DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET Bekendmaking DONDERDAG 22 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 „Zuivering" van de buurtschap Austerlitz. Politie verricht een drietal arrestaties. ZEIST, 21 November. Met een drietal aanhoudingen heeft de Zeister politie giste ren een goede vangst gedaan. Bij eer. bewoner te Austerlitz. waar reeds vroeger op onver klaarbare wijze geid was ontvreemd werden eenige dagen geleden twee geldkistjes weg gehaald uit den kelder, waar de eigenaar zijn bezit van ruim f 130Q veilig meende. Het lukte de politie een familielid van den be stolene aan te houden, achter wiens woning de beide geldkistjes werden opgegraven, ter wijl aan den oorspronkelijken inhoud slechts een gering bedrag ontbrak. Op politiemannen geschoten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zagen eveneens 'te Austerlitz een tweetal stroopers zich betrapt door den Rijksveld wachter, vergezeld van een jachtopziener en zijn hond. Terwijl een der stroopers het hazenpad koos loste de andere a bout portant een schot op de politicmannen, die ongedeerd bleven, al werd de hond waarschijnlijk door eenige hagelkorrels getroffen. Gisteren gelukte het ook deze daders aan te houden, waarvan de man, die het schot loste, verklaarde uit schrik te hebben gescho ten, wat echter sterk wordt betwijfeld. Derde vangst in twee dagen was de aan- houdng van dief en heler, twee Utrechte, naren, waarvan de eerste door uitsnijding van een ruit had ingebroken in een tijdelijk on bewoonde villa in Bosch en Duin, waarbij zoo goed als de geheele losse inventaris werd mee genomen: boeken, dekens, loopers, lijfgoed, sieraden, enz. enz., een groote voorraad. Toen de boeken bij een opkooper in Utrecht wer den gevonden, volgden al gauw andere artike len, waarna ook de dader en de heler konden worden gevat. Een drietal van de aangehouden personen, de aanslagpleger, de gelddlef en de inbreker, die het huisraad meenam, werden ter beschik king van den Officier van Justitie gesteld Herziening regeeringsregle. menten voor Suriname en Curacao. Ingediend zijn wetsontwerpen tot herzie ning van het reglement op het gebied der re geering in Suriname (wetsontwerp I) en tot herziening van het reglement op het beleid der regeering in de kolonie Curacao (wets ontwerp II». Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Hoewel de regeeringsreglementen van Su riname en Curacao in verband met de nieuwe voorschriften der Grondwet (art.60, 61 en 62» aangaande het beleid met betrekking tot de Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen her ziening behoeven, zal de herziening van niet zoo ingrijpende aard zijn als de vervorming van het regeeringsreglement. Immers, de eerstgenoemde reglementen beantwoordden reeds vóór de grondwetswijziging in belang rijke mate aan de beginselen, welke bij de wijziging zijn vastgesteld. Een algemeene herziening ligt niet in de bedoeling en daarom zijn in hoofdzaak alleen die wijzigingen voorgebracht welke recht streeks of zijdelings volgen uit de nieuwe le zing van de betreffende Grondwetsbepalingen. OVERWEGWACHTER VERGAT DE SPOOR- BOOMEN NEER TE LATEN. In den namiddag van 24 Juli j.l. had de als overwegwachter dienst doende wegwerker dei- Spoorwegen J. H. van P. uit Weert vergeten de sluitboomen van den overweg op den rijksweg WeertRoermond onder de gemeen te Weert te sluiten met het noodlottig gevolg, dat de 52-jarige H. Trienebens uit Heijthuij- zen, die juist per rijwiel passeerde door een aankomenden sneltrein werd gegrepen en op slag gedood. Deswege stond P. voor de Roermondsche rechtbank terecht. Aan verdachte was dood door schuld ten laste gelegd door het niet tijdig sluiten van den overweg op dezen drukken verkeersweg. De officier van Justitie was