w 1 WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Van paleis weer tot raadhuis? Het zou Amsterdam minstens 5 millioen kosten. Tevoren echter een grondig onderzoek noodig. In December 1931 werd ten Stadhuize te Amsterdam een commissie geïnstalleerd, die primair had te onderzoeken of het tegenwoor dige Paleis op den Dam huisvesting zou kun nen bieden voor ..de kern van het Gemeente bestuur" en in de tweede plaats of dan het gebouw geschikt te maken is voor gemeente lijke representatieve doeleinden als met de waardigheid en het aanzien van de hoofdstad met het karakter der stad. overeenkomen. Deze commissie splitste zich in drie subcom missies te weten: de Technische subcommis sie, de Raadhuis-subcommissie en de Mu seum-subcommissie. Door deze drie subcommissies werden rap porten uitgebracht. De Museum-subcommissie had bezwaren voor het inrichten van het Paleis als Museum; echter konden die voorloopig on den achter grond blijven omdat de Raadhuis-subcommis sie tot de overtuiging was gekomen, dat de kern van het gemeentebestuur in het gebouw kon gevestigd worden, hetgeen primair was. Het plan dat de Raadhuis-subcommissie had ontworpen, werd bespoken met de Tech nische subcommissie, welke nader uitwerkte. nische subcommissie, welke laatste het plan Na de beschouwing van dit plan was de Commissie eenparig van gevoelen, dat de voorgestelde architectonische oplossing zooda nig was. dat zii zeker wettigde een nader on derzoek in te stellen naar de vraag, of zij met het oog op den bouwkundigen toestand van het Paleis zou kunnen worden uitgevoerd. Diensvolgens richtte de Commissie zich tot B. en W. met verzoek een crediet te verleenen van f 40 000. .teneinde een technisch onder zoek te kunnen instellen naar den toestand waarin het Paleis op den Dam" verkeert. De commissie voegde hieraan toe, dat zij dit on derzoek van essentieel belang achtte voor haar eindoordeel. Wat de kosten van de verbouwing betreft, waren de leden van de Technische Subcom missie van meening. dat een juiste ongave niet te maken is zonder een bouwkundig on derzoek naar den toestand van het Paleis. In de gegeven omstandigheden zouden slechts zeer globale schattingen kunnen worden ge geven. Na ampele bespreking werd besloten na te gaan. of het, met het genoemde voor behoud. mogeliik zou zijn, eenige bedragen te noemen, die althans een denkbeeld van de te verwachten kosten van uitvoering van het plan zouden geven. De Technische Subcommissie kwam tot de conclusie, dat m elk geval gerekend zou moe ten worden op een uitgave van f 4.000.000 voor verbouwing van het Paleis tot het daarin ves tigen van de kern van het Gemeentebestuur daarbij komt pl.m. f 1.900,099 a f 1.500.000 voor de eventueele noodige constructieve verbete ringen. In deze bedragen zijn niet begrepen de uitgaven voor meubileering en stoffeering enz. Een verzoek aan het Rijk om bij te dragen in het technisch onderzoek werd afgewezen, zoodat de gemeente Amsterdam het bedrag voor het onderzoek alleen zou moeten dra gen. Reorganisatieplan van Tsjang Kai Sjek. Manifest gepubliceerd. SHANGHAI, 28 Nov. Tsjang Kai Sjek en Wang Tsjing Wei hebben gezamenlijk een manifest gepubliceerd, dat vijf punten in houdt, die beschouwd kunnen worden als het program voor de plenaire zitting van het op 10 December a.s. bijeenkomend Centraal Exe cutief Comité der Kwo Min Tang. Ter inleiding wordt verklaard, dat voor de nationale consolidatie van China eenheid en vrede het belangrijkste zijn. Punt 1 verklaart dat de centrale regeering de algemeene beginselen der wetgeving vast legt, terwijl nadere bijzonderheden en de uit voering der wetten zaak der provincies en ge meenten is. 2e. De centrale regeering benoemt de lei dende ambtenaren. De provincies doen voor stellen in algemeenen zin. De beambten wor den benoemd voor een ambtsperiode van drie jaar met de mogelijkheid van herbenoeming. 