werkweek wordt ingevoerd. De fascistische bonden van werkgevers en werknemers in de industrie hebben in onder linge overeenstemming besloten, den werktijd in alle gevallen, waarin dat mogelijk is, te verkorten tot veertig per uur per week en de loonen d'enovereenkomstig te verlagen. Voorts werd. naar Reuter meldt, besloten, overwerk alsmede arbeid van vrouwen en kinderen waar eenigszins mogelijk af te schaffen en een fonds te vormen ten behoeve van de groot gezinnen. Frankrijk. De socialisten zullen tegen grondwetswijziging stemmen. Delegaties van oud-stijders, die in het ge heel 3 1 2 millioen personen vertegenwoordi gen hebben Doumergue hun steun toegezegd. De radicale groep der kamerleden zal Dins dag bijeenkomen. Het verluidt, dat zij zich zul len verzetten tegen de financieele wet, in welk geval Herriot en diens partijgenooten uit de regeering zouden moeten treden. De socialis ten hebben zich met algemeene stemmen te gen de grondwetswijziging verklaard. DuïtscMamd, Nog steeds activiteit van het Oostenrijksche Legioen? De diplomatieke medewerker van de „Man chester Guardian'' verklaart, dat ondanks de officieele Duitsehe mededeelingen over de ont binding van het Oostenrijksche Legioen, dit op Duitschen bodem voortbestaat. De taak van het Oostenrijksche Legioen is dezelfde als vroeger: gewapende hulpverleening op ver zoek der Hitler-aanhangers in Oostenrijk bij een nieuwe poging om de macht te grijpen. Tot de Juli-putsch te Weenen stond het Oostenrijksche Legioen onder leiding van Rijksweerofficieren en politie, doch thans is het meerendeel der instructeurs teruggeroe pen. Het Legioen is gereed voor den burgeroor log en wordt thans in het bijzonder getraind m de wijze, waarop het moet oprukken door steden, welker bewoners het hakenkruis vijan dig gezind zijn. Het is goed bewapend, voor namelijk met het nieuwste model van een auto matischen revolver, die bijzonder geschikt moet zijn als wapen bij straatgevechten. Nederlandsche vliegtuig fabriek in Engeland? Fokker zou werkplaatsen te Heaton Chapel aangekocht hebben. LONDEN. 5 November. Uit Stockport ver luidt, dat de kooper der werkplaatsen van de Willys Overland Crossley te Heaton Chapel de Nederlandsche vliegtuigbouwer Fokker is, die van plan zou zijn op groote schaal vliegtuigen te introduceeren. KABINETSCRISIS IN EGYPTE. Uit Cairo wordt gemeld, dat men voor Dins dag het aftreden van het Egyptische kabinet verwacht. De koning zal dit ontslag zoo goed als zeker aanvaarden. De minister-president zou in zijn ontslag aanvrage verklaren door de inmenging van den Britschen Hooge Commissaris gedwongen te worden af te treden. MER TREINAMBTENAREN BIJ SPOOR WEGONGELUK GEDOOD. Bij Clinton in Massachussets (Ver. Staten) is een locomotief in botsing gekomen met een door twee locomotieven getrokken goederen trein. Vier treinambtenaren werden gedood, twee zwaar gewond en twee licht gewond. Bij de botsing, die haar oorzaak vond in het pas- seeren van een onveilig signaal, zijn drie loco motieven en 14 goederenwagens omgevallen en vernield. Vonnissen in het spionnage- proces te Belfort. (Adv. Ingez. Med.) De voetgangersbakens van Matoesjka staat te Boedapest terecht. Verdachte's gedrag als in het vorige proces. Uit Boedapest, 5 November: Onder groote belangstelling van het publiek is hedenmor gen het proces begonnen tegen Sylvester Ma toesjka, die in den nacht van 14 September 1931, door het opblazen van den spoorweg overgang van Biatorbagy den Balkan-express tot ontsporing bracht. Als Matoesjka wordt binnengeleid