Om den Nederlandschen Voetbalbeker KON. NED. VOETBALBOND RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE MAANDAG 19 NOVEMBER '1934 H A A R E E M'S 0AGBC A D 6 H. F. C. Beverwijk, Kinheim, Bloemendaal en Hillegom uitgebekerd. Haarlem wint met dubbele cijfers van S. V, V. Een bij zonder eervolle nederlaag van Beverwijk tegen Xerxes, Groote overwinning van Ripperda op de Amsterdamsche politieagenten DE UITSLAGEN. R. C. H.—H. F. C. S—2 D. O. S.—Kinheim 4—3 HillegomB. E. C. 03 Haarlem—S. V. V. 10- E. D. O.—Hilversum 3—1 Stormvogels—R. F. C. 21 BeverwijkXerxes 23 SwiftFeyenoord 05 ZeeburgiaO. S. V. 43 A. D. O-Bloemendaal 53 D. H. C.Ajax 1—5 Blauw WitHelder 40 De VolewijckersZ. V. V. 20 De MeteoorA. F. C. 2—3 RipperdaA. P. G- S. 62 K. F. C C. V. V. 1—2 H. B. S.Steeds Hooger 54 De KennemersO. D. S. 20 Z. F. C.—Hermes-D.V.S. 4—0 Quick—S. E. P. 2—0 S.. C. H—Heracles 2—2 Robur et VelocitasHengelo 31 S. M. L.Spatram-T.V.V. gestaakt we gens beenbreuk van een der spelers. Eindhoven—B. V. V. 2—2 Gelria—N. E. C. 2—3 TheoleEs ca 50 RigtersbleekBorne 24 EnschedeP. E. C- 22 Zwolsche BoysTubantia 24 Quick—G. F. C. 5—3 Enschedesche BoysZ. A. C. 63 MirandaHeer 42 PalemigWaubach 20 D. O. S. K. O.—Axel 2—1 BleyerheidePicus 43 JulianaWilhelmina 7 —2 RoermondL. O- N. G. A. 21 P. A. Z. O.—P. S. V. 0—6 AchillesSneek 62 VelocitasFriesland 2—0 VeendamH. S. C. 64 Be QuickBato 51 LeeuwardenG. V. V. 4 FrisiaHeerenveen 21 GorredijkMuntendam 33 M. S. C.Noordster 20 R. C. H.-H. F. C. (3-2) Door een verdiende overwinning heeft R.C.H. zich voor de vierde ronde van den beker geclasseerd. Uitstekend voetbalweer, een prima be speelbaar terrein, goede arbitrage van scheidsrechter Grootmeijer, allemaal factoren die een prettigen wedstrijd konden doen ver wachten, en al is af en toe het spel van beide ploegen wel een tikje onder de verwachtin gen gebleven (vooral H.F.C. kon ons na de beide groote overwinningen in de competitie niet geheel bevredigen), toch was er ook wel een en ander te genieten. De belangstelling van het publiek was vrij groot. Te twee uur liet scheidsrechter Grootmeijer beginnen tusschen de volgende ploegen: R.C.H. Kos, Prevost, Kors, Berg, Ruis, Prevost Jr., Martin, Slot, v. d. Horst, Kedde, Hartendorp. Webster, Hagenaar, Koper, Hoek. Twiss, Zur Miihlen. Kruijer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. H.F.C. gaat uitstekend van start en reeds aanstonds heeft de R.C.H.-verdediging al haar aandacht noodig voor de uiterst ge vaarlijke doorbraken van Koper c.s. De H. F. 1 C.-aanval houdt regelmatig het spel goed open, door telkens den bal naar de vleugels te spelen, waarbij echter Webster door Berg zoo goed wordt bewaakt, dat van dezen kant weinig gevaar dreigt. Kos blijkt inmiddels ook in uitstekende vorm te zijn; mooi vangt hij enkele voorzet ten voor zijn doel op om direct het leer te retourneeren naar de R.C.H.-voorhoede. die, zij het langzaam, nu ook aan het woord be gint te komen. Slot doet aanvankelijk wat onwennig, daar entegen zit Van der Horst telkens goed ach ter den bal; reeds na tien minuten speelt hij zich mooi vrij en met 'n mooi diagonaal schot passeert hij v. d. Togt (1—0). Van dat moment af blijft de Racing iets in de meerderheid, doch de voorhoede laat enkele kansen om de score te verhoogen on benut, totdat na een half uur ongeveer Koper na tweemaal schieten de partijen op gelijken voet brengt (11). Den resteerenden tijd voor de rust heeft H.F.C. dan weer de overhand, doch bij het verstrijken van de eerste helft is het nog 11. De tweede helft is R.C.H. vrij regelmatig in de meerderheid geweest. De H.F.C.