De Uiver strijkt neer tusschen enthousiaste tienduizenden. PALMOLIVE (2 stuks voor 25 ct.) ECHTE WALES-ANTHRACIET WOENSDAG 21 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 gejuich van den tienduizenden, de lucht aan stukken Tweemaal maakt het groote, glanzende vliegtuig een eere-ronde boven Schiphol. Daarna verricht de Uiver in prach tige vlucht een volmaakte landing op het grastapijt. Weer klinkt, veel zwakker nu, het geluid van de motoren, als de machine haar neus naar het platform richt en langzaam komt aanrijden. liet wordt overstemd dooi de daverende kreten der massa. Gezagvoerder Parmentier en de zijnen weten wat hun te doen staat. De Uiver taxiet langs het front van het publiek, de verheugde gezichten van de bemanning en van de passa giers, van wie ae heeren Gilissen en Dominie de gansche vlucht heen en terug hebben ge maakt. zijn duidelijk te zien. Men voelt als 't ware wat er omgaat in de harten van vier vrouwen en in die van de ouders en verwan tenHet gejuich zwelt tot een orkaan als de Uiver tot rust komt op korten afstand van het podium, waarop de officieele spre kers bijeen gekomen zijn en bemanning en passagiers het toestel verlaten. Het vierman schap. vier ridders in de Orde van Oranje Nassau, is onder den indruk van de ontvangst die het bereid wordt. Het Wilhelmus klinkt en duizenden zingen mede. Dan begeeft zich het gezelschap, de heeren Gilissen en Dominie incluis, naar het podium, waar de ordonnance-officier van de Koningin, de eerste-luitenant Romer, de bemanning in een korte toespraak namens.de Landsvrouwe ge- lukwenscht. Inmiddels zijn reeds maatregelen genomen voor het uitladen van de post. Minister Kalff spreekt namens de regeering. De vertegenwoordiger der regeering, ir. J. Kalff, minister van Waterstaat, neemt dan het woord en spreekt het viermanschap als volgt toe. „Na de door den vertegenwoordiger van de Koningin tot u gerichte woorden, wil ik namens de regeerir.g u hartelijk welkom hee- ten bij uw terugkeer in het vaderland. Maar niet alleen uit naam van de regee ring; ik weet te spreken namens ons volk. Geheel Nederland heeft u met geestdrift gevolgt op uw vlucht, een geestdrift, d'e niet plotseling oplaaide om even snel, zooals zoo dikwijls, weer te verdwijnen, maar die onver flauwd heeft voortgeduurd in de dagen, waarin wij op uw terugkomst moesten wach ten en waarin wij anderen hebben benijd, die reeds eerder u konden bereiken en huldigen. Het gevoel van geestdrift over uw overwin ning was zoo overheerschend, dat dit aan andere gevoelens geen plaats liet. Gevoelens, die, nu gij weer voor ons staat, zich naar vo ren dringen, allereerst dat van dankbaarheid voor uw behouden thuiskomst. Ik behoef er slechts aan te herinneren, dat ook deze Melbournev 1 ucht menschenlevens heeft geëischt, cm met des te meer nadruk u en de uwen hartelijk geluk te wenschen met den goeden afloop van uw tocht. Ik houd mij overtuigd, dat ook in uw hart dankbaarheid leeft voor de gaven, die u ge schenken zijn en die u in staat hebben ge steld tot stand te brengen datgene wat thans aller bewondering wekt. Ik weet dat mensch viwerdienste nooit ver der reikt dan het met zijn geheele persocn zich inzetten om alle mogelijkheden, die in hem zijn gelegd, in dienst ts stellen van zijn taak. Maar dat is door u ten volle gedaan. Dat heeft het u mogelijk gemaakt in 52 uur en 21 min. Batavia te bereiken, een versnelling te genover het vroeger bereikte van overwegende beteekenis, omdat daardoor het Rijk in Europa en dat in Indië elkaar zijn genaderd als nooit te voren en daarmede tevens is aangetoond de groote reserve aanwezig in den tegenwoor- digen en in den ontworpen dienst naar Indië, een reserve, die in critleke omstandigheden kan worden verbruikt. Onvermoeid zijt gij daarna van Batavia verder gegaan en na 90 uur en 17 min. in Melbourne geland, thans einddoel van een wedvlucht, in de toekomst naar wij vertrou wen. eindpunt van een geregelden