HOE SCHIPHOL OP UIVERDAG ERUIT ZAL ZIEN Naweeën van Engeland—Italië. Verklaring a. inqanq stationsgebouw BEROEPSTENNIS. VRIJDAG 16 NOVEMBER T93'4 HSSRCE M'S DSGBES D Sölii HKB99RI VOETBAL. De Italianen zijn in Londen geweest, om tegen de Engclschen te spelen en zij hebben den strijd verloren. Op het kantje weliswaar maar toch verloren, met 3—2. Dit is niet zoo heel erg, behalve misschien voor een Italiaan. Wat wel erg is: de voetbalsport heeft ook ver loren. Op de eerstvolgende vergadering van de Engelsche Football Association zal een lid voorstellen, dat Engeland geen enkelen wed strijd meer tegen een landenploeg van het vasteland speelt, omdat Italië getoond heeft de eerste beginselen van behoorlijk voetbal, spel niet te kennen. Dit is een echt Engelsch denkbeeld. Italië ligt op het „continent". Op dit continent wordt gevoetbald. Als er één land is, dat ruw speelt, dan doen ze het allemaal. Dus, geen enkele wedstrijd meer tegen een continentale ploeg. Als de gemoederen wat tot rust zijn gekomen, wordt wellicht deze soep ook niet zoo heet gegeten als zij wordt opgediend, maar op het oogenblik zucht de voetbalsport toch onder een nederlaag. Want uit alle be richten, ook de onverdacht-objectieve van onzen specialen verslaggever bijv., blijkt wel, dat Italië inderdaad zeer ruw heeft gespeeld. Zoo heel erg verwondert ons dat niet, want bij de wereldkampioenschappen in Mei en Juni van dit jaar waren de rapporten van onpartijdige ooggetuigen niet anders. Wanneer de eer van het land naar hun opvattin: op het spel staat, kunnen de Ita- liaansche voetballers zich niet beheerschen, dat is wel gebleken. En zij zien niet. dat zij juist door die onbeheerschtheid de eer van hun land een veel erger knauw bezorgen dan door de grootste nederlaag, sportief geleden Toen er, na den wedstrijd, aanmerking werd gemaakt op hun spelmethode, toonden de Italianen zich hoogelijk verbaasd. Zij waren zich geen kwaad bewust. Was dit oprecht? Wij weten het niet maar het lijkt ons niet onmogelijk. Italianen hebben nu eenmaal een heel andere natuur dan Engelschen, dan Nederlanders ook. Zij hadden niets onaan genaams bedoeld, zeiden zij, integendeel. En dat kan best waar zijn. Intusschen, nogmaals, de voetbalsport heeft door dezen wedstrijd internationaal een leelijke deuk gekregen en de geleidelijke toe nadering tuisschen F. I. F. A. en F. A. niet minder. De Engelsche courant, die vandaag voor ons ligt, schrijft onder een enormen vetten kop van dezen inhoud: Match van gebroken botten! Het is niet eens zoo overdreven. De geheele Engelsche ploeg is gewond behalve doelman Moss- en de back Male. Arsenal krijgt dus twee van haar zeven spelers in ongerepten toestand terug. Maar Brook van Manchester City heeft een gebroken elboog, Hapgood, de back, een gebroken neus, Drake, de center voor een gekneusde schouder. De andere zes zijn er minder erg aan toe, maar van elk hunner is het heel dubieus, of zij dadelijk weder zullen kunnen spelen. De Italianen zijn er ook niet geheel onge havend afgekomen. Verscheidenen hinkten bij het instappen in den trein en Monti, de spil, die reeds na 6 minuten moest uitvallen heeft een kleine teen gebroken. Het ruwe spel der Italianen kwam vooral voor in de eerste helft van den strijd. Met de rust stonden zij 30 achter. In de tweede helft speelden zij veel netter, daardoor ook veel beter en haalden op tot 32, niettegen staande hun zware handicap van 10 man tegen 11. Dit is zonder twijfel een geweldige prestatie, die ook door de Engelschen als zoo danig wordt erkend. Als de Italianen nu uit dit verband tus-schen behoorlijk spel en spel peil eens een leering konden trekken. Dan brengt deze strijd voor hen nog een over winning. Om den K. N. V. B.