VERHUIZINGEN Nieuwe Uitgaven BELANGRIJKE KORTING IhVEPSCtlHjSlf^ P. DE BOER VERTEGENWOORDIGER. HYPOTHEEK AANGEBODEN, EM'S DAGBLAD 13 HET TOONEEL „DE NARREN" HANS EN GRIETJE, Is Hans en Grietje nu wel het meest ge schikte sprookje om oor kinderen te worden vertoond? Na de voorstelling, die het gezel schap van Paulp, de Waart Zaterdagmiddag in onzen Stadsschouwburg ervan heeft ge geven, zou Ik dat niet gaarne bevestigend dur ven beantwoorden. Bij de verschijning van de heks zag ik twee meisjes met van angst verwrongen bleeke gezichtjes, de handen in de mond, tegen hun moeder aankruipen en een ander hummeltje van 'n jaar of zes kreeg èet zelfs zoo te kwaad, dat vader haar oogen maar met een zakdoek toedekte, opdat zij de heks niet verder behoefde te zien. En toen drie monsters met maskers als griezelige phantomen onder aamvoering van de gillende heks bij donder eh bliksem in de rondte sprongen, zag ik louter angstige snuitjes om mij heen. Paula de Waart moge voor den aanvang der voorstelling de kinderen geruststellen met te zeggen, dat het ,,maar een sprookje is en een heks niet echt bestaat", zij toont met zulk een vertooning de kinderziel al hee! slecht te kennen. Want bij de verschijning van de heks met de blauwe schitter-oogen hebben de kinderen die waarschuwing al lang ver geten en bestaat voor hen dat spookachtige afzichtelijke wezen wel degelijk. Men moet het gillen van de kinderen in de zaal op dat oogenblik maar eens hooren om te weten, hoe echt het alles voor hen is. Want men moet niet vergeten, dat 't publiek p zoo'n middag, voornamelijk uit heel kleine kleuters bestaat. Voor sensitieve kin deren acht ik het optreden van heksen en een heksendans bij donder en bliksem in een donker bosch dan ook niet minder dan fu nest Zij zullen die spookachtige verschijningen is nachts telkens voor oogen hebben en er we ken lang van droomen. zeker, er zullen ook kinderen zijn. die er ongevoelig voor blijken, die enkel aan het goede slot zullen blijvers denken, maar dat belet niet, dat overgevoelige kinderen en hoevelen zijn dat niet? er geheel van streek door zullen raken. Bij voorstellingen voor kinderen mag geen sprake zijn van l'art pour l'art. Paula de Waart heeft de heksenvertooning zoo grieze lig mogelijk trachten te maken. Artistiek moge het in orde geweest zijn, paedagogisch is dat een onvergeefelijke fout en ik meen daarom ouders te moeten waarschuwen voor het ge val De Narren nog eens met Hans en Grietje naar Haarlem terug mochten willen komen. Het spijt mij voor Paula de Waart en haar (gezelschap zoo over deze voorstelling te moe iten schrijven, want in de opvoering was overi gens heel veel goeds. Coba Kinsbergen en iBeppie Kila waren alleraardigst en ook kin derlijk als Hans en Grietje en zij hadden dank zij hun levendig en opgewekt spel van het be ging tot het eind het contact met de jeugd. Ook verder was er door het gezelschap „De Narren" veel werk van de vertooning ge maakt. De dans van de elfen en de verschij ning van de engel waren aardige momenten ln de opvoering en ik zou het geheel hartelijk hebben kunnen prijzen, wanneer de heks en haar trawanten er maar niet waren geweest. Zelfs de komst van Sinterklaas en Zwarte Piet aan het slot maakte dit niet goed. Men kan bij een voorstelling' voor kinderen nu eenmaal niet voorzichtig genoeg zijn en men moet daarbij in de eerste plaats rekening houden men de overgevoelige natuurtjes. Dat nu heeft Paula de Waart niet gedaan en daarom keur ik deze opvoering met de meeste na druk af. J. B. SCHUIL. ONDERLINC GENOEGEN MIJNHEER DE SENATOR. Het is een criticus niet kwalijk te nemen, dat hij met al die ..Genoegens'' in Haarlem wel eens in de war raakt. Wij hebben Ons Genoegen, Onderling Genoegen, Nut en Ge noegenmen ziet dus. er is ondanks den slechten tijd nog „genoegen" genoeg in onze stad. Zaterdag was het de vereeniging Onder ling