-aanvallen strandden steeds op het uitstekende spel van Prevost c.s.; die via de middenlinie den R.C.H.-aanval aan het werk hield. Een uitstekend staaltje solospel van Van der Horst besloot deze met een uitstekend schot, dat R.C.H. weer de leiding bezorgde en toen betrekkelijk kort daarna Slot ten derde male Van der Togt het nakijken gaf, ston den de R.C.H.-papieren er goed bij. Inmiddels bleek H.F.C. min of meer uitge speeld te raken, althans er ging heel wat minder van het elftal uit, dan in de eerste helft. Een halve minuut voor het einde werd een tweede tegenpunt gemaakt uit een voorzet van Webster (32). Er was daarna geen ge legenheid meer om af te trappen, zoodat het einde dus kwam met een 32 overwin ning voor de thuisclub. Haarlem-S. V. V. (10-2) Haarlem is zonder Smit, maar ook nu was het de linksbinnen Van Polanen, die steeds verwarring stichtte in de Schiedamsche ver dediging. Het was een lust, hem aan het werk te zien. Reeds na een minuut scoorde Van Polanen, uit een voorzet van Kammeijer; twee minuten later bracht de linksbinnen den stand op 20. Behoudens een enkelen uitval van S.V.V. bleef Haarlem in de meerderheid; De Winter verhoogde de score tot 30 met een mooi schot. Het spel van S.V.V. is te peuterig om succes tegen de Haarlem-verdediging te hebben, te meer nog daar Voogd weer uitstekend zijn doel verdedigt. Intusschen is het weer Van Polanen die een voorzet van Hurkmans onhoudbaar inschiet. (4—0). Uit een strafschop tegen De Winter maakt Paulus dan een tegenpunt. (41). Scheidsrechter Witling was nogal vrijgevig met strafschoppen, want nog vóór rust gaf hij nogmaals aan S.V.V. zoo'n kans, welke dit maal door De Heer werd benut. Rust 42. De tweede helft gaat eenigen tijd puntloos voorbij, waarbij echter Haarlem het beste van het spel had. Bloemink profiteert van een fout van Bokhorst. (52) Nu is het ijs gebroken. Uit een hoekschop kopt De Winter heel mooi in. (62). Een S.V.V.-back scoort noodlottigerwijze in eigen doel. (72). De aanvallen van S.V V. missen elke be hoorlijke afwerking; de Haarlem-achterhoede heeft er niet de minste moeite mee. Hurkmans scoort kort na elkaar tweemaal (9—2). Kammeijer krijgt een minuut vóór het ein de een mooien voorzet van Huijsmans. De rechtsbuiten loopt snel naar voren. Vlak bij het doel maakt hij een schijnbeweging en tikt dan heel rustig den bal tusschen den keeper en den paal in het doel. (102). Met deze fraaie overwinning met dubbele cijfers plaatst Haarlem zich dus in de vol gende ronde. Stormvogels-R. F. C. (2-1) Met slechts één doelpunt verschil heeft Stormvogels zich R. F. C. van het lijf gehou den. Spoedig na het begin verschaft goed werk van de IJmuider linkerwing aan Geerts een mooie kans, welke de blauwwitte rechtsbuiten echter niet benut. Inmiddels blijkt al gauw, dat R. F. C. niet van plan is, zich maar zonder meer gewonnen te geven. De oude Chris Benningshoff ver deelt het spel niet slecht en Van Walsum blijkt een snelle buitenspeler te zijn. Wanneer er negen minuten gespeeld zijn. belandt de bal bij Beenhakker, die via den paal doelpunt (10). Niet ontmoedigd brengen de Rotterdammers den bal weer aan het rollen. Fanatiek zitten zij op den bal, doch ondervinden van Haak Sr. vooral grooten tegenstand. Hollenberg kan dan ook zijn werk wei af. Drok wordt inmiddels ook aan het werk ge zet. Harde schoten van Schipper en Tol stopt hij keurig. Wanneer Effern echter hard in schiet, is hij ten tweeden male gepasseerd (2—0). Wie dacht, dat de