GYMNASTIEK WANDELSPORT HOCKEY. NED. HOCKEYBOND. DAMES-HOCKEY. SCHAKEN. BILJARTEN HANDBAL TAFELTENNIS. LAWNTENNIS KORFBAL. ZWEMMEN PAARDENSPORT. HENCELEN MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Huldiging J. Hop. Een 25-jarig sport jubileum is van beteeke- nis en 't verdient zeker een huldiging, maar zelden zal deze een omvang aannemen, als Zaterdagavond in het Gem. Concertgebouw 't geval was bij de viering van het zilveren feest van den heer J. Hop als lid van Concordia. Nadat de voorzitter van Concordia, de heer F. G. J. van den Berg, een woord van welkom had gesproken inzonderheid tot de heeren L. J. A. v. Ekeren, secretaris K. N. G. V.. mr N. Groenewegen, oud-voorzitler K. N. G. V., en A. K.P. VÏ-ing, oud-voorzitter van Concor dia, traden de heer Hop en zijn echtgenoote onder luid applaus de zaal binnen. Toen zij op het versierde podium hadden plaats ge nomen, begon Concordia's voorzitter zijn toespraak. Hij herinnerde aan het 25 jaar ge leden genomen besluit tot aanstelling van den heer Hop als leider. Dit besluit nu is de grondslag geweest van Concordia's leven en werken. De jubilaris bemoeide zich ook met de bestuurszaken en daardoor werd de schijn gewekt, dat hij „alleenheerscher" was. Toch bleek dit niet zoo te zijn, want de heer Hop stond steeds gereed voor overleg en altijd zocht hij samenwerking. Daardoor ontwikkel de hij door moeilijke jaren heen Concordia tot één van de grootste en werkzaamste ver- eenigingen uit geheel het K. N. G. V. Een 2waren tijd heeft de vereeniging beleefd, na dat de heer Hop als leider bedankte. Maar de grondslag was gelegd en daardoor bleef Concordia in bloei bestaan. Spreker bood den heer Hop een gouden potlood aan. De heer v. d. Berg sprak vervolgens mevr. Hop toe en bood haar bloemen aan in rood en wit, de kleuren van Concordia. Verschillende bestuursleden en oud-bestuurs leden van het K. N. G. V., zooals de heeren v. Ekeren, de Jong en Groenewegen, voerden het woord tot „den man, die alles volbrengt, wat hij op zich neemt"; tot „het bestuurslid, wiens woorden een prikkel zijn tot handelen". Namens een deputatie van oud-leden nam de heer W. H. Verkes het woord. Hij herin nerde aan den tijd van wijlen Schijf, Fris, Teunenbroek en Osterthum. Deze laatste de toespraak van den heer Verkes vervolgen de noemde nog de namen Rademaker en Wijdoogen die met de vorengenoemden in vroeger tijden hun vereeniging groot hebben gemaakt. Den heer Hop werd een vulpen en mevr. Hop een fruitschaal aangeboden. De heer F. G. J. van den Berg, optredende namens het bestuur en de T.C. van den Ken- nemer Turnkring, hoopte, dat de heer Hop zijn voorzitterschap van den kring zou be stendigen. De Concordia-leider, de heer J. M. Berre- voets, gaf in dichtvorm een karakteristiek van den jubilaris als Concordiaan en de twee de leider, de heer A. Roosloot, sloot zich daar bij aan. Voorts complimenteerden de voorzitters van de kringen, die geregeld met den K. T. K. con tact hebben, n.l. van N. H. Zuiderkwartier de heer J. Eschauzier en van den Zaanschen Turnkring de heer K. Boerendam. Velen boden stoffelijke huldeblijken aan. De voorzitter van Concordia las een aantal schriftelijke gelukwenschen voor, waarna de