-beker. V. U. C.—V. S. V. (2—5) V. S. V. voelde zich op het verlichte V. U. C. terrein goed thuis en bezorgde aan V. U- C. een behoorlijke nederlaag. V. S. V. pakt direct goed aan en is daardoor het meest in den aanval. Dommers wordt al spoedig aan het werk gezet, doch hij geeft voorloopig niet thuis. De verdediging van V. S. V. heeft voorloopig weinig moeite om aan de vrij tam opgezette V. U. C.-aanvallen het hoofd te bieden. Wanneer De Haas goed door zet, werkt Wlerts den bal in eigen doel. V. S. V. komt hierdoor goedkoop aan de leiding (01). V. U. C. begint de zaken thans veel beter aan te pakken. Vooral de spil Van der Wildt zorgt er voor, dat het spel thans meer naar de V. S. V. helft verhuist. Wanneer van Gelder den bal in zijn bezit krijgt, brengt hij de partijen op gelijken voet (11). De V. S. V.-junior De Haas maakt op de linksbuiten plaats een heel goed figuur; hij belooft in de toekomst een speler te worden van wien V. S. V- nog heel veel plezier kan be leven. V- S. V. begint de tweede helft zonder Hille- kamp, voor wie De Koning invalt, Van der Griendt speelt nu weer op zijn oude plaats. Van Zutphen gaat linkshalf spelen en De Ko ning rechtsbinnen. Dommers in het V. U. C. doel maakt een heel wat minder betrouwbaren indruk, dan Michel, Tien minuten na de hervatting moet hij zwichten voor een schot van Van der Lugt, die een keurig toegespeelden bal van De Ko ning benut. (12). Als V. U. C. in den aanval is, maakt een harer spelers hands. Sterk neemt den vrijen trap en kogelt hard in (13). Al spoedig heeft De Koning met een voor zet van Dc Haas succes (14). Uit een straf schop verkleint Van Gelder dan den achter stand (24). V. U. C. komt dan sterk in den aanval. De V. S. V. verdediging is echter in goeden vorm; er is dan ook voor de V. U. C. voorhoede geen doorkomen aan. Sterk weet met een goed schot den stand op 25 te brengen, waarmede het einde komt. AJAX WINT IN ENGELAND. Donderdagmiddag heeft Ajax te Londen ge speeld tegen een tamelijk sterke ploeg van de Islington Corinthians, en met 60 gewonnen. iiiHiiiiiiiiiiiiMiiiMimmiiwm—lüumwiBiiiiiiiiiin R. C. H—H.F.C. (Derde ronde K.N.V.B.-beker) Voor dezen bekerwedstrijd zijn de elftallen als volgt samengesteld: r. c. n Kos, Prevost Sr., Kors, Berg. Ruls, Prevost Jr. Paape. Slot. Van der Horst. Kedde. Hartendorp (Krom en Van der Meulen zijn vervangen resp. door Kors en Paape, terwijl Slot den geblesseerden Houkes vervangt). H. F. C.t Wepster, Hagenaar, Koper, Höck, Twiss. Denijs. Kruyer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. Deze wedstrijd begint te twee uur. Scheids rechter is de heer J. J. Grootmeijer. STORMVOGELS—R. F. C. Stormvogels komt uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Prins, Tol, Fijen, Geerts, v. d, Steen, Effern, Schippers v. d. Kuyl. E. D. O.—HILVERSUM. Voor den K. N. V. B.