Joego-SIavië klaagt Hongarije aan. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN VRIJDAG 23 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Nota inzake den moord te Marseille bij het Volkenbonds secretariaat ingediend. Hongarije als „asyl voor beroeps misdadigers". Goemboes en de leider der Hongaarsche delegatie protesteeren. „Aandacht van de werkelijke oorzaken moet afgeleid worden". Roemenië en Tsjecho- Slowakije sluiten zich bij de aanklacht aan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. De Zuid-Slavische minister van buitenland- sche zaken. Jeftitsj. heeft Donderdagmiddag in het Volkenbondssecretariaat de aangekon digde nota overhandigd, waarin een onder zoek geëischt wordt naar de politieke verant woordelijkheden in verband met den moord aanslag te Marseille. De nota houdt o.m. het volgende in: „De vloekwaardige misdaad van Marseille dwingt de Zuid-Slavische regeering op grond van het politie-onderzoek in verschillende landen den Volkenbondsraad zich te doen bezighouden met zekere bijzonder ernstige aspecten van deze aangelegenheid, aangezien deze van dien aard zijn, dat zij de goede ver standhouding en den vrede tusschen Zuid- Sla vië en het naburige Hongarije kunnen storen. Onder de medeplichtigen van den moorde naar vindt men de terroristen, die reeds het onderwerp hebben gevormd van de klachten der Zuid-Slavische regeering bij de Hongaar sche regeering, eenige maanden geleden. Uit hun verklaringen blijkt, dat zij in Hongarije niet alleen een asyl hebben gevonden, maar dat zij zich ook in groepsverband tot den vooravond op Hongaarsch gebied hebben op gehouden. De resultaten van het onderzoek werpen een licht op bijzonder ernstige en indrukwek kende wijze op de verantwoordelijkheid van de Hongaarsche regeering voor de hulp en de steun, die de terroristische actie van zekere geëmigreerde Zuid-Slavische onderdanen heb ben gekregen. De gebeurtenissen te Marseille werpen met. steeds groeiende, schepte het probleem op van zekere methoden der internationale poli tiek, die niet alleen tegenover Zuid-Slavië, maar ook tegenover iedere beschaafde natie ontoelaatbaar zijn. Het gaat niet om den po- litieken moord als het werk van een afzon derlijk individu, het gaat niet alleen om het toekennen van asyl aan emigranten, maar het gaat er om dat op het gebied van een vreemden staat beroepsmisdadigers worden opgeleid en onderwezen, die den taak hebben een reeks aanslagen en moorden met een be paald politiek doel uit te voeren; de facili teiten en de bescherming, waar de misdadi gers op Hongaarsch gebied van hebben ge profiteerd, zijn nauwelijks geloofwaardig. Wanneer de beste dienaren van een volk en de hechtste steunpilaren van den inter nationalen vrede bij ae uitoefening van hun plichten door unscadigers kunnen worden ge dood, die in massa georganiseerd en opgeleid worden en die zich verheugen in de sympathie en den steun van ce overheid van een vreemd land, dan is geen georganiseerde regeering meer mogelijk. De Zuid-Slavische regeering ziet zich uit bezorgdheid voor de instandhouding van den vrede en in vertrouwen op de autoriteit van den Volkenbond gedwongen onder beroep op artikel 11, paragraaf 2 van het Volkenbonds pact den Volkenbond te verzoeken zich met dezen toestand bezig te houden, welke op ernstige wijze de betrekkingen tusshen Zuid- Slavië en Hongarije bedreigt en den vrede en de goede verstandhouding tusschen de naties dreigt te storen". De Hongaarsche minister-president