heer Hop een dankwoord sprak. „Ik heb dezen avond niet gewenscht", aldus de jubilaris. „Maar de voorbereidingen waren reeds getroffen en daarom moest ik de huldi ging in dezen vorm wel aanvaarden. En nu, na deze spontane waardeering, heb ik vrede met dezen avond. Een groot genoegen doet mij de aanwezigheid van onzen oud-voorzitter Vring. Aan mr. Groenewegen wil ik mededee- len dat ik zijn Bondsvoorzitterschap nooit zal vergeten. Concordiaan blijf ik tot in hart en nieren. Mijn vrouw dank ik voor den steun, die mij door groote moeilijkheden heeft ge holpen. Berrevoets en Roosloot, handhaaf als leiders den roem van ons Concordia!" Na deze woorden was de officiëele huldi ging ten einde. Wedstrijden K. T. K. Het aantal turners, dat aan de gymnastiek- wedstrijden van den Kennemer Turnkring deelnam, was kleiner dan vorige jaren, maai de kwaliteit bleek er niet minder door, al gaat 't turnpeil van de heeren in tegen stelling met dat van de dames uiterst langzaam vooruit. Ook in de heerenwedstrijden boekte O. S. S. 't grootste succes. Tevens stonden de pres taties van Turnlust H. op hoog peil. In den len graad werd de reeks overwin ningen van den kampioen A. v. Zadel <B. G. V.) gestuit door een zege van M. Castien (O. S. S.), zij het met 't kleinst mogelijke verschil (47 p. tegen 47.5 p.). Zelfs wist L. Silvis van Turnlust H. een gelijk aantal punten als v. Zadel te behalen. De strijd om het kampioen schap belooft volgend jaar heet te worden! No. 3 werd J. Timmerman, eveneens van Turnlust H., met 44 p. De vierde plaats met 43.5 p. bereikte de ruim 40-jarige J. Dibbets (Turnlust B.), een veteraan, wiens vorm nog steeds geen spoor van achteruitgang ver toont Alle 9 deelnemers in den len graad kwamen in aanmerking voor een prijs. In den len en den 3en graad kon door ge brek aan voldoende vertegenwoordiging de vereenigingswedstrijd niet doorgaan. De 2de graad week hier van af; O. S. S. werd no. 1 met 132.5 p. .tegen Turnlust H. met slechts 0.5 p. minder. De persoonlijke volgorde was: 1. K. J. Stoffer (Turnlust H.), 48 p., 2. W. Keur (O. S. S.) 45 p., 3. R. Voorn (O.S.S.) 44 punten. Een beschouwing van het 3e graads-werk wees uit, dat enkele deelnemers zonder be zwaar in den 2den graad hadden kunnen uit komen, Evenals bij de dames kwam in den 3en graad ongeveer één derde niet in aanmer king voor een prijs Het persoonlijk resultaat werd: 1. F. Guit (Bato), 50 p., 2 J. Apetz (Bato) 46.5 p., 3 N. Marinus (S. S. H.) 42 p. De Wandeltoerist. Zondag j.l. heeft bovengenoemde vereeni ging een 45 K.M. marsch geloopen in Den Haag Ofschoon de organisatie niet best was (na 30 K.M. rust) hebben alle deelnemers (sters) dezen marsch, Uiver-marsch genaamd, goed volbracht. Zij kregen allen een medaille en een foto van de Uiver-bemanning of van het vliegtuig. Tevens kreeg de Vereeniging een groepsprijs. Alle deelnemers(sters) konden hun naam in een register schrijven, dat aan de Uiver-bemanning aangeboden zal worden. Selectiewedstrijden te Hilversum. De door den Ned. Hockeybond georgani seerde selectiewedstrijden op de terreinen van de Hilversumsche Mixed Hockeyclub heb ben zich in een groote belangstelling mogen verheugen. De vier ploegen waren als volgt