Strangler Lewis klopt Henri Deglane. De Oostenrijksche kunstschaatsenrijders naar de ijsbaan te Amsterdam. HANDELSBLAD TREFFERS" WORSTELEN. VRIJDAG 23 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 [RiiniiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiibiiiiiiiiiiiMgiiigiiiiiitiiiHiiiitiuiiiiiiiiiiiiiiin lij»™ VOETBAL. STORMVOGELS—D. F. C. Stormvogels verschijnt met: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr., Tol, Fijen, v. d. Velde, Geerts. v. d. Steen Sr., Ketting, Schippers. v. d. Steen Jr. V. U. c.—V. S. V. V. S. V. komt in de volgende opstelling uit: Michel, Broek, v. d. Griendt, Den Boer, De Vries. Hlllekamp, Van Os, De Koning, v. d. Lugt, Sterk. Kruiswijk. H. F. C. 2STORMVOGELS 2. De Stormvogels komen als volgt uit: De Vries. Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Spruyt Sr.. Rijkeboer. Van Pel Jr., Spruyt Jr.. Beenhakker, Van Pel Sr., v. d. Laan. RIPPERDA—R.C.A. Het Ripperda-eiftal, dat Zondag tegen R. C. A. uitkomt om de bovenste plaats, is als volgt: Koster, Kruijff, Nottrot, Kruijff, Dreijer, Dreyer Jr., Spoor, Roode, Kruyff, Riethoff, Peperkoren. W.F.C.E.D.O. E.D.O. komt als volgt uit: De Waard, K. Zandstra, Boeree, Perukel Sr., Koppen. Oomen, J. W. Koene, v. Geemen, Goemaat, Perukel Jr., Kelder. E.D.O. 2—Z.F.C. 2. Het elftal van E.D.O 2 is als volgt: Van Roon, N. Koilerie. Van Weeren, Steffens, Kloos, Bos. P. Perukel, A. Koilerie, v. d. Putten, H. Koene, Spek. R.C.H. 2AJAX 2. Deze wedstrijd tusschen twee concurren ten voor de bovenste plaats in de Reserve le klasse wordt te twaalf uur te Heemstede gespeeld. De samenstelling der R.C.H.-ploeg is als volgt: Bergsma, Kaestner, v. Thiel, Waalewijn, v. Eek, Kok, N.N., Slot, Ruygrok, Martin, Meyer. SCHOTEN—HILLEGOM. A.s. Zondagmiddag speelt Schoten op haar terrein aan den Vergierdeweg tegen Hille- gom. Het Schoten-elftal is als volgt: Hoff, Oorthuis, v. Putten, v. Roon. Rootlieb, Steenbergen. Maas. Heijerman, Kedde, Cop, Hetem. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. Ook dit seizoen schijnt VV.LJ. weer on genaakbaar te zijn: IJ.F.C. moest op eigen terrein tegen haar plaatsgenooten een sma delijke 6—0 nederlaag lijden. Geheel onver wacht was de overwinning van Kennemer. land op Telefonia. Tweede Jeugd won haar derden wedstrijd in successie; zij klopte de V.V.IJ.-reserves met 7-4. Het programma voor morgen luidt als volgt: Afdeeling A: ZeevogelsKennemerland TelefoniaV V .IJ. 2 V. V. IJ.—Tweede Jeugd. Afdeeling B V.V.R.A.Floralia SIZO 2—Ulysses V.J.B.Zeevogels 2 Kennemerland 2Kennemerland 3 Afdeeling C. Kennemerland 6SIZO 3 V.E.W. 2Kennemerland 5 Ulysses 2Kennemerland 4 Kennemerland heeft de helft der competitie wedstrijden al gespeeld en begint dus morgen reeds aan het tweede gedeelte. Vermoedelijk zal de zware ontmoeting tegen Zeevogels den oranjehemden geen winstpunten opleveren. Telefonia heeft het o.i. niet moeilijk tegen V.V.IJ. 2 Wanneer Van Hoven c.s. hun taak niet te licht opvatten, kan zeker gewonnen worden. V.V.IJ. ontvangt Tweede Jeugd. De bezoe kers hebben dit seizoen beduidend betere re sultaten geboekt dan in de voorafgaande jaren. Niettemin heeft Tweede Jeugd o.i. geen schijn van kans tegen de sterke IJmuider ploeg, die geen enkele zwakke plek vertoont. V.V.R.A. heeft tot nog toe al haar wed strijden op eigen terrein weten te winnen; ver moedelijk zal het Hillegomsche Floralia hier haar eerste nederlaag te boeken krijgen. Ulysses, een der sterkste elftallen uit de B- afdeeling. is zeker in staat den uitwedstrijd tegen SIZO 2 te winnen. De jeugdige spelers van Kennemerland 2 zullen er o.i. wel in slagen hun oudere club- genooten twee punten afhandig te maken. In de laatste afdeeling is de ontmoeting Kennemerland 6SIZO 3 van groot belang voor de bezetting van de onderste plaats. De thuisclub heeft hier wel een kansje op de zege. RANGLIJST Afdeeling A. (Stand na Zaterdag 17 November j.l.). gesp. gew. gel. verl. pt. v.