0& t Een prins treedt in het huwelijk. Vaseline Chesebrough" Rubriek voor Vragen. DONDERDAG 22 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Onverlichte stilstaande auto's BESLUIT VAN B. EN W. B. en W. hebben besloten te bepalen, dat inachtneming met het voorschrift, vervat in artikel 16.1 van het Motor- en Rijwielregle ment (verlichting van auto's) niet nooöig is ten aanzien van stilstaande motorrijtuigen, die zich tusschen een half uur na zonsonder gang en een half uur vóór zonsopgang be vinden a. op een gedeelte van een weg binnen de bebouwde kommen dezer gemeente, dat gele gen is binnen een straal van 15 M. van een lichtgevende lantaarn der openbare straat verlichting; b. op de voor het parkeeren met motorrij tuigen aangewezen weggedeelten van: de Groote Markt 'midden-vluchtheuvel); de Ge dempte Oude Gracht; de Nassaulaan (mid dentrottoir); het Wilsonsplein en de Oranje kade, Zes jaar wegens doodslag te Koog aan de Zaan. Rechtbank acht moord met voorbedachten rade niet bewezen. Bond van Barmhartigheid. DE UITDEELING VAN GOEDEREN. De Bond van Barmhartigheid deelt ons mede, dat de goederen thans ter uitdeeling in gereedheid zijn gebracht. Indien men meent hiervoor in aanmerking te komen kan men schriftelijk een verzoek indienen, geadresseerd aan: den Bond van Barmhartigheid, Lange Begijnestraat 13 rood Daar aan hetzelfde adres het bureau van het Crisis-Comité is gevestigd, doch beide in stellingen geheel op zichzelf staan, zette men vooral duidelijk bovenstaand adres op den brief. Ten overvloede zij nog opgemerkt, dat het Crisis-comité uitsluitend hulp verschaft aan personen, die door de huidige economische crisis in moeilijkheden zijn gekomen, terwijl de Bond van Barmhartigheid zonder deze beperkende bepaling gebruikte artikelen ver strekt aan ieder, die aannemelijk kan maken daaraan behoefte te hebben. VEREENIGING VOOR SOCIALISTISCHE ONTWIKKELING. De afdeeling Haarlem van de V.V.S.O belegt Zondagmorgen 25 November in ..Het Volksge bouw" aan de Zuiderstraat een cursusverga dering, waar Dr. Jan Romein uit Amsterdam zal spreken over 't onderwerp „Politieke span ningen in Europa". INT. ARBEIDERS HULP. De afdeeling Haarlem van de Internatio nale Arbeiders Hulp houdt Woensdagavond 21 November in het Gemeentelijk Concertgebouw een openbare vergadering, waar de volgende sprekers het woord zullen voeren: de heer L. de Visser (Lid Tweede-Kamer) over het on derwerp: Eenheid van actie" en de heer D. G. Gortzak Jr. over het onderwerp: „Proleta rische solidairiteit". REV. SOC. VEREENIGING. Zaterdagavond 24 November zal mr. H. Wil- lemse een rede houden over het onderwerp ,..Het militaire vraagstuk", in het Remonstran ten-huis aan de Wilhelminastraat. NED. CHRISTELIJKE REIS VEREENIGING. Vrijdagavond 30 November wordt in café Brinkmann, Groote Markt voor leden van de N.C.R.V. een lezing gehouden met lichtbeel den over: „Met de N.C.R.V. naar de Noord- Italiaansche Meren" (Lugano, Locarno, Como, MPano). Spreker: de heer P. Schotte, leider N. C. R- V. en secretaris der afdeeling 's Graven- hage. UITVOERING IN DE GEVANGENIS Woensdag 28 November geeft het Dames koor onder leiding van mevrouw Mien Sybran- d: Halberstadt een concert in de Strafge vangenis alhier. Uitgevoerd worden werken van Hollandsche. Duitsche en Fransche com ponisten. De soli worden gezongen door me vrouw Sybrandi, mevrouw Tentor. mevrouw v d. Zee en mej. van Heek. De pianiste me juffrouw Lien Luitjes zal begeleiden. Mevrouw Wil de Lange zal verzen en proza voordragen. DRANKBESTRIJDING. De Ned. Ver. tot afschaffing van alcohol houdende dranken, afdeeling Haarlem-Noord, houdt Zaterdagavond 24 November in het ge bouw van den Protestantenbond aan de Ber kenstraat een bijeenkomst naar aanleiding van het feit. dat de heeren W. Verschure en L. Sleutekberg 25 jaar lid zijn. De heer Aaiderink, lid van het hoofdbestuur uit Amsterdam, zal namens het hoofdbestuur aan den jubilaris het eere-insigne met oor konde uitreiken. AGENDA Heden: DONDERDAG 22 NOVEMBER Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Mas ker". Heyermans-herdenking: „De Wijze Ka ter". 