samenge- gesteld' Elftal A: Doel: De Jong (Hilversum). Achter: Leegstra en Rees (beiden Hilver sum). Midden: C. van der Hagen (Hilversum), Van Lierop (Hilversum) en Evers (M.O.P.). Vóór: J. van der Hagen (Hilversum), Schook (Hilversum), Schnitger (P.W.), Maas en Van der Haar (beiden H.H.Y.C.). Elftal B: Doel: Branse (Gooi). Achter: C. R. Stokmans en Frese (beiden Gooi). Midden: Tesling Jr. (H.O.C.), Houtzager en Van Olphen (beiden Gooi). Vóór: J. Stokmans (Gooi), Steinz (Laren), Van Gastel (Gooi), Caviet (Gooi) en v. d. Wall Bake (Cadetten). Elftal C.: Doel: Hoekstra (H.H.Y.C.). Achter: Hoogenhuyse (Deventer) en Wes terkamp (H.D.M.). Midden: Lob (H.D.M.), Donk (Stichtsche) en Kuperus (Stichtsche). Vóór: Utermölen (H.D.M.), Buwalda (H.D. M.), De Heer (H.D.M.), Havinga (Stichtsche) en Scholten (Deventer). Elftal D: Doel: Fesevur (Deventer). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.). Midden: Stokhuysen (Amsterdam). Duson (Amsterdam) en Van Weel (H.O.C.). Vóór: Gunning (Bloemendaal)Schmienk (H.M.C.). Van den Berg (Amsterdam). Hey- broek (Amsterdam), en Kwast (Amsterdam). De wedstrijden, die allen in de beste ver standhouding gespeeld werden, hebben de technische commissie een duidelijk overzicht gegeven van het aanwezige spelersmateriaal en zullen wel aanleiding zijn tot de opstel ling van eenige vreemde gezichten in de te vormen A- en B-elftallen. De uitslagen luiden als volgt: A—B 2—0 C—D 0—2 A—C 0—3 B—D 0—0 B—C 1—0 A—D 0—3 EERSTE RONDE TRESLING BEKER. Bloemendaal 2R. A. P. (20) De gasten uit het Noorden (Leeuwarden) zetten er onmiddellijk een zeer snel tempo in Bloemendaal moest er voor zorgen een even hoog tempo aan te slaan, wat aanvankelijk lastig ging, maar gaandeweg beter werd, zoodat zelfs tegen het einde van den wed strijd, toen R.A.P. vermoeid raakt, Bloemen daal het tempo had overgenomen. De rust kwam met 00. Direct na de rust scoort Kuiper den eersten goal (10); Henny zorgt voor no. 2 (2Qi A. M. V. J.—M. H. C. (0—3) Dit werd een allergenoeglijkste wedstrijd, al werden veel aanvallen der Haarlemmers voor vermeende overtredingen afgefloten.. Het gevolg was echter, dat H. M. C. geen goals kon maken, zoodat de rust met 0—0 aan brak. Tot twintig minuten voor tijd was het nog steeds 0—0; het begon er toen bedenkelijk uit te zien. M.H.C. pakte feller aan; Scheffer maakte den eersten goal (01). Hooft scoorde het tweede doelpunt (02)Schouwenburg wist nog voor een derde goal te zorgen (03) VERDERE UITSLAGEN TRESLING- BEKER. AllianceBe Fair (na verleneine) 01 Bloemendaal 3Victoria 3 (na verlenging 12 H.B.S. 2—Gooi 4 2—5 Hudito 2—M.H.C. 3 1- Clubhuis Te Werve Alliance 2 3—2 M.H.C 2H.B.S. (na verlenging) 12 Overzicht. Wederom kreeg Rood Wit een nederlaag te slikken; nu verloor zij met 40 van H.O.C. dat zich naast B.D.H.C. op de eerste plaats werkte. Althans voorloopig, want er is nog geen beslissing genomen omtrent het al of niet spelen van den wedstrijd H.O.C.Gooi. Amsterdam deed goed werk door van H.H.IJ.C, te winnen 41 en Gooi klopte volgens ver wachting Hilversum 42. In de promotieklasse bevocht B.D.H.C. 2 een 11 gelijk snel tegen de Amsterdam-reserves. Kieviten en H.D.M., dat recht op 't kampioen schap afstevent, zegevierden