jmwrn De omzetbelastingwet. Hongarije richt zich tot den Volkenbond THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Programma MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Onmiddellijke behandeling der Joego-Slavische nota geëischt. „Hongarije aan insinuaties en laster bloot gesteld". Italië steunt het Hongaarsche standpunt. sident Gómbös en den minister van land bouw Kallay naar Weenen, wordt in politieke kringen druk besproken. De reis wordt algemeen in verband ge bracht met den wensch der regeering met ce Oostenrijksche regeering, directe besprekin gen over den toestand te voeren. Daarnaast concludeert men, volgens het D.N.B. uit de deelneming van den minister van Landbouw aan de reis, dat de groote tot dusver nog geenszins uit den weg geruimde moeilijkheden van economischen aard tus- schen Oostenrijk en Hongarije nu eindelijk eens zullen worden opgelost. Naar verluidt zou de Oostenrijksche re geering, tegen de bepalingen van het pact van Rome in, opnieuw groote hoeveelheden tarwe in Argentinië en Frankrijk hebben gekocht. Men neemt derhalve aan dat thans deze drin gende kwestie eindelijk eens tusschen de Oos tenrijksche en Hongaarsche regeering uit den weg zal worden geruimd. De gedelegeerde van Hongarije bij den Vol kenbond Tibor von Eckhardt, heeft Zaterdag avond den secretaris-generaal van den Vol kenbond een nota overhandigd, waarin de Hongaarsche regeering verlangt, dat de door Joegoslavië opgewoi'pen kwestie der politieke verantwoordelijkheid voor den aanslag te Marseille op de agenda van de eerstvolgende buitengewone Raadszitting zal worden ge plaatst. Aan den tekst is het volgende ontleend: „Een hardnekkige campagne, waaraan Hon garije sedert den dag van den aanslag te Mar seille is blootgesteld, alsmede de meest onge gronde beschuldigingen, die voortdurend tegen Hongarije worden ingebracht, hebben op cit oogenblik een politieke atmosfeer geschapen, die niet alleen vol ernstig gevaar Ls voor de normale betrekkingen tusschen bepaalde Euro- peesche staten, maar die ook den wereldvrede kan benadeelen. De reeds bestaande spanning is verscherpt geworden door de nota, die de Joegoslavische regeering met den steun der beide andere staten der Kleine Entente op 22 November aan den Volkenbondsraad heeft gericht. In deze nota veroorlooft de Joego slavische regeering zich Hongarije te beschul digen en de Hongaarsche autoriteiten aan sprakelijk te stellen voor den afschuwelijken moord van Marseille. Men overdrijft niet in dien men verklaart, dat ernstige gevolgen voor den vrede, welks handhaving de belangrijkste taak van den Volkenbond is, zouden kunnen intreden, wanneer deze toestand voortduurt en wanneer Hongarije, zoowel de regeering als de overige autoriteiten, zouden blijven bloot gesteld aan de verschillende insinuaties en lasterlijke beschuldigingen, die sedert vele weken tot hen gericht worden. Onder deze omstandigheden gelooft de Hon gaarsche regeering, dat het van de grootste beteekenis zou zijn, dat de Volkenbondsraad onmiddellijk begint met de bestudeering der aangelegenheid, waarmede hij door de Joego slavische regeering is belast." „Het is de taak der Hongaarsche regeering, de betreffende aangelegenheid zoo spoedig mogelijk op de agenda der tegenwoordige ver gadering te plaatsen en zoo op te treden tegen de ernstige gevaren, waarop de Hongaarsche regeering zich verplicht voelt te wijzen." In verantwoordelijke Italiaansche kringen volgt men met groote opmerkzaamheid de ontwikkeling, die ontstaan is door het over handigen van de Joegoslavische nota en de verklaringen der Kleine Entente, meldt V. D. uit Rome. In deze kringen erkent men ten volle het recht van Hongarije om een on middellijke behandeling van de aanklacht in den Volkenbond te verlangen, en dit Hon gaarsche standpunt zal door de Italiaansche vertegenwoordigers bij den