van oordeel, dat aan het bewijs der feiten en de strafbaarheid daarvan niet valt te tornen. De groote moei lijkheid bij dergelijke gevallen is steeds de strafmaat. Na verwezen te hebben naar het indertijd door de Roermondsche rechtbank berechte geval van de spoorwegwachteres te Grubben- vorst, die niettegenstaande zij zelfs was een moeder van talrijk kroost, dat om haar heen huppelde, toen zij de nalatigheid beging, ook tot hechtenisstraf werd veroordeeld, requi- reerde spreker twee maanden hechtenis. DE REIS VAN DE K XVIII. Bij het departement van defensie is van den commandant der K XVIII het volgende telegram ontvangen: Gegiste plaats 21 November 12 uur 39 gr. 20 1/2 N.B. en 16 gr. 25 1/2 W.L., lange weste lijke deining met vrij hooge Noordelijke zee gang. Alles wel. EISCHEN IN DE SEMARANGSCHE JEUGD- AFFAIRF. SEMARANG, 21 Nov. >Aneta). De Officier van Justitie elschte in de bekende zaak tegen dertien scholieren wegens mishandeling van Inlanders, onvoorwaardelijke straffen va- rieerende van i2 maanden tot 2 weken. De uitspraak is bepaald op 28 November a.s. Voorbeurs te Amsterdam. TENDENZ LICHT GEDRUKT De ongeanimeerde stemming, die gisteren in Wallstreet bestond, oefende op de tendenz op de ochtendbeurs te Amsterdam een lichten druk uit. die nog werd versterkt door de zwakke houding van de Londensche beurs. De rubberprijs daalde weer beneden 6 pence per lb. met het gevolg dat Amst Rubbers de gisteren behaalde koerswinst moesten afstaan. Philips waren nauwelijks prijshoudend en hadden een licht koersverlies te incasseeren. Unilever bleven op peil evenals Aku. H. V. A. hadden van aanbod te lijden en daalden ongeveer 1 percent. De Youngleening was gedrukt. Vandaag beginnen de nieuwe onderhande lingen met Duitschland voor een regeling van het betalingsverkeer. De verwachtingen zijn. gezien de vorige overeenkomsten, echter niet hoog gespannen. Op de wisselmarkt konden ponden zich verder verbeteren. De noteering steeg tot 7.39 1 8. tengevolge van de zwakke houding van de belga en de Zwitsersche franc, die beiden enkele centen daalden. De dollar was goed prijshoudend; de Fran- sche franc aan dea luien kant. „Versch" brood op ieder uur. De eerste proeven werden te Weesp genomen. In verband met de geslaagde proefnemingen te Rotterdam met het bewaren van brood in conservators, waarin zich z.g. droog-ijs be vindt. waardoor de klippen van het leverings verbod van versch brood vóór een bepaald tijdstip kunnen worden omzeild, zij medege deeld, dat de éérste proefnemingen op dit ge bied genomen werden te Weesp, en wel op ini tiatief van de directie der Centrale Ammoniak fabriek te Weesperkarspel. Het was toch deze industrie, welke nu 5 jaren geleden, voor het eerst in Nederland het droog-ijs fabriceerde. Sindsdien heeft de directie dezer fabriek, op verschillende manieren getracht ,het nieuwe product zooveel mogelijk dienstbaar te maken aan verschillende bedrijfstakken. Vooral bij het luchttransport van bloemen, alsook voor de chemische bedrijven, maar in het bijzonder voor de roomijs-industrie, bleek droog-ijs een zeer nuttig product. Terloops mogen wij er aan herinneren, dat ook de heer Veraart voor zijn talrijke regenproeven zich bediende van droog-ijs. Inmiddels was de directie van de Centrale Ammoniakfabriek er steeds op uit nieuw af zetgebied voor dit fabrikaat te zoeken, en toen een der directeuren in Duitschland ver nam, welke proefnemingen aldaar gehouden werden met droog-ijs, in verband met het bewaren van brood, besloot hij, ook in eigen omgeving dergelijke proeven te nemen De fabriek stelde zich in verbinding met een goed vakman in de broodbranche te Weesp bij wien een conservator van genoemde fa briek geplaatst werd. Dit geschiedde in de maand Augustus j.l. Op onze vraag aan oen