Genoegen, die ons had uitgenoodigd voor een voorstelling van Mijnheer de Senator in den Schouwburg aan den Jansweg. Het was wel een oud paardje dat men met dit blijspel van Von Schönthan en Kadelburg van stal had gehaald Ik herinner mij nog een voor stelling van dit stuk door de oude Tooneel- vereeniging van 45 jaar geleden met Ternooy Apel als Mittelbach, L H. Crispijn als mr. Gehring en den later blind geworden Van Westerhoven in de rol van Senator Andersen. Maar in die 45 jaar is veel veranderd en men ziet dezen mijnheerSenator zijn ouderdom dan ook leelijk aan. Daarbij komt, dat vele aardig heden in dit typisch Duitsehe stuk zooals de spotternij met de hooge hanzen uit Hamburg en de tegenstellingen tusschen de Noord- en Zuid Dultschers een Hollandsch publiek vrijwel ontgaan. Maar daartegenover staat dat Von Schönthan en Kadelburg het vak der kluchtspelfabricage uitstekend ver stonden en hun stukken daardoor bij een niet al te verwend publiek nog altijd in den smaak vallen. Toch waren de werkende leden van Onder ling Genoegen in het deftige milieu van den Hamburger Senator niet zoo op hun gemak als indertijd bij de familie Hofstede m De Ridder van den Kouseband. Wij hadden wel eens moeite om aan de def tigheid van deze patriciërs te gelooven ook al droeg Jozef, de huisknecht, een gegalonneerde livrei. En ook het spel liep niet, zoo vlot, als wij bij deze vereeniging van de laatste opvoe ringen gewoon waren. Het hokte nu en dan. wat te wijten was aan niet voldoende rol- kennis bij sommige spelers. Toch heeft Onderling Genoegen wel speel- krachten, waarmee iets te bereiken valt. Zoo bewegen de dames Blom en Heeseman zich ge makkelijk op het tooneel en onderscheiden zij zich door hun goede uitspraak. Mevr. Hee seman speelde Stephanie niet onaardig, al had het nog wat jonger en meer ingénue gekund., a en mej. Blom gaf een beschaafde mevr. Mittel- 1 feach te zien, die ons nog meer voldaan zou hebben, als zij het slijf-hooghartige van Aga tha wat sterker had geaccentueerd. Mevrouw Winkelman won het in dat opzicht als mevrouw Anderson van haar tooneeldochter. Van de heeren was de heer T. Klerk als M. Mittelbach de beste. Men behoefde bij hem er niet aan te twijfelen dat hij bij zijn deftige familie niets had in te brengen en zijn spel was van de mannen ook het meest ongedwon gen. Toch had deze aardige rol nog wel wat meer komisch relief kunnen krijgen. Ik her inner mij. dat Ternooy Apel als Mittelbach het publiek tranen deed lachen en daar was bij dezen schoonzoon geen sprake van. Mijnheer Andersen had wel het noodige aplomb, maar een deftigen senator kon ik onmogelijk in hem zien. De rol van Mr. Gehring eischt een vlotter en vlugger speler dan de heer Koedooder bleek te zijn. En daarbij paste de zeer incorrecte uit spraak ook niet bepaald bij dezen advocaat. Het kleine rolletje van den dokter werd door den heer H. Loots zeer voldoende gespeeld. Onderling Genoegen had met Mijnheer de Senator wel succes, maar toch heeft deze ver eeniging bij vorige opvoeringen bewezen tot meer in staat te zijn. En op dat meerdere moet toch het streven gericht blijven. J. B. SCHUIL. MUZIEK. Haarl. Harmoniemuziekver. „Voorwaarts". Men behoefde nog niet eens gespannen toe te luisteren om op te merken, dat het mu ziekkorps „Voorwaarts" de laatste maanden hard gewerkt moet hebben. Want niet alleen voerde het een uitgebreid programma uit, maar er waren ook,dingen van waarde, waar in het korps belangrijk is vooruitgegaan, 't Meest opvallend was dezen avond het pittig rythme, en hier denkt men vooral aan de Se renade égyptienne van Paul Lincke, on ook aan cle forsche en klankrijk gespeelde mar- schen. Maar "ook het klankeven wicht is veel beter geworden. Dat scheelt enorm met de eerste opvoering onder Henri Schulpzand, toen hij nog moest woekeren met een veel te dun bezette eerste klarinetpartij. Men moet het nu eens