—t. gem. V.V.IJ. I 6 5 1 0 11 35—6 1.83 Zeevogels 6 5 0 1 10 24—13 1.67 Tweede Jeugd 6 4 0 2 8 23—12 1 33 Kennemerland 7 4 0 3 8 1314 1.14 Telefonia 6 3 0 3 6 ,12—15 1.— IJ.F.C. 7 2 1 4 5 19—25 0.71 S.I.Z.O. 6 0 1 5 1 7—25 0.17 V.VIJ. 2 6 0 1 5 1 1437 0.17 ]!!IUIlllU!lllMlllIliBlllfiiDli((lDIHntl!IHt<ti(lUUiIlllllHfiHllii{HUi{llillllillllllllllDlllflill[ilI!IUIini!l!llil[llIIIllillllilllllllIil1lllllliilil PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De commissie tot voortzetting van de cour ses te Duindigt sluit a.s. Zondag het draf- en renseizoen met eên liefdadigheidsdag. De wedstrijden beginnen te 13.10. Voor de dra verijen zijn 75 paarden ingeschreven en voor de beide rennen, waaronder één gereden door dames, zestien paarden. De netto-opbrengst van deze courses is be stemd voor liefdadige doeleinden, SCHAKEN SCHAAKCLUB NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Donderdagavond werd ter gelegenheid van het eerste lustrum van de schaakclub der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen een gongwed strijd gespeeld door de leden en eenige genoo- digden. Te acht uur werd de bijeenkomst ge opend door Mevr. C. VerlooyOskam met een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna Mevr. C. Cohen Tervaert, voorzitster van de afd. Haarlem aan de Schaakclub de beste wenschen der vereeniging overbracht. Te half negen begon de gong wedstrijd. Deze had een zeer geanimeerd verloop; er werd ge speeld in twee groepen van verschillende sterkte; voor elke groep waren drie prijzen beschikbaar gesteld. Ieder moest drie par tijen spelen, zoodat eerst te half elf de laatste gongslag viel. Het „eindspel" bestond uit het uitreiken de rfraaie prijzen, waarna deze zeer geslaagde avond werd gesloten. NOORD-HOLLANDSCHE SCHAAKBOND. In het Jeugdhuis aan de Donkere Laan to voor de 3e klasse B van den N.H.S.B. tusschen de 3de tientallen van de Bloemendaalsche Schaakclub en de Haarlemsche Schaakclub plaats. De uitslag luidt als volgt: Bloemendaal III: Haarlem III: Wibo van der WerffG. Suurendonk 0 1 J. H. Caro—W. J. Jolink 0—1 W. K. KemperRich, van Drielen 1—0 C. MulderM. Kooijmans 10 P. RotteveelS. Sival 1/21/2 A. HofmanJ. Roosen 1—0 F. van ReenenJ. Hoeksema 0—1 T. KoutC. Hovingh 10 A. Breet Sr.E. Braams 10 Mevr. CaroJ. F. de Wit 1—0 6 1.2—3 1/2 HOCKEY. VOORBEREIDING INTERNATIONAAL SEIZOEN. Evenals bij de voetballers het geval is, heeft het bestuur van den Ned. Hockeybond besloten een aantal spelers op geregelde tijden in een plaats te doen samenkomen, ten einde de trai ning zoo goed mogelijk door te voeren, met het doel bij international*1 ontmoetingen een team in het veld te sturen dat in alle opzich ten uitstekend is voorbereid. Als plaats van samenkomst is Amsterdam gekozen; voor de eerste maal zullen de spelers, die daartoe dooi de elftalcommissie zijn aangezocht cp Woensdag 28 November a.s. in het Olympisch Stadion bij elkaar te komen, ten einde met deze speciale voorbereidingen te