DE BILT Berichten in enkele regels Wintermantels ECHTE WALES-ANTHRACIET MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Waar het brandde. Een interessante statistiek. De Vereeniging van ter Amsterdamsche •beurze vertegenwoordigde brand-assuradeurs heeft een nieuwe statistiek over Brandschaden in Nederland uitgegeven. Deze statisiek loopt over 1921—1930. De vroeger verschenen statistieken betreffende de jaren 1900—1909 en 1910—1919: het jaar 1920 ontbreekt omdat de toenmalige bewer ker overleed. Er is alleen rekening gehouden met branden die f 300 of meer schade opleverden. In Haarlem zijn in de jaren 1921—1930 164 branden voorgekomen. Deze waren als volgt verdeeld: particuliere huizen 52, groothandel 21, bedrijven 57, industrie 24, landbouw 10. Dit aantal is hooger dan in de vroegere tijd vakken. In de jaren 1900—1909 was het aantal 114 en in de jaren 1910—1919 113. Daarbij moet evenwel rekening gehouden worden met de sterke uitbreiding der ge meente. Bovendien moet men bedenken dat 1 Mei 1927 de gemeenten Schoten en Spaarndam door Haarlem geannexeerd werden. In Schoten was het aantal branden- 1900— 1909: 10. 1910—1919: 19 en 1920—1927: 1. In Spaarndam: 19GO19C-9: 7. 19101919: 3. 19201927: 9. Wij geven ter vergelijking het aantal branden in steden met ongeveer het ze' fde bevolk5ngsaantal als Haarlem. Utrecht 1900—1909: 109. 1909—1919: 133 1920—1929: 188. Utrecht had in de eehste 20 jaar meer in woners dan Haarlem, omdat onze stad toen nog niet door de annexatie vergroot was. Op 1 Jan. 1905 had Utrecht 112796 inwoners, op 1 Jan. 1915 127086 en op 1 Jan. 1925 149.808 Thans is Utrecht over de 150.000. Haarlem had op 1 Jan. 1905 68.255 ingeze tenen. op 1 Jan. 1915: 71883 en op 1 Jan. 1925: 80.454. Op 1 Mei 1927 steeg het aantal door de annexatie tot 120.000. Het aantal inwoners van Groningen was op 1 Jan. 1905: 71.490, op 1 Jan. 1915: 82809 op 1 Jan. 1925: 96.659. Het aantal branden was do ar 1900—1909: 77, 1910—1919: 108 en 1920— 1929: 169j Deze cijfers komen dus ook vrijwel met die van Haarlem overeen. Eindhoven: 1 Jan. 1905: 5092, 1 Jan. 1915: 6122, 1 Jan. 1925: 59.168. Na 1925 is de be volking nog sterk toegenomeen. Juist dezer dagen is daar de 100.000ste inwoner ingeschre ven. In het laatste tijdvak 19211929 kwamen er 133 branden voor. Voor de gemeenten in de nabijheid onzer stad zijn de cijfers: 1900—1909 1910—1919 1921—1929 Heemstede 9 8 32 Bloemendaal 17 27 20 Zandvoort 8 12 50 Haarlemmerliede c.a. 30 29 30 Haarlem.meer 118 113 98 1900—1909 1910—1919 1921—1929 Bennebroek 6 5 2 Hillegom 16 25 21 Velsen 36 82 66 Beverwijk 49 44 73 Heemskerk 13 10 14 Castricum 11 2 10 Lisse 13 9 21 In de meest gevallen zijn de toenemingen in deze statistiek te verklaren door de uitbrei ding der gemeenten. Ih Zandvoort is de toe neming van het aantal branden nog al belang rijk. Het aantal inwoners steeg van 3352 op 1 Jan. 1905 tot 4315 op 1 Jan. 1915 en 7754 op 1 Jan. 1925, welke toeneming veel minder sterk is dan het aantal branden. Van de 50 branden in de laatste 10 jaren te Zandvoort kwamen er 12 voor in particuliere huizen en 38 in bedrijven. Het aantal branden te Bennebroek is in de laaiste 10 jaar zeer laag geweest. Het waren er slechts 2. Het tijdvak 19101920 was voor Velsen on gunstig namelijk 82. In de jaren 19211929 kwamtn er daarentegen slechts 66 branden voor, hoewel de gemeente in inwoners aantal belangrijk vergroot is. In des gemeente Oud-Alblas (6000 inwiners) Beers <800 inwoners) en Eethen (2300 inwo ners) kwamen in die 30 jaren geen branden voor. De brandweer heeft het daar dus wel zeer gemakkelijk. Als zij moest optreden bleef de schade steeds tot 300 gulden beperkt. DERDE LUSTRUM DER MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. In verband met het vijf tien-jarig bestaan van de Middelbare Technische School en het daarmee jubileerende Corps van Leerlingen, heeft