dienst. En tusschen uw vertrek van Batavia en uw aankomst te Melbourne heeft gelegen de nacht boven Albury, de stikdonkere nacht, die van u gevorderd heeft al uw bekwaam heid. inspanning, doorzicht, rustige zeker heid. zelfvertrouwen, trouw aan het devies „veiligheid vóór alles" en dientengevolge al lermeest geëischt heeft: zelfbeheersching. Beloond zijt gij met een veilige, geslaagde landing en met de hulpvaardigheid van velen, aan wie ik hier dank en lof breng, en die u in staat heeft gesteld uw plicht zoo spoedig mo gelijk voort te zetten. Ik breng u hier mijn oprechte hulde voor alles wat door u is verricht. Er zijn er in ons land duizenden, die in de zen zwaren tijd ook hun stikdonkere nachten hebben, waarin 't is alsof alle elementen zich tegen hen keeren en veilig landen uitgesloten lijkt. Mogen zij zich sterken aan uw voorbeeld van uithoudingsvermogen, en moge ook hun de hulpvaardigheid neit worden onthouden. Mijne Heeren uw vlucht is de bevestiging van de juistheid der keuze door uwe maat schappij ged.aan voor de oplossing van het vraagstuk der bediening van een veilig, snel, economisch verkeer tusschen Indië en Neder land. Dat een gewoon verkeerstoestel, met passagiers en post beladen, vliegend langs een 1700 K.M. langere route, onmiddellijk volgde op het racetoestel, dat het eerst te Melbourne aankwam, is de groote beteekenis van uw tocht. Het gaat niet om wedstrijden, het gaat om verkeersbediening. Zoo ook zag het buitenland het, in al zijn uitingen, vol waardeering voor uw werk, onomwonden uitsprekend en erken nende dat de eerste plaats als luchtverkeers- maatschappij toekomt aan de K. L. M. Begrijpelijk is 't, dat in 't buitenland ook klanken zijn vernomen, dat men niet blijvend achter wil staan. Moge dat leiden, niet tot wedstrijden, evenmin tot belemmering van verkeer, maar tot internationale samenwer king op de eenig juiste basis: de vrijheid van de lucht. Bij uw aankomst te Melbourne is aan u het bewijs gegeven van de waardeering van H. M. de Koningin en haar regeering over de wijze, waarop gij den naam van Nederland in de luchtvaart hebt hooggehouden en bevestigd. Duizenden staan gereed u daarvoor te huldi gen en. te danken. Moge ik tenslotte een woord van vreugde uitspreken over iets, dat uitgaat boven de waardeering voor uw vliegtocht, n.l. daarover dat uw daad in staat geweest is ons volk, diep gebukt onder de nooden van dezen tijd, een oogenblik te bevrijden van dien druk, ge staald te worden door uw voorbeeld van wils kracht en zich over te geven aan de geestdrif tige blijheid over het Nederlandsche succes. Zoo krijgt deze vlucht nationale beteekenis. Niet alleen om de bezieling, die van haar uit gaat en onze weerstand verhoogt, maar meer nog omdat zij heeft geopenbaard hoe in ons volk, misschien meer dan het zich bewust is, leeft het nationale besef, dat ons allen samen bindt en de zekerheid vormt voor het behoud en de eenheid van ons Vaderland." Dr. W. de Vlugt reikt zilveren medailles uit. De derde spreker is de burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt, die o.m. zeide: Uit het groote aantal belangstellenden, dat. op de Amsterdamsche luchthaven Schiphol vereenigd Is, blijkt, hoezeer Nederland met de prestaties van de bemanning heeft medege leefd. Men stelde zich reeds lang voor 't begin van de tocht de vraag: hoe zal Nederland zich houden? Een kleine misrekening, een kleine tegen slag kan ook een tot in de kleinste kleinig heden zorgvuldig uitgewerkt plan doen mis lukken. Heeft Fokker er niet onlangs nog aan herinnerd, dat in een race als de Mel- bourne-tochtt de marge tusschen succes en mislukking slechts gering is? Met spanning werd den 20sten October te gemoet gezien en de spanning steeg toen de deelnemers zich op Mildenhall verzamelden om den langen tocht naar het vijfde wereld deel aan te vangen In Nederland volgde men van uur rot uur de verrichtingen van het Nederlandsche toestel. Met de regelmaat van