Prins George's huwelijk j\j i\yj V ILIVIDILIA. I ?34 HAARLEM'S DAGBLAD 12 ARROND. RECHTBANK. Oplichting. Een jonge man uit Hoorn stond voor de rechtbank in Haarlem terecht wegens oplich ting. In kennis gekomen met een juffrouw dischte hij verhalen op over een groote groen- tenzaak, die hij in Hoorn dreef met zijn broer, en die hij wilde uitbreiden met een filiaal in Haarlem. Een huis hiervoor zou hij reeds ge huurd hebben. Op een goeden dag vertelde hij haar, dat hij wel geld bij zich had, doch dat hij dit noodig had voor betaling van een termijn huur. Pres.: „En toen vroeg u de juffrouw om geld? En zij gaf u f30?". Verd.: „Ik vroeg haar niets. Ik zei dat ik om het geld verlegen was." Pres.: „Dat is hetzelfde." Verdachte heeft ook verteld aan het meisje, dat zij over enkele dagen het geld terug kon krijgen, omdat hij geld op de bank had. Van al deze vertelsels bleek slechts weinig waar te zijn en dit samenweefsel van verdicht sels leverde het misdrijf van oplichting op. De officier zei dat het niet alleen deze f30 doch ook veel grootere bedragen betreft, die timmerlui en metselaars gederfd Hebben die hij in het winkelhuis te werk had gesteld. De officier vorderde anderhalf jaar gevan genisstraf. Verd. verklaarde nog niets terugbetaald te hebben, omdat zijn moeder het geld hard noodig heeft. Maar hij is van plan alies terug te betalen. Uitspraak over 14 dagen. Inbreker voor de rechtbank. Een 26-jarig jongmensch uit Haarlem, thans gedetineerd, stond voor de rechtbank alhier terecht wegens een heele serie diefstallen. De eerste van de 7 getuigen was op 20 Oc tober 's avonds met z'n familie uitgegaan en toen hij terug kwam, bleek, dat een inbreker zich toegang had verschaft tot de woning in de Lindenstraat na verbreking van een ruit. Gestolen waren een fototoestel, 60 cent, f 4.75 uit den muntmeter en twee rijwielbelasting- plaatjes. Een volgende getuige, wonende in de Mar- nixstraat, was op 17 Oct. des avonds uitge gaan en bij zijn terugkomst was de keuken deur geforceerd met een breekijzer en een beitel. Uit een buffet was een bedrag van 40 cent ontvreemd. Een nicht van den bewoner had een taschje in de linnenkast boven lig gen. Hieruit is f 4 gestolen. Een in een kleedkamer opgehangen mantel van een leerares, die aan meisjes in de Doelen les gaf, had vóór die les een portemonnaie be vat Na de les bleek, dat die portemonnaie met f 10 verdwenen was. Ten nadeele van een vrouwelijke kantoor bediende, die op dien avond les nam en ook In de kleedkamer haar mantel had opgehan gen is toen een portemonnaie met ongeveer i 5 meegenomen. Eén getuige, aan wie f 150 ontvreemd was, was ziek, en kon niet verschijnen. Verdachte bekende alles. De officier zei nog veel meer diefstallen ten laste te hebben kunnen leggen, want verd. heeft er tientallen gepleegd dezen zomer. Verd. is al 6 maal eerder veroordeeld. De of ficier vroeg een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek De verdediger mr. L G. van Dam. wees er op. dat verdachte alles vrijwillig bekend heeft. Verdachte leeft in moeilhke omstandigheden, daar hij van nauwelijks 4 per week met vrouw en kina moet leven Dit verklaart veel en pl. dringt aan op uiterste clementie. Uitspraak over 14 dagen. Goedkoopere verbinding