UIT HET BUITENLAND België, THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN, 1 Radio-Procramma WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Flandin wenscht de economische crisis te bestrijden. Terugkeer tot den vrijhandel bepleit. Onderzoek naar den toestand der industrieën. De positie van den franc Frankrijk. Flandin zet zijn program uiteen. Minister-president Flandin heeft Dinsdag- avond aan het banket der Fransche federatie van handel en industrie een redevoering ge houden over de algemeene economische crisis en de middelen om deze te bestrijden. Flandin pleitte voor den terugkeer tot den vrijhandel. De verlamming van den buiten- landschen handel door abnormaal hooge in voerrechten e. d. is in strijd met de belangen van alle producenten. Hij zeide verder zeer wel in te zien, wat de kapitalistische speculanten hopen van de de valuatie van den franc en wat de anti-kapita listische revolutionnairen van de deflatie. Hij bestrijdt zoowel den een als den ander. Hij acht het zeer wel mogelijk eerst de binnenlandsche markt in evenwicht te brengen en dan een opleving in den buitenlandschen handel te be werkstelligen. Daarom zal det regeering aller eerst de landbouwkwestie regelen. Een strenge regeling van tarwe- en wijn bouw moet Frankrijk in de toekomst vrijwa ren voor slecht graan en slechten wijn. Na de gezondmaking van den landbouw, zal I die der industrie moeten plaats vinden. Er zal een crisiswetgeving in het leven worden ge roepen. welke overeenkomsten tusschen de producenten tot regeling van de productie zal verplichtend stellen. Bovendien zal een commissie van deskun digen vaststellen, welke industrieën de ge meenschap meer kosten dan zij opbrengen en welke industrieën gesteund moeten worden. Er is reeds een aanvang gemaakt met de ge zondmaking van de arbeidsmarkt. Op het gebied van de „groote werken" zal het plan-Marquet worden uitgevoerd en Flan din, hoopt dat van de z.g. imperiale conferen tie van Frankrijk eveneens een groot koloniaal plan zal uitgaan. Ter bescherming van den spaarder zal men een einde maken aan de schandalen der liqui daties en faillissementen. Al deze plannen kunnen evenwel slechts verwezenlijkt worden, wanneer men ophoudt door voortdurende ver on trusting het particuliere initiatief lam te slaan. Van de 80 milliard franken welke thans in circulatie zijn, worden 40 milliard inge nomen. Flandin kantte zich nog tegen de versprei- i ding van „crisisgeruchten". De buitenland- sche vrede zal niet in gevaar worden gebracht, zoolang de binnenlandsche toestand niet tot verdeeldheid leidt. Japan dringt aan op opzeg- ging van het vlootverdrag. Naar uit Tokio wordt gemeld heeft de Ja- pansche minister van buitenlandsche zaken Hirota den Franschen en den Italiaanschen ambassadeur op het departement uitgenoodigd en de beide diplomaten in kennis gesteld van het Japansche standpunt inzake het vloot vraagstuk. De minister zeide, dat de Japansche voor stellen noodzakelijk de opzegging van het Vlootverdrag van Washington vooronderstel len en noodigde Frankrijk en Italië uit zich bij het Japansche voorstel aan te sluiten. De vertegenwoordigers van Frankrijk en Italië hebben geantwoord, dat zij het voorstel aan hun regeeringen zouden overbrengen. In Parijs wordt in verband met dit bericht groote reserve in acht genomen. Het is niet te verwachten dat de Fransche beslissing ten aanzien van het Japansche voorstel volkomen conform de Japansche wenschen zal zijn. In Londen heeft het bericht volgens Reuter geen verrassing gewekt, want het was reeds sedert lang bekend, dat Japan wenschte dat alle onderteekenaars het Verdrag van Washing ton tegelijk zouden opzeggen; daar echter de Vereenigde Staten en Groot-Brittannië het verdrag wenschen te handhaven, is het begrij pelijk, dat Japan pogingen in het werk stelt om de andere onderteekenaars tot opzeggen te bewegen. Bewapening wordt verder opgevoerd. Het Japansche departement van