Owzz tezsie Ulas&ew in den strijd TWEEDE KLASSE DE OVERIGE EERSTE KLASSERS MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Van onze vijf eerste-klassers winnen alleen de twee IJ muider clubs. V. S. V. met Up de Wolf Weer in de gelederen behaalt een 92 overwinning op V. U. C. De Stormvogels kloppen het leidende D.F.C. met 10. Ajax klopt R.C.H. met 82. H.F.C, verliest twee punten tegen A.D.O.Haarlem laat zich door Hermes-D.V.S. de eerste plaats ontnemen. R. C. H.-Ajax (2-8) Toen de stand met het ingaan van de rust 3—2 in het voordeel van Ajax was. een stand die op dat moment evenzeer in R.C.H.'s voor deel had kunnen zijn, zal wel geen dei- tal rijke aanwezigen verwacht hebben dat de Racing-club tenslotte met zulke hooge cijfers zou gaan verliezen. In de eerste drie kwartier waren partijen volkomen gelijk opgegaan en kon RC.H. in technisch opzicht als gelijkwaardig beschouwd worden. Prevost speelde toen op de rechts backplaats een mooie partij voetbal; hij was zijn tegenstanders herhaaldelijk de baas. Na de hervatting echter, toen al spoedig Van Recnen na fraai solowerk Ajax' vierde doel punt maakte en Kos' eenige fout nummer 5 tengevolge had, scheen plotseling alle tegen stand gebroken. Ajax ging toen zoo'n verbluf fend goed voetbal spelen, dat een groote ne derlaag niet kon uitblijven, die tenslotte dan ook gekomen is, zij het weliswaar met wat te geflatteerde cijfers. Ajax speelde in de tweede helft in kam- pioensvorm. Technisch en tactisch volkomen beheerscht, positie kiezen, verdedigend en aanvallend werd voetbal van het beste soort vertoond. Toen was het vooral Anderiesen die opviel; hij beheerschte het geheele midden veld en was vooral bij corners op het R.C.H.- doel, uiterst gevaarlijk. Onder leiding van scheidsrechter Wey werd tusschen de volgende ploegen begonnen: R.C.H. Kos, Prevost, Kors, Berg, Ruis, Prevost Jr., Paape, Houkes, v. d. Horst, Kedde. Hartendorp. Ajax: Mulders, Roeg, van Reenen, Volkers, ten Have, Schubert, Anderiesen, van Deyck, Strijbosch, Blomvliet, Keyzer De strijd is nauwelijks twee minuten oud of Kedde geeft een prachtigen center naar Van der Horst die hard langs Keyzer schiet tl—0). Dat schijnt wat te zullen beloven. De strijd gaat volkomen gelijk op; snel ver plaatst het spel zich van de eene naar de andere speelhelft. Na elf minuten kopt An. deriesen uit een corner den gelijkmaker in (1—1). Geruimen tijd houden dan de verdedigingen de overhand, al is de voorhoede van R.C.H. uiterst gevaarlijk. Na ongeveer 34 minuten speelt Prevost Jr. een bal onjuist terug; een corner ontstaat en daaru.t kopt Van Reenen fraai nummer twee mdoch nog voor de rust is het weer Van der Horst', die van een misverstand in de Ajax-defensie profiteert om Keyzer nogmaals te passeeren. Nog juist voor het verstrijken der eerste helft maakt Ten Have gebruik van een ge boden kans, door uitglijden van Kors (2—3). Na de rust is het Van Reenen, die al spoe dig na een fraaien ren door de R.C.H.