-beker speelt E. D. O. Zondag met het volgende elftal: De Waard, K. Zandstra, Boeree, Perukel Sr., Koppen, Oomen, N.N., Van Geemen, Goemaat, Perukel Jr., Kelder. E. D. O. 2—H. F. C. 2. Op het E. D. O.-terrein wordt deze wedstrijd Zondagmorgen 11 uur voor de reserve eerste klasse gespeeld. E. D. O. II komt als volgt uit; Van Rcon. G, Zandstra, Van Weeren, Steffens, Kloos, Bos, P. Perukel, Kollerie, v. d. Putten, N. N., Spek. AJAX 2—STORMVOGELS 2 Stormvogels vertrekt met' De Vries, Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Weij, Spruyt, Van Pel Jr., Rijkeboer, De Back, Van Pel Sr. v, d. Steen. Drake (midden, wit shirt) scoort het derde Engelsche doelpunt. Het D.I.O.-elftal, dat Zondag tegen T.H.B. uitkomt, is als volgt samengesteld: K. Offenberg H. v. Leen P. de Wildt J. Roodselaar, B. v. Dansik, J. de Nieuwe E. Smit, J. Poelgeest, F. L. Witkamp, G. de Nieuwe, H. v. Ham ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Telefonia deed j.l. Zaterdag mooi werk, door SIZO in eigen huis met 31 te kloppen. Dit was de derde overwinning in successie van de Telefoonmenschen. Het gaat deze club thans heel wat beter, dan het vorige seizoen. Tweede Jeugd wist van een door invallers verzwakt Kennemerland met 20 te winnen, waardoor Mooi es. de derde plaats op de rang lijst bezetten. Ook IJ. F. C. heeft het tegen Zeevogels niet tot een overwinning kunnen brengen, de thuisclub bleef met 4—2 de baas. V. V. IJ. I sloeg het tweede elftal met 71, hetgeen we geen verrassing kunnen noemen. In de tweede afdeeling handhaafde Z. S. V. haar sterke positie op de ranglijst door Ken nemerland 3 te kloppen. De prestaties van V. V. R. A. vallen ons geducht mee; nu werd weer van Zeevogels 2 gewonnen, waardoor de amb tenaren voor Z. S. V. een ernstige bedreiging gaan vormen. Floralia boekte haar eerste suc cesje door tegen het sterke Kennemerland 2 gelijk te spelen. De Hillegommers vinden hun weg wel. In de laatste afdeeling kreeg V. E. W. haar eerste nederlaag te slikken, nl. tegen V. V. B. met 42. Voorloopig behoeven de V. E. W.'ers zich nog niet bezorgd te maken, ze hebben nog een veiligen voorsprong. Voor Zaterdag heeft de competitie-leider het volgende programma samengesteld: AFDEELING A: IJ. F. C.—V. V. IJ. I TelefoniaKennemerland Tweede JeugdV. V. IJ. 2 AFDEELING B: Z. S. V.—V. V. R. A. Kennemerland 2S I. Z. O. 2 uitgesteld FloraliaKennemerland 3 Zeevogels 2Ulysses AFDEELING C: S. I. Z. O. 3—V E. W. Ulysses 2Kennemerland 5 V. V. IJ. 3Kennemerland 4 V. J. B. 2Kennemerland 6 V. E. W. 2—V. V. B. Op het Stormvogels-terrein wordt de Dlaat- selijke ontmoeting IJ. F. C—V. V. IJ. gespeeld. Gelet op de tot heden bereikte resultaten, zouden we den bezoekers de beste kansen ge ven. Telefonia is de laatste weken zoo op dreef dat we dit team ook den zwaren wedstrijd te gen Kennemerland wel zullen zien winnen. lOO 150 200 250 M genoodigden I b. ingang sta)ionsgebouw genoodigden II c. toegang tribune genoodigden I I I Parkeerterrein N oord Deze teekening geeft een beeld van 't resul taat der metamorphose, die Schiphol bezig is te ondergaan voor den Uiverdag. Hier is de toestand weergegeven zooals hij zal zijn op Woensdag, de volgende week. Het parkeerterrein voor autobussen is, zoo als men ziet, op het terrein zelf, op het link- sche deel van den