hooren. En ook, hoe goed zich hierbij het kleine koper aansluit. Dit laatste zij ech ter onder eenig voorbehoud gezegd. Want er waren ook momenten, dat de dirigent zijn volle aandacht had te wijden aan de buiten stemmen. En op zulke oogenblikken schenen de middenpartijen het strenge juk der leiding 'n oogenblik van zich af te willen werpen. Maar dit duurde niet lang. Want ik zei reeds, dat men bij „Voorwaarts" hard is gaan werken, en daaronder valt ook te rekenen de goede discipline, en het spoedig herstellen van het contact tusschen dirigent en uitvoerenden. De ouverture „Speranza" van Delchevalerie, een gaarne gehoord wedslrijdnummer, droeg ook de sporen van degelijke studie. Nu vind, ik bij al de goede dingen, die daarbij vielen op te merken, toch jammer, dat er een paar malen gezondigd werd tegen een logisch tem po. Het ritenuto, dat hier eenige malen is voor geschreven, werd ts zeer in den breede uit gemeten. Wanneer een tijdmaat wordt uitge zet tot den dubbelen lengteduur, is voor den hoorder de duidelijkheid zoek, omdat de toe laatbare grens is overschreden. Het ritenuto mist dan een elastisch tempo: het is veeleer een ander tempo geworden. Men hoort hetzelf de meermalen bij musici die overigens hun vak goed verstaan, en 't schijnt alleen voort te spruiten uit de zucht om eens te doen hoo ren. tot welke dingen men wel in staat is. Want meestal gaat zoo'n te groot ritenuto ge paard met een uitzetting van het klankvolume. Dat nu dezen avond „Voorwaarts" eens met nadruk attent maakte op dien goeden klank in het forte, is een begrijpelijke ijdelheid. Later doet men het al vanzelf niet meer, want het verveelt spoedig. We hoorden dezen avond nog met veel suc ces twee solisten. R, v. cl. Broek droeg zijn trompetsolo „l'Etoile d'or" met virtuositeit voor, begeleid door het orkest. En J. Moone verraste op zijn mooikhnkende saxcfchoon door natuurlijke muzikaliteit, en daartoe be hoort vanzelf goede smaak en een beschaafde voordracht. Mej. Groeneveld begeleiddé volg zaam aan de piano. Het stuk (van C. DoerzJ heette „Jeunesse" en droeg in zich inderdaad al de bekoorlijkheden der jeugd, al kan men zich die heel goed denken zonder een over matig gebruik van syncopen. G. J. KALT. H. O. V. Buitengewoon Concert. Het concert van Zondagavond was een bui tengewoon concert; een concert n.l„ waarvan cle opbrengst direct aan cle orkestleden der H.O.V. ten goede kwam. Want die orkestleden zijn geen amateurs, doch beroepsmusici, wier financieele existentie voor een grooter of klei ner deel van het bestaan van ons orkest af hangt. Het concert was ook in ander opzicht buitengewoon: het stond onder leiding van den dirigent van het V.A.R.A.-orkest en mocht bogen op de welwillende medewerking van twee solisten, waarvan de eene volgens de aan kondiging in 't programma „uitsluitend voor „His Master's Voice" zingt", de andere een uit muntend violist is. Dat stond niet in 't pro gramma, maar hebben we kunnen constatee- ren. En dat de gastdirigent Hugo de Groot een goed orkestleider is wisten we al door zijn op treden alhier met het V.A.R.A.-orkest, weinige jaren geleden. Dat orkest is aanmerkelijk klei ner dan dat onzer H.O.V. en wat hij met het kleine ensemble bereikte was even verrassend als bevredigend. We mochten verwachten dat zijn sobere doch pittige en doeltreffende lei ding ook bij ons geroutineerd orkest zou in slaan, en die verwachting is niet beschaamd. Behoudens een paar onjuistheden, die niet aan den leider te wijten waren-heeft het orkest als een mooi homogeen ensemble gespeeld en sloten de begeleidingen bij zangstem en solo viool volkomen, zoodat ook in deze gevallen een zeldzame homogeniteit ontstond. Zoo hebben we van het orkest een eenvou dige, heldere en frissche vertolking van de Sinfonla in Bes gr. t. van J. Chr. Bach en een kleurrijke van v. Gilse's bekende St. Nicolaas- variaties gehoord. In