-ver. dediglng de score op 24 brengt. Als spoedig daarna Ajax een vrijen trap krijgt te nemen, ontstaat daaruit het vijfde doelpunt voor Ajax. doordat o.i. Kos den bal niet juist behandelde. Na vijf en twintig minuten scoort Van Reenen nummer zes en hoewel in die tijd Keyzer er ook enkele malen aan te pas is moeten komen, is toch bij R.C.H. het spel geen schim meer van dat van vóór rust. Volkers en Roeg brengen den stand op 28 waarmee het einde komt. Stormvogels-D. F. C. (1-0) Ondanks het feit, dat het aanvalsspel der Vogels niet bepaald een openbaring was, en D.F.C. vooral in den beginne beter speelde en in het veld ook sterker was, ging de rust met een 10 voorsprong voor de thuisclub in. Ook na de rust is D.F.C. weer sterker ge weest, uitgezonderd het eerste kwartier. Haar voorhoede, waarin Punt nu midvoor speelde, kreeg echter tegen het hechte IJmuider ver- dedigingsblok weinig of geen kans. En wer den de backs al eens gepasseerd, dan was Hollenberg weer steeds present om de lastig ste schoten te stoppen. De elftallen zijn: Stormvogels: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Fijen, v. d. Velde, Geerts, v. d. Steen Sr., Ketting, Schippers, v. d,. Steen Jr. D. F. C.: Meijnders, Ruys, Vos, Westhoven, Schleicher, Punt, De Smit, Dragt, Beekhuizen, Litz, Kasteel. D.F.C. loopt hard van stapel; reeds in de eerste minuut heeft Stormvogels veel geluk. Slechts ten koste van een corner kan Hollen berg redden. Langzamerhand weet Stormvogels zich wat los te werken, doch al spoedig blijkt dat de Stormvogels-voorhoede niet zoo snel is als van D.F.C. Toch krijgt Ketting uit een voorzet van Van der Steen Jr. een kans, doch hij stapt finaal over den bal heen. Het is vooral Ruys, die zich een prima schutter toont, doch Hollenberg is in buiten gewone conditie; hij stopt met veel bravour de onmogelijkste schoten. Wanneer Fijen het veld even verlaat wordt D.F.C. sterker, Juist in deze periode weet Van der Steen Jr. vallende voor te zetten. Ketting krijgt den bal en geeft aan Kasteel geen kans (10). Dit geeft den Vogels moed. Na een doel- worsteling krijgt Geerts de kans van den dag Hij schiet goed in doch Kasteel weet den bal nog juist te stoppen. Tegen de rust komt D.F.C. weer opzetten. Westhoven lost een hard schot, maar weer stopt Hollenberg. Rust 10. Nadat Litz c.s. de eerste Stormvogels-aan vallen met succes hebben afgeslagen volgt een snelle D.F.C.-aanval, waarbij De Smit's kogel rakelings naast vliegt. De strijd is uiterst sensatievol. Nauwelijks heeft Hollenberg een voorzet van Meijnders onderschept, of Kasteel stopt keurig een enorm hard schot van Geerts. Na achttien minuten ziet Meijnders zijn kans schoon. Hij zet keurig naar Punt, die midvoor is gaan spelen; deze scoort, maar hij stond buitenspel. Van der Steen Sr. verlaat het terrein; hij wordt vervangen door Effern. D.F.C. is en blijft sterker, maar Stormvogels verdedigt met den moed der wanhoop, waar door ze natuurlijk slechts destructief werk verricht. We noteeren nu weer eenige snelle Storm vogels-aanvallen en denken Ketting te zien scoren, doch hij kan den draaienden bal niet in bedwang houden. De tijd verst:ijkt meer en meer D.F.C. gnoit er nog een schepje op, doch de Vogels weten van gern wijken. Als de heer Stasse het einde aankondigt, is Stormvogels in het bezit van twee zee: kostbare punten. A. D. O.-H F C. (3-1) H.F.C. heeft het vertrouwen, dat we Zater dag in haar hadden beschaamd gemaakt. De nederlaag in Den Haag is geheel en al te wijten geweest aan haar eigen zwakke spel Het enthousiasme, dat bij H.F.C. de laatste wedstrijden zoo den boventoon voerde, was dit maal ver te zoeken: we zullen het maar be schouwen als een off-day. Kruyer vonden we den besten speler; de rest verhief zich echter niet boven het middel matige, terwijl enkele spelers zeer zwak waren. A.D.O. mocht van geluk spreken, een derge lijk zwak H.F.C.