Sir John Simon's rede over den wapenhandel. zake- ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Heftige replieken van de oppositie Sir John Simon's rede in het Britsche Lagerhuis over den particulieren wapenhan del heeft bij de oppositie groote verontwaar diging verwekt. Sir John, zoo schrijft de News Chronicle, sprak gedurende 70 minuten voor een volle zaal een antwoord uit op de Labour motie, waarin om afschaffing van den particulieren wapenhandel verzocht werd, Hij hield staande, dat particuliere wapen fabrieken noodzakelijk waren voor de veilig heid en dat de regeering alles deed om een internationale overeenkomst voor de regeling en de controle op den wapenhandel te treffen. Het debat werd geopend door majoor Attlee, die de Labourmotie ter sprake bracht, dat de belangen der wapenindustrie, de po ging der staatslieden om den vrede en orde in de wereld te brengen, verijdelden. Sprekende over de onthullingen, die door het Amerikaansche onderzoek gemaakt zijn, zeide hij, dat deze dingen al jaren in de ge- heele wereld bekend waren. Vóór, tijdens en na den oorlog was er nauwe samenwerking tusschen de wapenfabrikanten van verschil lende landen. Misschien zijn de betrokken heeren respectabele en bewonderenswaardige mensehen in hun particuliere leven. Daar is bijv. de heer Paul Young, die de bezigheid van missionnaris combineert met handelaar in gifgas (gelach). Sir Rober Hadfield noemde het bestaan van particuliere wapenfabrieken een voort durende verleiding tot corruptie voor ambte naren, soldaten en zeelieden uit de geheele wereld. Hij noemde het systeem ongezond en zinspeelde op de export van vliegtuigen en motoren door Amerika en Engeland naar Duitschland. Zoo nu, gaat de herbewape ning van Duitschland voort door middel van de mogendheden, die er bij het Verdrag van Versailles zich gemeenschappelijk tegen heb ben verzet. De Engelsche regeering heeft geen ingrijpende actie gevoerd tegen dezen „moordhandel". Toen Sir John Simon opnieuw het woord nam brak midden in zijn toespraak een storm van protest bij de oppositie los. Van' de Labourbanken klonken uitdrukkingen als „vuil" en „leuterende advocaat" naar den minister toe. Sir Archibald Sinclair, die leider der libe ralen is bij afwezigheid van Sir Herbert Sa muel, zeide onder groote bijval der oppositie: „Ik geloof, dat de rede van den minister de publieke opinie van dit land een schok zal toebrengen, in bijzonder de meening van jonge mannen en vrouwen, die nimmer zul len instemmen met de vernietiging van het menschelijk leven en de corruptie, die bestaat en welke, zoover ik het kan begrijpen, wei gert in het openbaar te onderzoeken. Zij zul len nooit goedvinden, dat we werkeloos blij ven toezien en onze meening achterwege houden over de wijze, waarop de misbruiken bij dezen handel onderdrukt moeten worden. Sir Archibald legde den nadruk op de nood zakelijkheid van een onderzoek, opdat het volk zich'niet een opinie over deze zaak zal vormen, zonder beide kanten gehoord te hebben. Een onderzoek zou deze beide zijden in het licht stellen. Het verlangen er naar neemt toe in omvang. De liberaal dr. Addison, zeide dat het be staan van particuliere wapenfabrieken in het geheel geen bron van kracht was, maar in tegendeel een bron van zwakheid. Onze af hankelijkheid van de particuliere munitie fabrikanten had ons bijna den oorlog doen verliezen. Pas nadat we ons van de banden, waar mede wij aan hun gekluisterd waren, hadden losgemaakt, konden wij in de behoeften van de middelen aan het front voorzien. Daarbij merkte hij op, dat de particuliere wapen handel geweldig kostbaar bleek te zijn. Uit handelsoogpunt was er zelfs geen enkele rechtvaardiging voor dit systeem! Zooals