heer Boissevain, waarom aan deze proeven geen enkele ruchtbaarheid was gegeven, kre gen wij ten antwoord: „Uitsluitend uit zake lijke overwegingen, U begrijpt wel, dat wij allereerst moesten weten, of de proefnemin gen slagen zouden, eii als dat het geval was, dan moest eerst nog worden afgewacht, hoe de betrokken autoriteiten tegenover deze aan wending van droog-ijs zouden staan. Zou n.l. het aldus geconserveerde brood worden aangemerkt als brood, dat niet vóór het wettelijk vastgestelde tijdstip verkocht zou mogen worden, dan zou het geen nut heb ben, verder op dezen weg voort te gaan. De proeven slaagden in ieder opzicht, maar men was van oordeel dat de bedrijfskosten te zwaar erdoor belast zouden worden". Wij hadden ook nog een onderhoud met een bakker uit Weesp, die, wat resultaten betrof, niet anders dan woorden van lof over deze vinding had. Wij vernamen, dat het brood, dat keihard uit den conservator kwam. eenige uren later van gewoon versch brood niet te onderscheiden was. In de maand Juli 1934 werd de Rotterdam- sche Droog-ijsfabriek pas in werking gesteld, en het heeft er thans allen schijn van, dat aldaar het „versche" brood uit den conser vator een toekomst heeft, tenzijde mi nister, mede op grond van de bovenvermelde vinding, besluit, den verkoop van versch brood niet meer aan een bepaald uur te ver binden. VERRICHTEN VAN ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat werkgevers in de beroepen en de be drijven genoemd in het Kon. Besluit van 14 September 1934, no. 10 (staatscourant van 17 September 1934) voor het doen verrichten van arbeid door vreemdelingen, die reeds voor 17 September 1934 bij hem in betrekking wa ren, op 1 Januari 1935 in het bezit moeten zijn van een vergunning ex. art. 2 van de wet van 16 Mei 1934 (staatsblad no. 257), tot rege ling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen. Werkgevers die hun aanvragen niet voor 10 December a.s. hebben ingediend kunnen er niet op rekenen, dat zij tijdig in het bezit van de vereischte vergunning kunnen worden gesteld. Formulieren voor aanvrage der vergunning zijn kosteloos verkrijgbaar bij de arbeids beurzen en de agenten der arbeidsbemid deling. MEER KOLEN VERKOCHT DAN INGEKOCHT Het accountantsonderzoek naar de admi nistratie van de Ned.-Indische Steenkolen- Handel Mij. toonde aan dat gedurende lange jaren door deze maatschappij ruim 15 pCt. meer kolen is verkocht dan ingekocht. De hieruit voortvloeiende extra-winst bedroeg in den goeden tijd circa 150.000 a 200.000 per jaar. PRINSES JULIANA TE LONDEN Prinses Juliana is gistermiddag om 12.45 uur te Gravesend aangekomen. Tengevolge van den mist had de tocht langer dan ge woonlijk geduurd. Op het Victoria station be vonden zich haar gastheer en gastvrouw, de graaf van Athlone en prinses Alice, evenals de Nederlandsche gezant jhr. de Marees van Swinderen en mevrouw van Swinderen, de heer s' Jacob, handelsattaché aan ons ge zantschap. TOEWIJZING VAN KALVEREN AAN VEEHOUDERS De veehouderij centrale deelt ter voorkoming van misverstand mede, dat de definitieve toe wijzing van kalveren nimmer lager zal kunnen zijn dan de voorloopige toewijzing, met dien verstande, dat deze definitieve toewijzing ten aanzien van de veehouders, wien voor 1934 twee of meer vaarskalveren en stierkalveren werden toegewezen, grootendeels hooger zal zijn dan de voorloopige toewijzing ten aanzien van de houders, wien voor 1934 geen of een kalf werd toegewezen. Terwijl is vastgesteld dat hun bij deze voor loopige toewijzing direct een kalf zal worden toegewezen, zal het definitief toe te wijzen aan tal kalveren in het algemeen gelijk zijn aan het aantal dat voorloopig werd toegewezen. Hierbij dient echter in aanmerking genomen te worden, dat voor geheel Nederland de defi