zaak nu beslist was, ver giste zich deerlijk. Stormvogels gelooft het wel even en R. F. C. profiteert er van. Vier minuten later passeert Japon keurig Hollen- berg, wien het uitzicht door Wey belemmerd werd (2—1). R. F. C. gooit er nog een schepje op. Storm vogels moet het eenigen tijd van uitvallen hebben; deze zijn inderdaad gevaarlijk ge noeg, maar doelman Drok weet er raad mee. Doch ook Hollenberg toont zijn talenten door een kogel van Japon mooi uit zijn doel te stompen. Nauwelijks is in de tweede helft de strijd begonnen, of door een misverstand in de IJmuider achterhoede krijgt Van Walsum den bal vrij. Op enkele meters afstand lost hij een hard schot, dat Hollenberg fraai stopt. De Stormvogels-aanval wekt, hoewel Ef fern c.s. vrij veel in den aanval zijn. weinig onze bewondering. Van het binnentrïo vol doet Effern nog het best. van de buitenspelers is van der Kuyl zwak en krijgt Geerts niets te doen. Toch krijgt Drok drukker werk dan Hollenberg. maar hij stopt de schoten van Geerts en Effern keurig. Tot het einde toe blijft de strijd gelijk op gaan. Beide elftallen doen hun best, doch te langzaam tempo is oorzaak, dat de verdedigers steeds de baas blijven. Hollenberg grijpt nog een paar corners keu rig uit de lucht. Met 21 komt het einde. Het elftal van Stormvogels was: Van der Kuyl, Schipper, Effern, Beenhakker, Geerts, Fijen, Tol, Weij, Van Dongen, Haak Sr., Hollenberg E. D. O.-Hilversum (3-1) Door deze overwinning heeft E.D.O. zich in de volgende ronde geplaatst. Het was een aantrekkelijke strijd met tal van goede momenten. Vooreerst neemt Hilversum het spel in han den, dank zij het uitstekende werk van spii Huizinga, die steeds met lange passes zijn voorhoede aan het werk zet. Schieten is bij de Hilversum-voorhoede echter niet best, zoodat voorloopig doelpunten uitblijven. Dan gaat ook de E.D.O.-voorhoede het eens probeeren, maar verder dan tot een schot tegen den paal van Van Geemen brengt zij het niet. Als Boeree voor een klein ongeluk even bui ten het veld moet, scoort Van Polen (01). Spoedig is Boeree weer present; dan trekt E.D.O. ten aanval. Met een goed schot scoort Perukel Jr. den gelijkmaker (11). Een keurig staaltje spel van Goemaat en Perukel Jr. besluit de laatstgenoemde met een goal (2—1). Na de hervatting speelt de E.D.O.-mïdden- linie aanmerkelijk beter. Koppen speelt een flinke partij midhalf; hij overtreft de Hilver summer in alle opzichten. Van Polen is met zijn schoten zeer gevaar lijk, maar ze zijn niet altijd even zuiver ge richt. Dan begint de druk op het Hilversum-doel: het is door uitstekend werk van J. Steffens en Van Geemen, dat Goemaat den stand op 3—1 brengt. Van nu af wordt het Hilversum-doel als het ware bekogeld, maar steeds is er een Hilver summer, die het scoren belet. Dan verslapt ED.O. een weinig, waardoor we weer eenige Hilversum-aanvallen noteeren. Hierbij blijkt evenwel, dat de E.D.O.-verdediging er uitste kend in is. Gescoord wordt niet meer, zoodat met een 31 stand het-einde komt. E.D.O. had de volgende opstelling: De Waard, K. Zandstra, Boeree, J. Steffens, Koppen, Oomen, N. N., Van Geemen, Goemaat, Perukel Jr., Kelder. A. D. O.-BIoemendaal (5-3) De witten startten in het A.D.O.-sportpark niet bijzonder fraai. Binnen tien minuten stonden de Hagenaars reeds met 20 voor. De gasten kwamen daarna echter veel beter op dreef. De snelle vleugelspelers der witten stichtten de noodige verwarring in de A.D.O.- achterhoede, spoedig had Van Gelder succes met een onhoudbaar schot. (21). De Bloemendalers speelden met veel ambi tie verder: De Bock plaatste een voorzet van links in het A.D.O.