3e. De provinciale regeeringen stellen de begrootingen en de ontwerpen daartoe op. De centrale regeering moet deze begrootingen goedkeuren. 4e. De financieele verhouding tusschen cen trale regeering en provinciale regeeringen wordt uitvoerig gereglementeerd. Alle natio nale inkomsten, tariefopbrengsten en belas tingen, komen aan de nationale regeering, die zoo noodig ingeval van tekorten subsidies aan de gewestelijke besturen kan verstrekken. Punt 5 regelt de scheiding tusschen het na tionale leger en de provinciale politie. Het nationale leger staat onder de Centrale re geering, terwijl politie, militie en orde-dien sten onder de gewestelijke regeeringen staan. Tot het koopen van wapens in het buiten land is alleen de centrale regeering bevoegd, teneinde het leger uniform te kunnen uit rusten. Ned. Herv. Gemeente. Verkiezing van Gemachtigden. De uitslag van de Dinsdag gehouden ver kiezing van 24 gemachtigden voor het Kies college der Ned. Herv. Gemeente alhier, is, dat de candidaten van „Evangelie en Belijdenis" gekozen zijn. n.l. de heeren C. ten Boom, G. Berman, W O. Donker Sr., D. Franken. S. Glastra. A. de Graaf. B. de Haan, P. S. Hana, S. F Hack. J. G. de Jager. P. J. Jongejan, S. H. Kuhlemayer. A. J. de Landmeter, P. Ligten- berg, A. I. Ophuysen, H. Oudman, G. Pol, J. C. Ravestein, W. Roodenburg, J. de Smalen, C. van Unnik, Joh. Visser, J. C. de Vries en W. F. de Wijs. OPHEFFING VAN OPENBARE SCHOLEN VAtf REGEERINGSWEGE STOPGEZET. In de algemeene vergadering van den Vrijz. Dem. Bond deelde de heer Ketelaar lid der 2e Kamer bij de onderwijsdebatten, naar men ons schrijft mee. dat sedert het begin van den zomer de opheffing van openbare scholen van regeeringswege is stopgezet. Herstel van het evenwicht in de scheepvaart. Als uitvloeisel van de onlangs te Oslo ge houden internationale scheepvaartconferentie heeft de Nederlandsche gezant te Londen aan de Britsche Regeering een nota overhandigd, gelijkluidend met de terzelfder tijd overhan digde nota van de gezanten van Noorwegen, Zweden en Denemarken. De Nederlandsche Regeering, aldus deze nota's, deelt de meening van de Britsche Re geering, dat de formuleering van eventueele maatregelen tot herstel van het evenwicht in de scheepvaart en de disussies daarover in eerste instantie zal moeten geschieden binnen den kring van de belanghebbende reeders zelf. De Regeering neemt aan dat, indien voor de uitvoering van een plan van ratio nalisatie de medewerking der regeering nood zakelijk zou geacht worden, er een confe rentie van regeerings-vertegenwoordigers zal worden bijeengeroepen. Zij is in dit geval be- bereid zich op zulk een conferentie te doen vertegenwoordigen en met de Regeeringen van andere zeevarende naties samen te wer ken tot het ontwerpen van een plan ter be vordering van een betere positie der scheep vaart. De nota geeft voorts uiting aan de meening, dat het noodig is pogingen te ondernemen, teneinde tot afschaffing of beperking te komen van economische scheepvaartsubsi dies Tenslotte wordt de hoop uitgesproken, dat in deze richting definitieve