ZELDZAAM RIJKE ERTSEN DINSDAG 20 NOVEMBER T934 HAARCEM'S DAGBLAD 7 De Uiver van Marseille vertrokken Nu op weg naar Parijs. r MARSEILLE. 20 November (Reuter) He denmorgen 11.20 uur G. M. T. is de Uiver hier aangekomen en onmiddellijk doorgevlogen naar Parijs. Koning Carol aan groot ongeluk ontsnapt. BOEKAKEST. 20 November (V.D.) Toen Koning Carol gisterenmiddag door de straten van Boekarest per auto naar het paleis wilde terug keeren naderde uit een zijstraat met groote snelheid een auto, die recht op de koninklijke auto aanreed en deze geramd zou hebben, indien de chauffeur van de koning het stuur niet had omgegooid, waardoor nog slechts een lichte aanrijding plaats vond. De auto van den koning kon, hoewel licht be schadigd, de tocht voortzetten. De roekelooze chauffeur van de andere auto werd gearresteerd opdat een onderzoek zou kunnen worden ingesteld. Verongelukt vliegtuig aan gespoeld. MELBOURNE, 20 November. Aan de kust van de Baai van Waratah is een groot passagiersvliegtuig aangespoeld. Uit het onderzoek is gebleken dat het aan gespoelde vliegtuig het toestel is van Hobart, dat tijdens diens vlucht naar Melbourne op 19 October jj. in zee is gestort, ten gevolge waarvan alle inzittenden, negen passagiers en twee piloten, zijn verdronken. Het Vaticaan en het Saar- referendum. PARIJS, 20 November. De correspondent te Rome van het Petit Journal, weet omtrent de onderhandelingen, die de Fransche minis ter van buitenlandsche zaken voor zijn ver trek uit Parijs met den Apostolischen Nuntius te Parijs, Maglione, en den Franschen ambas sadeur bij den Heiligen Stoel Roux heeft ge had, mede te deelen dat het Vaticaan na rijp beraad de Fransche regeering het standpunt heeft medegedeeld, dat het besloten heeft in verband met de volksstemming in het Saar- gebied voor de daar gevestigde geestelijkheid in te nemen. De Saarbevolking zal althans volgens den schrijver in het Petit Journal door haar priesters zoo al niet het formeel advies, dan toch de aanwijzing krijgen, dat het stemmen voor den terugkeer naar Duitschland als „uit drukking van haar volkomen legitiem stand punt-' zal worden beschouwd. „Rusland op een aanval voorbereid." LONDEN, 20 November (Reuter). Een spe ciale berichtgever van de „Morning Post" meldt, dat hij tijdens een treinreis tusschen Irkoetsk en Chabarowak bij elk spoorweg station vliegtuig-hangars met vele vliegtui gen heeft gezien. Het aantal hangars is in een jaar tijds ver dubbeld. Alles wijst erop dat Sovjet-Rusland volkomen voorbereid is op een aanval aan zijn Aziatische grens. De spoorlijn van het Baikal-meer naar de rivier Amoer loopt thans op dubbel spoor, teneinde vooral oorlogsmateriaal onafgebro ken en zonder vertraging van treinen uit de andere richting, te kunnen vervoeren. De opperbevelhebber der Sovjet-troepen in het Verre Oosten, generaal Bluecher, is verle den week teruggekeerd van een inspectiereis en heeft verklaard zeer tevreden te zijn over de conditie der soldaten. Volgens een bericht uit Charbin worden sterke troepen-afdeelingen en groote hoeveel heden oorlogsmateriaal uit het centrale deel van Sovjet-Rusland naar het Verre Oosten vervoerd. Felle brand te Bagan-Si- Api-Api. MEDAN. 20 Nov. (Aneta). In den afgeloo- pen nacht is brand uitgebroken te Bagan-Si- Api-Api, de grootste visschershaven ter we reld, welke geheel uit hout is opgetrokken. Honderdtachtig woningen, winkeltjes en vischdrogerijen. zich over een halven kilome ter uitstrekkende, stonden in een feilen gloed. De sterke wind belemmerde de blusschings- poginger: op ernstige wijze. De schade wordt geraamd op 250.000.