1 PISPI Gwzc zexdti, Uiassets Ui den Mid it. 1 DE UITSLAGEN. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Fraaie resultaten voor H. F. C. en Haarlem. De good-old stuurt V. U. C met een 60- nederlaag naar Den Haag terug. Haarlem klopt Excelsior met 61V. 5. V. verdeelt met Xerxes de punten. R. C. H. en Stormvogels lijden in hun uitwedstrijd beide een 41 nederlaag, respectievelijk tegen Overmaas en Sparta te Rotterdam. Michel (V. S. V.) H. F. C.-V. U. C. (6-0) H. F. C. heeft het vertrouwen, dat we in haar hadden met onze voorspelling van Za terdag j.l. niet beschaamd en een klinkende overwinning op V. U. C. behaald. Ze heeft in derdaad een 30 voorsprong genomen en dien niet alleen behouden, maar scoorde daarna nog eens drie maal. Hulde! Het was een zege, die feitelijk geen oogen- blik in gevaar geweest is, behalve de eerste twintig minuten misschien, vertoonden de bezoekers zulk een zwak spel, dat toen een maal het eerste doelpunt geboren was, nog eenige niet konden uitblijven. De anders blijkbaar zoo hechte achterhoede van V. U. C. was nu heel slecht; beide backs hadden niet veel benul van positie kiezen, ter wijl het wegwerken niet hun sterkste punt was. Keeper Dommers, die zoo langzamer hand al een aardige reputatie heeft, deelde in de malaise. Van der Wildt is ook lang niet de oude meer, terwijl in de voorhoede onze interna tionaal Van Gelder tegenviel. Hierbij dient echter opgemerkt te worden, dat hij niet den minsten steun, ondervond van zijn medespe lers; door dit feit waarschijnlijk werkte hij zijn aanvallen zoo slordig af. Het H. F. C.-elftal heeft als geheel een goe den wedstrijd gespeeld. Als we uitblinkers zouden willen noemen dan komen Kruyer, Koper, R. Jongeneel en Dorsman hiervoor in aanmerking, doch het spel der overige spelers stak toch ook nog ver boven dat van hun te genstanders uit. Onder leiding van den Zuidelijken scheids rechter Van der Dungen stellen de elftallen zich als volgt op: V. U. C.: Dommers, Kok, Wierts, Moll, Van der Wildt, Hulshoff, Hakman, Kleyn, G. Warburton, P. Hendriks, Van Gelder. H. F. C.: Wepster, Hagenaar, Koper, Höck, Twiss, Denys, Kruyer, R. Jongeneel, Dorsman. P. Jongeneel, Van der Togt. Het begin is uitermate tam voor een derge- lijken belangrijken wedstrijd. V. U. C. neemt het eerst het initiatief tot den aanval; enkele malen komt het doel van H. F. C. inderdaad in gevaar. Van der Togt treedt echter zeer rustig en zeker op, zoodat de aanvallen geen succes opleveren. H. F. C.'s voorhoede blijkt veel gevaarlijker; al spoedig noteeren we een kogel van Koper tegen den paal. Wepster verknoeit eenige goed aangegeven ballen. Langzamerhand echter neemt H. F. C. het spel geheel in handen, tactisch en technisch is zij haar tegenstander de baas. Na ongeveer een half uur volgt een fraaie aanval, via Twiss, R. Jongeneel en Koper kcmt de bal bij Hagenaar, die met een hard schot scoort (11). Even voor de rust benut Höck een verkeerd teruggespeelden bal op Dommers (20). Na de hervatting is Van der Wildt vervan gen door Van der Meer. H. F. C. blijft het beste van het spel behou den. het verschil zit vooral in de halflinies; die van H. F. C. stuwt haar voorhoede mooi. Na een voorzet van Hagenaar komt Koper iets eerder bij den bal dan Dommers en heeft geen moeite om te scoren (3—Oh Van nu af aan is er nog maar één 'elftal, dat speelt; kalm en beheerscht kan H. F. C. haar aanvallen opbouwen. Uit een scrimmage brengt Hanenaar den stand op 40; even later plaatst Koper