tekecAt d& êduwmdsie xeep (Mc^/ i GRATIS Clearingverdrag. leder pak HONIG's VERMICELLI Rubriek voor Vragen. WOENSDAG 7 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Groote Houtstraat- Vereeniging. Buitengewone leden vergadering. Narcissenversicring tijdens Bloemen tentoonstelling. De Groote Houtstraat Vereeniging hield Dinsdagavond in café-restaurant Brinkmann een buitengewone ledenvergadering onder lei' ding van den voorzitter, den heer A. van Weerden. Deze opende de vergadering met een woord van welkom. Hij deelde mede, dat het bestuur dankbaar is voor de activiteit door de leden betoond bij de herdenking van 't zilveren feest. De voorzitter deelde voorts mede. dat het le dental weer met zes is vermeerderd .Hij drukte daar zijn blijdschap over uit. Ook werd medegedeeld dat het bestuur een archief van de vereeniging heeft opgericht naar aanleiding van de tentoonstelling, die de vereeniging in Juni in de Tijdingzaal van Haarlem's Dagblad heeft gehouden. Tot arohi- varis is de heer J. Voet benoemd. De voorzitter vertrouwde, dat dit de goed keuring van de vergadering zou wegdragen. De voorzitter las een adres voör van het bestuur aan B, en W. naar aanleiding van den overlast en concurrentie, die ondervon den worden van de stalletjes met bloemen fruit en visch in de Groote Houtstraat. B. en W hadden hierop geantwoord dat het col lege zooveel mogelijk aan de wenschen van het bestuur tegemoet wilde komen, maar dat het deze standplaatsen niet kon ophef fen, omdat ook met de belajigen van de straatverkoopers rekening moest worden ge houden. Het was niet gewenscht om hen naar Maatschappelijk Hulpbetoon te verwijzen. Het bestuur was met dit antwoord niet te vreden. Daarom heeft spreker daarna nog een onderhoud gehad met den commies ten Stadhuize, dien dit aanging, maar ook deze had opgemerkt, dat het nu niet het geschikte cogerublik was, om opheffing van deze stand plaatsen te verzoeken. Het bestuur kan in dezen dus voorloopig geen verdere stappen ondernemen. De heer W. J. van Bilderbeek, penningmees ter. bracht een verslag uit van de kosten der viering van het 25-jarig bestaan van de Groote Houtstraat Vereeniging in Juni j.l. Be groot was dat de uitgaven een bedrag van f 1500 zouden vorderen. Het is iets meer ge worden, nl. f 1730. Bloemententoonstelling „Flora" Naar aanleiding van de a.s. Voorjaars bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede deelde de voorzitter mede, dat het bestuur zich beraden had over de vraag, welke actie ontplooid zou kunnen worden om in die dagen de.aandacht op de zaken in de Groote Hout straat te vestigen. Het bestuur vroeg de mee ning over het houden van een winkelweek, hoewel het daarvoor zelf eigenlijk geen be wondering koestert. Het bestuur wilde echter over zijn bezwaren heenstappen en voorstel len die winkelweek te houden onder den naam van „Narcis als étalageversiering". Het denkbeeld is van den heer Voet. Het is de be doeling er een wedstrijd voor het publiek aan te verbinden om geld of andere prijzen. De jury. die natuurlijk uit deskundige en kunst zinnige leden moet bestaan, zal beoordeelen moeten de rangschikking van de bloemen naar de artistieke rangschikking in verband met het geëtaleerde. Elke etalage wordt op zichzelf beschouwd. De voorwaarden voor de deelnemers luiden als volgt: 1. De bloemen moeten in die week steeds ververscht worden, opdat de étalages ook op den laatsten dag een frisschen indruk maken. 2. Het is verboden, andere bloemen dan narcissen te gebruiken. 