vorderingen gemaakt zullen worden, als gevolg van de doorvoering van een rationalisatieplan, waar door de bloei in de scheepvaart zal zijn her steld. Provinciale Staten. Behandeling Provinciale begrooting. (Zitting van Woensdagmorgen). (Zie ook pag. 6). Hedenmorgen half elf werd de tweede ge wone zitting der Provinciale Staten heropend. Installatie nieuw lid. De geloofsbrieven van het nieuw inkomend lid W. de Boer (V. D.) uit Den Helder wor den onderzocht. Tot zijn toelating wordt be sloten. De heer De Boer legt in handen van den Voorzitter de bij de wet vereischte beloften af. Antwoord van Gedeputeerde Staten. Voortgezet worden de algemeene beschouwin gen over de Provinciale begrooting voor 1935. De heer Slingenberg (V. D.) (Ged. Sta ten) beantwoordt de opmerkingen, die door de leden in de twee zittingen van Dinsdag werden gemaakt. Hij dankt allereerst den heer De Jong Schouwenburg voor zijn waardeerende woorden. Spreker deelt mede, dat in den af- geloopen zomer voor een lokaal bedrag van ruim 56 millioen gulden geconverteerd is. Hij schetst de voordeelen, die dit voor de provin cie heeft opgeleverd. De juiste cijfers van de kosten kan spreker tot zijn leedwezen niet mededeelen, omdat dit tegenover de banken een vertrouwenskwestie is. Wel kon hij mede deelen. dat de berekening, die de heer Miede- ma gemaakt had, dicht bij de waarheid is. Het voordeel voor 1935 bedraagt netto f 111.031. Aan den heer De Jong Schouwenburg deelt spreker mede, dat de Statenstukken altijd ge lijktijdig aan de leden en aan de pers ver strekt worden. Als het eens een enkelen keer mocht voorkomen, dat een stuk eerder in de krant komt. dan dat de leden het ontvangen, dat moet dit waarschijnlijk aan de bezorging door de post liggen. Een andere verklaring kan spreker hiervoor niet vinden. Tot den heer As- scher zegt hij, dat de indertijd benoemde be- zuinigingscommissie nog altijd actief werkzaam is. De benoeming van een bezuinigingsinspec teur acht het college niet noodig. Men kan er van op aan, dat niets uitgegeven wordt, wat niet strikt noodzakelijk is. De noodige voor zichtigheid wordt betracht. Hoewel het batig saldo, waarmee deze begrooting geopend is, f 150.000 minder is dan het vorig jaar, kan spreker toch den financieelen toestand der provincie niet ongunstig noemen. Belasting- verhooging was niet noodig. Toch is het pers pectief voor de volgende jaren niet zoo fraai. We leven nu in een overgangsperiode van een schijnbaar hoog naar een lager niveau. Reke ning moet worden gehouden met een daling van inkomsten over een lengte van jaren. Dar zal in de bedrijfsuitkomsten tot uiting komen. Spreker erkent, dat de werkloosheid in de pro vincie groot is: het is ook aan het college be kend. dat de arbeiders liever werk dan steun hebben. Alles moet dus gedaan worden om het zoeken en verschaffen van werk te bevorde ren. Helaas moet spreker nog eens opmerken, dat de provincie slechts een aanvullende taak heeft. Zeer uitdrukkelijk spreekt de heer Slin genberg de bewering van den heer Van der Walle tegen, dat de provincie in dezen niets gedaan zou hebben. Er is geen enkele provin cie, die zooveel gedaan heeft als Noord Hol land. Tegenover de kleineerende wijze, waar op de heer Van der Walle over deze aangele genheid gesproken had, wilde spreker eenige feiten stellen. Op deze begrooting is een be drag van f 200.000 uitgetrokken voor bestrij ding der werkloosheid. „Noem mij één provin cie", zegt spreker, „die ook zooveel of even veel