Artikel 289 strafrecht MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 IJMUIDEN Een protestactie tegen de P. E. N.-tarieven? De Centrale van Winkeliers en Midden, standsvereenigingen in de gemeente Velsen kwam in de ..Griffioen" bijeen. Deze vergadering werd bijgewoond door afgevaardigden van de Vischventers Vereeni- ging en Vereenigingen van Aardappel-, Groen ten-, en Pruitventers te Velsen en Beverwijk De heer H. Homburg voorzitter der Centrale heette allen welkom, inzonderheid den heer W. F. Bijvoet. De heer Homburg releveert den stand waarin momenteel het vraagstuk van een ventverbod is gekomen. Daarna hield de heer Homburg een in leiding over de vastrechttarieven van het P.E N die in hun tegenwoordigen staat tot groote on billijkheden aanleiding geven Spreker stelde voor, eenige leden der Provinciale Staten te verzoeken, dit punt bij Gedeputeerden aan hangig te maken. De heer W. F. Bijvoet, Santpoort, wilde een zoo groot mogelijk aantal handteekeningen verzamelen en deze vergezeld van een toe lichting aan Gedeputeerde Staten aanbieden. Deze toelichting zal in ruime matei worden verspreid. De vergadering besluit zoo spoedig mogelijk een vergadering te houden, waarop zooveel mogelijk organisaties zullen worden uitgenoodigd. De commissie voor deze pro testactie zal bestaan uit de heeren S. P. J. Stevens, J. P. Loendersloot, Jac. Groot en W. F. Bijvoet. BLOEMENDAAL FEESTAVOND „DE GRIJZE DRIEHOEK". Zaterdag gaf De grijze driehoek, Groep IV van de Haarlemsche Padvinders, een feest avond in de aula van het Kennemer Lyceum. Deze bijeenkomst was georganiseerd om gelden bijeen te brengen voor de noodzakelijke uitbreiding van het clubgebouw. Dat het groepshoofdkwartier, De Groene Wigwam te Overveen gelegen is, verklaart wel het feit, dat de hopman W. Haccou ook den burgemeester van Bloemendaal Jhr. Den Tex mocht welkom heeten, naast den Voorzitter- van Groep Haarlem, den heer Julius Hoog en den districtscommissaris, den heer M. C. de Jong en vele ouders. De geheele zaal was gevuld met opgewekte jongens en meisjes. Voor den feestavond was een zeer gevarieerd programma samengesteld, met het klinkt misschien ietwat vreemd de pauze als hoofdnummer. Na de openingsmarsch sprak Hopman Hatjcou een welkomstwoord. Leo Goldberg trad als conférencier op en kweet zich verdienstelijk van zijn taak. M. en L. amuseerden het publiek met een tweetal voordrachten, bij den Politiecommis saris en „Psst". De tooneelstukjes en revue hadden veel succes. Mevrouw Verhulst declameerde als Ned. Maagd en droeg als toegift een Roode Kruis gedicht voor. De pauze was zeer gezellig. Hier toch werd het rad van avontuur gedraaid om mooie prijzen, welwillend afgestaan door particu lieren en firma's, werd gegrabbeld in de ton en toonde een teekenaar zijn kunsten. Zelfs werd op de maat der muziek schuchter een dansje gemaakt. Een padvinder zong zeer verdienstelijk bekende kampliedjes. Nog moeten wij vermelden een groote ver loting', eveneens van aardige prijzen. Tezamen een wel wat lange, maar toch mooie avond. WIJZIGING STEMDISTRICTEN. B. en W. stellen den Raad voor, de ver ordening tot verdeeling der gemeente in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, te wijzigen in dier voege dat de stemdistricten VIEL en I worden omgeruild. VERGOEDING VOOR BIJZONDER ONDERWIJS. B. en W. stellen den Raad voor, ingevolge de bepalingen der wet op het L.O., vergoe dingen toe te kennen aan verschillende scholen voor bijz. onderwijs. VERBREEDING VAN DEN ROEKENROODEWEG. B. en W. stellen voor, van J. Warmerdam voor f 3.50 per M2. te koopen een strook grond langs den Boekenroodeweg, ter