fcCOV/fo/ D. J. van Ellinckhuijzen HOCKEYCLUB H. B. S. 15 JAAR. ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 LETTEREN EN KUNST SCHILDERKUNST AQUARELLEN bij Frederik Muller in Amsterdam. Zaterdag, Zondag en Maandag kan men in de Doelenstraat een verzameling aquarel len bewonderen, waarvan samenstelling en qualiteit van zoo bijzonderen aard zijn, dat ik er gaarne onze lezers op attent wil maken. Het is de uit honderd prachtstukken be staande collectie van wijlen mr. Th. G. Deutz van Schaick, die a.s. Dinsdag geveild gaat wor den. waarmee dan weer een stuk levenswerk van den zeer intelligenter^ kunstzinnigen ver zamelaar die mr. Deutz geweest is uit elkaar geslagen wordt. Zijn kunstzinnigheid was wel niet tot die aquarellen- collectie beperkt ge bleven immers ook andere gebieden dei- schoonheid hadden zijn actieve belangstelling en hij was één der eersten geweest, die aan een sierkunstenaar (Lion Cachet) de inrich ting zijner woning opdroegen doch die aquarellenverzameling was tot op zekere hoog te de clou zijner kunstschatten. De waterverf teekening heeft tijdens, en direct na den bloeitijd der Haagsche school in Holland even eens een bloeiperiode doorleefd. Allen, grootmeesters en kleinere goden hebben ze beoefend en de oprichting der Hollandsche Teekenmaatschappij, in 1873 ongeveer, was er het zichtbaar resultaat van. De jaarlijk se he tentoonstellingen van de Teekenmaat schappij waren Haagsche kunstevenementen, waarvoor ieder kunstenaar al lang vooruit zijn beste werk reserveerde en waarop ieder kunstliefhebber zich lang te voren spitste. Is raels, de Marissen. Bosboom, Weissenibruch, Mesdag sloegen nooit over in de beste jaren, en de ouderen onder de oprichters als Gerke Heukes en Nakken al evenmin. Ook hier was H. W. Mesdag de beschermende potentaat en de oude heer Tersteeg, als de secretaris manager van het genootschap, de altijd ac tieve animeerende motor. Voor versch bloed werd steeds gezorgd en voor de jongeren was het een eer voor de Teekenmaatschappij ais lid te worden uitgenoodigd. Bauer, Witsen, Poggenbeek, voor hen allen was het lidmaat schap van de Teekenmaatschappij een onder scheiding, die zij in ernst op prijs stelden. De aquarelleerkunst stond dus, toen de heer Deutz in het begin der jaren negentig begon te verzamelen op een prachtige hoogte en mooie specimens waren van alle artisten van belang te verkrijgen. Hij heeft tot de zoo zeldzame amateurs behoord die zich een bepaald omschreven doel voor oogen stelde: hij wilde een compleet beeld bezitten van wat in Holland in dien tak der schilderkunst ge presteerd werd en keurde en zocht zóólang tot hij van ieder enkele of meerdere werken bezat. Vond hij nu en dan een aquarel die hetgeen hij reeds van denzelfden artist bezat, verbeterde. dan ging de eerste er uit en kwam de andere in haar plaats. Van som- mige artisten voor wie hij een bijzonder zwak had: Poggenbeek en Bastert, Jan Hendrik Welssenbruch en Breitner ruimde hij meer dere plaatsen in zijn portefeuilles in. De groote. door Lion Cachet ontworpen aquarel- lenkast in het mooie huis op het Frederiks- plein. was zijn trots: en terecht. Wie gele genheid heeft die verzameling nu nog eens te gaan zien, verzuime die niet. Zoo'n ensemble speelt niet vaak weer in de veilingzalen. De aquarellerkunst, als zelfstandige kunstuiting is er de laatste J<wart eeuw niet belangrijker op