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema Variété: „Fedora". Op het tooneel Sereno's Musical Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Voorjaarsparade". Op het tooneel: Trio Saycetto, rijwiel-sensatie 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e Eeuwsche Hollandsche Kunst. 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 23 NOVEMBER De 32-jarige werklooze metaalarbeider, die m Koog aan de Zaan zijn meisje heeft dood gestoken. is heden door de Haarlemsche rechtbank tot 6 jaar gevangenisstraf, met af trek van 't voorarrest, veroordeeld. Zooals men zich herinnert had de officier van justitie den man moord met voorbedach ten rade ten laste gelegd. Verd. zou 't mes waarmede de misdaad is begaan, van te voren opzettelijk voor het doel hebben gekocht. On danks de gunstige reputatie van den verd. eischte hij 10 jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte den moord met voorbe dachten rade niet bewezen, wel doodslag, en noemde het een ernstig feit. De omstandigheden echter in aanmerking nemende, de overspannen toestand voorname lijk, veroordeelde zij hem tot 6 jaar met af trek. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Clandestiene jeneverstokerij. Voor de Haarlemsche rechtbank hebben eenige Haarlemmers terechtgestaan wegens overtreding van de gedistllleerdwet. In een woning in Santpoort is een volledige distilleer- inrichting gevonden. De officier had tegen den een een gevangenisstraf van 4, tegen den ander een van 3 maanden geëischt voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. De eerste werd veroordeeld tot 5 voorwaar delijke gevangenisstraffen elk van 1 maand en de ander tot 4 voorwaardelijke gevangenis straffen elk van 1 maand met verbeurdver klaring der in beslag genomen goederen. Verdediger was Mr. H. O. Drilsma. Verkoop van distilleerketels. Een 44-jarig Haarlemmer zou de distilleer- inrichting uit de vorige zaak vervaardigd en verkocht hebben. Tegen hem, die ten sterkste ontkende en de bij hem gevonden ketels, waschketels noemde eischte de Officier een ge vangenisstraf van 4 maanden. Mr. B. W. Stomps was verdediger. De rechtbank veroor deelde verd. tot twee straffen van twee maan den met verbeurdverklaring. Geheime distilleerderij. Een 28-jarig man uit Hillegom heeft terecht gestaan wegens het voorhanden hebben van alcohol en een distilleertoestel zonder vergun ning. De officier vroeg in dit geval een voor waardelijke gevangenisstraf van 2x2 maan den. De rechtbank veroordeelde hem conform den eisch. Overtredingen Tabakswet. Een winkelier uit IJmuiden had zich te ver antwoorden omdat hij in voorraad gehad heeft een partij sigarettendoosjes die niet voorzien - waren van de vereischte aanvullingszegels, ter wijl andere zegels verbroken of geschonden waren. Toen de ambtenaar hem wilde verbali seeren heeft de man verzet gepleegd. De Offi cier vroeg twee boetes van f 100 subs. 2 x 10 dagen, en voor het verzet een gevangenisstraf van 8 dagen. De man is veroordeeld tot twee boetes van f 100 en voor 