DE BILT Schiphol slooft zich voor de Uiver uit. ECHTE WALES-ANTHRACIET D1GPHA DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Oplichter verkleedde zich als ordebroeder. Hij bemachtigde een paar duizend gulden. In de Noord-Limburgsche plaatsjes Seve- num, Horst en Meterik, is een als Ordebroe der gekleed persoon er in geslaagd bij ee-n vrij groot aantal inwoners gelden te incas- seeren, welke, naar het zeggen van den op lichter, zouden bestemd zijn om er H. Missen voor te lezen. Naar wij vernemen heeft deze persoon op die wijze zich een bedrag van 2 a 3000 gulden weten toe te eigenen. De politie in Noord-Limburg heeft een onderzoek ingesteld. Dit heeft uitgewezen, dat de oplichter vermoedelijk is een zekere 26-jarige Akkermans uit het Zuid-Limburg- sche plaatsje Houthem. Zijn practijken heeft hij eenige maanden uitgeoefend. Akkermans, die zelf eenigen tijd in een klooster door bracht en hierdoor met de bijzonderheden «eer goed op de hoogte was, is er zoodoende in geslaagd te maken, dat zelfs de parochiale geestelijken geen argwaan kregen, zoodat hij zijn oplichtingen geruimen tijd ongestoord kon voortzetten. Aangezien er thans geen spoorr meer van hem te vinden is, wordt ver ondersteld dat hij de wijk naar 't buitenland genomen heeft Groote schade op de Philippijnen. Taifoen verwoest gewassen, telefoon- en telegraafverbindingen. De laatste taifoenramp op de Philippijnen heeft, naar algemeen gevreesd wordt, nog grooter schade veroorzaakt dan de vorige. Het regeeringsradiostation te Legaspi op het eiland Luzon werd geheel verwoest. De te velde staande gewassen zijn vernield. Alle telefoon- en telegraafverbindingen zijn verbroken. Aangez'en men vreest dat de taifoen ook de hoofdstad. Manilla, zal bereiken, wordt de be volking door sirenegeloei gewaarschuwd. OPTREDEN VAN „DE OPFRETTE SANrwFRS" VOOR WERKLOOZEN. Het Ce^*--^al Comité had Dinsdagavond we der een r i.anningsavond georganiseerd in den schouwburg aan den Jansweg, die door den heer Kaart Sr. belangeloos was beschik baar gesteld. Met groot succes werden door de „Operette Sanghers", onder leiding van Dick Weiman, opgevoerd ..Een Carnavalsnacht", opera in één acte van Adam en „De ongenoode gast", ope rette in één acte van Jacques Offenbach. Als intermezzo werd door een ballet onder leiding van Tilly Sylon een Musette en Menuet gedanst. Tilly Sylon werd. evenals mej. Dora Schrama. de hoofdrollen-vertolkster uit de éénacters., met bloemen gehuldigd. De secretaris van het comité dankte in de pauze den heer Kaart voor het beschikbaar stellen van den Schouwburg, nu reeds voor de tweede maal in één week. De heer Kaart had onder luid applaus een bloemenmand in ont vangst te nemen. ONEERLIJKE SECRETARIE-AMBTENAAR GEARRESTEERD. Door de politie te Sehaesberg is gearresteerd de ambtenaar ter secretarie aldaar, de heer B.. wonende te Kerkrade. Hij wordt ervan verdacht f 200 ten nadeele van de gemeente Sehaesberg te hebben verduisterd. B.. die op staanden voet ontslagen is, is ingesloten in het politiebureau te Heerlen. MET VERBLINDENDE LICHTEN GEREDEN Verblinding was te voor komen geweest. Woensdag stonden voor het Kantongerecht te Amsterdam twee automobilisten terecht, die met gedimde lampen op den Hem weg al daar hadden gereden en wier lichten toch verblindend waren. De politie had proces-ver baal opgemaakt, want enkele wielrijders had den moeten afstappen, omdat zij verblind wa ren door de autolampen. Ter terechtzitting verklaarde een getuïge-deskundige dat de ver blindende werking had kunnen voorkomen worden, als andere lampjes waren inge schroefd. of de reflector gesteld was. De Ambtenaar van het O. M. nam dit in aanmerking en eischte tegen beide automobi listen een boete van f 5. De Kantonrechter wees conform dezen eisch vonnis. O. a. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. IngezMed.) AGENDA DONDERDAG 15 NOVEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Uitvoering R.