Volkenbond dui delijk ondersteund worden. Men is van mee ning, dat een natie niet kan blijven rusten onder een zoo ernstige aanklacht als jegens Hongarije is ingediend. De Italiaansche krin gen beschouwen de ontstane situatie als netelig, maar zij gelooven met, dat zij onmid dellijk tot ernstiger verwikkelingen kan leiden. Rusland. Wantoestanden bij de justitie in Koersk. Reuter verneemt uit Moskou: De commissie van controle der Communis tische partij heeft ontdekt, dat bij de justi tie in het gebied van Koersk ergerlijke wan toestanden heerschen. Volgens een officieel bericht hebben de al daar gevestigde Sovjet-Russische politie- en justitie-autoriteiten zonder eenige reden bur gers, arbeiders en militairen in hechtenis ge nomen en pas na betaling van een som gelds weer in vrijheid gesteld. Verder zijn verschei dene moordenaars vrijgelaten, zonder dat zij voor de rechtbank zijn gedaagd. Als gevolg van deze onthullingen zijn, in clusief de procureurgeneraal, achttien justitie en politieambtenaren gearresteerd. Gcnève. Engeland, Amerikaansch-Engelsche overeenstemming over de vlootbespreking In Amerikaansche kringen wordt bevestigd, dat. tusschen Groot -Brit tannië en de Vereenig- de Staten overeenstem!mng is bereikt over de gedragslijn, welke in de naaste toekomst met betrekking tot de vlootbesprekingen moet worden gevolgd, en dat de technische aspec ten van de zaak thans meer naar voren komen dan de politieke. Het schijnt overigens, aldus meldt R®uter, dat Jamamoto 't aanvankelijk door Japan ingenomen standpunt heeft laten varen en zich bereid zal verklaren, aan een discussie deel te nemen, zonder dat de beide anderen tevoren het beginsel der pariteit hebben erkend. Frankrijk, Parijs en Moskou ontkennen het bestaan van militair verdrag. In aansluiting op den ministerraad werd het volgende communiqué gepubliceerd: „In het ministerie van buitenlandsche za ken wordt verklaard dat alle geruchten om trent het bestaan van een Fransch-Russische militaire overeenkomst eiken grondslag mis sen". In politieke kringen vestigt men er de aan dacht op dat aan de verklaringen van Ar- chimbaxid in de Kamer in het buitenland een sterk overdreven interpretatie is gegeven. De politieke toenadering, welke sedert eenige maanden tusschen Frankrijk en Sowjet-Rus- land heeft, plaats gehad, hefft als eenig doel de organisatie van den vrede en is tegen geen andere mogendheid gericht. Het Russische volkscommissariaat voor bui tenlandsche zaken heeft verklaard, dat om trent het sluiten van een militair verdrag tus- sche Frankrijk en Sowjet-Rusland niets be kend is. Oostenrijk Economische besprekingen tusschen Schuschnigg en Gömbös. Zaterdag zijn de Hongaarsche ministerspre sident Gömbös en landbouwminister Kallay te Weenen aangekomen. Zij begaven zich onmiddellijk naar de bondskanselarij waar een langdurige conferentie plaats had met bondskanselier dr. Schuschnigg en den minister van buitenlandsche zaken Von Ber gerWaldenegg. Daarna vertrokken de Hon gaarsche ministers met prins Starhemberg en den minister van handel Stockinger naar Stiermarken, naar een jachtterrein tusschen Semmering en Mariazell. Het plotselinge vertrek van minister-pre- Fransch voorstel tot inter nationale bestrijding van het terrorisme? Volgens den Geneefschen correspondent van de Temps zou de Fransche regeering van plan zijn een internationale conventie voor te stellen ter onderdrukking van het. ter rorisme. Deze zou gelijk zijn aan de conventie op verzoek van Briand opgesteld naar aan leiding van de vervalsching van Fransche bankbiljetten in Hongarije. De nieuwe con ventie zou, evenals de vorige, op zichzelf reeds •en ernstige berisping zijn. De conventie zou het internationale asyl- recht wijzigen en verplichte uitlevering van politieke misdadigers en internationale sa menwerking der politiecorpsen instellen. Japan