marine heeft binnen het raam van de begrooting voor 1935 den Japanschen scheepswerven in Saseho opdracht gegeven voor den bouw van zes nieuwe torpedojagers. Deze zullen 600 ton groot worden en zijn uitgerust met machine geweren en torpedo-lanceerbuizen. Zij zijn voornamelijk bestemd voor den strijd tegen duikbooten. In totaal zal voor 30.712ton nieuwe oorlogsschepen nog voor de begrooting 1934 worden gebouwd. Theunis legt de regeerings- verklaring af. Over de Belgische regeeringsverklaring gis teren in de Kamer voorgelezen schrijft de Brusselsche corr. van het Alg. Handelsblad onder meer: Veel nieuws bevatte de regeeringsverklaring niet, kon zij ook niet bevatten omdat immers de politiek van het nieuwe kabinet in groote lijnen een voortzetting zal zijn van de politiek die de regeering de Broqueville heeft gevoerd. De heer Theunis verklaarde met nadruk: De regeering wil voortbouwen op de grondslagen, die het vorige kabinet heeft gelegd. De econo mische en financieele toestand des lands is zorgwekkend, maar kan gered worden mits er krachtdadig en doortastend wordt inge grepen. De regeering acht daartoe een ver lenging van den volmachtstermijn met één maand, dus tot einde Februari, noodzakelijk. Zij heeft zich een tweeledig doel gesteld: handhaving van den gouden standaard en herstel van het bedrijfsleven. In den breede somde de minister-president op met welke middelen de regeering dit dubbele doel hoopt te bereiken. Tevergeefs wachtte men bij deze opsomming op een nieuwe gedachte, op een nieuwe conceptie. Wat de binnenlandsche en de buitenland sche politiek alsmede de landsverdediging be treft. sloot de minister-president zich aan bij de verklaring die het vorige kabinet hier omtrent heeft afgelegd. Nieuw was alleen de toezegging dat men een conversie der staats- leenlngen in overweging zal nemen. De socialist Vandervelde. zeide bij het de bat, na bezwaren tegen het kabinet te heb ber. geuit, dat deze regeerring boven de vo rige te verkiezen is omdat de „haute finance", die tot dusver achter de schermen opereerde, thans gedwongen is voor het voetlicht te tre den en ten aanschouwe van het parlement en het volk haar rol verder te spelen. Met een krachtig pleidooi tegen devaluatie van den franc besloot de heer Vandervelde zijn betoog. Nadat burgemeester Max de regeering den steun der liberalen had toegezegd, en nog ver schillende sprekers van de oppositie scherp te gen het kabinet hadden gepolemiseerd, werd de zitting gesloten. Vandaag wordt het debat voortgezet en Donderdag zal de stemming plaats hebben. In parlementaire kringen worden de kansen van het kabinet gewogen. Men is het er over eens dat de regeering slechts een uiterst ge ringe meerderheid, wellicht slechts van zes stemmen, zal krijgen, daar verschillende af gevaardigden der regeeringspartijen ziek zijn, terwijl er als men tenminste hun stellige ver zekeringen mag gelooven. vier liberalen en drie katholieken tegen zullen stemmen. Ver schillende katholieke afgevaardigden zijn bo vendien voornemens zich van stemming te onthouden. China, Botsing met Japansche troepen in de provincie Tsjahar. Van officieuze Chineesche zijde wordt mede gedeeld dat de Japansche troepen In de pro vincie Tsjahar zijn opgerukt en dat een sterke Japansche troepenafdeeling ten Noorden van Kalgar een aanval heeft gedaan. Overeen komstig de instructies van Maarschalk Tsjang Kai Sjek boden de Chineesche troepen echter sterken tegenstand en na een gevecht van verscheidene uren moesten de Japanners te rug trekken. De verliezen aan beide zijden zijn zeer aanzienlijk. Van Japansche zijde wordt omtrent deze botsing medegedeeld dat een groote Japan sche politiemacht een aanval heeft gedaan op Chineesche bandieten in de provincie Tsjahar waarbij de politiemacht in botsing is gekomen met Chineesche troepen, waarin de Japanners bandieten meenden te zien. Nadat zij be merkt hadden dat zij met geregelde Chinee sche troepen te