met 52 en 6—2 resp. over Hurley en Leiden. In 2 A zette R. W. n een gelijk spel tegen B.D.H.C. 3 nog juist voor het einde om in een 32 overwinning. Victoria liet een veer tegen O. K. 22 en Togo verloor ook nu weer met 2—0 van H.H.IJ.C. 2. In 3 B heeft Strawberries het niet tot de verwachte overwinning kunnen brengen. Zij deelde met R. W. 3 eerlijk de zes doelpunten B.D.H.C. 4 klopte H.B.S. met 21 en Alkmaar kreeg een 61 nederlaag van Amsterdam te slikken. De 3e klasse D bracht een overwinning voor B.D.H.C. V met 2—1 tegen T.H.C. n. H.B S. 2 deed goed werk door de puntjes met O.K. 2 te deelen. 22. Tenslotte hebben in 4 D de thuisclubs het er goed afgebracht. B.DH.C. 6 overwon Lei den III met 5—1 en Strawberries 2 deed het zelfde tegen H.B.S. 3 met 41. De uitslagen. EERSTE KLASSE Rood Wit—H. O. C. 0—4 Amsterdam—H. H. IJ. C 4—1 HilversumGooi 24 PROMOTIEKLASSE KievitenHurley 52 H. D. M.■Leiden 60 TWEEDE KLASSE A: TXXG .O.—H.H.IJ.C. 2 0—2 H. B. S. 2—0. K. 2 (2—2) In den zeer enthousiasten en snellen wed strijd heeft H.B.S. II kans gezien, met het tot nu toe ongeslagen O. K. n, de puntjes te deelen. Door goed combineeren van de voorhoede tg de H.B.S.-midvoor, mej. L. Prinsen, kans meteen te scoren. O. K. zette er alles op, om gelijk te maken. Dit gelukte dan ook kort daarna. Diverse aanvallen werden door de goede verdedigingen te niet gedaan. Voor rust maakte O.K. er 12 van. Na de rust hetzelfde enthousiaste spel. H.B.S. hield het spel goed open; na goed sa menspelen, was het weer de H.B.S.-midvoor, die er 22 van maakte. Hiermee kwam het einde. Clubkampioenschap van Nederland. De uitslag van de Zondag te Bussum ge speelde schaakwedstrijd om het Clubkam pioenschap van Nederland, tusschen het Bus- sumsche Schaakgenootschap en het Rotter- damsche Schaakgenootschap luit: 31/2 pnt. —6 1/2 pnt. Ranglijst le kl asse: gesp. gew.gel.verl.pnt.vr. teg. gem B.DH.C. 4 2 2 0 6 12 3 1.50 H.O.C. 4 2 2 0 6 12 3 1.50 Amsterdam 5 2 2 1 6 11 13 1.20 Hilversum 4 1 2 1 4 3 4 1.— Rood Wit 5 1 1 3 3 10 15 0.60 Gooi 4 1 2 1 2 11 14 0.50 H.H.IJ.C. 4 0 1 3 1 3 10 0.25 Promotieklasse: gesp. gew.gel.verl.pnt.vr. teg. gem. H.D.M. 4 4 0 0 8 15 2 2.— Kieviten 5 4 0 1 8 23 6 1.60 Hurley 5 3 0 2 6 12 12 1.20 A'dam 13 5 2 1 2 5 10 10 1.— B.D.H C. H 4 1 1 2 3 6 8 0.75 Leiden 5 1 0 5 2 7 17 0.40 Laren 4 0 0 4 0 3 21 0.— Competitie Ned. Biljartbond. Klasse C., afd. 1. „B.C.H." kreeg bezoek van „K.E.T.S." uit Amsterdam. De "Haarlemmer P. Kobus was bijzonder op dreef tegen Theuerzeit (K.E.T.S.) en scoorde de 400 caramboles cadres, die hij moest maken tegen 200 van den Amsterdam mer, in slechts 18 beurten met een beginserie van 112! Zijn partner behaalde 117. Daarna kreeg Esser (KE.T.S.) geen kans tegen G. W. Metz, die den stand op 20 voor B.C.H. bracht. Vervolgens speelde Webeling een goede partij tegen J. de Jager (B.C.H.) en won onbedreigd waardoor het 21 werd. Tenslotte wist Hout- kooper (B.C.H.) voor het winnende punt te zorgen, waardoor de eindstand 31 was voor Klasse E, afd. 5 In Overveen had een treffen plaats tus schen „Roozer.daal" en „Vriendenkring". De gasten begonnen goed met een fraaie zege van M. v. d. Pavert op Grupping. De voor zitter van de thuisclub maakte