-team tegenover zich te vin den, hier kon de voorhoede ons nog het meest bekoren. Deze linie brak meermalen goed door; vooral de snelle rechtsbuiten B. Tap, een nieuw lid van de familie, maakte het de H.F.C.-achterhoede geducht lastig. W. Tap verdeelde het spel goed, terwijl B'erg voor den goal uiterst gevaarlijk was. Onder leiding van scheidsrechter Geleen stellen de volgende elftallen zich op: A.D.O. Koek v. Os, Chouffour Schurink, Van Maaren, G. Tap B. Tap, Berg, W. Tap. Loof, De Korte H.F.C. Wepster, Hagenaar, Koper Hóek, Twiss Denijs, Kruyer, R. Jongeneel Dorsman, P. Jongeneel Van der Togt Het begin is min of meer sensationeel. Nau welijks heeft Koper een haast niet te missen kans gehad de A.D.O.-achterhoede bleef staan wegens vermeend buitenspel of B. Tap onderneemt een snellen rush, zet goed voor en voordat H.F.C. erop bedacht is, heeft Berg aan A.D.O. de leiding gegeven (1—0). A.D.O. blijft in de meerderheid, het plaat sen is hier, hoewel ook lang nog niet vol maakt, beter; de H.F.C.-halfllnle vooral be zondigt zich nogal eens aan te ver geplaatste ballen. Voor een neutraal toeschouwer is de wed strijd dan ook vrijwel niet om aan te zien. De aanvallen van H.F.C. stranden veel op buitenspel, hetgeen vooral door te lang treuze len veroorzaakt wordt. Wepster wordt te veel verwaarloosd; alles gaat naar rechts, waar Twiss uiterst zwakke met goede momenten afwisselt. Doelman Koek in de laatste instantie redt zeer veel. De A.D.O.-aanvallen leveren tot de rust ook geen doelpunten meer op. Na de hervatting'lijkt het of H.F.C. het beter zal doen; inderdaad is zij iets sterker en het gelukt Koper dan ook met een heel mooi doel punt den gelijkmaker te scoren (11). Toch brengt dit ook niet een ommekeer ten gunste van het peil van den wedstrijd; inte gendeel, H.F.C. zakt weer in en A.D.O. wordt gaandeweg weer sterker. De H.F.C.-achter hoede heeft het zeer lastig. Als B, Tap weer eens een vrijen bal krijgt, zet hij goed voor, Van der Togt mist en Loof heeft geen moeite om te scoren (21). H.F.C. doet vergeefsche pogingen om te sco ren; aan den anderen kant doet A.D.O. het beter. Wederom na een bal van rechts weet Loof, zij het met eenlg geluk, den voorsprong te vergrooten (31). W. Tap trekt zich thans in de halflinie te rug; er is voor H.F.C. vrijwel geen doorkomen aan. Verschillende schoten gaan naast of over. Met H.F.C. in den aanval komt het einde. Het was een verdiende overwinning voor de Hagenaars. Hermes-D.V.S.-Haarlem (2-0) Ook nu heeft Haarlem het genoegen niet mogen smaken, in Schiedam te winnen; met 2—0 behaalde Hermes-D.V.S. een alleszins ver diende overwinning. Onder leiding van scheidsrechter Groot- meyer kwamen de volgende elftallen in het veld: Haarlem: Voogd, Van den Berg, Huijsmans, De la Mar. Kammeijer, Vreeken, Bloemink, De Winter, v. Polanen, Smit. Hurkmans. Hermes-D. V. S.: Borani, v. d. Tuin, v. Oort, v. d. Vaart. Wenteler, Scheffer, Bergkotte, Smet, Pettinga, de Bruin, Beun, Hermes-D. V. S. begon met de eerste aan vallen, maar de Haarlem-achterhoede had er ditmaal spoedig het oog in en gaf geen kans, zoodat na een kort overwicht van de Schie dammers Haarlem, goed gesteund door Kam meijer, in de meerderheid komt; en De Bruin en Pettinga moeten hun talenten toonen. De Haarlemvoorhoede had de grootste moeite om succes te krijgen. Bovendien speelde Bergkotte Een uitstekend