de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem, zich bereid verklaard als beschermheer van bovengenoemd Corps op te treden. Een landbouwer te Hintham vond in een veld een offerblok Hij deed aangifte bij de politie. Uit het onderzoek bleek, dat men te doen had met een offerblok dat eenige dagen geleden uit de R.K. kerk te Hintham is ge stolen. De dieven zijn er echter niet in ge slaagd het metalen blok, waarin het geld nog aanwezig was, open te breken. Op den Rijswijkschen weg in den Haag is de 67-jjyige heer C de V., uit de Wenckebach- straat bij het oversteken van den rijweg door een auto aangereden en ernstig gewond. De 65-jarige H. M. te Veghel had de on voorzichtigheid tusschen de nog in beweging zijnde wagens van een goederentram door te loopen. De man kwam te vallen en geraakte tusschen de beide goederenwagens bekneld. Met ernstige verwondingen aan beide beenen is hij naar het ziekenhuis te Veghel ver voerd. In de Stellingwerver, een te Woivega "er- schijnend blad, is de volgende varia opge nomen omtrent den motor, welke geen brand stof zou gebruiken: Toen een dezer dagen als gewoonlijk de trein van vijf uur hier stopte, bleek het, dat een conducteur den naam Woivega voor onze plaats niet langer juist achtte. Terwijl hij langs den trein liep hoorde men hem namelijk voortdurend roepen: „Edison-dorp, Edison- dorp Het gebeurde in een sigarenwinkel. Als van zelf kwam het gesprek op den nieuwen motor De klant geloofde er niet veel van. De si. garenhandelaar wel. „Want", zei hij, „ik heb al drie verzoeken, respectievelijk van de Shell, de Texaco en de Standard Oil gehad om toch in het vervolg de sigarettenaanstekers met hun producten te vullen'. Minister Colijn zal op de wereldtentoon stelling te Brussel een spreekbeurt vervullen. MUZIEK. Bezauberendes Fraulein. Het betooverende juffertje is de dochter van een rijken,, zeer rijken chocoladefabrikant. Zij heeft op een autotocht zeer laat in den avond een panne in de nabijheid van een landhuis., maar ver van de naastbij zijnde stad. En dies gaat zij het landhuis binnen om hulp te vra gen. Zij komt daar in een vreemd huishou den, bestaande uit een ongehuwd ministerie- ambtenaar, zijn vriend den schilder, diens vriendinnetje of model en een landelijk dienstmeisje. De ambtenaar zal zich verloven met de dochter van zijn chef. die volgens de weidsche Duitsche betiteling „Ministerialdi- rector" genoemd wordt. De panne-juffer blijft er overnachten en haar chauffeur ook en daardoor sturen ze het huishouden min of meer in de war, want den volgenden och tend komt de Director zijn dochter, die niet anders dan „Ja Papa" blijkt te kunnen zeggen, presenteeren en raakt bij het zien van het ge mengde gezelschap zóo verstoord, dat hij de aanstaande verloving opzegt en met z'n doch ter rechtsomkeert maakt. Er ontstaat nu tusschen de betooverende juffer en den ambtenaar Paul een minnespel, dat aanvankelijk een solo met zeer tegenstrij dige contrapunten schijnt, want de heer Paul schijnt, evenals wijlen Haagsche Leen. van de liefde niets te willen weten. En al smijt hij de juffer nu niet de trappen af: de deur wijst hij ze zeer beslist. Doch de aanhoudster wint ook hier, met het gevolg dat aan het slot van het laatste bedrijf de tegenbeweging niet meer divergeerend, doch convergeerend wordt. Ik hoorde dat ditzelfde gegeven reeds vele jaren geleden als blijspel met den titel ,La Chocolatière" te Parijs is opgevoerd. Deze titel schijnt me beter gekozen dan „Bezaube rendes Fraulein" want als een meisje de doch ter van een chocoladefabrikant is, kan nie mand dat ontkennen, maar het al of niet be tooverende hangt af van de gevoelens van een ander, en die gevoelens zijn bij den ambte naar geruimen tijd zeer negatief. Bij het publiek daarentegen heeft Lizzy Waldmuller door haar spel terstond positieve gevoelens kunnen wekken. Men heeft haar levendigheid