Opto* DE BILT Hotel de Leeuwerik Vergaderzalen Engelands 2 millioen werkloozen. Namiddag Toiletten ECHTE WALES-ANTHRACIET DONDERDAG 8 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD ARROND. RECHTBANK. Clandestiene jeneverstokerij. Voor de rechtbank in Haarlem stonden twee Haarlemmers terecht wegens overtreding van de gedistilleerdwet. Ambtenaren van de Accijn zen hadden op 15 Augustus in een woning aan den Rijksstraatweg in Santpoort een inval ge daan en daar een volledige distilleerinrichting ontdekt op de bovenverdieping. De huiseige naar en zijn helper hadden geen vergunning hiervoor. De voorradige alcohol en de toestel len zijn in beslag genomen. Verdachten beken den. De helper deelde nog mee. dat hij den huiseigenaar met het stoken van de jenever geholpen had, omdat de huiseigenaar hem liefderijk opgenomen had toen hij zonder middelen van bestaan was. De Rijksadvocaat mr. Asscher achtte het be wijs geleverd. Deze verdachten zijn tot hun daad gekomen door de handelwijze van een derde, die straks als verdachte zal verschijnen. Maar aan de schatkist is een groot bedrag onthouden, en bovendien is dergelijke jenever voor de volksgezondheid schadelijk. Hij'eischte den Officier van Justitie op resp. 4 en 3 maan de Officier van Justitie op resp. 4 en 3 maan den werd gesteld, met een proeftijd van 3 jaar. Mr. H. O. Drilsma drong met klem aan op voorwaardelijke straffen. Uitspraak over 14 dagen. Verkoop van distilleerketels. Terzake van een overtreding van diezelfde wet stond hierna een 44-jarige Haarlemmer terecht. In zijn woning hadden commiezen op 23 Augustus '33 bij een inval verschillende toestellen als ketels, buizen, peilglazen, trech ters. enz. gevonden en in beslag genomen. De president vroeg of verdachte bekende deze distilleertoestellen in zijn woning be waard te hebben, waarop verd. antwoordde, dat de toestellen die in beslag genomen zijn, voor heel andere doeleinden gebruikt waren, o.a. als radiateur-verwarming in garages. „Dat zijn de dingen die door die koekebak- kers in beslag genomen zijn", zei verdachte. De president vermaande verdachte derge lijke kwalificaties achterwege te laten. Hij vroeg of verd. zulk een toestel verkocht had aan den verdachte uit de vorige zaak, waarop deze na eenige ontwijkende opmerkingen be vestigend antwoordde. De ambtenaar der belastingen die de toe stellen in beslag genomen heeft, gaf een nauw keurige beschrijving van die ketels. Verdachte had tegen hem gezegd: „Jullie noemen het ditilleerketels, ik noem het waschketels!" De president merkte op, dat verdachte die ketels toch maar verkocht heeft met de ver klaring, dat er jenever mee gestookt kon worden. Dit ontkende verdachte. De commies verklaarde, dat de toestellen, die gevonden werden bij de verdachten uit de vorige zaak, gelijk waren aan die van de zen verdachte. Het was bekend bij de commiezen, dat verd- distilleertoestellen kon maken en daar om werden zijn gangen nagegaan. Verd. maakte de opmerking dat de getui- gen-commiezen er geen verstand van had den, maar hijzelf wel. Pres. „Het was beter geweest, als u er geen verstand van had gehad! U hebt voorts ge- eegd bij het vooronderzoek, dat u niet wist dat u geen incomplete distilleertoestellen in huis mocht hebben.