nitieve toewijzing 1935 ten opzichte van de toewijzing 1934 een beduidende beperking zal inhouden. Tevens dient wel in acht genomen te wor den, dat het verleenen van deze voorloopige toewijzing uit den aard der zaak niet Inhoudt, dat kalveren, die het betreffend gewicht, te weten 60 K.G. voor stierkalveren en 100 K.G voor vaarskalveren, hebben bereikt in afwach ting van de definitieve toewijzing van een identiteitsbewijs aangehouden zouden mogen worden. (Ned. Haagsch Corr. Bur.) UN D E RWOOD-Schrijfmachines STALEN-Kantoormeubelen J.M. GERDING, N.Cracht 35, Haarlem (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 775.1 m.M. te Maastricht. Laagste barometerstand 744.2 m.M. te Ingö. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Wes telijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Waarschijnlijk zachter. Uit het Buitenland RUIMING VAN DEN WIND MET WARMER LUCHT. De hooge druk heeft zich in zijn kern ver sterkt. Hij overdekt nog Centraal-Europa, Frankrijk en het Zuiden van de Britsche Eilanden. Overal is het hier rustig weer met in het Zuiden van ons land en Zuidwest Duitsch land nog nevel. In het Westen van ons land is de temperatuur gestegen. In het Oosten daalde zij. Verder werd het over de Britsche Eilanden en Noord- en Midden Duitschland warm. ter wijl het over Frankrijk en Beieren iets kou der werd. Over het Noorden van de Britsche Eilanden en Scandinavië won de depressie terrein. De luchtdrukgradient nam hier toe, zoodat het over Schotland en $e Noorsche kust vrij krachtig waait. Over IJsland steeg de baro meter weer. Over het algemeen is in Scandi navië de vorst afgenomen. Slechts ln het midden vriest het nog streng. De depressie bracht neerslag over de Far Oer en Noorwegen. De dalingen van de baro meter over de Noordzee doen eenige ruiming van den wind ten onzent verwachten met in voer van vochtiger en warmer lucht van het Westen uit Barometer Stand van hedenmorgen 773 m M. Stand van gister 772 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 18, Telefoon 14112 Thermometer 22 November: Hoogste gisteren Laagste heden nacht 33 F. Hoogste heden tot 12 uur. 44 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 November. - Ondertrouwd 21 November: J. ter Horst en T. Bergsma: P. G. Petersen en P. van Rij; J. H. Langeveld en M. van Tol; W. J. F. Coen- ders en M. J. van Melsen; P. v. Aalst en E. Boden; L. Morree en C. Nicasie; N. B. de Goede en K. Kusch; H. Loggen en G. T. Mulder; L. v. d. Horst en M. I. Huijboom; G. G. van Roode en J. E. Philippo; P. C. v. d. Maagdenberg en W. Lasarczik; C. Jonges en J. C. Bos. Getrouwd 21 November: F. Kuiper en J. M Botter; H. H. Reinhart en H. J. Wijnand; M. Spronk en A. J. Carstens; G. Schippers en A. M. M. van Delden; P. C. v. d. Stelt en G. Huijsman; J. Vetter en D, M. J. G. Roling; B. v. d. Sluis en W. A. Koot; J. H. Schuilenga en H. Bouwer; J. v. d. Kerff en M. S. P. Ma- thezing. Bevallen 19 November: A. van Liere Staal, z.; E. van PoelgeestDroog, d.; 21 No vember: A. J. KroonTangermann, d. Overleden 19 November: A. Schoehuijs Admiraal, 65 j., Leidschevaart; M. Rosen- baumGrootendorst, 75 j„ Ripperdapark; M. A. Cornet, 86 j„ Raamsteeg; 20 November C. C. E. d'Egelbronner, 69 j., Craijenesterlaan; A. DuijndamStorm, 81 j„ Kamperlaan; C. Daudeij, 79 j., Eikenstraat. O. s f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) Een nieuwe Nederlandsche film. „De Big van het Regiment". Op 26 November wordt begonnen met de verfilming van de tweede Nederlandsche Mo- nopole film „De Big van het Regiment" (De eerste was Bleeke Bet). De inhoud van de film is ontleend aan het bekende boek van mr. Roothaert: „Spionnage in het Veldleger". De dialoog is geschreven door Herman Bouber en G. J. Teunissen. Als medespelenden zijn tot nu toe