-doel (22), zoodat de strijd nu weer geheel open was. De thuisclub kwam na dit doelpunt iets meer in den aanval, maar het spel der Bloe mendalers was over het algemeen sneller. Van een zwak moment .in de Bloemendaal- verdediging profiteerde Berg en wederom had A.D.O. de leiding. (32). Kort voor halftime schoot W. Tap een voor zet van rechts zeer fraai in. (42). Na de hervatting was het spel niet meer zoo interessant. De Hagenaars waren nu ster ker. In deze periode liet echter De Bock een fraaie kans onbenut. Het was wederom W. Tap. die met een verrassend schot den stand op 52 bracht. Hoewel de Bloemendalers een verloren wed strijd spelden hielden zij goed vol; J. Kohier had nog eenmaal succes met een scherp schot. (53). Het slot bracht AD.O. een 53 overwinning die verdiend was. Het Bloemendaal-elftal was als volgt: De Haas, De Wilde, Ph. Immer, Röbken. H. Beijk. P. Leemhuis, J. Kammeijer, de Bock, J. Kohier, Van Gelder, J. Leuven. D. 0. S.-Kinheim (4-3) Voor de rust werd een aardige wedstrijd te zien gegeven. Na tien minuten geeft Raaij makers een goeden voorzet, dien Ellen inkopt. (01). Deze voorsprong gaat echter spoedi< verloren als na een snellen aanval de rechts binnen gelijk maakt. Kinheim speelt een mooie partij en is sterk in den aanval. Enkele kansen gaan verloren doch een voorzet van links benut Raaij makers (1—2). De linkshalf van D.O.S. begint forsoher te spelen, doch de scheidsrechter houdt geluk kig de teugels in handen. Rust 12. Ook na de rust is Kinheim aanvankelijk het meest in den aanval, waarbij W. Groeneveld na zes minuten op keurige wijze den stand op 13 brengt. De rechtsbinnen van D.O.S. weet met een fraaien kopbal den stand op 23 te brengen. Een penalty wegens hands wordt te- zen de lat aeschoten en vervolgens door Druy- ven weggewerkt. Tot tweemaal toe weet de linksbuiten van D.OS. een goede pass te benutten door kei hard in te schieten. (43). Stals gaat dan naar voren, doch de forsch spelende D.O.S.- acht.erhoede is niet te passeeren. Onder groote spanning komt het einde. De Kennemers-O. D. S. (2-0) De thuisclub mist Dinkla; de Dordtenaren hun linksbuiten. Het begin is sensationeel, want als de Dordtenaren afgetrapt hebben, nemen de Wijkers het leer direct over. Horeman geeft een afgemeten pass aan Schipper, die fraai voorzet, waarna Groot met een goed ge plaatst schot doelpunt (1—0), De O.D.S.'ers zitter er dan een poosje goed op, doch de Kennemers-achterhoede is goed in vorm. De Kennemex*s bestoken ook geregeld het 1oel der gasten. Rust komt met 10 Na de rust dezelfde spannende strijd. O.D.S. ;peelt thans een mooie partij; eens mist v. d. Boor een mooie kans. Na een kwartier komen de Wij kers echter weer meer aan het woord. Een zeer goeden aanval, die echter slecht wordt afgewerkt, plaatst een O.D.S.-back in eigen doel (20). Zwang, de gevaarlijke mid-voor der gasten wordt geducht door Lindner c.s. bewaakt; hij krijgt hoegenaamd geen kans. Door een fraaie 20-zege plaatsen de Ken- nemers zich in de vierde ronde. Hillegom-B. E. C. (0-3) Hillegom, zoowel als de Delftenaren blijken gedurende den geheelen wedstrijd niet over goede schutters te beschikken. De aan beide zijden opgelegde kansen werden alle ver knoeid door slecht schieten, beide keepers be handelden in laatste instantie de weinige goed gerichte schoten naar behooren. Technisch speelden de gasten beter. Rust komt met blan ken stand. Vier minuten na de hervatting wordt de bal te midden van een gewir-war van beenen in het Hillegom-doel gewerkt. Nummer twee wordt drie minuten later op dezelfde wijze gefabriceerd. Dan gaat het spel wederom ge lijk op. Na een half uur komt nummer drie, even fortuinlijk als de beide vorige goals. Hoe wel er hard gewerkt wordt voor „de eer" heb ben de Hillegommers geen succes, alle schoten gaan over en naast. Beverwijk-Xerxes (2-3) De groote strijd is gestreden. De eerste klasser heeft gezegevierd over den vierde klas- ser, maar met welke cijfers? 