Goem boes heeft tegenover een medewerker van het Hongaarsche Correspondentiebureau met be trekking tot de nota van Joego Slavië ver klaard „De Hongaarsche regeering wordt niet ver rast door deze nota. Zij ziet in deze nota niets anders dan de voortzetting van de sinds een maand gevoerde perscampagne, welke be oogt de positie van Hongarije te ondermijnen. Zij ziet met bevreemding, dat de toon der nota dezelfde is als die der tegen Hongarije ageerende pers. Deze pers heeft een politieke „Hetze" ingeleid, welke den Europeeschen vrede in gevaar zou brengen. De Hongaar sche regeering heeft, van het begin af aan, deze tendentie duidelijk herkend. Het staat n.l. buiten twijfel, dat het doel der leiders van de campagne is behalve het in discrediet bren gen van de Hongaarsche zaak ook de intimi- deering van Hongarije, ten einde ons werk voor ons nationale bestaan te verlammen. De houding der regeering van Joego Slavië is des te minder gerechtvaardigd, daar zij het tot nu toe niet noodig achtte, alle als basis der beschuldiging dienende documenten, mede te deelen aan de Hongaarsche regeering. De Hongaarsche regeering had deze leugens evenzeer gestraft als die, volgens welke de moordenaar voor het plegen van zijn daad in Hongarije heeft verblijf gehouden. De Hongaarsche regeering vertegenwoordigt een natie, welke nimmer de politieke moord als middel tot het doen gelden van een natie heeft erkend, protesteert krachtig tegen het optreden der regeering van Joego Slavië en verwerpt de beschuldiging deel te hebben ge had in den moord. Aangezien de Hongaarsche regeering door het optreden der regeering van Joego Slavië den vrede in Europa als in gevaar gebracht beschouwt, acht zij het harerzijds ook wem schelijk, dat de Volkenbond onverwijld over gaat tot de dringend noodige en objectieve opheldering der aangelegenheid. Zij wenscht dit des te meer en vestigt in het bijzonder de aandacht der openbare mee ning in Europa daarop omdat het schijnt dat Joego Slavië en zijn vrienden in het be wustzijn van hun superieure militaire krach ten de heilige gedachte van den Europeeschen vrede in gevaar brengen."' De leider der Hongaarsche delegatie, Tibor von Eckhardt, die Donderdagavond te Genève is aangekomen, heeft tegenover vertegen woordigers der internationale pers de volgende verklaring afgelegd: „Met voldoening neem ik er kennis van, dat de aangelegenheid van den vloekwaardigen aanslag van Marseille voor het onpartijdige forum van den Volkenbond is gebracht. Wij wenschen, dat de kwestie zoo urgent mogelijk zal worden behandeld en onzerzijds zal niets worden nagelaten om het geval en zijn achter gronden in alle objectiviteit voor den Vol kenbond volkomen op te helderen. Zelfs na de lastercampagne, welke in de laatste weken met hardnekkigheid is gevoerd, verrassen en grieven ons de beweringen, ver vat in de Zuid-Slavische nota, welke schade willen berokkenen aan den goeden naam, welke Hongarije, in de wereld heeft. Ik pro testeer met allen nadruk tegen deze laster. De nota van Zuid Slavië is'naar inhoud en toon slechts een nieuwe etappe van een sys tematische actie tegen Hongarije. Haar doel is duidelijk; Zij wil de aandacht van de werkelijke oor zaken van den aanslag afleiden en Hongarije moreel vernietigen. Men beschouwt Hongarije in zijn ontwapenden toestand een gemakke lijke buit. Ik protesteer krachtig tegen deze bedoelingen, welke ik internationaal terro risme noem." De Tsjecho-Slowaaksche minister van bui- tenlandsche