bewonderd, maar ook het vlugge en vlotte spel van de anderen, onder wie Max Hansen in de rol van Paul gast was, gewaar deerd. Paul moest zelfs een bisnummer zingen, en deze toegift werd, ,,aus innerpolitischen Grimden", zeer geheimzinnig aangekondigd, maar bleek alleen een fijne toespeling op den vredeswil van het kleine landje aan het zee strand te bevatten, een toespeling, die grooten bijval verwekte. Tot de aardigste nummers dezer operette behoorden het liedje bij het plukken van de gans, de „Ja Papa"-wals, de finale van het tweede bedrijf met het dwaze minister- directoriale bevel tot het orkest: „Ich will auch eine Musik" en het bovengenoemde nummer van Paul. De vocale eigenschappen der verschillende medewerkenden bleken zeer voldoende: alles klonk beschaafd. De muziek die Ralph Benatsky voor deze operette geschreven heeft valt zeer gemakke lijk in 't oor. tè gemakkelijk zelfs, want men herkent er voortdurend gangbare wijzen in. Oorspronkelijkheid in melodisch of harmo nisch opzicht ontbreekt haar ten eenen male. Ook de instrumentatie (voor jazz-orkest) le vert weinig bijzonders op. Het orkestje had geen zware taak, en vervulde die taak zeer be vredigend. Evenals dat van Marie Louise stond dit orkestje onder leiding van een Herr Doctor, in dit geval Dr. Ernst Römer. We hebben te genwoordig niet over gebrek aan gedoctoreer de kapelmeesters te klagen! Dr. Ernst Romer vatte zijn taak ernstig op, zoodat de schakel tusschen zingenden en orkest deugdelijk was en alles uitstekend liep. Aan decors en costumes was zorg besteed. Een niet zeer talrijk publiek woonde de aardige vertooning bij. K DE JONG MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Door leerlingen der Toonkunstmuziekschool zal op Woensdag 14 November in het Ken- nemer Lyceum te Overveen. een uitvoering eegeven worden ten bate van het Studie fonds der school. HEEMSTEDE Verordening rangen enz. politiepersoneel. Naar aanleiding van een bericht van den minister van Binnenlandsche Zaken bieden B' e.n W- den Raad ter vaststelling aan een gewijzigd ontwerp van een verordening, rege lende de rangen enz. van het Politiepersoneel. Met komt B. en W. voor dat de daarin voor gestelde salarissen niet verder behooren te worden verlaagd. Dit zou niet overeenstem men met het bijzonder karakater van de ge meente waardoor deze zeker gelijkgesteld be hoort te worden met gemeenten die bij het Rijksbezoldigingsbesluit in de le klasse zijn ingedeeld. Voorts zou een verder gaande ver laging naar de meening van B. en W. ai te zeer de bestaande verhoudingen in salarissen en loonen verbreken. Bij de beoordeeling van de nieuwe salaris- grenzen behoort verder te warden overwogen dat de Rijkskindertoeslagregéiing aanzienlijk afwijkt van die welke voor Heemstede geldt. Eerstbedoelde kent bijslag toe van 3 pet, dei- wedde voor ieder kind beneden 18 jaar, dus van het eerste kind af met een minimum van f 60 per kind,, terwijl volgens de plaatselijke regeling van het derde kind af beneden 16 jaar bijslag wordt verleend van f 78 per jaar. De regeling, zooals B. en W. die aanbieden, heeft de instemming van de Commissie van Overleg voor het Politiepersoneel, behoudens omtrent een tweetal punten. Voor den inspec teur van Politie adviseerde de commissie hoogere salarisgrenzen vast te stellen dan in het voorstel zijn opgenomen. B. en W. kun nen echter geen vrijheid vinden in dien geest voorstellen te doen. In de tweede plaats adviseerde genoemde commissiev de garantiebepaling opgenomen in de overgangsbepaling zoodanig te wijzigen dat over het le halfjaar 1935 de garantie be draagt 95 pet. en van 1 Juli 1935 af 85 pet. der wedde op 31 December 1934 B. en W. mee- nen echter dat ten opzichte van deze garan tiebepaling voor het geheele gemeenteper- soneel een zelfde regeling behoort te worden getroffen. De jaarwedden zullen volgens het voorstel van B. en W. bedragen: a. voor den inspecteur van politie f 35504250 b. vooreen hoofdagent van politief 23002600 c. voor een agent van politie le kl. f 17002200 d. voor een agent van politie 2e klf 16002100 e. voor 'n kantoorbediende b/d politie f900—1500 BARTELJORISSTR. 