een uurwerk vervolgt de Uiver zijn tocht. Maar dan komt er plotseling een tegenslag. Op den druiligen herfstdag van 22 October bereikt Nederland de tijding, dat de Uiver tengevolge van slecht weer uit de koers is geraakt. Zal de bemanning in het gezicht van de haven nog falen? In spanning gingen de uren voorbij, tot het bericht komt dat het vliegtuig veilig op een renbaan in Albury is geland. Het zij mij vergund op deze plaats hulde te brengen aan mijn ambtgenoot in Albury. Hoog laait het enthousiasme op. Men zegt wel, dat Nederlanders niet gaarne hun ge voelens laten blijken, maar nu laat ook ce meest gereserveerde Hollander zich gaan. Daar was reden voor. Immers zooals in de zestiende- en zeventiende eeuw onze zeevaar iers de wereld door hun tochten over den Oceaan verbaasden, zoo hebben nu onze lucht vaarders de bewondering der wereld afge dwongen. Deze tocht beteekent meer dan een goed volbrachte luchtreis; deze tocht is voor Nederland een voorbeeld van kloeke vasthou dendheid, van durf en energie. Voor geheel Nederland is de behouden te rugkomst van de Uiver een feest, maar voor Amsterdam is zij dat wel in het bijzonder. Want de Amsterdamsche luchtvaarthaven is als het ware de moederhaven van dit vlieg tuig. Daar is het opgestegen, om zich naar Mildenhall te begeven; daar Is het heden middag weer gedaald. Het gemeentebestuur heeft bewondering voor de grootsche prestatie, welke is ge leverd. Mijnheer Plesman! In u ziet het gemeente bestuur de stuwende kracht, die het moge lijk maakte, dat de K.L.M. kon mededingen. Mannen van de „Uiver"! Uw vasthoudend heid, uw energie, uw kundig navigeeren- maakten het mogelijk, dat met Gods hulp de tocht tot een goed einde werd gebracht. Met Hollandsche bedachtzaamheid zijt ge verder gegaan, gedachtig aan het devies, dat veilig heid voor alles gaat. Mijne heeren Plesman, Parmentier, Moll, Fiins en Van Bruggen! Het gemeentebestuur heeft het niet alleen bij woorden willen laten; het heeft u ook een stoffelijk blijk van zijn bewondering willen geven en heeft daarom besloten, u allen de zilveren medaille der ge meente te verleenen. Vervolgens spraken nog generaal Snijders, ir. J. F. de Vogel en ir. A. Wurfbain. De hoofdstad huldigt. Maar de legioenen vragen om méér. Een open versierde auto zou nu voorrijden. Par mentier, Moll, Van Bruggen en Prins zouden naar buiten treden en plaats nemen in den wagen voor de eereronde langs de tribunes. Daarna zou de zegetocht naar de hoofdstad via Amstelveen, de woonplaats van Parmen tier. een aanvang nemen. Deze huldiging zou weer gevolgd worden door een in het Carlton Hotel waar met een "lichtsterkte van 50.000 Watt het balcon in een filmatelier herschapen zou worden. Een diner zou het slot zijn van de grootsche huldiging van heden. {Van een onzer redacteuren). Stil is het nog op Schiphol, het steenen platform vóór het restaurant, waarop ik uit zie, is leeg. Er loopt een heer met een hoogen hoed. Tien agenten slenteren langs leege tri bunes. Schiphol heeft bijna het gewone, da- gelijksche aanzien. Er schijnt vandaag niets te zullen gebeuren, dat van eenig belang is en ons uit onze genoegelïjk-rustige stemming kan halen. Een vliegtuig snort over de bijna geheel leege vlakte, muziek klinkt verward van eigens uit de verte, de grijze wolken willen blauwig worden en twee K. L. M. menschen, in overall, kijken terloops naar boven. Maar ziet: daar rechts is eenige roering te bemerken. Bij de staantribune is het al druk ker. nu, omstreeks 9 uurNegen uur tot 2 aur: dat Is 5 uur staan, of hinken,, of leunen, zoo goed en zoo kwaad als het zal gaan. Dan, op den linkervoet, dan weer op den rechter. Vijf uur tenminste staren naar een veld, dat nog leeg is en straks Ja, wat straks? Een beeld van de stemming wil ik u geven en ik vrees, dat het onvolledig' zal worden. Want het terrein van het Uiverfeest is niet te overzien. De tribunes aan alle kanten vragen de aan dacht. het K. L. M.