schot van Kammeijer grab belt Beun fraai uit den bovenhoek; aan den anderen kant doet Voogd hetzelfde met een schot van Van der Vaart. De verdedigingen blijven steeds meester van het terrein. Een door Van Polanen genomen hoekschop kopt De Winter naast. Kort voor de rust is een weifelen in de Haarlem-verdediging de roodbroeken nood lottig; Van der Tuin geeft aan Hermes-D.V.S. de leiding (10). Direct hierop valt Haarlem snel aan; uit een hoekschop kopt Smit goed In, maar De Bruin redt, Rust komtmet 1—0 voor Hermes-D. V. S. Tot dusver was het een aantrekkelijke wed strijd geweest, waarbij Haarlem het meest in den aanval was geweest, maar waarbij het uit stekende verdedigen van De Bruin en Pettin ga elke poging tot scoren den kop indrukte. Beun nam het verdere gevaar voor zijn re kening. De tweede helft was het spel minder. De rechtervleugel bij Haarlem was uiterst zwak; Scheffers had hiermede geen moeite. Wel on dernemen de roodbroeken veel heftige aan vallen en de bal komt ook vele malen voor den doelmond, rolt zelfs eens op de doellijn, maar succes blijft uit. Hermes-D. V. S. had in dien tijd niet stil gezeten; juist op het moment dat Huijsmans was uitgevallen en Haarlem met tien man speelde, werd een uitval van de Schiedammers Haarlem noodlottig; het was een mislukt schot van Borani; de bal verdween in den uitersten hoek. (2—0). Toen Huijsmans weer terug kwam werd het elftal gewijzigd; Huijsmans ging naar voren; Smit werd spil en Kammeijer back. Wel waren de roodbroeken hierna het meest in den aanval, maar de afwerking der aan vallen was te zwak. Tot scoren kwam Haarlem niet. Het einde kwam met een verdiende 20 overwinning voor Hermes-D. V. S. Het door elkaar gooien van het elftal heeft zich wel bitter gewroken. Het gemis van Van Gooi werd danig gevoeld en door dat Kam meijer op de spilplaats speelde werd de voor hoede verzwakt, Schiedamsche toeschouwers vroegen verbaasd of dat nu die productieve voorhoede van Haarlem was. Smit speelde we: mooi, maar hij hield den bal te lang bij zich V. U. C.-V. S. V. (2-9) V.S.V. zag kans om V.U.C. op eigen terrein een geweldige nederlaag toe te dienen. Het was een spel van kat en muis en met ernstig willen, hadden de V.S.V.-ers het zeker tot dub bele cijfers kunnen brengen. Bij V.S.V. bleek vooral de voorhoede zeer productief. Het weder medespelen van U. de Wolf was in de voor hoede zeer goed te bespeuren. Onder leiding van scheidsrechter v. Moorsel stellen de elftallen zich als volgt op: V.U.C. Dommers Kok, Bruggeman Mol, Ramaker. Hulshof f Van Ree, Warburton, Emmerik, Hendriks, Van Gelder. V.S.V Kruiswijk, Sterk, U. de Wolf, De Koning, Karrebeld. Hillekamp. De Vries, Den Boer Van der Grien dt, Broek Michel Reeds binnen vijf minuten geeft De Wolf V.S.V. de leiding, nadat Kruiswijk en Sterk den bal goed hadden opgebracht (01). De voorhoede van V.U.C. zet dan ook eenige aanvallen op waarvan een door Van Gelder goed wordt ingeschoten, doch even mooi door Michel wordt gestopt. Voorloopig geeft V.U.C. nog behoorlijk partij en gaat het spel vrijwel gelijk op. Ramaker verdeelt het spel uitstekend en met lange centers zet hij zijn beide vleugelspelers aan het werk. Na een kwartier spelens maakt Emmei'ik mooi gelijk (I1). Bij een der aanvallen van V.S.V., waarbij kort spel met open spel steeds wordt afge wisseld onderschept Mol een voorzet van Kar rebeld. Hij plaatst den bal juist voor de voe ten van Sterk, welke dit zeer op prijs stelt en den bal langs Dommers jaagt (1—2). Na keurig samenspel van De Koning en De Wolf, maakt laatstgenoemde er al spoedig (1—3') van. Spoedig heeft De Koning er (14) van gemaakt. Het is een strijd tusschen den V.S.V.