Jaspar kabinetsformateur in België. Benauwd borst? IVOROL THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. op de financieele berichten Radio-Programma DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND, Weer een katholiek-liberale coalitieregeering verwacht. Hijmans vermoedelijk weer aan buitenlandsche zaken. Nieuwe financiëele en economische volmachten zullen worden gevraagd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Woensdagmiddag is Jaspar. minister van buitenlandsche zaken- in het thans afgetreden kabinet, bij den Koning ontboden. Het onder houd was slechts van korten duur. Na afloop verklaarde Jaspar, dat hij door den Koning belast was met de vorming van het nieuwe kabinet. Jaspar. Jaspar heeft, naar de Tel. verneemt, reeds een aantal politieke persoonlijkheden gepolst en zal zeer zeker weer een katholiek-liberale coalitieregeering vormen. Hij zelf zal daarin premier zonder portefeuille worden en Hij- mans weer belasten met de portefeuille van buitenlandsche zaken. Voorts gelooft men, dat Van Cauwelaert niet als minister zal terug- keeren en dat aandrang wordt uitgeoefend op den oud-premier Theunis, om de leiding van het ministerie van Economische Zaken op zich te nemen. Jaspar heeft er verder krachtig bij den gouverneur van de Société Générale Francqui op aangedrongen, dat hij den post van minister der schatkist aanvaardt. Devèze ■blijft minister van nationale verdediging. Sap leider der financiën. Wat de volmachten betreft, is de nieuwe re geering niet van plan. van de aan het vorige ministerie verleende bevoegdheden gebruik te maken. Zij zal het parlement om nieuwe vol machten voor de financieele en economische maatregelen vragen, alsmede om een motie van vertrouwen. Er kan op het oogenblik bij de Christen-de mocraten en sociaal-democraten een kleine neiging tot toenadering worden geconstateerd Zelfs wordt beweerd, dat, indien het kabinet- Jaspar mocht worden omvergeworpen, deze twee groepen zouden trachten een regeerings- meerderheid te vormen, doch dit zijn slechts geruchten. Ook is het niet juist, dat de oud-premier Van de Vyvere weer actief aan het bewind zal deelnemen Hij verklaarde, dat hij al zijn tijd zal blijven wijden aan de maatschappij voor credietverleening aan de industrie. Nadrukkelijk heeft bij gezegd, dat hij een vastbesloten tegenstander is van inflatie en elke manipulatie op monetair gebied. Ook de afgetreden minister vanZeeland.vice-gouver- neur van de Nationale Bank, heeft door het Blegisch telegraaf-agentschap het gerucht la ten tegenspreken, dat hij een voorstander zou zijn van devaluatie; het officieele agentschap, dat wederom alle devalutie-geruchten tegen spreekt, noemt ook Vandervelde, den socialis- tischen leider, een tegenstander van inflatie. DuitseMaiid Von der Goltz in conflict met dr. Schacht? Reuter meldt uit Berlijn; Volgens economische kringen In in Dultsch- land zal graaf von der Goltz, commissariaal leider van het Duitsche economische leven, binnenkort als zoodanig ontslag nemen, wanneer hij dit niet reeds heeft gedaan. Deze gebeurtenis komt niet onverwacht, zoo ver klaart men. daar er een diepgaand meenings- verschil bestaat tusschen von der Goltz en den minister van Economische Zaken, dr. Schacht. Men gelooft dan ook. dat Schacht op het heengaan van von der Goltz heeft aan gedrongen. Voorts zouden er meeningsverschillen be staan tusschen minister Schacht en dr. Ley. den voormaligen leider van het Duitsche ar beidsfront. Joegoslavië, Talrijke Hongaren uitgewezen den. Van bevoegde zijde wordt, blijkens een Reuterbericht uit Boedapest medegedeeld, dat honderden Hongaarsche onderdanen uit Joe goslavië worden gezet. Aan de grens komen voortdurende grooten getale uitgewezen Hon garen aan. Verder zijn berichten ontvangen omtrent talrijke arrestaties, die