groote van 150 M2. en van A. D. Huysman gratis over te nemen een strookje grond langs dien weg van pl.m. 4 M2. een en ander voor de verbreeding van den Boekenroodeweg EEN SPORTTERREIN IN AERDENHOUT? De N.V. Handels- en Administratie Maat- 1 schappij heeft zich bereid verklaard, met de gemeente een grondruil aan te gaan, waarbij die Maatschappij terreinen tezamen groot pl.m. 2480 M2., afstaat tegen gemeentegrond, groot pl.m. 630 M2. B. en W.. overwegende, dat het wenschelijk is, den Oosterduinweg, waarvan de breedte jp 10 M., ook tot die breedte in eigendom te verkrijgen en te Aerdenhout een sportter rein te stichten, waarvoor de aan de gemeente :n ruil te geven perceelen zouden kunnen worden benut, stellen voor met genoemde maatschappij de bovenomschreven trans actie aan te gaan. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor. in verband met de reorganisatie van den Leidschevaart- weg aan C. Nieuwenhuys en W. J. Zoet, voor f 3 per M2. strookjes grond langs de Leid- schevaart te verkoopen, voor f 3 per M2. ROOILIJNHERZIENING. B. en W. stellen den Raad voor, vast te stellen een rooilijnherziening, betrekking heb bende op het terugbrengen van de voorgevel rooilijn aan de Oostzijde van de Leeuwerik- laan te Aerdenhout, van 30 meter tot 20 meter uit de grens van den weg. ZESDE SUPPLETOIRE BEGROOTING. B. en W. bieden den Raad een zesde sup- pletoire begrooting aan, waarop voorkomt voor een gewonen dienst: een voorschit van ten hoogste f 400 aan de Burgerwacht. Deze post wordt door B. en W. als volgt toegelicht: „Tot één der voornaamste bronnen van inkomsten van de Burgerwacht behoort ook de van het Rijk te ontvangen huur voor medegebruik der schietbanen. Deze huur wordt door de Burgerwacht halfjaarlijks ont vangen, ongeveer 11/2 maand na afloop van elk halfjaar. Daar de Burgerwacht echter geregeld uitgaven heeft te doen wegens ar- beidsloonen voor onderhoud, enz. der banen komt het in het laatste gedeelte van elk half jaar voor, dat de Burgerwacht in afwachting van de van het Rijk te ontvangen huur, be. hoefte heeft aan kasmiddellen". Aan deze behoefte willen B. en W. tegemoet komen. Voor den kapitaaldienst komt op deze be grooting voor: een verhooging met f 10.000 van het crediet van f 50.000. verleend voor aanleg van een weg over de terreinen nabij het Brouwerkolkje, wartegenover staat een verlaging met f 10.000 van het crediet van f 100.000 voor het opnieuw aanleggen van rijwielpaden langs den Zeeweg. SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Gisteren vond de verkiezing plaats van het kiescollege in de Ned. Herv. Kerk. zulks wegens periodiek aftreden van de heeren J. Ertsen en W. H. Pletting. het bedanken van den heer P. de Boer en het niet-herkiesbaar zijn van den heer E. A. v. d. Klift wegens zijn oenoeming tot ouderling Door het bestuur der Vereeniging van Vrij. zinnig Hervormden waren de aftredenden en herkiesbaar zijnden opnieuw Candida"1 ge steld, terwijl voor de beide vacatures werder aanbevolen de heeren Gerner en Visser. De stemming had tot resultaat, dat werden uitgebracht 197 stemmen (1 van onwaarde), waarvan de heeren Ertzen, Gerner, PletL en Visser er resp. 190, 189, 190 en 187 verwier ven, zoodat deze heeren waren gekozen, resp. .