Gedwongen landingen door den mist. Araki' s oordeel over de vlootkwestie. Vanavond zal generaal Sadao Araki, de vroegere minister van oorlog een radiorede voering uitspreken over het vlootor>wape- ningsprobieem, gezien van het standpunt van het leger. In een aan een aantal journalisten toegestaan interview verklaarde Araki zich voorstander van een afschaffing van de vloot verhoudingsgetallen en van opzeggen van het verdrag van Londen. Waarom moet een vlootminderwaardigheid Japan worden opgelegd uit vrees voor de kracht van Japan, wanneer een niet-oorlogs- pact bestaat? vroeg Araki. Bovendien is het lachwekkend, dat vlootontwapeningsbespre- kingen, die den wereldvrede ten doel hebben, zelf aanleiding geven tot oneenigheden en gepraat, over oorlog. Het is kenmerkend voor de Wes'ersche beschaving zichzelf te bevoor- deelen door anderen offers op te dringen, doch het egocentrische moet worden vervan gen door een geest van edelmoedigheid en wederzijdsche bevoordeeling. Dantzié. Twee Nederlandsche vliegtuigen genoodzaakt op Lympne te dalen. Zatrdagavond hebben zes vliegtuigen der vaste Kanaal-diensten zich gedwongen gezien als gevolg van den mist op de kust van Engel- sche Graafschap Kent te landen. Twee Neder landsche en drie Fransche vliegtuigen, aldus meldt Reuter, daalden te Lypme terwijl een Britsch vliegtuig te Littlestone daalde De pas sagiers zetten de reis naar Londen per trein voort. Duitschland toch op de Brus- selsche wereldexpositie? Hitier en Goering zouden Schacht's besluit niet goedkeuren. Zooals gemeld, zijn de werkzaamheden aan het Duitsche paviljoen op de wereldtentoon stelling te Brussel stopgezet, daar men te Ber lijn uit bezuinigingsoogpunt van deelneming aan de expositie had afgezien. Volgens de laatste berichten is het echter zeer waar schijnlijk, dat de Duitsche regeering op dit besluit zal terugkomen. Het was n.l.. zoo lezen wij in de Tel., geïnspireerd door dr. Schacht, doch Hitier en Goering zijn van meening, dat Duitschland niet van de tentoonstelling mag wegblijven. Men verwacht thans spoedig een definitief besluit in dezen en rekent er op, dat de werkzaamheden zullen worden voortgezet. Samuel Insull vrijgesproken. Ook zijn broer en de overige beklaagden. De Amerikaansche financier Samuel Insull. tegen wien .na zijn avontuurlijke omzwer vingen in Europa! sedert 4 October een proces loopt, is, naar Reuter uit Chicago meldt, vrij gesproken. Ook zijn broer Martin Insull en de 15 medebeschuldigden zijn 'vrijgesproken. Naar nader wordt medegedeeld is de vrij spraak van Samuel Insull geschied door het federale gerechtshof. De staat Illinois handhaaft echter zijn be schuldigingen tegen Insull en is van plan hem te vervolgen. Een mijn in Japan overstroomd Vermoedelijk 53 dooden. In een onderzeesche mijn te Nagasaki heeft tengevolge van een vloedgolf een over- c'rooming plaats gehad, waardoor vermoede lijk 53 mijnwerkers zijn verdronken Terstond-zijn reddingsbrigades in de mijn afgedaald, doch men heeft weinig hoop, de slachtoffers nog te kunnen redden. De president van den Senaat afgetreden. De president van den senaat van Dantzig. Rauschning is afgetreden. De Volksdag zal binnenkort éen nieuwen president kiezen en in politieke kringen ver wacht men dat de tegenwoordige vice-presi dent van den senaat Greiser tót opvolger van Rauschning zal worden gekozen. Men neemt aan, dat Rauschning's aftreden ver band houdt met de slechte verstandhouding tusschen hem en den leider der Nationaal- socialisten te Dantzig, Forster FINANCIEELE BERICHTEN DE DISCRIMINATIE VAN AMERIKAAN SCHE HOUDERS VAN DUITSCHE PAPIEREN. De regeering der Ver. Staten heeft Zaterda: formeel een beroep op Duitschland gedaan, een einde te maken aan zijn „onaanvaard bare en gevaarlijke" politiek van discrimina tie van Amerikaansche houders van Duitsche effecten en in de