-aanval en de V.U.C.-verdediging en grootendeels wordt dan ook het spel op de helft van V.U.C. gespeeld. De Wolf schiet dan den bal als Dommers van te voren is uitgevallen, juist in den anderen hoek (15). De eenige opleving brengt Van Gelder als deze den bal aan Emmerik geeft en deze voor het intrappen heeft. Schromelijk mist deze de kans. Nog voor de rust wordt een voorzet van Kruiswijk door Kok in eigen doel geschoten (1—6). V.U.C. vangt de tweede helft niet hoopvol aan. Zij heeft haar opstelling gewijzigd. Een verbetering bleek dit echter geenszins. Wel volgen eerst eenige aanvallen op het doel van V.S.V. zonder dat er voor de IJmuider verdedi ging veel gevaar bestaat. Dan is het woord weer geheel aan V.S.V. De Wolf maakt er (17) van. Even later loopt De Koning een voorzet van Kruiswijk met de borst in het V.U.C.-doel (1—8). De verdediging staat als het ware machte loos. Wel probeeren de binnenspelers door den bal op te halen het spel te verplaatsen, doch verder dan een pogmi komt het niet. De Wolf, De Koning en Sterk blijven steeds weer het V.U.C.-doel belagen en als De Koning eens keurig voor het doel plaatst, scoort Sterk zeker het mooiste doelpunt van den wedstrijd (1—S). Dan komt doordat V.S.V. het gaat gelooven V.U.C. nog eenigen tijd ln den aanval. De Wolf scoort nog wel. doch dit doelpunt wordt we gens buitenspel geannuleerd. Eindelijk heeft de voorhoede van V.U.C. toch ook nog eens succes als Emmerik een voorzet van Van Ree onhoudbaar voor Michel in het doel plaatst (29). DE UITSLAGEN. AFDEELING I. Eerste klasse: V. U. C.—V. S. V. 2—9 R. C. H.—Ajax 2—8 Feijenoord—D. H. C. 33 A D. O.—H. F. C. 3—1 Tweede klasse A: D. O S.—Alcm. Victrix 1—3 A. F. C.—O S V. 2—2 O. V. V. O—Kinheim 2—3 Hercules—Blauw Wit 03 Hilversum—B. F. C. 1—3 Tweede klasse B: West Frisia—'t Gooi 23 ZeeburgiaZ. V. V. 10 T. O. G.Spartaan 21 W. F. C.—E D. O. 5—3 BloemendaalVelox 32 Derde klasse B: Purmersteijnz R. C. 42 S. D. Z.—O. D. E. 4—0 Zeemeeuwen—D. J. K. 12 Halfweg—A. P. G. S. 3—3 W. M. S.—D. W. V 0—4 Vierde klasse B: Meervogels—Verkade 3—0 ZaanlandiaZilvermeeuwen 46 UitgeestBeverwijk 00 Vierde klasse D: RipperdaR C. A. 2—2 Neerlandia—T H. B. 93 Wilhelmina VooruitT. D. O. 11 D. I. O.—J. O. S. 2—0 Reserve eerste klasse: H. F. C. 2—Stormvogels 2 20 E. D. O. 2—Z. F. C. 2 2—0 R. C. H. 2—Ajax 2 3—2 Hilversum 2—Zeeburgia 2 41 Haarlem 2—Blauw Wit 2 1—5 Reserve tweede klasse A: V. V. A. 2—W. M. S. 2 3—2 H. R. C. 2—W. F. C. 2 3—1 Ajax 3—T O. G. 2 3—3 K. F. C.2—Alcm. Victrix 2 2—0 V. S. V. 2West Frisia 2 3—2 Reserve derde klasse A; Alcm. Victrix 3W. F. C. 3 12 Q. S. C. 2—Z. F. C. 3 1—8 Z. V. V. 2—Helder 2 3—2 Assendelft 2—De Kennemers 2 1—7 AFDEELING II Eerste klasse: Hermes-D.V.S.Haarlem 20 ExcelsiorK. F. C. 11 D. W. S.—H. B. S. 2—1 Z. F. C.Sparta 0—0 Stormvogels—D F. C. 1—0 Tweede klasse A: C. V. V—Unitas 1—0 B. E. C.—U. V. V. 0—2 QuickAlphen 00 EmmaFortuna 3—2 H. V. V.—D. C. L. 6—0 Tweede klasse B Neptunus—Olympia 6—1 De HollandiaanO. D. S. 12 R. F. C.Steeds Hooger 6—1 V. D. L.Hoek van Holland 3—3 GoudaS. V. V. 21 Derde klasse A: HillinenR. V. C. 2—4 De Kennemers—L. F. C. 31 AlphiaZandvoort 14 LaakkwartierCeleritas 23 Schoten—Hillegom 73 AFDEELING III Eerste klasse: Wageningen—Z. A. C. 0—2 Heracles—Go ahead 02 Ensch. Boys—Enschedé 62 A. G. O. V. V—Tubantia 2-4 P. E. C.