KEELPIJN VICKS DINSDAG 27 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Tweede windhoos boven Soerabaja. Schade bij de Droogdok Mij. SOERABAJA, 27 November. (Aneta) Gis teren om vier in den middag werd het haven haventerrein van Soerabaja opnieuw door een windhoos getroffen. Ditmaal moesten twee hellingen van de Droogdok Mij. het ont gelden, alle zinken platen werden van het dak afgerukt en door den wind over het kan toor heen op den Tandjong-Perak-weg ge slingerd. Ongelukken kwamen niet voor. Takahasji Japansch minister van financiën. Benoeming van den 80-jarige met instemming ontvangen. TOKIO, 27 November (V. D.) In tegenwoor digheid van minister-president Okada heeft de Keizer ten paleize den bijna 80-jarigen staatsman Korekiyo Takahashi, een der oud ste leden van de Seiyoekai-partij, geïnstal leerd als minister van financiën als hoedanig Takahshi den om gezondsheidsredenen afge treden minister Ft^eji opvolgt. Dit is de zesde maal dat Takahashi zich met de leiding van het ministerie van finan ciën belast. Zijn benoeming is in politieke kringen zeer gunstig ontvangen en ook in financieele kringen, speciaal in de bankiers- en makelaarswereld heeft men een volledig vertrouwen in zijn gezonde inflatiepolitiek. Mysterieuze dood van Joego- Slavisch journalist. Achtervolgd door geheim genootschap? LONDEN, 27 Nov. (V.D.) Volgens de be richten in de dagbladen schijnt het onderzoek naar den dood van den Joegoslavischen jour nalist Petrowitch, die in een hotelkamer ten gevolge van gasvergiftiging is overleden, sen- sationeele resultaten te hebben opgeleverd. Volgens de Daily Express zou Petrowitch zich voortdurend bedreigd hebben gevoeld door agenten van een geheim Balkangenootschap en zou hij in een onderhoud met een vriend den dood van koning Alexander hebben voor speld. Rubberrestrictieverplichtingen worden nagekomen. In verband met de mededeeiing welke in de Britsche pers circuleerde, als zou Ned.-Indië niet in staat zijn de productie van bevoikings- rubber te controleeren, waardoor de rubber- restrictie in gevaar zou worden gebracht, wordt van bevoegde zijde vernomen, dat de aanvan kelijk vrij hooge overschrijding van den uit voer van de bevolkingsrubber boven het toe gewezen quotum, door den lagen uitvoer in de maand October is teruggebracht tot ongeveer 9000 ton. In de eerste helft van November is slechts tot een hoeveelheid van ruim 2000 ton uitgevoerd, terwijl door de dalende markt in de tweede helft van November de totale uit voer in die maand laag kan worden geraamd. In verband hiermede kan worden gezegd, dat overschrijding van het aan de bevolkings- rubber toegestane quotum tot geringe afme tingen is teruggebracht. Het systeem van de heffing van uitvoer recht op bevolkingsrubber is wel is waar moeilijk te hanteer en, maar het beantwoordt in voldoende mate aan het gestelde doël. De vrees dat Ned.-Indië de internationale verplichting, welke zij op zich heeft genomen, niet kan nakomen, behoeft niet te bestaan. Jonge Oud-Katholieken vergaderen. Te Egmond. Te Egmond is de 22ste jaarvergadering ge houden van den Bond van Vereenigingen van Jonge Oud-Katholieken in Nederland. 's Och tends werd het Heilig Misoffer opgedragen door den pastoor der gemeente', den zeereerw. heer B. A. van Kleef. 