1 HIJ OF ZIJ? MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 HAARCEM'S DSGBESö 9 Het huwelijk van prinses Marina. Gouverneur-generaal van Ierland wijst uitnoodiging af. LONDEN, 19 Nov. (Reuter). De gou verneur-generaal van den Ierschen Vrijstaat, heeft de uitnoodiging van den Koning om bet huwelijk van den Hertog van Kent met prin ses Marina bij te wonen van de hand gewezen met de motiveering, dat hij hierdoor zijn be lofte welke hij bij zijn ambtsaanvaarding heeft afgelegd, zou breken. Het antwoord was in het Gaelic, doch een Engelsche vertaling was bijgevoegd. Taxi rijdt in het Damster diep. 46-jarig schoolhoofd verdronken. GRONINGEN, 19 Nov. (V.D.) Heden morgen reed een taxi, waarschijnlijk tenge volge van slippen in het Damsterdiep. Behalve de chauffeur zat in den wagen de 46-jarige heer A. Nieuwenhuis, hoofd van een bijzon dere school te Loppersum. Spoedig toegescho ten hulo gelukte het beide inzittenden via den kapf uit de auto te halen. Het gelukte den chauffeur bij te brengen. Bij den heer Nieuwenhuis mocht medische hulp niet meer baten. Hij bleek reeds te zijn overleden. Brandje aan boord van de Baloeran. MEDAN, 19 November (Aneta). De „Deli- couxant" meldt het volgende: Op 12 November j.l. werd aan boord van de „Baloeran" een dag stoomens voorbij Kaap Gardafui des avonds om 10 minuten over elf een brandlucht bemertk. In de recreatiezaal van de 1ste klasse werd achter het schotwerk aan bakboordzij een brandje ontdekt. On middellijk werd brandalarm gemaakt en het noodigde personeel was vrijwel oogenblikkelijk ter plaatse. In zeer korten tijd werd het brandje gebluscht, zoodat 40 minuten na het bemerken ervan de vaart kon worden her vat. De passagiers gedroegen zich zeer kalm en er heerschte geen spoor van paniek. Eenige dames gingen door met musiceeren. Alle passagiers zijn vol lof voor de voortref felijke organisatie van den brandweer aan boord. Den kapitein werd een door allen geteeken- de verklaring van erkentelijkheid overhan digd. DE EN DE MIDDENSTANDSCENTRALE BAZARS. Het bestuur der Middenstandscentrale heeft de volgende circulaire tot de leden ge richt: Naar aanleiding van dezer dagen tot ons gekomen opmerkingen over aan onze leden gerichte verzoeken, om bijdragen voor in de maanden November en December te houden bazars voor gestichten en andere philantro- pische doeleinden geeft het bestuur der Mid- denstandscentrale voor Haarlem en omlig gende gemeenten u in overweging, daaraan in dezen tijd van het jaar niet te voldoen. De laatste maanden van het jaar zijn wat ver- koop-mogelijkheden betreft voor vele nering doenden de meest gunstige en zoodra dan die gunstigste verkoopmogelijkheid wordt ver minderd door concurrentie van bazars is het toch al te veel eischend, dat de neringdoen den daar zelf toe medewerken, vooral omdat de verkoop in dezen voor u toch zoo buitenge woon moeilijken tijd niet geschaad mag worden. BEEN GEBROKEN. Op het kruispunt Parklaan—Kruisweg is de 14-jarige jongen v. O. alhier door de glad heid van den weg met zijn fiets geslipt en gevallen. Hij brak zijn rechterbeen, is door den Ongevallendienst voorloopig behandeld en per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis gebracht. LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDS BOND". Voor de afdeeling Haarlem wordt een lezing gehouden op Donderdagavond 22 November 1934 in gebouw „De Nijverheid" door het lid der afdeeling de heer W. Lubberink. met het onderwerp: „Wachter, wat is er van den nacht?" RK. HARMONIE „ST. CAECILIA". Op Woensdag 21 November zal een feest- concert gegeven worden