beginnen. Voorloopig zijn in totaal de volgende 24 spe lers uitgenoodigd: Doelverdedigers: Branse (Gooi) en De Jong (Hilversum). Achterspelers: Freze (Gooi), Stokmans (Gooi». A. Tresling IH.O.C.). De Waal (Am sterdam) en Westerkamp (H.D.M.). Halfspelers: Houtzager (Gooi). Lob (H.D.M.' De Looper (Hilversum!, van Alphen (Gooi>, Stokhuyzen (Amsterdam) en J. D. Tresling Jr. H. O. C.) Vóórspelers: Van den Berg (Amsterdam). Buwalda (H. D. M.), Caviët (Gooi). De Geer (H.D.M.)Gunning (Bloemendaal), Van dei- Haar (H.H.IJ.C.)Hey broek (Amsterdam), Schnitger (P.W.Enschede), Schook (Hilver sum), Utermöhlen (Amsterdam) en Kwast (Amsterdam). Eiken Woensdagavond om de twee weken zullen de spelers te Amsterdam bij elkaar komen; in de eerste maanden van 1935 zui len de oefenavonden elke week plaats hebben in verband met de internationale wedstrijden omstreeks dien tijd. Het geheel staat onder leiding van de leden van de Elftalcommissie, de heeren Wagener. Drijver, Van Rheede, Van der Kloot, Mr. Geyl en jhr. Quarles van Ufford. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 3 e KLASSE GROOT BILJART. Donderdagavond zijn de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland 3e klasse groot biljart in het clublokaal van „Rem brandt" begonnen. Er werd op twee tafels gespeeld. Van Lochem en Oomkens begonnen beiden slecht, maar in de twaalfde beurt maakte de laatste een fraaie serie van 86. waarmede hij een flinken voorsprong nam. Van Lochem liet in de dertiende beurt een serie van 40 noteeren, itaaar Oomkens behield zijn voor sprong en won met een fraai gemiddelde. pnt. brt. h.s. moyenne Oomkens 200 19 86 10,52 Van Lochem 185 19 40 9,73 Op de andere tafel ging het niet zoo snel; de kampioen van het vorige jaar Brandts verloor van Lammes in 34 beurten, hoewel de spanning zeer groot was. Lammes Brandts 200 35 25 5,71 195 34 45 5,73 Het resultaat van de derde partij was: Beekhof 200 20 39 10,— Oomkens 60 19 13 3,15 De laatste partij: Van Lochem 200 39 31 5.12 Damman 185 38 34 4,86 OM DEN „HAARLEM NOORD-BEKER". De nederlaagwedstrijden om den zilveren „Haarlem Noord-Beker" zijn weer begonnen. „Benoorden het IJ" kwam met een drietal uit tegen de organiseerende club „Haarlem Noord". De uitslag luidt als volgt: (De spelers van „Benoorden het IJ" zijn eerst genoemd.) pnt. brt. h.s. gem. Stolk 143 21 48 6.80 A. Denker 200 21 51 9.51 Boonacker (inv.) H. Meeuwenoord 150 144 15 22 3.84 3.78 Boonacker 111 27 22 4.11 J. v. Vliet 125 27 20 4.62 „Benoorden het IJ" behaalde 404 caram boles en „Haarlem Noord" 469. zoodat „Be noorden het IJ" verloor met 65 punten. SCHERMEN FEEST-AVOND JUNIOR SCHERM- VEREENIGING „HAARLEM". De leden van de Junior Schermvereeniging ..Haarlem" organiseeren Zaterdagavond a.s. een propaganda-schermavond in de scherm- zaal „Brassinne". De Schermclub „Zaal Bras- sinne" zal haar medewerking verleenen door het laten deelnemen van haar beste scher mers. Het belooft voor de leden en genoodigden een zeer aantrekkelijke demonstratie te worden. Schaatsenrijden. Het ongeëvenaarde paar PapetzZwack. Felix Kaspar springt beter dan Karl Schaefer. zijn kleine ADVERTENTIES a 11.in het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 32 HET WOORD ZEGT HET REED 99 zijn altijd raék. (Adv. Ingez. MedJ Karl Schafer Onze Weensche correspondent schrijft ons d.d. 21 November: Nog slechts een paar dagen en men zal in Nederland getuige kunnen zijn van de prach tige prestaties van Oostenrijksche