toekenning van interst- be talingen. De Amerikaansche ambassadeur William Dodd heeft bij het Duitsche departement van buitenlandsche zaken een scherpe nota inge diend op telegrafische instructies van staats secretaris Hull. Dit is het vi-*.rde protest se dert Juni j.l. toen de politiek van het betalen van slechts een gedeelte der vallende renten Ingezet werd. Huil heeft toen het voorstel van de Duitsche regeering betref fende betaling van een gedeelte in contan ten en een gedeelte in scrips afgewezen even als het voorstel tot het brengen van den D u i ls ch-Amerikaanse hen handel op ruil- 'basis Brandstichtersbende aan het werk? Zes kasteelbranden in drie weken tijds. De Parijsche ..Ami du Peuple" vestigt de aandacht der autoriteiten op de talrijke bran den, die den laatsten tijd in historische kas- teelen zijn uitgebroken. Volgens het blad lijdt het geen twijfel, d£t deze branden het werk zijn van een georgani seerde bende, daar gedurende de afgeloopen drie weken niet minder dan zes kasteelen door het vuur verwoest of zwaar beschadigd zijn. De politie heeft Zaterdag te Parijs een groote razia gehouden in de straten en nachtlokalen, waarbij niet minder dan 100 personen naar het politiebureau werden gebracht. Negen en twintig personen wier papieren niet in orde waren of die geen middel van be staan hadden, werden opgesloten. Enkele hun ner waren in het ongeoorloofd bezit van wa pens. Twintig buitenlanders, wier papieren niet in orde waren, werden ter beschikking van de vreemdelingenpolitie gesteld. Met ingang van 1 November j.l. is met be trekking tot de toepassing van artikel 4 der Omzetbelastingwet een belangrijke wijziging ingetreden. Dit artikel maakt het mogelijk, het bedrijs te splitsen in een fabrieks- en een handelsafdeeling, indien de daartoe benoodig- de vergunning wordt afgegeven. In die geval len wordt de verschuldigde omzetbelasting geheven in den vorm van een aanslag bij over dracht der vervaardigde goederen van de fa brieks- naar de handelsafdeeling. Laatstge noemde afdeeling wordt daardoor de van de bron koopende schakel. Wanneer nu die handelsafdeeling verder verkoopt aan winke liers of anderen is zij niet verplicht de omzet belasting in rekening te brengen door middel der bekende zegels of door aanteekening op de factuur. Dat beteekent dus, dat deze han- dels-afdeeling dank zij de vergunning van artikel 4 der Omzetbelastingwet aan haar afnemers inclusief omzetbelasting calculeert. De Minister van Financiën heeft aan de inspecteurs der invoerrechten en accijnzen opgedragen om vanaf i November de toepas sing van artikel 4 der Omzetbelastingwet te beperken. Die beperking zou dan daarin be staan, dat geen vergunningen meer verstrekt zullen worden voor die gevallen, waarin de wet daarop feitelijk geen recht geeft. Feitelijk zullen alleen die fabrikanten van dit artikel 4 profiteeren, die door een bijzondere ver koopsorganisatie rechtstreeks aan verbruikers leveren. De fabrikanten met eigen winkels en het groot-filiaalbedrijf. Maar die fabrikan ten, die alleen aan grossiers en winkeliers le veren, zullen verstoken blijven van de be wuste vergunningen. De outillage van het be staande verkoopapparaat is dus voor deze fabrikanten het criterium voor het al of niet krijgen van een vergunning. In de bekende „Leidraad voor de toepassing van eenige artikelen van de Omzetbelasting wet 1933'' werden dan ook een aantal gevallen opgenomen, waarvoor in beginsel aanleiding bestond tot toepassing van artikel 4. Deze waren de volgende: a. Een handelaar in verpakte geneesmidde len vervaardigt een gedeelte van de door nem in den handel gebracht wordende arti kelen zelf. b. Een handelaar in meubelen vervaardigt een gedeelte van de doqr hem ten verkoop aangeboden meubelen in eigen bedrijf. c. Een levensmiddelenbedrijf koopt een deel van de in zijn winkels verkocht wordende