maakt hij den indruk van een waanzinnige, die een zeer opgewonden, dan weer een geheel af wezigen indruk maakt. In de uitvoerige aanklacht, die de procu reur-generaal voorleest, wordt hij beschul digd van de treinaanslagen bij Biaborbagy. Jueterbog en Ansbach. Volgens zijn eigen be kentenis had hij bovendien soortgelijke aan slagen op de lijnen ParijsMarseille en Pa rijsVentimiglia voorbereid. Volgens de dag vaarding heeft Matoesjka de laatste jaren verklaard, dat hij den „geest Leo", die hem tot den aanslag gedreven zou hebben, in 1927 had ontmoet in een zekeren Leo Bergmann, met wien hij in dat jaar een religieuze secte met communistischen inslag oprichtte. De dagvaarding eindigt met de beschuldiging van Matoesjka van 22 met voorbedachten rade gepleegde moorden en veertien pogingen tot moord. Voortdurend geeft verdachte verwarde en geheel fantastische antwoorden. De president bracht den beklaagde diens eigenaardig gedrag onder het oog. Hiertegen protesteerde Matoesjka, die onafgebroken op zeer opgewonden wijze op tafel sloeg. Hij riep uit: „wanneer er een God is, is er ook een satan". Rijkscommissaris voor de prijzencontröle in Duitschland Schaarsclite van sommige levensmiddelen verwacht. BERLIJN, 5 November (Reuter). In den komenden winter verwacht men. dat sommige levensmiddelen schaarsch zullen worden, o.a. rijst, thee, sardine, gedroogde peren, enz. doch vleesch zal er vermoedelijk genoeg zijn. De regeering zal de vleeschprijzen blijven con troleeren. Ook zal controle worden uitge oefend op de graanoogst. De regeering heeft heden een wet afgekon digd, waarbij een rijkscommissaris voor de prijzen controle w»rdt aangesteld. In deze functie Is benoemd dr. Goerdeler, de bekende burgemeester van Leipzig. Hij leg de na zijn benoeming de volgende verklaring af: „Ik zal een controle op de prijzen instellen welke zich richt naar de redelijk economische grenzen. Ik zal zonder meedoogen optreden tegen hen die deze bepalingen overtreden en die door ongerechtvaardige prijsopdrijving schade berokkenen aan het algemeen wel zijn. Om deze voor ons volk dringend nood zakelijke taak te kunnen uitvoeren verzoek ik de medewerking van allen". Voor veilig verkeer. Zigzaggen - Slinge ren: de gang van een dronkaard! Als het spoor van uw autowielen er zoo uitziet, danja, dan is uw handelwijze misdadig. Voor automobilisten geldt het wachtwoord: Geen drank op den weg! Londen, 3 November. (Van onzen correspondent) Londen heeft zich gedragen als een mensch, die 's avonds met gave huid naar bed is ge gaan en den anderen ochtend met uitslag is opgestaan. Londen is zooveel omvangrijker dan een mensch; zijn nachten mogen wij daar om langer maken dan die van zijn burgers. Maar verder kan de vergelijking er wel mee door al zeg ik het zelf vooral indien men bedenken wil, dat alle vergelijkingen naar haar aard mank gaan. De uitslag was er een week geleden nog niet. Thans is elke straat van wat men Grooter Londen noemt (dat is Londen met zijn voor steden en uitgroeisels) er door aangetast. Er is een nieu wstadsbeeld gekomen; en het is een wonderlijk arrangement van planimetri- sche en trigonometrische figuren. In een vo rige periode van het dagelijksch bestaan van den Londenaar scheen de verkeerschaos plus -bedreiging de massa te hebben verdeeld in vluggen en dooden. Wie snel ter been was kon eiken avond zijn familie doen rillen en beven van de hachelijke ontsnappingen aan de wie len van het verkeer. Wie het niet was kwam niet thuis en kon geen verslag meer geven van gevaar, dat