kuns- tenaars-op-de-schaats, die naar ons land zijn getrokken om er bij de feestelijke ope ning van de kunstijsbaan te Amsterdam te la ten zien wat zij kunnen. Het kunstrijden wordt in Oostenrijk heel veel beoefend. En het is natuurlijk de hoofd stad Weenen, waar het meeste aan deze sport, die eigenlijk half acrobatiek en half dans kunst is, gedaan wordt. Het walsen zit den Weeners in het bloed. Weenen is toch immers de stad geweest, waar de walsen geboren wer den en vanwaar zij hun zegetocht over heel de aarde aanvaard hebben. Weenen is de stad geweest, waar de groote Walskoning Johann Strauss en zijn vader Johann, die ook al wal sen gecomponeerd had, en zijn broeders Eduard en Josef geleefd en gewerkt, hebben. Het ijs is voor den Weener, een dansparket geworden, waarop hij huppelt en springt, zwenkt en draait, pirouetten maakt en soms opeens pijlsnel, als uit een boog gakomen, voorwaarts schiet. De Oostenrijksche kunst rijders en -rijdsters zijn wereldberoemd. Er is geen land ter wereld, waar de namen van Karl Schafer, van Fritzi Burger, Liselotte Landbeck, Greta Lainer, het duo Papetz Zwack en van Felex Kaspar niet bekend zijn. Zij allen hebben er toe bijgedragen, de kunst- ijssport in heel de wereld populair te maken. Oostenrijk neemt op ijssportgebied een voor aanstaande plaats in. Het bezit sedert enkele jaren den wereldkampioen in heerenkunst- rijden, Karl Schafer voornoemd, die op de Olympische Spelen te Lake Placid in 1932 zulk een schitterend figuur geslagen heeft. Dan heeft het 't Europeesche kampioen-tweetal PapetzZwack en verder Lisolotte Landbeck, die nummer drie is geworden in den heftigen strijd om het wereldkampioenschap voor dames. De uitvinder van de kunstijsbanen en de oprichter van de allereerste kunstijsbaan ter wereld, die heden nog altijd bestaat, is een Weener, „Hofrat" ingenieur Eduard Engel- mann, die zelf twee maal, in 1892 en 1894, Deglane na ruim een uur door Lewis uit den ring gesmeten. Weerzinwekkende worstelpartij. (Van onzen Parijschen correspondent). Het eerste en groote evenement van dit winter-sport-seizoen was de sensationeele ontmoeting tusschen de twee ex-wereldkam pioenen worstelen (vrij) Henri Deglane (Frankrijk) en den „worger" Lewis (Amerika). Zooals men zich zal herinneren kwamen een jaar geleden deze twee worstelaars tegen elkaar uit in Montreal; Lewis beet zijn tegen stander toen zóó hevig in den arm, dat De glane drie maanden lang in een hospitaal moest worden verpleegd. Een haartje had het gescheeld of de chirurg had hem zijn arm moeten afzetten. Maar daar Lewis toch voor den wereldkam pioenstitel het onderspit moest delven, had hij maar één verlangen: nogmaals den kwie- ken Franschman te ontmoeten. Het is van dezen wedstrijd nu, die in het Palais des Sports (Vélodrome d'Hiver) plaats had. dat we zoo juist terugkeeren, na getuige te zijn geweest van een van de meest opwin dende matches, welke een sportliefhebber wel licht ooit zal zijn gegeven om bij te wonen (als men het z.g. vrije worstelen nog een sport mag noemen). Men kreeg hier niet den indruk dat twee sportsmen elkaar een eeretitel bestreden, maar eer dat men hier tegenover een paar kolossen stond, die alles er op toelegden om elkaar zoo spoedig mogelijk om zeep te hel pen. Na dezen wedstrijd, zoo meenen we. wordt het hoog tijd dat de officieele sportwereld een houding bepaalt tegenover deze branche van ..eet art qui adoucit les moeurs", zooals wijlen ^rantz Reiche'. de