UIT HET BUITENLAND HEESCHE KEEL THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN 1 Radio-Procramma MAANDAG 19 NOVEMBER 19*4 HAARLEM'S D A 'C B C 'A D 4 De kabinetscrisis in België. Theunis stelt een voorloopige ministerlijst samen. Amerika steunt de stabiliteit van de Belgische franc. Een crediet van 25 millioen dollar. België. Theunis stelt een voorloopige ministerlijst samen. De vermoedelijke samenstelling van het kabinet-Theunis luidt, naar V.D. verneemt, als volgt:: Theunis (Katholiek), voorzatter van den jraad. minister zonder portefeuille. Devèze (liberaal)ondervoorzitter van den raad en landsverdediging. Van Isacker (Katholiek): arbeid en sociale voorzorg. Van Cauwelaert (Katholiek)openbare werken en landbouw. Velge (Katholiek': economische zaken. Charles 'Katholiek); koloniën. Rubbens 'Katholiek): vervoer. Boves.se 'Liberaal» justitie. Pierlot 'Katholiek): binnenlandsche zaken. Godding (Libaraal) Openbaar onderwijs. Francqui 'Liberaal): Schatkist. Camille Gutt (Liberaal: Financiën. Amerikaansch crediet ten behoeve van den gouden standaard. Te New-York is bekend geworden, dat het ministerie van Financiën onlangs door bemid deling van de Federal Reserve Bank België een crediet van 25 millioen dollar tegen goud garantie ter beschikking heeft gesteld, ten einde in de voor de landen van het goud- blok kritieke dagen te verhinderen, dat België den gouden standaard zou moeten prijsge ven. Het crediet zou gegeven zijn in ruil voor Belgisch goud, dat onderweg was naar de Vereenigde Staten. België zou zoo zeer behoef te hebben gehad aan deze goudvaluta, dat het niet de voor den overtocht vereischte zes dagen kon afwachten. Zuid' Amerika Paraguay meldt „verplette rende overwinningen" Uit Asuncion wordt medegedeeld, dat „twee verpletterenden overwinningen", die Zaterdag door de Paraguaysche troepen werden be vochten n.l. bij Ballivian en Guechala in den Chaco, voor Paraguay den weg hebben ge baand voor een opmarsen langs de rivier Pil- comayo naar de stad Villa Montes, de voor naamste voorzieningsbasis van Bolibie. Verzekerd wordt, dat de Boliviaansche ne derlaag volledig is geweest, nadat de Para guaysche troepen een fel offensief hadden ge opend. Een deel der vijandelijke troepen heeft, de wijk genomen naar Argentijnsch grondge bied. terwijl duizenden andere vluchtelingen tevergeefs trachtten een veilig heenkomen te vinden in de wilde jungles. De Paraguaysche commandant generaal Estigarribia, maakte gebruik van de verwar ring van den vijand, rukte in Noordelijke rich ting op en slaagde er in door een snelle aan val op de sterkte van Pilcomayo den Boli. viaanschen rechtervleugel te vernietigen. Engeland. Wees Japan de viool- voorstellen af? Het Japansche antwoord op de jongste En- gelsche voorstellen tot regeling van de vloot- kwestie is thans te Londen ontvangen. Naar verluidt, is er weinig hoop, dat dit antwoord de Engelsche delegatie, die de onderhande lingen voert, bevrediging zal schenken. Reuter meldt, dat men in de omgeving van de Japansche delegatie verzekert, dat de Ja pansche regeering haar standpunt niet heeft gewijzigd. De volgende bijeenkomst van de vertegen woordigers van Groot-Brittaannië en Japan is nog niet bepaald, doch zal waarschijnlijk plaats hebben. China. Verdachte brand op militair luchtveld. Volgens berichten uit Hankau brak in een hangar van het militaire aerodrome van Nantsjang, de hoofdstad van de provincie Kiangsi, brand uit, waardoor een aantal vlieg machines der Chineesche luchtmacht vernield werden. Eenige hangars werden een offer der vlammen. De Chineesche militaire autoritei ten zijn van meening. dat hier brandstichting in het spel is. en hebben een streng onderzoek gelast. Verscheidene verdachte personen zijn reeds gearresteerd. Reeds eind Augustus van dit jaar brak