—Vitesse 3—2 Tweede klasse A: HengeloGolto 30 RodaPhenix 20 U. D.Robur et Velocitas 24 Rigtersbleek—K. H. C. 3—1 Zwolsche Boys—Borne 04 Tweede klasse B: S. C. H,Rheden 5—1 W. V. C.—N. E. C. 2—3 A. Z, C.Quick 22 AFDEELING IV Eerste klasse: Willem II—M. V. V. 1—1 B. V. V.—N. O. A. D. S—3 P. S V.—Juliana 2—2 BleljerheideLonga 11 AFDEELING V Eerste klasse: H. S. C Be Quick 2—2 VelocitasFriesland 72 G. V. A. V.—Frisia 7—2 Achilles—Leeuwarden 11 Sneek—Veendam 2—1 BloemendaalVelox (32) De wedstrijden tusschen bovengenoemde te genstanders kenmerken zich vaak door span nend en fraai spel, en ook deze ontmoeting heeft daarop geen uitzondering gemaakt. Beide partijen zetten den strijd met veel energie in. Na ongeveer tien minuten plaat ste v. d. Ham met een verrassend vleugelschot het leder in het Bloemendaal-doel '01). Ge heel niet ontmoedigd speelden de witten ver der: kort na dit doelpunt kreeg Van Gelder een vrijen trap te nemen, welke via een der achterspelers van Velox in het doel verdween O—1). De strijd bleef verder snel en interessant. Uit goed samenspel van het Velox-binnentrio namen de gasten door Sluik Jr. wederom de leiding (1—2). Er volgde nu een periode van Bloemendaal- overwicht; na een goed staaltje voetbal van J. Leuven bracht De Bock de balans weer in evenwicht (22). Met dezen stand komt rust. Na de hervatting weer een meerderheid der witten. Zij forceeren vele hoekschoppen. Vooral de halflinie der Bloemendalers speelde fraai. Het was dan ook geheel in overeen stemming met het spelbeeld dat De Bock uit een scrimmage onhoudbaar inschoot (3—2). Het laatste kwartier werd onder hoog spanning gespeeld. Velox viel nu krachtig aan, maar Bloemendaal stond den kog£)3aren voorsprong niet meer af. W. F. C.—E. D. O. (5—3) Op sensationeele wijze heeft E. D. O. ver loren, want een kwartier voor het einde leid den de Haarlemmers nog met 3—1, een re sultaat, behaald door uitstekend spel, ondanks het slechte terrein. In de eerste helft speelt E. D. O. haar ge wone spel: twee goede doelpunten van Goe- maat zijn het gevolg. De eerste goal ontstond na een keurigen voorzet van Kelder, de twee de was een verrassende kopbal na een uit stekenden voorzet van Koenen. Op zeer ge lukkige wijze ontkwam het E. D. O.-doel een keer aan een doorboring. Na rust verkleint W. F. C. den achterstand als De Waard over een tam schot van den linksbuiten valt (1—2). De Haarlemmers begrijpen het gevaar: een flink offensief is het gevolg. Slechts één doel punt levert dit op. Een mooie voorzet van Pe- rukel Sr. wordt fraai koppend benut door zijn broer. Een vrije schop van Koppen ketst tegen de bovenlat terug; Van Geemen schiet na een fraaien aanval rakelings over. Ook Perukel Jr. is onfortuinlijk met zijn fraaie schoten. Dan ontworstelt W. F. C. zich aan den greep. Vlug ge aanvallen volgen. Eenige fouten in de E. D. O.-defensie stichten verwarring; W. F. C. maakt gelijk. De inzinking van E. D. O. is volkomen; W. F. C. weet er van te profiteeren. Vier doelpunten in een kwartier, zoodat E.D.O. met 5—3 onverwacht verliest. O. V. V. O.