steenen vloer. Deze bevoor rechte positie hebben zij te danken aan hun zwaarte, want de kans is niet gering dat de loge gevaarten in dezen tijd van het jaar met regen en nattigheid, op parkeerterreinen van gras zóó goed zouden aarden, dat zij erin zou den wegzakken Naast de parkeerplaats voor autobussen vindt men de tribunes A. en B. en in een rech ten hoek, evenwijdig aan het gebouw, de tri bunes C. D. E. F. Het gebouw en een deel van tribune A. is voor genoodigden bestemd. Recht naast het gebouw is tribune G., daar voor de eerste rang en aan de rechter lange zijde, ziet men in een hoek den tweeeden en derden rang. Tusschen deze rangen en de tribune F. is een ruimte waarover de Uiver naar het middenterrein en het podium kan taxiën. Op den voorgrond ziet men een van de vier pontonbruggen, die de genie voor deze gelegen heid geslagen zal hebben. De consumptietent jes waar het nationale eten op dezen natio- nalen dag te verkrijgen is, (snert heet dat), zijn met een kruisje aangegeven en ook de parkeerplaatsen zijn duidelijk gemerkt. Binnenkort zuilen wij een kaartje geven van de verkeersregeling op de wegen rondom Schiphol. De Tweede Jeugd kan o.i. zonder veel moeite de V. V. IJ.-reserves verslaan. In de tweede afdeeling is de ontmoeting tus schen Z. S. V.—V". V. R. A. van het grootste belang Winnen de bezoekers dezen wedstrijd, dan staan de partijen nagenoeg gelijk; het blijft in dat geval een vraag, wie tenslotte met het kampioenschap zal gaan strijken. Slaagt de thuisclub er echter in de overwin ning te behalen, hetgeen wij trouwens ver wachten. dan staan de spelers van Halfweg voorloopig onbedreigd aan den kop der rang lijst. Floralia dat haar eersten thuiswedstrijd op het Hiilinen-terrein speelt, zal wel in staat zijn Kennemerland 3 een nederlaag toe te brengen. Zeevogels 2 zal vermoedelijk tegen het be zoekende Ulysses de vlag moeten strijken. Afdeeling C is wederom uitgebreid, daar in middels ook V. E. W. 2 nog tot het competitie verband is toegelaten. Hoewel wij deze uit breiding toejuichen, vreezen we toch, dat daardoor het vlotte verloop der competitie in het gedrang komt. Er moeten in totaal 18 wed strijden worden gespeeld, waarvan V. E. W. 2 er nog geen enkelen heeft afgewerkt; Ulysses 2 heeft nog 17 wedstrijden voor den boeg. Al léén indien de weersomstandigheden gunstig zijn en er beslist elke week wedstrijden voor deze elftallen worden vastgesteld, kan men c.a. half April gereed zijn. In afdeeling B is Floralia ook een aantal wedstrijden op de andere ploegen ten achter. Het verloop in de eerste afdeeling is zeer gunstig; er blijft nog tijd genoeg over voor de ontmoetingen om den Kennemerland-beker en de proefwedstrijden ter samenstelling van het H. V. B.-elftal. Nu Austin ook De Amerikanen Lott en Stoefen zijn beroeps tennissers geworden, 's werelds sterkste spe ler van het oogenblik Perry schijnt er hard over te denken, hun voorbeeld te volgen en. nu vernamen wij, dat Austin, de ongeëvenaar de stylist, die eunkele dagen geleden nog ia Amsterdam speelde, zeer waarschijnlijk ook tot het professionalisme zal overgaan. Wij zul len ons niet opnieuw in beschouwingen bege ven over de oorzaak van deze beroepsneiging bij 's werelds sterkste tennissers. Alleen maar constateeren, dat de beroepsafdeeling lang