geëngageerd: Flentje de la Mar, Hen- riette Davids, Sylvain Poons, Johan Kaart Jr., Adolphe Engers, Jan van Ees, Jac. van Bijle- veldt, Jan C. de Vos, Piet te Nuyl en Jan van Dommelen. De film wordt opgenomen in de Cinetone- ateliers te Amsterdam. De regie berust bij de heeren Max Nosseck en G. J. Teunissen. De heer Nosseck, een Weensch regisseur, is hier te lande bekend door de films „Der Schlemiel" met Kurt Bois en „Einmal moecht ich keine Sorgen haben" met Max Hansen. Zijn laat ste werk was de Buster Keatonfllm die in dit najaar te Parijs is vervaardigd. De muzi kale leiding is handen van den heer Max Tak. INLANDSCHE STAMMEN GAAN ELKAAR TE LIJF KAAPSTAD, 21 Nov. (V.D.) Uit Natal wordt gemeld, dat aldaar een bloedige strijd is uit gebroken tusschen leden van twee inlandsche stammen, die elkaar als erfvijanden beschou wen. De politie werd tijdig gewaarschuwd en ontmoette de «ene stam toen daze op weg was naar het kamp, waar zij de andere wilde over vallen. Een gevecht met de politie ontstond. Eenige negers werden gedood. Nieuwveensche molen verdwijnt toch. Binnen enkele dagen begint de afbraak. NIEUWVEEN, 22 Nov. *(V.D.) Niettegen staande verschillende pogingen door het ge meentebestuur ondernomen om middelen te vinden voor de restauratie van de oude Nieuwveensche molen kon men met den eigenaar niet tot overeenstemming komen, zoodat binnen enkele dagen tot slooping zal worden overgegaan. De ruim 100-jarige molen is in den omtrek bekend als een der beste specimina van typi- schen Hollandschen molenbouw. ARROND. RECHTBANK. Verduistering van f 2000. Voor de rechtbank in Haarlem stond een 44-jarig timmerman uit Zaandijk terecht, die een bedrag van f 2000 verduisterd zou heb ben ten nadeele van den Prov. Bond van Zie kenkassen uit Noord-Heiland. Eenige kas sen hadden zich afgescheiden en derhalve moest het geld verdeeld worden tusschffi den nieuwen bond en den ouden. De voorzitter van den Prov. Bond heeft van het hem ter nand gestelde geld een bedrag van f 2000 voor zich zelf gebruikt om de hypotheek op zijn huis af te lossen. Zijn zaken waren achteruitge gaan. Toen hem gevraagd werd naar dat geld gaf hij eerst een ontwijkend en onvolledig antwoord: „Het is op een solide bank", zei hij altijd. Hij werd aangemaand om het geld te toonen, doch hierop werd niets gehoord. Tenslotte hoorde het bestuur via anderen, dat het geld opgemaakt was en nog later van verd. zelf. De officier achtte verduistering bewezen. Verd zou beter gedaan hebben het bestuur niet om den tuin te leiden door van de „solide bank" te spreken. De eisch luidde een voor waardelijke gevangenisstraf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar, waarin hij de schade aan den Bond moet vergoeden. Mr. B. W. Stomps schetste den levensloop van verdachte, die reeds een geweldige straf ondergaan heeft doordat zijn familie en vrien den hem den rug hebben toegekeerd. Met nadruk vroeg pl. om een voorwaardelijke straf. Koe gestolen. Twee marktkooplieden uit Wavervean had den zich te verantwoorden wegens diefstal van een koe van de markt te Purmerend op 17 April. Een boer had twee koeien gekocht op die markt en er een zeer duidelijk merkteeken zijn initialen opgezet. Aangezien hij die beesten naar zijn boerderij wilde laten brengen door zijn neef, die expediteur is, heeft die laatste ook nog een letter op de huid gezet. De koeien hadden geen dek op en de teekens waren zeer goed te zien. De kooper en de expediteur.' Hepen nog even de markt rond, en toen de vervoerder terug kwam, was één der koeien verdwenen, een koe die voor f 125 gekocht was. Een getuige heeft gezien, dat die koe losgemaakt werd en in een auto ge duwd door één der verdachten en den chauf feur. De koe had toen een dek op. De getuige kende verdachten als handelaars