—, waarvan ten hoogste een bedrag van 60.000 door verzekering is gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Vele Chineesche gezinnen zijn dakloos. Het bestuur trof maatregelen tot steun. Amerika en de Europeesche valuta's. Deel van het stabilisatiefonds voor stabiliseering van den dollar-franc? WASHINGTON, 20 November (Reuter). In welingelichte 'kringen doen berichten de ronde, volgens welke een deel van het sta bilisatie-fonds zou gebruikt zijn om de dollar franc pariteit te stabiliseeren. Het ministerie van financiën weigert deze berichten te bevestigen. Naar men meent, tracht de Amerikaansche regeering echter angstvallig een afvloeiing van goud uit Frankrijk naar Amerika te voor komen. De officieele instanties van het Federal Re serve System wijzen erop, dat de stabiliteit der Europeesche valuta's van groot belang is voor den Amerikaanschen handel. MELBOURNE-VLIEC-FR DAVIES NAAR PORT DARWIN. KOEPANG, 20 November (Aneta). De Melbourne-racer Davies is 20 November om 07.25 naar Darwin vertrokken. Brug over de Lek aanbesteed. EEN VAN 'S WERELDS CROOTSTE COUDERTSADERS MET Laagsche inschrijvers te Haarlem. Vanwege de Rijkswaterstaat is heden aan besteed het verruimen van het winterbed ter weerszijden van de brug over de Lek bij Vianen. het maken van de aardebaan van de toegangswegen naar die brug, het aanbren gen van verhardingen op deze toegangswe gen en het uitvoeren van bijkomende werken. Laagste inschrijvers waren de N.V. P. C. Zanen te Haarlem voor f 309.700.—. Met vrij- zand A. Kraayenveld te Zwijndrecht voor f 298.449.— Zomer 1935 een Zeppelin- dienst EuropaAmerika. FRIEDKICHSHAFEN, 20 November (Reuter) Na zijn verblijf in Amerika is dr. Eckener weer in Friedrichshafen terugggekeerd. Dr. Eckener verklaarde, dat hij in principe met de Vereenigde Staten overeen is gekomen dat in den zomer van 1935 een 10 of 14 daagsche dienst met Zeppelins zal worden ingesteld. Voor de heenreis rekent dr. Eckener 48 uur, voor de terugreis 55 uur; de prijs zal onge veer 300 dollar bedragen. Hij verklaarde verder, dat de plannen voor een verbinding met luchtschepen van Europa naar Nederlandsch-Indiië nit verder gekomen zijn. Koning George opent het parlement. LONDEN, 20 November (Reuter). Heden morgen heeft de koning de zitting van het parlement met een troonrede geopend. Hij verklaarde o.a., dat het houden van den wereldvrede de regeering met groote zorg vervuld. De regeering zal alles doen om de autoriteit van den Volkenbond uit te breiden. De regeering hoopt, dat het werk van de ontwapeningsconferentie hervat zal worden en definitieve resultaten zal hebben. Vervolgens besprak de koning de hervor ming van Britseh-Indië's grondwet. De koning verklaarde verder, te hopen, dat de handel in het komende jaar zal verbeteren Het parlement zal worden uitgenoodigd steun aan de industrie te verstrekken. Ook besprak de koning nog de verbetering van de woning toestanden en het afbreken van de krotten. Tenslotte verklaarde hij, dat de luchtverbin- dingen ernstig bestudeerd zouden worden. NOODLANDING VAN SPORTVLIEGTLTG. ENKHUIZEN, 20 Nov. (V.D.) Te Groo tebroek heeft een vliegtuigje hedenmorgen een noodlanding gemaakt. Het toestel was