-gebouw en de wegen rond om ook. Iedereen kan zich een denkbeeld ma ken, hóe het er hier om en in de Amsterdam sche luchthaven uitziet. Een denkbeeld ma ken is makkelijk genoeg, een indruk vast leg gen ook, maar een echt beeld geven, neen dat is schier onmogelijk. Men moet het zien, hoe Schiphol gemetamorphoseerd is; men moet het hooren, hoe anders de stemmen hier vandaag klinken, men moet het hier hebben gevoeld, hoe opgewonden de men schen in de vroegte reeds zijn. „Zes koffie, acht koffie!" De massa zwelt aan. Het lachen wordt la- waaiïger, het gesticuleeren drukker. Hel woord „Uiver" word:nauwelijks gehoord. Men weet dat er iets gaat komen, men voelt het ook, maar waar het over gaat, over de Uiver zelfdaarover spreekt haast nie mand. Wij kijken naar de vlaggen op het ge bouw, spreken over het weer (natuurlijk!) over den mist die vanmorgen deed alsof hij weer voor de sensationeele verrassing wilde zorgen; wij kijken naar hen die binnen ko men, zien vrienden en kennissen en „bekende menschen", roepen om de deur dicht te hou den, die ons van buiten scheidt. Kortom, wij zijn hier gewone menschen, die.... toch weer anders zijn! Want, wat we zeggen mag wel gewoon zijn, de wijze waarop wij doen en laten, geeft blijk dat er wat anders aan de hand is. Wij weten het allen en niemand bekent het. Dan gebeurt het wonder! Tegen half elf veranderen Schiphol en de omgeving als waren zij door een tooverstaf aangeraakt. De grijze koepel, die alles over spande, draait weg, als door een mechaniek gedreven en een helder blauw keert er voer in de plaats, dat aan de menschen en de iin- gen die aarde en de lucht een feestelijk aan zien geeft, vooral op een deg als deze eigenlijk onmisbaar. Wat is er toch met Schiphol aan de hand? Als was het een lentezon die alles doet ont luiken groeien als het ware de toeschouwers ait het gras op. Vooral de tribunes ter rech terzijde van het gebouw geven een mer.se hen- m.engeling te zien, die bij geen enkele andere gebeurtenis te vergelijken is. Nu gaat het pas goed leven op Schiphol'. Nu wordt het woord Uiver aan alle kanten gehoorde nu weet en zegt men elkander, waarvoor men het dage lij ksche werk heeft neergelegd en naar Schiphol is ge-autod, gebust, gefietst, geva ren, geloopen. Groote menschen, kleine menschen, dikke menschen, dunne menschen, alle zijn het Uivermenschen, Nederlanders, Het moge waar wezen, dat het enthousiasme, integen- stelling tot dat, ter gelegenheid van de aan komst van de Pelikaan, in banen is geleid, is gereglementeerd, toch is de spontaneïteit waarachtig en eerlijk. Het uit zich aan alle kanten, het breekt door de dikke laag van conventie en de vrees-wat- dc-burer.-wel-zullen-denken. Men komt met klapstoeltjes van allerlei grootte, formaat en kleur, men staat op bankjes, men leunt tegen paaltjes, men eet bananen, broodjes, cho cola en pepermuntkoffie en snert, vliegen over de toonbanken der consumptietenten, kortom Schiphol beleeft iets, wat het nog nooit heeft gezien en misschien ook nooit meer zien zal ook. Vergelijkingen met alle andere evene menten, die tienduizenden op de been kunnen brengen, gaan hier niet op: Het lijkt niet op een voetbalwedstrijd, het heeft niets van een Zesdaagsche, het heeft niets vain alles, wat wij kennen en het heeft van alles toch iets. Nogmaals, wat gebeurt er met Schiphol? De veelvuldige indrukken zijn c mogelijk tot één geheel te verwerken, zoo juist kwamen de muziekkapellen binnen. De mechanische muziek zweeg en de clandestie ne harmonica- en vioolspelers worden wegge stuurd. Ginds staat een militaire keukenauto, precies als was het in oorlogstijd, verder op staat de brandweerauto, elders een ambulan ...