-emmg dee.g-inomen. Van ifcM:' werd niet aan de herkozen. R. K. STAATSPARTIJ. Op 16 November a.s. houdt de afd. Sant poort I van de R.K. Staatspartij haar jaarver gadering. Na de afwerking van een korte agenda zal de heer J. P. Nijssen, wethouder van Velsen, een causerie houden over „De or ganisaties en de crisis." Pater W. Arts M.S.C. spreekt over „De algemeene richtlijnen in de huidige politiek. BLINDENAVOND. De R.K. Volksuniversiteit organiseerde in ,,'t Huis te Velsen" een propaganda-avond ten bate der blinden. De organisatoren geno ten daarbij de welwillende medewerking van het bestuur der gemetnte, dat vrijstelling van plaatselijke belasting verleende, een dubbel- mannenkwartet uit IJmuiden-Oost. een zan geres uit Haarlem en den heer Wijker, humo rist te Velsen-Nocrd. mia. Gjqcüiette^' >N PLATTE DOOSJES VAN 70stuks 70cen1 DE HANDIGSTE VERPAKKING VOOR DEN VESTZAK (Adv. Ingez. Med.) FEUILLETON Oorspronkelijke Recherche Roman, door J. CHR. TETENBURG. Inspecteur van politie te Utrecht. 35) Bovendien bleek hem uit een telefonisch ge sprek met den brigadier van den herkennings dienst te 's Torenbosch, dat de aanslag op Verzeumen, blijkens de gevonden hulzen, zou hebben plaats gehad met een browning van hetzelfde type en kaliber, als die, welke in de woning van Verzeumen werd gevonden. De gevolgtrekking lag dus voor de hand, die trouwens reeds eerder door Lietsen was gemaakt, dat de aanslag gefingeerd was en dat Verzeumen zelf de schoten op zijn rijwiel met tasch gelost had. Op die manier meende hij de aandacht van zich af te leiden! Na opzending der kogels, werd trouwens alle twijfel weggenomen, want de afgeschoten kogels bleken door de groeven in den gedeeltelijk versleten loop, volkomen gelijke afwijkingen te vertoonen, als die welke door Borgheze als proef uit het wapen was af gevuurd. De secretaris van de Selburgsehe Zwemclub verklaarde voorts, dat Verzeumen als een uit muntend zwemmer bekend stond Den-volgenden dag werd de student, op be vel van den commissaris van politie in de 4e afdeeling te Elkendam in verzekerde bewaring gesteld. Lucle Marskant en de stille getuigen vorm den voldoenden grond om daartoe over te gaan. Verzeumens houding wa's bij het vertoonen van het bezwarende materiaal, geheel veran derd. Het kalme gentlemanlike optreden verdwenen en had plaats gemaakt voor ruwe onverschilligheid Hij ontkende alles. De di verse voorwerpen had hij nog nooit eerder ge zien. Van een geheime bergplaats wist hij niets af. Het overeenstemmen der kogels was toeval. De aanslag op hem was werkelijk ge pleegd en niet gefingeerd. Kortom er was niets met hem te begin nen. Bij confrontatie met Lucie Marskant, her kende deze hem pertinent als den vriend van Nah-Indi'a. Verzeumen bleek zich de juffrouw in 't ge heel niet meer te herinneren. Wist zelfs niet wie Nah-Indra was! Op aanwijzing van Lucie werden door de rechecheurs nog een aantal personen opge spoord die konden verklaren Nah-In dra wel degelijk met dezen man samen ge zien te hebben. Op den avond van den dei-den dag na de in verzekeringstelling bevond de Politiedeskun dige Borgheze zich in zijn laboratorium en was er druk bezig het lijvige fotografische dossier samen te stellen dat den volgenden dag in het bezit moest zijn van den Officier van Justitie. Na de eerste twee dagen, was het bevel tot inverzekeringstelling door den commissaris met twee dagen verlengd, in verband met het feit, dat het politioneele onderzoek nog niet was beëindigd. De deskundige ontdekte plotseling, dat één der vingerafdrukken van verdachte vrij vaag was uitgevallen en meende, dat hij dezen zco niet kon inzenden bij de Justitie. Hij telefoneerde daarom met den inspec teur van dienst van het commissariaat der 4de afdeeling en verzocht dezen, den arrestant met den celauto even naar het Hoofdbureau te doen brengen, opdat hij de vingerafdruk ken van den man In zijn atelier nog eens kon overmaken. Dit geschiedde en een half uur later betrad Verzeumen, onder bewaking van drie recher cheurs het fotografisch