beschikbaar stelt. Een zeer groot bedrag is beschikbaar gesteld voor verbetering van wegen, waardoor veel arbeiders werk krijgen. Voor de tweede maal vraag ik een provincie te noemen, die zooveel voor verbetering van wegen beschikbaar stelt, als Noord Holland. Dan is er het groote kanalenplan, dat een to taal bedrag van f7,000.000 zal vorderen. En voor de derde maal vraag ik aan den heer Van der Walle een provincie te noemen, die iets dergelijks doet". Wat werkverschaffing betreft, behoeft vol gens den heer Slingenberg Noord-Holland bij geen enkele andere provincie ten achte te staan. Wanneer het juist moch blijken, dat er plannen bestaan om te Amsterdam (onder het IJ) en te Velsen (onder het Noordzee kanaal) een tunnel te maken, dan zal het college, als er subsidie voor gevraagd wordt, niet afwijzend daar tegenover staan Spreker heeft wel eens wat van die plannen in de krant gelezen, maar met zekerheid weet hij hier niets van. Over de stichting van een In- dustriebank zal het college een prae-advies uitbrengen. Over verschillende bijkomstige zaken moeten eerst nog adviezen worden in gewonnen o.a. ook over de vraag, of een mdustriebank een blijvend- of een crisis instituut moet zijn. Nog vele punten moeten bekeken worden. Spreker belooft dit met den noodigen ernst te zullen doen. Tegenover den heer Polak ontkent spreker met nadruk, dat het college van Ged. Staten zich aan machts vertoon zou hebben schuldig gemaakt. Ook de beschuldiging van partijdigheid verwerpt spreker. Hij ziet in deze vergadering geen enkele partij. Hij behartigt slechts de finan cieele belangen van de provincie. Spreker ver trouwt dat de heer Polak, die als een hoffe lijk man en ridderlijk tegenstander bekend staat, dit onvriendelijk oordeel aanstonds terug z-.l willen nemen. PHILIPS RADIOHANDELAREN AMSTERDAM,ROTTERDAM.HAARLE M. HILVERSUM Te Haarlem: Kruisweg 60, tel. 16659. (Adv. Ingez. Med.) ERKENDE B de controle van het tvsheer der gemeen ten wordt door Ged. Staten geen onder scheid gemaakt. Spreker eindigt te acht mi nuten voor half één zijn rede met de mede- deeling dat de leden van het college met op gegeven hoofd in deze vergadering zijn ver schenen, weliswaar bewust, dat ook aan hun werk fouten kleven, maar ook, dat zij in alles hun plicht hebben gedaan, namelijk alleen en uitsluitend het behartigen van de belan gen der provincie, wier politieke toekomst hij met vertrouwen tegemoet ziet. (Applaus). De heer B oma ns (R.K.) (Ged. Staten) is van oordeel, dat ee" commissie ad hoe voor onderzoek van het pachterskiesrecht niet meer door deze Staten benoemd moet wor den. De heer Mich els (S.D.A.P.) (Ged. Staten) verdedigt het standpunt van Ged. Staten in zake de subsidie verleening. Noeuwe voorstellen zijn niet ingediend tot verhooging van subsidie bijv. voor bestrij ding der malaria en der tuberculose. Dit was ook niet noodig. De Noord-Hollandsche Ver- eeniging „Het Witte Kruis" krijgt weliswaar f 5000 subsidie minder, maar zij krijgt toch hetzelfde bedrag, omdat het Rijk bijdraagt. Het bevorderen van de gezondheid in deze provincie gaat het college zeer ter harte. De bevolking moet echter zelf meehelpen om de malaria te bestrijden. De propagandisten van de proviincie constateeren herhaaldelijk, dat de bevolking in vele gemeenten in ge breke blijft. Als iedereen meehelpt de mug gen te dooden, dan moet de malaria verdwij nen. De heer Gerhard (S.D.A.P.) (Ged. Sta ten) bestrijdt de woorden van den heer Lam- booy. De kwestie van