op dezelfde plaats brand uit, waardoor twaalf bombardementsvliegtuigen, die destijds uit Amerika waren gekomen voor de regeering van Nanking, vernield werden. Frankrijk. Flandin kondigt internationale onderhandelingen voor vrijhandel af. De Fransche minister-president Flandin heeft een Interview toegestaan aan het blad „Paris Soir". In dit onderhoud zeide Flandin o.m.: „Wanneer ik in economisch opzicht spreek over een terugkeer paar de georganiseerde, gecontroleerde en beschermde vrijheid, dan wil ik daarmede zeggen, dat het stelsel van dwang gefaald heeft en dat de staat niet kan voortgaan met permanente interventie op de afzetgebieden door kunstmatige handhaving der prijzen. De concurrentie moet in het ver volg weer vrij spel hebben. Voor den vrijhan del zijn partijen noodig. die bereid zijn con cessies te doen en daarom zullen internatio nale onderhandelingen worden gevoerd." De eerste daad van de ï-egeering is te trachten het werkloosheidsprobleem op te los sen zei Flandin. De FVansche arbeiders moe ten den voorrang hebben en daardoor komt de kwestie der immigratie en uitwijzing var. regeering heeft een speciale interministe- rieele commissie, onder leiding van Herriot benoemd. In aansluiting aan dit interview wordt ge meld, dat deze commissie zich reeds heeft be zig gehouden met de beperking van de bui- benlandsche werkkrachten en de verbetering der arbeidsvoorwaarden der Fransche werk nemers. Officieus wordt medegedeeld, dat reeds resultaten zijn bereikt, aangezien het aantal in Frankrijk werkzame buitenlanders is gedaald van 1 1/2 millioen in 1932 tot 814.000. 366.000 Franschen zijn nog zonder werk. Genève. Volkenbondszitting over de Saarkwestie uitgesteld. De voorzitter van den Volkenbondsraad, Ber.esj, heeft de buitengewone zitting van den Raad ter bestudeering van het Saarpro- bleem, die Woensdag zou beginnen, verdaagd. De voorzitter der commissie van drie, Aloisi, die op het oogenblik de besprekingen te Rome leidt, heeft medegedeeld, dat hij zijn rapport niet vóór genoemden datum gereed zal kun nen hebben. Aloisi heeft over de besprekingen mededeelingen gedaan, die de hoop wettigen, dat door voortzetting daarvan gunstige re sultaten zullen worden bereikt. Van Duitsche zijde wordt uit Rome gemeld, dat men tegen het uitstel geen bezwaren heeft aangezien daaruit blijkt, dat de commissie zich heeft overtuigd van de belangrijkheid der kwesties, die worden behandeld en zij een grondige behandeling wenscht, alvorens rap port uit te brengen aan den Volkenbonds raad. Zwitserland. De socialistische voorstellen in het kanton Genève verworpen. De bevolking van het kanton Genève heeft bij een Zaterdag en Zondag gehouden stem ming met een meerderheid van tienduizend stemmen de belastingvoorstellen van de socia listische regeeringsmeerderheid verworpen. Philippijnen opnieuw geteisterd. Tyfoon eischt 250 dooden. De Philippijnen zijn Zaterdagavond op nieuw door een hevige tyfoon geteisterd. Vol gens de tot nog toe ontvangen berichten zijn ongeveer 250 personen om het leven gekomen. Het ergst werd het eiland Luzon getrof fen. Op vele plaatsen vonden overstroomingen gen plaats en talrijke huizen werden vernield. Te Manilla zelf werd slechts geringe schade aangericht. De hulpmaatregelen worden van de hoofdstad uit geleid. HET ECHTPAAR PICCARD WAS RUIM 17000 METER BOVEN DEN GROND. Het Amerikaansche nationale luchtvaart- genootschap heeft thans aan Jean Piccard en zijn echtgenoote medegedeeld dat zij op hun stratosfeertocht van 23 October j.l. een hoogte van ongeveer 17.700 meter hebben bereikt. Dit werd, naar Reuter- meldt, vastgesteld op grond van de gegevens der meegenomen in strumenten. Zooals bekend, waren de Pic. cards niet van plan, hooger te stijgen dan 15000 meter. EXECUTIE IN HET SCOTTSBORO- PROCES UITGESTELD. Op bevel van het hooggerechtshof van Alabama is de terechtstelling van Patterson en Norris, twee van de „negerjongens van Scottsboro" uitgesteld van '7 December tot 28 Februari. HET BRUINE HUIS EXIT. Adolf Hitler heeft een decreet uitge vaardigd waarin wordt bepaald, dat de kan selarij van de Nationaal-socialist-ische partij zich te Berlijn moet bevinden. Dit beteekent dus het einde van het Bruine Huis te München als centrum van de nat.