geworden. Men zie er maar eens die groote Bauer's en Witsen's op aan. die een dikke dertig jaar geleden ontstaan zijn en ware ju- weelen van techniek en conceptie zijn. En Breitner, de magistrale moderne, en Bosboom misschien in de gewasschen teekening Rem brandt's negentiende-eeuwsche evenknie. Het is een merkwaardige verzameling, zonder ee.nige non-valeur en waarvan het jammer is. dat. ze in dezen tijd zoo arm aan echten kunstzin, moet verstrooid worden. Men ga er nog e-av>s voor het laatst van genieten. J. H. DE BOIS. lijkt mij deze burleske toch ver beneden het peil van een auteur van de standing als J. C. Kelk en een bewijs van gemis aan zelf-kritiek der 2 schrijvers. Maar het kan ook zijn, dat anderen zullen zeggen, dat dit oordeel een bewijs van gebrek aan gevoel voor humor van mij is. Wie er gelijk heeft? Natuurlijk ben is als criticus zoo pedant om te zeggen: ik! maar ik ben er nog niet zeker van, dat ik bij een opvoering van deze klucht alle menschen om mij heen niet zal zien schate ren van lachen en ik de eenige „onbewogene" in de zaal zal zijn. Want nog eens: nooit blij ken de smaken van het publiek zoo verschil lend als bij de opvoering van een klucht. Kamptooneel (uitg. Van Gorcum en Comp., Assen). Van Gorcum's tooneelfonds „Kamptooneel", waarin voornamelijk tooneelstukjes worden opgenomen, bestemd om buiten in kampen door kinderen te worden opgevoerd, breidt zich al aardig uit. De uitgevers zonden ons thans weer drie stukjes ter beoordeeling, die reeds de nummers 14, 15 en 16 dragen, een bewijs dus. dat er behoefte aan dergelijke tooneelspelletjes bestaat. David Tomkins. die ook als schrijver van goede jongensboeken naam heeft gemaakt, bewees reeds vroeger, dat hij begrip heeft van wat het tooneel voor de jeugd verlangt. Zijn stukjes behooren tot de beste, die er tot nu toe in deze serie zijn verschenen en ook Het levende Beeld is weer aardig van opzet en grappig van uit werking en de dialoog is vlot en natuurlijk, zooals wij van Tomkins gewend zijn. Een voordeel is het ook, dat het stukje zonder veel moeilijkheden buiten gespeeld kan wor den, zoodat het zich uitstekend voor een kampvertoonlng leent, welke bedoeling aller eerst heeft voorgezeten bij de uitgave van deze serie. Pim en Pam van T. Westra is blijkbaar bestemd voor wat jongere kinderen. Ook dit vroolijke stukje, dat in goeden kindertoon is geschreven en geen hooge eischen aan de jeugdige spelers stelt, zal het bij opvoering door jongens en meisjes wel doen Stof onder het kleed. dat door M. C. Schumacher bewerkt is naar een Engelsch spelletje van Evelyn Townend, lijkt mij voor gezonde Hollandsche kinderen wat te zoetig en sentimenteel. Ook is het met die zeer kloine tafereelen en decor-verwisse ling veel moeilijker te spelen en stelt het zeker ook door de costuums hoogere eischen aan de spelleiding, vooral omdat het bestemd is voor zeer Jonge kinderen. J. B. SCHUIL. TOONEELSTUKKEN. Het Kanon of De Jaardag van den Landvoogd. Burleske in één bedrijf door F. Chasalle en C. J Kelk, (Uitg. Dilettanten-Tooneel H. D. Tjeenk Willink en Zoon, Haarlem.) Het is met het waardeeren van humor in den Schouwburg altijd zeer verschillend. Ik heb bij kluchten het publiek om mij heen soms zien schateren van pleizier, terwijl ik zelf heel den avond onbewogen bleef en mij verbaasd af vroeg, hoe de menschen om zulke flauwi teiten pret konden hebben. Maar