hedenmorgen om 8 uur van Schiphol vertrokken van het maken van een rondvlucht boven Noord-Holland. waarbij reclamebiljetten voor een sigarettenfabriek zouden worden verspreid. In het toestel bevond zich behalve de heer S. vermoedelijk nog een tweede persoon- Een van beide heeft vermoedelijk een spier verrekt, terwijl de andere door tijdig uit het toestel te springen, ongedeerd bleef. Het vlieg tuigje zelf is geheel vernield. HET VERSCHE KADETJE. Naar aanleiding van het bericht omtrent de vinding van een bakker in Rotterdam, inzake het versch-smakende brood, hebben wij hier geïnformeerd, in hoeverre Haarlem van deze vinding zou kunnen profiteeren. Men deelde ons méde, dat deze kwestie in onderzoek is en dat het afhangt van de resultaten van dit onderzoek of de Haarlemmers ook zullen kunnen genieten van een versch kadetje. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE CHR. DEM. UNIE. De afdeeling HeemstedeBennebroek van de Chr.. democratische Unie Maandagavond hield een openbare vergadering in het lokaal voor Christelijke belangen aan den Voorweg. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer C. de Vries, hield de heer J. J. Geitz uit den Haag een rede over het onder werp „Nationalisme, vaderlandsliefde en Christelijke democratie". Menschen zijn geest en stof, aldus spr., en hun idealen zijn of geestelijk of materialis tisch. Wij zijn ook vrij en dus verantwoorde lijk voor onze daden. Wij heben voorts een roeping, een bestem ming om persoonlijkheden te worden, waarbij onze omgeving veel invloed op ons heeft. Daar door houden ons geloof en onze idealen nauw verband met onze omstandigheden en geven velen zich in deze tijden opnieuw rekenschap van hun idealen. In het verleden was er rede voor het ont staan van een democratische strooming in het heden zien wij het nationalisme veld winnen. Nationalisten noemen zich goede Va derlanders. Dit beginsel staat dus lijnrecht tegenover het internationalisme. Het natio nalisme staat sterk, want het wortelt in de gedachten van de groote massa, maar het eigenaardige is, aldus spr. dat het opleeft, als het vaderland in benarde omstandigheden is en kwijnt, als de zaken weer beter gaan. Het werkt met zeer schoone leuzen; er wordt geschermd met het gevaar, waarin het vader land verkeert, maar er ligt toch een streven aan ten grondslag, dat wel eens nauwkeurig mag worden bekeken, want het nationalisme wil terug naar het verleden, dat in deze be narde tijden met steeds schooneren glans be gint te stralen. En deze vlucht naar het ver leden is onvruchtbaar. Het vaderland is ziek, dat kan niet worden tegengesproken. Maar welke geneesmiddelen moeten worden toegepast? aan werk? De A. R. partij zou krachtig de Er zijn 400.000 werkloozen hoe komen die werkloosheid bestrijden, maar wat is daarvan terecht gekomen? Niets. Het eenige middel is dat de kapitalisten kapitaal verschaffen, op dat er werken uitgevoerd kunnen worden. „Aanpassen", zooals anderen willen, betee- kent, dat de arbeider zal moeten afdalen tot het levensniveau van den Japannees, die van 50 cent per dag kan leven. Dat dit op revolutie zou uitloopen, is duidelijk. Ten tweede zal er een algemeene pensionneering op 60-jarigen leeftijd moeten komen, ook in het vrije be drijf. En dan moet een pensioen van minstens f 12 per week worden uitgekeerd. Het is een ingrijpend middel, maar de kwaal is ook ern stig: de jeugd van heden