SantpoortAmsterdam. Geen trein, doch bus. Naar we vernemen, heeft een aantal fo rensen uit Driehuls en Santpoort zich ver- eenigd tot een ..comité van oprichting", dat de voorbereidende werkzaamheden op zich genomen heeft, ten einde te geraken tot de oprichting van een vereenigir.g. die zich ten doel stelt eer. goedkoopere dagelijksche ver- voergelegenheid naar en van Amsterdam voor de forensen te verkrijger.. Deze voorbereiden de werkzaamheden bevinden zich reeds in een dusdanig stadium, dat men bij deelneming van ongeveer 60 personen reeds een voordee- lige aanbieding heeft gekregen Het ligt in de bedoeling dit vervoer met 2 moderne touring cars te doen plaats hebben en wel 's mor» gens te 7 1 2 en 8 uur van Santpoort (var, Driehuls iets later) en 's avonds 17 45 en 18 15 uur van Amsterdam. Cs Zaterdags 13 uur en 13.30 uur). Op Zaterdag 8 December om 8 uur wordt In ,,'t Huis te Velsen" een vergadering belegd met het doel een vereeniglng op te richten Op deze vergadering zal een bestuur worden gekozen en zal een en ander nader worden toegelicht. Tevens kan men zich als lid op geven. Het ligt in de bedoeling den dienst op 2 Januari 1935 in werking te doen treden. Vergadering „Sociëteit Vereeniging". De financiëele toestand goed. In een vergadering van het College van Gecommitteerden der Sociëteit Vereeniging voor welke bijeenkomst ook de leden waren uitgenoodigd, heeft het bestuur mededeelingen gedaan omtrent de financieele toestand der Sociéteit, alsmede over de gevoerde propa- ganda-actle. Hierbij bleek, dat de Sociëteit Vereeniging, dank zij eenige ingevoerde be- zuiniginsmaatregelen. het jaar 1934 met een batig saldo zal afsluiten, terwijl het jaar 1935 met vertrouwen kon- worden tegemoet gezien. Het College van Gecommitteerden betuigde hiermede zijn instemming. Tevens werd bekend gemaakt, dat zich voor het komende vereenigingsjaar reeds 20 nieuwe leden hadden aangemeld. VERKOOP EMMAZEGELS VERLENGD. De Emma-postzegels ten bate der t. b. c.- bestrljding, die tot en met heden verkrijgbaar waren, zijn nog tot en met 5 December te koop. De geldigheidsduur als frankeerzegels is tot 1 Januari 1936. RIJWIELEN NIET ONBEHEERD LATEN STAAN. Donderdag heeft de Haarlemsche politie proces-verbaal opgemaakt tegen twaalf per sonen. die hun fietsen onbeheerd hadden la ten staan, zonder ze behoorlijk tegen wegne men te beveiligen. Hiervan stonden er acht bij het Diaconessenhuis in Hazepaterslaan. Requiem van Von Brucken Fock. Uitvoering door de Chr. Oratorium- Vereeniging. Den 28sten December zal de Nederlandsche toonkunstenaar Gerard H. G. von Brucken Fock den 75-jarigen leeftijd bereiken. Nog niet lang geleden heeft hij een Requiem voor gemengd koor, orkest en soli voltooid, hetwelk door de Christelijke Oratorium Vereeniging te Haarlem, onder leiding van George Robert zal worden uitgevoerd. De uitvoering van dit werk moet worden opgeheven tot een eerbetoon aan den toon dichter. De uitvoering zal plaats hebben in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem op den 20sten December met medewerking van het Utrechtsch Stedelijk Orkest en de solisten Jo Vincent, Annie Woud, Jac. van Kempen, Max Kloos en Corry Bijster. De Minister van Onder-wijs K. en W. Mr. H. P. Marchant