elders in dit nummer gemeld, werd de Labourmotie tot afschaffing van de par ticuliere wapenfabricage verworpen. DE INBRAAK BIJ LISSONE. De man, die in verband met de inbraak bij Lisscne te Amsterdam gearresteerd is, heeft nog een vierden persoon aangewezen die bij de zaak betrokken zou zijn. Deze man is in den afgeloopen nacht gearresteerd. De eerste man heeft bekend, dat hcj het geld uit de brandkast heeft gehaald. AMBTSAANVAARDING PROF. GODDIJN. Dr. W. A. Goddijn, benoemd tot buitenge woon hoogleeraar in de pharmacographie, de galenische pharmacie en de receptuur aan de Leidsche Universiteit als opvolger van wijlen prof. dr. L. E. Goester, heeft gisterenmiddag zijn ambt aanvaard met het houden van een rede over het onderwerp: pharmacognosie en phytochemie in verband met Nederlandsch- Indië. Bedriegelijke bankbreuk door directeur eener N.V. Voor de Rechtbank stond vandaag een koopman, oud-directeur eener N.V., terecht, verdacht van bedriegelijke verkorting van de rechten van zijn schuldeischers in het fail lissement der N.V. Verdachte zou volgens de dagvaarding een bate van f 15.000 niet hebben geboekt. Voorts zou hij een aantal lasten ten bedrage van ruim f 12.000 hebben gefingeerd en boven dien zou hij transacties in goederen, welke hij betaald zou hebben, hebben gefingeerd. Tenslotte was hem ten laste gelegd het doen geschieden van onjuiste boekingen, met het oogmerk om dat boek als echt en onver - valscht te doen gebruiken. Verdachte ontkende pertinent het hem ten laste gelegde. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ten ver zoeke van den rechter-commissaris ingesteld accountants-onderzoek had uitgewezen, dat verschillende boekingen onjuist waren ge weest. De verd. trachtte deze boekingen te verklaren, doch moest zich hiernaast beroe pen op het feit, dat hij In de betreffende periode veel op reis was geweest. De Officier van Justitie zeide in zijn requi sitoir, dat in 1932 in een vergadering van commissarissen der N.V. een acte is opge steld, waarin verd. bekende fraude te hebben gepleegd en de N.V. te hebben benadeeld. De commissarissen verbonden zich geen aan gifte te doen. mits verd. zijn best deed de za ken in orde te maken. De hoop bleek ijdel te zijn, een faillissement der N.V. volgde en ae curator kreeg de buitengerechtelijke bekente nis van verd. in handen en stelde de stukken in handen der Justitie. Deze buitengerechte lijke bekentenis stemt overeen met conclu sies van het accountants-rapport. Of verd. de opzet heeft gehad om de rechten van de schuldeischers te verkorten doet hier niet ter De commissarissen komen vijf ton tekort, de schulden bedragen twee ton. De Officier acht het niet verantwoord wanneer hij verd. op vrije voeten laat. Spr. requireert tegen verdachte een gevan genisstraf van twee jaar. met bevel tot on middellijke gevangenneming. De verdediger verzette zich hiertegen en concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank achtte geen termen tot on middellijke gevangenneming aanwezig. Regeering wil cumulatie voorkomen. Naar de Tel. verneemt, overweegt de regee ring een wijziging in de pensioenregeling voor rijksambtenaren ten einde althans in de toe komst cumulatie te kunnen voorkomen. Het zou niet in de bedoeling liggen, verkregen rechten aan te tasten. Trouwens, de regeermg heeft reeds bij herhaling betoogd, dat naar haar meening de cumulatie niet zulk een om vang heeft aangenomen als soms wordt ge dacht. De voorbereiding van de voorgenomen wij ziging is nog niet beëindigd, aangezien nog in terdepartementale besprekingen over deze aangelegenheid worden gevoerd. Zoodra deze tot een definitief resultaat hebben geleid en de regeering haar standpunt heeft