-soc. beweging. „Duitsche bladen zijn niet eentonig meer". Aldus Goebbels op den Duitschen persdag. Zaterdag werd in het Herrenhaus te Ber lijn de eerste Riikspersdag van het Rijks- ver'oond der Duitsche Pers gehouden. Rijkspropaganda-minister dr. Goebbels trad als spreker op en gaf als zijn meening te kennen, dat de aanvankelijke gebreken waren overwonnen. De eentonigheid der Duitsche dagbladen, waarover men in het begin zoo dikwijls geklaagd had, was verdwenen. Tus schen pers en staat was weer een positieve verhouding ontstaan. Tenslotte hield de Rijksperschef der N. S. D. A. P. Dr. Otto Dietrich een rede over de 'oeteekenis der Duitsche pers- en redactie wetten, die den journalisten een journalistieke grondwet hadden gegeven in nationaal- socialistischen geest Eenzamen van den Grooten Oceaan overleden? Visschers zouden de lijken van dr. Ritter en Frau Koerwin gevonden hebben. V.D. verneemt uit Los Angeles, 18 Novem ber: Gemeld wordt dat dr. Karl Ritter. den Duit sche geleerde, en Frau Koerwin, d:e op de in den Grooter. Oceaan gelegen Galapagos eilanden sedert 1929 een „natuurlijk leven'" hebben geleid door opvarenden van een vis- Vlug en aan genaam ver holpen met ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED (Adv. Ingez. Med.) Byrd heeft een belangrijke ontdekking gedaan. Theorieën over Zuidpoolgebied dienen op drastiwijze te worden herzien. Admiraal Byrd, de vermaarde Zuid pool - onderzoeker- meldt, dat hij tijdens een lang durige vlucht, welke hij Zaterdag heeft on dernomen, een buitengewoon belangrijke ont dekking heeft gedaan. Hij heeft namelijk kunnen constateeren, dat het Zuidpoolgebied door een trans-con tinentalen stroom wordt doorsneden. „De ge- heele wereld zal haar theoriën met betrek king tot het Zuidpoolgebied op drastische wij ze dienen te herzien", aldus Byrd volgens een United Press-bericht in de Courant. •Voorts heeft Byrd ontdekt, dat het land In de Zuidelijke IJszee zich verder naar het Oos ten uitstrekt dan men tot dusver geloofde, en wel in den vorm van een eilandengroep. Alcohol-smokkelarij aan de Belgische kust. De reis van de „Nelly" IJm. 68. Dezer dagen werden aan de Belgische kust bussen alcohol gevonden, die vermoedelijk afkomstig waren van een smokkelschip. In het begin van deze maand vertrok n.l. uit Duinkerken de „Nelly"' IlJm. 68, met aan boord 6000 L. alcohol van 96 pet. Het schip zou de alcohol lossen op het strand tusschen Heyst en Knocke, waar hij door medeplich tigen in ontvangst zou worden genomen. Door het slechte weer kwam het schip enkele uren te laat op de overeengekomen plaats. De bussen werden in netten gedaan en door roei- booten op sleeptouw genomen. Door den storm dreven echter vele van deze bussen af spoelden te Zeebrugge en te Katzand aan. De „Nelly" blijkt door de Nederlandsche douane te Breskens in beslag te zijn genomen, daal de papieren niet in orde waren. Het onderzoek wees, naar aan de Tel. gemeld wordt, uit, dat er verband bestaat tusschen deze affaire en een uitgebreide smokkelbende die haar hoofdkwartier in Nederland zou hebben en die voor het meerendeel uit Ne derlanders bestaat. Men schat het bedrag der ontdoken rech- op 4 millioen. Veroordeeling in Smokkelaffaire De rechtbank te Brugge deed uitspraak in de groote alcohol-smokkel-affaire, waarin reeds twaalf dadersi n Juli van dit jaar zijn