*' De verdachten uit de vorjge zaak getuig den. dat de verkooper-verdachte bij hem was ge.komen en uit eigen beweging hem gesug gereerd had een distilleerderij op te rich ten. Bovendien had deze hem een toestel ver kocht en eeln recept gegeven. Ook dit ont kende verd. De Rijksadvocaat achtte bewezen dat verd. dergelijke distilleertoestellen althans onder deden daarvan voorhanden had. terwijl hij wist. dat ze gebruikt konden worden voor de ontduiking van de accijnsen. Deze verdachte 5s veel strafbaarder dan de koopei's. daar deze tman achter de schermen blijft. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van 4 maanden. Mr. B. W. Stomps, toegevoegd verdediger, wees op de mogelijkheid dat de toestellen voor andere dan distilleerdoeleinden voorhan den waren. Uitspraak over 14 dagen DE FRANS HALS BIOSCOOP. Donderdagmorgen is de eerste spant voor het dak van de neiuwe Frans Hals bioscop aan het Frans Halsplein geplaatst. Er is snel gewerkt want men heeft over het gebouw tot nu toe slechts 8 1/2 week gearbeid. Het theater zal plaats bieden aan 487 personen, waarvan 200 op het balcon plaats vinden. Het gebouw zal verwarmd worden door een oliestookinrichting met lage druk stoomverwarming die de zaal maximum 7 maal per uur kan ververschen. Langs de wanden en onder en boven het bal con komen roosters voor dit doel. Tocht hier bij is vrijwel uitgesloten. Het projectiescherm (van 6 bij 5 Meter) is een geprepareerde muur, geen doek. waaronder de luidsprekers zullen worden opgesteld. Alle stoelen, die van staal zullen zijn, zijn voor alle rangen gelijk. De verlichting zal indirect worden. De voorhal wordt 9 M. breed en 4 M. diep, waarin links de groote trap komt voor de baï- conbezoekers. rechts komt een kleine naar de directiekamer, die naast de foyer op de tus- schenverdieping zal komen. Daar worden ook de cabines gevestigd, zoodat de lichtbundel onder het balcon door op het scherm wordt geworpen. Proeven hebben uitgemaakt dat dit groote voordeelen biedt boven de elders gevolgde methode. Aan de linkerzijde van de zaal komen drie uitgangen die in een breede langs het gebouw loopende gang uitkomen. Om resoneeren te verkomen heeft men ge bruik gemaakt van gespoten asbest, dat zeer veel geluid absorbeert waardoor' terugkaat sing vermeden wordt. De directeuren van het theater zijn de hee- ren E. Prager en J. Strijbos; de laatste is te vens de architect. Wanneer de weersomstandigheden meewer ken zal de bioscoop begin Januari geopend kunnen worden. Het ligt in de bedoeling twee avondvoorstellingen te geven en matinées op Woensdag, Zaterdag en Zondag. VOORUITGANG. De Coöper. broodbakkerij en verbruiksver- eeniging „Vooruitgang" houdt een vergadering van den Ledenraad op heden, Donderdag 8 November. De agenda vermeldt o.a.: Behandeling Jaar verslag 1933-'34. Vaststelling dividend. Be stuursverkiezing. Aftredend zijn: E. H. Dik en J. Joosten (dezen zijn herkiesbaar). Verkiezing Commissaris. Aftredend is A. Spierdijk (deze is herkiesbaar). Benoeming van 5 bestuursleden voor de Stichting Pensioenfonds. inia Ciqcoietkefr IN PLATTE DOOSJES VAN 70stuks 70cen1 DE HANDIGSTE VERPAKKING VOOR DEN VESTZAK (Adv. Ingez. Med.) Het Nut bracht 150 jaar nut. Tal van instellingen verrezen. Zooals wij in het kort reeds hebben gemeld, heeft de „Maatschappij tot Nut van het Alge meen' ter gelegenheid van het 150-jarig be staan, dat de Maatschappij op 16 November a.s. herdenkt, een keurig verzorgd gedenk boek uitgegeven. Voordat hierin tot de eigen lijke historie van het Nut wordt overgegaan, behandelen prof. J. Huizinga en prof. dr. Ph. Kohnstamm die eigenschappen, welke het karakter van het Nederlandsehe volk uitma ken of tenminste kenmerken en