heiligdom. De avond werd geopend door den heer Lauw- mans, voorzitter van de afd. Haarlem en omstreken der vereeniging „St-Odilia". Spre ker verheugde zich over de ondervonden mede werking de volle zaal en de goede oranisa- tie door de R.K. Volksuniversiteit. Voorts wekte spr. op den bond krachtig te steunen, opdat deze allen leden braille-leeswerk zou kunnen verschaffen. Dringend verzocht spr. namens alle blinden verschoond te blijven van medelijden, want blingen zijn opgewekte menschen en geen stumperds. „Zie ik er", zoo vroeg spr., die zelf een zaak te Haarlem leid en dagelijks per trein reis, „als een stuniperd uit?" Hierna zette Pater Arts nog in het kort het blinden vraagstuk uiteen. Vervolgens was het woord aan de welwillen de medewerkers (sters) van den avond, die de aanwezigen deden genieten van mooien zang en aardige voordrachten. De geestelijke adviseur van den bond, kape laan Schretlen, sloot den welgeslaagden avond. ZANDVOORT De ontwerp-begrooting gereed gekomen. Belastingverhooging en bezuinigingen. De ontwerp-begrooting voor Zandvoort is gereed gekomen, doch de Raad wacht voor- loopig nog op bericht van Ged. Staten alvo rens aan de behandeling van de ontwerp-be grooting te beginnen. Deze begrooting toont een paar kleine lichtpuntjes n.l. verlaging van den zomerprijs voor gas met 3 cent en van den prijs voor water met 2 cent per M3. Daartegenover staat voor de belas tingbetalers de veel zwaarder wegen de verhooging van de gemeentefonds belasting niet 5 opcenten en de ver hooging van de personeele belasting met 25 opcenten. Verder waren nog enkele ingrijpende bezuinigingen op den schooltand artsendienst, het vakonderwijs, de uit gaven voor g. o. 1. o. ën het voorbe reidend lager onderwijs, een een be langrijke verhooging van de kam- peergelden noodig, om de ontwerp be grooting sluitend te maken. OVERVEEN RIJWIEL ONTVREEMD. Tijdens de vliegdemonstratie Zaterdag bij het Kennemer Lyceum is een rijwiel ont vreemd, dat op het Stoopplein was geplaatst. Hiervoor was een oude fiets in de plaats ge zet, die zooals achteraf bleek, te Haarlem was gestolen. EEN BRUTAAL STUKJE. Zondagavond werd aan de politiepost te Overveen kennis gegeven dat te Haarlem een Chevrolet-auto was ontvreemd, De politie trof de auto op den Zeeweg rijdende aan en gaf den chauffeur bevel te stoppen, waaraan ech ter niet werd voldaan, De agenten moesten Dit besloeg met inbegrip van het chemisch laboratorium, de geheele vierde verdieping van het hoofdbureau. Groote ruiten vormden aan de Noordzijde een glazen wand. waardoor het licht volop kon binnenstroomen. Van deze ramen uit had men ovex-dag een prachtig panorama over de daken der stad en ce torens der talrijke kerken, die zich in de verte verhieven. De deskundige sloot de overgordijnen er van zelden, omdat inkijken door de groote hoogte onmogelijk was. Alleen bij strenge koude ging hij hiertoe een enkele keer over. Ook dezen avond had hij de gordijnen open gelaten. Indien hij volslagen duisternis wenschte, kon hij zich immers naar de don kere kamer begeven. Verzeumen zag er lijkbleek uit. Zijn oogen schoten onrustig in de kassen heen en weer. Borgheze bemerkte onmiddellijk de psychi sche verandering, die zich bij hem voltrokken had. Toen hij hem bij de hand greep om de af drukken te maken, viel het hem op, hoe ge- weldig deze beefde. Zijn gelaatsuitdrukking werd steeds wilder. Het was duidelijk, dat hij een uitbarsting nabij was. Doch nog voor de mannen gelegenheid hadden om in te grijpen, had Verzeumen zich losgerukt, brulde ..Nooit zooals vader!!!" en rende als een beze tene op den Noordelijken wand toeEen wilde sprong, een