toegeslagen had. Maar dat is on der Minister Hore-Bellsha veranderd. Het zwaartepunt van het behoud heeft zich om zoo te zeggen verplaatst van de voeten naar het hoofd, of juister naar de oogen in dat hoofd. De minister heeft zelf in een van zijn ontelbare manifesten doen weten, dat van den voetganger niet meer wordt verwacht dan ..reasonable dispatch", hetgeen vrij vertaald overeenkomt met „een redelijk gangetje", Dit gangetje moet gelden voor de met geometri sche genialiteit uitgezette paden dwars over de straten, welke het loopend publiek bij voor keur moet gebruiken om een straat over te steken. Men behoeft van nu af niet meer vlug ter been te zijn om het vee,ge lijf te redden. Een scherp oog is nuttiger; en wee hem of haar, die groen ziet waar geel is of geel waar groen is en er zijn er en wee ook hem of haar die vatbaar is voor optische illusies en er zijn er hoe zeer de bewerkers van handleidingen voor huiselijke gezelligheid en wetenschap in de huiskamer een geduldig ge slacht hebben pogen te genezen van dezen vorm van zinsbegoocheling. De minister, wiens voortvarendheid door geen groen in de gemeenschap zoo wordt ver- wenscht als door de automobilisten (hetgeen voor kampioenen der voortvarendheid zeer onredelijk is), heeft met zijn bakens zeker zijn zin gekregen hoezeer gemeentelijke in stanties hebben tegenge=nutterd. Het is al Belisha-baken wat er blinkt wanneer men thans met meer vertrouwen dan men sinds menschenheugenis heeft gehad de straten van de metropool bewandelt. De minister had om 10 non voetgangerslanen, vertegenwoordi gend 20.000 bakens, gevraagd. Hij heeft er een millioen.dat tenminste is de indruk. Lon den is één fabelachtig Tiltgestrekte sinaasau- nelboomgaard gewordendat alweer is ten minste de indruk. De bakens staan aan den binnenkant der trottoirbanden, twee bakens voor elke voetgangerslaan, gezette landmeters- nalen zijn het met een ongeneeslijk waterzuch tigen glazen sinaasappel er op van het vaalste oranje. Zonder verbazing hoort men van menschen. die daadwerkelijk in verzet zijn gekomen te gen deze oog en gemoed kwellende straat pullen en die zich zoo zeer hebben vergeten, dat zij de ballen van hun hooge voetstukken hebben geneuterd. Want ander motief dan gekwelde schoonheidszin kan men dezen bal- dadigen niet toeschrijven. Men moet deze glazen stuiters gezien heb ben om te beseffen, dat niemand ze zal willen bezitten, zelfs niet als souvenir van den popu- lairen beschermer der voetgangers, minister Hore-Bellsha. Dat dan is de oranjerie, die het verkeers- vraagstuk in Londen uit het plaveisel heeft doen rijzen. En het plaveisel zeïf heeft in het proces zijn aanschijn zien verlevendigen met een wonderlijke tatouage en blank-metalen knoopen. De beteeken is van al deze verkeers- symboliek een argeloos publiek van wagen voerders en voetgangers opgedrongen kan velen nog niet duidelijk zijn. Men moet er aan wennen. Men moet er in worden opgeleid. Het is twijfelachtig of Parmentier en Moll in een auto of te voet zich met evenveel succes naar hun bestemming in Londen zouden kunnen navigeeren, als zij het in hun onvolprezen vliegtuig naar Melbourne hebben gedaan. Men heeft reeds voorgesteld, dat Belisha-lessen zullen worden opgenomen in het rooster van lesuren der leerende jeugd, dat de omnibussen en ondergrondsche treinen in korte, duide lijke teksten zullen vertellen van doel en we zen van bakens, lichtseinen, witte lijnen en nikkelen tetsen, dat het ministerie van Trans- Zware straffen voor Frogé en Krauss. BELFORT. 