De weg terug. Het $'dm$ëj-kste Jaspar toch niet geslaagd. 52e Jaargang No. 15767 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 16 November 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden Z3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72)4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13682 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ175, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250 -, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 16 November. Het Stoute Vasteland. v Zooals algemeen bekend mag heeten zijn de Engelschen, in overgroote meerderheid al thans, niet zoo erg best op de hoogte van het geen zij aanduiden als „the Continent", of nog liever als „Europe". Daarmee bedoelen zij: het vasteland van Europa. De nationalis tische zelfverheerlijkings-mode. die thans zoo sterk door de wereld vaart, heeft hen ten allen tijde vervuld. Objectieve beoordeelaars hebben dit veelal toegeschreven aan het feit, dat zij op een eiland wonen, en zij vonden voor deze mentaliteit de term „insularity", die men vrijelijk zou kunnen vertalen met „eilanderig- heid". Er zijn tallooze staaltjes van deze gees tesgesteldheid bekend. Zij minderde ietwat in de eerste jaren na den oorlog, maar in den laatsten tijd is het, onder den invloed van de bovenbedoelde mode, weer erger geworden. Het gevoel dat men zoo vreeselijk superieur is aan alle andere volken ter wereld kan tot uit latingen leiden, die deze volken hoogelijk amuseeren, en zoo heeft kort geleden zelfs de eerwaardige „Times" nog een golf van hilari teit over het minderwaardige vasteland doen gaan, teen zij boven een bericht zette: „Hevige storm in het Kanaal. Het Continent geïso leerd"waarmee ons dan eigenlijk werd duidelijk gemaakt, dat we door dezen storm van de Beschaving, de Cultuur enz. tijdelijk waren afgesloten. Een kleinigheid, zult u zeg gen, zoo'n titel boven zoo'n berichtje, maal ais uiting van Engelands voornaamste dag blad is hij tcch kenmerkend. Vanmorgen de Engelsche dagbladen be schouwend, valt mijn oog op een nieuw en evenzeer vermakelijk staaltje. Op de eerstvol gende aigemeene vergadering van de Foot ball Association zal door een der vereenigin- gen voorgesteld worden, geen wedstrijden meer te spelen tegen Continentale elftallen, omdat de Italianen zoo ruw gespeeld hebben in hun match tegen Engeland op Highbury De Engelsche pers vermeldt dit met kenne lijke voldoening en instemming. En u ziet er uit dat Adolf Hitler, die alleen maar gelijk- schakelt binnen Duitschlands grenzen, nog maar een bescheiden schakelaartje is. In En geland schakelt men. voortdurend en op alle mogelijke gebieden, het heele Continent ge lijk. Las ik nog niet onlangs, ook in een En gelsche krant, dat als men in Engeland rij vaardigheidsproeven voor automobilisten wou invoeren men vooral niet „het Continentale systeem" moest toepassen? Ik wreef mijn oogen uit en vroeg mij af, wat dat zou zijn. Het bleek dat men de Fransche rijvaardig- heidsproeven onderzocht had. Die waren niet afdoend genoeg, van andere wist men niets. Klaar was derhalve Kees! Het „Continentale systeem" was weer vastgesteld en te licht be vonden! Zoo gaat het nu ook weer met de voetbal lerij. De Italianen, die volgens alle (ook Hol- landsche) verslaggevers ongeloofelijk ruw schijnen te hebben gespeeld, hebben daarmee voor de Engelsche mentaliteit vastgesteld, nat alle Continentale elftallen ongeloofelijk ruw spelen. Nu verwacht ik niet dat, als de