't verzet tot een boete van f 25. Een 32-jarig grossier uit Wormerveer had verkeerde (te goedkoope) zegels op sigaretten doosjes geplakt. De officier vroeg hiervoor een verpakt bij KARSOTE Inhalatie-middel Gedurende beperkten tijd is bij eiken flacon KARSOTE een aardige kunstzijden zakdoek verpakt. De zakdoeken zijn in verschillende kleuren en dessins, doch de mooiste werden verpakt bij de groote maat. De prijzen van KARSOTE bleven dezelfde: ƒ0.90 zakformaat, f 1.35 tweemaal de kleine maat, omzetbelas ting inbegrepen. Profiteert van dit mooie aanbod en overtuigt U dan tevens van de werking van KARSOTE, het wetenschappe lijk samengestelde bacterle-doodende inhala tie-middel. 10 a 15 druppels KARSOTE op Uw zakdoek ontwikkelen een aangenamen doch sterk desinfecteerenden damp, welke U steeds voor besmetting zal behoeden en Uw verkoud heid of griep spoedig doet verdwijnen. Vraag vandaag nog Uw apotheker of drogist naar het „Gratis Zakdoek Pak" van KARSOTE. (Adv. Ingez. Med.) boete van f 100. Hij werd conform den eisch veroordeeld. Een 51-jarig bakker uit Haarlem had een voorraad sigarettenpapier in huis, waarvoor geen belasting betaald was. De Officier vroeg een boete van f 50 subs. 5 dagen. De rechtbank sprak verdachte vrij. EVANGELISCHE SAMENKOMSTEN. Zondag 25 November hoopt de heer D Meyer, die gedurende meer dan 15 jaar als Evangelist voor de Belgische Evangelische Zending te Antwerpen arbeidde, twee samen komsten in Haarlem te leiden. Des morgens tien uur in het gebouw Parklaan 21 en des avonds half zes in lokaal „Maranatha" Ged. Voldersgracht 15. FEESTAVOND BO-BAR-KEI. De vereeniging van winkeliers uit de Barre- voetestraat, de Keizerstraat en van de Boter markt, die den eenigszins exotischen naam Bo-Bar-Kei draagt, hield Woensdagavond haar feestavond in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond in de Tempeliersstraat. De voorzitter, de heer J. van Maris, heette allen met enkele woorden welkom, waarna hij de prijzen, gewonnen tijdens de winkelweek, uitreikte. De avond was in hoofdzaak aan den dans gewijd. Medewerking werd verleend door het dames-dansgezelschap „Silfides" onder leiding van mej. T. Koning, dat gecostumeerd ver schillende dansen uitvoerde. Tijdens het dansen waren er verschillende attracties. Vele prijzen waren voor deze verlo ting uitgeloofd en vele werden ook gewonnen, zoodat verscheidene aanwezigen met pakjes onder den arm huiswaarts keerden. Na afloop van het bal sprak de voorzitter eenige afscheidswoorden, waarin hij zeide te hopen, de aanwezigen na een succesvol jaar op den feestavond van de volgende Bo-Bar-Kei terug te zien. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT ARBEIDERS. De propaganda-actie van den Centralen Bond van Transportarbeiders werd Woensdag avond ingeluid door een vergadering die goed geslaagd mag heeten. De heer Ratté. die namens het Hoofdbestuur aanwezig was, zette in een duidelijk en kern achtig betoog de beteekenis en de vooruit zichten dezer actie uiteen. VRIJDAG 23 NOVEMBER. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA Gramofoonpl. 10.00 VPRO Mor genwijding. 10.15 Declamatie F. Nienhuys, 10.35 Gramofoonpl. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 J. Rotgans (bariton) en L. Contron (pianobegel.) 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 AVRO. Kovacs Lajos en zijn orkest en gramo- foonplaten. 2.00 Gram. pl. 2.30 Voordracht door Elias van Praag. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 VARA Kniples. 4.45 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 De Notenkrakers olv. D. Wins. 6.30 Eddy Walis en zijn orkest. 