3. Ten einde de uniformiteit te betrachten ir-eten de bloemen betrokken worden van de plaats, door het bestuur aan te geven. 4. De vlag moet worden uitgestoken. Gehoopt wordt, dat de bloemen gratis be schikbaar gesteld zullen worden. Ook zal er een versierde reclamewagen rij den. De Voorzitter had over deze plannen reeds een onderhoud met den heer Voors, secretaris-penningmeester van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, die ze zeer toejuichte. De narcis mag zich nog steeds in een groote populariteit verheugen.De Vereeniging „De Narcis" heeft steun toege zegd. De bloemen zullen uit Lisse of Sassen- heim, het centrum van de narcissenteelt, be trokken moeten worden. Het is de bedoeling, in die week aan de heele Groote Houtstraat een gele kleur te geven. De vergadering keurde deze plannen zonder stemming goed.-Aan het bestuur zal worden overgelaten te beoordeelen, op welke wijze het publiek in het bezit van de uit te loven prij zen kan komen. Coöperatie „Vooruitgang". Stijging van ledenaantal en omzet. De economische inzinking van ons maat schappelijk leven toont nog geen teekenen van herstel. Integendeel: de toestanden wor den slechter. Mede ten gevolge van verlaagde steun- uitkeeringen aan werklooze arbeiders, is het bestaan dezer arbeiders teruggedrongen tot de grens van het absoluut noodzakelijke levensonderhoud, of zal, ln vele gevallen, zelfs beneden die grens zijn gevallen, aldus het jaarverslag van den secretaris der Coöp. „Vooruitgang", den heer Joosten. Voor de arbeiders die nog wel aan den arbeid zijn gebleven, moeten de uitgaven voor het levens onderhoud zeer worden beperkt, door steeds verder gaande loonsverlagingen De handel en het economisch leven ondervinden daarvan een nieuwen teruggang. Doch ondanks de geschetste moeilijkheden is het aantal leden der vereeniging nog ge stegen met bijna 400 en was het op het einde van het verslagjaar (namelijk 31 Augus tus 1934 6721. De omzetten van de afdeelingen brood bakkerij, banketbakkerij en kruidenierszaak zijn met totaal ruim f 60000 gestegen, welke stijging neg meer is dan het vorig jaar. Moeilijker was het om de winstresultaten ge heel te handhaven op het vroeger bereikte peil en vooral voor de afdeeling bakkerij kon het bestuur daarin niet slagen. Het totaal der omzetten bedroeg: Broodbakkerijen f 412.018.44 Banketbakkerij 87.104.76 Kruidenierszaak 877.580.39 Brandstoffen 57.493.10 Manufacturen, meubels en dekens 9.012.30 Aardappelen 2.360.51 Sigaren, buiten de winkelverkoop 2.427.94 Totaal f 1.447.997.44 De bouw van de tweede bakkerij aan de Byzanthiumstraat, waarmede in het vorig boekjaar een begin werd gemaakt, kwam in dit verslagjaar geheel gereed. De kruideniers afdeeling werd met een winkel uitgebreid, met welke uitbreiding het aantal kruideniers, winkels is gestegen tot elf. In totaal zijn thans 155 personen in dienst der coöperatie. De sterk dalende loonen dwongen het be stuur. in het afgeloopen boekjaar voor het bakkerij personeel een loonsverlaging in te voeren, terwijl in het verslag wordt aange kondigd dat dit ook voor het overige perso neel zal moeten geschieden, bij den afloop van de thans geldende arbeidsovereenkomst, waarvoor de voorbereidingen reeds zijn ge troffen De secretaris verklaart aan het einde van zijn verslag: Onze zaak is kerngezond. CTTLTUURONDERNEMINGEN VAN E. MOORMANN CO. Dinsdag is alhier, onder leiding van Mr. A. F. van Hall de tweede vergadering gehou den van obligatiehouders der Maatschappij tot expolitatie der cultuurondernemingen van E. Moormann