Football As sociation het bewuste voorstel mocht aan nemen, het continent er zich veel van aan zal trekken. Het is op internationaal sportge bied aan Engelsche afwezigheid gewend. De Engelschen hebben zich nooit bij de Europee- sche voetbal-federatie willen aansluiten, even min bij de hockey-federatie, de roeisport- federatie enz. Zij zijn een beetje èigendomme- lijk in die dingen, en daar is men allang aan gewend zonder er zich verder druk over te maken. Ook kunnen we ons hun boosheid over de Italiaansche voetballers wel voorstellen na de prettige ervaringen, door vertegenwoor digers van andere landen bij de ietwat-beruch- te wereldkampioenschappen in Italië opge daan. Maar wij Vastelanders hebben hen dan ook niet gevraagd, tegen Italië te gaan spelen. Dat hebben zij zelf op touw gezet en ze hadden vooruit kunnen voorzien, dat er narigheid van zou komen. j Want de huidige Italiaansche mentaliteit is voor internationale sportontmoetingen niet geschikt. Dat is gebleken en het is te verkla ren. Eerder heb ik al eens in deze rubriek aangevoerd, dat internationale sportwedstrij den voortreffelijk voor de internationale toe nadering zijn als zij in zuiver sportieven geest ondernomen worden, maar bepaald gevaar lijk als het tegendeel het geval is. Dan ver bitteren zij alleen maar. En als nu aan zeer eenvoudige, weinig ontwikkelde voetbaljongens zooals die Italiaansche professionals voort durend wordt verteld dat zij niet alleen veel beter zijn dan alle andere naties bij elkaar, maar dat ze bovendien te allen tijde moeten zien te winnen, dan wreekt zich dat. Ik heb gelezen dat de Italianen erg onthutst waren over de critiek van de Engelsohe pers. Ja, dat zal wel echt geweest zijn. Als men de dingen door elkaar gaat halen en de over winning boven alles, ook boven de sportieve reputatie, stelt komen er zulke dingen van. Ook de zeilwedstrijd tusschen Rainbow en Endeavour eindigde in narigheid. Een welda dig voorbeeld op dit gebied was het verloop van de luchtrace LondenMelbourne ik herinner aan de hulp, die de „Uiver" van de Australiërs kreeg maar ja: de sfeer dei- vliegerij is nu eenmaal internationa Ier dan die van eenige andere sport of instelling. Daar kijkt men over srenzen heen. en deze wijde blik beïnvloedt blijkbaar iedereen die er mee te maken krijgt. Bij de voetballers is het nog lang zoover niet. en bij zeer vele men- sc'nen helaas evenmin. Toevallig speelde het Amsterdamsche Ajax op den dag na de Engeland—Italië match ook te Londen. Het deed dat keurig, zooals wel te verwachten was. Er waren niet veel toeschou wers bij maar die vonden het Amsterdamsche voetbal dan ook „pretty", hetgeen u naar be lieven kunt vertalen met aardig, lief, mooi en fraai en in elk geval „vuil spel" uitsluit. En passant won Ajax met 60 (van een amateur- Ha. wij zien ze alweer vliegen, Niet figuurlijk, welverstaan. En niet letterlijk, want daarvoor Zijn zij nog te ver vandaan. Maar, wij zien ze toch weer vliegen. In gedachten, ver en snel, Met ons geestesoog als 't ware, Kon, enfin, u snapt me wel. Holland spuwt reeds in de handen, Als ik het zoo zeggen mag, Schraapt de keel reeds voor het juichen, Op den grooten Uiverdag. Voelen velen de verdeeldheid In ons landje als een crime, Op het punt van onzen Uiver Is de stemming unaniem. Zóó snel als zij weggegaan zijn, Komen zij wel niet terug, Maaa-, al zijn wij ongeduldig, Het gaat toch nog vliegensvlug. Holland wordt straks tot Schipholland, En idat is wel vreemd) zoodra 't