in gebouw St. Bavo, Smedestraat, door de Harmoniever. ,.St. Cae- cilia" uit Haarlem (Noord), ter viering van het 3e lustrum. Medewerking wordt verleend door den radiozanger Aug. üe Laat. De trekking van de loterij die ten bate van St. Caecilia is gehouden, zal op 1 Maart 1935 plaats hebben. GELOOF EN WETENSCHAP De vierde bijeenkomst in het seizoen 1934- 1935 van de Vereeniging „Geloof en Weten schap" voor Haarlem en omstreken zal plaats hebben op Vrijdagavond 23 November in den schouwburg Jansweg. Dan zal dr. W. G. N. van der Sleen een voordracht houden met lichtbeelden over Zwerftochten langs Zuid- Amerika's Westkust. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE HET TOONEELCONCOURS BIJ D. E. S. Zondagavond is het tooneelconcours bij .Door Eendracht Sterk" geëindigd met een opvoering door de tooneelvereeniging „St.- Bonifacius" uit Krommenie van ,,'t Verleden spreekt", door Jos. Smits. Ook nu weer was de zaal geheel uitverkocht zoodat op dit punt het concours alleszins ge slaagd mag heeten. Het werkelijk boeiende stuk werd in de grootste spanning gevolgd. Jammer was dat er over het algemeen door verschillende speelsters en spelers te zacht gesproken werd, zoodat, ook al werd de groot ste stilte in de zaal in acht genomen, zeer veel van het gesprokene verloren ging. Na ieder bedrijf, maar vooral op het eind konk enthousiast applaus. Na afloop werden de prijzen bekend ge maakt door de jury, die had bestaan uit prof. M. Haring en de heeren J. Wiegman en H. B. v. d. Sande. Voor deze bekendmaking voerde nog even het woord de voorzitter der com missie, prof. Hai'ing die „D. E. S." feliciteerde met het slagen van dit concours. D. E. S., die zelf buiten mededinging den openingsavond gegeven had, wilde spr. op' één lijn stellen met de overigen. Als D.EB. later eens haar geluk zal gaan beproeven zal zij met de krachten waarover ze thans beschikt, zeker niet ongelauwerd huis waarts keeren. De uitslag is als volgt: le prijs: zilveren lauwerkrans van Mgr. Angenent aan St. Genesius, Overveen met Materialisme: 2e pr. zilv. lauwerkrans St. Ge- rardus Mayella te Heemstede met „Op de Hellas"; 3e pr. zilv. lauwerkrans „St. Bonifa- cius" te Krommenie met .,'t Verleden spreekt". 4e pr. zilv. lauwertak „Nut en Genoegen". Lisse met „de Gerechtigheid Gods" Regieprijs: verg. zilv. plaquette, E. Huyboom van St, Genesius te Overveen. Beste uitspraak: zilv. medaille, C. Elferin? van Nut en Genoegen. Lisse als Pastoor Brake' Beste typeering heer: zilv. medaille, A. Ko ning. Krommenie. Beste typeering dame: mevr. Kroon-Berk hout. Krommenie. Beste speler: P. Groen van St. Genesius. Overveen. Beste speelsters: mej. C. Bruël en St. Gene sius. Overveen. Voor keuze van het stuk: St. Gerard us Mayella. Heemstede voor „Op de Hellas". Voor bijrollen: le pr. mej. C. Beelen, 2e pr. de heer H. v. Roode, beiden van Geraxdu? Mayella. Heemstede. Voor beste kapwerk: de heer Joh. Gerritse uit Amsterdam die het kapwerk had geleverd voor „Materialisme". De eereprijs:groote zilveren medaille, ge schonken door het gemeentebestuur van Heemstede werd gewonnen door St. Genesius te Overveen voor het hoogste aantal punten Na de bekendmaking sprak de voorzitter ■'an D.E.S.. de heer Schelvis woorden van dank 'ot de jury, tot de speelsters en spelers voor hun zeer goed spel en tot het publiek, dat in zoo grooten getale was opgekomen. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de Heemsteedsche Jazz band weer voor uitstekende dansmuziek zorg- 1e. D.E.S. kan met voldoening terugzien op dit alleszins goedgeslaagd concours. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdag namiddag te omstreeks 5.40 ure. had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig, komende uit de richting Benne- (Adv. Ingez. MedJ broek en gaande in de richting Haarlem, be stuurd door J. H. v. K uit Bloemendaal en een wielrijder genaamd: A. T. wonende te Hoofd dorp. Het geval heeft vermoedelijk plaats ge had doordat de bestuurder van het rijwiel de Heemsteedsche Dreef richting Cruquiusweg, wilde oversteken, waardoor hij tegen het lin ker portier van het motorrijtuig terecht kwam en tegen den grond werd geslingerd. De wielrijder kreeg door deze aanrijding ver schillende kneuzingen, en is, nadat door Dr. Roozen alhier de eerste hulp werd verleend, per auto naar zijn woning te Haarlemmer meer overgebracht BLOEMENDAAL VERGADERING TUINBOUW. Op de Dinsdag te houden vergadering van de afdeeling Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkun de zal de heer W. Beunder een voordracht houden over: de' begroeiing van landhuizen. GEERT DILS IN HET JEUGDHUIS. Met het doel aan trekkers en kampeerders een aantal trek- en kampliederen te leeren, is Geert Dils de bekende minstreel en herberg vader uit Heemskerk, Zaterdagavond ten tweede male in het Jeugdhuis opgetreden. Dit maal was de belangstelling bij de jeugd niet zoo groot als in October toen de geheele zaal dicht bezet was. De heer Dils heeft geen gemakkelijken avond gehad. En 't groote verschil tusschen een groote jongens en meisjesschare ln een ruime zaal en een troepje trekkers, vermoeid van een verren tocht, in een intieme kamer, zal hem wel opgevallen zijn. De bekende zangbundel Jan Pierewiet le verde ook Zaterdagavond weer de liederen dieGeertDils zich ten doel had gesteld de jeugd bij te brengen. Voor de afwisseling zong de zanger nu en dan zelf een nummertje. De heer Dankbaar dankte in zijn sluitings woord den heer Dils voor de gedane moeite. EEN HOND BIJ DE KIPPEN. Aangifte werd gedaan door den tuinman V., dat op een buitenplaats een hond was aan gehouden, die op onverklaarbare wijze in het kippenhok was gekomen en eenige kippen vreeselijk had verminkt. De eigenaar van den ruigen fox-terrier werd ontboden. Hij ver klaarde zich bereid, de schade te vergoeden. SANTPOORT „VOX HUMANA." Naar we vernemen, is het vrijwel zeker, dat ..Vox Humana" ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan het volgend jaar het concours van den Noord-Hollandschen Zangersbond krijgt te verzorgen. Teneinde de kosten, aan het organiseeren daarvan verbonden, te kunnen bestrijden, is de vereeniging toegestaan een verloting te houden. De trekking daarvan zal op Donderdag a.s. in „Zomerlust" in 't openbaar en op eenigszins feestelijke wijze plaats vinden. DE TELEFOON-ACTIE. Naar we vernemen, heeft de vereeniging „Santpoorts Bloei" haar pogingen om op de vergadering, welke hedenavond om 9 uur in de zaal van den heer Enzerink gehouden wordt, in verband met het voornemen om voor onze plaats een aparte telefoon-centrale te stich ten, een afgevaardigde van P.T.T. aanwezig te zien, met succes bekroond gezien. Het hoofd van het telefoon-district, de heer De Boer. heeft zich nJ. bereid verklaard persoonlijk aanwezig te zullen zijn tot het geven van toe lichting en het beantwoorden van vragen. IJMUIDEN VERWACHTE VI9CHAANVOER. Thuiskomende voor de Dinsdagmarkt: Rot terdam IJM 112 met 49 manden schelvisch, 50 manden braadschelvisch, 450 manden ma kreel, 140 manden koolvisch, 40 manden wij ting. 30 manden haring; totaal 750 manden. Weer haringuitvoer naar Duitschland. Een bijzondere regeling getroffen? Ook heden