onmisbare hulp JliJjJin huishouding VRIJDAG 23 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Registratie en Domeinen verliezen twee ambtenaren. De heeren J. II. A. Evers, inspecteur, en P. A. Versluys, ontvanger, gaan met pensioen, H. A. Evers. Met ingang van het nieuwe jaar zullen de inspecteur en de ontvanger aan het kantoor van Registratie en Domeinen aan de Nieuwe Gracht, naar elders in dit nummer in het kort is gemeld, afscheid nemen van hun werkkring, van de ambtenaren en hun bu reaux, daar zij dan den pensioengerechtigden leeftijd hebben bereikt, waarop elke ambte naar afscheid moet nemen, ongeacht zijn kwaliteiten en werkkracht. Zoowel de In specteur, de heer J. H. A. Evers, als de ont vanger, de heer A. P. Versluys zeggen met spijt hun ambt vaarwel, wat zich wel laat begrijpen, indien men weet dat beiden reeds een en veertig jaren aan de Registratie en Domeinen en wat daarmee verband houdt, werkzaam zijn. De heer J. H. A. Evers kwam in 1893 bij de inspectie in Den Haag als surnumerair. Voordien had hij in Den Haag zijn opleiding voor dezen werkkring gekregen aan de re gistratie. Na een zevenjarige ambts periode in de residen tie, kwamen achter eenvolgens verschil lende overplaatsin gen, eerst als ontvan ger bij de registratie (in 1900 naar Oir- schot, in 1903 naar Nijkerk en in 1905 naar Culemborg, waar de heer Evers op 12 April 1869 werd ge boren), en daarna als inspecteur: 1909 naar Heerenveen, 1913 naar Assen en in 1922 naar Haarlem. Gedurende 12 jaar is de inspecteur dus in onze gemeente werkzaam en juist in dezen tijd kwamen er verschillende veranderingen in den dienst die onder het beleid van den heer Evers staat In 1922 resorteerden onder het toezicht van den inspecteur de aanslagen op de vermo gens- en inkomstenbelasting der gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zand- voort en Bennebroek. Een jaar of zes latei- werd dit veranderd en bleven alleen Haar- lennnerliede en Bennebroek over. De splitsing had ten gevolge dat de rest onder het toezicht kwam van de directe belastingen. Tot 1931 berustte bij den heer Evers ook het toezicht op het geldelijk beheer der griffiers van rechtbank en kantongerecht. Ook dit is vervallen en wordt nu door het departement van financiën zeif gedaan. Ook het toezicht op den aanmaak van plakzegels, welk toezicht vroeger door de ambtenaren van den heer Evers werd gedaan, is vervallen en geschiedt nu door de posterijen. Men moet nu echter niet meenen dat al het werk uit handen geno men is. De inspectie op de registratie, op het beheer der domeinen, op de uitoefening van de successiewet, dat alles is voldoende om den dag van een inspecteur volkomen te bezetten. Ook cle,verificatie van het werk van het hypo- theekkantoor. waar alle bescheiden betreffen de hypotheken en dergelijke liggen, vraagt voldoende werk. In het openbare leven treedt de heer Evers niet zoo zeer naar voren, althans in Haarlem niet, wat zich gezien zijn omvattende dagtaak wel laat begrijpen. In Oirschot was hij gedu rende drie jaar plaatsvervangend kanton rechter, evenals in Heerenveen. Tegenwoordig is de heer Evers lid van de Kamer van Toe zicht op de Notarissen en de Candidaat No tarissen. In 1927 werd hij benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje Nassau. De heer A. P. Versluys vertelde ons zijn levensloop en ook hij dacht met spijt aan het oogenblik waarop hij gedoemd zal zijn rust te nemen. Hij heeft van zijn werk meer gemaakt dan „werk" alleen, en vooral de successie wet is een speciale studie geworden. En voor dit onderdeel van zijn huidig werk, heeft de neer Versluys de meeste belangstelling. Korten tijd was hij uitsluitend belast met de ontvangst der suc cessierechten. Zoo kwam hij in 1929 ook in Haarlem, maar