dit laatste werk was het solistische werk van verschillende blazers te roemen. En er zat een prachtig élan in de uit voering van Joh. Wagenaar's „Wiener Drei- vierteltakt". een werk. dat zobwel met liet .walskoor-jutt. „De-Schipbreuk"" "als met Valse" van Ravel en de walsen uit „Der Rosen- kavaüer" verwant is en dus behalve 's compo nisten eigen aard ook de verelschte aanpas sing aan de schrijfwijze van den nieuweren tijd toont. Het tempo leek me iets aan den snellen kant. Voortreffelijk gekozen daar entegen waren de tempi in het „Capriccio italien" van Tchaikowsky, waarvan Hugo de Groot een prachtige auditie, vol gloed en rhythmische kracht gaf. De zangeres Mevr. Hélène Ludolph is hier nog zeer kort geleden als soliste opgetreden. Over haar vocale eigenschappen hebben we dus niets nieuws te melden. Zij zong de beken de Aria uit Mozart's „II Re Pastore" zuiver en werd daarbij door het orkest en obligaat viool van Hans Bijvanck uitstekend gesecon deerd. Ook de aansluiting van dit nummer bij de sinfonia van Bach was zeer goed, want deze doet den stijl van Haydn en Mozart reeds bijna geheel vermoeden. Maar Mevr. Ludolph's tweede voordracht, £e twee liederen voor zang en orkest van Hendrik Andriessen vielen ge heel uit het kader van het programma. Ik schreef hierboven over een uitmuntend violist. Dat is Nap de Kleyn. De Kleyn is lid van het V.A.R.A.-orkest. en een ensemble dat solisten als De Kleyn onder zijn leden telt en Hugo de Groot als leider heeft, moet wel goed zijn. ai is het klein. De violist toonde zich een uitmuntend vir tuoos in Wieniawsky's concert, dat weliswaar de virtuoze richting huldigt, maar toch genoeg deugdelijke en interessante muzikale kwali teiten bevat om te doen betreuren dat het zoo zelden nog in 't openbaar gespeeld wordt. Het bevat modulaties, die voor Wieniawsky's tijd nieuwerwetsche waren, het is voortreffelijk georkestreerd en toont een cyclischen bouw, die tot aardige combinaties leidt en aan het geheel afronding geeft. En het klinkt heel wat beter en is heel wat violistischer dan b.v. een concert van Prokofieff. Nap de Kleyn heeft het voorgedragen met volkomen beheersching der tallooze technische moeilijkheden en den wensch doen opkomen, dat we dezen zeer be gaafden violist hier eens weer als solist zullen hooren. De geestdrift van het helaas veel te weinig talrijke auditorium steeg geleidelijk en uitte zich na het Vioolconcert en na het It. Capric cio in warme ovaties voor den solist en voor den dirigent, die het orkest er terecht in liet deelen. We hopen ook Hugo de Groot hier vaker op het dirigeergestoelte te zien. K. DE JONG. Naschrift. In mijn verslag over het concert der H.O.V. van 1.1. Vrijdag vergat ik melding le maken van „Viviane" van Chausson. dat in eerste uitvoering ging. Ik wil dat verzuim hier herstellen, maar er bijvoegen, dat het werk mij zulk een navolging van Wagner schijnt, dat "net m.i. nauwelijks op eenige oorspronkelijk heid aanspraak kan maken. „Wij slaven van Suriname", door A. de Kom. Dit is het tweede deel van de serie „Mensch en Maatschappij". A de Kom. een geboren Surinamer, vertelt hierin de geschiedenis van het Surinaamsche volk, van de eerste tochten der gelukszoekers naar het Dorado van Guyana tot op den tegenwoordigen tijd toe. Het boek verscheen bij de Uitgeversmaat schappij „Contact" te Amsterdam. Mannendansen en Contra-dansen, door Dr. Elise van der Ven Ten Bensel. Bij de N.V. de Spieghel, te Amsterdam, zijn twee boekjes uitgegeven, verzamelingen van Tien Mannen-dansen en Vijftien gemakke lijke Contra-dansen, verzameld en toegelicht door Dr. Elise van der Ven—Ten Bensel, uit Cecil J. Sharp: The Country Dance Book en The Morris en the Sword Dance Book. De schrijfster, die leidster is van het Ned. Cen traal Bureau voor Volksdansen (N. C. B. V.) te Oosterbeek, zei in de inleiding, dat de be langstelling voor de morris