snerpende kreet, een ont zettend glasgerinkel en een doffe slag volg den elkaar bliksemsnel op De vier mannen keken elkaar ontsteld aan. Eenige seconden was het volmaakt stil. Borgheze, die den man was nagerend, sprong nog tijdig terug, om niet door de weg spattende glasscherven getroffen te worden Dan kijken de mannen voorzichtig door de verbrijzelde ruit naar beneden. Roerloos ligt de jongeman in de diepte op de binnenplaats te midden der glasscherven. Hij geeft geen geluld meer en is vermoedelijk opzij springen, anders zouden zy overreden zijn. Later werd de auto bij de Accacialaan te Bloemendaal gevonden. Van de daders geen spoor. AERDENHOUT AARDAPPELEN GESTOLEN Zaterdag is uit een tuin aan de Bilderdijk- laan te Aerdenhout een H L. aardappelen ont vreemd, welke in een kuil verborgen waren. HEEMSTEDE Salarissen gemeentepersoneel. Heemstede in de le klasse? Aanzienlijke verlaging der minimum-loonen. Tijdelijke korting vervalt. B. en W. bieden den Raad aan ontwerp besluiten inzake herziening van loonen en salarissen van gemeentepersoneel B. en W. deelen den Raad mede, dat Heem stede is ingedeeld in de 2e klasse voor de toepassing van het Rijksbezoldigingsbesluit. zoodat bij vergelijking van loonen en sala rissen als 'normen genomen zouden moeten worden die, geldende in de 2e klasse gemeen ten. De indeeling van Heemstede in de 2e klasse dateert reeds van geruimen tijd ge leden. By beschouwing van de gemeenten wel ke in de 2e klasse zijn ondergebracht valt dadelijk op, dat Heemstede daarmede niet op een lijn gesteld kan worden. In ae le klasse zijn o.m. ingedeeld de gemeenten Haarlem en Zandvoox-t. Het komt B. en W. voor dat er geen enkele reden voor bestaat, Heemstede niet in dezelfde klasse te rangschikken als de 2 genoemde gemeenten. Zij hebben dan ook hun reeds vroeger aan de Regeering gedaan verzoek herhaald om Heemstede ook in de le klasse te plaatsen. Het is hun niet bekend in hoeverre hieraan gevolg zal worden gege ven, zoodat zij geen vrijheid kunnen gevoe len bij het doen van nieuwe voorstellen daar mede rekening te houden Anderzijds echter zou, indien voor de werklieden ten volle rekening werd gehouden met de platsing van de gemeente in de 2e klasse, vooral voor de laagste groepen het loon zoo laag worden, dat een behoorlijke bestaansmogelijk daarbij ,n het gedrang zou komen, waarvoor B. en W. toch wel ernstig willen waarschuwen Bij het voorstel van B. en W. is dan ook het loon voor de werklieden in de eerste drie groepen hooger gesteld dan voor een gemeente 2e klasse nl. resp. f 1.44, f 0.96 en f 0.96. Bij de bepaling van de nieuwe loongren zen is er door B. exx W. rekening mede ge houden dat de kinderbijslagregeling aanzien lijk afwijkt van die van de Rijksregeling. Het Rijk kent kinderbijslag toe direct van het eer. ste kind af terwijl volgens de gemeentelijke regeling bijslag gegeven wordt van het derde kind af. Met instemming van het Departe ment is dus ïxu het loonbedrag volgens de Rijksregeling verhoogd met 2 maal f 1.15 kin derbijslag, benevens met f 0.10 om het loon deelbaar te maken door het aantal werk uren per week. Het aantal periodieke verhoogingen bedraagt thans 3, ieder groot f 0.48 Volgens de voor gestelde regeling zullen 6 verhoogingen van f 0.96 gegeven worden. De minimum loonen zijn dus wel aanzienlijk verlaagd. De bestaan de regeling kent alleen verhoogingen v. vaste Med.) terstond dood geweest. Dan vliegen aan alle kanten deuren, die op de binnenplaats uitkomen, open en snellen politiemannen toe. Onder hen bevindt zich ook inspecteur Lietsen, die juist in conferen tie was met den chef der centrale recherche