echter gelijk tegen G. v. d. Gevel; hij liet dezen op 91 staan; doch Vriendénkring nam andermaal de leiding met een overwinning van Terrehorst op zijn tegenstander. J. Stals (Rozendaal) wist zijn club voor een nederlaag te behoe den door van Copini Jr. te winnen, zoodat het 22 gelijk spel werd. B.C.H. trok naar Excel sior te Velsen-Noord en ondervond, dat de Velsenaren op eigen terrein zeer sterk zijn. Ondanks sterken tegenstand, slaagden de be zoekers er niet in. ook maar één enkele partij te winnen, waardoor deze wedstrijd eindigde met 40 voor Excelsior. Klasse F, afd. 6. „Vriendenkring" ontving „Excelsior". In deze ontmoeting waren de Velsenaren niet zoo gelukkig, want zij konden slechts één partij tot een goed einde brengen, hoewel zij ook in de andere partijen zich hardnekkig verdedig den. Het werd 31. voor „Vriendenkring". Clubkampioenschap Driebanden. De biljartclub van de „Sociëteit Vereeniging" kreeg bezoek van de zustervereeniging „Rot terdam" voor een match in klasse A. van het clubkampioenschap over drie banden van den Ned. Biljartbond. Evenals te Rotterdam werd het een zeer spannende strijd. Van de twee eerste partijen van 40 caramboles wonnen beide clubs er ieder een. Er was dus veel be langstelling voor de twee volgende partijen. Ook deze verliepen in groote spanning op ge lijke wijze, n.l.: voor elk een winstpunt. Het einde was dus een stand van 22. Om den Centraal-beker. In het verslag van de wedstrijden om den „Centraal"-beker in ons nummer van Zater dag stond, dat de prijsuitreiking op 16 Novem ber zou plaats hebben. Dit is een vergissing. Het moet zijn Donderdag 15 November. RapiditasAmstels G. V. (133) (Heeren) De Haarlemmers liepen reeds direct hard van stapel. Het duurde niet lang of Pal had aan de thuisclub reeds een 40 voorsprong gegeven. Eerst toen gelukte het een der Am- stelspelers den achterstand te verkleinen. (41). Pal wist voor rust nog vier maal te sco ren, waartegen Amstels slechts één punt wist te fabriceeren. (82). Na rust is Amstels iets beter. Ook thans is het vlottende spel der Rapi- ditas-voorhoede zeer goed. Eerst wanneer Pal den stand op 122 gebracht heeft, weet een van de Amstelsspelers een tegenpunt te fa briceeren. Pal brengt den eindstand op 133. Niloc 2Kr. en Vlugheid 2 (141) Voor rust was er eigenlijk slechts een club die handbal speelde en dat was Niloc. dat met rust dan ook reeds een 90 voorsprong had. Na de rust had Kr. en VI. een anderen doel- verdediger, die goed op dreef was. Door te veel individueel spel wist Niloc den stand op 140 te brengen. Tegen het einde kwam Kr. en VI. iets meer in den aanval; de linksbin nen wist de eer te redden. (141). (Dames) RapiditasR. A. P. 2 (70) Voor rust wist Rapiditas tweemaal te sco ren door de dames Poorter en Daudey. Na rust hetzelfde spelbeeld. alleen kwam Rapiditas tegen het einde flink opzetten, wat tenge volge had dat kort na elkaar vijf doelpunten kwamen. Turno—Heracles (30) Turno wist voor rust een 10 voorsprong te verkrijgen. Na rust gaf Turno den toon aan; zij wist het spel op de Heracles-helft te rug te dringen. Het gevolg was dat de beide vleugelspeelsters van Turno nog eenmaal scoorde. (3—0). H. T. T. C.