(k 2oap dcr^eitgxl Gebruik uitsluitend Palmolive, de zeep die wereld-beroemd heid geniet om haar verzach tenden invloed op de huid. (Adv. Ingez. Med.) cewagen. Een Amsterdamsche firma heeft een nieuw soort straalkachel op hei terrein neer gezet. opdat men zich zoo noodig zou kunnen verwarmen, maar in deze lente-achtige herfst zon, die ons van binnen en van buiten ver warmt zijn zij overbodig en dienen uitslui tend als reclame. Padvinders, padvindsters, allerlei soorten politiemenschen, Roode Kruissoldaten, alles loopt dooreen. Hoog hoeden, sjako's, dameshoeden van allerlei kleur en vorm, geven het beeld, dat Schiphol van boven af biedt en van welke zij de men Schiphol beziet, het verwisselt voort durend, Is nooit hetzelfde en de beelden trek ken aan onze oogen voorbij als was 't; een ka- leidoscoop, die werkelijkheid geworden is. Het middaguur is verstreken. De ergste menschenstroom is voorbij; toch zijn de we gen nog vol. Het is wonderbaarlijk hoe vlot alles is verloopen, de aankomst tenminste. Wij hadden verwacht, dat het zoo druk zou zijn. dat ondanks alle maatregelen de wegen vlak bij Schiphol verstopt zouden zijn. Niets daarvan De honderden politiemenschen en soldaten weten ieder onmiddellijk naar zijn plaats van bestemming te dirigeeren. De duizenden komen met Uiver-fabrikaten, die later op den ochtend overal langs de we gen werden verkocht: Ui ver-chocolade, Uiver- bankjes, Uiver-dit, Uiver-dat. In rijen sukkelen de auto's naar het brand punt der belangstelling, waar de vliegtuigmo toren ronken de sirene op den toren af en toe loeit, juist zooals het straks zal zijn als de Uiver in zicht is. Toch is de Uiver nog niet uit Parijs ver trokken. Het loopt reeds naar half één en wij hoorden nog geen lettergreep over het ver blijf van de lang verwachte. Middelerwijl schept men in de consumptie tenten hoe langer hoe meer snert uit. Vooral de tientallen controleurs, die over het geheele veld verdeeld staan, snakken naar warmte- van-binnen. Daar hooren wij het! De Uiver is om 12.29 uur uit Parijs ver trokken. Men aanvaardt het als iets gewoons. Geen hoerageroep, geen enkel vreugdebetoon. Men schijnt het niet anders dan normaal te vinden, dat zij omstreeks twee uur kan arriveeren als het vertrek in Parijs slechts anderhalf uur eerder is! Er is ook te veel op Schiphol te zien, dan dat wij ons lang kunnen bepalen tot een vertrek, dat zoo ver weg ligt. Toch gaan onze gedachten allengs uit buiten ae enge grenzen van Schiphol. Wij zien den wondervogel over Europa's landkaart vliegen. Wij hooren zijn diep-donker geronk boven Fransche steden en zien in onze ver beelding ook daar de menschen staren naar eeri blauwen hemel, waarin de zilveren Uiver zich in de zon koestert, terwijl hij nestwaarts snelt. Nu is de Uiver voor ons! Nadat twee werelddeelen hebben gehuldigd, is de beurt aan de Uiver-menschen, aan de Amsterdammers, aan de Nederlanders, op eigen gebied. Wij wachten nu in ongeduldige onrusta Wij willen elke minuut nieuws hebben Wij willen den Uiver in werkelijkheid zien '.liegen over België wij willen verder kunnen blikken dan de horizon, wij willen het onmo gelijke Schiphol krijgt weer een ander aanzien. Weer beleeft Schiphol een verandering. Het is voor de zoóveelste maal, maar nu is het een zeer wezenlijke. Een stilte, die geladen is, ligt over het terrein en de omgeving. De berichten volgen elkander nu snel op. De on rust maakt plaats voor gespannen rust, die straks uitwegen zal zoeken. Op de staan-tribune wordt gedrongen. Men verzoekt om kaimte, voor velen een onmoge lijke eisch! Er is nu geen plaats meer onbezet. Alles is onbewegelijk. Het is onwezenlijk en bijna angstaanjagend. Een beetje grotesk klinkt kalm en onnoozel uit den luidspreker Louis Davids' stem, die: ,,Er komt een Uiver gevlo gen" ten beste geeft En in dezen toestand van ten top gestegen, rustige, ingehouden spanning-gevoelens, in dezen sfeer komt het bericht, dat de Uiver de grens van het eigen land heeft bereikt. Wij kunnen den Uiver bijna pakken! De Uiver komt dichter en dichter. Wij hoo ren hem terwijl het stil is, wij zien hem in een lage lucht. De Uiver staat al midden tusschen ons in. terwijl op het platform alleen het podium is te zien. De bemanning is