de Joegoslavische autoriteiten de laatste dagen hebben ver richt. Naar aanleiding daarvan heerscht hier groote opwinding. De bij de regeering te Belgrado ondernomen diplomatieke stappen der Hongaarsche regee ring worden vruchteloos genoemd Van officieele zijde wordt verklaard, dat de regeering kalm den verderen gang van zaken afwacht, tot de toestand rijp zal zijn voor eventueele internationale stappen Roemenië. i prefectuur overgebracht, waar de niet-ver- dachten onmiddellijk weer in vrijheid werden gesteld. Nader wordt over deze actie gemeld: Het geheele verkeer werd stopgezet en po litie en gendarmen hielden de trams aan, om de passagiers naar hun papieren te vragen Ook In koffiehuizen e.d. werden de bezoekers, mannen, zoowel als vrouwen aan een onder zoek onderworpen Tot degenen die gearresteerd zijn, behooren eenige verdachte individuen, o.m. een Bul- gaarsche terrorist, die op clandestiene wijze uit Hongarije Roemenië is binnengekomen. Het verluidt, dat een groot aantal terroristen uit Hongarije het land is binnengekomen. Nog nimmer zijn in Roemenië razzia's van een dergelijken omvang gehouden. Nergens hebben incidenten plaats gevon- SaargeMed Buerckel legt een verklaring af De Saargevolmachtigde van den rijkskanse lier, Buerckel, heeft betreffende zijn bezoek bij Alcisi de volgende verklaring afgelegd: 1. Tusschen den Duitschen ambassadeur en mij bestaan evenmin verschillen van opvat ting over de Saarkwestie als tusschen mij en het departement van buitenlandsche zaken of welke andere rijksinstanties ook. 2. Het memorandum van Barthou is noch door mij, noch door den Italiaanschen kabi netschef in welken vorm ook ter sprake ge bracht. 3. Over de mijnkwestie is evenmin gesproken. 4. Het zenden van financieele deskundigen is geschied niet ln tegenstelling met den Duit schen ambassadeur of met de verlangens van het departement van buitenlandsche zaken, maar in gemeenschappelijke overeenstemming heb ik persoonlijk nog vanuit Rome telegra fisch het zenden van financieele deskundigen Voorgesteld en na mijn terugkeer door per soonlijke gedachtenwisseling den weg daartoe gebaand. 5. Voor mijn oponthoud in Rome stond al leen één gedachtenwisseling met Alcisi op het program. 6. Dat ik door den Leider uit Rome en naar hem ontboden zou zijn is even leugenachtig als alle overige zoogenaamde constateeringen van de separatistische pers. Ik zal in de toe komst op de berichten van genoemde dag bladen niet meer antwoorden, daar ik van op vatting ben, dat ook de sluwste leugens en lasteringen de hopelooze situatie van de heeren separatisten niet, op welke wijze ook, kunnen wijzigen. Mandsjoekwo. Oliemonopolie thans officieel ingesteld. Volgens te Sjanghai uit Hsinking ontvangen' telegrammen heeft de regeering van Mand- ij oekwo thans officieel het petroleummonopo- lie ingesteld. De desbetreffende wet regelt de oliezaken aldus, dat de regeering van Mandsjoekwo den olie-invoer, de distributie en de prijsregeling op zich neemt. De invoer van buitenlandsche olie is toegestaan voor zoo ver de behoeften van het land dien noodig maken. Buitenland sche oliemaatschappijen kunnen, ingeval zij door het monopolie benadeeld worden, pas sende schadeloosstelling krijgen. Zuid-Amerika Onverzwakte strijd in den Chaco. Gemeld wordt, dat in den centralen sector van den Gran Chaco het krachtig ingezette offensief wordt voortgezet. Japan. Onafhankelijkheidsbeweging op Formosa. Half-officieel wordt medegedeeld, dat het de Japansche politieke politie gelukt is, een geheime organisatie te ontdekken op het eiland Formosa, welke streefde naar binnen- landsch zelfbestuur op Formosa. De organisatie, welke haar zetel te Tainan had, heeft o.m ook geprobeerd zich in ver binding te stellen met organisaties op de Philippijnen. In het geheel zijn 41 personen