in „wrak. schraal vee". De oudste verdachte wist niets van de zaak en pas toen hij met z'n auto in Amsterdam kwam en het portier opende, toen zag hij die koe met een dek op! Pres.: „Een heele verrassing!" Ofschoon een getuige dezen verdachte bij de koe heeft zien staan omstreeks half twee, verklaarde verd. dat hij van 11 tot half 2 uur binnenshuis is geweest. De jongste verdachte beweerde, dat de an der wiens knecht hij is, hem opdracht gege ven had die koe in te laden. Hij dacht dat zijn baas het dier gekocht had en vermoedde niet dat het gestolen was. De officier is overtuigd dat beide verdach ten schuldig zijn. Doch het bewijs tegen den oudsten is te zwak, zoodat de officier vrij spraak vraagt voor hem. De knecht hoorde een gevangenisstraf van 4 maanden tegen zich eischen. Mr. J. Hartog de Vries trad als verdediger op voor den oudsten verdachte. Uitspraak over 14 dagen. „Duitschland kan 750.000 man op de been brengen." Fransche Kamercommissie rapporteert over de Duitsche bewapening. PARIJS, 21 November (Reuter). In de Kamercommissie voor Legerzaken heeft het radicaal-socialistische Kamerlid Archimbeau rapporteur der oorlogsbegrooting, zijn rap port voorgelezen, waarin hij uitvoerig stil staat bij de herbewapening van Duitschland. Hij constateert dat Duitschland van 1932 tot 1934 zijn oorlogsbegrootingen met 40 pCt. heeft verhoogd. De permanente strijdkrach ten der Duitschers omvatten het geregelde leger, de militair bruikbare politie en de in de kazernes aanwezige hulptroepen. Het geregelde leger heeft zijn effectieven van 100.000 op 300.000 man (einde 1934) ge bracht door middel van vervroegde indienst- treden en recruteering. In 1935 zal het ze tot 400.000 man verhoogen. Het leger bevat motoreenheden, artillerie, tanks, automitrailleurs, cavalerie, mijnwer- pers. Het kader wordt verzekerd door de ver hooging van het aantal leerlingen der krijgs scholen. In de arbeidskampen volgen 250.000 jongelieden een individueele opleiding voor soldaat. De politie, welke militair bruikbaar is. telt 100.000 man, die over vliegtuigen, machine geweren en automitrailleurs beschikken. De S.S. tellen 200.000 man en dit aantal stijgt nog. Het Feldjagerconjs omvat 100.000 man, de in kazernes aanwezige hulptroepen 80.000. In het voorjaar zullen het er 100.000 zijn. Aldus zullen de permanente strijdkrachten van Duitschland in '35 van 480.000 tot 600.000 man toenemen. Ondanks het verdrag heeft Duitschland afgerichte reserves geconstitueerd in den vorm van paramilitaire formaties. Behalve de handelsluchtvaart, welker per soneel een militaire opleiding krijgt, zal het Deutscher Luftsport Verband 3500 tot 4000 pi loten leveren. Bovendien brengt Duitschland een belangrijk bouwprogram van oorlogs- vliegtuigen of militair bruikbare vliegtuigen ten uitvoer, zet de motoriseering van verschil lende wapenen voort en richt de fabrieken voor oorlogsdoeleinden ln. Het rapport ein digt met eraan te herinneren dat Duitsch land in enkele dagen 750.000 man op de been kan brengen en deze mobilisatie met 50 divi sies kan dekken. De legercommissie uitte den wensch dat in de begrooting van 1935 het cre- diet voor de vervaardiging van materiaal dat tot 380 millioen werd verminderd, weer ten volle zal worden hersteld. Winkeliersvereeniging „Gen. Cronjéstraat". ieuwe plannen. Dinsdagavond hield bovengenoemde Veree- niging een ledenvergadering in Café-Restau rant Bolwerk. De voorzitter, de heer J. H. Korstjens heette in het bijzonder de heeren Gongrijp en Rosen thai, die voor de eerste maal aanwezig waren, welkom. De voorzitter bedankte den heer Leenheer, die door zijn verhuizing geen lid meer kan zijn vap de Vereeniging, voor zijn bewezen diensten. In bespreking kwam de St. Nicolaas- reelame. De voorzitter deelde mede, dat