en zwaarddansen (de. mannendansen), die acht jaar geleden hier zijn ingevoerd, zóó sterk is toegenomen, dat velen verlangd hebben naar een uitgave van een Nederlandsch bundeltje van deze dansen. Ze zijn bijzonder geschikt voor ver- eenigingen en jeugdbonden, die in hun werk programma deze rythmische volksspelen voor hun mannelijke leden willen opnemen. Het bundeltje Contra-dansen geeft een keuze uit de vele contradansen, die in het be gin dezer eeuw in Engeland gedanst werden. „Morgenstond" van R. C. Hutchinson. Bij de Zuid-Hollandsche Uitgevers-Maat schappij te 's-Gravenhage, is verschenen een Nederlandsche bewerking door Willy Corsari van het boekwerk „Morgenstond" van R. C. Hutchinson. Ondanks het feit, dat dit boek grootendeels speelt in de jaren na den oorlog, werd deze roman tot een bittere aanklacht tegen den oorlog en zijn gevolgen. Willy Corsari noemt dit zelf „een gróót boek. een zeldzaamheid". Studie van den heiligen Qoer-An, door Maulana Moehammad All. Door het hoofdcomité Qoer-Anfonds, onder de auspiciën van de Ahmadijah-beweglng Indonesia (Centrum Lahore) is uitgegeven: „Inleiding tot de studie van den Heiligen Qoer-An. door Maulana Moehammad Ali. M A I.IB.. voorzitter van de Ahmadijja And joeman-i-isjaat-i-islam Lahore. Het werkje vormt de voorrede van de uitgegeven Neder landsche vertaling van den Heiligen Qoer-An met Tafsir (ophelderende teekeningen). De schrijver heeft zich ook uitgesproken over die algemeen verbreide voorstellingen en opvat tingen inzake den Islam, die reeds lang cor rectie behoeven. De ontmoetingen van Rieuwertje Brand, door Alie van Wijlie Smeding. De tweede druk van „De Ontmoetingen van Dieuwertje Brand", door Alie van Wijhe Smeding, is bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij N.V. te Leiden uitgekomen. „Het Lied der Korenvelden", door Ferenc Móra. Verschenen is de tweede druk vr>n „Het Lied der Korenvelden", roman door Ferenc Móra, uit het Hongaarsch vertaald door J. L. Szo- botka—Visser. Uitgeefster is de N.V. Uitgeverij v.h. C. A. Mees; te Santpoort. Mijn hond, door Jolian Pieterse. De schrijver, keurmeester van den raad van beheer op kynologisch gebied ln Nederland en schrijver over hondensport, heeft dit boek Mijn Hond, geschreven voor allen, die een hond houden, die een hond willen aanschaf fen, en vooral, die van een hond houden, als den besten kameraad vah den mensch. De heeren H. A. Meerum Terwogt en A. C. W. Veldhuizen, dierenarts, gaven een voorwoord. Hefhtiek". dat vööfZ!en is van véle fraaie fo tografieën. is uitgegeven door J. M. Meulen- 1 hoff. Rokin 44, Amsterdam „Alys van Eldjarstad". Barbara Ring's roman Alys van Eldjarstad". is in de geautoriseerde vertaling uit het Noorsch door Letta Hingst verschenen bij J Philip Kruseman te 's-Gravenhage. De heldin van dit boek. Alys. Is door haaT lichaamsgebrek wat verbitterd geworden cn stelt zich, om de nagedachtenis van haar moe der te eeren, tegenover den vader, den nog levenslustiger, dommee Kruke. De zeer uiteenloopende karakters van va der en dochter botsen herhaaldelijk- Tenslotte hoewel te laat komt de vader tot beter inzicht De negen slagen door Dorothy L. Savers. In de Zeemeeuw-serie van Van Loghum Slaterus's uitgeversmij. N.V. te Arnhem is verschenen De Negen Slagen door Dorothy L. Sayers, in de vertaling van mr. A. W. L. Bon dam. Deze roman speelt in een dorp met een kathedraal, waarvan het klokkenspel een zeer groote rol toebedeeld krijgt. Met liefde er. kennis van zaken bespreekt de schrijfster het „wisselluiden" change-ringing), het luiden der verschillende klokken op een bizonderë manier. Bij de kerk wordt het verminkte lijk van een onbekend man gevonden en liet grootste deel van het boek is gewijd aan het opsporen van den moordenaar. Het overigens niet onaaardig gegeven is wel wat lang uit gesponnen en de vertaling is bovendien niet erg gelukkig. BROEDERSCHAP