was er als j.l. Zaterdag een groo te hoeveelheid versche haring aan den afslag, hetgeen niet te verwonderen valt, daar een groot deel der Nederlandsche haringvloot, na dat door de regeering de aanvoer van pekel haring is verboden, de haringvisscherij heeft voortgezet en zich thansh toelegt op den aan voer van versche haring. Er schijnt een bijzondere regeling getroffen te zijn in verband met den uitvoer naar Duitschland. Deze aangelegenheid is in een Zaterdag gehouden vergadering van haring- reeders uit alle havens van ons land besproken. Men vermoedt, dat door tusschen komst onzer regeering van Duitschland een nieuw contingent is verkregen, waardoor het mogelijk is weer haring naar Duitschland uit te voeren. Om te voorkomen, dat de haringprijs bene den den kostprijs daalt, is heden het grootste deel van den aanvoer deels met deels zonder tusschenkomst van het Staatsvisschershaven bedrijf opgehouden tegen prijzen varieerende van f 1,75 tot f2,20 per kist naar gelang van kwaliteit. De aldus opgehouden haring wordt voor rekening der reeders door een aantal ex- porteui-s, vereenigd in de nieuwe vischhandel- vereeniging, dus buiten de IJmuider visch- handelver. om, ingepakt en verzonden, waar door een groote groep van kleinere exporteurs buiten deze maatregel valt. Een inderhaast samengestelde commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers der haringreeders regelt de ze aangelegenheid. Bijzonder opvallend is, dat van een aantal de vangst aan de trawlerkade rechtstreeks in de spoorwegwagen wordt geladen, waardoor voor deze aanvoeren geen halkosten betaald hoeven te worden. Voor deze schepen wordt dus niets aan het Staatsvisschershavenbedrijf betaald. Wij ver nemen nog, dat enkele Ned. haringschepen, die de vorige week in Ostende hebben gelost, daar niet aleen een slechten prijs hebben ge maakt, maar bovendien zooveel onkosten moesten betalen, dat dit experiment wel niet herhaald zal worden. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 5445 Griet per 50 KG. f 23—10 Tongen per 50 K.G. f 45—51 Middelschol per 50 K.G. f 21 Zetschol per 50 KG. f 18—12.50 Kleine schol per 50 K.G. f 15-504.40 Schar per 50 K.G. f 8.10—6 Tongschar per 50 K.G. f 33—23 Vleet per stuk f 1.801.50 Kleine poon per 50 K.G. f 4 902.80 Groote schelvisch per 50 K G. f 2117 30 Middelvschelvisch per 50 K.G. f 18.50—12 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 16—8.80 Kleine schelvisch per 50 K G. f 93.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 4323 Groote gullen per 50 K.G. f 169 Kleine gullen per 50 K.G. f 12.50—3 Wijting per 50 K.G. f 24—1.40 Makreel per 50 K.G. f 6.305.50 Heilbot per K.G. f 0.64-0-52 Leng per stuk f 0.750.50 Koolvisch per stuk f 0.660.09 Versche haring per kist f 2.801.80 Kleine hake per 50 K.G. f 3013.50 BESOMMINGEN Trawlers: manden De Antje RO 15 200 f 1213 Dirkje RO 53 650 f 2600 Isabel IJM 14 105 f 1500 Ita IJM 22 75 f 1150 IJselmonde IJM 78 300 f 1700 Oentolog IJM 131 105 f 1320 Anchor IJM 135 75 f 1290 Petten IJM 49 595 f 3610 Alcmaria IJM 23 105 f 1370 Protimes IJM 85 215 f 1270 Eveline IJM 115 625 f 3290 Zeeleeuw IJM 29 115 f 1400 Dolfijn IJM 103 180 f 1500 Eurica IJM 177 150 f 1350 BLOEMENDAAL RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. De politie van Bennebroek heeft als ver dacht van diefstal van rijwielen in arrest ge steld: V., wonende te-Haarlem. Daar het de politie van Bennebroek bekend was, dat te Bloemendaal fietsen waren ont vreemd, werd de politie van Bloemendaal met deze aanhouding in kennis gesteld en door een agent werd de verdachte te Bennebroek ver hoord. Hij bekende, dat hij hier 3 fietsen had ontvreemd: één bij de Chr. School te Aerden- hout, één bij de R.K. kerk te Overveen en één bij het Kenn. Lyceum, benevens twee rijwiel plaatjes. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werd V. ter beschikking van den Officier van Z te Haarlem gesteld. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAC 19 NOV. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHB RANTOTRFrVTC.rNG KANTOOR HVART.FM 1.30 2 30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 n 1019* 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 Staatsl. Bnltcnl. 3 1/2 pCt. Duitschl. 21 - 22% 198<H Youngloen.) 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mi jon. 29* Stoomv. MIJ. Ned. 31 Fndastr. BInnenl. Alg. K.ztfde Unie. 32 M A. N. I .E. M (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft.... Nederl Ford 223 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Beb. Philips 217 - 216*4 77% -H lodastr. Buitenland. 0% Anaconda Copper 213* Bethlehem Steel 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (Sew.) 2* General Aviation Intern. Nickel 14* North Amer. Cy. Standard Brands 21* Banken BinnenL Koloniale Bank 30* Cert. Handel Mij. 34* Indische Bank 58 Banken Bulten!. «hsche Reichsb. ••trol. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum 133% - 133* 84 Petrol. Mij. Buitenl. 10* - io% 4% Cultuur MIJcn. H. V. A 142* 143* 63 N. I. S. U 61 Vorstenlanden 10* .Mijnbouw MIJen, Alg. Exploratie 164* - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 140 109* 45 120 Rubber M(Jen. A'dam Rubber 48*48% Deli Bat. Rubber..., Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Comm Wilwaukee l%-3% 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers 1 1 FEUILLETON BERTA RUCK. 5) Ze had er zóó op gerekend, wat meer van hem te zien, nadat ze een van haar vrienden, een oud majoor, die echter nu auto's ver kocht, aan hem had voorgesteld, en hem had weten over te halen bij dezen een two-seater te koopen; maar neen, die poging was ook weer mislukt. Hij had een chauffeur aangeno men! De chauffeur zou om kwart voor vieren voorrijden, om haar in haar eentje naar die buitenpartij te brengen! Zij had er haar heele hart al opgezet, om met hem samen er heen te gaan. Ze hoorde al de kippen in de buurt, zooals zij het noemde, al tegen elkaar zeggen: „Sir Ralph Wellalone ja, die zooveel op groot wild geschoten heeft in Afrika enz. Wie is dat mooie vrouwtje, dat hij bij zich heeft? Zijn nichtje? Zijn ze niet geëngageerd? Ik geloof, dat het engage ment nog niet publiek is, maar je ziet ze over al samen. Ja, bepaald onafscheidelijk, zoo ro mantisch, zoo bijzonder geschikt! Lady Day wist, hoe al zulk gepraat als: „Heeft hij zich al gedeclareerd? Ik weet zeker, dat hij het van plan is" eindelijk aanleiding geeft tot een engagement. Die akelige Ralph zorgde echter wel, dat er van hem dergelijke praatjes niet de ronde konden doen. Hij stuurde de auto met een chauffeur! Ja, daar kwam de kleine wagen aan. Wat glansde hij in den zonneschijn! Daar reed hij voor. En daar had je ook den nieuwen chauffeur. Hij leek niet meer dan een jongen. Hij groette beleefd en wiep een bescheiden blik op de gedaante in de portiek, Zij werd niet ten onrechte „kleine Lady Day" genoemd. Ze was zeker niet langer dan 1.56 M. en een beetje gezet; topzwaar noemen iemands vijandinnen dat wel eens. De witte stoffen mantel, die ze over haar witte japon droeg,was van Doucet. Handschoenen, kousen en schoenen waren van de duurste soort. Het zelfde gold voor haar poeder, haar lip-stick