Sport noemde. Doch ter zake. Tot in de verste uithoeken was het enoTme Sportpaleis gevuld met een joelende menigte, die. toch ai ODgezweeDt door enkele voorgaan de matches, met handgeklap of met woedend gefluit begon te manifesteeren toen de beide reuzen In den ring traden. Ge kunt nagaan hoe zoo'n concert van na genoeg dertigduizend menschen klinkt. Scheidsrechter Valfort begon hen voor te stellen aan het publiek. „Worger" Strangler („worger" is zijn sportieve eeretitel. want als hij er in slaagt om zijn arm om het hoofd van zijn tegenstander te slaan, dan worgt hij hem letterlijk) weegt maar eventjes 120 K.G. en Deglane, die toch 111 K G. weegt, lijkt naast den kolos een onschuldig knaapje. Maar als hij zijn met een Franschen haan geborduur- den mantel afwerpt, dan ziet men welk een pracht-athleet hij is. Het eerste contact is uiterst voorzichtig. Langzaam, heel behoedzaam vatten ze elkaar aanT slaan de handen om eikaars nek en het duurt wel vijf minuten eer Deglane er in slaagt, door beentje-lichten ziin tegenstander op den grond te krijgen. Onmiddellijk, na een handig omdraaien, heeft hij een van de bloote voeten van Strangler Lewis te pakken en de afgrijselijke grimassen van den gorilla wijzen er op. dat hij maar allesbehalve behagen schept in het systeem van den Franschman om hem zijn teenen uit elkaar te trekken. Met een ruk weet Lewis zich te bevrijden en nau welijks staan ze weer op hun beenen, of De glane slingert zich letterlijk tegen den Ameri kaan, op en slaagt er in om het hoofd van zijn tegenstander tusschen zijn knieën te knellen. Zoo „rijdt" hij hem den heelen ring rond, waarbij Lewis' gezicht telkens op den vloer bonst. Doch dit is allemaal nog maar kinderspel vergeleken bi.i hetgeen gaat vol gen. Deglane is lichter, maar ook veel leniger 'dan Lewis. Telkens wanneer de Amerikaan er in slaagt. Deglane onder te krijgen, zoodat men meent het einde te voorzien, wanneer hij hem het hoofd tusschen zijn enorme biceps knelt, wringt de Franschman zich los. Er is dan een oogenblik dat hij rechtop zijn hoofd staat, bliksemsnel drie, of viermaal om zijn eigen as heen draait en zich zoo loswurmt om dan ineens als een tijger op den ander te springen, hem mee te sleuren en dan in aller- haast een been, een enkel of een arm om te draaien. Maar als Lewis, die handen als ijzeren tan gen heeft, den ander bij zijn pols grijpt en vasthoudt, dan ziet men die hand werkelijk „afsterven", rood, blauw en vervolgens lijk- kleurig-groen worden. Bij het vrije worstelen is boksen weliswaar verboden, maar daar verder alles is toege staan, moet men het niet zoo nauw nemen. En als er dan ook eens een kniestoot onder de kin eindigt en wanneer er een pats klinkt, dan lacht men maar een beetje en de worsteling gaat verder. Stranger Lewis blijft op een gegeven oogen blik met een bos haar van zijn tegenstander in zijn hand staan. Telkens wanneer hij aan valt en een goeden greep ziet, dan stoot hij als een wild dier een woest gegrom uit. Onder het felle schijnsel van de lampen glimmen de beide reuzengestalten. En in- plaats dat, zooals men na de ontzettende ver moeienissen zou verwachten, de strijd kalmer wordt, toonen de beide strijdenden steeds meer lust om elkaar de grootste misère te be zorgen. En het joelende publiek dat steeds luider den Franschman toejuicht (en 't moet ook worden erkend dat de tactiek van Deglane beter het woord „ecleler" wil er niet uit is, wordt tenslotte zóó