Vliegend viertal aan den grond zit, Roepen wij het hardst hoera. Dan weerklinkt het door ons landje Met één daverende stem: Kampioenen Londen Melbourne Dat beteekent K. L. M. P. GASUS. voor het minderwaardige Vasteland de Ita liaansche ramp niet meer zal kunnen ver hoeden. Vooruit dan maar. Laten we allemaal maar, met de Fransehen en de Tsjechen, de Joego- Slaven en de Duitschers, de Belgen en de Zweden, de Zwitsers en de Denen, de Span jaarden en de Oostenrijkers enz. op de Engel sche zwarte lijst gezet worden. Er is iets grap pigs inen de tijd is ten slotte ook niet naar teveel internationale voetbelwedstrijden. Er zitten hier en daar nog meer risico's. Men kan nu eenmaal geen internationale voetbal spelregels handhaven, als op andere gebieden alle internationale spelregels afwezig zijn of, voorzoover ze bestaan, met voeten getreden worden R. P. Ex-consul van Costa Rica veroordeeld. Twee jaar wegens oplichting en vervalsching van een x-eispas. AMSTERDAM. 16 November (V.D.) Van daag veroordeelde de rechtbank den 53- jarigen promotor L. W. S. P. te Naarden, ex- consul van Costa Rica, wegens oplichting en het valschelijk opmaken van een rexspas om te doen gebruiken als echt tot een ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. Het O.M. had twee jaar en zes maanden met aftrek van preventief geëischt. De rechtbank overwoog, dat de feiten zeer ernstig zijn en waardeerde het veroordeelend vonnis op de verklaringen van verdachte en etuigen. Verdachte was na zijn ontslag als consul van Costa Rica doorgegaan met het verstrekken van passen. Voorts was hem nog verduistering van f 41C00 ten laste gelegd ten nadeele van een Engelschen geestelijke. Van dit feit werd hij vrijgesproken, daar geen bewijs geleverd werd geacht. CAFé TE ROSSUM AFGEBRAND. ROSSUM. 16 November (V.D.) Van morgen Ls te Rossum door tot nu toe onbe kende oorzaak afgebrand het café De gouden Molen eigendom van den heer C. v. d. H, Bij den brand gingen eenige muziekinstru menten verloren. De schade, die aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat alhier aanbesteed: het vernieuwen van de ijsbrekers langs de omringkade voor de buurt Rozenwerf op Marken, met bijkomende werken. De raming bedroeg f 3600. Ingekomen waren vijf biljetten. Ingeschreven werd als volgt: J. de Vries, Heemstede, f 3170. N.V. Aannemersbedrijf Waterwerken, Am sterdam f 2946. S. Kraay en De Koning, Edam, f 3558. Firma Bakker en Gerssen, Urk. f 3874. D. Hermans. Den Oever f 2980. De N.V. Waterwerken te Amsterdam heefi dus bet laagst ingeschreven KERK EN VREDE. Voor leden van de afd. Haarlem en Omstre ken van ..Kerk en Vrede" houdt Ds. P. A. E. SillevisSmit alhier, in het Remonstranten huis aan de Wilhelminastraat op Donderdag avond 22 November, een inleiding over: „Over heidsgezag". PERSONALIA. Tot onderwijzeres (tijdelijk) bij het Open baar Onderwijs te Maassluis is aangesteld mej. J. P. van den Berg, wachtgelder alhier. Steunconcert. Voor de orkestleden der H. O. V. Zondag 25 November 's avonds 8 uur geef: de Haarlemsche Orkest Vereeniging onde: leding van Hugo de Groot en met- welwillende medewerking van de solisten Helene Ludolph (sopraan) en Nap de Klein tviool) in de Ge meentelijke Concertzaal een concert ten bate der orkestleden. Het interessante programma vermeldt o.m. drie Hollandsche werken, van v. Gilse. Hendrik Andriessen en dr. Johan Wagenaar. Nap de Klein, die dit jaar den „Prix d"Excellence" van het Amsterdamsche Conservatorium verwierf