5 November (Reuter) De in tendant Frogé. die beschuldigd van spionnage, is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, vijfduizend francs boete, 10 jaar verboden in Frankrijk te verblijven en 10 jaar verval van burgerrechten. Krauss is veroordeeld tot 5 jaar en drie duizend francs boete. Beiden zijn bovendien veroordeeld tot het betalen van de kosten van het proces. FINANCIEELE BERICHTEN ONDERHANDELINGEN OVER FRANSCH- BELGISCH ECONOMISCH ACCOORD. Naar de Tel. verneemt zijn gisteren te Pa rijs onderhandelingen begonnen, met het doel tot een bilateraal Fransch-Belgisch econo misch accoord te komen, zulks in overeen stemming met de desiderata, neergelegd in de slotresolutie der conferentie van de landen van het goudblok, die op 20 en 21 October te Brussel is gehouden. De besprekingen zullen verscheiden dagen duren. Men hoopt, dat het zal gelukken over eenstemming te verkrijgen voor bepaalde vraagstukken betrekking hebbende op den invoer en den uitvoer van zekere producten Tevens zal de mogelijkheid onder het oog ge zien worden, de thans geldende invoerrechten met 10 pet. te verlagen. i ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. minister Hore—Belisha. port de advertentiekolommen van de dag bladpers zal gebruiken om instructie te geven, waar instructie klaarblijkelijk zoo hard noo- dig is. Het is nog niet tot de voetgangers doorge drongen. dat zij 2 pd.st. boete kunnen oploo- pen, indien zij verzuimen de voetgangerslanen te „nemen" met een redelijk gangetje. Het is no-g niet tot de wagenvoerders doorgedrongen dat zij dezelfde boete kunnen oploopen (de wet maakt geen verschil meer in _dit^ opzicht tusschen voetgangers en automobilisten) in dien zij verzuimen de bakens of de witte lij nen of de metalen knoopen te naderen met zulk een zacht gangetje, dat z\j voor het voet gangersdomein kunnen stoppen. Er zijn dozij nen automobilisten, die den voetganger zijn nieuw verkregen voorrecht niet gunnen en hem tarten door met flinke vaart op de lanen af te stevenen. Bovenal schijnt het gewenscht, dat den voetganger wordt ingeprent alleen van de lanen gebruik te maken. De minister heeft dit niet verplichtend gesteld en heeft zich daarom de gramschap van de automobilisten op den hals gehaald. De voetganger heeft on voorwaardelijk het recht van den weg op die lanen, waar het verkeer niet door politie of lichtseinen wordt geregeld. Dat tegenover de zen absoluten voorrang niet de verplichting is gesteld zich van oversteken op niet afgeba kende gedeelten van den rijweg te onthouden vinden de automobilisten onbillijk. Misschien is dit gekwetst rechtvaardigheidsgevoel ten deele verantwoordelijk voor de onbevredigende wijze, waarop de nieuwe regeling tot heden in praktijk is gebracht. Voetgangers durven hun recht op voorrang niet op te eischen. Zij aar zelen wanneer er op eenigen afstand van hun laan een motorvoertuig nadert. Zij hebben er alle reden voor, want hoewel vele bestuurders de lanen ontzien, zijn er andere die er dens schrik bij den voetgangers inhouden door er meedoogenloos overheen te racen. Londen is met al zijn. oranje ballen als even! zooveel symbolen van de rechten van den voet ganger dus nog allerminst een voetgangers- paradijs. Maar men is pas aan het begin. De jongste cijfers der verkeersslachting, even onrustbarend als altijd, vormen geen argu ment tegen de nieuwe maatregelen; want geen der slachtoffers is in verkeerslanen ge sneuveld. Het motorverkeer in de stad is veel trager geworden: maar daar was het den mi nister klaarblijkelijk om te