—Gold Star. Alhier werd de competitiewedstrijd dames H. T. T. C.Gold Star gespeeld, waarvan de uitslag luidt; 91. Te Amsterdam werd eveneens een competi tiewedstrijd verspeeld n.l. Heeren: Barna 2- H. T. T. C. Uitslag 3—7. A.s. Donderdag wordt alhier in het gebouw aan de Badhuisstraat wederom een competitie wedstrijd gespeeld door H. T. T. C. tegen een Amsterdamsche Club. (heeren),- Int. Club van NederlandInt. Club van Engeland. Engeland wint met 122. Zondagmiddag werd in de Apollohal te Am sterdam de ontmoeting tusschen de' Int. Club van Nederland en de Int. Club van Engeland voortgezet. Ook den tweeden middag toonden de Engelschen hun superioriteit. Alleen Mr. v. d. Feen wist met Dr. B'ehrens het dubbel spel van Wallis Myers en maj. Cartwright te winnen. De uitslagen luiden: Enkelspel: Tinkler sl. Karsten 75. 6—1; Tuckey sl. Boon 63, 62; Avory sl. Hughan 63, 86; Austin sl. Lacroix 62, 62. Dubbelspel: v. d. Feen en Behrens sl. Wallis Myers en Cartwright 64, 68, 75; Avory en Tinkler sl. Hughan en Karsten 63, 60; Austin en Tuckey sl. Koopman en Lacroix 6—2, 46 6—2. Eindstand: EngelandNederland 1'22. NED. KORFBALBOND. Overzicht. Haarlem 1 had er zin in. Het Amsterdam sche Ready Tekca werd er het slachtoffer van. Haarlem wist zesmaal de mand te vin den. de gasten slechts éénmaal. T.H.B. moest in Concordia te Amsterdam haar meerdere er-kennen. De Haarlemmers verloren met 42. De uitslagen. Eerste klasse West Noord-Holland OlympiaWes terkwartier Koog ZaandijkD. T. V, Swift—D. V. D. Tweede klasse West Noord-Holland Afd. A. Amsterdam ZuidKoog Zaandijk 2 AjaxWesterkwartier 31 (onder van Ajax). Volharding—Z. K. V. Afd. B. EendrachtRohda KattenburgVogel Luto—Bilthoven Derde klasse West Noord-Holland Afd. A. Hercules 2Sportief 2 VictoriaBlauw Wit 3 Afd B. ConcordiaThe Haarlem Boys HaarlemReady Tecka D. E. D. 2Westerkwartier 3 Afd. D. Blauw Wit 5Rohda 2 District V—B.E.P. 2 Koog Zaandijk 3D. T. V. 3 1—4 4—1 5—2 3—1 protest 7—6 9—1 7—6 5—8 4—7 4—2 6—1 3—2 2—1 8—4 4—2 HaarlemReady Tecka (61) Vooral de eerste twintig minuten werd er door Haarlem uitstekend gespeeld. Reeds direct na het begin wordt een straf worp door Voetelink overgeschoten. Na zeven minuten profiteert Hopman van een ver warring om de score te openen; twee minuten later gevolgd door een punt van Voetelink Door verkeerd overnemen van de R.T.-dames krijgt mevr. Modoo een kans en het is 30. Het spelpeil zakt nu. Onbenullig middenvak en aanvalssspel maakt dat Ready Tecka ster ker wordt. Resultaat komt echter pas vlak na rust. Met een loopbal is de achterstand verkleind. Nu wordt Haarlem weer sterker; de Amster damsche korf wordt als het ware belegerd. Eindelijk treffen twee schoten van Haan doel (51) waarna de overwinning reeds zeker is. Kort voor het einde maakt Voetelink nog het zesde doelpunt. HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwartier 2Flora 1 (15) Flora heeft dadelijk het beste van het spel; Duif drukt haar meerderheid in twee doel punten uit. Na de vakverwisseling gaat het spel meer gelijk op. Oosterkwartier weet haar achter stand te verkleinen door Mastbergen. Aan den anderen kant deponeert Heykoop no. 3 in de mand. Het spel wordt forscher. Reedijk brengt den stand op 14. Geels