speelt het tegen woordig weinig gehoorde Viool-concert in D- moll van Wieniawski. Het geheel belooft een mooie avond te wor den. HET SPORTFONDSENBAD. Het Sportfondsenbad nadert zijn voltooiing Reeds thans zijn schilders bezig, zijn vele rui ten ingezet, worden de plafonds aangebracht en tegels gelegd. Aan de groote dubbele deu ren tusschen bassin-zaal en terras, die weg geschoven kunnen worden bij daarvoor ge schikt weer in de uitvoerige beschrijvingen van eenigen tijd geleden vestigden we reeds de aandacht op dit ruime zonne-terras, dat uitzicht biedt op het fraaie Frederikspark wordt de laatste hand gelegd. Politie jaagt achter zeven mille aan. Wissellooper uit Alkmaar naar België gevlucht? Naar wij vernemen zijn Alkmaarsche re chercheurs in de hoofdstad op zoek geweest naar den 23-jarigen wissellooper, die bij de Middenstandsbank in eerstgenoemde gemeen te werkzaam was en er Maandag j.l. met een bedrag van 7000 aan bankbiljetten vandoor is gegaan. De rechercheurs hebben tijdens hun speurtocht verschillende .café's en nacht- gelegenheden bezocht, zonder succes evenwel. Mede in dit verband heeft het vermoeden veld gewonnen dat de jongeman naar België is uitgeweken. Oss doet weer van zich spreken. Inbrekers hebben echter geen succes. Donderdagavond omstreeks half acht heb ben inbrekers getracht hun slag te slaan in den bakkerswinkel van den heer Bottema. aan den Berchemscheweg te Oss. Toen zich niemand in den winkel bevond, drongen eenige individuen naar binnen om hun slag te slaan. Hun eerste gang was naar de winkellade. Bij hun poging om deze te lich ten werden zij echter gestoord, daar de eige naar gestommel had gehoord en naar voren kwam. Zij waren dus genoodzaakt te vluch ten. zonder iets buit gemaakt te kunnen heb ben. De politie werd onmiddellijk van het ge val in kennis gesteld en deze stelde een uit gebreid onderzoek in, hetwelk er toe leidde dat eenige uren later twee bij de politie niet al te gunstig bekend staande individuen ge arresteerd werden. Hoewel zij ontkenden, wer- len zij voorloopig in verzekerde bewaring ge steld. De heer Bottema kon van de daders een goed signalement opgeven, daar één van hen slechts na een hevige worsteling met hem kon ontvluchten. 8000 ZIJN VERLOREN Het staat thans vast dat de 8000 welke op 5 October door twee Duitschers gestolen zijn ten nadeele van een bioscoopexploitant te Am sterdam, grootendeels verloren zijn. De Duit- scher Braun, die door den brigadier-recher cheur van het bureau Raampoort te Dussel- dorf is gearresteerd, zal in Duitschland wor den berecht. Naar de verblijfplaats van zijn compagnon, Engelen geheeten. wordt door de Duitsche po litie een onderzoek ingesteld. DINASO'S" VERGADEREN TE AMSTERDAM Donderdagavond hielden de „Dinaso's" een matig bezochte vergadering in een der kleine zalen van Bellevue te Amsterdam. Als spieker trad op Ernest Michel met het onderwerp: .Duitschland en orde". De veiligheidsmaat regelen, welke van de zijde van deze Vlaam- sche fascistische groep waren genomen, waren eelvuldig. Er had een scherpe selectie plaats en een zeer groot deel der kaarten was vooruit uit gegeven, zoodat men wist met geestverwanten e doen te hebben. De politie had uitgebreide maatregelen ge troffen om ook op straat de orde te bewaren. VOOR DE T.B.C-BESTRIJDING De Donderdag gehouden bloempjesverkoop ten bate van het Tuberculosebestrijdingsfonds „Draagt elkanders lasten" van het Chr. Nat. 