earresteerd. Engeland. Politie houdt een razzia onder de vreemdelingen. Een groote politie-actie is gisteren in Boe karest en geheel Roemenië ten uitvoer gelegd ter controleering van de papieren der buiten landers. In Boekarest stelden zich groote af- deelingen politie op de belangrijke verkeers punten op, om dit onderzoek ten uitvoer te leggen. Het ging er hoofdzakelijk om na te gaan of de vreemdelingen verblijfsvergunnin gen bezaten. Ongeveer 400 personen, welker papieren niet in orde waren, werden naar de Chamberlain stelt commissa rissen voor het bedrijfsleven aan. Neville Chamberlain heeft gisteren in het Lagerhuis bekend gemaakt, dat de regeering besloten heeft twee commissarissen met uit gebreide volmachten te benoemen en wel een voor Engeland en Wales en een voor Schot land, die hun geheelen tijd zullen wijden aan het organiseeren en het opstellen van plan nen ter vergemakkelijking van de economi sche ontwikkeling en sociale verbetering. De commissarissen zouden de bevoegdheid krij gen ter beschikken over gronden voor de ten uitvoerlegging der plannen Eden dementeert de berichten over Ribbentrop's missie. In het Lagerhuis zijn heden vragen gesteld betreffende het onderhoud van Eden met Von Ribbentrop. De Lord-Grootzegelbewaar- der antwoordde hierop: Meer dan een vriend schappelijk onderhoud is het niet geweest. Er is ons geen enkel nieuw voorstel gedaan Een nieuwe ontwikkeling van zaken is niet aan wezig. Het Amerikaansche plan tot beperking der particuliere wapenfabricage. Hugh Wilson op weg naar Mussolini. De Amerikaansche gedelegeerde Hugh Wil son is gisteravond uit Londen naar Rome ver trokken, waar hij met Mussolini het Ameri kaansche plan in zake een beperking van den handel in wapenen zal bespreken In Britsche kringen gelooft men, volgens Reuter, dat dit plan veel verder gaat dan de Britsche denkbeelden op dit punt. Het schijnt n.l. niet slechts een controle op den uitvoer van wapenen en munitie te omvatten doch ook een controle op de vervaardiging daarvan en op de financieele gestie der fabrieken van wapenen. Het wordt betwijfeld, of deze denkbeelden in Britsche kringen instemming zullen vinden. R.-K. Vredesbond. „Wij, Katholieken en het dreigend oorlogsgevaar". Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dat die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. (Adv. ingez. Med.) WAAROM EGON KISCH NIET IN AUSTRALIë TOEGELATEN WORDT. CANBERRA 14 November (Reuter). De uitgeg weken Duische schrijver Egon Kisch mag niet in Australië aan land gaan, ten gevolge van een geheim rapport door den regeering ontvangen, verklaarde Menzies, d- procureur-generaal in het Huis van Afge vaardigden. Menzies weigerde den inhoud van het rap port mede te deelen, doch het is hetzelfde, op grond waarvan hij uit Engeland is uitge wezen. DE AMERIKAANSCHE REGEERING ALS CREDIETGEEFSTER. President Roosevelt heeft een commissie in gesteld onder voorzitterscha-p van minister Morgenthau, welke tot taak zal hebben om alle werkzaamheden der regeering als crediet- geefster te coördineeren, aldus meldt Reuter uit Washington. Algemeen wordt aangenomen, dat deze maatregel den aanvang befceekent van een aaneensluiting van. de verchillende instellin gen, die door de federale regeering zijn ge schapen. Beoogd zou worden de nood-organi saties" zooveel mogelijk over te nemen. Een frissche mond mei wiiie ianden door De Nederlandsche Tandpasta MWAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" (Adv, Ingez. Med.) De afdeeling Haarlem en Omstreken van den R.