de salarisregeling is nog steeds in onderhandeling. Wanneer iets positiefs van de uitkomst gemeld kan worden zullen Ged. Staten niet nalaten, dit te doen. De vergadering wordt te één uur tot 's middags geschorst. (De zitting duurt voort) BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: H. C. Blüm—Vergeer, d.. Ruijs- daelstraat 29. IJmuiden; E. PostBais, d.. Ful- tonstraat 13. IJmuiden; T. Broek—Abbo, z., Breesaapstraat 39, IJmuiden; C. M. Volmer— van Dillewijn, d„ Hoofdstraat 190, Santpoort; N. Heijblom—van Brummelen. z., Haarlem; A. C. BakkerSteeneveld, d., Wijkerstraatweg 53, Velsen N.; H. NapPostmus, z„ Stationsweg 65, Velsen; H. ZorgdragerVisser, d., Tuin- dersstraat 11, IJmuiden. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL WINTERLEZING. Op Donderdag 29 November zal mevr. Hen- riëtte Roland Holst in het Jeugdhuis voor de Ver. voor Jeugdwerk een lezing houden over: „De levende Vondel". HEEMSTEDE AANLEG VAN WEGEN. B. en W. stellen voor, hen te machtigen a tot het aanvaarden, kosteloos, van den heer Th. J. Leferink, Heemstede, eenige strooken grond ter geraamde oppervlakte van 4195 M2.. bestemd voor aanleg van gedeelten van de César Francklaan en de Franz Listzlaan: een gedeelte terrein en water, ter geraamde op pervlakte van 390 M2., gedeeltelijk bestemd voor verbreeding van den Bronstee vijver een perceel grond aan de Oostzijde van de Franz Lisztlaan, ter geraamde oppervlakte van 50 M2., ter bereiking van dien vijver, als mede kosteloos over te dragen aan den heer Th. J. Leferink,, Heemstede, ter geraamde op pervlakte van 130 M2. b. tot het doen aanleggen van de onder a bedoelde weggedeelten, het doen dempen van de aldaar genoemde sloot en het doen ver- breeden van de Bronsteevijver en tot het daarover in ontvangst nemen van den heer Th. J. Leferink van een bedrag van f 17.000 Voorts vragen B. en W„ hun een crediet te verleenen van f 8.000 zijnde de halve kosten van aanleg van het aan te leggen gedeelte van de César Francklaan alsmede van f 3.420 voor de uitvoering in werkverschaffing der bovengenoemde werken. WIJDINGSMIDDAG. De afd. HeemstedeBennebroek van den Ned. Prot. Bond gaf 'n wijdingsmiddag, waar aan medewerking verleenden: het Dameskoor der afdeeling onder leiding van mej. Cor Igesz, Henk van Kempen, fluit; Piet Zwaanswijk Jr., orgelbegeleiding; Kommer Kleyn, declamatie en Jac. Reinalda, viool solo in -één der koor nummers. De zaal was geheel gevuld en men luisterde met aandacht naar de onder zoo bekwame leiding uitgevoerde muzieknummers van het met zorg gekozen programma. De heer Kom mer Kleyn boeide zijn gehoor ten zeerste door zijn voordracht over het Boek Job. Het welgemeende woord van dank, waarme de de voorzitter de bijeenkomst sloot, was ten volle verdiend. Natriumverlichting gesteld. Van gedeelten van Heerenweg en Cruquiusweg. B. en W. schijven o.m. aan den Raad Het is van voldoende bekendheid, dat het verkeer langs den Heerenweg in onze ge meente buitengewoon druk is. Een goede doel matige verlichting moet dan ook zeer zeker in het belang van de veiligheid worden ge acht. De bestaande gasverlichting is hiervoor echter, vooral in het noordelijk gedeelte van den Heerenweg, niet voldoende. Het is daar om gewenscht dat tot verbetering wordt over gegaan. Bij de overweging van de wijze van verbete ring der verlichting is uit den aard der zaak ook aandacht geschonken aan de moderner straatverlichting, zooals die in sommige ge meenten aangebracht worden. Wij hebben hier