26-28 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 768.4 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 738.9 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen later wellicht toe- nemenden Zuid-Westelijken tot Zuidelijken wind. Nevelig of half tot zwaar bewolkt, later toenemende bewolking. Aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans op regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland ONBETROUWBAAR WEER. LATER TOENEMENDE WIND. Het gebied van lagen druk, dat Zaterdag met een diep minimum van onder 740 m.M. over Engeland lag, verplaatst zich geleidelijk naar het vaste land en breidt zich ook over Centraal- Europa uit. Terwijl het hoofdmini. mum naar het Zuidoosten trok en geleidelijk opvulde, vormden zich nieuwe kernen. In Noord-Scandinavië verdwenen alle de pressies en kwam een gebied van hoogen druk tot ontwikkeling. Hoewel de druk bij de Azoren steeg, werd het gebied van hoogen druk van den Oceaan naar het Zui den gedrongen door een diepe depressie ten Westen van IJsland. In de buurt van de depressiekernen in Frankrijk viel veel regen. Behalve in Oost-Europa is de atmosfeer overal zeer koud. De Alpenstations melden zeer lage temperaturen (Zugspitze -10 gr. C.. Jungfraujoch -14 gr. C.). Over een groot deel van het vasteland en ook in Engeland heerscht mist. Het is te verwachten dat de depressies uit Centr aal-Europa naar het Noorden of Noord-Westen zullen trekken en dat het oud depressiegebied versterking zal ontvangen, zoodat het weer onbetrouwbaar zal blijven met later weer toenemende win den uit Zuid tot Zuid-West. Barometer Heden morgen 10 uur 749 m.M. Stand van gisteren 746 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave yan: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, telefoon 14112 Thermometer 12 November: Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 44 F. Hoogste heden tot 12 uur 48 F. o. a. i f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 November. Bevallen 9 November: P. J. v. d. Nouwland Blom, d.; 10 November: M. C. van Zadelhof f Wijts. z.; A. K. J. Cobelens—Nelis, d: Overleden 8 November: M. SmitKramer, 64 j., Gasthuisvest; S. KanWar, 67 j., Archi pelstraat; M. C. Schildmeijer—v. Dijk, 70 j., Oostsingelgracht; J. C. Selier, 67 j., Kleine Houtstraat: 9 November: J. Koene, 55 j., Nijlstraat; C. W. H. de Bordesv. Alderwerelt v. Rosenburgh, 48 j., Julianastraat. AMITIéS HOLLANDO SUISSES. De heer Ch. Gos, bekend Zwitsersch auteur van werken over de Alpen, zal te Amsterdam, Haarlem en Den Haag een lezing met licht beelden houden over het onderwerp: „La con- quête des Alpes ou comment la montagne conquit 1'homme". Te Haarlem wordt de lezing gehouden in de Waalsche Kerk, Woensdagavond a.s. AGENDA MAANDAG 12 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Kon. Ver. Oost en West Causerie met lichtbeelden over de Indische dierenwereld door Dr. W. J. C. Kooper. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Revue-Operette „Marie Louise", 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 7 en 9.15 uur. Pftlace, Cinema-Variété: „Carnaval en Liefde". Op het tooneel: Mc. Rac and Leport: The Flying Scotchmen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Tsarina van Rus land". Op het tooneel: Mac Wynn Foursome, revuette in rhythm. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Kunstkring „Heemstede". Ohaja Goldstein. R.