ook het om gekeerde is herhaaldelijk het geval geweest; als ik mij kostelijk om de handeling en den dialoog op het tooneel had geamuseerd, vroeg men mij na afloop der voorstelling verbaasd, wat ik toch wel voor grappigs en geestigs in dat stuk had kunnen zien. Ik vermoed, dat bij een opvoering van Het Kanon of De Jaardag van den Landvoogd, de burleske van F. Chasalle en C. J. Kelk, die bij het dilettantentooneel onder redactie van G. Nolst Trenité is verschenen, de smaak van het publiek ook zeer verschillend zal blijken te zijn. Het feit. dat Nolst Trenité dit stukje in zijn dilettantentooneel opneemt, is voor mij reeds een bewijs, dat Charivarius, van wien men toch moeilijk zal kunnen zegen, dat hij geen gevoel voor humor heeft, het stukje aar dig vindt. En de naam van C. J. Kelk, de schrij ver van het knappe boek over Jan Steen, als een der twee auteurs van Het Kanon zou reeds een waarborg moeten zijn, dat deze burleske boven 't gemiddelde peil van wat op 't dilet- tanten-tooneel verschijnt, zou staan. Mis ik nu alle gevoel voor humor, dat ik bij het lezen van deze burleske slechts één mo ment een glimlach om mijn lippen heb gehad en overigens deze grappigheid in het geheel niet kan weerdeeren? Hoe dan ook, ik zag hierin weer het bewijs, dat de smaken juist voor het kluchtige genre zeer verschillend zijn en dat, wat de een grappig en amusant noemt, een ander flauw en zelfs kinderachtig vindt. De groote fout van deze burleske is, volgens mij, dat de schrijvers geen maat in hun grap pigheid hebben weten te houden. Deze klucht zou ook door mij gewaardeerd hebben kunnen worden, wanneer de parodie niet tot een griste poppenkast zou zijn gemaakt. Het ge geven is niet onaardig, maar de schrijvers gaan in het burleske zooals in het spel van de dronken klerken ver over de schreef, zoodat men soms den indruk krijgt, alsof dit stuk voor kinderen is geschreven, wat toch geenszins het geval schijnt te zijn. Jongelui zullen van de opvoering van Het Kanon waarschijnlijk wel plezier beleven, vooral wanneer het stukje aan het slot van een vroolijken avond gaat, maar als geheel DE DAG VAN ONS GOUDEN IUBILEUM IS DE ZAAK NA 2 UUR GESLOTEN Zie onze 4 Etalages. - Speciale Jubileum Reclame (Adv. Ingez. Med.) vorige jaren. Het percentage voor 2e en 3e prijzen bleef 70 en 60. In den len graad verspeelde mej. C. van Koningsbrugge de kampioene van vorig jaar, haar kans door een onvoldoend uitgevoerde oefening aan paard. De volgorde werd nu: 1. C. V. d. Mije (O.S.S.)41 p., 2. C. Wehrle (Con cordia) en D. Smal (Ba tol 39.5 p., 3. C. v. Ko ningsbrugge (O.S.S) 38.5 p. De vereenigingswedstrijd had als resul taat: 1. O- S. S. 114 p., 2. Concordia 11,5 p. Aan alle 12 deelneemsters in den len graad kon een prijs worden toegekend, en wel een eerste prijs aan 5 dames, een tweede aan 1, en een derde aan 6. Bijzonder spannend was de strijd in den 2en graad, zoowel persoonlijk als vereeni- gingsprijs. Slechts 3 van de 20 opgekomenen wisten geen prijs te bemachtigen. Verworven werden 2 eerste, 1 tweede en 14 derde prij zen. De voornaamste resultaten waren: 1. P. de Vos (Bato) en J. Keur (O.S.S.) 37,5 p., 2. M. Mösner (B.G.V.), 36 p., 3. E. Kaper (Bato), C. Poots (O. S. S.) en J. de Boer (B.G.V.) 33.5 p. De uitslag van den vereenigingswedstrijd werd: 1. O. S. S. 102,5 p., 2. Bato 102 p., 3. B. G. V. 101.5 p., 4. Turnlust H. 94.5 p. De 3e