-K. Oratoriumvereeniging. en het Utrechtsch Ste delijk Orkest. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 7 en 9.15 uur. Palace. Cinema-Variété: „Carnaval en Liefde". Op het tooneel: Mc. Rac and Leport The Flying Scotchmen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Tsarina van Rus land". Op het tooneel: Mac Wynn Foursome, revuette in rhythm. 7 en 9.15 uur. La Gaité: Violina Pearl en haar beroemd Engelsch damesorkest. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve "s Maan dags. Toegang vrij. Bloemendaal: Vergadering van den ge meenteraad, 2 uur. Heemstede: Vergadering van den ge meenteraad, 8 uur. Zandvoort: Raadsvergadering. 7.30 uur VRIJDAG 16 NOVEMEBR Stadsschouwburg: Centraal Tooneel. „De lachende vrouw". 8.15 uur. Volksuniversiteit: Cursus „Bach en de violoncello." Ged. Oude Gracht 104: „Wat beteekenen Va der land en Volk'; ds. G. J- Waardenburg. 8.15 uur. Nassauplein 8: College tot verbreiding van Spiritistische beginselen. 8 uur. Bioscopen, nieuw programmal. Zal de grootsche ontvangst ook spontaan zijn Schiphol is nu reeds in rep en roer voor de komst van de Uiver. Nu al zit het in de lucht, reeds nu spreekt men over de spanning en het enthou siasme van straks Zoo spontaan en nagenoeg onver wacht als de komst van de Pelikaan was, zoo voorbereid en geregeld wordt straks de ontvangst van de Uiver. Het is te hopen dat de spon taneïteit er niet onder te lijden zal hebben! Het wordt een schouwspel volgenden Woens dag zooals de Uiverbemannmg misschien nog nergens heeft gezien. Het moge waar wezen dat overal de vreugde groot was, hier, op de plaats van vertrek, op eigen ScMpholschen bodem, daar zal het vreugdevuur in de Am- sterdamsche en buiten-Amsterdamsche har ten branden dat niets in staat zal wezen het oe dooven. Hoeveel zullen er komen? Duizend, tien duizend, honderdduizend wellicht? O, mis schien zijn het. er wel nog meer, die willen zien hoe de Uiver in de lucht hangt en neerstrijkt op het gras van Nederland Hoe veel scholen en kantoren in den lande hebben dien dag niet reeds vrij-af gegeven? Hoeveel menschen zijn er niet, die zich veel zullen ontzeggen, om toch vooral dit oogenblik niet te missen? Hoeveel De tribunes die uit het stadion komen, zuilen slechts enkelen een zitplaats kunnen geven er zijn maar ongeveer 6000 plaatsen. Dan komen er nog enkele duizenden staan plaatsen, doch het is de vraag of dat alle maal wel genoeg zal zijn. Wij gelooven het nooit, en ondanks de tot in onderdeelen uit gestippelde regeling, zullen er wel onvoorziene dingen gebeuren door de strooomen kijkers die uit alle windstreken zullen komen In het stationsgebouw van de K1.M. is voor de genoodigden plaats gemaakt. De zit. tribunes staan aan de zijde van de groote hangars en in een hoek evenwijdig met het gebouw, om de steenen vloer heen. en aan den kant van de grooten toegangsweg' komen de staan-tribunes. De Uiver zal twee maal circelen, en na ge land te zijn, een keer langs alle tribunes taxiën, zoodat ieder het roemvolle toestel kan aanschouwen En zal op het hooge podium dat in het midden wordt opgericht, gespro ken worden, eerst door een minister, (wie is nog onbekend), door den burgemeester van Amsterdam door generaal Snijders en twee anderen. Na de ontvangst in het gebouw der K.L.M. zal de bemanning in een open auto nog langs alle tribunes rijden en daarna begint de hul diging in Amsterdam, van het Stadion plein tot het Museumplein toe! Ongetwijfeld zullen velen reeds uren voor de aankomst van de Uver op Schiphol aan wezig zijn en opdat het wachten niet al te lang zal lijken, zal de Nationale Luchtvaart school demonstraties geven. Het zullen, zoo als ons werd verzekerd, geen grootsche ver richtingen zijn, want het voornaamste is en moet de aankomst van de wereld vliegers blijven. Ook een escadrille van de marine zal zijn verrichtingen toonen, een zweefvlieg tuig zal worden opgesleept, een autogiro zal komen, alles om den tijd van elf uur af, wat te