bepaald, kan de indiening van een desbetreffend wets ontwerp tegemoet worden gezien. Het verleden woelt zich bloot. Belangrijke vondsten te Zutfen en Goirle. Bij de werkverschaffing aan de Kijfsdijken bij Zutfen is een legerkamppot, vermoedelijk afkomtig uit den Spaanschen tijd, opgegra ven. De pot is geheel van zwaar koper (klok kenspecie); heeft twee ooren. staat op drie pooten, waarvan er een zichtbaar is aangezet en heeft een hoogte en een middellijn van on geveer 35 centimeter. Na schoongemaakt te zijn blijkt zij geheel gaaf te zijn. Het ijzeren hengsel was aan een zijde af geroest. Donderdag werden op het terrein der ge meentelijke bebossching te Goirle dat onder toezicht van de Nederlandsche Heidemaat schappij wordt omgespit en geëgaliseerd, twee urnen met verbrande menschenbeenderen ge vonden. Een der thans gevonden urnen is fraai be werkt en een aanwinst voor de verzameling uil Goirle. Dr. Burgch van het Rijksmuseum van Oud heden te Leiden kwam het werk in oogen- schouw nemen en aanwijzingen geven VQor het verdere werk. aangezien vermoedelijk no* verschillende graven kunnen worden blootge legd. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. In een buitengewone algemeene vergadering- heeft de Prot. Chr. bond van spoor- en tram wegpersoneel de kwestie van de loonsverlaging besproken. Als resultaat van de discussies is een motie aangenomen, waarin de vergadering- in zeer ernstige mate betreurt, dat de Mi nister een verlaging der loonen van 5 pet. wil doorvoeren, waardoor niet alleen het resultaat der gevoerde onderhandelingen on gedaan is gemaakt, doch tevens een nog ver dergaande verslechtering der arbeidsvoor waarden zal plaats hebben. „Frankrijk wil wel, maar Duitschland moet ook willen..." „Betrekkingen zijn niet zoo bevredigend als men zou willen." PARIJS. 10 November (V.D.) Omtrent de besprekingen die de Fransche ambassa deur te Berlijn Francois Poncet gisteren met Laval en Flandin heeft gehad, weet de Petit Parisien mede te deelen dat de Fransche am bassadeur den minister-president en den minister van Buitenlandsche zaken uitvoerig heeft ingelicht omtrent zijn laatste bespre kingen met verschillende vooraanstaande per sonen in Duitschland. Poncet zou Dinsdag naar Berlijn terugkeeren. De Excelsior schrijft dat de huidige stand der Duitsch-Fransche betrekkingen onder werp van bespreking heeft uitgemaakt. Het zou doelloos zijn te verhelen dat deze betrekkingen niet zoo bevredigend zijn, ajs men ze zou kunnen wenschen. 700 KOREANEN VERDWENEN! SEOEL, 10 November (Reuter) Tijdens een storm aan de kust nabij Kijo zijn 700 Ko- reaansche visschers vei'dwenen. Stortings- en Ophaaldienst. Getal aangeslotenen gaat achteruit. Vermoedel k ook door de crisis gaat het aantal aangeslotenen bij den Stortings- en Op haaldienst der gemeente Haarlem achteruit. Het aantal aangeslotenen verminderde van 7452 op 1 Januari tot 7250 in September. Er werd evenwel meer geld gestort en opge haald. In September 1933 was dit bedrag f 146.510, tegen f 162.202 in September 1934. De gemeente als bankier. Deposito's. Bij den Gem. Stortings- en Ophaaldienst te Haarlem was op 30 September j.l. 1.212.000 in deposito jgegeven tegen f 1.088.450 een jaar geleden. Duitsche actie in het Saar- gebied. Rapport verschenen. GENèVE, 10 Nov. (Reuter). De presi dent der regeeringscommissie voor het Saar- gebied heeft den Volkenbond een rapport doen toekomen over de actie van den vrijwil- ligen arbeidsdienst, een onderafdeeling van het Duitsche front, in het Saargebied. Het rapport is gebaseerd op een aantal do cumenten. die bij diverse huiszoekingen zijn gevonden. Het behandelt speciaal de pressie die het Duitsche front op de bevolking van het Saar