-K. Vredesbond in Nederland vergader de Woensdagavond in het gebouw St. Bavo in de Smedestraat, onder leiding van den heer L. H. Povel, voorzitter der afdeeling. Bericht van verhindering was o.m. ingeko men van Mgr. Möllmann en Plebaan Wester woudt. De voorzitter deelde mede, dat een reorga nisatie van den Bond noodig is. Vele afdeelin gen zijn nl. ontevreden over gebrek aan acti viteit bij het Hoofdbestuur, bestaande uit eer 20-tal vooraanstaande Katholieken, die echter op ander terrein reeds zooveel te doen heb ben. dat hun voor liet voeren van actie niet genoeg tijd overblijft. In dezen geest is eer adres aan het Hoofdbestuur gezonden, dat de zaak op een Zaterdag jl. te Utrecht gehouden vergadering besproken heeft. Besloten is, ii Februari te Rotterdam 'een algemeene verga dering te houden, waar teder zijn wenschen zal kunnen uiten. Intusschen zijn reeds uit het Hoofdbestuur getreden: Pater Mr. Dr. Beaufort, het Kamer lid Henri Hermans en Prof. Dr. Raaymakers Het aantal leden der afd. Haarlem bedraagt slechts 300. veel te weinig, aldus spr., voor een stad met meer dan 50.000 Katholieken. Spr. deed een krachtig beroep op de medewerking der Haarlemsche Katholieken en verdere be langstellenden voor den uithouw der afdee ling. Men denke er aan, dat aan den Bisschop van Haarlem op den stichtingsavond der af deeling beloofd is, te maken dat de afd. Haar lem spoedig een der bloeiendste afdeellngen zou zijn. De heer Povel deed ook een beroep op de medewerking der eeestelijken. Hierna was het woord aan den weleerw heer Henri de Greeve. voor het houden var een rede over: „Wii. Katholieken en het drei gend oorlogsgevaar". 't Is dwaas, aldus spr.. dat er propaganda moet worden gemaakt voor den vrede! Toch ziin er in den loop van de geschiedenis telken1 13 laren oorlog geweest oo één jaar vrede! Verschillende oorzaken kunnen er voor oor log zijn: expansiebehoefte, rassenhaat en ras- senbranie, honger naar goud of naar tin, geld demonisme. Er is dus een organisatie noodig, die hier tegen ingaat. In de eerste plaats komt het aar op dogmatisch inzicht en opvoeding tot den vrede. Spr. protesteerde er tegen dat Rusland i' toegelaten tot den Volkenbond. Hieruit blijkt dat de principes niet deugen. In Genève i' het een vertooning, een „ponnen kast", niet/ anders. Zóó is het in Europa altijd gegaan alle congressen enz. die het „evenwicht" Europa ten doel hadden. Het gepraat, van di Europeesche diplomaten ging telkens weer h bloed ten onder. 't. Ls alles feilbaar menschen werk geweest, 't. Laatst ziin wii nu teleurge steld in den Volkenbond. Resiftaten ziin niet bereikt. Inplaats van het beginsel „ontwape ning" is gekomen de vraag: gecontroleerde of ongecontroleerde bewapening! Het verdrag van Versailles is een monumen van haat. Voorbij is de tijd waarin men den oorlog beschouwde als een staalbad voor het lichaam en een Ijzerkuur voor de ziel: „wij verdoemen de krijgsromantiek". Spr. gaf een welsprekende en striemende beschrijving van de oorlogsellende en de oor logsgevolgen en het onzegbaar oorlogsleed. Het allereerste werk van den Vredesbond en van de vredesbeweging in 't algemeen zal ziin den god van den oorlog van ziin voetstuk te halen. Nieuwe normen, nieuwe inz'chten moe ten er komen, de massa moet worden opge voed. Hier is werk voor den Vredesbond! De oorlog beteekent: zedeliiken ondergang De militairen als zij terugkec-ren keeren gedemoraliseerd terug van den smeerboe1 achter de fronten en de hel der loopgraven Van de zoogenaamde ridderlijkheid blijft ir den massamoord niets over. Spr. wekte de aanwezigen op tot den Vre desbond. toe te treden en er anderen ln te brengen totdat er een wereldbeweging za' ontstaan zijn, die de oorlogsdemonen kan neerslaan. Maar men ga niet roepen: „Er komt oor log! Er komt oorlog!" Dit is een verderfelijk pessimisme, dat juist oorlog zal ktmnen doen ontstaan. Men zegt, dat oorlog een „natuurverschijn sel" Is. Onzin! Strijd is een noodzakelijk verschijnsel in de natuur, niet oorlog; strijd, zooals die pracht kerels, die luchtduivels, die met de Uiver Mel bourne bereikten, met de