's Middags te half twee had de eigenlijke vergadering plaats. Pastoor van Kleef, eere lid van den Bond, sprak een welkomstwoord daarna opende de voorzitter, pastoor M. A. Zwart, de vergadering. Hij begroette de afge vaardigden van den Vrouwenbond en van het O.K. Ondersteuningsfonds, en sprak vervol gens een opwekkend woord, waarin hij be- teekenis, doel en streven van den Bond in het licht der huidige tijdsomstandigheden bezag. Hij legde er vooral den nadruk op, dat de leden zich als leden" moeten voelen, leden van één lichaam en van één geest vervuld. Vervolgens kwam het voorstel van het bondsbestuur aan de orde, toe te treden tot het „Oecumenisch Jeugdcomité", hetgeen met algemeene stemmen aangenomen werd. Ver volgens werd een nadere regeling getroffen ten aanzien van de viering van het 25-jarig jubileum. Een voorstel tot vorming van een centrale voor tooneelspelen en tooneelkleeding en het benoemen van epn speladviseur werd aangenomen. Een voorstel van IJmuiden, betreffende het vragen van een politieke leiddraad aan het episcopaat werd na eenige discussie aange nomen. Pastoor van Kleef gaf een indruk van de politieke moeilijkheden, waarin de jeugd in deze tijden verkeert. De begrooting wordt on gewijzigd goedgekeurd. Na de rondvraag sloot de bondsvoorzitter deze vergadering, die door plus minus 200 personen bezocht werd. Onze handel met Frankrijk en België. Het Nederl. Haagsch Corr. Bur. bericht ons: Naar wij vernemen zullen spoedig onder handelingen aanvangen inzake het handels verkeer tusschen Frankrijk, België en ons land. Naar men weet loopen de verdragen bin nenkort af en de komende besprekingen heb ben tot doel tot overeenstemming te komen over verlenging dezer verdragen. Inbraak in garage aan Mr. Cornelisstraat. Buit van f 1700. De garagehouder uit de Mr. Cornelisstraat. de heer Hoogeveen, heeft bij de politie aangif te gedaan, dat er bij hem is ingebroken, waar bij een bedrag aan geld van f 1700 ontvreemd is. Dit geld was ten deele opgeborgen in twee geldkistjes, die in een brandkast stonden, ten deele in een la van een schrijfbureau. De inbraak moet hebben plaats tusschen 2 en 6 uur in den nacht van Zondag op Maan dag. Met een passende sleutel. Hierin lagen de geldkistjes, die gemakkelijk geopend konden worden omdat de sleuteltjes in de sloten staken. Deze ruimte is eveneens met een pas senden steutel geopend en weer gesloten ook. De deur van de brandkast was na de daad ge woon dichtgeduwd. Het schrijfbureau, dat evenals de brand- in het kantoor in de garage stond, was open doch de la, waarin het geld lag, was gesloten, De sleutel voor die la was geborgen in een apart laadje, dat zelf weer ongesloten was. Niets is verder overhoop gehaald of door zocht. Sporen van braak zijn niet gevonden. EN ZOOIETS RIJDT. Op de Amsterdamsche Vaart reed een per sonenauto, waarvan de handrem, bij een snel heid van 30 K.M. den wagen deed stoppen na 20 20 M., en de voetrem bij dezelfde snelheid, de auto liet stilstaan na 25 M. De stuurinrich ting vertoonde een speling van 134 graden. De auto is voor herstel naar een garage gebracht. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den be stuurder. DOE EEN SLOT IP UW FIETS! Maandagavond zijn elf personen bekeurd, omdat zij hun rijwiel onbeheerd en zonder ge sloten slot aan de Kamperloon bij de Maria- stichting hadden laten staan, wat volgens art. 114 Algem. Politieverordening verboden is. MOLLENVELLEN IN BESLAG GENOMEN Tegen een dpkooper alhier is proces-ver baal opgemaakt, omdat hij 85 mollenvellen ten verkoop voorhanden had zonder de ver- eischte machtiging daarvoor te bezitten. De huidjes zijn in beslag genomen. PROVINCIALE STATEN (Vervolg van pag. 2), De heer Polak (S.D.A.P.) zegt dat zijn partij grootere maatregelen eischt tegen de kwalen