meer speciaal op het oog de natriumver lichting. zooals die op den Haarlemmerweg onder de gemeente Amsterdam en ook in andere plaatsen is aangelegd. Wij hebben zeer zeker overwogen dat de natrium verlichting nog verkeert in een sta dium van ontwikkeling, doch daar staat tegen over dat een eenmaal aangelegde natrium- verlichtin voor iedere electrische verlichting kan worden ingericht zonder dat daarvoor groote kosten gemaakt behoeven te worden. Naar onze meening kan deze wijze van ver lichting worden toegepast voor een gedeelte van den Heerenweg waar de bestaande ver lichting niet voldoende kan worden geacht, n.l. het gedeelte van de Kerklaan tot aan de grens der gemeente Haarlem. De minderheid van ons College is echter van oordeel dat de bestaande verlichting ter plaatse wel voldoende is en dat verbetering dus niet noodig is. Wanneer begonnen wordt met bedoeld ge deelde van natrium-verlichting te voorzien, kan deze nieuwe verlichting, zoodra de om standigheden zulks beter toelaten, geleidelijk verder worden doorgetrokken. Verder leent zich voor natriumverlichting ook de thans onverlichte Cruquiusweg. Het komt ons niet noodig voor, den Cruquiusweg geheel te verlichten, doch het treffen van een voorziening voor het gedeelte Wipper plein tot Javalaan achten wij wel urgent. Voor het gedeelte van den Heerenweg wor den de aanlegkosten geraamd op f 6750. Er zullen dan geplaatst worden 29 licht masten op onderlinge afstanden van 40 Meter. De jaarlijksche bedrijfskosten worden ge raamd op f 1674. De bestaande gasverlichting kan beperkt wordt tot de nachtbranders, waardoor een besparing ontstaat van f 495, zoodat de verbeterde verlichting per jaar kost f 1179 Het plan voor de natriumverlichting van e endeel van den Cruquiusweg bestaat uit het plaatsen van 15 lichtmasten ter hoogte van ongeveer 9 Meter, op onderlinge afstanden van ongeveer 40 M. te plaatsen in het on verharde gedeelte tusschen den rijweg en het rijwielpad. De aanlegkosten worden geraamd op f 2900 en de jaarlijksche bedrijfskosten op f 807. In beide gevallen is gerekend op uitsluitend avondverlichting, waarbij de lampen dus des nachts om half één worden gedoofd. Voor nachtverlichting langs den Heerenweg zal dus gasverlichting dienst blijven doen. B. en W. stellen daarom den raad voor hun credieten te verleenen van f 6750 en f 2900 voor natriumverlichting van de ge noemde weggedeelten. WEGEN TEN OOSTEN VAN DE HEEM- STEEDSCHE DREEF. vast te stellen voorwaarden, gratis te aanvaar den van de heeren W. van Oosten c.s. te Heemstede, grond, groot pl.m. 1560 M2., var bedoelden grond aan te leggen tot straat. Voorts vragen B. en W. een crediet groo' f 36.400 voor aanleg van gedeelten van de Jo- han Wagenaarlaan, Beethovenlaan, Wagner- kade en Palestrinalaan, alsmede voor het gra ven van een gedeelte vaart en een credie groot f 10.500 om de genoemde werker te doen uitvoeren in werkverruiming. AANVULLING RAADSAGENDA. De agenda voor de vergadering van der 11: Voorstel inzake natrium verlichting ge deelte Cruquiusweg en gedeelte Heerenweg. HAARLEMMERMEER INBRAAK OP SCHIPHOL. bij de in aanbouw zijnde werkplaatsen. D« dieven zijn door een raam naar binnen ge klommen en hebben zich van eenige mon- teursgereedschappen. ter waarde van meei dan f 200 meester gemaakt. BEVERWIJK THEOSOFISCHE LEZING. Men schrijft ons: Maandagavond hield de Loge ..Kennemer- land" voor Bevex-wijk, IJmuiden en Omstre ken. der Theosofische Vereeniging, Nederland sche afdeeling, haar eerste lezing van di seizoen in café „Royal" te IJmuiden-Oost. Spreekster was mevr. A. v .d. Meulen-Hibmj uit Haarlem met het onderwerp: „De Bij be in het licht der Theosofie". IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Gerberdina Johanna. IJm. 38, vangst 104 man- te makreel, 15 manden haring, 10 manc hake, 200 manden koolvisch, totaal 960 nu den. benevens 100 stuks stijve kabeljauw. kabeljauw. Derika VII IJm. 417, vangst onbekend. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 28 NOV. Tarbot per K.G f 0.62—f 0.48. Griet per 50 K.G. f 22—f 10. Tongen per K.G. f 0.75f 0.42. Groote schol per 50 K.G. f 24f 22. Middelschol per 50 K.G. f 21. Zetschol per 50 K.G. f 20. Kleine schol per 50 K G f 16—f 3.30 Schar per 50 K.G. f 8—f 1.80. Rog per 20 stuks f 13f 2.80. Vleet per stuk f 2.30f 0.80. Kleine poon per 50 K.G. f 8—f 5.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 22f 14. Middelschelvisch p. 50 K.G. f 20- -f 12.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18— f 7.40. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12—f 3.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 40—f 21 Groote gullen per 50 K.G. f 10- -f 6.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 7f 1.65. Wijting per 50 K.G. f 4.10—f 1.25. Makreel per 50 K.G. f 8.50—f 4 10. Heilbot per K.G. f 0.70—f 0.55. Leng per stuk f 1— f 0.24. Koolvisch per stuk f 0.30f 0.13. Versche haring per kist f 2.75f 1.40. BESOMMINGEN. Trawlers; Oostzee IJm. 147 105 manden f 1640 Poolzee IJm. 77 175 manden f 1440. Zwarte Zee IJm. 27 65 manden f 800 Gesina Catherina IJm 50 1 50 manden f 1330 I. S. Groen IJm. 130 505 manden f 2350 Utrecht IJm. 72 885 *manden f 3130 Groningen IJm. 37 1000 manden f 4450 Walrus IJm. 28 90 manden f 900 Condor IJm. 72 70 manden f 820 Emma IJm. 177 75 manden f 840 Silvain IJm. 116 120 manden f 750. Loggers: IJm 204 f 410; KW 44 f 650; KW 35 f 460 Versche haring: Sch 177 f 230, Sch 341 f 110; Sch 271 f 110; Sch 411 f 280: Sch 79 f 930; Sch 322 f 230; KW 26 f 280; KW 144 f 1090; VI 204 f 390; VI 203 f 320; VI 167 f 630; VI 172 f 560; VI 85 f 360; VI 107 f 270. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 28 NOV. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFPFFVTr-i>|jp KANTOOR RA ART.F1M 1.30 2 30 Stantsl. Bin). 4 1/2 pCt, Nederl. 1917 4 pCt. Id. 1933 II 101* 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staats). Buiten). 5 1/2 pCt. Dultschl. 1 n3lf Youngleen.) 20*-% 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. MSjen. 3* 29* Stoomv, MIJ. Ned. 29 fndustr. Binnen). Alg, K.ziJde Unie... 32* A. N. I .E. M. (Nat. v. Berkei's Patent 42* Cert. Calvë Delft.... Nederl. Ford 227 Ned. Ind. Gas (Nat, 218*—219 Gem. Beb. Philips - 76-* IndustT. Buitenland. Anaconda Copper 22 10% Bethlehem Steel 19 5 pCt. Cities per 1966 Am. Gianzstoff (gew.) General Aviation 2% 14% North Amer. Cy. Standard Brands ?3 22 Banken Binncnl. Koloniale Bank 34 -'ert. Handel Mij. 343/8 60 Banken Buitenl. i;>cho Reichsb. 54 -rol. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum 136* 85 Petrol. MIJ. Buitenl. Continental Oil.... 45fo-% Cultuur Mljcn. H. V. A 149* 65 N. I. S. U 65* Vorstenlanden 12* Mijnbouw Mljen. Alg. Exploratie 134 294 170 - Tabak Mljen, Deli Batavia Tabak 142* 121 45 122 Rubber Mljen. A'dam Rubber 89* Dell Bat. Rubber.... 65 Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Coram Wihvaukee - 6 pot. AdJ. Milwaukee 4% Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11