korten. Vele consumptietentjes verzekeren den wachtenden een gulle wachtperiode en hun eigenaars een zoete winst. Over de verkeersregeling zullen binnenkort uitvoerige bijzonderheden volgen. Het ligt voor de hand dat de toegangswegen naar Schiphol weer overbelast zullen zijn, net zoo als met de Pelikaan het geval is geweest. Men heeft daaruit echter leering getrokken en be sloten eenrichting-verkeer toe te passen. De genie zal op verschillende plaatsen pontons slaan, voor auto's en voetgangers. Het par keeren zal precies worden geregeld, er zijn verschillende groote parkeerplaatsen aange legd, kortom alles is in het werk gesteld, dat oponthoud en opstoppingen zooveel mogelijk voorkomen kunnen worden. 't Spreekt wel van zelf dat het nutteloos is op goed geluk maar naar Schiphol te gaar. De weinige plaatsen in verhouding tot de over weldigende belangstelling die voor de aan komst van de Uiver blijkt te bestaan, kunnen natuurlijk in geen geval worden afgestaan aan hen, die tegen den tijd van aankomst het veld willen betreden. En zoo werkt Schiphol, slooft Schiphol zich uir, voor Woensdag den een en twintigsten den dag dat er weer een sterretje in de ge schiedenisboekjes komt te staan. En zoo begint Nederland zich nu reeds te roeren, voor de grootsche gebeurtenis, die feitelijk slechts enkele minuten zal zijn: aan komst en landing van de Melbournemannen, die blij zullen zijn als alles afgelopen is.... (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 770.8 m.M. te Libau. Laagste barometerstand 750.5 m.M. te Oporto. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. De doodelijke aanrijding op den Zijlweg. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter. Uit het Buitenland OOSTENWIND, MIST EN LICHTE NACHTVORST. Zoowel in het Oosten als in het Noord westen bleef de luchtdruk stijgen, zoodat zich een rug van hoogen druk vormde van ver in het Westen op den Oceaan tot aan de Oostzeestaten. De depressie in het Westen ligt thans over Portugal en Noordwest- Span je. In het hooge Noorden trekken depressies van West naar Oost aan hun Zuidzijde be grensd door luchtmassa's van hooge tem peratuur. Over Centraal- en Oost-Europa waait over het gebied van nevel en koude aan den grond een warme fönstrooming met groote droogte, storm en hooge temperaturen op de toppen van de middelgebergten. In Oost-Europa en in Oost-Duitschland komt de wamte aan den grond. Daar de luchtdruk ten Noorden en Noord oosten van ons land nog regelmatig stijgt is aanhouden van den Oostelijken wind waar schijnlijk, met voorlqopig kans op mist en in den nacht plaatselijk temperaturen om het vriespunt. UN D E RWOOD-Schrijfmachines STALEN-Kantoormeubelen i. IVI. GERDING, N.Gracht 35, Haarlem (Adv. Ingez. Med.) Voorbeurs te Amsterdam. ONZEKERHEID, STILSTAND VAN DEN HANDEL. Door de Amerikaansche regeering is een serie nieuwe maatregelen afgekondigd en in bespreking genomen, die weer nieuwe twijfel hebben gewekt aan de bedoelingen van Roose velt. Deze onzekerheid veroorzaakte op de ochtendbeurs een -nagenoeg volledlgen stil stand van den handel. Bovendien remden de berichten uit de Ver. Staten, dat een belangrijk gedeelte van het distributie-apparaat der petroleumindustrie moet worden opgegeven, hetgeen groote af schrijvingen noodzakelijk maakt. De Kon. Olie heeft bekend gemaakt dat dit jaar evenmin als vorig jaar interim dividend zal worden gedeclareerd, doch veel opzien heeft dit niet gebaard. Kon. Olie waren desniettemin gedrukt, en 1 percent lager. Unilever waren vaster en stegen tot boven de hoogste koersen Van gisteren. Aku bleven op peil; Philips waren ruim 1 percent lager. Amst. Rubbers lagen gedrukt als gevolg van de daling van den rubberprijs. H.V.A. bleven op peil. De Youngleening was nauwelijks prijshou dend. Op de wisselmarkt lagen ponden gedrukt op f 7 38 3'4. De dollar en de Fransche franc waren prijs houdend. De Zwitsersche franc verkeerde krachtig in herstel in verband met de verklaring van den Zwitserschen bondsraad inzake den gouden i standaard. Barometer 756 m.M. 750 m.M. Hedenmorgen 10 uur Stand van gisteren Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN. Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 15 November: Hoogste gisteren 45 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste hed.e^tpt.i.&.uur 41 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 November. Ondertrouwd 14 November: W. G. Merken- stein en G. Middag: J. Wielenga en A. A. D. van Walen; M. N. Heesemans en E. Clouting; W. G. de Korte en J. H. C. Blazer; H. F. Groeneveld en C. M. Dorrepaal; J. A. v. d. Meij en E G. van Bakkum; B. de Jong en G. Molitoor; C. A. Steenkist en P. C. Joores. Getrouwd 14 November: J. H. Scholte en M. P. J. Smitz; C. Witkamp en G. M. van Dam: W. H. Stokman en C. M. E. van Beusekom; J. A. Dreijer en R. Schittko; R. Wolf en C. G. E. Gouwenberg: P. Smit en G. de Vos; H. Fort- gens en A. E. M. Copïni: E. Mooy en M. C. van Eskert; W. C. van Wooning en E. H. A. van Avezaath; A. F. Janse en M. H. Broeken; T. J. v. Laar en E. J. Lange; A. Hiddema en J. Grosmann; J. van Eijk en W. F. v. d, Beek. Bevallen 10 November: N. M. van Roode v. d. Wolf, d.: 12 November: W. BankKorre mans, d.; 13 November: J. J. E. Saarlooi Zuiderbaan. z.; B. J. v. BilderbeekDimmen- daal, z.; 14 November: B. ComelloVer beek, d. Overleden 12 November: H. C. Hendriks Pollé, Gasthuislaan; P. P. J„ 5 mnd., z. v. A. M. Baltes, Godfried v. Bouillonstraat: 13 November: G. VisserSietsma, 33 j„ Leeuwe rikstraat. Chauffeur veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. In den nacht van 3 op 4 Mei is de 46-jarige procuratiehouder G. L. P. van Halst, die op het trottoir liep van den Zijlweg tusschen Prévinaire- en Pieter Kiesstraat. door een auto aangereden en aan de gevolgen daarvan overleden. De chauffeur, een 23-jarige jonge man uit Vijfhuizen heeft zich voor "de recht bank te Haarlem te verantwoorden gehad wegens dood door schuld. De Officier, mr. A. R. Andringa, had een gevangenisstraf van 4 maanden geëischt. Mr. T. A. M. A. v. Löben Seis had aangedrongen op vrijspraak subs, een zeer clemente straf. De rechtbank veroordeelde den chauffeur tot 3 maanden gevangenisstraf, met ontzeg ging van de bevoegdheid een motorrijtuig te besturen voor den tijd van 6 maanden. Geld leenen tegen hooge rente. Een Haarlemsche slager heeft zich voor de rechtbank alhier te verantwoorden gehad wa gens overtreding van de geldschieterswet. Aan verscheidene personen heeft hij geld geleend, waarvan dadelijk 10 pet. werd ingehouden bij wijze van rente. De Officier, mr. A. R. Andringa vroeg een boete van f 1000 subs. 100 dagen hechtenis. Mi-, Stomps trad als verdediger op. De rechtbank veroordeelde verdachte tot f 100 boete, subs. 1 maand hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maan den met een proeftijd van 3 jaar. Naast elkaar fietsende meisjes in de Gr. Houtstraat. Voor de rechtbank in Haarlem stond in hooger beroep terecht een ingenieur, redac teur van een motor-tijdschrift, die door den kantom-echter veroordeeld was tot een boete van f 25 subs. 10 dagen wegens een aanrijding in de Gr. Houtstraat. Vóór zijn auto reden twee wielrijdsters naast elkaar, waarvan hij de linker heeft geraakt. Zoowel verdachte als de ambtenaar waren in hooger beroep gegaan. Op dien dag stond een auto links van den weg stil ongeveer aan de overzijde van het ge bouw van Haarlem's Dagblad. De chauffeur gaf signalen, doch de wiel rijd ters gingen niet achter elkaar rijden, waarover de rech ters zich verwonderden. Verdachte verklaarde de meisjes ruim ge legenheid gegeven te hebben om achter elkaar te gaan. Het linker meisje had haar hand op de pols van het andere. Officier: „Waarom was dat noodig? U reed niet op een landweg!" Rechter tot verdachte: „Waarom reed u het meisje aan? Het staat vast. dat de wielrijd sters verkeerd gereden hebben, maar zooiets is geen reden voor