zorgt er voor dat de eindstand 15 wordt. Osno 1Haarlem 3 (72) Er ontwikkelt zich direct een aardig spel. Aan beide zijden worden eenige aan\»allen ondernomen. Osno heeft het eerst succes door een mis verstand in de Haarlem-verdediging, vrij spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van denzelfden speler. De Haarlemaanval weet spoedig door mej. Brakel den achterstand te verkleinen. Hoewel de Haarlemverdediging goed werk verricht, kan zij niet verhinderen dat de stand op 31 wordt gebracht. Mevr. Fabel schiet geheel vrij voor den paal in. Na de rust is Osno voortdurend sterker. Even denken we mej. Kooy gelijk te zien maken, doch de bal springt weer uit de mand terug. Osno weet den stand op te voeren tot 7—2. Flora 2—D. S. V. 2 (5—0) Als de scheidsrechter te kwart over twee beginnen fluit is er direct veel spanning. Het duurt niet lang of H. van Amersfoort weet te scorenl. Even later was het 2—0 door denzelfden speler. Na de vakverwisseling het zelfde spelbeeld. Wesseling maakt er 40 van. Na de rust zetten beide partijen er alles opè De strijd wordt steeds spannender; plotseling weet J. v. d. Vaart het vijfde doelpunt te scoren. Er moet nu nog een kwartier ge speeld worden, maar goals blijven verder uit. Aurora. Gespeeld Zaterdag 10 Nov.: O.G.-adsp.Aurora b-adsp. 140 Zondag 11 Nov.: De Thorn 2Aurora 1 23 Aurora 2O.G. 3 8—0 Animo 2Aurora 3 l4 Te spelen Zaterdag 17 Nov.: Aurora aS.V. a, 2.30 uur. Aurora b—D.S.V. b, 2.30 uur, terrein D.S.V. Zondag 18 Nov.: Aurora 1O.G. 2, 2 uur. Aurora 2Palvu 2, 10 uur. T.H.B. 3Aurora 3, 2 uur. Woensdag-middag trainen adsp. a-b om 2.30 uur. Zaterdag trainen 3 uur. D. S. V. Gespeelde wedstrijden: Adsp. Competitie: D.S.V. aD.S.V. c 2—1 Flora b—D.S.V. b 0—5 Oefenwedstrijd: D.S.V. eA-B-comb. 32 D.S.V. 1—S.S.H. 2 5—0 Flora 2—D.S.V. 2 5—0 Oefenwedstrijd: D.S.V. 3-1-2 comb. 1—3 Te spelen op Zaterdag 17 Nov. om kwart over 2: Flora aD.S.V. a en AnimoD.S.V. c (beide op de Van Oosten de Bruinstraatter- rein) Vertrek om kwart voor 2 van Nagtzaam- plein. D.S.V. bAurora b op eigen veld. Op Zondag 18 Nov.: D.S.V. 1Alw. Ready 1 om 2 uur (Zomer- vaart-terrein) Animo 2—DS.V. 2 om 10 of 2 uur (Sport park Heemstede). Oefenen: Woensdag van 25 uur. Zaterdag vóór en na den wedstrijd der Adsp. Zondag van 1012 uur. Tempo. Gespeeld: Tempo IHaarlem IV 82. Vrièndscnap- pelijk. Always-Ready I—Tempo II 121, Compe titie. Zondag te spelen Tempo nMeerlebosch I aanvang 2 uur. Oefenen Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. Osno. Gespeeld Zondag 11 November: O.S.N.O.—Haarlem 3 7—2 Te spelen Zondag 18 November: S.S.H. 1O.S.N.O. Aanvang 10.15 uur. Vertek per trein om 9.33 uit Haarlem. Oefenen: des Zaterdags van 24.30 uur. Willy den Ouden wint te München— Gladbach. Uit München-GladbachAan de Zondag door de S. C. Undine te München-Gladbach georganiseerde zwemwedstrijden namen ook eenige leden van de Rotterdamsche Dames- zwemclub deel. In alle nummers, waarop onze vertegenwoordigsters uitkwamen, werd een. overwinning behaald. De resultaten waren: 100 Meter vrije slag: 1. Willy den Ouden tijd 1 min. 8,2 sec.; 2. Annie Timmermans 1 min. 10.1' sec.; 3. Frl. Schroder (Germania Dortmund) 1 min. 14,2 sec.; 4. mej. Olsen R.Z.V. 