't Winnende punt werd gescoord uit een penalty. Gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De heer Broeksmit laat te twee uur begin nen. Maenhout raadt goed, zoodat Lagendaal den bal aan het rollen mag brengen. Direct een pittige aanval, doch het schot gaat naast. De Wijkers probeeren dan ook eens aan te vallen, maar Teeling schiet hoog over. De Wij- kers zetten gezamenlijk een keurigen aanval op; de bal gaat van links naar rechts; op mooie wijze naderen zij Wasserval. Kuijer Sr. besluit den aanval met een goed gericht schot, dat doel treft. (10). De eerste-klasser begrijpt nu volkomen dat de tegenstander niet onderschat mag worden;' een vinnig schot van De Jong werkt de Wij- ker-keeper corner, welke wordt weggewerkt. Xerxes krijgt een corner te nemen, gevolgd door nog een comer; zoo ontstaat er een druk op het Wijkerdoel, waarbij Lagendaal met een goed schot den stand gelijk maakt. (11). Het spel is dan precies een half uur oud. Om beurten vallen de voorhoedes goed aan, maar de achterhoedes zijn sterker; door veel op Wasserval terug te spelen voorkomt Xerxes menig gevaar Nu is de eerste-klasser iets meer in den aanval, maar de Wijker-achterhoede is in goeden vorm. De middenlinie stuwt de voor hoede goed op en als de Wij kers goed door breken, zorgt Kuijer Sr. voor 21. Na de rust hebben de partijen niets in snel heid ingeboet; vliegensvlug gaat het van doel tot doel, met de Wijkers iets meer in den aan val. Na eenige corners aan beide zijde krijgt Lagendaal een schietkans en de stand is ge lijk. (2—2). De Wij kers willen winnen, want gelijk spel is ook verloren. Xerxes moet alle zeilen bij zetten om aan de gevaarlijke aanvallen het hoofd te bieden. Een vrijen trap kogelt Maenhout in 's kee pers handen. Wasserval krijgt volop gelegen heid zijn talenten te toonen; met veel bra- vour redt hij eenige malen. Het einde nadert. Nu geeft de heer Broek smit aan Xerxes een penalty, welke doel treft. (23). Nog eenige pittige aanvallen der Wij kers volaen en dan is het inrukken. Beverwijk is met eere den „bekerdood" ge storven. Ripperda-A. G. P. S. (6-2) Rippex-da heeft door deze overwinning zich in de vierde ronde geplaatst. Wanneer de scheidsrechter beginnen laat, stelt Ripperda zich volledig op. Het blijkt al direct dat Ripperda haar huid zoo duur mo gelijk zal verkoopen. Wanneer er tien minuten gespeeld is, scoort Riethoff (1—0). Direct daarop scoorde hij op fraaie wijze no. 2. De Amsterdammers trachten het spel te verplaatsen, maar steeds komt de Ripperda- voorhoede, goed gesteund door haar halfllnie terug. Het wekt geen verwondering, als Roode op fraaie wijze no. 3 in het net deponeert. Wanneer bij een A.P.G.S.-aanval een fout ontstaat in de oranje-verdediging, profiteert de Amsterdamsche linksbuiten daarvan (31) Nog voor rust wordt de stand op 4—1 ge bracht. Na de thee het zelfde spelbeeld. Ripperda speelt rustig verder en voert den stand op door D. Kruyff en Riethof f tot 61. Wanneer bij een A. P. G. S.