FEDERATIE. De afd. Haarlem heeft voor den komenden winter drie bijeenkomsten georganiseerd op Donderdagavond 29 Nov. zal spreken over: „Broederschap" de algemeene voorzitter Dr. P. IJssel de Schepper; op Donderdag 10 Jan. '35 zal over het onderwerp „Wij en de Vogels" de heer J. P. Strijbos spreken en op Donderdag 7 Maart spreekt de heer W. L van Warmelo over een nader op te geven onderwerp. Alle drie lezingen worden gehouden Nassau- plein 8. Voorbeurs te Amsterdam. GUNSTIGE STEMMING, STILLE HANDEL. De voorgezette koersstijging in Wallstreet oefende op de ochtendbeurs te Amsterdam een gunstigen invloed uit. De handel was evenwel stil, doch de koersen stegen mee- rendeels boven die van Zaterdag. De minder gerustellende ontwikkeling van de Europeesche politieke situatie werd kalm opgenomen, daar men verwacht, dat de kwestie tusschen Hongarije en Joegoslavië en in het Saargebied zondear incidenten op gelost zal worden. Een uitzondering op de stemming vormden ook vanmorgen Kon. Olie, die niet meer dan prijshoudend waren. Philips lagen vast en stegen 2 punten, ter wijl Aku en Unilever een fractie hooger wa ren. H. V. A. waren traag, evenals Amsterdam Rubbere. die beide ongeveer 1 percent verbe terden. De Youngleening was goed prijshou dend. De wisselmarkt was stil. De belga liep verder op en steeg tot f 37.54. Het pond was gedrukt. De Fransche franc en de dollar bleven op peil FINANCIEELE BERICHTEN NATURA ARTIS MAGISTRA. Het bestuur van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap „Natura Artls Magistra" zal, zooals nader uit de circulaire aan de houders van obl. der 3% leening 1927 blijkt in d® vergadering van Maandag 10 Dec. de volgende voorstellen aan de orde stellen: le. Uitstel zoowel van de achterstallige als van verdere uitlotingen en aflossingen tot uiterlijk 1 Mei (uitlotingen resp. 1 Juli (af lossingen i 1938. 2e. Uistel, uiterlijk tot 1 Januari 193», van de betaling der achterstallige rente. Een en ander onder de voorwaarde, dat ten aanzien van de hyp leening 1895 overeenkom stig uitstel van rentebetaling en aflossing worde verleend, zullend, bij eventueele af wijking hiervan, alle achterstallige betalingen uit hoofde der leening 1927 onmiddellijk in vorderbaar zijn. De rentebetalingen der leen Ine 1927 zal op 1 Januari 1935 worden hervat. Aan de uiteenzetting ten dienste van hou ders van obl. der 3% hyp. Leening 1895, ont- leenen wij het volgende: Op de vergadering van houders van obl. der 3% hyp. leening 1895, gehouden 22 Dec. 1932, werd het voorstel van het bestuur tot het ver- leenen van een uitstel voor twee jaren van rentebetaling en aflossing, aangenomen. In verband hiermede zou het genootschap op 1 Januari 1935 het aan achterstallige rente en aflossing verschuldigde, ten bedrage van ersp. f 89.820 en f 46.000, dat is tezamen f 135.820, moeten voldoen. Het Genootschap is in staat op 1 Januari 1935 de rentebetaling te hervatten. Daaren tegen kan het Genootschap thans nog geen voorstellen doen. betreffende de wijze, waar op de achterstallige rente en aflossing inge haald zouden kunnen worden. In verband met den staat der middelen van het Genoot schap is het voorts thans nog niet mogelijk de uitlotingen en aflossingen te hervatten. Het bestuur van het Genootschap onder werpt daarom de volgende voorstellen aan de vergadering van obl. houders, die tegen 12 Dec. is bijegeroepen. 1. Uitstel van de uitlotingen en aflossin. gen die in 1935, 1936 en 1937 zouden moeten geschieden, tot uiterlijk 1 Mei, resp. 1 Juli 1938. 2. Uitstel tot 1 Januari 1936 van de beta ling der achterstallige rente, met machtiging aan den trustee dit uitstel telkens met 1 Jaar te verlengen, echter niet langer dan tot 1 Januari 1938. 