het in ver band met de Loterijwet niet zoo heel gemak kelijk is deze zaak te regelen. Het is het bestuur evenwel, in overleg met den Commis saris van Politie, toch gelukt een aardig ont werp te vinden. Er worden uitgegeven waar debons, op ieder 50e 1 bon, deze moeten worden ingeleverd op nader te bepalen tijd en plaats, waarna ze genummerd worden. De gene die de 100ste. 200ste enz. inlevert, ont vangt 'n cadeau. De 500ste, 1000ste, enz. ont vangt een waardebon, van verschillend bedrag dat besteed moet worden bij één of meer aan gesloten winkeliers, terwijl het bestuur hoopt nog vele prijzen in natura te mogen ont vangen. Voorts is aangenomen een bestuursvoorstel om St. Nicolaas weer door de straat te laten rijden. Ook zal gedurende de Sint Nicolaas- week weer muziek gemaakt worden. De secretaris, de heer H. M. Bakker, zette uitvoerig uiteen, wat het bestuur gedaan heeft om aan den overlast ondervonden door venten een einde te maken. Met medewer king en in overleg met B. en W. werd reeds eenig resultaat bereikt. Wat betreft de pogingen om te komen tot verlaging van de tarieven van electriciteit, deelde de secretaris mede, dat samenwerking werd gezocht met andere straatvereenigingen, Kamer van Koophandel, de Middenstands- Centrale e.d. Er wordt echter druk gewerkt aan een rap port, uit te brengen door de Haarlemsche Handelsvereniging, na welks verschijnen, men op deze zaak denkt terug te komen. Bij deze rondvraag sprak de heer Leenheer woorden van afscheid. Voor de h. o. v. Een steunconcert. Op Zondag 25 November 's avonds 8 uur, zal in de Gemeentelijke Concertzaal de populaire V.A.R.A.-dirigent Hugo de Groot een concert dirigeeren, te geven door de H. O. V. Belanglooze medewerking verleen enHélène Ludolph ^sopraan) en Nap de Kleyn (viool). De baten van dit concert komen geheel aan de leden van het orkest. Een keur van werken zal worden uitge voerd. Het programma luidt: 1. Sinfonia in bes grote terts, J. Chr. Bach Allegro assai - Andante - Presto. 2. Aria uit de Opera „II Re Pastore", M. A. Mozart. Sopraan en Orkest. Obligaat solo-viool Hans Bijvanck. 3. Variaties over een St. Nicolaas-liedje, Jan van Gilse. 4. a. Fiat Domine H. Andriessen. b. Magna rest est Amor H. Andriessen. Sopraan en orkest. 5. Wiener Dreivierteltakt, Dr. Johan Wage naar. Inleiding van Walsen-suite naar een gedicht van E. von Bauernfelds. Pauze. 6. Vioolconcert in d kl. terts, Henri Wieniawsky. Allegro, Romance, a la Zingara. Solist: Nap de Kleyn. 7. Italiaansche Caprice, P. Tschaikowsky, RUNDERLEVERING VEEHOUDERIJ CENTRALE De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 2 tot 8 December a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 24 November 1934 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organi saties waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. Voor de overneming van alle aangeboden dieren op alle bovengenoemde plaatsen kan niet worden ingestaan, aangezien van vorige weken leveringen moesten worden verschoven tengevolge van het groote aanbod. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING HOKUS-POKUS. De voorctelling van Hokus-Pokus door de Haarlemsche Tooneelclub op Zaterdag 24 November in den Stadsschouwburg zal niet worden gegeven ten bate van Kraamvrouwen verzorging zooals in mijn verslag abusievelijk werd vermeld, maar voor Maatschappelijke Nazorg voor Zieken en het Babyhuis. J. B. S. ST. NICOLAAS lioudt receptie bij W. en C. v. d. WERFF en Co. Barteljorisstraat 8 Iedere kooper voor een bedrag van 1.00 of meer ontvangt een BON', waarop St, Nicolaas aan de brave kinderen een aardig cadeautje verstrekt. Receptie lederen Zaterdag en Woensdag van 35 uur Directie v. d. Werff en Co. Barteljorisstraat 8. Haarl.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2