en de odeur, die ze gebruikte. Smith nam dit alles in een oogwenk in zich op, maar tegelijkertijd was „hij" zich bewust, dat „hij" deze dame al eens eer gezien had. Waar had hij haar gezien? Dit zou hem zeker een uur lang verontrusten; maar niet, omdat Lady Day dit nog zou kunnen weten. Dat „hij" er zoo zeker van was, leek hem al vreemd ge noeg. Milady keek hem echter wel aan met een blik van belangstelling. Zij werd graag bediend door iemand, die niet alleen zijn werk goed deed, maar ook knap was en er in de puntjes uitzag. Hoewel ze nog knorrig was over haar be dorven middag, troostte het haar toch, dat de chauffeur zoo knap was. Zijn pak stond hem ook keurig. Nu, Simpson had daar natuurlijk ook wel voor gezorgd. Ja, de chauffeur paste bij den wagen. Hij had nette manieren ook. Vlug en handig hield hij de deur open. Zij sloeg een witte tulle sluier over haar ge zicht en haar hoed en stapte in. Een kwartier lang was het stil in de auto. De kleine wagen gleed rustig voort langs wegen met kamperfoelie omzoomd, langs dorpsher bergen met hun kleurige uithangborden; „de Witte Leeuw", „de Blauw Beer", langs huisjes met roode daken en tuinen vol campanula's, lupinen, duizendschoontjes, anjelieren, rozen en alle mooglijke andere bloemen. Het ritje in den heerlijken zonneschijn en de zuivere lucht vol zoete geuren hadden hun uitwerking op de kleine vrouw in de auto. Ze had volstrekt geen slecht humeur, al was ze ook jarenlang verwend geworden door een veel ouderen man, die al haar invallen goed keurde, en dit had haar dus weinig bestand kunnen doen zijn voor teleurstellingen, als die zich eenmaal zouden voordoen. Zij herstelde zich nu ook weldra van haar knorrigheid, en zei tot zichzelf, dat de maand toch ook nog maar pas begonnen was. Aan het eind van die vier weken zou Ralph waarschijnlijk een heel andere man zijn. Haar knorrigheid versmolt geheel. Hadden niet heel wat „moeilijke" man nen hun hart aan haar verloren in de laatste jaren? Zou Ralph moeilijker te treffen zijn dan die allen? Eens op een dag was ze er bijna zeker vaxx geweest, dat ze op zijn gelaat een blik had gezien, dien ze ook op het gelaat van anderen gelezen had, die zich heel erg tot haar aangetrokken hadden gevoeld, naar zij wist. Als Ralph zelf geen gevaar had bespeurd, zou hij haar dan zoo uit den weg blijven? Dit was een opwekkende gedachte. Zij leefde heelemaal op. De kinderen hielden meer van hem. dan van eenigen man, die ooit bij hen aan huis was gekomen. Ze was benieuwd, of Ralph hun chauffeeren zou leeren, als hij hun stiefvader was. Deze gedachte deed Lady Day den blik toe vallig wenden naar het profiel van den chauf feur, die naast haar zat. Hoe dikwijls, peinsde zij, zag je toch van die bijzonder knappe mannen in den eenvoudigen burgerstand. Blauw bloed ging maar al te dikwijls vergezeld van een rooden neus en leelijke gelaatstrekken en gedrongen gestalte, terwijl je bij voorbeeld aan den ingang van bioscopen dikwijls kruiers zag staan, die prin sen hadden kunnen zijn, en in Rotten Row zag je vaak genoeg rijknechts, die meer op Grieksche halfgoden leken dan op iets anders. „De meisjes uit den goeden stand zouden zeker niet anders doen dan met zoo iemand weg- loopen", zei Lady Day bij zichzelf „als niet de heel jonge meisjes zoo zonder eenig gevoel voor schoonheid waren wat betreft de andere sekse. Ze zijn zich alleen van hun eigen schoonheid bewust. Zoo ging het mij ten minste. Tegen dat een vrouw geleerd heeft, ook schoonheid in een ander te zien, heeft zij ook geleerd op hun stemgeluid, te letten. Dat behoedt haar in