is beschermheer. Eereleden van het comité van aanbeveling zijn: De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland Jhr. Mr. Dr. A. Röell; de Burgemeester van Haarlem, C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom; de Burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. W. van Doorn; de Chef van de afdeeling K. en W. van het Departement van Onderwijs P. Visser. Onder de leden bevinden zich: Prof. Mr. Anema Haarlem; Mr. A. Beets, Haarlem. W. Breitenstein-Insinger Aerdenhout, E. von Brucken Fock Aerdenhout, Dr. M. Colenbran der Heemstede, B. C. Coninck Westenberg Aerdenhout, Dr. Th. de Crauw Haarlem, C. van Eeghen-van Marle Aerdenhout, J. Freij-Zum- bühl, Aerdenhout, Dr. M. Hudig-Freij Aerden hout, J. Mendlik-Mijnssen Aerdenhout, Jhr. C. J. A. Reigersman Haarlem, Frits Schuurman Haarlem, L. P. de Stoppelaar Aerdenhout, Jhr. F. W. van Sty rum, Haarlem; J. L. Tadema Haarlem, S. W. Teding van BerkhoutVan Taack T rakranen, Aerdenhout; Jhr. F. Teding van Berkhout Aerdenhout, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Haarlem; Mr.' M. van Toulon van der Koog Bloemenrdaal, A. de Vogel Haarlem, G. Warnderink Vinke Bloe mendaal. De commissie van voorbereiding bestaat uit: Bar.sse C. van Tuyll van Serooskerken Boreel, Bloemendaal; Annie Robert—Fleumer Haarlem; O. Mendlik, Aerdenhout; J. C. Tadema, Haarlem. Broederschaps Federatie. Lezing door Dr. P. IJssel de Schepper. Donderdagavond hield Dr. P. IJssel de Schepper in gebouw „Theosofia" een lezing over het onderwerp „Broederschap" voor leden van de afdeeling Haarlem en aangesloten groepen van de Broederschapsfederatie. Spr. begon zijn lezing met een verklaring van zijn standpunt, dat broederschap het eenige middel is om uit de tegenwoordige moeilijkheden te raken en te komen tot één groote samenwerking. Broederschap is geen utopie, hij kan zeer zeker verwezenlijkt wor den en zal dat ook in evolutie. Wanneer een mensch de eene groote kracht, die een in zichzelf bewuste harmonie moet zijn, aanschouwt, dan weet hij dat deze kracht, waartegenover hij zich klein voelt en die dit leven beheerscht, zelf ook levend moet zijn en zich steeds moet vernieuwen. Zij is gericht op het vormen van één groote harmonie en wel door voortdurende wrijving- met haar anti thesen. Deze werking is de schepping van alle dingen. De mensch nu is het bewuste denken in deze harmonie, waarvan broederschap één der voornaamste factoren is. Het bewuste vor men van de harmonie kan slechts bereikt worden door vrije beschikking van het indivi du. zonder den dwang, die altijd zichzelf on bewust is. De mensch moet kunnen handelen uit vrijen wil. Hij moet zichzelf leeren kennen en zijn en daardoor verdraagzaamheid leeren. Elk mensch beoordeelt den ander naar zijn eigen ideeën en normen. Wanneer hij dit inziet zal hij tegenover zijn medemensch een milder standpunt innemen, hij zal hem leeren waar- deeren en liefhebben. Hij moet evenwel indi vidueel hiertoe komen; wanneer hij zijn eigen verantwoordelijkheid op de menigte afwerpt, kan geen harmonfe bereikt worden. De menig te staat n.l. op een onzuiver, onvast stand punt. Spr. eindigde met te zeggen, overtuigd te zijn, dat de broederschap zal komen, doch zij zal slechts langzaam groeien. Zij