'ploeg). Ik vreès evenwel dat deze propaganda Vakverbond heeft o.g. f 100 opgebracht. LEIDSCHE BIOSCOOP VAN DEN HEER HARTMAN. Onze stadgenoot, de heer B. C. Hartman, eigenaar van het Luxor Sound Theater alhier, heeft in Leiden een nieuw bioscooptheater laten zetten, Lido genaamd. 1-Iet fraaie thea ter, dat plaats biedt aan ruim 600 personen werd Donderdagavond geopend met een spe ciale voorstelling voor genoodigden. Kolengrijper stort van Hijschkraan der gasfabriek. Vijf ton gewicht vallen van vijftien meter hoogte. Geen der arbeiders is getroffen. Het mag een groot geluk heeten dat er he denmorgen aan de gasfabriek geen persoon lijke ongelukken zijn gebeurd, toen daar een grijper van een hïjschkraan, die aan de zijde van het Spaarne stond, met een zwai-en slag tegen c'.en grond smakte. Ofschoon er op dat oogenblik al veel werklieden waren (het be drijf was al aan den gang) is geen van hen getroffen en beperkt de schade zich slechts tot de hïjschkraan en hel overige materiaal. Om zeven uur hedenmorgen was men aan de gasfabriek bezig kolen uit een schip te los sen, welk werk zooals gewoonlijk, met een kraan geschiedt. Toen de grijper weer met kolen was gevuld en opgetrokken werd, is het gevaarte doorge schoten en door den schok brak de arm, een vitaal deel van de installatie. Vlag daarop schoot de geheel met zware kolen gevulde grijper naar beneden en met een doffen slag sloeg het vijf a zes ton zware gevaarte tegen den grond uit een hoogte van ongeveer 15 meter. Zooals men kan begrijpen was de ontstel tenis bij de werklieden die in de omgeving stonden en er ooggetuigen van waren, groot, want hoe makkelijk had het ongeluk ook niet een hunner kunnen treffen Hoe dit ongeluk is ontstaan is nog niet be kend. Het kan zijn dat het een gevolg is van een constructiefout, het kan ook wezen dat er een fout is gemaakt bij de bediening, het kan ook een samenloop van omstandigheden zijn, kortom, er wordt hiernaar een onderzoek ingesteld. De kraan is een jaar of vijf geleden aange schaft, en men kan dus moeilijk veronder stellen dat ouderdomsgebreken oorzaak zou den zijn. Het bedrijf aan de gasfabriek ondervindt door het ongeluk geen stagnatie, wel het los sen van de schepen. Er zijn reeds maatregelen getroffen om de stagnatie tot een minimum te beperken en men hoopt dat over tien a veertien dagen alles weer in orde zal zijn. N. Z. H. T. M. Tariefswijziging in overweging. Naar wij vernemen zijn er bij de directie der N. Z. H. T. M. tariefswijzigingen in over weging. Het ligt in de bedoeling, die met l Januari a.s. in te voeren. Overtreding Loterijwet. Waarschuwing aan winkeliers. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt ons onder de aandacht te brengen van belanghebbenden, speciaal winkeliers, die van plan zijn om in verband met rie komende feestdagen (St. Nicolaas en Kerstmis' aan den verkoop van hun artikelen een bepaalde at tractie te verbinden, dat daarbij zeer gemak kelijk de Loterijwet kan worden overtreden. Het verdient aanbeveling, dat belanghebben den zich eerst door deskundigen laten voor lichten vóórdat zij met de loterij of een soort loterij beginnen. Bij al deze reclame-middelen, zooals het inleveren van slagzinnen, het inleve ren van verkoopbons enz., kan hij, die de ge legenheid tot het verkrijgen van een prijs openstelt, zelf reeds dikwijls antwoorden op de vraag, of van een loterij sprake is of niet. Er is namelijk in de meeste gevallen geen sprake van een loterij, indien de deelnemers op den uitslag overwegenden invloed kunnen