1 min. 16 sec. 200 Meter schoolslag: 1. Martha Genegsr (Neptun Krefeld) tijd 3 min. 3,4 sec.; 2. Frl. Wollschlaeger (Duisburg) 3 min. 0.2 sec.: 3. Greta Brouwers R. D. Z. 3 min. 13.8 sec. 100 Meter rugslag: 1. Willy den Ouden tijd 1 min. 22 sec.; 2. Annie Timmermans 1 min. 25.5 sec. 3x100 Meter estafette; 1. Rotterdamschë Dameszwemclub met dames Olsen, Timmer mans en Den Ouden tijd 3 min. 37 sec.; 2. Ger mania Dortmund tijd 3 min. 52 sec. Vereeniging „De HaarlemscHe Manége" Zaterdagmiddag nam een aantal leden van deze vereeniging deel aan den tweeden jachtrit van dit seizoen. Met de gebruikelijke animo werd de eerste groep hindemissen in de van Haemstedelaan gesprongen. Langs „Kraantje Lek" en het Visscherspad begaf men zich naar Zandvoort. Op het strand, ter hoogte van de Zeestraat, waren weer eenige hindernissen, die de ruiters in een vlot tem po overwonnen. Reeds spoedig beklom men de helling bij het Grand Hotel „Wüst". Via een gedeelte van den boulevard bereikte het ge zelschap de hier achter gelegen duinen. In de buurt van „het Kaasvlakje" en „dé kleine Schapenkamp" stonden tot slot eenige' hindemissen opgesteld. Nadat deze waren gesprongen, keerde men voldaan langs „Kraantje Lek" naar de manége aan de Lin- naeuslaan terug. Courses te Duindigt. De resultaten van de Zondag te Duindigt gehouden courses luiden als volgt: Valenciaprijs, prij>zendraverij le en 2e klasse over 2040 Meter: 1. Wladimir (eig. C. H. de Vries). 2. Xaverius (eig. M. Pcgïlsma). Vier en Twintigste Heerrijdersprijs, handi cap-draverij le klasse over 2000 Meter: 1. Begonia (eig. J. Jongejan). 2. Lockner (eig. Stal Hilversum). Venturaprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Xenie (eig. S. J. Brouwer), 2. Xantippe (eig. J. Spaans). Va Vite-prijs .ren op de vlakke baan over 1300 Meter: 1. Elass (eig. M. J. v. d. Velde), 2. Epatant (eig. Luit. G. L. Kepper). Groot Criterium van Duindigt; handicap- draverij over min. 3320 Meter: 1. Uitblinker K. (eig. C. Kleyne)2. Ulpia H. (eig. M. France 3. Nelly Duwwy (eig. U. W. de Jong). Morgenrood. Door bovengenoemd college werd op Zon dag een revanchewedstrijd gehouden tegen ..Onder Ons". Gevischt werd op witvisch in de Leidschevaart bij Hillegom. De beker, die als prijs beschikbaar was ge steld door „Morgenrood", werd door den voor zitter J. Hommers, aan het winnende college „Onder Ons" na afloop van den wedstrijd uit gereikt in het clublokaal aan de Zuid-polder straat. De voorzitter van „Onder Ons", de heer Van Haasbeek, dankte het bestuur van „Mor genrood voor den fraaien beker, en bood als herinnering aan deze prettige ontmoeting een zilveren medaille aan. Het Baarsje. Bovengenoemd vischcollege hield zijn al- gemeene ledenvergadering. Het was voor het bestuur een groote genoegdoening, aan de le den kennis te geven, dat het gepachte visch- water, de Kruisvaart, achter den Cruquius tot een lengte van pl.m. 3000 M. was uitgebreid. Daar dit een zeer vischrijk water is, beteekent dit een groote aanwinst. Zooals te begrijpen is, werd deze mededeeling met algemeene in stemming ontvangen. De andere punten der vergadering werden tot aller genoegen afgehandeld.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12