gebied uitoefent, met name door middel van dreigementen met betrekking tot 1935. De bewoners van het Saargebied wercen individueel uitgenoodigd lid van het Duitsche front te worden. Het rapport wijst er op, dat de ordedienst van het Duitsche front in werkelijkheid een geheime politie is. Voorts legt het rapport den nadruk op de inmenging van de Duitsche regeering in het Saargebied. Tal van ge vallen van zulk een inmenging worden opge somd, gestaafd door overvloedige documen ten. Roosevelt wil het herstel prikkelen. Een nieuw plan. WASHINGTON 10 Nov. (Reuter.) Mede gedeelt wordt dat de regeering der Ver. Sta ten op het oogenblik een vermetel plan be studeert, dat bedoeld is als een prikkel voor herstel. Volgens dit plan zal de industrie haar pro ductie uitbreiden, doch de regeering zal het risico van alle eventueele verliezen dragen. In overweging wordt gegeven, dat de regee ring een raming zal opstellen met betrekking- tot de vraag voor stapelproducten en dat zij den aankoop zal garandeeren voor dat deel der productie, waarvoor geen markt aanwezig zal blijken te zijn. Degenen, die voorstanders zijn van dit plan hopen dat president Roosevelt er zijn steun aan zal geven. Het zou naar zij betoo- gen goedkooper zijn op deze wijze de werk- loozen weer in het productieproces te schake len. dan voort te gaan met de betaling van nooduitkeeringen. In de komende zitting van het congres zullen voorstellen worden inge diend. die wanneer zij worden aangenomen uitgaven tot het fantastische bedrag van 15 milliard dollar zouden meebrengen. Het gaat hierbij o.a. om de uitkeering van een polis aan oudstrijders, werkloozensteun en de financiering van openbare werken. De leiders der democratische partij voor spellen, dat Roosevelt de voorgestelde uitga ven tot de helft zal terugbrengen. De republikeinen vreezen dat nu de macht aer voorstanders van inflatie als gevolg van de verkiezingen zoo zeer is toegenomen, dat het evenwicht der begrooting zal worden ver stoord. Voortdurend onrust in Spanje. Samper en Hidalgo uit de regeering? MADRID, 10 Nov. (Reuter). De Kamer besloot bij stemming met handopsteken de parlementaire immuniteit van Largo Cabal- lero op te heffen. Tusschen fascistische en anti-fascistische studenten is het vandaag in het gebouw van de mediche faculteit tot ernstige botsingen gekomen, waarbij schoten zijn gelost. Vier studenten werden gewond. De politie die de orde herstelde, heeft ettelijke vuurwapenen in beslag genomen. De rector heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat zich nieuwe incidenten voor doen. Na een onderzoek heeft de minister van onderwijs bevolen dat onder feen voorwaarde de colleges gestaakt mogen orden. Op den burgemeester van een voorstad in Madrid is een revolveraanslag gepleegd door een revolutionnairen arbeider, die wraak wilde nemen voor het ontslag, dat hij in verband met deelneming aan den opstand had gekre gen. Het gerucht loopt, dat een partieele kabi netscrisis op handen is als gevolg van zekere interpellaties, die bij de Cortes ingediend zijn en die gericht zijn tegen de twee radicale mi nisters Samper, Buitenlandsche zaken en Hi dalgo. Oorlog, die beschuldigd worden van nalatigheid, toen de revolutionnaire beweging werd voorbereid onder het vorige regime, waarvan zij als minister deel uitmaakten. De militaire rechter Onofre Sastre is be noemd tot gouverneur-generaal van Asturië. DE UI VER-BEMANNING TE BUITENZORG. BUITENZORG, 10 Nov. (Reuter). Geheel Buitenzorg is feestelijk versierd in afwach ting van de aankomst van de Uiver-beman- ning, die hedenmorgen door den gouverneur- generaal in audiëntie zal worden ontvangen UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehouden cp Donderdag 15 November te 14 uur Cs mid dags 2 uur) in het raadhuis te Oevrveen. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een onderwijzer (es) aan school A. 3. Vaststelling vergoedingen voor bovental lige onderwijzers. 4. Vernummering stemdistricten en aanwij zing stemlokalen. 5. Vaststelling suppletoir kohier hondenbe lasting 1934. 6. Vaststelling 6e suppletore begrooting dienst 1934. 7. Wijziging van den gasprijs. 8. Intrekking besluiten tot verleening van vergunningen aan de N. Z. H. T. M. 9. Voorloopige vaststelling eener partieele herziening van het uitbreidingsplan voor de terreinen ter weerszijden van de Julianalaan. 10. Definitieve vaststelling van de voorgevel rooilijn voor de Leeuwerikenlaan-Oostzijde. 11. Ontheffing -bepalingen der bebouwings voorschriften. 12. Ruiling van grond met de N.V. Handel en Administratie Mij. 13. Overnamen van grond voor verbreedin-g van den Boekenroodeweg. 14. Beroep tegen aanslag in de omzetbelas ting voor gas. 15. Wijziging Algemeene Politie-Verordening. 16. Voorstel-Cassee om moties uit de rond vraag te verbieden. 17. Overname van grond aan de Zomerzor gerlaan hoek Verl. Koepellaan. ting 1934. 18. Verleening afschrijving Hondenbelas lem, om de tarieven van gas en water te 19. Verkoop van grond langs de Leidsche- vaart. VOORDRACHT B. en W. hebben de volgende voordracht op gemaakt voor de benoeming van een leer kracht aan de openbare school voor U. L. O.: 1. Mej. A. J. M. Dekker, onderwijzeres aan de O. L. school voor U. L. O. te Borger. 2. H M. A. Roskam, onderwijzer aan een R. K. school voor L. O. te Rotterdam: 3. G. J. Lam fers. onderwijzer aan een O. L. school te Rot terdam. VOOR KENNISGEVING. B. en W. stellen den Raad voor. voor ken nisgeving aan te nemen: een verzoek van de Ned. Vereen, van vrouwen met academische opleiding, kennis te nemen van het request aan Ged. Staten, om bij benoemingen vrouwen niet bij voorbaat uit te sluiten en een ver zoek van de Kamer van Koophandel te Haar lem. o m de tarieven van gas en water te herzien. De besommingen der trawlers in October. HEEMSTEDE Gladde weg, donkere auto, verblindend licht. KERKCONCERT BROEDERGEMEENTE. In- en ten behoeve van de Evang. Broeder gemeente alhier zal op Dinsdag 13 Nov. a.s. in haar kerkgebouw Parklaan 34 een concert worden gegeven door de dames Cor Igesz (sopraan), Bets Nederkoorn (orgel) en den heer Joh. de Nobel (cello). GEMEENTELIJKE ONTSMETTINGS- DIENST. De verordening op de heffing van rechten voor diensten door den gemeentelijken ont- smettingsdienst bewezen, moet opnieuw worden vastgesteld en bij Kon. besl. goedgekeurd. B. en W. stellen den Raad voor, van deze gelegenheid gebruik te maken, om in deze verordening en in die op' den Gem, Ontsmet- tingsdienst uitdrukkelijk vast te leggen, dat de deskundige leiding van den Ontsmettings- dienst wordt opgedragen aaln een genees kundige. RUILING VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor, met de N.V. Handel in Bouwmaterialen „De Hout- en Steenwerf' een ruiling van grond aan te gaan. om den Spaarndamscheweg ter plaatse van genoemde werf te kunnen verbreeden. KEURING VAN VEE EN VLEESCH. B. en W. stellen den Raad voor, de rech ten voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis en voor de keuring van vee en vleescli te verlagen, zoodat onder bepaalde voorwaarden voor gedurende een kalender jaar ingevoerde hoeveelheden vleesch van meer dan 25.000 K.G. een keurloon wordt ge heven van 1 cent per K.G. Aanrijding op den Heerenweg die nog betrekkelijk goed afliep. Vrijdagavond omstreeks kwart voor zeven had op den Heerenweg te Heemstede een aan rijding plaats tusschen twee auto's. Op den Heerenweg tegenover de Kadijk stond