komt in het geheel niet meer aan het werk. Spr. geeft eenige middelen aan om aan de benoodigde geld middelen te komen, o.a. belastingverhooging IS DE BASIS VOOR ONZE GOUDWINNING WIJ BEOOGEN DE VORMING VAN EEN MACHTIGE NEDERLANDSCHE GOUDMIJNBOUWGROEP Sluit U bij onze ruim 300 aandeelhouders aan door f 26. (Zes-en-Twintig gulden) of veel vouden daarvan te storten op onze postgirorekening No. 121053. Volledige inlichtingen alsmede prospectus en gedocumenteerde brochures (welke aan alle Bankiers en Com missionairs in Effecten werden toegez.) te onzen kantore gratis verkrijgbaar. N.V. SUMATRA'S GOUDMIJN morsestk^0ÓOn »58Savenhage toepassing van dit middel voorzichtig moet zijn, wegens de te verwachten kapitaalvlucht. Het kost schatten van geld, maar laat men eens nagaan hoeveel geld men uitgaf in de jaren 1914—1918: niet minder dan 2000 mil- lioen gulden. Voorts betoogde spr. dat devaluatie van het geld er toe zal bijdragen, dat de zware lasten als hypotheekrenten, enz. verminderen. Dit beteekent het brengen van een offer door hen. die vaste inkomsten .hebben, maar er dient nu eenmaal een juistere verhouding te komen tusschen de waardevermindering van de pro ducten en de koopkracht van het geld. Als laatste punt van zijn rede behandelde spr. het militairisme. De Chr. Dem. Unie stelt zich op een anti-militairistisch standpunt, om dat het militairisme in strijd is met naasten liefde en gemeenschap. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Maandagnamiddag te omstreeks 4.45 uur, had in de Raadhuisstraat te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto, komende van het Raadhuisplein en gaande in de rich ting Haarlem en een electrische tram komen de uit de tegenovergestelde richting. De bestuurder van de auto, E. H„ kon niet tijdig uitwijken voor de tram, doordat een jon gen per rijwiel voor hem uit reed en naast de tram nog een andere auto kwam aanrijden. Zoowel de bestuurder van de tram als de be stuurder van de eerste auto remden, doch een botsing kon niet meer worden voorkomen. Het motorrijtuig werd aan het linkerspat- scherm en aan den linkervoorband bescha digd; het voorbalcon van het tramrijtuig werd eveneens beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. AERDENHOUT AANRIJDING Maandagmiddag te half 3 had op de krui sing Zwarteweg-Leeuwerikenlaan een aanrij ding plaats tusschen een vierwielig en een driewielig motorrijtuig. De auto kwam van den Zwarteweg en stak den Zandvoortschen- weg over naar de Leeuwerikenlaan: de drie wieler reed op den Zwarteweg in de richting Heemstede, doch dit werd door den bestuur der van de auto te laat gezien en een aanrij ding was onvermijdelijk. De auto was rechts beschadigd; van den driewieler werd de lin kerdeur. de accu en het achterspatbord be schadigd. De bestuurder van den driewieler viel, doch bleef ongedeerd. Beider konden hun weg vervolgen. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. J. van Bezu—Warmerdam, d.; M. W. van HaasterMeskers, z. Ondertrouwd: C. Tesselaar en M. C. B. Goede; J. Kohier en E. van der Pot. Getrouwd: J. J. van Rixel en E. Engels. Overleden: P. A. Tiepen, 7$ j„ D. J. Steijn, 80 j„ wed. W. F. Kluit; F. A. Wijgerse, 8 mnd., overl. te Haarlem; W. F. Breitenstein, 41 j„ overleden te Haarlemmermeer. PAARD OP HOL Maandagmiddag omstreeks 2 uur sloeg het paard, gespannen voor den melkwagen van „De Sierkan", die onbeheerd stond, op