-K. Verenigingsgebouw- 8.15 uur. LAATSTE BERICHTEN Treedt de regeering-De Broqueville af? Ontslag zou morgen worden ingediend. DINSDAG 13 NOVEMBER BRUSSEL, 12 November (V.D.) Het ver luidt, dat de regeering De Broqueville Dins dagochtend haar ontslag aan den koning zal aanbieden. Het besluit zou genomen zijn nadat de re geering tot de conclusie was gekomen dat het geen meerderheid in het parlement zal kun nen krijgen. Britsche oud-officieren naar het Saargebied. Ter versterking van de politie. PARIJS. 13 Nov. <Reuter). De Daily Mail bericht, dat de minister van Oorlog in overleg met het Britsche ministerie van Buitenland- sche zaken Britsche oud-officieren met den rang van luitenant en kapitein aanwerft voor de versterking van de politie van het Saar gebied. De sollicitanten moeten uitmuntend Duitsch spreken en minstens 45 jaar oud zijn. Zij ontvangen met een volledige uitrusting 50 a 60 pond sterling per maand. De Londensche correspondent van de „Ma- tin" heeft een onderzoek naar deze kwestie ingesteld en schriift aan zijn blad, dat som mige officieren, die niet genoemd wenschen te worden, verklaarden dat dit bericht juist, was, er is evenwel alleen sprake van een vrij willige verbintenis en niet van een zenden van Britsche troepen naar het Saargebied, zooals men in sommige kringen wil doen voor ko men. Autobus met 20 passagiers omgeslagen. Slechts enkele personen gewond. AMEIDE. 12 November (V. D.) Heden morgen omstreeks half negen is op den Lou wen Dijk onder Meerkerk een autobus van den ondernemer Westerhout uit Werkendam, die een twintigtal werklieden naar Gouda ver voerde bij het passeeren van een auto aan gereden en omgeslagen. Van de inzittenden weTden enkele personen door glasscherven licht gewond, terwijl de overigen ongedeerd bleven. De autobus werd ernstig beschadigd. De auto waarmee werd aangereden is doorgereden. Het ongeluk is gebeurd, doordat de chauf feur van de autobus te ver uithaalde. Beta] ingsverkeer Duitschland. met Naar bekend is gemaakt, heeft de regeering ee nnoodvoorziening getroffen voor expor teurs, die ernstig getroffen zijn door de re geling van het betalingsverkeer met Duitsch land. Volgens deze noodvoorziening kunnen in bijzondere gevallen, ter beoordeeling van een speciale commissie, aan belanghebbenden, welke vorderingen op een erkend „Konto"' hebben uitstaan, door de Nederlandsche Bank tot beperkte bedragen voorschotten verleend worden en zulks op onderpand van de betref fende vorderingen. Indien belanghebbenden in het ressort der Haarlemsche Kamer van Koophandel meenen oo grond van de door hen ondervonden moei- lükheden voor het ontvangen van een zoo danig voorschot in aanmerking te komen, ge lieve dezelven zich met een daartoe strek kend verzoek te wenden tot de Nederlandsche Bank. welke instelling -evens alle gewensch- te inlichtingen verschaft. De Roode Kruiscollecte. Opbrengst te Haarlem 1150. Naar wij vernemen heeft de Roode Kruis- collecte, die hier Zaterdag ten bate van het Parkherstellingsoord is gehouden, alleen te Haarlem een bedrag van f 1150 heeft opge bracht. Bijna zeventig millioen gulden geblokkeerde vorderingen. De Nederlandsche regeering had een enquête ingesteld naar de voor Nederlandsche reke ning in een aantal Latijnsch-Amerikaansche en Europeesche landen uitstaande, doch door deviezenmaatregelen geblokkeerde vorderin gen uit goederenleveranties, uit effectenbezit en uit and ren hoofde. De voorloopige uitkom sten van dit onderzoek heeft het departement van economische zaken ter beschikking ge steld van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek en zijn thans opgenomen in de 10e af levering van het Maandschrift van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Het in totaal uitstaande bedrag der vóór 1 Januari 1934 vervallen vorderingen beliep op 1 Maart f 69.9 millioen. Hiervan kwamen voor rekening van Argentinië f 4.2. Brazilië f 5.5. Hongarije f 23.9, Letland f 3.4, Oostenrijk f 15.6, Roemenië f 8.8 en Zuid-Slavië f 3.8 mil lioen. De in de overige landen, Bulgarije, Bo livia, Columbia, Ecuador, Estland, Grieken