-aanval de scheidsrechter een overtreding ziet, wordt uit den toegestanen strafschop den stand op 62 gebracht, waarmede het einde komt. DE UITSLAGEN. AFDEELING I Tweede klasse B: T. O. Gj—'t Gooi 1—4 Derde klasse B: S. D. Z.Purmersteyn 22 W. M. S. D. J. K. 0—2 Zeemeeuwen—Z. R. C. 21. Derde klasse C: V. V. A.—T. I. W. 1—3 Vierde klasse D: D. I. O-T. H. B. 2—0 Reserve eerste klasse: Ajax 2Stormvogels 2 23 Blauw Wit 2—Zeeburgia 2 21 E. D. O. 2—H. F. C. 2 3—2 Reserve tweede klasse A: V. S. V. 2—T. O. G- 2 3—0 AFDEELING III Tweede klasse B: ZutphaniaArnhemsche Boys 53 TWEEDE KLASSE B: Zeeburgia 6 3 2 1 8 15—9 1.33 E. D. O. 6 3 2 1 8 11—8 133 Z. V. V. 7 4 1 2 9 15—12 1.29 Velox 7 4 0 3 8 20—14 1.14 't Gooi 8 3 3 2 9 14—12 1.13 Bloemendaal 6 2 2 2 6 18—19 1 W. F. C 7 2 1 4 5 1612 0.71 West Frisia 7 2 1 4 5 9—12 0.71 Spartaan 7 2 1 4 5 16—20 0.71 T. O. G. 7 2 1 4 5 fr—24 0.71 Ajax 2Stormvogels 2 (23) Hoewel de Stormvogels-reserves drie hunner beste krachten, nl. Wey, Effern en Van Don gen aan het eerste elftal hadden moeten af staan, en Van Pel Sr. ontbrak, zijn zij er we derom voor de derde maal in successie dus in geslaagd van het sterke Ajax 2 te win nen. Het volgend elftal bevocht deze overwin- .L/e vïcb, Jongsma, Visser, Bravenboer. Spruyt. Keersemaker, Van Pel Jr., Spruyt, de Back, Rijkeboer, v. d. Steen. In de eerste helft ging het spel vrijwel ge lijk op. Mogelijk was Ajax iets meer in den aanval; in ieder geval schoten de Amsterdam sche aanvallers meer. Dit schieten geschiedde echter op nonchalante wijze, zoodat de meeste schoten over of naast vlogen. De Vogels schoten minder, doch beter. Na ongeveer' tien minuten zag Van der Steen reeds kans, den Ajax-doeiman te passeeren. (01). Ruim een kwartier later deed Van Pel op den anderen vleugel hem dit kunstje na. zoodat Stormvogels met de rust met 20 leidde. Na de rust is Ajax sterk in de meerderheid geweest. Van stonde af aan oefende zij een hevigen di-uk uit op het Stormvogels-doel. Na zes minuten zag de rechtsbinnen kans, De Vries te passeeren. (12). Door dit spoedige succes aangemoedigd, keerde Ajax tei'ug. Van den Puttelaar zette voortdurend zijn aanval aan het werk. De druk op het Stormvogels-doel was vaak hevig. Spruyt, Jongsma. Visser, Keersemaker en Bravenboer werkten echter als paarden. Toch kreeg De Vries nog veel te doenhet dient ge zegd. dat hij zich buitengewoon kranig weerde Schot op schot hield hij uit zijn doel en één kogel van Oudendijk zóó mooi. dat hem een ..open doekje" te beurt viel. Zelfs een penalty wist hij te stoppen. Tenslotte echter was een vliegend schot, door Oudendijk van dichtbij gelost, hem te machtig. (22). Elk oogenblik kon nu Ajax' winnend punt worden verwacht, doch Spruyt e.s. zetten de tanden nog eens op elkaar. Acht minuten voor het einde viel de beslissing. Nadat eerst al eens een vliegend schot van Van der Steen net naast den paal was gegaan, loste Van Pel een schot. De doelman stopte den bal wel, maar kon hem niet voldoende wegwerken, waarna Spruyt door flink doorzetten den stand op 23 bracht. RESERVE 2e KLASSE A. v. S. V. 2—T. O. G. 2 (3—0) V. S. V. 2 heeft met de Amsterdammers meer moeite gehad dan de prestaties door de hoofd stedelijken tot dusver geleverd, zouden doen vermoeden. Aanvankelijk leek het er veel op. of V. S. V. met vlag en wimpel de overwinning zou be halen, want er was nog maar kort gespeeld, toen Rosier met een mooien omhaal den Am- sterdamschen doelman had gepasseerd (10». De Amsterdammers zorgden er voor, dat Van der Wint c.s. vrij geregeld in actie moes ten komen. Daarbij viel het beheerschte spel van den IJmuider spil