een jaar later werden de diensten samengevoegd en sedert 1930 is de heer Versluys dus ook ontvanger der regis tratie en domeinen en valt ook het beheer dei- zegels onder zijn bezigheden. Reeds voor dat hij in 1893 surnumerair te Amersfoort werd, voelde hij zich zeer tot het vak, zooals hij het zelf noemde, aangetrokken, door zijn voorafgaande studies te Zevenbergen waar hij den 20en Januari 1869 werd geboren. Na Amersfoort werd de heer Versluys overge plaatst naar Horst bij Venlo in de functie van ontvanger >1900), daarna kwam Harderwijk 11903) toen Steen wijk (1909), Hilversum (1914) Breda (1918), Groningen (1923) en in 1929 Haarlem. In Groningen was de heer Versluys alleen belast met de successierechten, zooals het eerste jaar in Haarlem ook, daarvóór waren de kantoren gecombineerd. Verleden jaar werd de nu scheidende amb tenaar benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Wanneer de heer Versluys over zijn werk spreekt, en dan bepaalt hij zich voornamelijk tot de successiewet, dan blijkt onmiddellijk hoe zeer zijn hart naar dit werk uitgaat. Het is geen „dooie reglementenboel", zegt hij. maar er is veel van te maken. En. wij zijn ervan overtuigd, dat allen die met den heer Versluys voor 't successierecht in aanraking zijn gekomen, hebben beseft dat de nu schei dende ambtenaar iets gaat verlaten, wat hem een deel van zijn leven is géwordén en waar voor liij een eerlijke en wat vooral van belang 'is, een begrijpende houding heeft aangenomen tegenover hen die met moeilijkheden kwamen Want de successiewet laat zich juist in droe vige omstandigheden gelden en het vereischt veel menschenkennis om dan den juisten weg te vinden! JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Heden was de heer J. van Es 25 jaar als politieagent in dienst. Van de gemeente ont ving hij het gebruikelijke jubileumgeschenk. De heer Van Es mocht verder vele blijken van belangstelling ontvangen, o.a. een fraai bloemstuk van ae afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Bond van Politiepersoneel. Door het bestuur werd hij gecomplimenteerd, even- fils door collega's. ÓP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN - DE BONS VAN DE REÜZENBUS HEBBEN DUBBELE WAARDE i I (Adv. Ingez. Med.) Smokkelaar bij Vaals neergeschoten. Geen gevolg geven aan sommatie halt te houden. VAALS, 23 Nov. (V.D.) In den afgeloo- pen nacht is de 29-jarige smokkelaar P. B. terwij lhij suiker en boter uit België binnen- hmokkelde geassisteerd door twee anderen door de Nederlandsche douane neergeschoten. De drie mannen hadden geen gevolg gege ven aan de sommatie van de douane halt te houden, waarop werd geschoten. De twee andere smokkelaars zijn ontkomen. Ook Japan spaart niet op oorlogstuig! Alleen voor de vloot al 530 millioen yen. TOKIO, 23 Nov. (V.D.) De Japansche ministerraad heeft hedenmorgen zijn goed keuring gehecht aan de ontwerp-oorlogs- begrooting. De totale vlootbegrooting is gebracht op 530 millioen yen. Fransche pers verwacht spannende maanden. Hongarye en Kleine Entente scherper dan ooit tegenover elkaar. Het nut van den Volkenbond. PARIJS. 23 Nov. (V.D.) De Parijsche ochtendbladen bespreken uitvoerig de nota die de regeering van Joego Slavië aan het secretariaat-generaal van den Volkenbond heeft overhandigd. Algemeen acht men den vorm van de nota gematigd, doch den toon energiek en vastberaden. Men geeft toe, al acht men de Joegoslavische stap op zichzelf juist, dat de nota in Januari tot ernstige moeilijkheden kan leiden. De verklaringen van den Hongaarschen vertegenwoordiger worden door vele bladen als een gelegenheids manoeuvre beschouwd. Slechts de „Echo de Paris" schrijft, dat Hongarije met opzet onmiddellijke behande ling van de zaak eischt, aangezien het weet, dat het