een auto stil op het rechter gedeelte van den weg in de richting Bennebroek, zonder achterlicht terwijl de bestuurder uit Hillegom bezig was de verlichting te herstellen. Op dat oogenblik kwam een auto bestuurd door iemand uit Aalsmeer, uit de richting Haarlem. De bestuurder van deze auto werd vermoede lijk verblind door een uit de richting Benne broek komende auto waardoor hij den onver- lichten wagen te laat opmerkte en toen plot seling moest remmen. Door de gladheid van den weg ging de wagen slippen en kwam in aanraking met de par- keerende auto. De bestuurder dezer wagen, die zich juist ter linkerzijde bevond werd aange reden en kreeg een onderbeen-fractuur. Een dokter uit Hillegom, die juist passeerde, verleende de eerste hulp en heeft den man naar zijn woning te Hillegom overgebracht. EEN R.K. SCHAAKCLUB GESTICHT. In den afgeloopen winter hebben vele werk- iGozen tijdens de ontspanningsdagen in het R.K. Vereenigingsgebouw ook het Schaakspel beoefend. Plannen bestonden onder de R.K. deelnemers een club te stichten, waarvoor besprekingen zijn gehouden met de damclub ,,St. Bavo" om als onderdeel in de club te worden opgenomen. Als eerste clubavond werd vastgesteld Dins dag 20 November in het R.K. Vereenigings gebouw. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: H. J. M. ElderingM. J. Chaoot N. KetterJ. M. de Vries; C. W. de Visser— W. C. F. Mulder. Ondertrouwd: H. J. Jansen en E. M. Bru- neel; J. G. Wel terse en C. M. Eskens. Bevallen: E. Kuijperv. d. Niet z.; S. B. Pijstv. Broekhuizen z.; M. E. v. d. Putten v. Looy z.; J. Gertiev. Essen z.; W. Bloe mendaalHartendorp z. Overleden: H. M. van Veen 60 j., echtgen. van J. G. F. Vollaerts; H. Meulenbrug 29 j. ongeh.; Jan Kerkheide 49 j. ongeh.; H. J. v. d. Colk 77 j. ongeh. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomendea voor de Maandagmarkt: Christine IJM. 2, vangst 80 manden schel- visch, 340 manden braadschelvis-h, 65 man den gul, 50 manden koolvisch en wijting, to taal 535 manden, benevens 160 stuks stijve kabeljauw. Sumatra IJM. 253, vangst 70 manden schel- visch, 170 manden braadschelvisch, 50 man den gul, 70 manden wijting, 20 manden varia, totaal 350 manden. Clazina Luther IJM. 59, vangst onbekend. Bloemendaal IJM. 71 ƒ16.775. De 218 trawlers, die in October aan den af slag kwamen, besomden f 528.342.36. Er waren totaal 84 booten in de vaart, zoodat de gemid delde besomming per boot f 6290 bedroeg en per reis f 2423. Bij het nagaan van het staatje der besom mingen valt allereerst op de groote productie van de Bloemendaal IJM. 71. Deze heeft thans de record-maandbesomming op z'n naam met totaal f 16775, een bedrag, dat we de eerste jaren nog wel niet overschreden zullen zien. De trawler kwam viermaal aan den afslag met resp. f 2993. f 4927, f 5035 en f 3820. Dit is wel een bijzondere prestatie. Nog een boot bracht het tot vier reizen. Dit was De Hoop IJM. 46 en met een besomming van f 8900 kan ook deze trawler op een gun stige Octobermaand terugzien. Niet minder dan 47 booten maakten drie reizen, zoodat de reisduur over het algemeen weer zeer kort was, hetgeen blijkt uit het ge middelde aantal reizen per boot, dat 2.6 be droeg. Het is wel een maand van top-reizen ge weest. Want heel dicht achter de Bloemendaal aan kwam de Gerberdina Johanna, dank zij een reisje van bijna 7000 gld. Deze trawler bracht het tot een respectabele maandbesom- ming van f 16.000! Werkelijk buitengewoon verrassend, twee trawlers met meer dan f 16.000 in één maand. Maar er zijn er nog meer. die met eere ge noemd kunnen worden: Amsterdam f 12.900, Alkmaar f 12.400, Bergen f 13.650, Clasina Luther f 10.000, Utrecht f 10.300, Gloria f 11.600, Claesje f 10.000. Voor de groote booten zal October ongetwij feld de beste van het jaar zijn geweest. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.50. Griet per 50 K.G. f 25—f 11. Tongen per K.G. f 1.20f 0.68. Zetschol per 50 K.G. f 19—f 17.50. Kleine schol per 50 K.G f 14f 6.30. Schar per 50 K.G. f 11.50—f 5.50. Kleine poon per 50 K.G. f 3.70—f 3.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16— f 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 4.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 39—f 36. Groote gullen per 50 K.G. f 16 Kleine gullen per 50 K.G. f 13—f 4.70. Wijting per 50 K.G. f 3.80—f 1.50. Makreel per 50 K.G. f 12—f 8. Heilbot per K.G. f 0.80—f 0.62. Leng per stuk f 2—f 1 75. Koolvisch per stuk f 0.80f 0.15. Versche haring per kist f 5.50f 3.50. BESOMMINGEN Trawlers: Claesje RO 46 420 manden f 2690. Maria IJM. 95. 195 m. f 1690. Maria Elisabeth IJM. 114. 90 m. f 1240. Loggers: KW 78 f 970, KW 89 f 610. KW 86 f 1100 (versche haring) KW 57 f 140, KW 4 f 310, KW 48 f 130. KW 36 f 820. KW 123 f 1070 SCH 64 f 270, SCH 95 f 620, KW 144 f 570, KW 102 f 150. BEVERWIJK MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. Breekpeen per kist 40—60 cent. Spinazie per kist 2540 cent. Sla per kist 10—60 cent. Boerekool per kist 15—35 cent. Andijvie per kist 25—70 cent. Wortelen per bos 49 cent. Raapstelen per bos 2—3 cent. Radijs per bos 3 cent. Pieterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 2—3 1/2 cent. Prei per bos 411 cent. Bloemkool I per stuk 8—12 cent. Bloemkool II per stuk 3—5 cent. Tomaten per K.G 214 cent. Aardappelen per K.G. 34 cent. Uien per K.G. 3—3 1/2 cent. Druiven per K.G. 20—30 cent. Wortelen per K.G 1 12—2 cent. Witlof per K.G. 16 cent. Kassnijboonen per K.G. 3843 cent. Kas Dikke boonen per K G. 40—54 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 25 cent. Roode kool per stuk 3—6 cent. Gele kool per stuk 3—7 cent. Spruiten per K.G. 9—19 cent. Groene kool per stuk 24 cent. Appelen per K.G. 6—20 cent. Peren per K.G. 8—16 cent. Knollen per stuk 1—4 12 cent. CIRCUS REUSS ALTHOFF OVERWINTERT. Het circus Reuss Althoff heeft onze stad uit- :ekozen om te „overwinteren". Het winterver blijf is gevestigd op een terrein aan de Adri- chemstraat. Eenige woon- en materiaalwagens zijn reeds gearriveerd. Het restant van den wa gentrein alsmede de paarden en andere dieren verblijven neg te Breda, waar de laatste voor stellingen van het tournee, dat in het gunstige jaargetijde door ons land werd gemaakt, wer den gegeven. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 19en Nov. 1934. Spinazie per kist f 0.13—f 0.26 Andijvie per kist f 0.16f 0.36 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per bos f 0.03f 0.07 Bieten per K.G. f 0.02 1:2 Aardappelen, klein per K.G. f 0.05—f ,0.08 Idem. zand f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.10—f 0.18 Boerenkool per bak f 0.18—f 0.22 Roodekool per 100 f 3f 6 Savoyekool per 100 f 3—f 7 Bloemkool per 100 f 8f 16 Uien per Kilo f 0.03 Prei per bos f 0.06—f 0.10 Sla per kist f 0.13—f 0.30 Pieterselie per bos f 0.02—f 0.03 Selderie per bos f 0.02—f 0.05 Appelen per Kilo f 0.08—f 0.16 Peren per Kilo f 0,06—f 0.18 Druiven per Kilo f 0.20—f 0.26 RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 15 November a.s. des avonds te half 8. De agenda bevat de onderstaande punten: 1. Vaststelling van nieuwe verordoninsren op de heffing en invordering van de Hondenbe lasting. 2. Verkoop van grond aan de Stumphius- straat- en het C. H. Moensplein. 3. Vaststelling van een toeslagregeling op door min- en onvermogenden te betalen zie ken fondspremiën. 4. Mededeelingen en ingekomen sttkken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9