veroordeeld. Het betreft hier een leverantie van een Schiedamsche firma in gedistilleerd aan een firma te Brugge. Een gevolmachtigde der Schiedamsche fir ma, die de lading smokkelwaar in Duinkerken had doen overschepen, werd thans als mede plichtige veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf, het betalen van een boete van 4.666.662 francs (in geval van niet-betaling drie maanden lijfsdwang) en tot de betaling der ontdoken rechten tot een bedrag van 466.666 francs, terwijl de in beslag genomen scheepsgelegenheid enz. verbeurd wordt ver klaard. De Schiedamsche firma wordt voor de betaling der verschuldigde bedragen verant woordelijk gesteld. VRAAGT DE PUZZLE! HOOFDPRIJS 250.- Kardinaal Gasparri overleden, Uit Rome: Kardinaal-Staatssecretaris Gas parri is Zondagavond tegen half elf ten gevolge van longontsteking overleden. Woensdag' j.l. heeft de kardinaal nog op het Internationale Congres der Katholieke Juristen een referaat gehouden over een der belangrijkste werken uit zijn leven n.l. de cocificatie van het Kanonnieke Recht voor de Latijnsche Kerk. De 82-jarige heeft een bronchitis opgeloopen. Toen door karnidaal Paclli als staats secretaris werd opgevolgd, werd hij een der stuwende krachten voor de verzoening van Vat-icaan met Quirinaal. Kardinaal Gaspari kwam in 1922 ernstig in aanmerking voor de opvolging van Paus Bene- dictus XV, die in dat jaar overleed. Hij werd den 5den Mei 1852 in Caperallazza di Ussita geboren en bereikte dus den leeftijd van 82 jaar. Zijn studies verrichtte hij aan het bisschop pelijk seminarie van Nepi en aan het Pause lijk semianrie te Rome, waar hij promoveerde in de filosofie, theologie en het kanonieke recht. O.m. heeft hij te Parijs gedurende bijna 20 jaar het hoogleraarschap uitoefende. Hier heeft hij zich bovendien op sociaal gebied verdienstelijk gemaakt door het lot van de vele in deze stad vertoevende Italianen te verbeteren."Hij schreef eenige werken over het kanonieke recht, welke zeer de aandacht trok ken. In 1890 werd hij door paus Leo Xin als apostolisch delegaat naar Peru, Bolivia en Ecuador gezonden. Ook vertoefde Gasparri eenige jaren in de Vereenigde Staten voor de verbetering van de betrekkingen tusschen Amerika en het Vaticaan. Als pauselijk staatssecretaris beleedde kar dinaal Gasparri, na den paus, de hoogste waardigheid in de kerkelijke hiërarchie. Bliksem doodt 61 inlanders. Te Clarksbury in Zuid-Afrika zijn 61 inlan ders door den bliksem gedood. De toestand van negen andere inlanders is kritiek. De slacht offers waren, zoo meldt Reuter, op het oogen blik dat de bliksem hen trof verzameld in een hut tot het nuttigen van hun maaltijd, VERKEERSVLIEGTUIG VIEL; ZES DOODEN. Reuter meldt uit Los Angeles: In het San Fernado-dal is een verkeers vliegtuig neergestort. De zes inzittenden wer den aJlen gedood. (Adv. Ingez. Med.) „Mooi Nederland" als reclame voor mooi Nederland. Plannen voor een tentoonstelling van land en stedenschoonheid. Er zijn plannen om van 19 April tot 5 Mei in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam een tentoonstelling te houden, die een beeld moet geven van de schoonheid van Nederland. Er zijn plannen, plannen die in de ge dachten van de organisatoren reeds zeer vaste vormen hebben aange nomen, maar wier verwezenlijking wacht op de medewerking van tal rijke overheidsorganen en Vereeni- glngen voor Vreemdelingen Verkeer in de verschillende plaatsen van ons land. Twee particulieren hebben namelijk het voornemen om in het R.A.I.