7.00 J. Huy (saxofoon) en J. Vogel (piano). 7.10 Orgelspel J. Jong. 7.30 Dr. W. G. van Dillen: De vijfjarenplannen in Rusland. 7.50 Gramo foonpl. 7.57 Herh. S.O.S.-ber. 8.00 VPRO. Le zing prof. dr. M. C. v. Mourik Broekman. 8.30 Walessen-kwartet. 9.00 Dr. H. de Vos: Het wezen van de godsdienst. 9.30 Vervolg con cert. 10.20 Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Delclamatie Jkvr. C. van Lidt de Jeude. 11.001200 VARA Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. I. van Schaick. 11.00—1200 Orgel spel G. Snijders. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Zang door N. Gerretsen (sopraan) mmv. H. Schouwman (piano)1.15 Gramofoonmuziek. 1.35 Ensemble v. d. Horst, 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Vervolg concert. 4.00 Pianorecital Th. Schwartz. 5.00 Declamatie door Jeger. 5.45 Gramofoonpl.. 6.30 Causerie A. J. Her wig. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramo- foonplaten. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Haar- lemsche Orkest Vereeniging olv. F. Schuur man, mmv. B. Kalff (viool) en L. van Maanen (cello. 9.00 Causerie door H. A. Gregory. 9.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonmuziek. Ook als collectant kunt ge ons helpen. Voor een flinke collecte zijn vele krachten noodig. Ook jongelui boven de 14 jaar zijn ons cis collectant zeer welkom, ook voor een halven dag, of desnoods voor enkele uren. Geeft u zoo spoedig mogelijk op bij mevrouw M. Engel- geerStam, Floraplein 10. Het comité van aanbeveling: Mej. L. L. M. Bierens de Haan, mevr. J. F. van CaspelDe Vas, mevr. A. L. Craandijk Schuil, mevr. M. Engelgeer—Stam, mevr. A. M. J. van Marselis HartsinckSchuyt van Castricum. mej. Zr. M. Merison, mevr. Mr. E. A. J. ScheltemaConradi, mej. Zr. P. L. Schouten, mevr. D. M. De collecteleidster: mej. van Weerde—Sloof. A. v. d. Linde. De prijzen voor zijn sterk verlaagd! Thans slechts: WIT GEEL Groote tube 55 cl. Kleinere tube 35 ct. 30 ct. Groote pot 60 ct. 421 ct. Kleinere pot 271 ct. 221 ct. Groote doos 15 ct. Kleinere doos 15 ct. 10 ct. Kamfer IJs doosje 25 cent INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. PERSONALIA. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam slaagde voor het eerste gedeelte van het arts-examen mej. M. B. E. Nilant te Haar lem. Collecte voor het Kinderhuis „Groot-Kijkduin" te Zandvoort Op Zaterdag 1 December a.-s. zal te Haarlem een huis-collecte worden gehouden ten bate van het Kinderhuis Groot-Kijkduin te Zand. voort. De Stichting Groot-Kijkduin is aange sloten bij den Armenraad en officieel erkend en goedgekeurd als philantropische instelling. Bij vele Haarlemmers is het Kinderhuis goed bekend, want er worden vele Haarlemsche kinderen van alle gezindten verzorgd. 1 December, dat is de Zaterdag vóór St. Nicolaas, de dag, dat velen de mooie étalages gaan bezichtigen en hun laatste inkoopen „aan doen voor het Sint Nicolaasfeest. de dag van stralende winkels en gelukkige ge zichten, de dag vol gezelligheid. Toe, helpt ons, om ook voor het misdeelde kind mogelijk te maken, dat het verzorgd wordt in een gelukkig tehuis! Velen zijn er asthmatische kinderen, rachitische, maar ook kinderen, wier moeder in het ziekenhuis ligt, of wier moeder is overleden, ook kinderen uit ontwrichte gezinnen, die nooit een straaltje zon hebben gekend. In Kijkduin vinden ze een gezellig tehuis. Maar de malaise, die in zoo vele gezinnen heerscht, doet zich in sterke mate gevoelen in een groot tehuis, waar de kinderen uit die gezinnen worden