hol. Het rende den Bloemendaalscheweg op in de richting Bloemendaal en werd op den Park weg gegrepen. Het geheel liep zonder onge lukken af en er werd ook geen schade aan gericht. SANTPOORT Tegen de hooge telefoon tarieven. Maandagavond vond in de zaal van den heer Enzerink een door „Santpoort's Bloei" uitgeschreven vergadering plaats, waarin de telefoon-tarieven-verhooging besproken werd. Op verzoek van het bestuur van „Sant poort's Bloei werd deze vergadering bijge woond door het hoofd van het district Haar lem. den heer Boer, Hem in 't bijzonder heette de voorzitter van „Santpoort's Bloei" welkom, waarna hij in 't kort de plannen van P.T.T uiteenzette- Deze komen hier op neer. dat gesprekken met Haarlem. Heemstede en Bloemendaal binnen kort 6 cent zullen gaan kosten (thans 2 1/2 cent). Voorts deelde hij mede, dat B. en W. van Velsen gemeld hebben de actie van Sant poort's Bloei niet to kunnen steunen. Hierna gaf hij 't woord aan den heer Boer Na zijn dank te hebben gebracht aan het bestuur van Santpoort's Bloei, zei deze, dat hij gaarne de zaak zal uiteenzetten, om tot een wederzijdsch begrijpen te komen. Spr. be gint met toe te geven, dat er menschen zul len zijn, die financieele schade zullen lijden, maar we mogen niet uit het oog verliezen, wat P.T.T. eigenlijk wil. Ons land zal één telefoonnet worden, Uw Santpoortsch „platteland" verkeert in een gunstige positie, maar vele andere deelen van het platteland zijn nog geheel geïsoleerd. De bedoeling Is het geheele land een telefoon te geven, die dag en nacht bedrijfsklaar is. Maar dit bedrijf zal zich moeten kunnen be druipen. Bij automatiseering moet men ko men tot kleine netten. Vroeger was men in dit opzicht veel royaler, maar dat moet nu, óók uit een technisch oogpunt, ophouden. Een en ander zal grooten invloed uitoefenen op de toename van het aantal abonné's, wat spr. met een voorbeeld (Noordwijkerhout) aan toont. De abonnementen zijn vaak te hoog, vooral als men veel interlocaal spreekt. Het is de overtuiging van spr., dat over het heele land het aantal abonné's zal stijgen. We moeten de telefoon gaan popularlseeren. Daar voor ook zijn kleine netten noodig. oDan mag niet vergeten worden, dat het van de groote inkomens. Hoewei men met" de" afstandsgeld verminderd zal worden. P.T.T. is diligent om aan de behoeften van den telefoondienst tegemoet te komen, wat ook weer blijkt uit het feit. dat de 10-cents gesprekken tot 6 cent verlaagd zullen worden. Hierna werd den aanwezigen gelegenheid gegeven tot vragen stellen en hun meening zeggen. De heer Van Beem vroeg, waarom men zoo'n willekeurigen kring genomen had. Sant poort-dorp en station hebben weinig met elkaar te maken, maar wel Santpoort-dorp met Haarlem en Santpoort-station met Bloe mendaal. De heer De Vries zeide, dat de zakenmen- schen er groot nadeel van zouden hebben. De heer Lührs bracht hulde aan het bestuur van Santpoort's Bloei voor zijn voortvarend heid in dezen, terwijl hij het beleid van B. en W. van Velsen kortzichtig noemde door de actie niet te willen steunen. Voorts zei spreker zich niet te kunnen begrijpen, dat Heemstede en Bloemendaal wel bij het Haarlemsche net blijven aangesloten. Tenslotte vreesde hij, dat P.T.T. er niet wel bij zou varen. De heer Enzerink zeide. dat de tijd van offers brengen door den middenstand voorbij is. Spr. vreest, dat men den winkeliersstand niet meer zal opbellen