al op het podium, terwijl er slechts een enkele autoriteit rond loopt. Wij hebben reeds hoera geroepen, ge bruld, geschreeuwd, gejubeld. Wij hebben al gretig handen uitgestoken naar het toestel, dat zoo echt Nederlandsch geworden is, als zelden iets ons eigen natio naal bezit werd. „De Uiver" klinkt het luid „De Uiver" klinkt het zacht. „De Uiver" wordt gepreveld, gelis peld, gekrijscht. Het is verbeelding Het is geen verbeelding meer. enkele minu ten later. Het is heerlijke werkelijkheid ge worden. De Uiver is thuis. DE LAATSTE ETAPPE. De Uiver vertrok om 12.29 uur Amster damsche tijd van Parijs. Om half twee werd de Nederlandsche grens gepasseerd. Om 1.45 uur vloog de machine boven Rotterdam. 1.54 boven den Haag. 2.14 uur op Schiphol. De veerpont bij Schiphol had in den loop van den ochtend volop werk, en zwaar beladen met een groot aanta-1 menschen, werd ieder oogenblik de overtocht yice-versa ondernomen, Hel Bdê&$d$ksle DE UIVER IS HEDENMIDDAG OP SCHIPHOL GELAND. pag. 1 en 2 Paraguay heeft de aanbevelingen van de Vol kenbondscommissie verworpen. pag. 4 Het Amerikaansche wapencontroleplan is te Genève toegelicht. pag. 4 In het presidium van de Ontwapeningsconfe rentie heeft Oostenrijk den eisch tot gelijk gerechtigdheid gesteld. pag. 4 Het wetsvoorstel tot invoering van den Mid- den-Europeeschen tijd is door de Tweede Kamer aangenomen. pag. 3 Bekende Haarlemmers: Prof. Mr. A. Anema. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Mikado. pag. 1 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Statistiek voor het kruideniersbedrijf. J. H. de Bois over Haarlem's kunstschatten: Frans Hals de portrettist. pag. 3 J. B. Schuil: Dansavond van het Studio Yvon ne Georgi. pag. 13 II. G. Cannegieter: Willem van Capellen en de Trekvogels voor de V. A. R. A. pag. 13 De beteekenis van het succes van de „Uiver" Wat de heer A. Plesman ons daarover ver telde. pag. 7 De Kamer van Koophandel over het vraag stuk van een tunnel onder het Noordzee kanaal. pag. 6 Wij vlogen naar Melbourne. pag. 7 Een vliegende salon. pag. 8 De Douglas in cijfers. pag 8 Iets over de bemanning van de Uiver. pag. 8 De doorsnede van de Douglas. pag. 8 Een piloot moet alles zien. pag. 9 De eerste vliegtocht NederlandIndië. pag. 9 A. Steup: Wat de Melbourne-race ons leerde. pag. 11 De Melbourne-race in lijnen. pag. 11 Haarlem's kunstschatten. Onze lezers vinden op pagina 3 het tweede van een reeks artikelen, die door onzen mede werker den heer J. H. de Bois geschreven wor den over Haarlem's Kunstschatten. Verleden week namen we een beschouwing over Jan van Scorel en zijn Ridderlijke Broederschap op, thans wordt Frans Hals besproken. Het ligt in de bedoeling iederen Woensdag zoo'n artikel op te nemen. O. 3. a f 2.15 WITTOP KONING HAARLEM HARMENJAN5WEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA WOENSDAG 21 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Doopsgezind Zangkoor met Die Schöpfung. Medewerking van ft. O. V. en solisten. 7.30 uur. Stadsschouwburg: Kunst aan het Volk, In- dra Ramosay en Devaki met Hindoe-orkest. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Heyermans herden king. Op Hoop van Zegen met Esther de Boer 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Johnnie Harinck voor de Ned. Vereen, v. Spiritisten Harmonia over „Is het spiritualisme uit God of uit den Dui vel? 8.15 uur. Gebouw Haarl. Jongemannen Vereeniging. Bazar van de Ned. Middernachtzending. 10.30—12. 2—5 en 7—10 uur. R.K. Kerk, Spaarne 99: Conferenties voor niet-katholieken over Licht in de Duisternis door Franciscaner Pater Wijnand Sluys. 8.30 u. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 2.30, 7 en 9.15 uur Palace, Cinema Variété: „Fedora". Op het tooneel Sereno's Musical Act. 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Voorjaarsparade". Op het tooneel: Trio Saycetto, rijwiel-sensatie. 2.30, 7 en 9.15 uur,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2