zaken, Benesj, heeft aan het Volkenbondssecretariaat een nota doen toe komen, waarin hij refereert aan den stap van Zuid-Slavië en vervolgens verklaart: „Met het oog op de in de nota van de Zuid- Slavische regeering vermelde feiten, die wegens hun buitengewoon ernstig karakter Tsjecho-Slowakije en zijn goede nabuur schapsbetrekkingen met Hongarije direct be treffen en daardoor in gevaar brengen en met het oog op de algemeene voorwaarden, waarvan de vrede in Midden-Europa af hangt sluit de Tsjecho-Slowaaksche regee ring als lid van den Volkenbond zich volledig aan bij de eischen van de Zuid-Slavische re geering." Ook Roemenië heeft een dergelijken stap gedaan. vaardigden van hun daarheen te zenden. Overtreding van bovenstaande bepalingen wordt met gevangenisstraf van tenminste drie maanden, of boete van 500 frs. gestraft. Bij verzachtende omstandigheden ds de straf minstens een week of 500 frs. boete. Het D.N.B. teekent bij deze verordening aan dat de Saarbevolking van dezen maatregel evenveel zal begrijpen, als van zooveel beslui ten der regeeringscommissie, welke hieraan vooraf zijn gegaan. Het Duitsche Front zal echter niet nalaten om de discipline te hand haven. De plaatsvervangende leider van het Duit sche Front heeft dan ook, aldus het D.N.B. een proclamatie afgekondigd, waarin hij er op wijst dat voor dit besluit der regeerings- commissie tal van plaatselijke groepen en cellen zonder leider zullen komen. Dezen moeten onmiddellijk worden vervangen. ..Ons is het 3t zelfde wie leiders zijn", be sluit de proclamatie. „De persoon speelt in deze nieuwe situatie geen rol. Ons parool is thans eerst recht discipline en kameraadschap pelijke samenwerking". Mexico. Engeland, Sir John Simon over den stand der vlootbesprekingen. Tijdens de debatten over de troonrede heeft Sir John Simon gisteravond een verklaring afgelegd omtrent de op het oogenblik te Lon den gevoerde voorbereidende vlootbesprekin gen. Het is algemeen bekend, zeide Simon o.m., dat de Japansche regeering niet tevreden is met de verdragsverhouding 5—5—3. welke in het verdrag van Washington is vastgelegd. Men heeft tijdens de loopende onderhande lingen van Japansche ziide aan Amerika en Engeland zekere voorstellen gedaan, waarvan de algemeene bedoeling was in plaats van he! tegenwoordige verdragssysteem een systeem op te stellen, waarbij iedere mogendheid in staat zou ziin tot aanbouw van schepen tot wat genoemd is een gemeenschappelijke hoog ste limiet, die het totaal aantal schepen ver tegenwoordigt, dat elk land gerechtigd is te bezitten. ..Ik kan dit zeggen", zei spr., „dat de Brit- 'che regeering een mislukking van het sys teem van vlootbeperking zou beschouwen als een groote ramp voor iedereen en niet alleen voor de thans 'beraadslagende mogendheden, maar voor de geheele wereld. Er bestaat geen enkel voornemen de be sprekingen af te breken, zij zullen worden voortgezet in den „meest vriendschappelijke!! zeest". zoolang er eenig uitzicht is oo het vin den van een uitweg uit deze moeilijkheden Degelijkheid van veiligheid', die iedere groot ylootmogendheid behoort te gevoelen nl. dat '-■aar veiligheid gunstig vergeleken kan wor den met anderen, is het onbestreden recht van elk onzer, maar dat beteekent niet-nood- zakelijk natuurlijk, dat. alle vloten in feite van even groote afmeting moeten zijn. Dat hangt af van den aard der verantwoor delijkheden en van andere zaken in elk af zonderlijk geval en het doel van onze bespre kingen