chauffeurs om dan maar door te rijden!" Verd. beweerde, dat hij de meisjes had kun nen passeeren, maar dat deze slingerden waar door de achterzijde van den wagen geraakt was. Een rechter merkte op, dat getuigen gehoord hadden, dat verd. na de aanrijding gezegd had: „Dan moeten jullie ook maar rechts houden!" „Het zou verstandiger geweest zijn, als u achter elkaar gereden had", zei de pres. tot de getuigen. De wielrijdsters hebben van het Houtplein af naast elkaar gereden. Op een vraag van den verdediger zei get., dat ze wel vaker hand in hand reden „voor de gezelligheid". „Niet voor de veiligheid", merkte de verde diger op. De Officier, mr. A. R. Andringa, achtte schuld aanwezig bij den verd., maar ook bij de wielrijdsters, zcodat hij een boete van f5 eischte subs. 4 dagen hechtenis. Mr. B. W. Stomps geloofde niet aan schuld bij verd. Het meisje dat tusschen den trot toirband en de tramrails reed, bewoog zich onzeker. Ook het feit, dat beide elkaar vast hielden. bevorderde een onzeker rijden. De auto kon goed passeeren. PL had gedacht.dat anderen vervolgd zouden zijn dan zijn cliënt voor dit geval en hij drong aan op vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen.a Verduistering. Een 21-jarig jongeman had zich te verant woorden wegens verduistering van verschillen de geldsbedragen tot een totaal bedrag van bij de 35 gulden. Voorts zou hij een winkelierster opgelicht hebben voor een poloshirt, een broek, kousen enz., doordat hij haar wijs ge maakt had geteekend te hebben voor kolo niaal. Het geld hiervoor zou hij er.kele dagen later ontvangen en dan betalen. Op een vraag van de verdedigster antwoord de de vroegere patroon van verd. dat hij in het begin bij hem hard gewerkt had doch later had hij gedaan alsof. Get. heeft verd. steeds de hand boven 't hoofd gehouden en zelfs een vroegere kleine verduistering in orde gemaakt. Ditmaal was verd. van zijn werk weggebleven met achterhouding van geld. Verd.: „Ik had geen salaris gekregen, want ik was immers weggebleven 1 Pres.; „Onrechtmatig weggebleven!" Verd.: „En ik moest toch leven!" Daarom had hij ruim f 30 verduisterd. De winkelierster had van verd. een briefje gekregen dat zij geschreven dacht door ver- dachte's moeder, die klant was in haar zaak. Het briefje had verd. echter zelf geschreven. Ook het verhaal van zijn dienstneming als koloniaal heeft hij verzonnen. Dit feit heeft hij gepleegd, toen hij werkloos was geworden na het ontdekken van de verduistering ten nadeele van zijn patroon. Toen verd. later in dienst- was bij een ijsco fabrikant, heeft hij een bedrag van f 4,20 ach tergehouden van het geld dat hij bij den ver koop van het ijs ontvangen had en moest af dragen. „Ik moest mijn kamerhuur betalen", zei verd., die met achterhouding van het geld weg was gebleven uit dezen ijszaak. De Officier zei, dat de voorwaardelijke ver oordeeling, die verd. vroeger gehad heeft, blijk baar geen resultaten geboekt heeft. Hij vroeg een gevangenisstraf van 9 maanden met af trek. De verdedigster, mr. M. J. Kluitman zei, dat met de ongelukkige huiselijke omstandighe den van verd., die geen steun kreeg van zijn ouders, rekening gehouden moest worden. De straf achtte pl. te hoog. Uitspraak over 14 dagen. Beruchte inbrekers staan terecht. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden een 32-jarig chauffeur en een 21-jarig metselaar, beiden uit Heemstede, gearresteerd zijn omdat ze verdacht werden van vele in braken in en om Haarlem. Beide personen stonden Donderdag terecht voor de Haarlem sche Rechtbank terzake van vier inbraken. Twee hiervan waren gepleegd in Haarlem, de twee andere in Aerdenhout, in Augustus van dit jaar. De eerste inbraak had plaats in een perceel Spaarnelaan, gedurende de vacantie van de bewoners. Gestolen werd een hoeveelheid ta felzilver, zooals vorken, lepels, messen, en een heerencostuum. De dieven hadden een keu kenraampje gebroken en zoodoende de deur kunnen openen. Beide