doen hadden, hebben zij het vuur gestaakt en zich teruggetrokken. Engeland. Belangrijke bespreking over de ontwapeningskwestie aangekondigd. Met het oog op de vandaag in het Lager huis te houden debatten over het wijzigings voorstel van Churchill, waarin naar aanlei ding van den huidigen toestand in Europa een versterking der Britsche weermacht, in het bijzonder van de luchtstrijdkrachten wordt ge eischt, behandelt de Britsche regeering deze kwestie thans intensief, terwijl zij groote be- teekenis toekent aan de besprekingen, welke vandaag plaats vinden. Men veronderstelt, dat Churchill zal wijzen op de Duitsche herbewapening. Volgens de bladen deden Dinsdag in de kringen der Brit sche regeering geruchten de ronde over een door deze regeering in de ontwapeningskwestie te ondernemen stap. Sir John Simon zal vandaag een belangrijke verklaring afleggen. Gistermiddag heeft de Britsche ambassa deur te Berlijn Sir Eric Phipps een bezoek ge bracht aan het Departement van buitenland sche zaken. Hij heeft de Duitsche regeering op de hoogte gesteld van de verklaring, welke vandaag namens de Britkche regeering zal worden afgelegd. Sir Eric Phipps is later uit Berlijn vertrok ken. Tijdens zijn afwezigheid zal Kirkpatrick, de secretaris der ambassade, de zaken van de ambassade leiden. Te Londen heeft Sir John Simon dienaan gaande een onderhoud gehad met den Duit- schen ambassadeur, von Hoesch. Italiaansch incident met Ethiopië bijgelegd. Merkwaardige boetedoening van de Ethiopische gewapende macht. De regeering van Ethiopië (Abessynië) heeft naar Reuter meldt alle eischen ingewilligd door de Italiaansche regeering gesteld naar aanleiding van het incident met het consu laat te Gondar, dat des nachts werd aange vallen door eenige gewapende inlandsche man nen van de gemeentepolitie. Daarbij werd een Askari van de consulaatwacht gedood en wer den er drie gewond. Op 24 November begaf het hoofd van de stad Gondar zich naar den consul, aan wien hij de officieele verontschuldigingen van de Ethiopische regeering aanbood. Tegelijkertijd bracht de gewapende macht, die het hoofd der stad vergezelde, blootshoofds eerbewijzen aan de Italiaansche vlag op het terrein van het consulaat. Het hoofd van de gemeentepo litie van Gondar en zijn ondergeschikten, die deel hadden genomen aan den aanval op het consulaat, werden gearresteerd, afgezet en voor den strafrechter gebracht. De gouverneur van Zore kreeg opdracht van de centrale regeering om zich naar Gondar te begeven en samen met den consul van Italië een onderzoek ter plaatse in te stellen Voor de slachtoffers zal een schadeloosstelling betaald worden. Daar de regeering van Ethioppië alle Ita liaansche eischen heeft ingewilligd kan het incident als op bevredigende wijze besloten worden beschouwd. NOG TWEE LIJKEN BIJ CARLISLE GEVONDEN. NEW YORK. 27 November (Reuter). De vondst van drie lijken bij Carlisle in Penn- sylvanië waar men op een dichtbeboschte berg helling onder twee dekens de lijken van drie meisjes van acht, tien en dertien jaar dicht bij elkaar, heeft gevonden is tot nog toe niet opgeklaard. Gisteren werden echter in een spoorwegioods bij het op eenige kilometers van Carlisle gelegen dorp Duncansville de lijken van een man en een vrouw, die waren doodgeschoten, gevonden. Een autobuschauffeur herkende in de vrouw een passagier, die hij verleden Woensdag in gezelschap van drie meisjes met zijn autobus van New York naar Pennsylvanië heeft ge bracht. Tot nog toe kon ook niet worden opgehel derd of de vöndst van deze nieuwe lijken in verband met den moord op de drie meisjes staat. LUSTELOOSHEID IS IN VELE GEVALLEN HET SYMPTOOM VAN NADEREND ONHEIL Verhoog dus Uw weerstandsvermogen met u diopha niABUA bet ideale versterkingsmiddel RAADPLEEG UW ARTS! f 0.60 VOLD. VOOR 1 MAAND n IN ALLE APOTH. EN DROG. DIOPHA N.V. NEDERL. FABRIKAAT IJ M U 1 D E N. (Adv. Ingez. Med.) Mislukte aanslag op Mand- sjoekwo's keizer. Leden van