een throughpass van Twiss prachtig langs Dom mers f50). Een doelpunt van Koper wordt afgekeurd, maar even voor het einde verricht Hagenaar zijn hattrick, daarmee het halve dozijn voor, zijn club vol makend. Haarlem-Excelsior (6-1) In het begin van den wedstrijd dacht men niet, dat Haarlem zulk een groote zege zou behalen. De Rotterdammers hadden aanvankelijk het beste van het spel; hadden zij betere schutterscapaciteiten gehad, dan zou ongetwijfeld de uitslag anders zijn geweest. Haarlem heeft tenslotte het meeste geprofi teerd van de kansen. Haarlem had de voorhoede gewijzigd. Kam- meijer, aan wien weinig ballen werden toege speeld, had bovendien niet voldoenden steun van De Winter. Excelsior toonde zich een hardwerkend elf tal, maar had met schieten geen geluk. De Rotterdamsche voorhoede trof het niet, dat keeper Voogd zoo geweldig op dreef was. De achterhoede van Excelsior was niet erg be trouwbaar. Excelsior trapt af en onderneemt onmid dellijk snelle uitvallen; reeds in de eerste mi nuten ontsnapt het Haarlem-doel aan een doorboring, als Diepstraten van dichtbij in schiet. Voogd stopt heel mooi. Haarlem kan zijn vorm nog niet vinden: Excelsior blijft den toon aangeven. Goed k. perswerk van Voogd en slecht schieten der Rot terdamsche voorwaartsen voorkomen doel punten. De weinige aanvallen van Haarlem zijn tot dusver niet gevaarlijk, maar als plotseling Van Polanen vrij komt, benut hij zijn kans; Haar lem heeft de leiding (10). Het is dan met de meerderheid van Excel sior gedaan. Het spel gaat nu meer gelijk op. Smit verzet veel werk, maar houdt het spel af en toe op. Wanneer Smit eenige tegenstan ders passeert plaatst hij goed naar Van Pola nen, die onhoudbaar scoort (20). Excelsior is geenszins in de minderheid; een minuut voor de rust scoort zij tegen door Nie- hof (2—1). Rust 21. In de tweede helft krijgen we een zelfde spelbeeld als daarvoor. Haarlem is er nu echter wat beter in; Excelsior wordt terug gedrongen. Verschillende hoekschoppen leve ren geen succes op; Hoogsteger c.s. weten voor- loopig de voor deze gelegenheid in roodwitte shirts gekleede Haarlemmers van zich af te houden. Enkele uitvallen van Excelsior leveren wel gevaar op, maar het schieten blijft zwak. Een strafschop is de kans voor Haarlem om de lei ding te verhoogen. maar De Winter faalt. Een doelpunt van Van Polanen wordt geannuleerd, evenals één van Kammeijer, maar het is uit stel van executie, want als Achterberg even treuzelt, is Van Polanen er vlug bij om hem den bal te ontnemen en onhoudbaar te sco ren (31). Direct hierop krijgt Haarlem bij een volgen den aanval een vrijen trap te nemen, dien Kammeijer onhoudbaar heel hard van verren afstand inschiet (41). Kort hierop herhaalt zich dit spelletje, als Kammeijer wederom uit een vrijen trap on houdbaar inschiet. Nu kent de scheidsrechter geen doelpunt toe wegens hinderen van den keeper. Opnieuw komt Haarlem terug; een goeden voorzet van Iiurkmans kopt De Winter in (5—1). Hurkmans weet dan den keeper den bal uit de handen te trappen en den stand op 61 te brengen. Excelsior raakt geheel de kluts kwijt. Mooi werk van Smit stelt Van Polanen in staat, weer te scoren maar wegens buitenspel wordt dit doelpunt wederom geannuleerd. Het einde komt met een geflatteerde maar zeer verdiende 6—1 overwinning voor Haarlem, dat met het volgende elftal speelde: Voogd, Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Van Gooi, Vreeken, Kammeijer. De Winter, Van Polanen. Smit, Hurkmans. V. S. V.