3. Uitstel van de uitlotingen en aflossin gen. die in 1933 en 1934 hadden moeten ge schieden. tot uiterlijk 1 Mei, resp. 1 Juii 1938. Een en ander onder voorwaarde, dat ten aanzien van de niet-hypotheca're geldleening 1927 (oorspronkelijk groot f 100.000> overeen komstig uitstel van rentebetaling en af lossing worde verleend, zullen, bij eventueele afwijking hiervan, alle achterstallige betalin gen uit hoofde der hypothecaire geldleening 1895 onmlddelijk invorderbaar zijn. Algemeene kennisgeving Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van plotseling overlijden van onze Vrouw en Moeder Willem pje Bout v. d. Born Namens de Fam, W. BOUT Huizen (N.H.) Schipperstraat 13 Heden overleed, na lang durig lijden, zacht en kalm. onze lieve Man en Vader, de Heer Lodewijk Bekkers in den ouderdom van 49 jaar. Haarlem, 25 Nov. 1934 Teding van Berkhout straat 4 rood. Wed. M. BEKKEJRS- VAN ZURK LODEWIJK en Verloofde ALBERT BEP De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 29 November a.s., te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats. Ingang Kleverlaan. Heden overleed te Haar lemmermeer, 43 Jnar oud. na langdurig hevig lijden, onze lieve Zuster en Schoonzuster Christina Johanna Knoppers geboren Pijl. Haarlem, 24 Nov. 1984 M. BOSMAN-PIJL C. BOSMAN Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel on verwachts, onze beste Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Willem van Essen ln den ouderdom van 58 jaar. J. VAN ESSEN— BOELHOUWER Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Haarlem, 24 Nov. 1934 Lourens Costerstraat 9 Tijdelijk adres; Judith Leijsterstrnat 17 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 28 Nov. a.s. te 2 uur op do Algemeene Begraafplaats, ingang Kleverlaan. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze ge liefde Moeder Jannetje de Ruiter Weduwe van wijlen Dirk v. d. Pol—Kok in den hoogen ouderdom van 81 jaar. Haar liefhebbende kin doren, klein- en achter kleinkinderen. Spaarndam, 25 Nov. 1934 Teraardebestelling zal plaats hebben om twaalf uur te Spaarndam. PROFITEERT THANS VAN ONZE OP ALLE STOOM- EN VERFORDERS Schriftverbetering Speciaal voor volwassenen Privé- cn Clublesscn MEVR. REIBER-NAN l/Ocrnres M.O. KI. Houtweg S Leidster Radiocursussen Piano- en theorie-lenen voor vakstudeerenden cn dilettanten A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dam Tempeliersstraat 20 Telefoon 11221 Centrale Tandheelkundig Kliniek KENAUPARK 2fi A ii aarlem tel. 12044 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags- avonds 6,30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. STENO-GROOTE i i in Nederlandsch en de moderno talen. Privaatles f6,50 - Clubles f3.50 p.m Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examens. Machineschrijven volgens da nieuw6te methode op eerste klas machines. Geheele cursus, inclusief boeken, formulieren en pspier flO,— Engelsch - Duitsch Conversatie en Handelscorrespon dentie. Privaatles 17,50 Clubles f 4.— p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratie prospectus Moore's School ol Commerce FRANS HALSSTRAAT 1 ■■■I Telefoon 14624 Belasting v. d. doode hand Aangiften worden opgemaakt door Belasting Advies-Bureau J. DE VRIES Lid v.d. Bond v. Belasting consulenten Kruisweg "2 rood. Tol. 10599 BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS PRIJZEN TELEF. 16196, LORENTZKADE 58-60 B I L l IJ K E Een grote Maatschappij zoekt enige energieke, beschaafde jongelui (leeftijd minstens 25 jaar) die zich ln staat voelen om na een grondige opleiding op te treden als Uitvoerige brieven met opgave vorige werkzaamheden en ver melding of direct beschikbaar onder nr. 1375 aan het Bureau van dit Blad. Wordt GEVRAAGD, voor direct: NET JONGMENSCH voor het bezorgen van boodschappen en winkelwerkzaamheden. Leeftijd 16 jaar. Aanm. 46.30. Levensmiddelenhuls le klasse HARRY VAN BEEK. Kleverparkweg 11, Haarlem. LAGE RENTE MITS SOLIED ONDERPAND, Inlicht.; SPRUIT, Haarlem, Jansweg 2.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3