-gebouw te toonen wat de verschillende streken van ons land aan schoonheid bieden, hebben daarvoor den steun gekregen van de A.N.V.V., de vereeni- ging die alle V.V.V.'s samenbindt en men is nu van plan de gemeentebesturen van Neder land te bewegen op deze tentoonstelling zich te laten vertegenwoordigen, óf door de plaat- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC buitenlandsche werklieden aan de orde. Deschersboot dood zijn aangetroffen. De kobolden waren vreeselijk sterk; vooral gemeene Kas was een brutale knaap. Thijs en Sim vochten wel flink, maar konden er niet tegen op; zij kregen er leelijk van langs Thijs had al een heel blauw oog en Sim's neus was pimpelpaars. „Ik kan niet meer," zei Sim. en met een plof viel hij. Met een vreugdekreet greep Hik zijn boekje „Pas op!" riep Kas juist verschrikt, „daar heb je Glimmer!" Snel vluchtten de twee kobolden weg kijk eens hoe die kerels liepen! Sim's boekje was hun heele buit. Thijs en Sim keken hen na, blij maar heel verbaasd in de verte kwam, heel woedend nog, vriend Glimmer aanzetten. selijke vreemdelingenvereeniging, óf door zelf een stand in te richten. Alles hangt echter af van de bereidwillig- hied van deze beide categorieën. De onder nemers hebben de overtuiging dat wanneer de tentoonstelling zou kunnen doorgaan, dit van onschatbare beteekenis zou zijn, voor de propaganda in eigen land de vacantie door te brengen. Geenszins is 't de bedoeling Nederlanders te weerhouden naar het buitenland te gaan, dit zou zelfs voor ons zeer nadeelig kunnen wor den indien het buitenland daardoor tot tegenmaatregelen zou overgaan. Wel is het voornemen cle onnoodige trek naar het bui tenland te stuiten, want hoevelen in ons land kennen wèl Parijs, Londen, Berlijn en verder weg nog, en hun eigen land niet? Wie onzer kent zoowel de eilanden als de Veluwe, de Brabantsche vennen als het Drentsche veen, de kleederdrachten van Zeeland als de kust van het IJsselmeer, het strand, de bosschen, en gaat u maar door? Zeer juist is o.i. de opvatting die in het uitvoerend comité heerscht, dat men het den Nederlanders gemakkelijker moet maken in eigen land te reizen, gemakkelijker en goed- kooper. Het autobusverkeer heeft zich meester gemaakt van de groote massa en even goed als men deze massa tochten kan laten maken naar het buitenland, kan men hen vervoeren door 't eigen land. Ook de spoorwegen hebben een taak te vervullen, en van deze zijde is reeds toezegging en medewerking verleend. Niet alleen dat het van groot voordeel zal zijn voor geheel Nederland wanneer Neder landers in eigen land hun vacantie door brengen, ook de verschillende gemeenten af zonderlijk kunnen door reclame op deze ten toonstelling en het organiseeren van speciale attracties gedurende het vacantieseizoen, de trek naar haar grondgebied bevorderen. Wanneer er overleg gepleegd wordt door de tentoonstelling, en wanneer er bij voorbeeld speciale prijsregelingen worden getroffen voor hotels en pensions, waarvoor op de expositie reclame gemaakt zou kunnen worden, dan zou ongetwijfeld een groot deel van het suc ces der campagne zijn verzekerd. Aldus stelt het comité van uitvoering der tentoonstelling Mooi Nederland zich dat voor. Men denkt de tentoonstelling zoo in te richten dat de bezoekers zich reeds toerist in eigen land voelen. Met panorama's en derge lijke wil men de verscheidene plaatsen in ons land uitbeelden en door attracties het bezoek aan de tentoonstelling stimuleeren. Zoo heeft men zich voorgesteld als prijzen be schikbaar te stellen gratis reizen in het eigen land, en als attracties folkloristische dansen op een oud Hollandsch marktplein dat op het terrein van de R.A.I. opgebouwd zou moeten worden. Doch zooals gezegd is: alles hangt voorloo- pig nog af van de noodzakelijke toezegging tot deelneming van een voldoend aantal ge-" meenten en vereenigingen voor vreemdelin genverkeer. Slaagt deze poging, dan is 't waarschijnlijk dat de expositie ook naar 't buitenland zal worden gebracht. •Het uitvoerend comité dat bestaat uit de heeren C. R. T. Baron Kraijenhoff, voorzitter, voorzitter