-Xerxes (2-2) V.S.V. waande zich reeds zeker van de overwinning. Tot de laatste minuut bezat zij een 21 voorsprong. Hillekamp veroorzaakte toen een strafschop, waardoor de wedstrijd alsnog in een gelijk spel eindigde. Een uit slag- welke volkomen de verhouding weer geeft. Voor rust bezat V.S.V. de beste troeven en kon Xerxes zich met een 1—0 achterstand gelukkig wanen. V.S.V. was het in dit deel van den wedstrijd niet meegeloopen. Na de rust was het spelbeeld juist andersom. Xer xes was ontegenzeggelijk sterker, met het eenige verschil, dat de voorhoede der gasten niet kon spreken van tegenslag. Zij vond Michel in een dusdanigen vorm dat passee- ren haast onmogelijk was. 1 V.S.V. Michel Broek v. Zutphen Den Boer De Vries Hillekamp H. de Wolf, De Koning, v. d. Lugt, Sterk, Kruiswijk, De wedstrijd begon met een overwicht van V.S.V. Sterk plaatste den bal herhaaldelijk goed naar Kruiswijk, die steeds de lange pas ses van eerstgenoemde keurig voor het doel van Xerxes plaatste. Van der Lugt, die steeds zoo wisselvallig speelt dat men nooit goed weet wat men eigenlijk van dezen speler zeg gen moet, had het dezen middag geweldig op zijn heupen. Jammer genoeg hadden zijn schoten niet het succes, dat men had mogen verwachten. Een foutief opstellen van den overigens goed spelenden Broek, die op de rechts-backplaats debuteerde stelt v. d. Sande in de gelegenheid de score te openen. De bal komt echter juist tegen den paal en hierdoor ontkomt het V.S.V.-doel aan een doorboring. Aan den anderen kant wordt v. d. Lugt een zekere kans ontnomen, als hem beide beenen onder het lichaam op minder zachtzinnige wijze worden „weggemaaid". Direct hierop gaat een schot rakelings langs den paal van het doel der gasten. Kruis wijk krijgt de zooveelste goede pass van Sterk. Hij neemt in zijn ren den bal mee, lost een prachtig schot en het eerste doelpunt is op keurige wijze gescooi-d (10). Een vrije trap op het doel van Xerxes brengt een geweldige sensatie teweeg; tot tweemaal toe wordt de bal schitterend in geschoten, doch evenzooveel malen wordt hij nog net uit den doeimond gekopt. Nogmaals ontkomt het doel van Xerxes op gelukkige wijze aan een doorboring als een knal van v. d. Lugt tegen den onderkant van de lat in het veld terugspringt. Nog voor de rust valt H. de Wolf uit. Hij wordt door Van Os ver- vangeiz. In de tweede helft komt Xerxes geweldig opzetten. De Rotterdammers hebben nu het beste van het spel in handen. De voorhoede der thuisclub moet later ook Kruiswijk mis sen. Zijn plaats wordt ingenoznen door een juniorspeler De Haas. Van Os op de rechts buitenplaats presteert niets. Michel krijgt veel en moeilijk werk te verrichten doch op schitterende wijze weet hij steeds weer de schoten van Lagendaal, v. d. Sande en Pollé onschadelijk te maken. Pollé maakt dazz na eenig heen en weer getrap voor het V.S.V.-doel gelijk (1—1). Doch spoedig herneemt V.S.V. de leiding. Buitengewoon handig spel van De Koning stelt v. d. Lugt in de gelegenheid, een vlie gend schot te lossen en voor de tweede maal is het doel van Xerxes doorboord. Door keu rig verdedigen van Van Zutphezi en het ge weldig zwoegen van Hillekamp en vooral door het keurige keepen van Michel behoudt V.S.V. tot de laatste minuut de leiding. De aller laatste aanval der gasten is V.S.V. evenwel noodlottig. Hillekamp veroorzaakt hierbij een strafschop, dien C. v. d. Broek in een doel punt omzet (22). Dan laat scheidsrechter Israël het eindsignaal hooren. Overmaas-R. C. H. (4-1) In een door beide partijen slecht gespeel den wedstrijd heeft R.C.H. een verdiende nederlaag geleden. Het terrein, dat door den regen uiterst glad was, maakte goed voetbal onmogelijk. Over maas scheen zich het beste aan de omstan digheden te kunnen aanpassen. Het R.C.H.