in verband met de in Julianastad en 's Toren bosch gepleegde feiten. Terstond herkent hij den verongelukte. Twijfel omtrent den toestand, waarin de man verkeert moet uitgesloten worden geacht: hij is dood. „Toch heeft hij zich nog aan den arm van het aardsche gerecht weten te onttrekken. Maar tegen welk een prijs!" zegt hij voor zich heen. En als even later de auto van den Genees kundigen Dienst stil houdt en door een dokter den dood is geconstateerd, stelt Borgheze zijn ladderstatief boven het lijk op en maakt met magnesiumlicht verschillende opnamen. „De geschiedenis herhaalt zich', zeide Lietsen tot den naast hem staanden hoofd inspecteur. „Op 25 Juni van dit jaar, stond ik ook bij het lijk van een man, die op deze wijze om het leven kwam, doch alleen de oorzaak van den val verschilde. Dat was toen het begin van het drama; dit het einde. De auto van den Geneeskundigen Dienst reed spoedig weer weg: voor het personeel ervan was hier geen werk meer te verrichten. Op een baar werd het stoffelijk overschot van den misdadiger naar het schouwlokaal gedragen. De glasscherven werden weggeveegd. De lichten in het schouwlokaal en op de binnen plaats werden gedoofd en even later ging al les in het groote gebouw weer zijn gewonen gang. Denzelfden avond had een bespreking over het drama Verzeumen plaats, waaraan tal rijke politieautoriteiten, onder leiding van den hoofdcommissaris deelnamen. Dat de inspecteur uit Julianastad hierbij een zeer belangrijke rol speelde, spreekt wel vanzelf, al schenen de andere heeren dit werklieden. Nu het aantal verhoogingen zoo sterk wordt uitgebreid komt het B. en W. billijk voor, ten opzichte van de voorloopig aangestelde werklieden een aixdere regeling te treffen omtrent toekenning van periodieke verhoogiixgen, omdat deze anders als regel eerst na 9 jaren het maximum loon zouden ontvangen. De loonen voor de jeugdige werklieden zijn steeds gebaseerd geweest op het minimum loon van de eerste loongroep. Bij het voor stel is hiermede overeenkomstig het beginsel dat ook uit de Rijksregeling blijkt, rekening gehouden. Bij het hi werking treden van de nieuwe re geling kan definitief vervallen de tijdelijke korting, welke thans buiten werking is ge steld. Wat betreft de salarisregeling voor de ambtenaren deelen B. en W. mede, dat toet sing van ae bestaande salarissen aan die der Rijksregeling voor verschillende groepen zou meebrengen dat verhooging van de maxima zou moeten plaats hebben. Hieruit blijkt dat in het algemeen de bestaande salarisregeling in deze gemeente dus niet op een te hoog peil is gebaseerd. Voor verhooging achten B. en W. echter nu geen termen aanwezig. Voor een tweetal functies hebben zij gemeend van dit beginsel te moeten afwijken. De functie van Baas bij Openbare Werken stellen zij voor te laten vervallen. De betrokken functionaris kan aangesteld worden in den rang van 2en opzichter bij Openbare Werken welke functie opgenomen is in salarisklasse V. Tevens stol len zij voor de functie van adjunct-directeur van Openbare Werken in te deelen in salaris klasse IX. De aard der werkzaamheden voor deze functionarissen rechtvaardigen deze nieuwe in deeling naar de meening van B. en W. ten volle. In het algemeen is het nieuwe minimum lager gesteld dan het bestaandeè Voor de laagste groepen, waar het maximum hooger zijn kon, is dit gelijk gebleven. Voor de hoogere groepen daarentegen hebben zij ge meend, toch een korting te moeten toepas sen. Ten einde te voorkomen dat ambtenaren of werklieden die hun maximum nog niet heb ben bereikt, in sterker mate gekort zouden worden dan zij die wel hun maximum ont vangen, werd een