verzorgd Er is veel geld noodig! Helpt ons, dat die Zaterdag vóór St. Nico laas ook voor hen een gelukkige dag kan worden! Haarlem kan zoo vrijgevig helpen Legt uw gave gereed, als de bus aan uw deur wordt aangeboden! ..Blanke huid Zachte handen,1* (Adv. Ingez. Med.) Londen bereidt zich op den 29sten November voor. LONDEN, November. (Van onzen correspondent) November, in Engeland altijd een drukke maand van feest en herdenking met 5 November, den verjaardag van het buskruit verraad door Guy Fawkes en zijn trawanten; met den optocht van den Lord Mayor van de City van Londen; met Wapenstiistandsdag wordt dit jaar nog gedenkwaardiger om dat het huwelijksfeest voor prinses Marina en den hertog van Kent er nog juist in valt. Hoewel nog eenigen tijd moet verloo- pen voordat deze knappe jonge menschen in het huwelijk zullen treden popelen de harten van groot en klein, van jong en oud reeds van verwachting. En nieuws tot in de kleinste bijzonderheden over de openbare en particu liere voorbereiding kan de warme belangstel ling nog slechts warmer maken. De betee kenis van elk voorval in verband met het huwelijk wordt onderstreept. Men hoort, dat de prinses straks, wanneer zij aankomt uit Parijs, voor het laatst als een k:.nd van een buitenlandsch huis den Engelschen grond zal betreden en dat haar prins haar in tromf per extra trein van Dover naar Londen zal brengen. (Inmiddels is, naar men elders in dit nummer lezen kan prinses Marina in En geland aangekomen). Als ieder ander mensch, zoo leggen de kranten uit, moet Marina haar bagage in onderzoek geven aan de douane-ambtenaren en zij zal invoerrecht moeten betalen op al die zaken van haar grootendeels in Parijs gekochten uitzet, waarop de gewone burgeressen van het land invoerrecht moeten betalen. De gangen van althans een der bruidsmeisjes worden nauwelijks minder nauwgezet gevolgd dan die van de bruid. Dat bruidsmeisje is Prinses Elizabeth, de sprekend op haar groot moeder lijkende dochter van den hertog en de hertogin van York, die pas 'n uur in den Londenschen mode-salon van Molyneux heeft doorgebracht om te worden gepast voor haar jurkje voor het bru'loftsfesst. ■V Al deze bij- Stadsschouwburg: Volksvoorstelling „Rub- zonderheden voeden en bevredigen de open- ber". 815 uur. j hare belangstelling. De gladde gouden trouw- Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e j ring ons zoo gemeenzaam is voor de Eeuw.sclie Hollandsche Kunst. 105 uur. I Britten een vreemd, een continentaal object Bioscopen, nieuw programma- 1 en maakt d nieuwsgierigheid gaande. De pers moet deze nieuwsgierigheid bevredigen door te vertellen dat dit simpelen kneinood behoort bij de Grieksch-Orthodoxe huwelijks inzegening, welke onmiddellijk na de plech tigheid in de Abdijkerk van Westminster zal plaats hebben. Dr. Germanos, de Grieksch- Orthodoxe aartsbisschop, zal met de twee gladde ringen het teeken des Kruises maken boven de hoofden van bruid en bruidegom en daarna de ringvingers der rechterhanden van het getrouwde paar er mee sieren. Geen incidenten die kunnen worden voor komen mogen zich voordoen in een konink lijken huwelijksstoet. En opdat men terdege voorbereid zal zijn hebben koetsiers en pal freniers, postiljons en paardenvolk reeds voor den grooten dag geoefend. Londenaars die vroeg op waren hebben de gelegenheid gehad in den vroegen mistigen November- ochtend een, wat men zou kunnen noemen schim van de grootsche processie te zien voor bijtrekken. Pretentielooze rijtuigjes reden in plaats van statiekoetsen. Geen scharlaken en geen goud dekten borsten en