thans is zoo mogelijk een basis te be- reiken, waarop men tot overeenstemming kan komen, zonder het gevoel van veiligheid van iemand in gevaar te brengen. Wanneer dat punt bij benadering zou kunnen worden be reikt zouden wij van meening zijn, dat de weg behoorlijk is voorbereid voor de conferentie van het volgende jaar, waarbij dan natuurlijk nog rekening zal moeten worden gehouden met de opvattingen van de onderteekenaren van de verdragen Frankrijk en Italië. Er zijn bij verschillende gelegenheden vele berichten verschenen in de bladen volgens welke twee mogendheden de hoofden bijeen zouden hebben gestoken om vertrouwelijk en tegenover een derde mogendheid het een of andere te regelen, een overeenstemming tot stand te brengen zonder de anderen te raad plegen, of dit nu betrekking had op een bij de besprekingen betrokken mogendheid of een daarbuiten. Dergelijke berichten zijn zui vere verzinsels." Saargebied. Fransch-Duitsche overeen stemming over de mijnenkwestie? De Fransehe en Duitsche deskundigen heb ben. naar Reuter uit Rome meldt, aan de Commissie van Drie medegedeeld, dat zij bij hun besprekingen een accoord hebben bereikt overeenkomstig de Fransehe voorstellen, n.l. dat, indien het Saargebied ten gunste van Duitschland uitvalt, de Fransehe bankbiljet ten, die in het Saargebied circuleeren, zullen dienen ter betaling bij den terugkoop dei- mijnen. Ambtenaren moeten zich van politieke propaganda onthouden. De Regeeringscommissie heeft blijkens een D.N.B.-bericht op verzoek van de plebisciet commissie een verordening gepubliceeerd, waarin voor het staatspersoneei het volgende is bepaald: Het is ambtenaren verboden om In of voor vereenigingen welke beoogen invloed uit te oefenen op de volksstemming, een bestuurs functie te bekleeden, of aan propaganda deel te nemen. Verder om politieke vergaderingen te orga- niseeren. te leiden, or darin te spreken. Tenslotte om in periodieken of ander druk werk artikelen over aangelegenheden der volksstemming te schrijven. Ook mogen ambtenaren geen deel nemen aan demon straties betreffende het plebisciet of afge Regeering noemt de berichten over terreurdaden overdreven Naar aanleiding van de verschillende spoor wegaanslagen verklaart de Mexicaansche mi nister van oorlog dat de daarover vermelde berichten overdreven zijn, aangezien de aan slagen in het geheel niet door gewapende benden opstandelingen zijn gepleegd. De aan slag op de spoorlijn Vera Cruz-Mexico was veroorzaakt doordat de trein ontspoorde bij het te sterk remmen van den machinist, die merkte dat de rails waren losgeschroefd. De aanslag op de staatsspoorlijn Mexico-Laredo, waarbij twee bruggen zouden zijn opgeblazen, is klaarblijkelijk gepleegd door twee personen zooals de sporen, die men in de omgeving vond, bewijzen. Volgens berichten van den districtscommandant zijn de beide daders reeds omsingeld en kan hun arrestatie spoe dig verwacht worden. Het verkeer op het tra ject naar Laredo kon hervat worden, en de lijn naar Vera Cruz zal vermoedelijk vandaag berijdbaar zijn. Geruchten uit de Ver. Staten volgens welke m Noord Mexico een opstandige beweging, onder den can.dida.at, die bij de presidentsver kiezingen het onderspit heeft gedolven. Villa- real, zou zijn uitgebroken, zijn onjuist. Milaan krijgt een „rollende straat Voetgangers kunnen een snelheid van 30 K.IVI. ontwikkelen. Binnenkort zal er in Milaan een „rollende straat" worden aangelegd, waarvan de inge nieur Emilio Belloni is. aldus meldt