graad bracht in zoover een teleur stelling, dat 15 van de 44 turners onbekroond bleven, misschien een gevolg van het feit, dat dit jaar voor 't eerst alle oefeningen naar keuze waren. Slechts één behaalde een eerste prijs, 5 dames een tweeden en 23 dames een derden. De volgorde werd: 1. M. Duyff (Concor dia) 38 p., 2. L. Sala (Olympia) 36 p., 3. M. Biesbrouck en J. Biesbrouck (beiden Concor dia) 35.5 p. De vereenigingswedstrijd had als resultaat: 1. Concordia 179,5 p., 2. Olympia 165 p., 3. Turnlust B 154 p. SPORT EN SPEL KORFBAL. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Op het Haarlemveld aan de Kleverlaan zullen twee wedstrijden gespeeld worden. Te twaalf uur komt Sport Vereent 1 bij Haar lem 2 een bezoek brengen, dat de Haarlem mers wel niet veel gewin zal geven, al achten we de reserves wel in staat, het verlies zoo klein mogelijk te doen zijn. 's Middags heeft ook Haarlem 1 geen ge makkelijke tegenstandster, Het Amster- damsche Ready Tec ka zal door de Haarlem mers niet gemakkelijk te verslaan zijn. Toch durven we een gelijk spel te voorspellen na Haarlems goede verrichtingen. T.H.B. gaat naar Concordia en brengt de puntjes mee naar Haarlem terug. De andere twaalftallen zijn competitie-vrij. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. De ontmoeting O.S.N.O. 1Haarlem 3 kan een aantrekkelijke strijd worden, waarin het ontvangende twaalftal er op eigen veld iets beter voorstaat dan Haarlem 3. Bij S.V. 2 S.S.H. 1 heeft S.V. wel terrein voordeel, maar toch zal dat niet opwegen tegen het sterkere spel van de hoogoven- menschen. Flora 1 zal wel in staat zijn Oosterkwartier 2 te overwinnen, terwijl Ons Genoegen haar gastvrouw De Kennemers de puntjes wel ont futselen zal. In 2A zullen Palvu 1 en TjFLB. 2 elkaar niet veel ontioopen. Always Ready 1 is ster ker dan Tempo 2; bij D.S.V. 1S.S.H. 2 lijkt o.i. S.S.H. 2 iets beter. Voor 2B ontmoet De Thorn 2Aurora 1 De gasten nemen de puntjes mee. Tempo 1 moet van Haarlem 4 winnen, terwijl Ons Ge noegen 2 wel raad met Oosterkwartier 3 zal weten. Verdere ontmoetingen zijn: 3A Aurora 2Ons Genoegen 3, Haarlem 5 I.V.H., Palvu 2S.V. 5 en Meerlebosch 2 Zeemeeuwen 1. 3B Animo 2Aurora 3, S.S.H. 3Alw. Ready 2, Flora 2—D.S.V. 2. A c.spirantenaf deeling: A. D.S.V.aD.S.V.c. AnimoOosterkwartier a Ons GenoegenAurora b Flora—D.S.V. b S.V. bMeerlebosch. B. GYMNASTIEK Wedstrijden K. T. K. O. S. S. AAN DE SPITS. De gymnastiekwedstrijden van den Ken- nemer Turnkring, die onder de vlotte leiding van den heer P. Dijkstra voor dames in het gebouw aan den Badhuisstraat werden ge houden, zijn een succes geworden. Ook nu bleek er een flinke vooruitgang in de hoeda nigheid. Vooral in den eersten graad was het veld veel sterker bezet, dan vorig jaar. Als geheel bleek O. S. S. verreweg de sterk ste van alle deelnemende vereenigingen. Dit was reeds te voorzien, maar ook verrassingen bleven niet uit: Bato kwam flink naar voren en in resp. den 2den en den 3den graad werd onverwacht goed werk geleverd door de B. G. V. en Olympia. De wedstrijd bestond uit 5 onderdeelen, nl. een vrije oefening, een paardsprong, en een oefening van brug. ringen en paard. Eerste prijzen werden in veel grooter getal behaald dan vroeger, gevolg van een „prijzen-poli tiek", waarbij nu als minimum 75 procent werd vereischt in plaats van 80 procent in JUWELIER 32 ANEGANG hoek Schagchelstraat VOETBAL. GALLAGHER NAAR DERBY COUNTY. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Gallacher, de middenvoor van Chelsea, voor wien Chelsea in 1930 10.000 pd-st. aan New castle United had betaald, is thans door Derby County overgenomen. Heden zal Gallacher reeds in den wedstrijd tegen Birmingham voor Derby County uitkomen. HAARLEM—EXCELSIOR. Het Haarlem-elftal is eenigszins gewijzigd en verschijnt nu als volgt: Voogd, Van den Berg. Huijsmans, De la Mar. Van Gooi, Vreeken, Kammeijer, De Winter, Van Polanen, Smit, Hurkmans. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Uit Luik: De jaarlijksche wedstrijd Roode DuivelsZwaluwen, die oorspronkelijk op 21 Nov. te Brussel in het Heyselstadion zou wor den gespeeld, heeft echter ditmaal te Luik plaats, omdat de wegen naar het Heyselt- stadion te Brussel opengebroken zijn. De wedstrijd te Luik wordt op het veld van Tilleur F. C. gespeeld. ZEEBURGIA 2HAARLEM 2 Haarlem 2 verschijnt met het volgende elf tal: Schuitvlot, Schornagel, Van Vreeden, Cornet, Visser, Brouwer, Klipp, Bloemink, Hooghwinkel, Dankelman, Onkenhout. V. V. „BAKKERS". De V.V. „Bakkers", waarvan het secreta riaat gevestigd is Slamatstraat. 10, Haarlem- Noord, zou gaarne voetbalwedstrijden tegen werkloozen spelen. fcjecovitol levertraan weten- schappelijk de beste lever traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten af0.75 p.flacon DAMMEN. BORDENWEDSTRIJD P.D.L.V.—LISSE. Ie tiental A. MeijnhoutC. Gastelaars 11 G. BalkenendeW. Möhlmann (afgebr.) D VergunstC. Blom 11 J. C. HoboS. v. Duin 11 K. van Essen—I. v. d. Meulen 20 2e tiental C. BouwmeesterD. Algera 11 S. de Jong—P. Boogerd .2—0 I. de JongH. Baartman I1 S. Klein—C. v. d. Liede (afgebr. Th. Boodenr-J. G. Snel 0—2 BILJARTEN. OM DEN „CENTRAAL' -BEKER. De nederlaagwedstrijden om den zilveren Centraai"-beker als wisselprijs zijn thans ge ëindigd met den volgenden eindstand: 1. ..Benoorden het IJ", Amsterdam, 95 winst punten. Centraalbeker. 2. „Excelsior", Velsen (Noord). 92 winstpun ten, 2de prijs. 3. „Vriendenkring", Haarlem. 3e prijs. 4. „B.CH Haarlem. 21 verliespunten. „D.E.S.". Haarlem 48 verliespunten. 6. „K.E.TS", Amsterdam. 66 verliespunten. 7. ..Haarlem-Noord", Haarlem, 84 verlies punten. Verder worden nog verschillende persoon lijke prijzen toegekend. De prijsuitreiking zal plaats hebben op 16 Nov. a.s. Benzinevaten geëxplodeerd. Felle brand in opslagplaats te Helmond. Employé der A. P. C. zwaar gewond. HELMOND, 9 November (V.D.) Gisteren was een chauffeur in een opslag plaats van bouwmaterialen, gelegen aan de Molenstraat alhier, bezig met het vullen der benzinereservoirs van een autotruc. Plotseling bemerkte de chauffeur dat uit den mond van het benzinevat, waaruit hij de benzinetank vulde, een vlam sloeg. Hij trachtte het vuur met zand te blusschen. doch toen dit niet gelukte, vroeg hij as sistentie. De heer Van G.. een employé van de A.P.C., arriveerde spoedig met een brand- bluschapparaat. Juist toen hij het apparaat richtte, sloeg het benzinevat met een hevige knal uit el kaar. terwijl de benzine naar alle richtingen spoot. De heer Van G. stond onmiddellijk als een fakkel in brand. Toesnellende personen wier pen jassen over hem heen en rolden hem over den grond, om de vlammen te dooven, wat gelukte. De ongelukkige werd voornamelijk aan het hoofd zeer ernstig gewond. Hij is naar het St. Antonius gasthuis overgebracht. De