elementen voerden' De 19e eeuw heeft de slavernij afgeschaft waarom zou de 20e eeuw de afschaffing var den oorlog niet weten te bereiken? Dat moet het werk van de vredesbonders ziin! De 87-jarige mej. Peeters voerde vóór de pauze nog kort het woord. Naar haar oordee1 is er een comité noodig, dat zich er op toe legt. de jeugd voor den vrede te winnen. Drie jaar geleden, bij de oprichting der afdeeling werd haar beloofd, dat die wensch zou worden ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. WEER EEN ONTVOER INOSDRAMA IN DE VEREEN. STATEN. NASHVILLE, 13 November (Reuter) In een ondiepe sloot in de omgeving van het 'uberculoseziekenhuis is het naakte lijk ge vonden van een blank meisje, naar men ver. moedt van het zes-jarige meisje Dorothy Ann, dat twee maanden geleden is ontvoerd.' vervuld, maar er ls niets van gekomen. Spr. deed een hartstochtelijk beroep op de Ka tholiek emoeders, zich tot een kern te ver eenigen, om de vredesgedachte te brengen aan haar kinderen, onder de jeugd. Wil mem geen speciale Katholieke organisatie, dan wende men zich tot „Volkenbond en Vrede", die zulk een organisatie van moeders reeds kent. De oorlog moet vermoord worden! (Luid en lang applaus). Na de pauze zei de heer de Greeve dat men ook teleurgesteld is in de democratie. Handige politici weten ook de democraten te spannen voor den oorlogswagen. Ook is de menschheid teleurgesteld in het nationali teitsbeginsel, het z.g. zelfbeschikkingsrecht van de volken, dat meer aanleiding geeft tot internationale ruzies dan tot vrede. Hoe zal men met het nationaliteitsbeginsel ooit een oplossing vinden voor de loopende conflicten tusschen de volken in den Balkan, tusschen Groot-Russen en Klein-Russen, tusschen zoo vele andere volken? Het wordt alles geknutsel van diplomaten! De vrede is niet een quaestie van politiek, maar een quaestie van leven! Vrede is: met elkaar samenwerken, niet: tegen elkaar opwegen. Daarom is de strijdende kerk het vredes-instituut, de kerk, die strijd tegen den dood en vóór het leven, die staat boven alle natlonaliteitsquaesties. De kerk aanvaardt het vaderland, maar niet het zelf-isolement van een volk, zij houdt natie, staat en mensch heid zuiver uit elkaar. De voorzitter deed het voorstel, dat de afd. Haarlem op de a.s. algemeene vergadering het idee van mej. Peeters: een Moederbond, zal trachten te bereiken. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. VRIJDAG 16 NOVEMBER. „Hè." riep Sim. „kijk Thijs, daar komen twee personen aanhollen! Kijk, daar, hier vlak bij." De personen, die daar zoo nader holden je begreep het natuurlijk reeds waren de twee booze kabouters. „Zoo," riep Kas, toen zij genaderd waren, „zeg, kerels, ik raad Je aan om je bagage bij elkaar te pakken en geef het dan maar gauw hier!" Weg was nu Thijs' en Sim's pret op diefstal waren zij heusch niet belustl „Ga weg, leelijke kobold," riep Thijs, „en laat ons met vrede!" HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Voordracht door Adolf Bouwmeester. 10.35 Eddy Walis en zijn orkest. 11.00 Voordracht door Adolf Bouw meester. 11.30 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 12.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.30 Voordracht door Marie Holtrop. 3.00 Rede mr. G. J. Salm. 4.00 Sluiting. 4.00 VARA-Knipcursus door Mevr. A. Blankenvan Kuyk. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Na Schooltijd. Oome Keesje beleeft nieuwe avonturen. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De Zonnekloppers olv. Cor Steyn. 6.15 De Fliere fluiters o.l.v. Eddy Walis. 6.45 Gramofoon muziek, 7.00 Orgelspel door Joh. Jong. 7.28 Overgang naar den versterkten zender. 7.30 „Geordende productie en distributie". Lezing door Dr. Ir. Th. van der Waerden. 7.50 Gra mofoonmuziek. 7.57 Herhaling S.O.S.