van de wijze, waarop de Maatschappij tot Nut van het Al gemeen in overeenstemming met die eigen schappen is ontstaan, zich heeft ontwikkeld en verder zal kunnen ontwikkelen. De eerste helft dezer opdracht heeft prof. Huizinga op zich genomen, prof. Kohnstamm de tweede. Hierna volgen de hoofdstukken, welke zich bezig houden met belangrijke onderdeelen van het maatschappelijk werk, dat in den loop der jaren de aandacht der Maatschappij heeft ge vraagd. Er moest een keuze worden gedaan en zoo is men dan gekomen tot de volgende onderwerpen: Het Nut en het onderwijs (L. C. T. Bigot)Het Nutsseminarium voor Pae- dagogiek (prof. R. Casimir); Volksontwikke- lings.vragen voor 150 jaren en nu (E. C. Knap pert); Onze volksbibliotheken toen en nu (dr. C. A. Steenbergen); De Maatschappij tot Nut van het Algemeen en het bijzondere spaar voorschotbanken en de woekerbestrijding (prof. mr. I. B. Cohen); Maatschapoelijke bankwezen (J. D. D. Pruissen); De hulp- en steun ten tijde van Jan Nieuwenhuyzen en nu (mr. J. Everts): De Nutsrapporten betreffen de het woningvraagstuk (mr. M. J. A. Molzer). Tenslotte heeft de algemeene secretaris een beeld van het leven en werken der Maat schappij op dit oogenblik ontworpen. Hierin wordt o.m. geschreven over de werk zaamheid der departementen: „Indien men zeer oppervlakkige beschouwers onzer Maat schappij zou vragen: wat doet 't Nut. dan zal men in negen van tien gevallen ten antwoord krijgen: het houdt lezingen. Het houden van lezingen is maar een betrekkelijk onderdeel van de werkzaamheden van onze Maatschap pij, maar de omstandigheid, dat het juist dat onderdeel is. dat ten bate van de leden zelf functionneert. is de oorzaak van zijn alge meene bekendheid. De „Nutslezing" is een zoo typische Neder landsehe verschijning, dat zij in de algemeene waardeering alle phasen, van hoogachting tot verwerping toe heeft doorloopen. Die graden van waardeering deelt zij met den burger, die naar haar luistert en in zooverre is er har monie. Men kan zeggen, de Nutsleden krijgen de lezingen, die bij hun eigen niveau passen. Tot op zekere hoogte is dat waar. maar eigen lijk ook weer niet, want de goed georden de Nutslezing is juist even boven het niveau van het gemiddelde Nutslid, dat er naar luistert." De 930 instellingen, welke door de departe menten worden onderhouden, zijn in 85 soor ten verdeeld. Hieronder zijn 254 algemeene bibliotheken, waarbij nog te voegen 41 biblio theken voor jongelieden en 7 schoolbibliothe ken. Een en tachtig Nutsbewaarscholen. 22 lagere scholen en een zeer groot aantal ont wikkelingscursussen van allerlei aard. Vol gens de laatste gegevens volgden 16898 leer lingen Nutsscholen en -cursussen, aan welvP door 784 leerkrachten onderwijs werd gege ven Ook op het gebied van het snaarbank- wezen heeft de Maatschappij zich sterk ontwikkeld. Op het oogenblik bezitten niet minder dan 134 departementen een Nufcs- spaarbank. Onder de vele andere dingen, welke de aandacht verdienen, vermelden wij' nog het Jeugdwerk. Honderd vijf tig jaar lang zal de Maatschap pij weldra haar werk hebben verricht, on een dusdanige wïjz-e. dat men slechts kan wen- schen. dat de toekomst haar in staat zal stel len haar arbeid voort te zetten. meldt: Hoogste barometerstand 767,0 m.m. Madrid. Laagste barometerstand 745.3 m.m. te Skagen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen. Aanvankelijk zachter. Uit het Buitenland De Noordwestelijke depressie heeft inder daad de hooge