verdachten bekenden. Het gestolene is in Amsterdam verkocht. De tweede inbraak had aan de Zonnekade plaats, op dezelfde wijze als de vorige: de be woners waren afwezig en een keukenruit werd vernield en verschafte zoodoende toegang. De buit bestond dit maal uit een heerencostuum, een fototoestel en gouden sieraden (broche, halsketting slot). Ook dit feit bekenden ver dachten, die ook deze voorwerpen verkocht hadden. De derde inbraak geschiedde in Aerdenhout, waar met een beitel een raam in een woning geopend was. Gestolen werden een hoeveel heid zilveren voorwerpen en een zaklantaarn. Verdachten bekenden. De boel is eerst ver stopt en toen ergens in het water gegooid, waar wisten ze niet goed meer. En tenslotte de vierde inbraak aan de Tol lenslaan, die eveneens gepleegd is tijdens af wezigheid der bewoners. Een keukenruit was vernield evenals Multatuli zou ik kunnen schrijven, dat mijn verhaal eentonig is en gestolen werd tafelzilver. De Officier deelde mee, dat er nog meer in braken gepleegd zijn door verdachten, al heeft hij er slechts 4 ten laste gelegd. Wegens dief stal in vereeniging met braak meermalen ge pleegd door verdachten vorderde hij een ge vangenisstraf van 2 jaar met aftrek tegen eiken verdachte. De verdedigers, mrs. K. A. F. J. Pliester Jr. en K. van Giffen pleitten clementie. De president vroeg of de verdachten de waarde wel kenden van de gestolen goederen. De buit uit de eerste zaak is geschat op bijna f 2000, die voor nog geen f 30 verkocht werd!. Uitspraak over 14 dagen. R.-K. Oratoriumvereeniging. De uitvoering van hedenavond, Prof. Vening Meinesz begeeft zich in de K. XVIII even vóór het vertrek, dat Woensdag uit den Helder plaats had, Het bestuur der R.K. Oratoriumvereeniging verzoekt ons te willen mededeelen, dat de uit voering van hedenavond, welke gegeven wordt in het Gemeentelijk Concertgebouw, geheel gelijk is aan die van Vrijdagavond. Zij is be doeld als eerste uitvoering en is dus niet dit om misverstand te voorkomen een ge nerale repetitie. Het eenige verschil zit in de prijzen, welke voor hedenavond zeer laag zijn gehouden, terwijl de avond van morgen het karakter heeft van een gala-uitvoering, waar bij o.m. tweee ministers, leden van den Raad van State, leden van den Hoogen Raad der Nederlanden enz. aanwezig zullen zijn. Uitge voerd worden de Missa in C. van Beethoven en het Te Deum van Bruckner. Medewerking wordt verleend door het volledig Utrechtsch Stedelijk Orkest en de solisten Ankie van Wiekevoort Crommelin, Jo van de Meent Walter; Evert Miedema en Bas de Groot. CHR. GEREF .KERK HAARLEM-NOORD. Door de Chr. Geref Kerk in Haarlem-Noord is als predikant beroepen ds. N. Brandsma, te Bunschoten. HAARLEMSCHE FANFAREVEREENIGING „VOOR ONS GENOEGEN". Naar aanleiding van het twee-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging. dir. C. Speets zal op Zaterdag 17 November een feestavond plaots vinden in gebouw Sint Bavo. Door bet corps worden uitgevoerd: Feestmarsch, Mig non, Ouverture, Junita wals, Bruxelles-Lille, Sous de Marron nier Fantasie, Caresse de Fleurs, Gusto-marsch, Fantasie uit de Marta en Festival-marsch. Medewerking verleenen: De humorist Toledo, The Jazz Brothers en het Operettekoor Excelsior welke een revi Ze- schets zal opvoeren genaamd Het Parelsnoer, paarlen uit zeven operettes. Na afloop is er bal. 150 kaarten zijn disponibel gesteld voor werkloozen. DAMMEN. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND Woensdagavond speelde te Haarlem voor bovengenoemde competitie de Damclub Haar lem tegen de Damclub IJmuiden met het vol gend resultaat: Damcl. Haarlem H. W. ZitmanB. Dukel F. A. BerkemeierA. Ligthart Chr. F. Visse—P. Leijte W. van DaalenC. Suijk G. P. HeckH. Diederiks P. van WamelJ. Kramer Th. van WamelF. Basstra J. LycklemaH. Schaap W. StrooJ. Smit G. Eising—C. Bais Damcl. IJmuiden. 1—1 2—0 1—1 0—2 2—0 1—1 0—2 0—2 1—1 0—2 Totaal 8—dj

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2