negen van de tien gevallen voor een mésallian ce. Die akelige Ralph bijvoorbeeld heeft een meer dan aantrekkelijke stem. Ik ben be nieuw, wat voor stem zijn chauffeur er op na houdt." Het volgende oogenblik kreeg zij het ant woord hierop. HOOFDSTUK IV. Verandering van programma. Smith wendde het hoofd om en keek haar aan. „Milady, vindt u goed „Ja, wat wou je?" „Vindt u goed dat ik even stop en mijn plattegrond inkijk? Ik ben bang „Zoo, ben je verdwaald?" zei Laetitia Day, terwijl hij de kleine auto liet stilstaan onder een grooten bloeienden lindeboom. Bij zichzelf dacht ze „H'm!" Op dat oogen blik begon zij zekere vermoedens te koesteren. Wat die waren? „Ik ben bang milady, dat ik daar net niet rechts had moeten afslaan." „H'm!" dacht milady weer en werkte die ge dachte nog wat uit. maar niet hardop. Hardop zei ze alleen maar zoo vriendelijk mogelijk: Zoo, zou je denken? Laat ik eens kijken. Je bent zeker onbekend in de buurt? Ik ben hier ook weinig bekend. Ja. hier hebben we het." Ze boog zich wat naar hem over en wees hem de plek aan. „Hier heb je het kruispunt, en daar is die herberg, waar we zooeven langs zijn gereden, en daar is de laan, die je had moeten inslaan." „Ja, milady. Het spijt me erg. Het is erg on- noozel van me", zei Smith. (Hij was werkelijk knorrig, dat hij al zoo gauw een flater ge maakt had. „Ik denk hij keek van de kaart naar de nauwe laan, waarin zij stonden. Aan weerszijden er van waren hooge bermen, met een haag van kamperfoelie. „Ik denk, milady, dat het misschien het beste zal wezen, als ik doorrijd tot dat volgende kruispunt, want hier kan ik niet keeren." Hij stak den plattegrond weer in zijn zak en pakte het stuur weer beet. „Wacht even," zei Lady Day, haastig. „Ik ja! Neen. ik bedoel, hier niet. als je bij dat kruispunt komt. Ik wou doorrijden." Lady Day's oponhoudelijke veranderingen van het programma, die ze gemaakt had. wa ren een bron van pret voor hexx, die haar ken den. Hun, die er voor het eerst kennis mee maakten, brachten die veranderingen wel eens van hun stuk. De jeugdige chauffeur keek haar een oogen- bliMpragend aan. „Moet ik doorrijden, milady?" vroeg hij. „Ja, ik ben van plan veranderd. Ik geloof niet, dat ik nog naar die buitenpartij toega. Geef mij die kaart nog eens aan. Ja, hier heb ik het." Ze wees daarop met haar vinger een klein dorpje aan. „Daar is vandaag een ten toonstelling van paarden. Op Wellalone had den ze er een affiche van gekregen. Ik geloof, dat ik veel meer zin heb, om daar naar toe te gaan." „Heel goed, milady. Dat is rechtuit „Ja, het is nog maar een paar mijl langs den hoofdweg en dan nog de brug over. We zullen dus doorrijden. Hoe heet je?" „Smith, milady." „Goed, we rijden dus door, Smith," zei mi lady. Bij zichzelf zei ze: „Smith, is het niet heer lijk? Ik weet zeker, dat het een fictieve naam is. Net zoo min Smith, als ik Smith heet. Het spijt me wel erg. dat Ralph me in den steek heeft gelaten en zich achter zijn boeken verscholen heeft, maar ik geloof, dat ik van middag toch nog wel schik zal hebben." Terwijl de kleine wagen voortsnorde, zei ze op haar vriendelijksten toon: „Zei je, dat je de buurt hier niet kende?" „Ja milady, want ik ben pas gisteravond op Wellalone aangekomen." Laetitia onderdrukte een glimlach. Met zekere belangstelling vroeg zij: „En waar was je voor dien tijd?" „In Londen, milady." Laetitia liet haar blik dwalen over het prachtige rustige landschap. „Dan zul je het hier op Wellalone vrij stil vinden tegenover de stad." (Wordt vervolgd.), k

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7