is geestelijk en materieel de toekomst van de menschheid. Het egoïsme zal voor het altruïsme wijken door samenwerking van elkaar-begrijpende menschen TENTOONSTELLING „HET RASKONIJN". Op deze tentoonstelling werden door de volgende Inzenders hoofd-eereprijzen gewon nen: mooiste dier groote rassen Jac. Schoone Nauwerna; G. Ligtenberg Haarlem midden rassen en K. v. Dijk mooiste kleine rassen. Beste Inzending K v. Dijk; beste inzending groote rassen Tokkelman; midden rassen A. J. Willemse; kleine rassen K. v. Dijk. Beste inzending Vlaamsche Reus D. Lodder; Lotharingers: C. v. Alphen; Weeners: A. Janse Hollanders: J. M. Liffels; Zilvers K. v. Dijk. Beste inzending 1 kleur 1 ras K. v. Dijk. FAILLISSEMENT. Op 29 November, werd door de Arr. Recht bank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: J. Tuzee. koopman in meubelen, wonende te Santpoort. Kruldbergerweg 45. zaak drij vende te Velsen aan de Meervlietstraat 7. Curator Mr. F. v. d. Goot, advocaat en pro cureur te Haarlem. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top. OVERPLAATSING. Bij beschikking van den minister van Finan ciën is de inspecteur der directe belastingen, enz. T. J. Sikkens, hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Haarlem, ver plaatst naar 's-Gravenhage en aangewezen als hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen aldaar. NED. PROT. BOND. Maandagavond houdt Ds. N. Padt, Ned. Herv. Pred. te Zutphen, in het gebouw van den Ned. Prot. Bond aan de Berkenstraat een lezing over „Peer Gynt", van Hendrik Ibsen. Muzikale medewerking verleenen: mevr. Nely de Bock—Verdel, orgel, en mej. Kitty Nederkoorn, zang. (Adv. Ingez. Med.) Impressie van de plechtigheid. Londen, 29 November (Van onzen correspondent) Niet de vrouwen, maar de mannen gaven kleur aan het interieur van Westminster Abbey gedurende de indrukwekkende plech tigheid van de huwelijksinzegening. De kerk zelf was maagdelijk van alle versiering en alleen de roode looper, welke door het schip naar het koor en op de trappen van het al taar liep, was voor de oude eerwaarde kerk ongewone kleedij. Rood en goud en wit waren de overheerschende kleuren en ze waren er gebracht door de galakleeding der mannen de uniformen, de gewaden der geestelijken. De Engelschen hebben opnieuw getuigd dat z jjmcesters zijn in de organisatie van cere monie en plechtigheid; en hun traditie die de wonderlijkste uitdossing voorschrijft voor zul ke functionarissen als zwaarddragers, gentle men at arms e. a., helpt in de hoogste mate aan het effect van belangrijke gebeurtenis sen als dit huwelijk van Prinses Marina met den Hertog van Kent. Een oogenblik als het binnendragen van den koninklijken standaard kan niet licht uit de heriering verdwijnen. Men verbindt deze plechtige aankondiging va nde aankomst van den Koning aan de oude landsgeschiedenis en hier komt dan in de vage schemering van het interieur de standaard indrukwekkend gewagen van de continuiteit en de eeuwen oude onveranderlijkheid van majesteitelijke processie. En als tegenstelling volgde dan het groote en modernste oogenblik, de statige tocht van bruid en bruidegom door het schip naar de trappen van het altaar met de bruids meisjes achter hen, een wit- en zilveren