de K N.A.C. De straat zal in zes banen worden verdeeld, waarvan er 3 in de eene en 3 in de tegenge stelde richting zullen worden voortbewogen. De buitenste banen zullen zich bewegen met een snelheid van IQ K-M. per uur, de daar naast liggende met een snelheid van 20 K.M. per uur. terwijl de binnenste banen een snel heid zullen krijgen van 30 K.M. per uur. De voetgangers zullen dus zonder eenig bezwaar kunnen overspringen en tenslotte een snelheid hebben van 30 K.M. per uur. Het materiaal hetwelk voor de banen wordt gebruikt, wordt thans nog aan allerlei proeven onderworpen: het moet elastisch, stofvrij en niet glad zijn De „loopende" straat zal voorloopig als proefstraat worden aangelegd. ROCKETTER. HET GELÜKSPAARD DAT 55 JAAR WERD. Te Bulawayo in Zuid-Rhodesia is een. paard gestorven, dat den eerbiedwaardigen ouder dom van 55 jaar bereikt heeft. Het paard, welks naam Roeketter was behoorde aan Alexander Lawrie een wagenmaker te Bula wayo. Rocketter is voor zijn meester een gelukspaard geweest. Het werd door Lawrie reeds als veulen op een verloting gewonnen. Lawrie liet het paard aan verscheidene springconcoursen meedoen, welke hij bijna alle won. Op ten toonstellingen behaalde het steeds prijzen. Drie jaar geleden kwam Rocketter voor het laatst op een tentoonstelling uit, toen werd het naar een boerderij gestuurd, waar het zijn laatste levensdagen sleet. Men denkt, dat de scheiding van zijn mees ter zijn dood heeft bespoedigd. Philippe Berthelot overleden. Oud Fransch secretaris-generaal van buitenlandsche zaken. Philippe Berthelot. Philippe Berthelot, de vroegere Fransehe secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken, is gisteren in den ouderdom van 68 jaar in zijn woning te Pa rijs overleden. Hij was in 1933 om gezond heidsredenen uit zijn functie, die hij lange jaren had bekleed, getreden en vervangen door Léger. Philippe Berthelot was de zoon van den be kenden chemicus Marcelin Berthelot. In het begin van deze eeuw maakte hij verschillende politieke reizen in het buitenland; hij bezocht het verre Oosten waar hij zich bijzonder ging interesseeren voor de Chineesche kunst. Ber thelot werd een enthousiast kunstverzame laar. In 1904 kwam hij aan het ministerie van buitenlandsche zaken, waar hij verscheidene functies doorliep en tenslotte (in 1920) tot secretaris-generaal benoemd werd. Berthelot's politieke loopbaan scheen in 1922 geëindigd, toen hij tengevolge van een conflict met Poincaré voor 't disciplinaire hof werd gedaagd, dat hem tot tien jaar onthef fing van zijn ambt veroordeelde. In 1925 werd het vonnis echter ingetrokken; Briand her stelde hem hetzelfde jaar in zijn oude functie. Berthelot heeft een belangrijk aandeel ge had in de totstandkoming van het verdrag van Locarno. Militair vliegtuig neergestort Vijf dooden, 19 gewonden. Uit Bangkok. 22 November: Een militair vliegtuig is heden bij den start over den kop geslagen. Vijf inzittenden kwamen om het leven, ter wijl 19 toeschouwers kwetsuren opliepen. TAXISTAKING TE BRUSSEL LEIDT TOT INCIDENTEN. In den namiddag hebben Donderdag op het de Brouckèreplein te Brussel eenige opstootjes plaats gehad, als gevolg van een botsing tus schen stakende taxi-chauffeurs en de politie. Door de stakers waren betoogingen op touw gezet tegen werkwillige chauffeurs. De politie en de gendarmerie stonden tegenover een zeer groot aantal verzetplegers, waarbij zich een groot contingent ontevreden arbeiders uit an dere bedrijven had aangesloten. Een