en Co., te Heemstede, ter be handeling van een voorstel van de directie, om voor den tijd van ten hoogste drie jaar. gerekend van l November af, uitstel te ver- leenen van rentebetaling en aflossing inzake de in 1930 aangegane obligatleleening van f 2,000.000, rentende 5%. Mr. Salomonson diende het volgende amen dement in: ,Het gevraagde uitstel van betaling van rente op de obligaties en de verplichte af lossing worden slechts verleend onder de na volgende voorwaarden: de directie zal, zoo lang een of meer vervallen coupons niet be taald zijn, van ieder gedurende den tijd van het verleende uitstel inkomende bod voor een der ondernemingen mededeeling doen aan de na te vermelden commissie en over al of niet aanneming van een dergelijk bod met deze commissie overleg plegen. Indien deze commissie of de meerderheid er van van oordeel is. dat het' ingekomen bod redelijk Is en dat het belang van obligatie houders meebrengt dat het wordt aangeno- r S39-A (Adv. Ingez. Med.) men doch de directie hiertoe niet wil over gaan of de vergadering van aandeelhouders niet de eventueel vereischte machtiging ver leent. vervalt het verleende uitste van rente betaling. De bedoelde commissie zal bestaan uit drie leden, welke leden bij aanneming van dit amendement terstond door obligatiehou ders zullen worden aangewezen en die ge machtigd zullen zijn, bij ontstentenis van een of meer hunner zich in de plaats tredenden te amuseeren". Het bestuursvoorstel .aldus geamendeerd, werd aangenomen met 41 stemmen tegen. In de commissie werden gekozen de heeren J. H. Lagers, G. Schwartz en Tweer. PROPAGANDA CHR. NAT. VAKVERBOND. Door het ChristelijkNationaal Vakverbond worden gedurende de eerste helft der maand November propagandavergaderingen gehouden Voor Haarlem is de uitvoering daarvan op gedragen aan den Haarlemschen Christelij- ken Besturenbond. Als inzet voor de huis- bezoekpropaganda die gedurende de tweede helft van November zal worden gevoerd, zal op Donderdag a.s. de propagandavergadering worden gehouden. Op deze vergadering zullen als sprekers optreden de heeren P. Kapinga en J. A. Schaafsma met de onderwerpen ..Wat ver kregen werd" en „De weg vóór ons". Het slot woord zal worden gesproken door Ds. J. v. d. Schors. Voorts wordt medewerking verleend door mej. A. Huet 'sopraan) en den heer G. D. Meurer (orgel). De vergadering zal worden gehouden in het gebouw van den Protestantenbond. KRAAMPJESDAG. In het gebouw „Caecilia" is Dinsdagmiddag de Kraampjesdag geopend, die uitgaat van het Plaatselijk Damescomité voor het hou den van Kraampjesdagen. De allerarmsten, die daarvoor naar het oordeel van de Zus ters van Maatschappelijk Werk in aanmer king komen, worden hier in de gelegenheid gesteld ook nog heden en Donderdag tegen zeer geringen prijs zich te voorzien van levensmiddelen, huisraad, kleeding en schoei sel, belangeloos voor dit doel afgestaan door verschillende firma's en particulieren. De onbrengst van een en ander komt ten goede aan het Babyhuis, Ons Thuis en de Josephine Butiervereeniging. De presidente van het comité, mevrouw Mei huizen, opende den Kraampjesdag met oen kort woord, dank betuigend aan B. en W. voor het verleen en van dispensatie van de bepa lingen der winkelsluiting en de Vermakelijk heidsbelasting: aan de firma's en particulie ren die goederen en levensmiddelen hadden afgestaan en aan de- dames die zich voor het welslagen van den Kraampjesdag hadden in gespannen. Hierna werd dadelijk met den verkoop be gonnen. Hedenmiddag zou mevr. Blomberg-Zeeman