droombeeld. Dit was de nieuwste tijd gesym boliseerd in het eenvoudige stijlvolle bruids kleed van zilver lame met de Engelsche roos in brokaatzijde er in geweven, een Parijsche creatie in de jongste mode; gesymboliseerd ook in de simpele kleedjes van het gevolg der bruid, ook wit en zilver en elk der zes oudere meisjes dragend een schoof rozen met linten van zilverweefsel. Het adres van den aartsbisschop van Can terbury was in zijn simpele rechtstreeksch- heid en warme hartelijkheid het menschelijk- ste en dus het meest tot het hart sprekende van de plechtigheid. De jeugdigste bezoekster, Prinses Margaret Rose, het jongste kind van den Hertog en de Hertogin van York, die op een tabouretje, naast de bruidsmeisjes op haar witte stoeltjes met roodfluweelen zit tingen, zat, plukte niet aan haar jurkje ge durende dit adres, waaruit men mag opma ken dat het ook in haar pril gemoed snaren aanroerde. De geiukwenschen van millioenen, sprak de aartsbisschop, die het oor ver en nabij te luis teren hebben gelegd, zijn het huwelijksge schenk van de menschheid van dit aardrijk", ..De gelukkige opgewondenheid van het oogen blik is niet bevorderlijk voor goed luisteren naar hetgeen ik u te zeggen heb. De warmste wenschen van iedereen omringen u, maar ge luk kan alleen uit uzelf komen, uit den geest welke u bezielt. Indien gij uw huwelijksgelof ten houdt met onverbreekbaren trouw dan zal uw huwelijksleven zoowel uw eigen geluk ver- zékeren als een schoon voorbeeld worden voor allen". En de bruid raadde de Aartsbisschop aar. naar het voorbeeld van den bruidegom nieuw geluk te vinden in het dienen van de behoeften van „het goede Engelsche volk". Waren er tienduizenden of honderdduizen den menschen in de omgeving van de Abbey, de Mail en het Paleis? Wie zal het zeggen. Zij die na negen uur kwamen moesten de kans om de optochten te zien, koopen door den aankoop van banken en zelfs ladders of door huur van dezulken. De gelegenheidsne gotie had de wonderlijkste vormen aangeno men. Zij die in de zesde of tiende rij stonden langs den weg, kregen nochtans de gelegen heid van hun geestdrift en sympathie op in drukwekkende wijze te getuigen. Het middel was een stok met witte en blauwe rosetten, prijs 1 shilling, waarmede men naar harte lust boven de hoofden van het publiek uit Koning en Koningin, bruid en bruidegom in hun glazen koetsen toe kon zwaaien. Niet iedereen wist zich in het bezit van voldoende uithoudingsvermogen om in het holle vaïï den nacht een plek op een trottoirband uit te kiezen en te waken in de kilte en de triestig heid van den nacht tot het ochtendgloren en tot de komst der majesteitelijke koetsen. Al leen de meest geharde vrouwen voelden zich tot zulke negatie van persoonlijk comfort ter eere van het prinselijk paar in staat. A. K. VAN R. COLLECTE UITGESTELD. De collecte voor het kinderhuis „Groot Kijkduin" die op 1 December te Haarlem gehouden zou worden, is uitgesteld. Het co mité zal zoo spoedig mogelijk berichten, op welken datum de collecte thans zal plaats vinden. Men kan zich als collectant opgeven bij mevrouw Engelgeer, Floraplein 10. SNELLE FILMREPORTAGE. De Polygoon-opneming van de huwelijks plechtigheid van prinses Marina en prins George, die Donderdagmorgen te Londen plaats vond, werd reeds Donderdagavond in het Rembrandt Theater en Cinema Palace ver toond. INFORMATIE-KOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.36 3(8—7.37 Berlijn 59 43—59 47 Parijs 9.759.75 1/2 Brussel 34.51 1 2—34.54 lï2 Zurich 47.97—48 Rome 12.63—12 64 'New York 1.47 7. 