een Chineesche organisatie werpen een tweetal bommen. Volgens berichten in de Chineesche bladen hebben vijf Chineesche leden van de „Vader- landsche vereeniging tot Nationale redding" een bomaanslag gepleegd op keizer Kang Te van Mandsjoekwo, die echter dank zij de waakzaamheid van Japansche en Mandsjoe- rijsche politie is mislukt. De aanslag vond plaats, toen keizer Kang Te bij de graven der Mandsjoe-vorsten vertoefde om aldaar te offeren. Toen men de zich ver dacht ophoudende Chineezen ontdekte, slaag den zij er nog in een tweetal bommen weg te werpen, welke ontploften en waardoor eenige polïtie-agenten werden gewond. Keizer Kan; Te bleef ongedeerd. De daders zijn gearres teerd en zullen worden opgehangen. GEEN GRENSVERSTERKINGEN IN OOSTENRIJK? WEENEN, 27 November (Reuter). Offi cieel wordt medegedeeld, dat de berichten over de versterking der grensbescherming on waar zijn en niet in over eens temming met de feiten. STRAATINCIDENT IN SAARBRUECKEN. SAARBRUECKEN, 27 November (Reuter). Na afloop van een anti-fascistische betoo ging in Saarbruecken trokken ongeveer 70 demonstranten onder het zingen van de In ternationale door de straten. Twee politie agenten, die dit wilden beletten en de be- toogers met knuppels uiteen wilden drijven, werden aangevallen en mishandeld. Toen een grootere politiemacht aanrukte, ver spreidden de demonstranten zich. Twee hun ner werden gearresteerd, doch later weer in vrijheid gesteld. TWEE DOODEN BIJ SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. De machinist en de stoker van de express van Cambridge naar Londen zijn gisteren om he*t leven gekomen tengevolge van het feit, dat op den overweg te Wormley in Hert fordshire een motorlorrie werd aangereden, die juist overstak. De lomotief kantelde door den schok en de twee inzittenden van de lorrie ontkwamen als door een wonder, wel iswaar gewond, doch overigens niet ernstig gedeerd, terwijl hun wagen volkomen ver woest werd. CANONISEERING VAN KONING ALEXANDER? Reuter meldt uit Belgrado: Priesters der orthodoxe kerk uit het district Skoplje in Macedonië willen bewerkstelligen dat koning Alexander gecanoniseerd wordt, aangezien zijn werk voor de eenheid van het Joegoslavische volk en zijn dood als martelaar voor de zaak van den internationalen vrede hem stempelen tot een nationalen heilige. In het district worden platen verspreid, waarop koning Alexander staat afgebeeld, die door Christus in den hemel wordt ontvangen en uitgenoodigd aan z'n rechterhand plaats te nemen. Achter den koning staat de kleine koning Peter en naast hem koningin Maria. WIELRIJDER BIJ BOTSING ERNSTIG GEWOND. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam is Dinsdagmiddag ter hoogte van het Kruithuis een wielrijder, die van zijn fiets moest afstap pen in verband met de verhoogingswerkzaam- heden aan het rijwielpad ter plaatse, door een auto aangereden. Het slachtoffer is met een gecompliceerde been- en armbreuk en een hersenschudding naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Loodgieter overtrad lood- gieterswet. De brand in de Cunerakerk. Twee maanden geëischt. Voor de rechtbank te Arnhem heeft terecht gestaan de ongeveer 50-jarige loodgieter W. F. van H. uit Rhenen, wien ten laste was ge legd. dat het aan zijn roekeloosheid en grove nalatigheid te wijten is geweest, dat er brand ontstond on het dak van de Cunera-kerk te Rhenen. Hij zou de bepalingen van de lood- gieterswet hebben overtreden door met een open vuur en een benzinesteekvlam op het dak aan het werk te zijn geweest. De officier van justitie. Mr. Lasonder eisch- te twee maanden gevangenisstraf. De verde diger pleitte vrijspraak. Hoogere tarieven voor vrijwil lige Ouderdoms verzekering? Koninklijk Besluit zou te wachten zijn. Naar verluidt zou binnenkort een Kon. be sluit verschijnen, waarbij de tarieven, pre mies en afkoopsom voor de vrijwillige ouder doms verzekering worden verhoogd. Resultaat zal niet ieder