op den Kraampjesdag een kinderverhaal ver tellen. FAILLISSEMENTEN. Op 6 November zijn de volgende faillisse menten uitgesproken: L. D. de Jonge, houthandelaar, wonende te Hoofddorp, Parklaan 71. Curator Mr. K. van Giffen, alhier. W. Beus, kantoorbediende en aannemer van baggerwerken, wonende te Haarlem, Harmen- jansweg 39. Curator Mr. A. van Leyenhorst. alhier. Pieter Pool, caféhouder, wonende te West- zaan. Curator Mr D. de Jong, alhier. G. da Costa, vischhandelaar. wonende te IJmuiden, Gerard Douwstraat 57. Curator Mr. Dr. A. van der Flier te IJmuiden. K, E. A. Stein, directeur van het hotel café restaurant „Zomerlust", wonende te Zand- voort, Kosterstraat 7. Curator Mr. W. Venlet, alhier. Jhr. H. P. Coertzen de Koek, zonder beroep, destijds wonende te 's-Gravenhage, thans te Zandvoort, Brederodestraat 126. Curator Mr. W. Brlët, alhier. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: H. de Weers, aannemer, wonende te Haar lem, Joh. de Breukstraat 29. Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, alhier. Kr. Vens Joh. Zn. aannemer van grondwer ken, wonende te Zaandam, Govert Flinkstraat 29. Curator Mr T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. W. B. J. Burke. graanhandelaar, wonende te Abbenes Haarlemmermeer. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. H. E. van der Mye, wonende te Haarlem, vroeger Wouwermanstraat 30, thans Voorzorg straat 55. Curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. „DE LICHTHOEVE" TE SANTPOORT In het November-nummer van „De Licht hoeve", het orgaan van het vriendelijke Kin dertehuis van dien naam aap de Kweekers laan te Santpoort, wordt weer rekening en verantwoording gedaan van de ingekomen giften in geld en natura De Directrice, Zus ter J. Th. Kuyck, schrijft een pakkend schetsje „Het bezoek", waarin zoo treffend het kin derleed tot uiting komt. Uitvoerig verslag wordt gedaan van den propaganda-avond te Delft voor deze stichting. Er worden nog drie van deze avonden aangekondigd, namelijk op Woensdag 7 November te 's Gravenhage, op Vrijdag 9 November te Schiedam en op Woens dag 14 November te Zaandam; Op eerstge- noemden avond wordt o.a. de film „Een dag Lichthoeve met haar lief en leed" vertoond; dat gebeurt ook in Schiedam. Te Zaandam wordt de revue „Van Jantje tot Jan" opge voerd. Op alle avonden houdt Zuster Kuyck lezingen over „de kinderen, hoe ze bij ons ko men en bij ons leven". Al die propaganda is noodig, want er is veel noodig. REVUE „ZOO IS T". Zondag 11 November komt het ensemble Chanson in Haarlem met zijn nieuwste revue. Medewerking wordt verleend door de bekende Jordaanspelers Mie en Ko. De revue bestaat uit een proloog en 20 tafereelen. Ko treedt op als de Boemelbaron. Mie als de dochter van den Tamboer-majoor. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE (Adv. Ingez. Med.) „VORSTELIJKE EMIGRANTEN". De Tooneelgroep „Het Masker" (directie: Jan Musch en Ko Arnoldi), zal a.s. Zaterdag in den Stadsschouwburg nog een voorstelling geven van ..Vorstelijke Emigranten" en wel tegen populaire prijzen. De rolverdeeling zal dezelfde zijn als bij de vorige opvoeringen, te weten Else Mauhs, Jan Musch. Henriëtte Kuyk, Ko Arnoldi, John Gobau. Mary Smithuysen. Ad. van Hees, Ank van der Moer. Anton Ruijs, Lize Servaes, Jacques de Haas, Harry Ruijs. Regi: Ko Arnoldi. Nederl. Christen Vrouwen, bond. Viering van het 12^é-jarig bestaan. De Nederl. Christ en-Vrouwenbond, afdee ling Haarlem en Omstreken hoopt haar 12 1'2 jarig bestaan te herdenken op Dinsdag 13 No vember a.s.. des avonds half acht in de tuin- zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Het zangkoor, onder leiding van Mej. C. Stork, alsmede vele leden der afdeeling, heb ben hunne medewerking toegezegd. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de RedactieGroote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der magers blijven redactie geheim. De antwoerrden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd RECEPTEN VRAAG: Hoe maakt men augurken in het zout in? ANTWOORD: Benoodigd per K.G. augurken 1 liter water en een ons zout. Snij de kroontjes van de augurken en borstel ze daarna goed schoon, of wrijf ze af met een schoonen. vochtigen doek. Leg ze daarna in den pekel en zie ze de eerste 6 weken eens per week na of zich ook kiem vormt; daarna kunt gij volstaan met om de 14 dagen na te zien. VRAAG: Hoe maakt men zuurkool? ANTWOORD: Neem 3 witte en 3 Savoyekoo- len; verwijder de buitenste bladeren en snij of schaaf ze aan lange dunne reepenverwijder de stronken. Kneed ze niet 60 gram zout zoolang, tot zich pekel gevormd heeft. Doe er dan 12 zwarte peperkorrels door en druk het stevig vast in een goed schoongemaakte Keulsche pot. Leg er een schoon wit doekje overheen: daarop een schoon plankje en ten slotte een schoone zware steen, Zie de eerste zes weken eons per week na, of zich ook kiem vormt. Is dit het geval, neem die dan zorgvuldig weg; strooi wat zout op de zuurkool; wasch doekje, plankje en steen goed schoon en breng ze weer op de pot. Na de eerste 6 weken kunt gij volstaan met eens in de 14 dagen na te zien. VRAAGHoe verwijdert men een oarbolineum- vlek (bruin) uit een lichtblauwe kunstzijden poloshirt? ANTWOORD. De vlek eerst behandelen met perchlooraethyleen. Blijft er een lichtbruine vlek achter, dan deze borstelen met een lauw zeep- sopje. Nasponsen met schoon lauw water. Droog- kloppen met een zachte zeemleeren lap of een badhanddoek. VRAAG: Hoe maakt men croquetten? ANTWOORD: Benoodigd voor 6 a 8 croquetten 125 gram koud vleesch; 11/2 d.L. melk of bouil lon. of jus met water; 10 gram bloem: 20 gram boter, wat peper, zout, nootmuscaat en gehakte peterselie en 1/2 ei. Hak of maal het vleesch fijn. Roer Koter en bloem aan de kook; voeg er bij kleine scheutjes het vocht bij en blijf roeren, tot het goed door gekookt heeft en gaar ls (ongeveer 10 minuten). Vermeng het dan met het vleesch en de krul den en leg het uitgespreid op een bord. Laat het koud en bijna stijf worden. Neem dan op een le pel 1/6 of 1/S deel ervan en maak het met een andere lepel zoo glad mogelijk. Rol het vervol gens door fijn paneermeel en geeft het den goeden vorm, maar zorg. dat er geen barstjes ln zijn. Klop het halve el met een lepel water en rol er het croquetje door, waarbij gij oplet, dat het geheci gerankt wordt en rol dan nog eens door het paneermeel. Maak slaolie zoo heet, dat er blauwe damp afkomt en doe er 3 of 4 cro quetten te gelijk In (geheel onder). Bak ze bruin en knappend en laat op grauw papier uitdruipen. BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Voor tie pers. bel. ben Lk te Velsen aangeslagen naar een huurwaarde van 48 0. p. j. Is het mogelijk, wanneer deze huur bvb. 450.Wórdt, dat lk in een andere klasse kom en daardoor de belasting aanmerkelijk lager wordt, of geldt daarvoor een andere maatstaf? Indien er vastgestelde grenzen zijn en daarvoor bepaalde aanslagen, welke zijn die dan? 2. Voor de ink.bel. ben lk aangeslagen naar 2332.voor rijks inkomstenbelasting 46.20, gem. fondsbelasting 103.50. Is dit Juist? Ik ben gehuwd, maar heb geen kinderen. ANTWOORD: 1. De belasting naar de huur waarde bedraagt 10 pet. Voor een huur van 3( minder zou de belasting dus 'f 3.minder bedra gen, of, met de opcenten mee 7,50 minder. 