ernstig tumult ontstond, waarbij aan beide zijden rake klappen werden uitgedeeld. De demon stranten hadden kans gezien een auto omver te werpen. Het duurde ruim een uur. alvorens de poli tie den toestand meester was. Ongeveer 50 personen werden in arrest gesteld. Een groot aantal personen bekwamen bij de botsing ver wondingen. Kardinaal Gasparri's laatste gang. Teraardebestelling vond gisteren plaats. In tegenwoordigheid van den hertog van Spoleto als vertegenwoordiger van den koning van Italië, van een vertegenwoordiger van Mussolini en talrijke ministers en andere hoogwaardigheidsbekleeders en hooggeplaat ste geestelijken heeft Donderdag de teraardebe stellingsplechtigheid van kardinaal Gasparri plaats gehad. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nadat de booze kerels eindelijk weer waren voort gegaan zagen zij plots midden in de vlakte een richtingbordje. „Wat stom dat wij niet kunnen lezen," zucht Hik, „wat kan dat nu weer zijn?" Maar Kas roept blij uit: „Dat is iets dat ik weet! Men zegt dat dit bord naar een zekeren Falsius wijst; een man die op de hoogte is met slechte toovenarij. Hij is de man dien wij moeten hebben; hij heeft verstand van boeken! Hij kan het onze ook spellen; wat er in staat lean hij ons wel zeggen" EEN WARENHUIS ZONDER RAMEN IN CHICAGO In het Zuiden van Chicago is Donderdag een groot warenhuis geopend, dat het eerste groote gebouw van vele verdiepingen is, in welks muren geen enkel raam is aangebracht. De architecten waren tot de conclusie geko men dat in een modern warenhuis het dag licht practisch geen rol speelt en dus ver waarloosd kon worden. De ramen in een der gelijk gebouw vervulden geen enkele werke lijke functie en de bouw kon derhalve doel matiger geschieden wanneer men ook deze overbodige dingen wegliet. Het nieuwe ge bouw heeft anderhalf millioen dollar gekost. ZATERDAG 24 NOVE3IBER HILVERSUM, 302 M. 8— VARA. Gramofoonmuziek. 10.— VPRO, Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.The Comedian Harmonists zingen (gr.pl.) 12.15 De Zonnekloppers olv. Cor Steyn. 12.45 Be roemde organisten, gram. muziek. 1.De Flierefluiters olv. Eddy Walis. 1.30 Trio Wins- Wiggelaar-Amende. 1.45 Rustpoos 2-Film kwartiertje door M. Sluyser. 2.15 Platen dezer maand. 2.45 Madame Butterfly, verkorte ope ra van Puccini (gr.pl.) 3.40 Het Europa van heden IH. J. W. Mattijsen „Italië". 4.— Uit de gemeentelijke concertzaal te Haarlem. Concert m.m.v. G. Robert, orgel. Arbeiderszangver. De Stem des Volks, afd. Haarlem, olv. Anton Kre- lage Jr. 5Uitzending voor het instituut voor arbeidersontwikkeling (in verband met het 10-jarig bestaan v. h. instituut). 5.30 Strijkor kest olv. Eddy Walis. 6.— Letterkundig over zicht. 6.20 Schalmei olv. Pieter Renes. 6.35 Georg Dwain speelt piano. 6.45 XX ensemble olv. Cor Steyn. 7.— Vara kinderkoor De Kre keltjes olv. Leida Hulscher. 7.30 Brabantsche uitzending. 8.— Herhaling SOS berichten. 8.03 Gramofoonmuziek. 8.20 Zaterdagavond film pjes. 8.30 Vara orkest olv. Eduard van Beinum mmv. Joseph Schmidt, tenor. 9.15 Toespraak door A. de Vries. 9.25 Oome Keesje. 9.30 Vara orkest olv. Ed. v. Beinum, mmv. Joseph Schmidt. 10.15 Vaz Dias en varia. 