8—1.48 BILJARTEN. OM DEN „HAARLEM-NOORD-BEKER". De Nederlaagwedstrijden om den zilveren Haariem-Noord-3ekerwerden voortgezet met een ontmoeting van K.E.T.S. uit Amsterdam en dat van Haarlem-Noord, in het clublokaal aan het Soendaplein. Het resultaat was als volgt: pnt. brt. h.s. gem. A. Ndessen (K.E.T.S.) 200 21 42 9.92 A. Denker (Haarlem-Noord) 199 20 36 9.5 P. J. Bos (K.E.T.S.) 138 30 16 4.< H. Meeuwenoord (Hrlïn.-N.) 150 30 27 5.— D. Bouquet (K,E.T.S.) J. v. Vliet (Hrlm.-N.) 56 33 10 1.1 ,125 33 32 3.75 „K.E.T.S." behaalde 394 en „Haarlem-Noord 474 caramboles, zodat „K.E.T.S." met 80 pun ten verloor. DAMMEN. SIMULTAANSéANCE J. W. VAN DARTELEN TE BENNEBROEK. Woensdagavond gaf onze damredacteur, de heer J. W. van Dartelen een simultaan séance in gebouw Rehoboth, te Ben nebroek voor leden en genoodigden der Damclub „Bennebroek". Door 11 spelers werd aan deze séance deel genomen. De simultaanspeler speelde tegen elk der deelnemers twee partijen, waarvan hij na ruim 2 uur spelen 13 partijen won, 7 re mise speelde tegen Chr. Gerritsen (2 x), J. J. v. d. Loo (2 x), C. J. Moes, J. J. Aling en T. Boomsma en twee verloor tegen C. J. Moes en J. Planting. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. De Haarlemsche Damclub, Damclub „Haarlem" en Damclub „IJmuiden" voor de hoofdklasse behouden! De hoofdklasse-competitie van den Ned. Dambond (afdeeling Noord) is thans geëin digd. In groep B waren 7 vereenigingen Ingedeeld waarvan de vier hoogstaankomenden met de vier hoogst-aankomende van groep A. het volgend seizoen de hoofdklasse zullen vormen terwijl de overige clubs naar de le klasse degradeeren. In het seizoen 1935-36 zal dan worden overgegaan tot de instelling van een hoofd klasse over het geheele land. Het is nu reeds zeker dat de Haarlemsche Damclub, Dam club Haarlem en Damclub IJmuiden met de Damvereeniging „Jozef Blankenaar" uit Am sterdam zich in de hoofdklasse hebben ge handhaafd en dus met de vier hoogstaan- komende vereenigingen uit groep A het vol gend seizoen de noordelijke hoofdklasse zul len vormen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de Woensdagavond jl. ge speelde partijen voor de wedstrijden om het clubkampioenschap van de Damclub Haarlem voor het seizoen 1934—1935 luiden als volgt: Hoof daf deeling: W. StrooG. P. Heek 1—1 C. v. d. WerffW. v. Daalen 02 H. W. ZitmanP. v. Wamel 2O Th. v. WamelC .Dikkeboom (afgebr.) Tweede afdeeling: P. MollemaJ. Oosterling 20 L. P, HugesE. Heymans 20 A. RussC. P. Roet 20 Herkamp clubkampioenschap 19331934: C. F. Visse—F. A. Berkemeier 0—2 (Adv. Ingez. Med.) POSTDUIVEN Haarlemsche Postduivenbond KAMPIOENSCHAPPEN 1934. Vitesse: (korte afstand): 1. W. H. Spoor 476 punten, 2. P. J. van Daalen 463 p.. 3. G. A. Steijl 462 p., 4. P. Rosemeijer 459 p.. 5 A. Schuiten 420 p., 6. L. Gimbrere 408 p., 7. J. Remorteren 398 p., 8. A. de Waard 383 p., 9. L. van Bragt 366 p.. 10. C. Krop 345 p. Fond (Verre afstand»: 1. H. Lansdorp 