inmiddels gearriveerde brandweer tastte het zich sterk uitbreidende vuur krachtig aan, doch durfde de brandhaard niet te naderen, omdat er nog eenige vaten benzine lagen. Het duurde dan ook niet lang of de vaten explo deerden. Toen kon de brandweer met volle kracht aan het werk gaan en was zij het vuur weldra meester. Daar de brand ln de nabijheid van de barakken van het Antonius gasthuis woedde, moesten eenige van deze barakken worden ontruimd. Gelukkig hadden hierbij geen on gelukken plaats. Een groote hoeveelheid bouwmateriaal werd een prooi der vlammen, terwijl zware schade werd toegebracht aan twee motortrucs. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Hedenmorgen was de toestand van den heer Van G. zeer ernstig. De politie stelt een onderzoek in. (Adv. Ingez. Med.) ONTEVREDEN DEMOCRATEN Over de bezuiniging op defensie In de ledenvergadering van de Vrijzinnig- democratische vereeniging te Amsterdam ont stond een discussie naar aanleiding van de moties inzake defensie, voorkomende op de agenda van de partijvergadering. De verga dering vereenigde zich te dien aanzien met een motie, voorgesteld door de federatie Zuid- Holland. na die motie eenigszins geamendeerd te hebben. Deze motie zou na aanneming van het Amsterdamsche amendement de meening uitspreken, dat de houding van de V. D. ten aanzien van de door het kabinet ingediende begrooting van de defensie-uitgaven des Rijks niet anders behoort te zijn dan die, welke zij voor medio 1933 aannamen. We hebben reeds eer der medegedeeld, dat de Hockeyclub H.B.S. op 31 October jl. vijftien jaar bestond. Hiernaast ziet men het bestuur van de jubileerende vereeniging. Van links naar rechts (vooraan): A. Baart, penningmees ter: H. Sikkes, voorzit ter; B. G. H. J. van Om meren, secretaris. Ach teraan: J. S. de Vries, tweede secretaris; D. G. de Boer, tweede pen ningmeester. Brandweer kon niets uitrichten. Drie huizen te Almelo afgebrand. Een felle brand heeft Donderdagmiddag in korten tijd te Almelo drie woonhuizen ln de asch gelegd. De huizen, die gelegen waren aan de Borne- broekschestraat aldaar, en in eigendom toebe hoorden aan de weduwe Kamp. waren be woond door de families Simmerink. Zeggelink en Ten Hoopen. De brandweer, die spoedig na alarmeering ter plaatse was. kon weinig meer uitrichten en moest zich ertoe bepalen uit breiding van den brand te voorkomen Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De schade wordt door verze kering gedekt. „ONZE VLOOT" ZAL EEN ALGEMEENE VERGADERING BELEGGEN Over de zaak-Koster Het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Veree niging „Onze Vloot" heeft met het eerelid. den heer Paul Koster te Parijs over een bij de enquête gehouden te Washington, in zake de particuliere wapen-industrie, voorgelezen brief van den heer Koster aan de directie van de Electric Boat Company waarin gewag wordt gemaakt van „Onze Vloot" en de rela tie van den heer Koster als eerelld der ver eeniging, een langdurige correspondentie ge voerd. Deze heeft niet tot het door het hoofd bestuur verwachte en verlangde resultaat ge leid. Daarom zal deze zaak behandeld worden in een buitengewone algemeene vergadering der vereeniging, na raadpleging van den Al- geroeenen Raad. HOLLAND—AMERIKALIJN. Volendam, N.-York n. Rotterdam 12 (5 n.m. G.T.) te Boulogne verw., doet Plymouth niet aan. Burgerdijk, Rottm. n. N.