Glas op. Met de rust was de stand nog steeds 10. Ook in de tweede helft gaven de Amster dammers goed partij, hoewel toch bleek, dat V. S. V.'s aanvallen gevaarlijker waren. Door toedoen van Michel zag Hamers kans ten tweeden male te scoren (2—0), Kort voor het einde gaf Wey aan Karrebelt een goede kans; deze zorgde g.r voor, dat het einde met 30 kwam. ZeemeeuwenZ. R. C. (21) In een meer spannenden dan fraaien wed strijd wist Zeemeeuwen de eerste overwin ning op eigen terrein te behalen. Aanvankelijk waren de partijen vrijwel te gen elkaar opgewassen. Na twintig minuten gebeurde het onveiwachte. Uit een scrimmage vlak voor het doel scoorde A. Moolenaar. (1—0). Dat gaf den Meeuwen moed; dapper streden ze verder. Na de rust was Z.R.C. bijna voort- -durend in de meei-derheid. Wel wist zij een gi-oot aantal corners te forceeren, doch tot doelpunten kwam zij niet. Dan ontstaat na een snellen aanval van Zeemeeuwen weer een scrimmage voor het Z.R.C.-doel; het is weer A. Molenaar, die kans ziet, ixi te schieten. (2—0). Voor een hands-geval in het strafschopge bied kent dan de scheidsrechter aan Z.R.C. een penalty toe, die onhoudbaar ingeschoten wordt. (21). Gedoelpunt wordt dan niet meer. Het programma voor Zondag. EERSTE KLASSE: R. C. H.Ajax StormvogelsD. F. C. HermesD.V.S.Haarlem V. U. C.—V. S. V. A. D. O.—H. F. C. TWEEDE KLASSE: Bloemendaal—Velox W. F. C.—E. D. O. O. V. V. O.Kinhem. E. D. O. 2—H. F. C. 2 (3—2) In den beginne zag het er niet naar uit, dat de thuisclub de overwinning zou behalen. Toen H, F. C. een 20 voorsprong I.ad, dacht men algemeen aan een nederlaag van de thuisclub. De E.D.O.-spelers gaven zich echter niet gewonnen. H. F. C. zet er dix-ect een snel tempo in, zoo dat het een aanti-ekkelijke wedstrijd wordt. Steteds weten de verdedigingen het gevaar te koeren. We denken dat de rust met blanken stand zal komen, als Drijver met een goed schot nog juist kan scoren (0—1). De tweede helft neemt H. F. C. weer ge- ruimen tijd het spel in handen; de enkele E.D.O.-aanvallen worden geruimen tijd ge- keerd. Kermer brengt van dichtbij den stand op 0—2. Eindelijk heeft v. d. Putten succes als hij op handige wijze den bal vrij maakt en scoort. (12). Er komt nu spanning in den strijd. Jam mer voor H. F. C. moet Lamp uitvallen, waar door zij met tier, man verder moet spelen. Perukel weet met een mooi schot gelijk te maken. E.D.O. 2 maakt er tenslotte 32 van. D. I. O.—T. H. B. (2—0) Beide elftallen stellen zich volledig op. Di rect is D. I. O. in den aanval; 't T. H. B.-doel ontsnapt ternauwernood aan een doorboring. Dit offensief beantwoordt T. H. B. met enkele minder gevaarlijke aanvallen. Na 17 minuten benut H. van Ham keurig een voorzet van rechts (1—0). Nu gaat het spel gelijk op. Wan neer een der D. I. O.-spelers door zijn aan voerder van het veld wordt gestuurd is D. I. O. tot veel verdedigen verplicht. Doch ondanks de meerderheid, die T. H. B. thans heeft, gaat de rust met 10 voor D. I. O. in Ook na de rust speelt D.I. O. met tien man verder; zij legt zich vrijwel direct op verdedi gen toe, hoewel haar uitvallen nog zeer ge vaarlijk zijn. Als de T. H. B.-doelman v. d. Berg niet voldoende kon wegwerken benut Van Ham deze kans onberispelijk (20). Flink zet T.H.B. thansop, doch de D.I.O. defensie met Offenberg als uitblinker is in goede condi tie. Onder groote spanning verstrijkt de tijd. Als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft D. I. O. een zwaarbevochten, veridende overwinnig behaald.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10