drukking van de Britsche Eilan den verdreven, maar deze neemt op het vaste land nog snel toe. In Scandinavië neemt de hooge drukking af en de depressie in Zuid- Scandinavië dringt verder Noordwaarts door, zoodat voorloopig het weer zachter zal wor den. De laatste zuidelijke depressie bleek van weinig beteekenis en trekt Oostwaarts. Giste ren viel ter weerszijden van ons land zwai-e regen: 46 mm te Hamburg, 19 te Le Havre. Ook in Denemarken en Zweden heeft het zwaar geregend en duurt de regen nog voort. Ook op de Britsche Eilanden valt bij zwakke tot matige Westelijke winden op veel plaatsen regen, in Schotland kwam nog matige vorst voor. Frankrijk en Duitschland hebben op klarend weer met sterk gedaalde ochtend- temperatuur. Op IJsland stijgt de barometer bij Noordelijken wind. Barometer Heden morgen 10 uur 755 m.M. Stand van gister 753 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 8 November: Hoogste gisteren 50 F. Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden tot 12 uur 50 F. Groote en kleine (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND Voorbeurs te Amsterdam. VASTERE STEMMING, OMZETTEN BEPERKT. De stemming op de Amsterdamsche och- tendibeurs was vandaag vaster onder invloed van de gunstige tendenz, die Wallstreet gis teren vertoonde onder invloed van de groote democratische overwinning, die aanleiding, heeft gegeven tot de verwachting dat de po litiek van steun en credietverleening door de regeering zal worden vervolgd. Aan den an deren kant maande echter de onzekere poli tieke situatie in Frankrijk tot voorzichtigheid. De omzetten waren dan ook van beperkten aard. Kon. Olie konden zich fractioneel verbete ren. Philips en Unilever waren een kleinigheid beter. Amst. Rubbers waren 1 1/2 pet. beter, dank zij de sterke afneming van den uitvoer van bevolkingsrubber en in aansluiting hierop wa ren H. V. A. eveneens iets beter. De Youngleening bleef op peil. Op de wisselmarkt konden de ponden aan vankelijk tot boven f 7.41 verbeteren, doch de koers daalde later tot onder f 7.40. Overigens waren de koersverschillen van geringe beteekenis. HET SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester zal. In plaats van Vrijdag, Zaterdag a.s. zijn gewone spreekuur ten Stad- huize houden op den gewonen tijd (10.30—12 uur). INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.). Londen 7.407.41. Berlijn 59.44—59.49. Parijs 9.73 5/8—9.74 1/8. Brussel 34.42—34.96. Zurich 48.12—48.17, New-York 1.47 3/4—1.48. HAARLEM, 8 November. Ondertrouwd 7 November: J. Overtoom en A. F. Donsen; G. Schippers en A. M. M. van Delden; M. Spronk en A. J. Carstens; F. Kui per en J. M. Botter; H. H. Reinhart en H. J. Wijnand; P. C. v. d. Stelt en G. Huijsman; R. Sluis en E. J. Stolk; J. H. Schuilenga en H. Bouwer. Getrouwd 7 November: D. W. Verstegen en J. de Vries; A. Hendriks en C. A. Scheiber- lich; B. H .J. Zipp en H. G. Lonzeck; W. F. Peters en P. C. Snoeks: J. C. Diependaal en W. A. Snoeks: C. J. Schuijt en J. M. Schel- lings; J. Tuinstra en E. M. Publicatus; T. J. F. Jonkman en C. Pastor; C. A. J. P. Jaspers en A. Jansen; W. P. C. Haenen en O. Cender; F. J. Flesman en J. C. Hundling; D. Lodder en C. D. M. Dernison; H. J. Sonnenberg en I. J. T. G. Vierhout; Bevallen 4 November: C M. Spitsbaardde Wolf, d.; 6 November: E. E. Zonneveld—van Dijk, d.; L. HoutkampKwant, d.; 7 Novem ber: H. S. Beksvoort—-v. Oldenmark, z. Overleden 5 November: F. K. Polman, 72 j., M. van Heemskerkstraat; 6 