van dezen tijd, in het bijzonder wat betreft de schrikbarende werkloosheid. In ons land zijn meer dan 400.000 werkloozen. Er moet meer aandacht aan werkverschaffing en werkverruiming besteed worden. Men moet groote openbare werken doen uitvoeren on der arbeidsvoorwaarden, vast te stellen in overlegd met de hoofdbestuurders van de vakbonden. Daar wordt volgens spreker in ons land tot nog toe te weinig aan gedaan. Tot zijn genoegen heeft spreker geconstateerd, dat ditmaal de fractie van den Vrijheidsbond niet. zooals zij tot dusver steeds bij het be handelen van de begrootmg gedaan heeft, een voorstel tot verandering van een of ande ren post heeft ingediend. Hieruit concludeert spreker, dat nu zelfs de Vrijheidsbond, na ja renlang tegengesparteld te hebben, zich bij het financieel beleid van Ged. Staten heeft neergelegd. Spreker acht de tarieven van den electrischen stroom in de provincie te hoog. Velen kunnen niet dertig cent per K.W.U. be talen. Wanneer de verkiezing van Ged. Sta ten weer plaats moet hebben, zal de fractie der S. D. A. P. er toe meewerken, dat in deze zaal een democratische fractie zal worden gevoerd. Spreker heeft veel waardeering voor de sa menwerking in dit college. Toch meent hij aaneliding te hebben gevonden, zijn ontevre denheid te moeten betuigen jegens het col lege door de houding, die het tegenover som mige gemeentebesturen heeft aangenomen. Verschillende nuttige raadsbesluiten, o.a. be treffende woningbouw, werden niet goedge keurd. Met het hanteeren van de groote macht, door de wet aan Ged. Staten gege ven (er bestaat geen controle en tot verant woording kunnen ze niet worden geroepen», moeten zij toch uiterst voorzichtig zijn. Zij moeten vooral voorkomen, dat naar buiten een indruk van machtsmisbruik en partijdig heid zou gewekt kunnen worden. Ten aanzien van het opheffen van 41 scholen te Amster- da mkan spreker zich niet onttrekken aan den indruk, dat het college partijdig is ge weest. De heer A s s c h e r (V.B.1 brengt een woord van lof aan Ged. Staten voor hun beleid in het afgeloopen jaar. Wel keurde hij het af, dat sommige leden van Ged. Staten soms te gen eigen overtuiging in gestemd hebben. Van den heer Polak vindt spreker het niet verstan dig. de fractie van den Vrijheidsbond te be schuldigen van het voeren van onvruchtbare critiea. Hij meent dat de heer Polak hierover beter had kunnen zwijgen, want spreker her innert er aan, dat adviezen, die vroeger door hem namens zijn fractie werden gedaan, door Ged. Staten het volgend jaar werden opge volgd. Lettende op den grooten omvang van de provinciale bedrijven en ziekenhuizen, meent hij nog altijd, dat het aanstellen van een bezuinigingsinspecteur gewenscht is. Werkverruiming door de provincie mag vol gens spreker niet anderse dan aanvullend zijn. De groote stoot daartoe moet van Den Haag uitgaan. Hij geeft Ged. Staten in over weging te bevorderen het doortrekken van den weg van Zandvoort naar IJmuiden. Dit noemt hij een gunstig object voor werkver schaffing. De komende jaren zullen voor de provincie heel moeilijk zijn. Hij acht het dus r.oodig er voor te zorgen, dat bij de eerstvol gende verkiezingen voor de Prov. Staten al leen die beproefde krachten gekozen zullen worden, die bereid zijn samen te werken met alle partijen, hoe moeilijk dit ook vaak mag zijn, uitsluitend en alleen in het belang van het gewest en al zijn inwoners. Als spreker e nzijn vrienden herkozen mochten worden zullen zij daartoe stellig meewerken. De heer De Jong Schouwenburg (Chr. Hist.) wijst op de productieve doelein den, die hier bevorderd zijn door het aan leggen van kanalen en wegen. Instede van critiek meent spreker, dat aan het college juist woorden van lof toekomen voor zijn ge voerd beleid, vooral ook op financieel gebied. Speciaal bij de conversies van geldleeningen is gebleken, dat in deze provincie een voor zichtig financieel beleid is gevoerd. Spreker houdt uitvoerige financieele beschouwingen en merkt op dat in December van het loo- pende jaar de schuld der provincie zal bedra gen 95.193.O00; dat is in drie jaren een toe neming van 20 pCt. Hij hoopt, dat het college krachtie zal willen meewerken tot opheffing van de moeilijkheden, die aan den export in den weg worden gelegd. Spreker vraagt of de bezuinigingscommissie nog bestaat. Hierover heeft hij in deze begrooting niets gehoord. Te één uur wordt de zitting geschorst tot 's middags. DAGEUJKSCH WEERBERICHT (Adv. Ingez. Med.) De Bond van Barmhartigheid. Heeft het werk begonnen. Dinsdagmorgen is de Bond van Barmhar tigheid alhier met zijn arbeid begonnen. In tegenwoordigheid van eenige autoriteiten en vertegenwoordigers van weldadigheidsinstel lingen heeft in de vooi-malige Janskerk de openingsplechtigheid plaats gehad. O.a. was wethouder W. J. B. van Liemt aanwezig. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk sprak de openingsrede uit. waarin hij officieel namens het gemeentebestuur de voormalige Janskerk overdroeg aan den Bond als uitdeelingsplaats van de ingezamel de kleedingstukken. De Bond van Barm hartigheid heeft verschillende instellingen van alle richtingen bijeengebracht voor het ééne doel: het lenigen van den grooten nood, die thans heerscht. Een beroep is gedaan op de ingezetenen, en duizenden kleedingstuk ken. meubels, schoenen enz. zijn bijeenge bracht. Maar er is groote nood en het zou spr. niet verwonderen, als de groote en goed gevulde zaal spoedig leeg was. Daarom deed hij een beroep op het publiek om te zor gen voor aanvulling der voorraden. Denkt niet. aldus de burgemeester, dat het weinige dat gij missen kunt van geen belang :s voor den Bond. Maar geeft als er weer een beroep op u gedaan wordt." Mr. dr. W. P. Vis, voorzitter van den Ar menraad. zei dat het bestuur van dien Raad begrepen had, dat het op zijn weg lag het initiatief te nemen tot de oprichting van den Bond van Barmhartigheid. Noodig is een Centraal orgaan om de goederen, die parti culieren bijeen brengen rond te deelen. En een comité is gevormd om in Haarlem kleeren in te zamelen en los van elk geloof en rich ting die goederen uit te deelen. In een zeer korte spanne tijds is bijeengebracht wat in de zaal aanwezig was, en als men die hoeveelheid ziet, zei dr. Vis dan merkt men. dat er in Haarlem op dat gebied groote mogelijkheden bestaan. Maar iedereen moet steunen. Commandant Bouwe Vlas, leider van het Leger des Heils in Nederland dankte voor de belangstelling en prees de collectieve poging voor samenwerking om den nood te lenigen. Hij gaf een uiteenzetting van het werk van den Bond. die in 40 plaatsen in Nederland reeds werkt. Jhr. dr. J. C. Mollerus dankte namens den Bond van Barmhartigheid, en richtte zich tot het gemeentebestuur en den wethouder van sociale zaken den heer Van Liemt voor de sympathie, die zij betoond hebben voor het werk. Dank bracht hij aan den Armenraad, die het initiatief genomen heeft. Spr. heeft in de rede van den burgemees ter het idee meenen op te merken, dat net comité permanent zou zijn. In de vergaderin gen is deze meening nooit naar voren geko men Wanneer de voorraad verdeeld is zal r en moeten beraadslagen wat verder gedaan moet worden. Hierna werd het eerste stuk uitgedeeld, nl. een wieg. Het werk van den Bond was daar mee begonnen. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID, TE WATER GERAAKT. De 18-jarige dochter van den heer A. Luinge wonende in de Blauwe Molen te O ver schild (gemeente Slochteren» is doro de duisternis misleid en in het water De Molenwijk ge raakt. Het meisje is verdronken. Het lijk is later opgehaald. pet. en voor den secretaris 7.82 pet. Het komt B. en W. voor. dat er geen termen aanwezig zijn de korting van laatstgenoemde hooger te doen zijn dan voor den burgemeester. B. en W. vestigen er de aandacht van den Raad op, da* de Miinster van Binnenlandsche Zaken aan Ged. Staten den wensch te kennen heeft gegeven dat de nieuwe regeling van 1 October 1934 af zal gelden. Indien dit inder daad zou geschieden, zou de nieuwe regeling dus met terugwerkende kracht moeten wor den ingevoerd, hetgeen B. en W. in het alge meen onjuist achten. De inwerkingtreding zal daarom naar hun meening op een lateren da tum behooren te worden gesteld. B. en W. stellen dus voor, aan Ged. Staten te berichten: a. dat er op de aangevoerde gronden termen aanwezig zijn, voor Heemstede een afzonder lijke salarisschaal vast te stellen; b. dat het niet billijk wordt geacht, dat de bestaande salarisverhoudnig tusschen B. en S. wordt gewijzigd door het voorstel tot toe passing van eene hoogere korting voor den secretaris dan voor den burgemeester. c. dat er bezwaren tegen bestaan om de nieuwe regeling met terugwerkende kracht in te voeren. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Utrecht IJM. 73 200 manden schelvisch: 250 manden gestripte pieters, 80 manden dichte pieters, 75 manden makreel, 75 manden gullen, 90 manden wijting, 80 manden kool- visch, 355 manden varia. 885 manden totaal plus 115 manden stijve kabeljauw. Gloria IJM. 37, 175 manden schelvisch; 350 manden pieters, 100 manden makreel. 135 manden koolvisch, 60 manden gullen, 40 manden varia, 100 manden wijting, 25 man den hake. 985 manden totaal, plus 90 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN. Dinsdag 27 November. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.55 Griet per 50 K.G. f 24—f 13 Tongen per K.G, f 090f 0.40 Groote schol per 50 K.G. f 19 Middelschol per 50 KG. f 17f 16 Zetschol per 50 K.G. f 14—f 12 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 6 Schar per 50 K.G. f 10—f 6 Rog per 20 stuks f 9f 6.50 Kleine poon per 50 K.G. f 8f 3.90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21.50f 12 Middeischelvisch per 50 K.G. f 19f 12.50 Kleine middeischelvisch per 50 K,G. f 16.50 f 6.70 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 2.70 Kabeljauw per 125 K.G. f 35f 24 Groote gullen per 50 K.G. f 11f 6.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 7—f 1.20 Wijting per 50 K.G. f 3.50f 2.30 Makreel per 50 KG f 7—f 4.50 Heilbot per K.G. f 0.80—f 0.65 Leng per stuk f 0.75f 0.24 Koolvisch per stuk f 035f 0.06 Versche haring per kist f 3.50f 1.70 BESOMMINGEN Trawlers: manden Alkmaar IJM 31 730 f 3610 De Hoop IJM 46 370 f 1700 Liesbeth Betty IJM 183 400 f 2340 Reiger IJM 106 75 f 1020 Henriette Jacoba IJM 190 555 f 2110 Kotter: E 329 f1420. MAN VERDRONKEN. In ons blad van gisteren hebben wij ge meld, dat Zaterdagmiddag twee personen, die op den Zuiderpier aan het visschen waren, op 30 a 40 meter afstand een man met hoofd en armen boven water uit zagen steken. De