-York p. 8 (1.18 n. m.) Niton. Lochgoil 9 van Vancouver te Rotterdam. Nebraska, Rottm. n. Vancouver p. 7 Lizard. HALCYONLIJN. Stad Zaltbommel 9 v. Bilbao te Vlaardingen. Maasburg. Rottm. n. Pto. Ferrajo p. 7. Gibr. Stad Zwolle, Antwerpen n. Servola p. 8 Gibr. Stad Dordrecht, Rott. n. Bagnoli p. 8 Ouess. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Eemland 9 Nov. van Rotterdam te Amster dam. Bloemfontein (uitr.) p. 8 Ouessant. Springfontein (uitr.) 9 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk (thuisr.) 8 van Freetown. Maaskerk (uitr.) 8 van Las Palmas. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN. Aagtekerk (uitr.) 7 te Dakar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk (uitr.) 7 te Colombo. JAVA—NEW YORK LIJN. Palembang, Batavia n. N.-York 8 (6 n.m.) v. Port Said. JAVACHINAJAPAN LIJN. Tjimanoek 7 v. Soerabaja n. Saigon. Tjikandi 7 v. Hongkong n. Moji. Tjibadak 8 v. Shanghai n. Java. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 8 v. Setubal naar Amsterdam. Boskoop, Amstm. n. Chili 7 te Cristobal. Colombia 8 v.Curacao n. W.-Indie. Fauna 9 (1.30 v.m.) v. Amsterdam te Ham burg. Juno 8 v. Napels naar Palermo. Mars 8 v. Amsterdam naar Barcelona. Orestes 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Perseus 8 v. Pasajes naar Bilbao. Stella 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Stuyvesant 8 v. Paramaribo n. Amsterdam. Trajanus 8 v. Catania n. Messina. Cottica 9 v. New York n. Port-au-Prince. Medea 9 v. New-York naar Aruba. Ceres 9 Nov. van Hamburg te Amsterdam. Euterpe 9 Nov. van Amsterdam naar Odense Hebe 9 van Amsterdam naar Kopenhagen. Alkmaar, Amsterdam n. Chili p. 8 Ouessant. Calypso 9 Nov. van Rotterdam naar Oran. Telamon 9 Nov. van Famagusta te Izmir. Nereus 9 Nov. van Oporto te Amsterdam. Deucalion 9 Nov. van Fiume n. Susak. Orion 9 Nov. van Amsterdam te Genua. Venus 9 Nov. van Palermo te Lissabon. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian 9 van Amsterdam te Batavia. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 8 te Co lombo. Poelau Tello (thuisr.) 9 van Port Said. Tajadoen (uitr.) 8 te Southampton. Tanimbar (thuisr.) pass. 7 Gibraltar. Saleier (thuisr.) 8 te Belawan. Tajandoen (uitreis) 9 Nov. van Southamp ton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes, Japan naar Rotterdam pass. 9 Prawle Point. Dolius, 8 van Batavia en Amsterdam te Li verpool. Laertes, Batavia naar Amsterdam 9 van Be lawan. Diomed, Japan naar Rotterdam 9 te Penang. City of Pittsburg, Otaru naar Rotterdam 9 te Londen. Titan, Rotterdam naar Japan 7 (8.43 n.m.) 55 mijl O. van Niton. Aeneas, Japan naar Rotterdam 7 van Co lombo KON. HOLL. LLOYD. Gaasterkerk (thuisr.) 8 van Rio Janeiro. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Aagat-ha 6 te Soesoe. Agnita 5 van Curagao naar Engeland. Aldegonda 6 van Pladjoe naar Batavia. Aletta 7 te Pladjoe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitreis) 9 Nov. te Genua. Dempo (thuisreis) 13 (7 v.m.) te Marseille verwacht. Kota Gede, (uitr.) pass. 9 Pt. de Galle. Kota Pinang (thuisr.) p. 8 Pt. de Galle ROTTERDAM—ZUID-AMERÏKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 8 v. Victoria iBraz SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. C~-"et, 8 van N-Or.eans naar Java via Z.- i Afrika. Kota. Inten, Calcutta naar Vancouver 6 to Seattle.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7