-elftal had een volkomen off day, hetgeen al direct na den aftrap bleek. De Rotterdammers namen onmiddellijk het spel in handen en het zag er naar uit dat de R.C.H.'ers niet aan den druk konden ont komen. De verdediging hield echter in die eerste periode stand: eindelijk kwam de voor hoede van R.C.H. ook wat meer los. Toen bleek dat de R.C.H.'ers over voldoende tech nische kwaliteiten beschikten om Overmaas te bedwingen en toen reeds na éen klein kwartier een schot van Van der Meulen een doelpunt op leverde, zag het er naar uit, dat de Racing zou gaan winnen. R.C.H. behield het beste van het spel, com bineerde in het veld aardig, doch het kwam niet verder dan een paar goede schoten van Van der Horst die geen doel troffen. Tegen het einde van de eerste helft zag Overmaas kans om de balans in het evezi- wicht te brengen, zoodat de rust inging met 1—1. Na de hervatting meenden we R.C.H. te zien gaan winnen; het pakte echter geheel anders uit. Het spel wilde niet meer vlotten. De spelers liepen allen vrijwel zonder uitzon dering naar hun normalen vorm te zoeken; Overmaas wist daazwan te profiteeren door de score op 2—1 te brengen. In de achttiende minuut bracht de mid- voor na aarzelen van Kas den stand op 3—1. Het spel van R.C.H. bleef te onsamenhan gend om gevaarlijk te zijn; daarentegen scheen het bij de Rotterdammers, dank zij het ongedachte succes, steeds beter te vlot ten en hoewel de Racing al haar troeven op den aanval zette, kwam men niet verder dan de backs, die, het zij te hunner eer ge zegd. zich uitstekend weerden. Door het verre opdringen van de R.C.H.- verdediging ontstond nog een vierde doel punt voor de Rotterdammers. Wat verder R.C.H. ook probeerde, alles bleef zonder suc ces, zoodat tenslotte Overmaas een verdiende overwinning kon boeken. Bij R.C.H. willen we in de eerste plaats Berg en Prevost Sr. noemen. De overigen bleven beneden hun kunnen. Het elftal van Overmaas, dat geen groote indruk maakte, heeft zeer hard gewerkt en daardoor de overwinning weten te behalen; De elftallen waren: Overmaas: Van Genderen, Van Oeveren, Dijke, Pruisens, Hollemans. Fijenaard, Zoutewelle, Jongkrijg, Westerink, Goenee, De Geer. R.C.H.: Hartendorp, Kedde, v. d. Horst, Houkes, Van der Meulen, Prevost, Ruis, Berg, Krom, Prevost, 9 Kos, R. C. H. mag nu wel geducht oppassen, want ze raakt steeds meer in het hoekje, waar de slagen vallen. Ze staat nu nog op de zeven de plaats, maar dat komt alleen omdat ze een iets beter doelgemiddelde heeft dan Overmaas. En A. D. O. en V. U. C. zullen er ook niets voor voelen om aan het eind op de tiende plaats i te komen. Sparta-Stormvogels (4-1) Wie uit de cijfers, waarmee Stormvogels tegen Sparta ten onder ging, meent te mo gen concludeeren, dat Stormvogels ook in het veld niet tegen Sparta was opgewassen, trekt een conclusie, die in strijd is met de waar heid. Over het geheel toch is de strijd vrij gelijk opgegaan. Nu eens was Sparta, dan weer Stormvogels iets sterker; het groote verschil echter zat in de afwerking van de aanvallen, de grootere schotvaardigheid en het tempo- voller spel van den Sparta-aanval en het te veel vrij spel laten aan de Rotterdamsche vleugelspelers als