A.N.V.V.; L. Groen, secretaris en gedelegeerd lid; Mr. J. P. Bosman, directeur „Alkmaar Packet"; W. P. F. van Deventer, directeur A.N.V.V.; E. G. Gaarlandt. Burge meester van Gouda, voorzitter „Genootschap voor Reclame"; A. van der Paauw, Chef Afd. Binnenland der K.L.M.:Dr. P. Th. Postumus Meijjes, chef afd. Publiciteit der Ned. Spoor wagen: A. Robertson WAzn,, ondervoorzitter A.N.V.V.; Th. N. van Stigt. voorzitter Horecaf; Dr. I. H. J. Vos, Wethouder van Amsterdam, lid der Tweede Kamer, is echter overtuigd dat men niet zal beproeven te zeggen dat er in het eigen land onvol doende belangstelling bestaat voor het eigen land en hoopt in het volgend voorjaar aan. minstens 150.000 bezoekers van de tentoon stelling Mooi Nederland te kunnen toonen: „dat is Nederland, dat is mooi Neder land". I DINSDAG 20 NOVE1MBER. HILVERSUM 301.5 M. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Graan, muziek: 9.00 Ochtendconcert door het En semble Rentmeester: 10.00 Tijdsein AVRO- klck; 10.01 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon- mpziek; 10.30 Ensemble Rentmeester; 11.00 Kook- en Bakpraatje door mevr. L. Lotgering- Hillebrand; 11.30 Gram.muziek; 12.00 Tijdsein AVRO-klok; 12.01 Lunchconcert door het Om roeporkest o.l v. Nico Treep: 12.35 Tusschen- spel van gram.muziek en 1.25 tusschenspel; 2.00 Vioolrecital door Jacob van der Woude, a. d. vleugel: Egbert Veen, afgewisseld met gram.piaten; 3.00 Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees; 4.00 Rustpoos voor 't ver zorgen van den zender; 4.15 Gram.muziek; 4.30 Radio-kinderkoorzang; 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door -mevr. Ant. van Dijk. VPRO. 5 30 Bijbelvertellingen van Ds. B. J. Aris, 12e vertelling. AVRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.55 Kamermuziek door het Pr-ager Strijkkwartet. Prof. Willy Schwejda, viool. Herbert Berger, viool, Ladislav Cerny, altviool, Ivan Vectomov, cello: 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. 4e les; 8.00 Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias: 8.05 Een nieu we Nederlandsche industrie, gevestigd te Hil versum: 9.30 Radiotooneel. Studio-opvoering van ,Ann en Harold": 10.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Solist: Max Rodriguez, cello. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias: 11.10 Aan sluiting met café-restaurant „Caland", Rot terdam. Dansmuziek door het Nederlandsch Orkest „Ormenda" o.l.v. Nina Dolce, a.d. vleu gel Henk Stuurop; 12.00 Tijdsein AVRO-klok. Sluiting. HUIZEN 1875 M. KRO. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gram.mu ziek; 10 30 Muziekuitzen-ding voor fabrieken; 11.00 Gram.muziek; 11.30 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.00 Po litieberichten: 12.15 Lunchconcert op gram.- olaten; 2,00 Vrouwenuurtje door mej. Riet Aalberse; 3.00 Modecursus door mevr. H. Cup pen -Geurs. H.I.R.O. 4.00 Uitzending voor de Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond. Gram. muziek; 4.35 Uit zending voor de Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia"; 5.10 Sluiting. KRO. 5.10 Gram. muziek: 6.00 Het KRO- orkest o.l.v. Jchan Gerritsen; 6 40 Cursus es- oeranto door P. Heilker; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing door Dr. J. A, M. van Staay; 7.35 KRO. Kamerorkest o.l.v. Johan Gerritsen; 8.00 Vaz Dias; 8.05 KRO. Kamerorkest ol.v. Johan Gerritsen; 8.15 Interview van de Uiverbeman- ning door A. Viruly; 8.45 Piano-recital door Ernest Schelling: 9.05 De nieuwe kunstijsbaan in Amsterdam: 9 15 KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen1C.00 Ernest Sehelling, piano-reci tal; 10.10 U beltwij draaien; 10.30 Vaz Dias: 10.35 U belt.... wij draaien; 11.00 De KRO-boys o.l.v. Piet I-ustenhouwer.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6