uit die plaatsen, van waar een gesprek 6 cent zal gaan kosten. Ook deze spreker zeide de houding van B. en W. niet te begrijpen. Hij dacht, dat het college de zaak niet voldoende bekeken had. De heer Schipper wees er op, dat niet ver geten mag worden, dat men voor zijn 6 cent slechts 3 minuten mag spreken met Haar lem bijv. en thans voor 2 1/2 cent onbeperkt. De heer Butter zeide, dat zijn eigen tele foon-rekening niet alleen hooger zal worden, maar dat hij ook klanten buiten Santpoort zal gaan verliezen. De heer Van der Ban vroeg, of Haarlem, Heemstede en Bloemendaal ook in deelen zouden worden gesplitst. De heer Boer beantwoordde hierna de hem gestelde vragen. In hoofdzaak kwamen zijn antwoorden hierop neer, dat hij voelde, dat er offers gebracht moesten worden, maar de praktijk had hem geleerd, dat ze over 't ge heel nog al meevielen. Voorts wees spr. er op, dat P.T.T. niet alleen op materieel voor deel uit is. Tenslotte vroeg de heer Oudendijk nog, of een individueele aansluiting op het Haar lemsche net mogelijk was, wat de heer Boer ontkennend beantwoordde. De vergadering besloot tenslotte de actie voort te zetten, waarna de voorzitter den heer Boer dankte voor zijn welwillendheid hier dezen avond aanwezig te zijn. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vandaag herdenken de heer en mevrouw VolkerCoert, wonende op de Vinkebaan, den dag. waarop ze vóór 50 jaar in den echt. werden verbonden LEZING STRIJBOS. Hedenavond houdt de bekende natuur-his- toricus Jan P. Strijbos in „De Weijman" voor „Santpoort's bloei" een lezing over „Met tent en camera over de Shetlands". SANTPOORT—D. H. L. (4—4). Het begin was voor D.H.L. dat dan ook ver diend na een kwartier de leiding nam (01) Nauwelijks waren de Santpoorters van den schrik bekomen, of Kochx werd opnieuw ge passeerd (02). Een vrije trap even buiten het strafschopge bied geeft Ninaber gelegenheid, den stand op 12 te brengen, doch nog voor de rust noteert D.H.L. 1—3. Na de rust speelt de thuisclub heel wat beter Gerrets verkleint den achterstand (23). Toch schijnt het, dat de punten naar Delft zullen gaan want ten vierden male wordt de Samtpoort-dcelman gepasseerd. De Jong zoi er echter voor, dat althans één punt in Sant poort blijft. R.C. BREDERODE. De uitslagen van de j 1. Zondag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Breder ode 1V.V.H. 112 Brederode 2D.S.K. 60 Kinheim 4Brederode 3 li0 Het eerste elftal heeft wederom een fraaie zege behaald. Dat het elftal over goede schut ters beschikt, getuigt het feit, dat in 8 wed strijden 75 doelpunten gemaakt werden! Als Brederode 1 op den ingeslagen weg voortgaat stevent zij rechtstreeks op den kam pioenstitel aan. IJMUIDEN Dranksmokkelarij op een logger. Groote hoeveelheid drank en Eau de Cologne in beslag genomen. Kommiezen der Rijksbelasting hebben gis teren een goeden slag geslagen. Op de Tegel- tjesmarkt. hebben zij n.l. een groote hoeveel heid sterken drank als jenever, rum en cog nac, alsmede eau de cologne, in totaal onge veer 40 flesschen in beslag genomen, juist toen deze van den aan de markt liggenden logger Christine K.W. 40 van de Mij. Kennemerland, alhier door den chauffeur van een autobus naar deze autobus werd gedragen. Het aangehoudene bleek frauduleus door den schipper van dezen logger J. van D. wo nende te Katwijk uit Frankrijk te zijn inge voerd. De drank werd natuurlijk verbeurd ver klaard, terwijl op den logger beslag werd ge legd. BESOMMINGEN Trawlers manden Rotterdam IJM 112 750 f 2770 Neptunus IJM 87 170 f 1660 Vios II IJM 134 90 f 1430 Vios IV IJM 134 340 f 2100 Turkoise IJM 69 100 f 1350 Schoorl IJM 39 800 f 3840 Limburgia IJM 54 100 f 890 Zwaluw IJM 90 145 f 1310 Maria IJM 95 245 f 1700 Kotters: FN 143 f910. Verder heden aan den afslag 20 loggers met versche haring. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 20 NOV. Tarbot per kilo f 0.55f 0.46. Griet per 50 kilo f 25f 12.50 Tongen per kilo 0.80f 0.56 Groote schol per 50 kilo f 23. Middelschol per 50 kilo f 24f 16.50 Zetschol per 50 kilo f 20f 14 Kleine schol per 50 kilo f 15f 5.70 Schar per 50 kilo f 4f 1.10 Rog per 20 stuks f 11. Vleet per stuk f 2.85f 1.55 Kleine poon per 50 kilo f 9.503.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 24f 16. Middelschelvisch per 50 kilo f 20f 13.50 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 17f 9. Kleine schelvisch per 50 kilo f 9f 4.50 Kabeljauw per 125 kilo f 40f 21.50 Groote gullen per 50 kilo f 12f 9.50 Kleine gullen per 50 k:lo f 8.10f 2.10 Wijting per 50 kilo f 3.50f 1.75 Makreel per 50 kilo f 10.50f 2.60» Heilbot per kilo f 0.90—f 0.45 Leng per stuk f 1—f 0.60. Koolvisch per stuk f 0.43f 0.05. Versche haring per kist f 3.70—f 2.20» VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Woensdagmarkt Alma IJm. 44; vangst: 160 manden schelvisch, 170 manden braadschelvisch, 100 manden koolvisch, leng en gul, 20 manden makreel, 12 manden hake, 80 manden wijting, 60 manden rog en varia. Totaal 600 manden be nevens 70 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJm. 26; vangst: 90 manden schel visch, 240 m. braadschelvisch, 190 m. kool visch, leng en gul, 235 m. makreel, 125 m. wijting, 20 m. hake en 30 m. varia. Totaal 930 manden beneven 85 stuks stijve kabeljauw. Jacq. Clasina IJm. 10; vangst: 130 manden schelvisch, 340 m. braadschelvisch. 120 m. koolvisch, leng en gul, 10 m. makreel, 60 m. wijting, 5 m. hake, 40 m. rog en varia en 10 m. witjes. Totaal 715 m. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 20 NOVEMBER '34 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFRFFNIOING K4NTOOR 1.30 2 30 StaatsL Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1 930 Youngleen 277/f 23 J pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 4* 29* Stoomv. Mij. Ned. 31* industr. Binnenl. Algr. K.zijde Unie 33 A. N. I J5. M. (Nat 189 v, Berkei's Patent - Cert. Calvé Delft 43 224 Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips 218-* 7 7 Va -* Indnstr. Buitenland. \naconda Copper 6% - 6* 22 9 Va Bethlehem Steel 17* -% 5 pCt. Cities per 1966 2* Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 14* North Amer. Cy. Standard Brands 3% 20»/, Banken Binnenl. Koloniale Bank 31 Gert. Handel Mij. 58* Banken Buitenl. jtsche Relchsb •trol. MIJ. Binl. Kon. Petroleum 135* 136* 83 Petrol Mij. Buitenl. 10% 4* Cultuur Mijen. H. V. A 144 143* 64 N. I. S. U 62 Vorstenlanden 11% .Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 133 294 164 6 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 140 114 40-45 123 Rubber MUen. A'dam Rubber 88*—85* Dell Bat. Rubber..., 54 Ned, Ind. Rubber Koffie 82 Ver, Ind. Cult. Ondern. 62 Spoorwegen Buitenl. Comm Wilwaukee 1* 5 pet. Adj. Milwaukee 3%-3* Missouri Kansas Texas 63* Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11