bevredigen. Toch hoopt men overeen, stemming te bereiken. Clearingonderhandelingen in Den Haag worden voortgezet. De onderhandelingen, die te 's-Graven- hage tusschen een Nederlandsche delegatie en Duitsche regeeringsvertegenwoordigers worden gevoerd'over de afsluiting van een nieuw clearingverdrag zijn deze week voort gezet. Naar wij vernemen leveren de onder handelingen weliswaar nog moeilijkheden op, maar er is vooruitgang in de besprekingen te bespeuren. In het bijzonder over het vraag stuk van de afwikkeling van de oude schuld vorderingen is nog geen volkomen overeen stemming bereikt. Het is niet te verwachten, dat een resultaat zal worden verkregen, dat ieder zal bevredigen. Het is evenwel duidelijk, dat men niet zoolang de onderhandelingen zou voortzetten, indien geen overeenstem ming ware te verkrijgen. Ook het eigenlijke clearingverdrag heeft reeds een punt van vele besprekingen uitge maakt. Nederlandsch-Deensche onder handelingen onderbroken. Voortzetting wordt deze week verwacht. De bes-prekingen der Nederlandsche en Deensche regeering zijn voor eenige dagen onderbroken De Deensche delegatie is thans in Brussel voor het voeren van handelsbe sprekingen met België. Verwacht wordt, dat de onderhandelingen met Nederland in de tweede helft van deze week weer op het departement van economi sche zaken zullen worden voortgezet. (Ned. Haagsch Corr Bur.) Panderbemanning Donderdag in Den Haag. Het syndicaat Londen-Melbourne-race deelt ons mede, dat de bemanning van den Panderjager Donderdag a.s. om 8 uur 56 met den mailtrein uit Genua aan het Staatsspoor station te Den Haag zal aankomen. Na al hetgeen Geyssendorffer, Asjes en Pronk hebben doorgemaakt, spreekt het van zelf dat het comité hen den eersten dag in familiekring laat doorbrengen. Het ligt echter in het voornemen de zoo door pech achtervolgde bemanning Vrijdag avond een diner aan te bieden in intiemen kring om op deze wijze uiting te geven aan de blijdschap van het comité dat zij weer be houden in Nederland zijn teruggekeerd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs klopt heel bescheiden aan. Eindelijk ging er een luik open en Glimmer, Thijs en Sim schrokken ontzettendWogram's hoofd was vreeselijk groot en dik en zijn stem was laag. „Wie klopt daar?" Toen hij de drie vrienden heel verschrikt zag staan zei hij: „Ik moet je wel gevaarlijk lijken; ik ben wat groot maar niemand doe ik ooit eenig verdriet. Zeg, willen jullie soms naar binnen komen?" Dit voorstel bracht Sim en Glimmer in verlegenheid. „Juist iets voor mij!" riep Thijs, „wat nood? Ik ga er in en jullie blijven maar zoolang buiten." Je snapt nu zeker wel hoe de anderen over het dapper Thysje dachten! De volkshuisvesting in ons land. Een Fransch oordeel. In het Fransche blad „Marianne" schrijft André Maurois, de bekende schrijver en eco noom, op het oogenblik een serie artikelen over de huidigen economischen toestand in Enge land. Hij behandelt daarin o.a. ook de queastie van de volkshuisvesting en den woningvoor raad. In dit gedeelte van Maurois' studie troffen ons de volgende zinnen, waarin ook ons land worden genoemd: Maar alles doet voorzien dat binnen 15 of 20 jaar Engeland dat in 1840 „de moeder der krotten" kon genoemd worden, zal geworden zijn, evenals Nederland, tot een land met be hoorlijke woningen voor allen. Dit is een voor beeld om op te merken en na te volgen". Aantal werkloozen stijgt. In een week ruim 8000 meer. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 5 t/m 10 No vember het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde ver- eenigingen bedroeg 568.100, waarvan 82.600 landarbeiders. De werkloosheid onder de overige 485.500 verzekerden bedroeg in genoemde week 27.6 pet., tegen 27.1 pet. in de week van 22 t/m. 27 October. In de overeenkomstige verslagweek van het vorige jaar bedroeg de werkloosheid 25.2 pet. Bij 1065 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 10 November in totaal 358.118 werkzoekenden ingeschreven, waaron der 338.707 mannen. Hiervan waren werkloos 330.312 personen, waaronder 316.200 mannen. Op 27 October bedroeg het aantal ingeschre venen bij een ongeveer gelijk aantal organen 343.190. Hiervan waren werkloos 321.993 per sonen. Het aantal ingeschreven werkzoeken den is van 27 October tot 10 November geste gen met 14.928, het aantal werkloozen met 8319. In vergelijking met het overeenkomstige tijdstip van het vorig jaar wijst het aantal bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven werkzoekenden een stijging aan van rond 26.700. Visschersbootje aangevaren. Eén der inzittenden verdronken. Omstreeks half acht Dinsdagavond heeft op den Nieuwen Waterweg nabij Maassluis een aanvaring plaats gehad, waarbij een vis- scher is verdronken. Een visschersbootje, bemand met twee op varenden, kwam op genoemden Waterweg in botsing met de veerboot MaassluisRozen burg. Het visschersbootje sloeg om, terwijl de opvarenden te water geraakten. Een van hen wist zich aan het schuitje vast te houden tot hij docr een havenboot werd opgepikt, de an dere, P. $ijst uit Maassluis, verdronk. DONDERDAG 29 NOVEMBER. HILVERSUM 301.5 M. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO klok. 8.01 Gra- mofoonmuziek, 10.00 Tijdsein AVRO klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabe trachting. 10.30 Solistenconcert en voordracht Bram van Zanten, cello, Gerrit Kijk in de Vegte, tenor. A. d. vleugel: Egbert Veen, Rie Beyer, voordracht. 12.00 Tijdsein AVRO klok 12.01 Lunchconcert door John van Brück en zijn orkest. 12.45 Orgelconcert door Pierre Palla. 115 Voortzetting lunchconcert met tus- schenspel van Gram. muziek. 2.30 Gramofoon muziek. 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees, 6e les. 3.45 voor het verzor gen van den zender. 4.00 Mevr. Antoinette v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. muziek. 4.45 Voor grootere kinde ren. Studio-opvoering van De Scheepsjongens van Bontekoe. 5.30 Dinermuziek door Tu- sinskl's Select Salon Orkest olv. Max Tak. 6.30 Sportpraatje door Han Hollander. 7.00 Pianorectal door Sviatoslav Soulima Stra- winsky. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred Fry. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Studio opvoering „Peer Gynt" door Henric Ibsen. Spelleiding Kommer Kleijn. Muziek van Ed- vard Grieg door het Omroeporkest olv. Albert van Raalte. Soliste: Di Moorlag, sopraan. 10.15 Ooggetulgeverslag van het huwelijk van prins George en prinses Marina in de West minster Abbey te Londen (eigen gram. op namen) 10.45 Gramofoon muziek. 11.00 Nieuws berichten van het Persbureau Vaz Dias. 11.10 Aansluiting van het Carlton Hotel. Amster dam. Melle Weersma and his Red. White and Blue Aces. 12.00 Tijdsein Avro-klok en slui ting. HUIZEN 1875 M. KRO. 8.00 Morgenconcert NCRV. 10.00 Leger des Heilskwartlertje. 10.15 Morgendienst door Ds. Th. Scharten Jr. 10.45 Gram. muziek. KRO. 11.00 Gram .muziek. 11.30 Godsdien stig halfuur door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud NCRV. 2.00 Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gram. muziek. 3.45 Verzorging van den zen der. 4.00 Bijbellezing door Dr. D. A. v. d. Bosch. Zang: J. H. Smit Duyzentkunst. bari ton. Orgel H. Smit Duyzentkunst. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Het Amsterdamsch Salon orkest olv. D. H. Ph. Kiekens. 6.45 CNV. kwar tiertje. Spreker H. Amelink. 7.00 Politiebe richten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. muziek of een greep uit het dagelijksche ge beuren. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Zangavond, uitgaande van de Ring Noord-Holland boven het IJ van den Bond van. Chr. Zanvereeniglngen in Neder land in gebouw Harmonie te Alkmaar. Chr. Zangver. op Geref. Grondslag Asaf te Alk maar, dir. Corn. Dorland. 9 30 Vaz Dias. 10.40 Gram. muziek. 11.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6