doen. Ook is waar genomen dat de verkeersopstoppingen veel minder lang duren dan voorheen, zoodat mo torvoertuigen wellicht het tijdverlies van het trager tempo inhalen door minder oponthoud aan den knooppunten der groote verkeers straten. Als de zaak wat langer heeft geloopen zal men meer bepaald kunnen uitmaken of de Belisha-bakens en wat ze beduiden orde heb ben geschapen waar eens chaos was. Maar velen moeten honen, dat zii iets lieflykers in de plaats zullen krijgen voor de glazen flam bouwen. A. K. VAN R. fyciep, en Hoods zijn spoedig verdreven met iflij^diardi's Ttoedezs Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv. Ingez. Med.) Thijs loopt steeds voort nog door de duisternis, langs dikke boomen; hij komt hier, moet je weten, langs den rand van een groot bosch. Maar toch wil hij nu wel eens weer in meer bewoonde streken zijn hij krijgt wat honger en wat slaap en voelt zich nu toch ook een beetje koud. „Avonturen," zoo denkt Thijs, „zijn hier ook niet te beleven maar wat zie ik daar wacht eens! Een hutjel Dat had ik hier niet verwacht. Daar vraag ik onderdak." WOENDAG 7 NOVEMBER. HILVERSUM, 301.5 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continuebedrïjven. 12.00 De Vrijschutter, romantisch verkorte operat van Weber. 12.45 Jo Hey, saxofoon en J. Vogel, piano. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Giel Smit, altviool. J. Vogel piano. 1.45 Rustpoos. 2.00 Harry Wiggelaar. viool en R. Schoute, piano. 2.15 VARA Knipcursus door mevr. A. van BlankenKuyk. 2.45 Voor de kinderen. 5.30 VARA orkest olv. Hugo de Groot. 6.30 RVU. Dr. Th. van Schelven, zenuwarts: „Moeilijk heden met kinderen". 7.00 VARA Sportuit- zending. 7.18 Overgang naar den versterkten zender. 7.20 Pianorecital door Theja Schwartz 7.40 Strijders van voorheen (slot) P. J. Troelstra, door Dr. G. Horreus de Haas. 8.00 Herhaling S.O.S. berichten, 8.03 gevraagde gramofoonmuziek. 8.15 Willy Derby in zijn repertoir. 8.45 Tibor de Machula, cello. Lion Contran aan den vleugel. 9.15 „Ontwikkeling" hoorspelletje van Frank van Duin, op te voeren door het VARA-tooneel olv. Willem van Cappellen. 9,35 Joh. Jong orgel. 10.00 Vaz Dias en varia. 10.15 Uitzending van het tweede gedeelte van Rido's revue: „Gaat dat zien". 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 10.30 Morgendienst door ds. J. Snoey. 11.00 Concert door een kwintet olv. P. v. d. Hurk. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kwintet olv P. v. d. Hurk. 1.30 De violist J. Sz:geti speelt met pianobegeleiding van Kurt Ruhseitz. 1.45 Zang recital door mevr. Annie de Zeeuw Slieren- drecht, sopraan. 2.30 Praatje voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 G. Snijders, orgel. 3.45 Rustpoos. 4.00 Vioolrecital door R. de Ruette. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalf- uurtje. J. Hofstra: Onkru'd, lastige kost gangers van den boer. 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Technische lezing: „Wat is verf?" A. Hulsbergen. 8.00 „Wat gebeurt er op den vijf tienden? 8.10 Twee carillonopnamen van Jef Denijn. 8.15 Die Jahreszéiten. Oratorium van Haydn. Konkl. Chr. Oratoriumver., Am sterdam. Concertgebouworkest olv. H. Cuypers 9.10 Ouderuurtje door L. W. v. .Hasselt: Waar aan ligt het of aan wie ligt het? 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek. WARSCHAU. 1345 M. 7.20 Paul Goldwin'e orkest, gr, pl. 8.20 Jo seph Smidowicz speelt p'ano 9,00 Het strijk kwartet van Warschau. 9.20 Concert. 9.35 Het Frontdansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6