—Kinheim (2—3) Kinheim wist op de leiders een verdiende overwinning te behalen. Het begin deed zulks niet verwachten, want O.V.V.O. kwam direct flink opzetten en had na zes minuten reeds succes, toen de rechts binnen een pass van Jonas onhoudbaar in schoot (1—0). Kinheim bouwde een serie goede aanvallen op. De achterhoede, waar W. Groeneveld de plaats van den zieken Rozemeijer innam, was er goed in. Nieman speelde een uitmuntende partij rechtshalf. Het duurde toch nog ruim twintig minuten alvorens H. Groeneveld een voorzet van rechts in het uiterste hoekje wist te plaatsen U—1). Kinheim voelde de overwinning komen en bleef tot de rust het beste van het spel houden. Twee fraaie kansen bleven nog onbenut, zoo dat de rust inging met den gelijken stand (1—1). Na de rust eerst weer een opleving der Am sterdammers, doch na tien minuten nam Kinheim het offensief weer over. Er kwam weer een goede aanval. De naar binnen ge- loopen Raaymakers kreeg een goeden pass en benut dien (12). Kinheim had nu geruimen tijd het initiatief, doch de doelpunten bleven uit. Vijf minuten voor het einde ging Burgers er van door; even een schermutseling, daarna volgde een hooge voorzet, die juist bij den geheel vrljstaanden Amsterdamse hen linksbuiten komt, die de kans benut (2—2). Beide partijen spelen de laatste vijf minuten krachtig op winst, waarbij O.V.V.O. eenmaal tegen den paal schiet. In de laatste minuut gaat Kinheim er weer van door. Michel Sr. krijgt een bal toegespeeld en gaat er van door. Zwaar gehinderd door een back, weet hij den keeper uiti zijn doel te lokken om daarna onhoudbaar in te schieten (2—3). Direct hierna is het afgeloopen. FeijenoordD. H. C. (33) De thuisclub verscheen met een gewijzigd elftal. Buyink gaf al dadelijk aan D.H.C. de leiding (01). Feijenoord kreeg een straf schop, dien Van Heel naast schoot. Baren- dregt maakte daarna gelijk (1—1). Ditmars gaf weer aan Delft de leiding (1—2), maar nog vóór rust maakte De Greef met een kopbal gelijk (22). Dadelijk na de hervatting scoor de Vrauwdeunt uit moeilijke positie (3—2). Het was Dijkgraaf, die weer gelijk maakte (3—3). Hierbij bleef het. De strijd was tot het einde toe spannend. ExcelsiorK. F. C. (11) Vijf minuten na het begin .gaf Wigman aan Excelsior de leiding (1—0). K.F C. "werd wel sterker, maar zij schoot slecht. Eerst na een half uur maakte Hille gelijk (1—1). In de tweede helft kreeg K.F.C. wel eenige kansen, doch benutte die niet. Het bleef 1—1. D. W. S.—H. B. S. (2—1) D.W.S. speelde veel enthousiaster dan H.B.S. De Haagsche voorhiede had tegen de Amster- damsche verdediging al heel weinig in te bren gen. Van Stokken profiteerde van een fout der Haagsche backs; hij plaatste den bal naar Van Es, die inschoot (1—0). Hiermee kwam rust. Ook na de rust was D.W.S. weer het meest in den aanval. Na een kwartier liep Van Stokken den bal in het doel (2—0). Toen wist H.B.S. even te domineeren. Taverne benutte een om haal van Van Vliet (21). Een doelpunt van Melchers werd wegens buitenspel geannuleerd. Vijf minuten voor het einde miste Vermetten een prachtkans voor den gelijkmaker. Hij kon een penalty niet benutten. Z. F. C.Sparta (00) Z.F.C. is over het algemeen in de meerder heid, doch de aanvallen worden goed afgesla gen. Ook de tegenpartij slaagt er niet in het doel te vinden; zoo komt de rust met blanken stand. Na de rust komt er geen varendering in de situatie. Het spel gaat gelijk op; aan vallen over en weer, maar geen doelpunten. Zoo komt het einde met 00,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10