2. Ja, de berekening is juist. PLANTEN. VRAAG: 1 Ik heb mijn Azalea binnengehaald en In een verwarmde kamer gezet. Is dat goed 2. Hoe moet ik Geraniums en Fochsla's over houden? ANTWOORD: 1. Neen. dat Is stellig niet goed, De plant moet op een lichte plaats in een on verwarmde kamer staan, waar het echter niet vriest. Zij zal nu wel veel blad verliezen. Eenlge keeren bespuiten zal het kwaad wel wat ver minderen. Tegen den bloeitijd kan zij wat war mer worden gezet. 2. Geraniums vorstvrij. bijna niet gieten, maar veel licht; Fuchsia's kunnen met minder licht volstaan. RECHTZAKEN VRAAG: Mijn dochter heeft zich als dienst bode per 3 mna. verhuurd. Overeengekomen is dut zij haar loon per maand zou ontvangen. Nu is zij op 17 September opgezegd tegen 1 Novem ber a.s. Heeft zij nu recht op uitbetaling van de volle drie maanden? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Als een van de ouders overleden Is, kan clan de nalatenschap onderling verdeeld worden tusschen den overblijvende on de kin deren, waaronder 1 minderjarige, zonder hiervan uitwijzing behoeven te doen? Allen zijn het met elkaar eens. ANTWOORD: Neen, een notarleele acte van scheiding en deeling is voreischt in verband met het feit dat één der erfgenamen minderjarig is. Het opgezegde Duitsche Met ingang van 16 November heeft de Ne- derlandsche Regeering het Nederlandsch- Duitsche clearingverdrag van 21 September j.l. opgezegd. Zij had daartoe de bevoegdheid en behoorde daarvoor een termijn van veer tien dagen in acht te nemen. Ook .16 November neemt het betalingsver keer geen andere wending, in zooverre als van Duitsche zijde devlezenvergunningen tot de helft van de voor de ge heele maand November principieel terbeschikking gestelde bedragen worden toegestaan. Deze opzegging is een rechtstreeks gevolg van het niet nakomen van Duitsche zijde van zekere bepalingen in het belang van den Ne- derlandschen tusschenhandel. De bespre kingen tusschen de wederzijdsche regeerings- commissies om de moeilijkheden uit den weg te ruimen zijn mislukt. De Nederlandsche re geering moest ter behartiging der Nederland sche belangen het clearingverdrag opzeggen. Zij kon niet anders. Na de droevige ervarin gen en de algemeene verontwaardiging over de bestaande regeling zullen velen het als een opluchting beschouwen, dat daaraan thans een einde is gekomen. Men voelde dat onze Regeering tekort was geschoten, dat onze be langen onvoldoende waren behartigd, er be stond een gevoel van onzekerheid. Daaraan zal nu misschien een einde komen. De Duit- schers hebben zich daarbij wel zeer onsym pathiek gemaakt door vorderingen, welke na 24 September vervielen op een Zwischen- konto te storten, in plaats van deze te vol doen op de clearingrekening van Nederland. En waarover heeft men nu kortgeleden in Berlijn onderhandeld? Over de veiligstel Vng der bevroren kapitalen op Sonder- en Zwischenkonto. Men wenschte van Neder landsche zijde een koersgarantie van de Duit sche regeering. Maar tevens is van gedach ten gewisseld over de moeilijkheden welke onze doorvoerhandel ondervindt. Ook in dat opzicht werd geen succes bereikt. Zoo zullen wij na 16 November weder voor de autonome clearing staan, waarbij echter wel bedacht moet worden, dat het thans ingediende clea- ringontwerp