met den steun ^an Italië niets te vreezen heeft. In elk geval moet men erop rekenen, dat Hongarije en de Kleine En tente in de komende maanden scherper dan ooit tegenover elkaar zullen staan. De Matin" schrijft, dat de Joegoslavische nota ondanks de te waardeeren gematigdheid de gerechtvaardigde verontwaardiging van het Joegoslavische volk met grooten nadruk tot uiting brengt. De „Petit Parisien" is van meening. dat het secretariaat--generaal van den Volkenbond zelden een zoo duidelijk en naar vorm en toon edel en gerechtvaardigd document heeft ont vangen. De Joego-slavische aanklacht is wel iswaar vernietigend voor Hongarije, doch niet agressief. De verklaringen van den Hongaar schen vertegenwoordiger Eckhardt- zijn te be schouwen als verlegenheidspraatjes. Bij de openbare beraadslaging, die waarschijnlijk op 10 Januari zal plaats vinden, zullen de ministers van Tsjecho Slowakije. Roemenië, de Sovjet-Unie, Turkije en Frankrijk de Joe goslavische stap ondersteunen. De ..Oeuvre" ziet in het Hongaarsch-Joego slavische incident een bewijs voor het nut van den Volkenbond. De Geneefsche correspon dente van dit blad verklaart in diplomatieke kringen te Genève den indruk te hebben ge kregen. dat men eenigszins verwonderd is over de houding van Frankrijk. Men had ver wacht, dat de Fransche regeering zich evenals de regeeringen der Kleine Entente bij de nota van Joego-Slavië had aangesloten, voor al waar een Fransch minister van buitenla.nd- sche zaken bij den aanslag te Marseille den dood had gevonden. Britsche pers door de scherpte der nota vex-rast LONDEN, 23 Nov. (V.D.) Ook de Lon- densche ochtendbladen publiceeren uitvoerig den inhoud van de Joegoslavische nota en ai- gemeen is men verrast door de scherpte van toon en de beschuldiging tegen Hongarije Ook het verweer van den vertegenwoordiger van dat land heeft de aandacht getrokken. De „News Chronicle" meent te weten, dat een zinsnede, waarin Hongarije met oorlog gedreigd wordt, op het laatste oogenblik uit de nota is gelaten. De Daily Herald" daarentegen verklaart, dat de nota ondanks Laval's bemoeiingen niet gewijzigd is, De „Daily Telegraph" schrijft dat het document te Genève groot opzien heeft gebaard. De Geneefsche correspondent vair de Times" schrijft, dat men te Genève den toon van de nota veel scherper acht dan men had verwacht. Men wijt dit aan de opgewonden stemming bij het Joegoslavische publiek. In Hongaarsche kringen heeft de actie van Joego Slavië, Tsjecho Slowakije en Roemenië groote verontwaardiging veroorzaakt. De eer ste indruk der verschillende delegaties is, dat de nota veel verder gaat dan men politiek verstandig acht en dat toon en inhoud af breuk doet aan de waardigheid, die Joego slavië tot nog toe onder zeer moeilijke om standigheden heeft getoond. Men acht het zeer ongewenscht tot Januari ae nota onbe antwoord te laten aangezien de stemming dan politiek vergiftigd wordt. Ook Hongarije bereidt een démarche voor. BOEDAPEST. 23 Nov. i V.D.i Van welinge lichte zijde wordt medegedeeld dat de Hon gaarsche regeering voornemens is in antwoord op de Joegoslavische nota onverwijld ook harerzijds stappen bij den Volkenbond te doen. De Hongaarsche regeering wil in een nota uit voerig de Joegoslavische beschuldiging beant woorden, wijzen op de volkomen onhoudbaar heid van deze beschuldigingen en in het licht stellen dat door de „hetze" der Joegoslavische pers in de laatste weken een ernstige bezor- gingwekkende atmosfeer is ontstaan, die in het belang van de handhaving van den vrede onmiddellijke maatregelen van den Volken bond noodzakelijk maakt. Omtrent den inhoud der komende Hongaar sche nota worden van officieele zijde nog geen mededeelingen gedaan. Men vermoedt, dat de nota op dezelfde wijze als de Joegoslavische op grond van alinea 2 van art. 11 van het Volkenbondspact zal wijzen op den ernstigen toestand die door Joegosla vische perspropaganda is ontstaan en die be dreiging van den vrede beteekent. 