opgewonden, dat Lewis er geheel van overstuur raakt. Pats. daar stoot Deglane hem In de touwen Behoedzaam komt hij uit zijn hoek.pang... daar zit hij er aan den anderen kant in. Meer dan een uur al duurt de strijd: de menigte denkt dat Deglane er nu een einde aan gaat maken. Even weer liggen ze over elkaar, dan hijscht Lewis ziin tegenstander aan beide armen om. wringt ze naaT achteren, maar De glane maakt een zwenking en ontkomt aan den doodeliiken greep. Weer, drie. vier, viif maal vlak achter elkaar gaat Lewis in de touwen.. Maar danbreed uit vat hij den ander aan, neemt hem op den kop en slin gert hem wegover de koorden heen. Ineens staat Lewis alleen met den scheids rechter on de verhooging. Men ziet geen Deglane meer.... hij ziel toogt ergens in de zaal op de knieën van eeni ge toeschouwers. Hi.i is eenvoudig weggeslin gerd door den reus Strangler Lewis. Maar de Franschman heeft toch nog de tegenwoordigheid van geest om op handen en voeten onder de koorden door den ring bin nen te kruipen. Lewis stapt op hem toe neemt hem op en laat hem dan plat oo den rug vallenEn Deglane, geheele buiter. westen, beweegt niet meer. Zijn soigneurs moeten zich over hem ontfermen, terwijl het publiek woedend tekeer gaat tegen den scheidsrechter en Stangler Lewis uitfluit. Ah, le Sport adoucit les moeurs HENRY A. TH. LESTURGEON. kampioen van Europa is geweest. De wereld beroemde kunstijsbaan Engelmann te Weenen bestaat sedert den winter van 1871 en heeft dus reeds haar zes kruisjes achter den rug. Naar het voorbeeld van deze, in latere jaren natuurlijk gemoderniseerde baan is nu ook de nieuwe ijsbaan te Amsterdam gewrocht. De generalissimus van de Oostenrijksche ijshockeysport, Herr Weinberger, heeft Wee nen in het begin van deze week al verlaten om zich naar Amsterdam te begeven, waar hij <ie Nederlandsche ijshockeyspelers in de gehei menissen van hun Weensche confraters zal inwijden. Twee dagen later zijn de Dosten- rijksche kunstrijders en kunstrijdsters aan het Westbahnhof te Weenen in den trein ge stapt, die hen naar de lage landen aan de Noordzee gebracht heeft. Behalve Karl Scha fer. die zich nog niet „in vorm" gevoelde, en Liselotte Landeck, die weer eens aan de ge volgen van een kwetsuur te lijden heeft, zal men te Amsterdam de beste Oostenrijksche kunstrijders kunnen bewonderen, Daar heeft men in de eerste plaats het paar Papetz Zwack, dat het vorige, jaar in den kamp om het kampioenschap van Europa pech had en zich vlak na het Hongaarsche duo Robter- Szola< met „slechts" den tweeden prijs moest tevreden sctellen. PapetzZwack zijn typi sche vertegenwoordigers van de Weensche school. Hun gratie en hun charme en hun bijzonder moeilijke wijze van springen vin den hun weerga niet. Zij hebben in hun repertoire, dat buitengewoon rijk aan afwis seling is. verschillende uitermate moeilijke fi guren, die tal van andere paren weliswaar getracht hebben na te bootsen, dat hun ech ter nimmer gelukt is. Het tweetal zal te Am sterdam met een geheel nieuw acrobatisch repertoire komen. Greta Lainer, op één na de beste Oosten rijksche kunstrijdster, zal eveneens veel op gang maken. Zij is een aardig Weensch meis- ke van twintig jaar. Zij heeft zich reeds in Engeland geoefend en heeft vele eerste prij zen gewonnen, o.a. te Davos, Tatra, en Praag. Haar kunststukken worden gekenmerkt door buitengewone bevalligheid. Zij is zeer muzi kaal en deze eigenschap komt haar natuurlijk te hulp, wanneer zij op