gevolg van een verkeerd verdedigingstactiek. Het Stormvogels-elftal: Hollenberg Haak Sr. Haak Jr. Tol, Prins, Fijen Geerts, v. d. Steen, Ketting, Schipper Van der Kuyl Het terrein was vrij glad; al spoedig bleek, dat de Vogels daar den meesten last van hadden. Pas was de strijd begonnen, of Sparta had reeds succes. Warburton plaatste met een boog den bal netjes over Fijen heen, Haak Jr. aarzelde met Oostlander aan te vallen en deze gaf Hollenberg met een mooi schot geen schijn van kans (10). Niet ontmoedigd trapte Stormvogels af. De Sparta-verdediging zat echter fanatiek op den bal en dit gevoegd bij het feit, dat vooral Ketting ezz Van der Kuyl te veel tijd noodig hadden, was oorzaak, dat men weinig aan schieten toekwam. De aanvallen van Sparta waren gevaar lijker. Haak Sz*. onderschepte echter de meeste voorzetten en in laatste instantie was Hollenberg present. Cohen in het Sparta-doel had het vrij ge makkelijk. Wel zette Stormvogels menigen goeden aanval op, doch tenslotte had men in den aanval te veel tijd noodig om tot een schot te komen. Verder zat het Schipper niet mee, toen hij na handig passeeren van enkele Spartanen zijn schot op gelukkige wijze door Cohen zag gestopt. Juist, nadat Stormvogels het Sparta-doel eenigen tijd onder hoogdruk had gebracht, belazzdde de weggewerkte bal bij den vrij- staanden Seton. Deze trok er snel tusschen uit en zag zijn voorzet door Voormolen in een doelpunt omgezet (20). Met deZen stand ging de rust in. In het begin van de tweede helft was Sparta het meest in den aanval. Wederom dreigde het gevaar van links, daar Haak Sr. zijn vleu gelspeler te veel vrijheid gunde. Rechts vlotte het bij de Spartanen minder goed, daar Fijen er nu beter in was dan voor de rust. De aanvallen van de IJmuider-voorhoede waren minder gevaarlijk. Het derde doelpzmt van Sparta liet niet op zich wachten. Het was Oostlander, die via Haak Sr. scoorde (30). In plaats van ontmoedigd te zijn, ging Stormvogels nu gevaarlijker aanvallen. Nu werd echter de pech-periode ingeleid. Op de meest fantastische wijze ontsnapte Cohen's doel aan een doorboring. Krachtige schoten van eenigen afstand vielen ook nu niet te noteeren. Meestal werd van dichtbij getracht den bal in het doel te werken, zonder resul taat. Vermelding verdient een kopbal van Tol, die tegen den paal kwam. Sparta's aanval zat inmiddels niet stil; het was Seton, die op fraaie wijze Hollenberg op nieuw passeerde (4—0). Toch zou Stormvogels nog de eer redden. Nadat eerst Cohen een voorzet van Van der Kuyl vóór den toeloopenden Ketting en Van der Steen had weggestompt, was het Geerts, dievia den paal wist te scoren. Einde 41. AFDEELING I Eerste klasse: AjaxFeijenoord 40 V. S. V.—Xerxes 2—2 OvermaasR. C- H. 41 D. H. C.—A. D. O. 5—0 H. F. C.—V. U. C. 6—0 Tweede klasse A: Alcm. Victrix—A. F. C. 0—1 O. S. V.—O. V. V O. 1—0 KinheimHercules 33 Biauw WitHilversum 24 B. F. C.—D. O. S. 1—3 Tweede kiasse B: 't GooiZeeburgia 02 Z. V. V.—T. O. G. 1—3 SpartaanW. F. C. 24 VeloxWest Frisia 31 Derde klasse B: Z. R. C.—S. D. Z. 2—3 O. D. E.Zeemeeuwen 04 D. J. K.—Halfweg 3—1 A P. G. S.—W. M. S. 0—1 D W. V.Purmersteijn 51 Vierde klasse B: VerkadeZaanlandia 20 Q. S. C.—Uitgeest 1—2 BeverewijkRivalen 22 WestzaanMeervogels 12 Vierde klasse D: Avanti—Neerlandia 22 T. H. B.