vis- schers konden een duidelijk signalement op geven. Het blijktons, dat dit bericht het ver moeden heeft doen rijzen als zou deze man daar ter plaatse verdronken zijn. Wij verne men echter nader, dat het hier gold het lijk van iemand, die vermoedelijk eenigen tijd ge leden reeds vei-dronken en door den stroom langs de pier werd gedreven. DE VERSCHE HARINGVISSCHERIJ. Naar we vernemen hebben de haringree- ders, te Katwijk, Schevenigen en Vlaardingen besloten om van de schepen, die de visscherij op versche haring uitoefenen de helft binnen te houden. Dit beteekent, dat ruim 50 schepen voor deze visscherij uit de vaart zijn genomen. Tengevolge van dit besluit is te verwachten, dat de aanvoer van haring belangrijk zal ver minderen. De groote zaal ziet er gezellig uit met de vele mooie stands. Sinds Zaterdag is hier wel hard gewerkt. Fruit, comestibles, rookartikelen handwer ken, Kerstartikelen, bloemen, kunstvoorwer pen zijn in grooten voorraad aanwezig. Buitengewoon aardig is de Spaansche tuin, waar een schat is begraven: goud. En er ook ligt. Men kan loten koopen, om fraaie prijzen, of bij de Friesche boerinnen mooi aardewerk en Groninger koek. Wie moe is vindt een rustig zietje op het podium, waar men thee en koek kan gebrui ken. Voor de jeugd vindt men spelen in een der bijzalen, sjoelbakken, rutchbaan. pingshot. Twee kamers nemen de Padvinders in beslag. Hier brandt het kampvuur in het bosch en de waterketel dampt. Een mostapijt met doode bladeren, een tent, een gong, een houtblok met bijl. een totum, het is alles echt! Verder een Melbournerace en een stand van het Nationaal Hoofdkwartier met lectuur. 's Avonds is er een vroolijke band: de H.J.V. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. C. van Oldenborgh—van der Sande z. Ondertrouwd: S. J. Kooiman en C. Haze- voet. Getrouwd: D. A. W. de Kamper en C. M. Philippus. Overleden: M. Voorting, 72 j., wed. A. Bul- ters. HEEMSTEDE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Op 1 Jan. 1935 moet de heer J. P. A. Wieg man reglementair aftreden als lid van de com missie van toezicht op het Lager Onderwijs in Heemstede. B. en W. bevelen ter vervulling van deze vacature aan 1. J. P. A. Wiegman; 2. C. Wierda. OVERDRACHT GROND. B. en W. van Heemstede stellen den raad voor aan te koopen van den heer A. Konst voor verbetering van het voetpad langs de Oostzijde van het Raadhuis en voor behoor lijke bebouwing aan dit zijde van het plein, perceal Raadhuisplein 24 voor f 10.000 en voor een perceel bouwterrein aan de Oostzijde van de Zomerlaan groot 325 M2. JAARWEDDEREGELING BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. Ged. Staten dezer Provincie hebben aan B. en W. toegezonden het ontwerp van een nieu we regeling der jaarwedden van burgemeesters secretarissen en ontvangers der gemeenten in deze Provincie, met uitzondering van Haar lem en Amsterdam. Heemstede is naar het bevolkingscijfer bij de ontwerp-regeling geplaatst in de 9e klasse, (1500020000 inwoners), voor welke klasse gelden de volgende salarisgrenzen: burge meester f5050f6150: secretaris f4250 f 5350 en ontvanger f 2875f 3875. De bestaan de salarisgrenzen zijn respectievelijk f 5500 f 6600; f4700—f 5800 en f 3200—f4200. Van de door Ged. Staten aangehaalde be palingen is voor Heemstede van bijzonder be lang artikel 3. Daarin toch is de bevoegdheid van de College opgenomen, om op grond van bepaalde redenen een gemeente in eene hoo gere klasse te plaatsen dan waarin zij naar haar bevolkingscijfer voorkomt, of om de wed den bij afzonderlijk besluit te regelen wan neer degemeente tot de 9e klasse behoort. Een soortgelijke bepaling werd ook in vroegere re gelingen aangetroffen. Gedurende een reeks van jaren is de gemeente dan ook ingedeeld geweest in een hoogere klasse. De voorgestelde verlaging van het maximum salaris bedraagt voor den burgemeester 6.81 HAARLEMMERLIEDE. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Harlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Vrijdag 30 No vember 1934, des voormiddags 10 uur. BLOEMENDAAL BAZAR IN HET JEUGDHUIS. Maandag, Dinsdag en Woensdag van 10 1/2- 12, 26 en 7.3010 uur wordt in het Jeugd huis een "bazar gehouden, waarvan de op brengst moet dienen voor uitbreiding van de beschikbare ruimten. De padvindersbeweging is zóó gegroeid, dat uitbreiding noodzakelijk is. Het terrein is be schikbaar; nu nog het geld. Maandagmiddag werd de bazar geopend onder vrij groote belangstelling door den voor zitter van het Jeugdwerk Ds. J. C. van Dijk. Deze sprak hartelijke woorden van welkom enq dank voor de groote belangstelling in dit werk, speciaal tot mevr. Den Tex, mevr. Dor- hout Mees en mej. Van Wickevoort Cromme- lin, die door ziekte niet aanwezig kon zijn; tot de dames van het Eere-comité en tot allen, die zooveel arbeid hebben verricht en wel in 't bijzonder de dames Blommestein. Hogenbirk en Van Dijk die dagelijks haar tijd en arbeid hebben gegeven om alles naar wensch te doen slagen. Spr. vroeg speciale aandacht voor de inge zonden kamertjes van de dames Carp, Sellen- raadt- en Goedkoop, de Friesche tent. de be kleeding van de firma Cassee enz. Hij merkte op, dat de padvinders een plaats innemen hi ons dorpsleven en dat zij ook alles hebben ge daan, om den bazar te doen slagen. Spr. verklaarde hiermede den bazar voor ge opend. Hopman Wezelman dankte Ds. van Dijk en fevr. van Dijk, die het initiatief genomen had den voor dezen bazar en alle piedewerksters; hij hoopte dat ook de financieele uitkomsten gunstig mochten zijn. spoedig verholpen door inwrijven met V A RUB WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAC 27 NOVEMBER '34 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RjyKVFRFFMIC-TXG KAVTOOIt HAART.FM 1.30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bnitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. I 930(Youngleen.) 20 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk, 1932 Scheepv. Mijen. 3 H 30 Stoomv. Mij. Ned. 30 Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie... 32*4 A. N. I .E. M. (Nat v. Berkel's Patent - Cert. Calvé Delft.... 43 Nederl. Ford 227*4 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Beb. Philips 210-220** 77 Industr. Buitenland. Anaconda Copper 6%-7 22 11 Bethlehem Steel - IJK 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 2»/» 14^-7/8 North Amer Cy. Standard Brands 3*4 S. Steel 23*4-s/8 Banken Binnenl. Koloniale Bank 33*4 Cert. Handel Mij. - 59*4 Banken BoitenL ...5Che Reichsb. •trol. MIJ. Binl. Kon. Petroleum 138*/- 138 84 Petrol. Mij. Buitenl. 4% Cultuur Mijen. H. V. A 153 - 149 67 N. I. S. U 67 Vorstenlanden 12H-13 .Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 295 Redjang 170 50 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 140 Dell MIJ. 121 45 - Rubber Mijen. A'dam Rubber 91 - 91*4 Deli Bat. Rubber.... 64 Ned. Ind. Rubber Koffie 87 Ver. Ind. Cult. Ondern. - Spoorwegen Buitenl. Comm Wilwaukee 1% 6 pet. Adj. Milwaukee 4i/8 Missouri Kansas Texas 36/a - 3% Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13