zamerhand wel bijzonder sterk wordt en de amateursport zijn beste krachten snel ver liest. Dat is wel erg jammer. Engeland heeft het bezit van den Davis Cup te danken aan Perry en Austin. Zullen anderen, Lee, Hughes enz. hem het volgend jaar moeten verdedigen? Toen Suzanne Lenglen. Vincent Richards enz. prof. werden, waren zij uitzonderingen, maar sinds Tilden den stap heeft genomen, is het gaan regenen, waar het eerst druppelde. En het komt ons voor dat het „open" ten niskampioenschap niet ver meer in de toe komst ligt. BILJARTEN. CLUBKAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN. De biljartclub der .,Sociëteit-Vereeniging,, ontving Woensdagavond voor het clubkampi oenschap van Nederland in die klasse het B- team van „Anti Poedel" uit Zaandam. Wederom toonden de Zaanlanders zich de sterksten. De kopspeler maakte de eerste par tij in voor deze klasse sterke partij met groo- ten voorsprong uit. Ook de twee volgende ontmoetingen verliepen onbedreigd voor de Zaanlandei-s. In de laatste partij was de Haarlemmer van het begin af tot bij het einde voor, doch toen kreeg zijn partner nog een kans, die hij be nutte, om de 30 punten vol te maken en zoo doende den stand te brengen op 40 voor „Anti Poedel", waardoor deze vereeniging nog een goede kans in den eindstrijd van deze klasse krijgt. SCHAKEN HAARL. SCHAAKGEZELSCHAP I— ZAAND. S. C. I. In de competitie van den Noord-Holland- sche Schaakbond le. klasse werd Dinsdag avond bovengenoemde wedstrijd gespeeld. De uitslag luidt: H.S.G. I: Z.S.C. I: G. KrooneC. de Galan R. A. G. Davidson—C. J. Hubach G. BollebakkerW. Schvenhoven A. S. KatanW. de Jong B. J. v. d. VeldenW. Brinkman F. PutsJ. Starreveld J. K. VeurmanD. Bakker G. de BruinK. Bolding J. MarwitzA. Gijtenbeek P. T. Stol—Th. Petiek Voorloopige uitslag Vt—V* afgebr. 1—0 Vi-Vz 1—0 1—0 1—0 Vz-Vz 1—0 1—0 iy2-v/2 IJSHOCKEY. Nederlandsche IJshockey Bond Trainer voor de Nederlandsche spelers. In samenwerking met de directie van de Nederlandsche Sportfondsen IJsbaan te Am sterdam is door het bestuur van den Ned. IJshockey Bond besloten een trainer voor de Nederlandsche spelers te benoemen. Hiertoe is voorloopig voor een maand uitgenoodigd de bekende Oostenrijksche internationale speler en arbiter H. Weinberger, die op de Amsterdamsche kunstijsbaan de training zoo spoedig mogelijk zal beginnen. DAMES-HOCKEY. JEUGD-COMPETITIE. Rood en Wit—B.D.II.C. (4—1). Rood en Wit was in de meerderheid; zij won met 41. De ruststand was 2—1. SCHAATSENRIJDEN HET KUNSTRIJDEN OP 24 EN 25 NOVEMBER TE AMSTERDAM. Aan het kunst- en schoonrijden zal bij de feestelijke opening van de Amsterdamsche Kunstijsbaan op 24 en 25 November een voor plaats ingeruimd worden. De beste Holland- sche schoonrijdsters en schoonrijders zullen op beide dagen uitkomen, o.a mevr. de 3oer- Blaauwboer, mej. J. J. van Wijngaarden en de heeren E. Cantenbach en J de Waal. Van de buitenlanders van bekende repu tatie noemen we de oud-wereldkampioenen paarrijden Hansi Kast en Otto Kaiser, die ook Donderdagmorgen bij het ingebruikstellen van de baan reeds blijken van hun knnnen gaven. Voorts zullen aan dit ijsfeest luister bijzet ten Liselotte Landbeck. tweede in het wereld kampioenschap kunstrijden voor dames.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14