—Wilh. Voortuit 10—1 T. D. O—D. I. O. 2—5 J. O. S.Ripperda 05 Reserve eerste klasse: Stormvogels 2E. D. O. 2 31 Z. F. C. 2—Ajax 2 2—3 R C. H. 2—Hilversum 2 52 Zeeburgia 2Haarlem 2 31 Blauw Wit 2 H. F- C. 2 4—3 Reserve tweede klasse A: W. M. S. 2—H. R. C. 2 1—5 W. F. C. 2—Ajax 3 14 T O. G. 2—K. F. C. 2 0—3 Alcm. Victrix 2—V. S. V. 2 0—3 Reserve derde klasse A; W. F. C. 3—Q. S. C. 2 2—3 Z. F. C 3—Z. V. V. 2 2—3 Helder 2—Assendelft 2 4—2 De Kennemers 2Hollandia 2 7- -1 K. N. V. B.—Juniores. R. C. H.—D. W. V. 3—1 De Meteoor—Zandvoort 1—1 AFDEELING II Eerste klasse: HaarlemExcelsior K. F. C.—D. W. S. H. B. S.—Z. F. C. SpartaStormvogels D. F. C.Hermes-D.V.S. Tweede klasse A: Unitas—B. E. C. U. V. V.—Quick AlphenEmma For tuna—H. V. V. D. C. L.—C. V. V. Tweede klasse B: OlympiaDe Hollandlaan O. D. S.—R. F. C. Steeds HoogerV. D. L. Hoek van HollandGouda S. V. V.Neptunus Derde klasse A: R. V- C.De Kennemers ZandvoortLaakkwartier CeleritasSchoten HillegomHillinen AFDEELING III Eerste klasse: Z. A. C.Heracles Go aheadEnsch. Boys Enschedé—A. G. O. V. V. TubantiaP. E C. VitesseWageningen Tweede klasse A: PhenixHengelo Robur et VelocitasRoda K. H. C.—U. D. BorneRigtersbleek Zwolsche BoysGolto Tweede klasse B: Q u ick—Z u tphan i a RhedenA. Z. C. W. V. C.—S C. H. Theole—N. E. C. Be QuickArnh. Boys AFDEELING IV Eerste klasse: P. S. V.—Longa NoadWillem II M. V. V.Eindhoven Juliana—B. V. V. N. A. C.Bleijerheide AFDEELING V Eerste klasse: Be QuickLeeuwarden VelocitasSneek FrisiaAchilles FrieslandG. V. A. V, H. S. C.—Veendam 6—1 4—1 1—3 4—1 5—1 4—1 1—2 2—1 2—8 1—5 0—5 6—3 25 2—1 2—3 2—7 4—1 4—2 2—2 4—1 3—1 3—2 2—6 3—5 1—1 6—1 5—6 3—2 0—3 3—5 1—0 4—1 2—1 2—0 4—0 4—0 2—0 3—0 5—0 1—2 0—4 1-1 AjaxFeijenoord (40) Ajax heeft Feijenoord de eerste nederlaag toegebracht en nog wel een heel overtuigende. De belangstelling van het publiek was over weldigend. De politie moest er zelfs aan te pas komen. Reeds na tien minuten was van een overwicht van Feijenoord geen sprake meer. Aanvankelijk wordt door beide par tijen slecht geschoten. Zeven corners op het Feijenoord-doel hebben geen succes. Rust komt met 0—0. Tien minuten na de hervat ting scoort Ten Have (10). Dezelfde speler maakte er even later 20 van. Het aantal corners op het Feijenoord-doel is heel groot. De Rotterdammers kunnen zelfs een vrijen trap niet benutten. Bij den 14den hoekschop is het wederom Ten Have, die scoort (3—0). In de laatste minuten ziet Roeg kans er 40 van te maken. Dr. Van Moorsel had de lei ding. D. H. C.—A. D. O. (5—0) De Delftenaren waren A.D.O. volkomen de baas. Door een fout van den Haagschen kee per kan Buyink scoren. Van der Sloot ver hoogt even later den voorsprong (20). Deze maakt er ook 3—0 van. De Hagenaars oefenen dan een sterken druk op het D.H.C.-doel uit, maar kunnen niet scoren. Dijkgraaf scoort het vierde en het vijfde doelpunt. K. F. C.—D. W. S. (4—1) Langen tijd zijn de partijen aan elkaar ge waagd. Kort voor rust geeft Bouthoorn aan K.F.C. de leiding (10). In de tweede helft is het dezelfde speler, die er 2—0 van maakt. Jaap Mol scoort vervolgens (3—0). De Am sterdammers hebben met hun aanvallen geen succes. K.F.C. verhoogt zelfs den voorsprong tot 40. Eerst dan kan Melchers de eer red den (41) H. B. S.—Z. F. C. (1—3) Dit is een heel onbelangrijke wedstrijd. Vooral de Hagenaars brengen er niets van te recht. Zij missen de eenvoudigste kansen. Na een half uur scoort De Maar (0—1). Eerst tien minuten voor het einde verhoogt Steens den voorsprong (0—2). Na zeven minuten scoort Ophorst tegen (1—2). In de laatste seconde maakt Van der Kolf er 13 van. D. F. C.