900 zilver uit Haarlem voor f 27.50 gekocht? Anderhalf jaar wegens heling geëischt. Tegen den waarschijnlijken heler van ta felzilver ter waarde van f 900. dat uit een tij delijk onbewoonde villa aan het Spaarne werd gestolen, eischte de officier van justitie voor de Vierde Kamer der Arrondissementsrecht bank te Amsterdam een jaar eir zes maan den gevangenisstraf. De verdachte zou het goed voor de somma van slechts 27.50 hebben gekocht. Dit be weerden althans de beide dieven, die als ge tuigen waren opgeroepen. Een hunner zou in het huis van den van heling verdachte heb ben onderhandeld over den verkoop. De ver dachte ontkende dit en zei den bewusten dag naar een tandarts te zijn geweest en pas laat te zijn thuis gekomen, hetgeen een getuige a décharge bevestigde met de verklaring dat de verdachte na den tandarts naar een vei ling was gegaan. Verdachte zei te gel ooven met een wraak neming te doen te hebben. De verdediger. Mr. Stokvis zei, dat er veel twijfelachtigs aan de zaak was en drong op vrijspraak aan. De uitspraak is op 7 December. HEEMSTEDE HEEMSTEEDSCHE BURGERWACHT. Donderdagavond hield de Heemsteedsche Vrijwillige Burgerwacht in het Hof van Heem stede een bijeenkomst, met als spreker de heer C. H. Kemper, inspecteur van politie die als onderwerp behandelde „Bijdrage over de handhaving der openbare orde". Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op wethouder Dr. E. A. M. Droog en en kele raadsleden. In een kort openingswoord, deelde de com mandant, de heer F. Dekker mede, dat de heer Kemper bereid is gevonden op dezen avond de juridische zijde van de handhaving der open bare orde te belichten. Inspecteur Kemper, begon met te zeggen dat dat onderwerp niet in een avond is te ver werken, waarom hij al vooruit toezegde nog eens een avond zich beschikbaar te stellen. Er zijn verschillende leefregels of normen, waaraan poenale sanctie wordt verleend, zoo als godsdienstige, zedelijke en fatsoens normen. Deze normen beveiligen de samenleving. Een dicht net van normen zijn in het leven ;eroepen tot afweren van gevaren en ouder lingen steun. Naarmate de verwikkelingen in de samenleving grooter worden, moeten nieuwe normen worden gemaakt, en deze met dwingende kracht. Spr. schetst uitvoerig de uitbreiding der wetgeving, zoo o.a. de arbeidsbescherming in de bedrijven, de motor- en rijwielwet, de wet op het openbaar vervoer, enz. Zoo is aldus spr. ook de wet op de open bare orde en gezag enorm uitgebreid. Uit voerig schetst spr. de verschillende strafbe palingen. Dit sluit ook in dat de burgerij kan verplicht worden in sommige gevallen het wetig gezag assistentie te verleenen. Spr. gaat de moeilijke taak der politie na. vooral in groote steden, waar de burgerij zich zoo gemakkelijk schaart aan de zijde van een arrestant. Mocht ooit een burgerwachter zulk een geval bijwonen, dan stelle hij zich direct aan de zijde der politie. „De taak der burgerwacht kan een pre ventieve zijn, o.a. door het afzetten van straten om samenscholingen te voorkomen. Bij verzet, kan de arrestatie van een der kop stukken preventief werken. Als iemand een daad van oproer pleegt, is de burgerwacht aangewezen den man te arresteeren en hem aan het gerecht over te leveren. Nimmer zal echter een burgerwachter een woning van den man binnen mogen dringen, daar de woning een heilgdom is, waar men niet zoo maar mag binnendringen. De politie is een gezagsinstituut. Voor haar gelden de vaste rechtsnormen zooals de staat midden in de maatschappij ter bescherming van huis en goed der burgerij. Jammer