bepaling opgenomen, welke daarin voorziet, terwijl ten slotte een bepaling gegarandeert dat niemand direct meer dan 10 pet verlaagd wordt. MIST! HOESTWEER! Om hoest te voor komen en te ver helpen niets beter dan ZE HELPEN GOED (Adv. Ingez. Med.) JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. Zondag vierde de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond haar patroonfeest, met een feestvergadering in de zaal van het R.K. Ver- eenigingsgebouw, die geheel gevuld was. De voorzitter, de heer H. A. Meeuwenoord, hield een korte feestrede. Ook de geestelijke adviseur, kapelaan Oud voerde even het woord. Hierna voerde de tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" het tooneelspel in 4 bedrij ven van Jos. Smits, ,,'t Verleden spreekt" op. D. E. S. had veel succes. Er heerschie groote spanning in de zaal en na ieder bedrijf en vooral aan het eind. toen aan de dames blos- men werden aangeboden, laaide een geestdrif tig applaus op. De Heemsteedsche Jazzband vulde met mu ziek de pauzen aan. Het was een goedge slaagde jaarfeest viering. EEN GOUDEN ECHTPAAR. Vandaag viert het echtpaar Sm it- -Klooster, wonende Haemstedeplein 25 zijn gouden hu welijksfeest. Toen wij vanmorgen onze gelukwenschen kwamen aanbieden, zetelde het gouden paar tusschen een schat van bloemen in de rijkver sierde woning, omgeven door kinderen en kleinkinderen. Er was een bijzondere feeststemming. De bruidegom was altijd en is nog iemand met een opgeruimd humeur. Velen ouderen kennen hem nog uit de dagen van het gemoedelijke tooneelculbje en R.K. Volksbond en Kruisver- bond, waar Smit altijd bij feestjes er de stem ming wist in te brengen. De bruid werkt al bijna 50 jaar in de lin nenkamer van Meer en Bosch. De kinderen uit Engeland waren voor dezen feestdag overgekomen. Vele taarten, fruitmanden en bloemen en andere cadeaux mocht het gouden bruidspaar ontvangen en zeer velen kwamen de oudjes gelukwenschen. Vanavond om 8 uur zal de Harmonie „Excelsior" aan de woning een serenade brengen. niet op te merken. De bijeenkomst duurde tot diep in den nacht. HOOFDSTUK XXVIII. BESLUIT. Eenige dagen daarna volgde vrijspraak van Van Ostens bij gebrek aan bewijs. Toen de auto, waarin hij met zijn vrouw gezeten was. voor de woning stil hield, bleek het hem, dat de bewoners van de buurt het huis feestelijk versierd hadden. In de kamers was een groot aantal bloem stukken opgesteld. Aan een ervan was een kaartje gehecht met opschrift: K. H. Lietsen, inspecteur van politie te Julianastad. „Toch aardig. Zelfs attentie van Politie uit een andere stad!" merkte Van Ostens, bij het zien ervan tegen zijn vx-ouw op. Weinig kon hij vermoeden welk een groot aandeel deze heer in zijn vrijspraak had gehad. En terwijl de auto weer wegreed en uit de woning vroolijk lachen klonk, verwijderde Lietsen, die op den hoek van de straat de aankomst had gadegeslagen, zich met een te vreden gemoed. Hij stad de handen diep in de zakken, zette tegen den kouden Oostenwind de kraag van zijn jas op en liep fluitende naar de dichtsbij zijnde tramhalte. Dat in de couranten de sensationeele wen ding van het drama aan de scherpzinnigheid der plaatselijke politie werd toegeschreven, terwijl het aandeel van den inspecteur uit Julianastad geheel werd verzwegen, liet hem Siberisch. Hij had zijn doel bereikt! Het spreekt vanzelf, dat Lietsen bij zijn terugkomst in Julianastad, het geheele geval in kleuren en geuren aan commissaris Van Baerle moest vertellen. (Slot volgt.) BJRKENWASfER VOORKOMT ROOS - t A. CO EN HAARUITVAL T l./D T O." T 4.DÜ ZE SMAKEN GOEO

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7