muziek op het ijs moet dansen. Bianke Schenk en Herta Dexler treden thans voor de eerste maal in de afdeeling der senores op. Zij hebben in Engeland veel succes gehaald. Felix Kaspar lijkt wel een duivel, wanneer hij de ijzers onder heeft en hij zijn wilde sprongen ten uitvoer brengt, waarmee hij schijnt van de wit-glinsterende ijsvlakte naar den hemel te willen vliegen. Hij springt (en velen zijn het hiermee eens!) béter dan Kar! Schafer, maar niettegenstaande dit moest hij in Oostenrijk altijd op de tweede plaats blijven staan, Kaspar ontwikkelt steeds een ontzettend vdug tempo. Hij zal de toeschouwers stom verbaasd doen staan. De Oostenrijksche kunstenaars zullen in Holland heel veel mooit laten zien. Ik benijd het Nederlandsche publiek om het genot, dat het zal hebben. De moeilijke taak der vrouw. De moeilijkheden aan haar sekse eigen: vorming, perioden, geboorte en opvoeding van kinderen, haar huiselijke werkzaamheden, keeren der jaren enz. maken, dat menige vrouw zich voor haar tijd oud voelt. Geen wonder, dat zoovele vrouwen lijden aan rug pijn, hoofdpijn, slapeloosheid, slechte bloeds omloop, duizeligheid, rheumatische pijnen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt, het bloed werd niet meer grondig gezuiverd door die verzwakte organen, en zij zijn geneigd om er in te berusten. Gij kunt echter in zulke gevallen uw ge zondheid herkrijgen met behulp van het daartoe speciaal bereide middel: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze voeren de onzui verheden af, die zich hebben opgehoopt door de trage werking der organen, die het bloed rein, zuiver en gezond houden, en wekken deze organen op tot gezonde werking. Foster's Rug pijn Nieren Pillen maken U gezond en doen U gezond blijven. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a ƒ1.-, 1.75 en ƒ3.- p. doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. (Adv. Ingez. Med.) HET TWEEDAAGSCH INT. IJSFEEST TE AMSTERDAM. Het programma van het Internationaal IJs- feest, dat op Zaterdag 24 en Zondag 25 No vember op de kunstijsbaan te Amsterdam wordt gegeven is voor Zaterdag als volgt vast gesteld Na een welkomstwoord door den voor zitter der Sportfondsenijsclub. Mr. W. J. Blaisse zal wethouder J. ter Haar Jr. de ope ningsrede uitspreken. De oud-wereldkampioen C. J. J. de Koning, altmede de heer J. Greve, een bekend rijder uit vroegere jaren, zullen een eere-ronde rij den. Voor den wedstrijd (op uitnoodiging) over 1500 Meter starten de volgende rijders: le rit: J. Lange dijkDijkstra. 2e rit: B. BlaisseStelling de Boer. 3e rit: T. HooftmanT. Boot. 4e rit: A. F. v. d. ScheeS. Heiden. Op het programma staat voorts de reeds gepubliceerde demonstratie schoonrijden. Het hoofdnummer van Zaterdag wordt ge vormd door de demonstratie kunstrijden door de buitenlandsche rijdsters Bianca Schenk, Hertha Dexler, Grete Laine, Sonja Henie, Felix Kasper en het paar Papez-Zwack. Na de pauze zal Sonja Henie een ijsdans riiden. een mazurka. Vervolgens wordt het eerste gedeelte van den ijshockeywedstrijd gespeeld tusschen de HH.IJ.C. en een Antwerpsch team. Daarna zullen mej. Idi Papen en de heer Karl Zwack een acrobatiek-programma op de schaatsen uitvoeren. Het slot van den middag wordt ge vormd door het tweede gedeelte van den ijs- hockevwe-istrijd H.H.IJ.C.—Antwerpen. Sonja Henie zal behalve Zaterdagmiddag ook Zondagavond op de kunstijsbaan demon- streeren.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14