is het dat wij tegen zonen uit eigen huis desnoods met geweld moeten optreden. De voorzitter, de heer L. E. Posthumus bracht den heer Kemper dank voor de lezing omdat daarmede de weg is gebaand voor een goede samenwerking tusschen politie en burgerwacht. Tenslotte gaf de commandant, de heer F. Dekker de verzekering van volledige mede werking. HAARLEMMERMEER UITSLAG AANBESTEDING WEG AANLEG. Vanwege het gemeentebestuur van Haar lemmermeer had Donderdagmiddag ten raad- huize te Hoofddorp de aanbesteding plaats van het aanleggen van wegen en rioleering enet bijkomende werken over een lengte van 125 meter op terreinen van de N.V. de Laan tjes, gelegen langs de Kastanjelaan te Zwa nenburg. Er werd als volgt ingeschreven: J. Oldenkamp, Koog a. d. Zaan f 5960: P. B. Huberts, Nijmegen f5555: Bax en Steenkist, Haarlem f5180: Aannemersbedrijf Sanders en Werner, Rijswijk f 4999; L. P. v. d. Geer en A. T. H. Stuifzand, Leiden f 4840; J. van Wijck, Hoofddorp f4778; A. Westerveld, Amsterdam f4750; G. Bartels, Zwolle f 4720; P. J. Visser, Wassenaar f4700; J. de Moei, Alkmaar f4700; Bijl en Groeneveld, Amsterdam f44690; J. van der Heijden, Amsterdam f4690; J. van Herp, Amsterdam f4680; B. Heersink, Zwanenburg f4609; H. A. van Seters, Amsterdam f4450; firma Hulsebosch, Bloemendaal f4200; Boo gaard, Zwanenburg f3900; C. Grauwelman, Halfweg f3856; Gebrs. van Keulen, Zwanen burg f3843; Gebrs. de Graaf, Halfweg f3705; B. van Groningen, Nieuw-Veanep f3694; P. van Essen, Halfweg f3648. AANRANDING Twee mannen gearresteerd. Door de politie zijn gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht twee mannen, als verdacht van aanranding van een meisje. Zij hadden haar na eerst eeix vriendinnetje van haar te hebben thuisgebracht in een auto met minder goede bedoelingen meegenomen en op den Ringdijk nabij Bennebroek alhier getracht het meisje aan te randen. Ze had echter de tegenwoordigheid van geest een ruit van de auto stuk te trappen, waarop door het gerinkel der glasscherven personen kwamen toesnellen, die er voor zorgden dat ze zich niet met de auto konden verwijderen, zoodat het tweetal spoedig door de politie was ingere kend. SANTPOORT EXPLOITATIE VAN GRONDEN. Gebroeders A. en P. Nijssen en J. P. Nijssen hebben den gemeenteraad van Velsen toe stemming verzocht tot het in expolitatie brengen van gronden alhier. AERDENHOUT SINT NICOLAAS EN DE B. A. B. Het bestuur der Vereeniging Aerdenhout- Bentveld zal op Zaterdagmiddag 1 December om half drie in de gymnastiekzaal van de school aan de Juliana van Stolberglaan Sint- Nicolaas ontvangen. De Sint zal vergezeld zijn van den goochelaar Si Beng, die den kin deren zijn toeren zal laten zien. BLOEMENDAAL PERSONALIA. Mej. E. H. Bielke uit Boxmeer is uit een negentigtal sollicitanten benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. school voor L. O. en UX.O. aan de Zomerzorgerlaan. UITVOERING ST. GENESIUS. De R.K. Tooneelvereeniging St.-Genesius geeft een uitvoering op Zondag 25 Nov. in Vreeburg. Opgevoerd zal worden ,.Tropena,del" van Henri van Wermeskerken. Na afloop Tolgt een gezellig samenzijn. IJMUIDEN VREEMDELINGENVERKEER. De Federatie van V. V. V.'s in Noord Hol land boven het Noordzeekanaal hield Dinsdag haar najaarsvergadering te Hoorn, onder voorzitterschap van Mr. D. Breebaart, burge meester van Callantsoog. Deze wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van den Za terdag overleden onder-voorzitter der Alg. Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenver keer, de heer A. Robertson W.A.zn. in Den Haag. De secretaris, Mr. J. P. Bosma te Alkmaar en de heeren J. Th. Schneiders te Hoorn en G. Voet te IJmuiden werden als bestuurslid her kozen. Langdurig werd gesproken over het voorstel van de vereeniging 't Koggeschip te Amsterdam, inzake meerder contact tusschen de A. N. V. V. en de plaatselijke vereenigingen, provinciale bonden en generaties. De federatie Noordholland kan zich gelukkig prijzen, dat haar secretaris pas in 't dagelij ksch bestuur der A. N. V. V. is gekozen. In 't voorjaar zal een gids voor het gebied der Federatie worden uitgegeven. De voorjaarsvergadering zal te IJmuiden worden gehouden. De burgemeester van Hoorn, Mr. Leemhorst, woonde het laatste ge deelte der vergadering bij en zat mede aan aan de lunch. Na de luch werd een rondgang door Hoorn gemaakt en het West-Friesche museum be zichtigd. In de Keizerskroon bood het bestuur der Hoornsche V. V. V. een thee aan. BESLAG OPGEHEVEN. Naar wij vernemen heeft de reederij van den logger KW 40 cautie gesteld, waarna het op den logger gelegde heslag is opgeheven. MARKTPRIJZEN. Tongen per K.G. f 0.73f 0.50 Kleine schol per 50 K.G. f 11f 3.90 Kabeljauw per 125 K.G f 42 Groote gullen per 50 K.G. f 8—f 7.80 Kleine gullen per 50 K.G. f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 1.80—f 0.30 Versche haring per kist f 2.30f 1.05 BESOMMINGEN. Motorlogger KW 124 f 420. Kotter: 400 f 510. Versche haring: VI 197 f 4.20; VI 190 f 570: VI 80 f 840: VI 90 f 80: VI 2C4 f 300; VI 192 f 80; VI 208 f 300: KW 158 f 70: KW 123 f 630: KW 8 f 100; KW 101 f 570; KW 141 f 150; KW 147 f 310 DE AANVOER VAN VERSCHE HARING. De reeaers van de stoom- en motorloggers. welke deelnemen aan de verschharingvissche- rij. hebben besloten na 's middags 3 uur geen haring meer in den afslag te doen, opdat ze alles kunnen ruimen. Dit geldt dus niet voor de Engelsche koppels, waarvan de vangst nog tot 6 uur wordt verkocht. De aanvoer van versche haring in Duitsch- land is nu ook uit andere landen reusachtig groot, zoodat men daar alles niet meer verwer ken kan. Als de toestand blijft zooals nu. zul len de reeders de volgende week misschien wel de helft der thans varende loggers uit de vaart nemen. MUTATIES BIJ DEN BELASTINGDIENST. De heer J. Bloem, assistent bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen al hier is met ingang van l December a.s. over geplaatst naar Terschelling. De heer J. de Boer, eveneens assistent is overgeplaatst van Tegelen naar IJmuiden. De heeren J. Post en A. van Seydel, beiden kommies te water zijn resp. van Den Helder en Terschelling overgeplaatst naar IJmuiden. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 23 NOVEMBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RANKVFREFV1GING KANTOOR HAARLEM 1.30 2 30 SlaatsL Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1317 4 pCt. ld. 1933 II 1,2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 Staatsl. Bnitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1 '>30f Youngleen.) I pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 «eheepv. Mijen. Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binncnl. Alg. K.zijde Unie... 33 A. N. I .E. M. (Nat v. Berkel's Patent - Cert. Calvö Delft 222 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Beb. Philips - 76H Industr, Buitenland. Anaconda Copper bX - Bethlehem Steel 16VF 5 pCt. Cities per 19 06 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation North Amer. Cy. Standard Brands 21H Banken BinnenL Koloniale Bank 31 Uert. Handel Mij. 34 58 Banken Buiteul. u;t>che Reichsb. 'utrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 137 137H 84 Petrol. Mij. Buiten!. 10*$ 4V8 Cultuur Mijen. H. V. A 144*1 145 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 132 166 50 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 122*4 126 Rubber Mijen. A'dam Rubber 86 Deli Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Bnitenl. Comm Wilwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13