goederen van fabrikanten en handelaren, doch een deel van de verkocht wordende artikelen wordt in eigen fabriek vervaardigd. d. Een winkelier in confectiegoederen koopt een deel van zijn artikelen van fabrikanten cf handelaren, doch maakt sommige artikelen in eigen bedrijf. Door de intrekking van de vergunningen zullen dp desbetreffende fabrikanten zich hebben te houden aan de administratieve verplichtingen, die in artikel 23 der Omzet belastingwet zijn opgenomen. Dat beteekent dus: de verplichting van het inschrijven der copie-facturen in de daarvoor bestemde re gisters, resp.: daarvan op zoodanige wijze aanteekening te houden in zijn boekhouding, dat deze de gegevens bevat, welke anders in de voorgeschreven registers moeten worden opgenomen. Wat voor de fabrikanten geldt, geldt ook voor de middenstanders. Op een desbetreffende vraag van het ex-Kamerlid v. Hellenberg Hubar deelde de Minister des tijds mede dat het niet in de bedoeling lag den eisch van een dergelijke splitsing te stellen, maar dat een administratief criterium zou worden aangelegd. Het intrekken van de vergunningen betee kent dus het betalen van meer belasting en het vermeerderen van administratieve be slommeringen. Daarbij zijn de kosten ge maakt voor het doen aanpassen der admi nistraties voor nietsgemaakt. Het zal dan ook niemand verbazen, dat bezwaren zijn ge maakt tegen deze wijziging. De fabrikanten van merkartikelen, de Vereeniging van Ne derlandsche Koffiebranders en Theepakkers en de Nederlandsche Middenstandsbond met tal van anderen hebben zich tot den Minister gewend. Een delegatie uit den Nijverheids- raad heeft een onderhoud met den Minister In 't bijzonder artikel 4. van Financiën gahad. Daar bij is gebleken, dat de verstrekte opdracht alleen de bedoeling heeft om aan een te ruime toepassing van artikel 4 een einde te maken, waarbij den in specteurs nader machtiging is verleend om dengenen, die bezwaar tegen de intrekking indienen, voorloopig alsnog tot 1 Januari 1935 in het genot van de vergunning te laten. Hoewel daarover geen mededeelingen gepu bliceerd zijn, is wel als zeker aan te nemen, dat de teleurstellende opbrengst der Omzet belasting in dit verband een rol van beteeke nis speelt. Voor de betrokken bedrijven is het evenwel een groote teleurstelling. MOLLERUS Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Falsius leest Hik nu voor hoe de aarde zooveel schoons aan diamant kwijt raakte en hoe Krak daar op de maan kisten vol met edelsteen heeft. „Nou," besluit hij eindelijk, „daar wil ik wel naar toe." „Juist," zegt Hik, „U heeft gelijk, maar zeg mij dan eens hoe dat gaat." „Oho," roept Falsius, „ik ben voor niets geen toovenaar; dat zaakje komt wel in orde. Alleen ik zag daar buiten nog je vriend doch wij gaan met zijn tweeën, en, hoe vervelend hij het ook vindt, die knaap kan toch niet mee. Het doet mijzelf ook wel verdriet maar zóó veel tooveren kan ik onmogelijk." En nu moet jullie op Hik en Falsius een poosje wachten. Ik vertel je eerst hoe Glimmer, Thijs en Sim het op dien langen tocht verging. DINSDAG 27 NOVEMBER. HILVERSUM 301.5 M. 8.Avro. Tijdsein Avro-klok. 8.01 Gramo- foonmuziek. 10.Tijdsein Avro-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kook- en bakpraatje doormevr. R. Lotgering- Hillebrand. 11.Orgelconcert door Frans Hasselaar. 12.01 Lunchconcert door het Om roeporkest onder leidinv van Nico Treep, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 2.So- listenconcert. Egbert Veen, piano. Boris Lensky, viool. 3.— Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw Van Rees. 4.— Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.15 Gramo foonmuziek. 4.30 Radio-Kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.Verhalen voor kleine kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 VPRO. Bijbelvertellingen van Ds. B. J. Aris. 6.Avro. Gramofoonmuziek. 