-berich- ten. 8.00 VPRO. Cursus: Drie levensbeelden uit de Evangeliën. Spr. Prof. Dr M. C. van Mourik Broekman. 8.30 Concert door Agatha Rengers, zang en Maurice van IJzer, piano. 9.00 Cursus Eros en Agape. Spr. Dr. E. B. A. Poortman. 9.30 Vervolg concert. 10.15 Declamatie door Claudine Witsen Elias. 11.00 VARA. Jazz muziek. 11.15 Orvitropia olv. Jan van der Horst. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politie berichten. 12.15 KRO-orkest olv. Johan Ger ritsen. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 KRO- Kamerorkest olv. Johan Gerritsen. 3.00 Gra- mofoon-opera-concert. 3.40 Lekepraatje over slangen door J. A. Klokke. 4.00 Verzorging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 5 00 Landbouw- crisiswetten. Lezing door Th. Arts. 5.30 KRO- Boys olv. Piet Lustenhouwer. 6.15 Gramofoon muziek. 6.30 KRO-boys. 7.00 Politieberichten. 7.15 „Oude volksgewoonten in den najaars- en wintertijd" door J. H. Nannings. 7.35 Gramo foonmuziek. 8,00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoon muziek. 8.15 uitvoering door de R.K. Haarlem sche Oratorium Vereeniging mmv. Ankie van WickevoortCrommelin, sopraan, Jo van der MeentWalter, alt, Evert Miedema, tenor en Bas de Groot. bas. Het Utrechtsch Stedelijk orkest, het geheel o.l.v. Hubert Cuypers. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Het Orkest Dajos Bela. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Dajos Bela. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Hollandsche avond. Hollandsche Ra diocabaret. 8.20 Zangdeclamatie door Ma- riette Serlé. 8.40 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 9.05 Zang declamatie door Mariette Serlé. 9.15 Gramo foonmuziek. 9.30 Hilleconcert. 9.45 Bekende ouvertures en walsen door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. I.30 Orkestconcert olv. Paul Douliez. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Pianorecital doar den heer Delcour. 7.35 Accordeonrecital frpv den heer Loriaux. 8.20 Symphonieconc/rt. Nederlandsche muziek. 9.35 Idem. 10.3^, Ge vraagde gramofoonplaten. 10.45 Het Original Varia dance orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Omroeporkest olv. Paul Gason. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Concert. 6.35 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 7.35 Voortzetting orkest concert. 8.20 Pianorecital door den heer v. d. Broeck. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. II.20 Harald Andersen's ensemble. 2.20 Louis Preil's instrumentaal ensemble. 7.30 Gramofoonmuziek. 9.35 Thoger Rasmussen zingt liederen. 9.55 Borge Christiansen's dansorkest. BERLIJN 357 M. 3.20 Omroeporkest olv. Otto Frickhoefeer. .00 Georg A. Walter, tenor zingt. 8.05 Hoor spel. 8.55 Kleine omroeporkest olv. Willy Stei- ner. 9.40 Concert. Ludwiga Kuckuck zingt. HAMBURG 332 M. 10.50 Het Fredo Nieman-blaasorkest. 3.20 Feestconcert 6.20 Concert door Annelies Rust, zang en Erich Rust, piano. 9.40 Muzikaal tus- schenspel. 10.20 Omroeporkest olv. Adoif Sek- KEIJLEN 456 M. 11.20 Albert Harnisch bespeelt het bioscoop orgel. Het omroepschrammelkwartet. 12 20 Het Duisburger Volksorkest olv. Werber Gassmann. 4.35 Maria Trunk, sopraan zingt liederen van Prof. Richard Trunk a. d. vleugel de compo nist. 7.35 Het groote omroeporkest olv. Julius Kuehn. 10.20 Het kleine omroeporkest olv. Leo Eysoldt. Irene de Noiret, piano. DFOTTWTCH 1500 M. 12.10 Het New Victoria Cinema orkest olv. Sydney Phasey. 12.50 BBC Dansorkest olv. Henry Hall. 4.00 BBC Northern orkest. 7.50 Radio Militair orkest olv. B. Walton O'Donnell. 8.50 BBC-Theater-orkest en mannenkoor olv. Leslie Woodgate. 10.35 Dvorakconcert. 11.35 Harry Roy en zijn orkest. ROME 421 M. 3.20 Vocaal concert. 8.05 Capitan Fracassa, opera comique van Mario Costa.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6