ruggen van de koetsiers en van het escorte. Maar verder was in samenstelling de stoet gelijk aan dien, welke op 29 November honderdduizenden menschen op straat zal brengen tusschen het Paleis van Buckingham en de Abdijkerk van Westminster. De stoet repeteerde vele malen in het stilhouden voor de westelijke deur van de kerk, waar de koninklijke processie naar binnen zal gaan. De politie bestudeerde het effect op het stadsverkeer. Men weet al, dat vlaggen en wapens en em- blemen van het Britsche Rijk, van Denemar ken en Griekenland de straten, waarlangs de stoet zich zal voortbewegen, zullen opmon teren. Geen straat in de wereld mag men zeggen heeft opmontering harder noodig dan een Londensche straat in November En alle kleu ren van het spectrum, in den hardsten toon, kunnen nauwelijks voldoende zijn om de vale mistige donkere grijsheid van Westminster in dezen tijd van het jaar op de vlucht te jagen. Wij hebben gesnroken van een optocht; maar er zijn er feitelijk drie. welke met korte tusschenpoozen op de oude kerk samentrek ken. De eerste stoet is die van den koning en de koningin, die in volle statie met een es corte cavalerie uitrijden. De tweede stoet wordt gevormd door de rijtuigen en begeleiding van prinses Marina en haar ouders. De derde en laatste is die van den hertog van Kent. die vergezeld van den prins van Wales van York Mouse vertrekt. De Marina-Donderdag (zoo als de mond van het volk den koninklijken trouwdag reeds heeft gedoopt) belooft de apotheose te worden van een feestweek waar in, indien men mag afgaan op de voorberei dingen van hotelhouders en gerants van res taurants, weinigen den huiselijken haard trouw zullen blijven. Nagenoeg alle inrichtin gen voor eten, drinken, dansen en ander open baar vermaak hebben zoogenaamde gala avonden die tot in den prillen ochtend mo gen duren aangekondigd. De belangstelling in dit huwelijk is uiteraard niet tot Engeland en tot het land of de landen van de schoone prinses beperkt. Maar indien slechts de helft waar is van wat de populaire bladen vertel len over den intocht van vreemdelingen dan moet Londen gedurende de feestweek de room van alle naties en rassen in de wereld her bergen en de rest van den aardbol, om in het beeld te volharden, terugbrengen tot een be volking van verdunde melk. Als dat zoo is. dan kan het ook geen verba zing wekken dat de gelukkige bezitters van ramen aan de route van den optocht aanzien lijke bedragen aan feestwïnst verwachten op te strijken. Het is een gelukkige bijkomstig heid dat er verscheidene vrije ziekenhuizen (die van liefdadigheid moeten bestaan) langs de route van den optocht liggen. Het West minster-ziekenhuis heeft de beste ligging en heet reeds meer dan 4000 te hebben ontvan gen voor den verkoop van stoelen voor de vele ramen, welke de inrichting heeft en welke uit zien op de kerk. Bewoners van flats in St. Ja mes' Street en Piccadilly verdienen een extra salaris met hun thans aan goud gelijk gewor den vensterruiten. De hotels langs den weg van den stoet vragen 3 guinjes voor een zetel aan hun ramen. Een nationale organisatie, die de liefdadigheid dient, heeft beslag mogen leggen op den grond voor den westelijken kant van de kerk en heeft er een tribune met 1100 zitplaatsen opgericht. Reeds tien dagen gele den waren al deze plaatsen, kostend van 3 tot 7 1/2, verkocht. De kaartenopkoopers zijn ook druk aan den gang. Honderden zitplaatsen, die zij al eenige weken geleden voor 3 of 4 hebben gekocht, worden nu weer voor het dubbele van de hand gedaan. Er zijn 20.000 voortreffelijke plaatsen in de route de slechts 2 shilling per stuk kos ten. Dat zijn de stoelen in het Green Park en het St. James' Park. waarover het ministerie voor Openbare Werken gaat. Deze plaatsen kunnen echter niet worden gereserveerd en zijn op den dag van het huwelijk op de ge wone wijze verkrijgbaar bii den stoelenman. Een verschrikkelijk geworstel om deze stoelen kan worden voorzien. A. K. .VAN R. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonn&s van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en xooon- plaats. Vragen, waaraati naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. RECEPTEN VRAAG: Ik heb een bontkraag van echte mollevellen. Deze geeft echter af. Wat is daarte gen te doen? ANTWOORD: De kraag zal geverfd zijn. On geverfde mollevellen geven niet af. Stop de kraag in zuivere waschbenzine en wasch en kneed die daarin gedurende vijf minuten. Good uitwringen; flink kloppen en glad te drogen hangen. Deze bewerking bulten in de schaduw en vooral geen vlam of vuur in de nabijheid! VRAAG: De licht linnen kap van een kinder wagen is door een regenbui vol leelijke kringen gekomen. Hoe krijg ik dat weer goed? ANTWOORD: De geheels linnen kap afspon- sen met een lauw sopje, daarna met schoon lauw water en ten slotte met schoon koud water ste vig afsponsen. Met een badhanddoek goed afwrij ven en buiten laten drogen. VRAAG: Hoe kan men een vette kraag van een colbertjas schoon maken? ANTWOORD: Goed afschuieren met een bor steltje met benzolum, daarna droog wrijven met oen badhanddoek. Deze behandeling buiten in de schaduw en geen vuur of vlam in de nah'i- heid! DIEREN. VRAAG: Onlangs werd beweerd dat Persianer afkomstig is van jonge dieren, die vóór de ge boorte worden afgemaakt. Is dat zoo? Zoo ja, van welk dier? ANTWOORD: Het echte Persianer is zeer duur. Het is afkomstig van lammeren lit Zuid- Rusland en Azië (Buchara-Kakarulschaap). De ze worden in de eerste levensdagen gedood. Het echte Persianer komt ook van het vetstaart- scliaap, dat in Perzië, Klein Azië, Noord Arabië en de Balkanstaïen voorkomt. Het meeste Per sianer is echter imitatie. De vellen van Euro- peesche lammeren worden dan bereid, op be paalde wijze geverfd enz. Voor imitatie Persia ner worden ook veel Russische lamsvellen ge bruikt, z.g. Schmaschen. BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Moet van een bron van inkomen, die per 1 Mei 1934 heeft opgehouden te bestaan, rijksinkomstenbelasting betaald worden over 1935/36? 2. Ik ontving gedurende eenige jaren restitutio van pensioenpremie en gaf die steeds op als bron van inkomen voor de R. I. B. Voor de laatste maal ontving ik deze restitutie over het kalen derjaar '33. maar dit bedrag werd uitbetaald in April 1934. Moet ik dit bedrag opgeven voor 1935/36, of is het belastingvrij? ANTWOORD: 1. Neen, 2. Of gij voor die pensioenpremie belasting plichtig zijt, kunnen wij zonder nadere inlich tingen niet beoordeelen, In elk geval zal van dit bedrag voor 1935/36 wel geen belasting ver schuldigd zijn, indien die bron van inkomen niet meer bestaat, VRAAG Hoe hoog is de ink.bel, voor een gezin zonder kinderen te Haarlem bij een inkomen n 1515 per jaar? 2. Hoeveel bij een inkomen van 1495. ANTWOORD: 1. Rijksinkomstenbelasting 17,64. Gem. fondsbelasting 37.S0. 2. Resp. 15.96 en 34.65. Bij samenwoning met andere belastingplichtige personen is do gem. fondsbelasting hooger. RECHTZAKEN VRAAG: Als mevrouw mij voor tijdelijk voor Ijsdag per week heeft aangenomen, kan zij mij dan met 1 dag opzeggen? ANTWOORD: Neen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10