10.30 Orkes tenparade, de Flierefluiters olv. E. Walis. De Zonnekloppers olv. Cor Steyn, Orvitropia olv. J. v. d. Horst. Orgelspel door Joh. Jong. De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 11-45 Gramofoon muziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10. —Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11,Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door ds. L. H. Perquin 12.Politie berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.Kro- orkest blv. Mar. van 't Woud. 1-50 Gram. mu ziek. 2— Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2.30 Ooggetuige verslag van de opening van de kunstijsbaan te Amsterdam. 3.Kinderuurtje 4.— Rustpoos, 4.10 Kro-orkest olv. Mar', van 't Woud. 4.30 Enkele flitsen van de kunstijsbaan 4.45 Kro-orkest 5.30 De kerndag van de R.K. Nat. Gymnastiek federatie door H. Aerts. 5.45 Kro orkest. 6.20 Overzicht door Paul de Waart 6.45 Gramofoonmuziek. 7.Pol. ber. 7.15 Kath. Radio Universiteit „Gezondheidszorg" door dr. L. Weger. 7.35 Kro Boys olv. P. Lustenhou- wer. 8.Vaz Dias. 8.05 Kro Boys. 8.30 Afge staan aan de Vrijz. Dem. Bond. 10-30 Vaz Dias 10 35 Gramofoonmuziek. 12.Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Fransehe avond. Gramofoonmuziek. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Zangrecital door Suzanna Storga. 8.50 Accordeonrecital door Mare Braun. 9.10 Vervolg accordeonrecital. 9.30 Fransch symphonieconcert door het om roeporkest olv. Henri Pensis, mmv. René Del- porte, piano. 10.15 Moderne Fransehe kamer muziek. 10.35 Gevarieerd muzikaal program ma, mmv. solisten en het omroeporkest olv. Henri Pensis. 11.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 5.20 Lionel's Club orkest. 6.35 Schumannrecital op twee piano's. 9.05 Symphonieconcert. 9.35 ld. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 1.30 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 6.40 Zangrecital door Alfons Peeters. 6.55 Concert door Russische ensemble. 9.20 Orkestconcert olv. Paul Douliez. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 7.50 Concert door het „Dansk Radio Hjael- fonds". 9.35 Idem. 10.50 Donde's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Arthur Rinks' orkest. 6.20 Solistencon cert. 9.40 Het kleine omroeporkest olv. Willy Steiner. HAMBURG 332 M. 12 20 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert door het omroeporkest olv. Gerhard Maasz. 7.Ge varieerd programma. 7.30 Populaire opera muziek. 10.20 Blaasmuziek. KEULEN, 456 M. 1.20 Concert. 5.40 Gramofoonplaten. 10,20 Dansmuziek. DRQITWICH, 1500 M. 1.20 Het Commodore Grand orkest olv. Harry Davidson. 2.25 Het studio-orkest olv. Peter Montgommery. 7.50 Het Boyd Neel Strijkorkest 8:50 Music Hall-programma. 11.20 Het BBC Dansorkest olv. Henry Hall. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. T.15 Gramofoonmuziek. 7.50 Nieuwe gramo foonplaten. 9.20 Het omroepdansorkest. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.20 Concert van Raoul Labis. 8,20 „Les pê- cheurs de perles", opera van Bizet. MILAAN, 369 M. 4.30 Dansmuziek. 5.15 Gramofoonmuziek. 8.05 Vocaal en instrumentaal concert. 9.35 Po pulaire en dansmuziek. ROME, 421 M. 4.30 Populair concert. 5.15 Gramofoonmuziek 9.35 Populaire en dansmuziek. WEENEN, 507 M. 3.30 Een Weensch leerarenkoor zingt. 4.35 Duitsche operamuziek. 7.05 Gevarieerd pro gramma. 8.35 Strauss-operette, 11.20 Ouder- wetsche muziek. WARSCHAU, 1345 M. 8.20 Populair symphonieconcert. 9.20 Con cert. 9.35 Dansmuziek. 10.55 Gramofoonmuziek. 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 3.20 Gramofoonmuziek. 6.40 Idem. 7.20 Beet- hovenconcert door het symphonieorkest olv. Dr. Felix Weingartner 9.30 Dansmuziek (gra mofoonplaten).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6