de mogelijkheid opent deze clearing niet te beperken tot betalingen uit het goederenverkeer voortvloeiend, maar tot alle betalingen. Een en ander brengt echter ook met zich mede. dat ons land verlost is van de verplichting om zeven procent vrije deviezen aan Duitschland ter beschikking te stellen. Maar daarnaast heeft de Nederland sche regeering andermaal de vrijheid om de gestorte bedragen te bestemmen voor die be talingen, welke zij zelf den voorrang wil ver- Ieenen. Er is natuurlijk nog niets van te zeg gen hoe het daarmede ten slotte zal verloo- pen. Velen zijn van oordeel, dat de Neder landsche exporteurs ten slotte in niet ongun stiger positie zullen komen dan tot dusverre het geval was. Immers, het was zeker dat de export naar Duitschland belangrijk ingekrom pen zou moeten worden. Hoe men deze moei lijke zaak ook wenscht te beschouwen, het feit dat het clearingverdrag circa zes weken, nadat he' tot stand kwam opgezegd is en wel van Nederlandsche zijde zegt reeds ge noeg en is een bevestiging van de juistheid van de in alle toonaarden vernomen kritiek. Men mag nu zeker verwachten, dat van re- geeringswege binnen den kortst mogelijken tijd uitvoerige mededeelingen worden gedaan omtrent de te verwachten maatregelen en de toekomstmogelijkheden. Nieuwe onderhande lingen staan ons weder te wachten. Een bruik bare overeenkomst is blijkbaar met Duitsch land moeilijk te treffen. Voorzichtigheid zal dus zeer zeker geboden zijn. Maar daarnaast een open-kaart-spelen. Indien men in Juli en Augustus van dit jaar duidelijker taal ge sproken zou hebben, waren er minder slacht offers geweest dan thans het geval is. Men verlieze dat niet uit het oog. MOLLERUS Arbeiderswoningen. Voorzichtig met nieuwe bouwplannen. Bij de behandeling van de begrooting in de afdeelingen van den gemeenterad is er door enkele van de raadsleden op aangedrongen de grootst mogelijke voorzichtigheid te betrach ten met den bouw van nieuwe arbeiderswo ningen en nog liever de wat duurdere wo ningen die thans ledig staan voor een lageren huurprijs beschikbaar te stellen. Wat nu in geen jaren is voorgekomen, ge schiedt nu. Door de Woningstichting „Voor uitgang" worden per advertentie huurders ongeroepen voor de nog maar enkele jaren oud zijnde woningen tegen een huurprijs van f 5.40 welke woningen gelegen zijn in het Slachthuiskwartier. Uit dit alles blijkt wel, dat de tijden van de sleutelgelden achter den rug zijn. AGENDA WOENSDAG 7 NOVEMBER Schouwburg JanswegDe Operettesang-hers met Een Carnavalsnacht en De Ongenoode gast. 8 uur. Stadsschouwburg: Revue „Niet zoo somber" en cabaret door oud-leerlingen en leerlingen der H. B. S. A. 8 uur. Palace: Rakoczy-Marsch. Op het tooneel- Willy Derby met zijn nieuw repertoire. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Czardasfürstin". Op het tooneel: Kay en Jay, Comedians, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Christina" met Greta Garbo. 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur 's avonds af. 't Nut, Lange Veerstraat: Mr. N. Kluwer (Deventer) over De ontwikkeling der Persoon lijkheid voor de Soefibeweging. 8 15 uur Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 8 NOVEMBER Gem. Concertgebouw: Vredesraad Haarlem. Openbare vergadering. Sprekers: Ir. K. J. Hondlus, Dr. E. van Raalte, Ds. N, Padt. 8 u. Gebouw Protestantenbond, Vestestraat 1. B. v. d. Meer over „Kabbala en Golem". Broederkerk, Parklaan: Mme A. Blocher: ,De strijd des geloofs". Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10