land, Peru en Uruguay uitstaande vorderin gen bleven beneden f 1 millioen. Gerangschikt naar den aard der vorderingen kwamen voor rekening van: vorderingen wegens goederen leveranties f 12.1 renten en aflossingen van obligaties f 5.7, dividenden van aandeelen f 2.6 en overige vorderingen f 49.6 millioen. Als her- leidingskoersen zijn genomen de koersen van ultimo April 1934. Deze cijfers moeten echter als minimum bedragen worden beschouwd, daar deze alleen zijn samengesteld uit die for mulieren, waarvan aangenomen mocht wor den, dat de invulling op juiste wijze, ln over eenstemming met den geest van de enquête heeft plaats gevonden. VOOR DE VOLKSHUISVESTING. B. en W. stellen den Raad voor, in het be- Stadsschouwburg: Mij. tot Bevordering der lang van de volkshuisvesting, voor de ge- Toonkunst. Amsterd. Bachorkest o.l. v. Theo meente aan te koopen, gronden met opstallen v. d. Bijl m. m. v. To v. d. Sluys (sopraan) en gelegen ten zuiden van de Jan Gijzenvaart, Jo Juda (viool). 8 uur. Itotaal groot 3.94.07 H.A. tegen den prijs van Bioscoopvoorstellingen. - fMHrfaMilÉtt 100.000. BAZAR „ARBEID ADELT" Het bestuur van „Arbeid Adelt" verzoekt ons het volgende op te nemen: Nog eenige dagen en de bazar van de Alge- meene Nederlandsche Vrouwenvereeniging „Ai-beid Adelt" komt ook weder de hulp van onze stadgenooten inroepen. Vele kleine, doch zeer smaakvolle artikelen zullen tentoongesteld worden in de bovenza len van „de Kroon", Groote Markt, op Woens dag 14 November van 2—5 uur en Donderdag 15 November van 1112.30 en van 25 uur. Wij hopen, dat zeer velen daar een kleinig heid komen koopen. Dragen vele inwoonsters van Haarlem en omstreken een steentje bij, dan zal een goed resultaat niet uitblijven en kan de vereeniging wederom aan vele dames werk verschaffen. EEN VAN 's WERELDS GROOTSTE GOODERTSADERS met ZELDZAAM RIJKE ERTSEN is de basis voor onze goudwinning. Wij beoogen de vorming van esn machtige Nederlandsche Goudmijnbouwgroep Sluit U bij onze ruim 300 aandeelhouders aan door 26.— (Zes-en-Twintig gul den) of veelvouden daarvan te storten op onze postgirorekening No. 121053. Volledige inlichtingen alsmede prospec tus en brochures (welke aan alle Ban kiers en Commissionnairs in Effecten werden toegez.) te onzen kantore gratis verkrijgbaar. N V. SUMATRA'S GOUDMIJN, Morsestr. 10 - 's Gravenhage - Tel. 390585 (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 12 NOV. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHB BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 2 30 Staats! BinJ, 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ia. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indie 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 Youngleen.) 22H—23 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mij en. 35* 30 Stoomv, Mij. Ned, 29 Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie..,. 32H A. N. I .E. M. (Nat. 192 v. Berkei's Patent Cert, Calvé Delft.... 40H 222 Ned. Ind, Gas (Nat, Gem. Beb. Philips 2155*-2145* Unilever 715*-72 Industr. Buitenland. Anaconda Copper 65*-6% 22K Bethlehem Steel 16%-16% 1% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 25* 14% North Amer. Cy. Standard Brands 21%-21% Banken Binnenl. Koloniale Bank 315* Cert. Handel Mij. 35* 60 Banken Buitenl. eutsche Reichsb. 'otrol. Mij. BinJ. Kon. Petroleum 134 - 1335* 84* Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 105* Cultuur MIjen. 145 144* 65 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen, Alg. Exploratie 132 6 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 133 111 40 1195* Rubber Mijen. A'dam Rubber 88* Deli Bat. Rubber.... 65 Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind, Cult, Ondern. Spoorwegen Buitenl, Coram Wilwaukeo 1% 6 pet. Adj. 4-4)6 Milwaukee Missouri Kansas Texas 35* -3% Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2