472 p., 2. P. van Zutphen 465 p., 3. A. van Zadel 456 p., 4. A. Schuiten 427 p., 5. G. Tichelaar 398 p., 6. Th. Heinsbergen 372 p., 7. G. Voorting 370 p., 8. W. Petri 349 p., 9. Joh. v. d. Pol 334 p., 10. J. de Groot 282 p. Jonge duiven: 1. A. J. Leurs 505 p., 2. W. H. Spoor 477 p., 3. J. Staphorst 441 p., 4. P. J. van Daalen 424 p., 5. C. Koning 407 p.. 6. J. Zwart 401 p., 7. G. A. Steijl 378 p., 8. N. Koning 375 p., 9. H. Everts 372 p., 10. P. J. Verputten 370 p. Generaal: 1. A, Schuiten 1093 p., 2. W. H. Spoor 1081 p.. 3. P. J. van Daalen 1058 p., 4. L. Gimbrere 1045 p., 5. G. A. Steijl 1035 p., 6. C. Koning 1004 p., 7. H. Everts 989 p., 8. A. J. Leurs 979 p., 9. H. Lansdorp 873 p., 10. J. Zwart 913 p. HANDBOOGSCHIETEN. WEDSTRIJD V.Z.O.S. TE SANTPOORT. V.Z.O.S. hield een wedstrijd om wild. Te half negen werd de wedstrijd geopend door den voorzitter, den heer De Lange. De uitslag was als volgt: Punten. Prijzen: 1 Chr. Smit, VZOS; 2 de Lange idem: 3 Droffelaar Cor.c.: 4 Jan Eeken VZOS: 5 H. Klauwers idem; 6 E. Smit. J. B.; 7 Ver happen, VZOS; 8 Wals, J. B.; 9 Koerse Conc.; 10 E. de Groot VZOS: 11 Sibrand, id.; 12 B. de Groot idem; 13 Bakker, idem; 14 Joh. Eeken ,idem. Witte rozenprijs: H. Klauwers, VZOS. Meeste rozenprijs: Chr. Smit. VZOS. Meeste gelijke prijs: Sibrand, VXOS. Eerste prijs afd. C.: E. Smit, J. B. SCHERMEN SCHOOLCOMPETITIE-WEDSTRIJDEN. Woensdagmiddag werd geschermd in den Doelen door de junior-leden van de scherm- zaal ,3i*assinne", nl. het Christelijk Lyceum tegen het Kennemer Lyceum. Daarna het Gymnasium tegen het Christelijk Lyceum. Het Christelijk Lyceum kwam uit met H. Zwartveld, A. Sloet en D. Bolmeijer; het Kennemer Lyceum met H. en A. de Jonge Mulock Houwer en W. Leijds. Bij de eerste partij tusschen H. Zwartveld en H. de Jonge Mulock Houwer was de over winning van Zwartveld zeer verrassend. Met 04 won hij deze partij. H. de Jonge Mulock Houwer was er blijkbaar van geschrokken want hij herstelde zich later. H. Zwartveld won verder ook zijn twee andere partijen met 14 van W. Leijds en A. de Jonge Mulock Houwer. A. Sloet won van W. Leijds met 24. maar verloor van H. en A. de Jonge Mulock Houwer, respectievelijk met 40 en 42. D. Bolmeijer verloor zijn drie partijen. Bij het Kennemer Lyceum, wonnen H. en A. de Jonge Mulock Houwer elk twee van hun drie partijen; W. Leijds die één van zijn partijen won, bracht hun aantal winstpar tijen op vijf. Daardoor werd de wedstrijd ge wonnen door het Kennemer Lyceum met vijf gewonnen partijen, 22 ontvangen 24 gegeven treffers, tegen het Christelijk Lyceum met vier gewonnen partijen, 24 ontvangen en 22 gegeven treffers. De schermers van het Christelijk Lyceum tegen het Gymnasium wonnen op één partij na al hun partijen De ploeg van het Gymna sium, die toch twee linksche schermers bezit, nl. K. van Konijnenburg en H. Luikinga, heefc van dit voordeel steeds succes gehad. Alleen J. v. d. Boogaard, de jongste scher mer van de ploeg', wist de eer te redden door de eenige winstpartij te boeken op D. Bol meijer. Het Christelijk Lyceum wint met acht ge wonnen partijen, 21 ontvangen en 33 gege ven treffers tegen het Gymnasium met één gewonnen partij, 33 ontvangen en 21 gegeven treffers. WANDELSPORT. WANDELTOCHT „HOLLAND" Zooals wij reeds eerder berichtten zal de R. K. A. V. „Holland" in samenwerking met de D. H. A. K. een wandeltocht organiseeren over een afstand van 25 K. M. door de mooiste gedeelten van Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout. De start heeft plaats te 12 uur bij hotel „Van ouds het Raadhuis". De route is als volgt: Hotel van Ouds het Raadhuis, Bloemen- daalscheweg, Mollaan, Potgieterweg, Bloe- mendaalsche weg. Kerkplein, Krullenlaan, Brederodelaan, Mollaan, Saxenburgerweg, Lage Duin- en Daalscheweg, Karmelweg. Mid den Duin en Daalsche weg, Mesdaglaan, Zo- merzorgerlaan, Hooge Duin en Daalsche weg over 't Kopje (le controle); Lonbar Petri - laan, Zeeweg, pad langs spoorbaan, pad langs Brouwerskolkje, Duinlustweg, Korte Z-lweg, (Rust 13 1/2 K. M. 2e controle.) Hotel van ouds het Raadhuis. Korte Zijlweg, Duinlust- wegweg, Zanderij vaart tot aan Kraantje Lek, Duinlustweg. Bentveldsweg, Zwarte weg, Kopje. Aerdenhout, (3e controle), Juliana v. Stolberglaan, Westerlaan, Bovenweg, Els- woutslaan, Korte Zijlweg. DAMMEN. COMPETITIE 2e I^LASSE NED. DAMBOND. Maandagavond a.s. begint de tweede klas se competitie van den Ned. Dambond (afdee ling Noord) met de ontmoeting tusschen de Haarlemsche Damclub II en de damclub Haarlem II in hotel „Royal". LAWNTENNIS. TENNISWEDSTRIJDEN KRELAGEKUIS. Deze wedstrijden, die aanvankelijk Dinsdag avond zouden beginnen, vangen nu definitief aan heden Vrijdagavond 6 uur; zij worden dan Zaterdagmiddag en -avond en Zondag voort gezet. De finales worden tot Zondag' bewaard. HOCKEY DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG A.S. Het programma van Zondag a.s. vermeldt de volgende wedstrijden. Eerste klasse: HilversumBloemendaal. Promotie-klasse H.D.M. 2—M.H.C. Tweede klasse: Bloemendaal 2Strawberries. M H.C. 2—Be Fair. Derde klasse: Alliance—M.H.C. 3. Strawberries 2Bloemendaal 3. Bloemendaal gaat na den zwaren thuiswed strijd tegen Amsterdam een niet minder zwaren uitwedstrijd tegen Hilversum spelen. Wel is waar heeft Bloemendaal thuis tegen Hilversum gelijk gespeeld en heeft Bloemen daal pas tegen Amsterdam een zeer goeden tegenstand geboden, maar dit alles neemt niet weg. dat voor den komenden Zondag aan Bloe mendaal weinig succes kan worden voorspeld. M.H.C. gaat op bezoek bij H.DM, 2. Dit lijkt voor M.M.C. een gemakkelijke taak, maar H.D.M. 2 verraste Zondag 1.1. door een onver wachte overwining op Victoria. De Hagenaars zijn dus gevaarlijke gasten en daar M.H.C. weer een mooie kans op het afdeelingskam- pioenschap en daarmede op promotie heeft, dient er van meet af stevig aangepakt te wor den. Bloemendaal 2 speelt thuis, dat is achter Hotel Zomerzorg, tegen Strawberries. Dat zal wel weer een Bloemendaalsche nederlaag worden. M.H.C. ontvangt in het Heemsteedsche Sportpark de runners up van de afdeeling, Be Fair. Dat zal wel te zwaar voor de Mus- schen worden. In de derde klasse een belangrijke strijd om de leiding: Alliance—M.H.C. 3 (achter het R.K. Lyceum aan den Zijlweg). De Musschen heb ben één punt voorsprong op hun concurrenten. Het kan daar spannen! Strawberries 2Bloemendaal 3 is ook al voor de Strawberries, hoewel een verrassing hier niet uitgesloten is.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12