—Hermes-D V. S. (5—1) De gastheeren zijn het meest in den aanval. Toch duurt het een half uur eer Mijnders kan scoren (10). Westhoven verhoogt tien minu ten later den voorsprong (20). Nog voor rust maakt Mijnders er 3—0 van. In de tweede helft komen de Schiedammers opzetten. De strijd gaat dan gelijk op. Westhoven scoort uit een penalty (40). Dan verkleint Van der Vaart eveneens uit een strafschop den achterstand (41). Even voor het einde scoort D.F.C. voor de laatste maal (51). KinheimHercules (33) Een flink aantal toeschouwers is getuige ge weest van een buitengewoon snellen wedstrijd. De Hercules-voorhoede met haar snelle bui tenspelers Buitenweg en Versluis maakte het de Kinheim-achterhoede geducht lastig; reeds na één minuut plaatste Buitenweg zoo mooi voor doel, dat de vrijstaande linksbuiten de kans niet kon missen (01). Hercules speelde een tempo vlugger dan Kinheim en was daardoor het meest aanval lend. De- Kinheim-voorhoede ondernam en kele gevaarlijke aanvallen doch talmen van den midvoor Nieman was oorzaak dat menige aanval verloren ging. Hercules daarentegen wachtte geen moment; na een goeden aanval lostte De Zeeuw een hard schot, dat via den paar ij keeper Druyven doel trof (02). Na de rust weer een Hercules-overwicht, waaruit De Zeeuw na een fout in de Kinheim- achterhoede den stand op 03 brengt. Als een kwartier hierna Michel langs kee per Mooyen in het verlaten doel plaatst komt er meer leven bij Kinheim (1—3). Toch wil het niet lukken maar als W. Groeneveld mid voor gaat spelen en al spoedig een voorzet van rechts benut, gaat het spannen (23). Een halve minuut voor het einide brengt de back Rozemeyer met een ver schot den stand op 3—3, waarmede Kinheim tevreden kon zijn. Stormvogels 2E. D. O. 2 (31) De Haarlemsche rood-zwarten beleven van hun IJmuider uitstapjes doorgaans wei nig pleizier. Ook thans waren zij in het veld zeker niet minder dan de thuisclub, die desondanks toch weer met 3—1 op beide punten beslag legde. Ongetwijfeld troffen de E.D.O.'ers het niet, de IJmuider achterhoede in zoo'n goede conditie aan te treffen. De Vries hield een paar bijna onhoudbare schoten o.a. één van den Haarlemschen linksbuitenop waar lijk fraaie wijze uit zijn doel. Zelfs zag hij in de tweede helft kans een penalty te stop pen, al dient erkend, dat deze strafschop niet best werd genomen. Ware deze kans wel be nut, dan zou dit den gelijkmaker beteekend hebben, want Stormvogels leidde op dat mo ment met 2—1. (De rust was met 1—1 inge gaan, nadat E.D.O. oorspronkelijk de leiding had genomen.) Deze tegenslag ontmoedigde E.D.O. dermate, dat Stormvogels kans zag haar doelman ten derden male te doelpun ten. R. C. H. 2Hilversum 2 (52) Redes in de eerste minuut kopte Ruigrok een voorzet van Meyer in; daarna benutte Martin een voorzet van Paape. Wel scoorde Hilversum een voor Van Gent houdbaar tegen punt, doch voor het verstrijken van de eerste helft maakt Ruigrok nog het derde doelpunt voor R.C.H., zoodat met een 3—1 voorsprong gedraaid kon worden Na de rust kopte Martin, d:e zeer verdien stelijk speelde, een door Paape goed genomen vrijen trap in, 41, doch de Hilversummers wisten daarna weer den achterstand te ver kleinen. Toch is het daarna weer R.C H., dat door Martin de score verhoogde en daar de verdedigingen de overhand behielden, kwam het einde met een verdiende 5—2 over winning voor R.C.H. 2. Het elftal speelde met: Van Gent. Van Thiel, Snoor, Kok, Van Eek, Walewijn, Paape, Slot, Ruigrok, Martin, Meyer.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10