6.30 RVU. Cursus „Amerika". Lezing door dr. A. N. J. den Hollander. „Het Amerika, dat de toerist niet kent" I. 7.— Avro. Piano-recital door Jaap Callenbach. 7.30 Engelsche les voor be ginners door Fred. Fry. 8 Tijdsein Avro- klok. 8.01 Nieuwsberichten Persbureau Vaz Diaz. 8.05 Kerstfeestpraatje door Brigadier F. J. Bülterman, devisieijofficier van het Leger des Heils. 8.15 Het Omroep.orkest o.l.v. Nico Treep. 9.10 Optreden van Luciano, mond- har monika-virtuoos. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Studio-opvoering. Ann en Harold (vervolg hoorspel in 2 bedrijven door Louis Goodrich. Vertaling Pine Beider. Spelleiding Kommer Kleijn, 10.45 Dansmuziek dor „The Ramblers" onder leiding van Theo Uden Masman. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.— Persberichten Vaz Dias. 11.10 Wij snuffelen in oude platenkasten en vonden12.— Tijdsein Avro-klok en Sluiting. HUIZEN 1875 M. KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten. 2.Vrouwenuurtje door mevr. J van der SchoolMulder. 3.Mode- cursus door mevr. H. CuppensGeurs. 4.— Verzorging zender. 4.15 Het KRO-orkest onder leiding van Johan Gerritsen. 5.„Tourisme m Zwitserland". 5.20 De KRO-Boys onder o.l.v Piet Lustenhouwer. 6.40 Cursus Esperanto door P. Heilker. 7.Politieberichten. 7.15 Vra gen van heden en toekomst. Aller aandacht waard. Sociale organisaties doen niet aan poli tiek, door Alb. van der Meys. 7.35 Gramofoon muziek. 8.Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Dajos Bela en zijn orkest. In Heek Am sterdam. 8.45 „Uit de wereld van de film", door A. van Domburg. 9.— Dajos Bela en zijn Orkest. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.50 Het KRO- Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Het KRO-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 11.30 Gramofoonmuziek 12.— Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Belgische avond. Accordeonspel door Réné Schmidt. 8.20 Pianorecital door Alexan der Zakin. 8.40 Zangrecital door Victor Jaans. 9.— Klassiek concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.40 Gevarieerd Belgisch conceri door het omroeporkest o. 1. v, Henri Pensi^ 10.20 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason 5.20 Orkestconcert o.l.v. Paul Douliez. 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.Kamermuziek. 8.20 Sym- pbonie-orkest. 9.35 Symphouie-orkest 10.30 Ge vraagde gramofonoplaten. BRUSSEL. 322 M. I.30 Orkestconcert o.l.v. Paul Douliez. 5.20 Het symphonieorkest. 8.50 Orkestconcert o.l.v. Paul Douliez. 9.20 Voortzetting concert. 10.30 Gevraagde gramofoonplaten. KALUNDBURG 1261 M. II.20 Arnold Nielsen's ensemble. 2.20 Het omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl. 10.20 Teddy Petersen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Het kleine omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Om roeporkest o.l.v. Heinrich Steiner. 8.50 Solis tenconcert. 9.40 Het omroeporkest o.l.v. Frick- hoeffer. 10.20 Dansmuziek. HAMBURG 332 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Beethovencon- cert. 8.50 Koorzang. 9.40 Muzikaal tusschen spel. 10,20 Orkestconcert o.l.v. Hans Döringv KEULEN 456 M. 12.20 Balletmuziek uit opera's (gr.pl.) 3.20 Ein namittag bei Johann Strauss. Het groote omroeporkest o.l.v. Otto Julius Kühn. 6.20 Vroolijk programma. DROITWICH 1500 M. 12.10 Het Leon Wayne Sextet. 4.20 Gramo foonmuziek. 5.35 Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 10.40 Het Gershon Parkington- kwintet. 11.35 Lew Stone en zijn orkest. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.48 Hoorspel en chansons. 8.35 Gabrielle Gils zingt. 9.20 Gustave Char pen tier-concert. 10.50 Gramofoonmuziek. ROME 421 M. 4.30 Populair concert 5.15 Gramofoonmuziek 8.05 Concert, 9.35 Populaire en Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6