November: P. J. van Hoorn, 80 j., HazepaterslaanG. A. E. Nouwen, 63 j., Florapark; 7 November: J. Veltman, 80 j., Westerhoutpark. De natuur bemoeit zich met de maatschappelijke vraagstukken. LONDEN, 6 November. (Van onzen Londenschen correspondent) De politici zijn er tot heden niet in ge slaagd de 2.000.000 werkloozen van het land aan loonenden arbeid te helpen en de heer Neville Chamberlain, wiens woord gewicht legt in de schaal, spreekt alsof alle hoop voor deze menschen vervlogen is. Werkloosheid is onafscheidelijk van een schraal bestaan. De „dole" houdt de menschen juist in het leven en laat niets over om mee te kunnen doen aan de consumptie van de artikelen van de overproductie. Men moet juist daarom van overproductie spreken omdat zooveel men schen de geldelijke middelen missen zich zaken van gemak, gerief en beschaving aan te schaffen. Er zou geen overproductie zijn indien het gros der bevolking met meer ruil middelen bedeeld was. Overproductie en werk loosheid zijn dus zeer verwant. De hachelijke vraagstukken, welke ze scheppen, zijn den politici te machtig. Maar statistici hebben nu doen weten dat de Natuur zich met deze aan gelegenheid gaat bemoeien. Het is de vraag of ze op haar beurt de kwestie op de beste wijze aanpakt. Engeland, zeggen de statistici, gaat een periode van aanzienlijke be volkingsvermindering tegemoet. Men rekent ons voor dat de bevolking van het land tegen het einde van deze eeuw tennaastbij zal zijn gehalveerd. In plaats van de 45.000.000 bewo ners van thans zullen er dan zoowat 23.000.000 zijn. Men zou zeggen dat een geleidelijke daling van het bevolkingscijfer met zulkeen vaart als de cijfers aangeven al spoedig zou moeten leiden tot vermindering van de werk loosheid. Maar als er minder menschen ver zorgd behoeven te worden behoeft er ook min der te worden gemaakt en zijn er minder handen noodig voor het productieproces. Dat is niet de eenige gedachte welke zich opdringt. De wereld blijft zich ontwikkelen naar hooger productievermogen met mechanische midde len welke, zegt men. een tijdperk zal brengen van vrijen tijd voor het menschdom, dien het zich nog nauwelijks kan voorstellen, een periode, die haar eigen lastige proble men zal scheppen, in de eerste plaats het probleem van dien vrijen tijd en hoe hij zal worden gebruikt. Wel, wanneer daarenboven de bevolking snel vermindert, moet de werk loosheid onder den invloed van het toe nemend machinaal productieproces, ook snel toenemen. Maar werkloosheid wordt dan vrije tijd; dat is een prettiger begrip. Misschien zal alles veel gemakkelijker gaan in dit land wanneer de Natuur de bevolking tot de helft terugbrengt. En wanneer zij het tevens doet in andere landen der Westersche beschaving en waarom zou zij het niet doèn? dan wordt het allerwege in Europa gemakkelijker. Met is een prettig, een hoop gevend vooruitzicht. Het zou echter kunnen wegtrekken als een luchtspiegeling indien heerschende ideeën en methoden zouden be klijven. Indien de Natuur het vraagstuk van „overproductie" met betrekking tot mensche- lijke wezens oplost dan blijft toch nog het vraagstuk van „overproductie" van alle an dere dingen bestaan. Indien als In dit land een overvloed van goede zaken de autoriteiten in de grootste verlegenheid brengt en tot de meest absurde maatregelen leidt, dan worden wellicht verlegenheid en absurditeit veel groo- ter wanneer het aantal verbruikers terug is gebracht van 45.000.000 tot 23.000.000. Indien de