uitoefenen. i Tengevolge van de taifoc* zijn op de Philip- pijnen 20.000 personen dakloos geraakt. pag. 4 Hugh Wilson voert te Rome onderhandelin gen over het Amerikaansche plan tot con trole op de particuliere wapenfabricage Japan bemiddelt in het Mandsjoerijsche olie conflict. pag. 4 Een beroep van Joego-Slavië op den Volken bond wegens den koningsmoord? pag. 4 Een rede van Lord Hailsham over de „gren* aan den Rijn" heeft veel stof in Duitschland opgewaaid. pag. 4 De Tweede Kamer neemt het wetsontwerp tot ontslag aan de huwende onderwijzeres aan. pag. 3 Minister de Wilde over de autonomie der Ge meenten. pag. 3 Herdenking van het 150-jarig Nutsbestaan te Amsterdam. pag 3 Kolengrijper stort bij de Haarlemsche gasfa briek van een hijschkraan. pag. 1 Het Nut te Haarlem. pag. 13 Hoe Schiphol op Uiverdag eruit zal zien. pag. 8 Naweeën van' Engeland-Italië. pag 8 Bekende Haarlemmers: de heer M. de Braai. pag. 3 Laatste berichten. pag. 2 ARTIKELEN ENZ. R. P. Het Stoute Vasteland. pag. 1 Cathcart Jones en Kenneth Waller: Engeland- Australië vice-versa in dertien dagen. pag. 6 J. B. Schuil: T. O. N. E. V. O.. pag 15 H. G. Cannegieter: Fedora verfilmd. pag. 15 Den koning om ontheffing van de opdracht verzocht. In tegenstelling met berichten, die ons van morgen bereikten en waarvan wij op de pa gina buitenland melding maakten, seinde Reu ter hedenmiddag uit Brussel, dat Jaspar er niet in geslaagd is een nieuwe Belgische re geering te vormen. Hij heeft den Koning verzocht hem van de opdracht te ontheffen. BRUSSEL, 16 Nov. (V.D.) Omtrent de ont wikkeling der Belgische kabinetscrisis wordt nader gemeld, dat Jaspar hedenmorgen om twaalf uur na zijn terugkeer uit het Kon. Pa leis aan de persvertegenwoordigers mede deelde „Ik heb mij naar den koning begeven om hem te verzoeken mij te ontslaan van de op dracht, die hij me had gegeven, omdat ik er ondanks alle verzekeringen en beloften van medewerking niet in ben geslaagd een kabinet samen te stellen, zooals dit volgens mij in het belang van het land noodig was. In welingelichte kriixgen in Brussel meent men echter te weten dat Jaspar den koning een volledige lijst van ministers, die allen hun medewerking hadden toegezegd, had vooxigelegd. doch dat koning Leopold heeft ge weigerd de benoeming van eenige vooraan staande personen, die op de lijst voorkwamen, als ministers te aanvaarden. De verhouding ParijsRome. Italië vermijdt stelling te nemen. PARIJS, 16 November Reuter). De minis, ter- van buitenlandscne zaken Lava! heeft lm de kamercommissie van buitenlandsche zaken geen gedetailleerde mededeeling g<e- daan over de nieuwe, Fransche voorstellen tot verbetering van de Fransch-Italiaansche verhouding. Niettemin gelooft de Echo de Paris te kunnen constaieeren. dal de ver houding tusschen Parijs en Rome niet zeer gunstig is. Met leedwezen wordt er op ge wezen, dat de Italiaansche regeering tegen over Parijs een afwachtende houding aan neemt en nog niet geneigd schijnt te zijn de Joego-S'avische eenheid als een onveran derlijk feit te accepteeren. Dit is geen gunstig voorteeken wanneer de Volkenbond thans wordt uitgenoodigd, de ver antwoordelijkheid van Hongarije te onderzoe ken in verband met den moord in Marseille. Italië vermijdt nog stelling te nemen. Het zal op het oogenblik van de crisis zijn beslissing bekend maken, doch door dit uit stel dreigt de beslissing zelf van haar pre ventieve waarde te worden beroofd

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1