statistici onfeilbaar zijn dan heeft b.v. al het gezwoeg van minister Elliot „voor de ge organiseerde ontwikkeling van landbouw en veeteelt" niet den minsten zin. En het schijnt tijd te worden dat de nationale auto-, radio-, gramophoon-, chocolade-, bedden-, meubel en andere fabrikanten hun productiebeleid gaan herzien. A. K. v. R. BANKROOF EN ONTVOERING IN IO WA. NEW-YORK, 8 November (V. D.) Vier ban dieten hebben gisteren een overval gepleegd op het filiaal van de First National Bank te Dell Rapids in den staat Iowa. Zij wisten te ontsnappen met een buit van 5 duizend dollar en namen den direceuren Harvey Blow en Conrad Paulson en den tweeden boekhouder Merill Wiek als gijzelaars mee. Wc» \*Ai. kleiêêiHmh Barteljorisstraat 26—28 (Adv. Ingez. Med.) Verpakt bi] eiken flacon KARSOTE Inhalatie-middel Slechts gedurende be perkten tijd zal bij' eiken flacon Karsote inhalatie-mid del een aardige kunstzijden zakdoek worden verpakt. De zakdoek is een geheel kosteloos geschenk voor ieder, die Karsote koopt tegen den gewonen prijs f 0.90 en 1.35 p. flacon, omzetbelasting inbegrepen. De zakdoeken zijn in verschillende gekleur de dessins geweven, maar de mooiste zijn ver pakt bij de flacons van 1.35. Dit is nu een mooie gelegenheid om U zelf er eens van te overtuigen, dat Karsote U be schermt voor verkoudheden, influenza etc. of U spoedig hiervan bevrijdt. Karsote is een nieuw, wetenschappelijk inhalatiemiddel, dat een zuiverenden, bacterie-doodenden damp verspreidt. Alles wat U doen moet is een paar druppels Karsote op Uw zakdoek te spren kelen en den aangenamen damp die vrij komt goed in te ademen. Koopt vandaag nog een flacorj Karsote bij Uw apotheker of drogist en vraagt naar het speciale „Gratis Zakdoek Pak". (Adv. Ingez. Med.). MERKWAARDIGE VANGST VAN ITALIAANSCI1E VISSCIIERS. ROME, 8 November (V. D.) Uit Grado, een kustplaats nabij Triest, wordt gemeld, dat een aantal visschers, dezer dagen .bij het op halen hunner netten, verscheidene bronzen voorwerpen hebben gevonden. Deze zijn. naar thans is gebleken, afkomstig uit den Romein- schen tijd. Het betreft hier o.a. een fraai, ongeveer 30 c.M. hoog. Apollo-beeldje, een decoratief bewerkte lamp beide voorwer pen in voortreffelijken staat en eenige fragmenten van bronzen vazen. Nogmaals Oss! Dievenbende onuitputtelijk. OSS, 8 Nov. (V. D.) Tijdens afwezigheid der bewoners is gisteravond ingebroken in de wo ning van den molenaar Van de Zwaluw aan -de Kruisstraat. De dieven zijn de woning aan de achter zijde binnengedrongen, hebben het geheele huis van onder tot boven onderzocht, kasten en laden geforceerd en een belangrijk bedrag aan geld meegenomen, terwijl tevens voor dertig gulden aan postzegels werd ontvreemd. Ook de aanwezige gouden en zilveren sie raden werden buit gemaakt Onder leiding van den burgemeester werd direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men heeft de gebroeders Van G. gearresteerd. Deze blijven evenwel ontkennen de inbraak te hebben gepleegd. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. CHINEESCHE BANDIETEN PLUNDEREN EEN TREIN. HEIRKING, 8 November (Reuter) Chinee- sche bandieten hebben tusschen Heimin en Peinoe een trein aangehouden en een deel van den trein geplunderd. De Mandsjoerijsche bewakers hebben te vergeefs getracht dit te verhinderen. De ban dieten hebben drie geologen ontvoerd. Er heerscht ongerustheid omtrent hun lot. Vol gens tot nu toe binnen gekomen mededeelin- gen zijn acht personen gedood en een grooter aantal gewond. FELLE BRAND TE GRONINGEN. GRONINGEN, 8 Nov. (V.D.) Vannacht om drie uur werd een felle uitslaande brand ontdekt in de vischbakkerij van den heer S. J. de Vries in de Brugstraat in het hartje van de stad. De bewoners van de tweede étage konden zich ternauwernood redden. Het vuur vernielde de geheele bakkerij, hoewel de brandweer het vuur met twee stralen be streed. Na drie kwartier was men den brand mees ter. Reeds gisteren was er in de bakkerij twee maal brand ontdekt. Men was er echter in geslaagd het vuur te dooven. Het dienstmeis je van de familie de Vries, dat vlak hoven de bakkerij sloep, weigerde dien nacht daal* te slapen. Men vermoedt, dat het vuur in de schoorsteen is blijven smeulen. Verzekering dekt de schade. o. a. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. Woensdagavond speelde te Haarlem voor bovengenoemde competitie de Damclub „Haar lem" tegen „Gezellig Samenzijn" II. De uitslag luidt als volgt: I Damclub Haarlem Gezellig Samenzijn II: H. W. ZitmanC. J. Lochtenberg 1.1' F. A. Berkemeier—G. Smit 1I Chr. F. Visse—H. Spoelstra 20 W. van DaalenW. J. Teunisse 11 G. P. HeckJ. Steenekes 2O. P. van Wamel—C. G. J. Glimmerveen 1I Th. van WamelH. de Boer 11! J LycklemaD. van Duijn 2—0 W. StroóF. Kroon x—x C. Dikkeboom—J. H. van Delden 11! Totaal 12—6 De met een x gemerkte partij werd afge-i broken; -die wordt arbitrair beslist. Vermoedelijk eindresultaat 13i7 voor Dam club „Haarlem". VOETBAL'. T. D. O.—D. I. O. L D.I.O. verschijnt met het volgende elftal:' Offenberg, Van Leen. P. de Wilt, Roodselaar, Van Dansik, J. de Nieuwe, Smit, Poelgeest, Witkamp, G. de Nieuwe. H. v. Ham. TIERDE KLASSE. Voor de vierde klasse D worden a.s. Zondag de volgende wedstrijden gespeeld: AvantiN eerlandia T.H.B.—Wilhelmina Vooruit T.D.O.—D.I.O. J.O.S.Ripper da WANDELSPORT PROPAGANDA-MARSCH TEN BATE VAN „EERSTE-HULP-VERLEENING". Men schrijft ons: De Bond der Noord-Hollandsche Wandel- vereenigingen, heeft gemeend eens een marsch te moeten organiseeren, die ten bate moeten komen van hen, die de wande laars in het afgeloopen jaar geheel belange loos hebben terzijde gestaan. Wie zou er niet iets over hebben voor de N.W.O., die, waar het noodig is, de wandelaars bijstaat, zonder daarvoor iets in rekening brengen. Dan noe men wij nog de Eerste Hulp Verleening, die bij iederen wandelaar bekend is; ook zij heeft steun noodig'. Deze marsch is maar 25 K.M. Laat men nu eens zien, dat men dit ook kan voor het goede doel. Deelneming is opengesteld voor alle dames en heeren, die den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. De marsch wordt ge houden onder de reglementen van de N.W.O. op 25 November. De start vindt plaats te tien uur 's morgen bij het gebouw Olympia. Het aandenken zal bestaan uit een kruisje met het wapen van Haarlem en met lint. Het se cretariaat is gevestigd bij den heer H. N. Blom Klarenbeekstraat 55 zw. SCHAKEN ZANDVOORTSCHE SCHAAKCLUB. Het tweede tiental van de Zandvoortsche Schaakclub speelde tegen Heemstede II. De uitslag was: Heemstede II Zandvoort, Dr. A. IJ. v. d. MeulenJ. Speyer 01 J. BaalbergenD. de Lange y2y2 G. v. Keulen—D. Holtman 0—1 H. Tuinder—H. v. d Geer xx F C. KuykenP. S. Dijkstra 0—1 J. L. LuitingMevr. Crok 1—0 C. FokkeH. Pielage 01 C. van Weerl^—E. A. ten Braake 1 W. Volkers—C. Slagveld 01 C. v. d. HaakA. Jansen io 2x/iiy2 De partij aan het vierde bord wordt arbi traal beslist.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2