Letterin ocuimi l vC l hechts Kostelooze proef VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD '15 HET TOONEEL. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. St. Nicolaasfeest. O'TAI JA. Het was gisteravond weer feest, "het groo- te feest van het jaar in ons Gemeentelijk Concertgebouw. Wie het St. Nicolaasfeest, ge organiseerd door den Bond van Nederland- sche Onderwijzers, nooit heeft meegemaakt zal zich moeilijk kunnen voorstellen, wat dit voor de kinderen beteekent. Men moet zelf midden tusschen de kinderen hebben gezeten, tusschen al die blijde, vroolijke, opgewonden, luidruchtige jongens en meisjes om er zich eenig idee van te kunnen vormen. Je zoudt zelf weer jong willen zijn om zoo nog eens te kunnen genieten, zoo vol op van een St. Ni colaasfeest. Het is een uitstekende gedachte om op zulke avonden de kinderen te voeren in het land van de illusie, dat het tooneel toch steeds weer is voor jong en voor oud. En voor al het tooneel, dat op zulke avonden geboden wordt Want wij blijven op xiet St. Nicolaas feest nooit dicht bij huis. De heer Fred Berens voert ons bijna altijd weer naar heel verre landen, waar de menschen nog in kleurige costuums rondloopen en waar nog een sprook jessfeer in de paleizen hangt. In zoo'n bont paleis van een Japansch markies ben je da delijk bereid alles te aanvaarden wat je ge boden wordt en je voelt je er ongeveer als bij Saladin en zijn Wonderlamp. Fred Berens weet, wat kinderen graag zien. Romantiek in de eerste plaats en die vind je bij de Japanners guller dan in ons lage kik kerland. Het verhaal van het gestolen meisje, dat na 20 jaar weer wordt teruggevonden en dan trouwt met een prins, het blijft voor kin deren altijd weer mooi. maar het moet alles gebeuren heel ver uit de buurt, want hier bij ons leven geen prinsen meer, die met lang vermiste en terug gévonden meisjes trouwen. Hier heb je ook geen Japansche theehuizen, die a giorno verlicht zijn en waarin geishas In kleurige kimonos en Japanners in gebloem de zijden gewaden rondloopen. En zou bij ons ooit een prins aan schoone jonkvrouwen een examen afnemen om een keuze voor zijn leven te doen? Zoo iets doet alleen maar een prins van onze verbeelding, een zoon van den Mi kado in Japan, waar prinsen zoo heel anders voelen en denken als prinsen in Europa. Fred Berens weet, hoe hij zoo'n sprookje moet opdienen. Veel kleur, show en afwisse ling en vooral ook clownerie, want het mag nooit bij kinderen aldoor ernstig zijn. Altijd weer heeft Berens zijn twee knechten bij de hand, die voor de noodige stommiteiten en valpartijen zorgen. In O'Tayo zijn het een dikke Japanner en een onnoozele Chinees, die de kinderen tot schaterende pret soms op- voerden, vooral toen de dikke Japanner onder het tapijt verdween. En hoe grappig gevon den ook de groote „spieken" op de ruggen dei- bedienden bij het examen voor Zijne Konink lijke Hoogheid de Prins. Berens weet zijn stukjes te vullen met voor kinderen boeiende intermezzi, zooals zoo'n voorstelling van een worstelpartij in het thee huis van de waarzegster Maroe-Maroe in Tokio. Tooneel op tooneel, dat pakt altijd. En daar om zijn die stukjes zoo geslaagd als kinder- tooneel. Kinderen zullen niet eens verwonderd zijn als er een Westersch tooneelstukje in het Oosten wordt vertoond. Waarom niet, zuilen zij zeggen, als toch ook Japanners voor ons in Haarlem ten tooneele verschijnen. En wij ouderen aanvaarden het ook, omdat wij nu eenmaal in het sprookjesland, dat is in het land der onbegrensde mogelijkheden op zoo'n avond zijn. En met zoo'n worstelpartij zit je toch wel weer midden in Japan! Men moet de kreten en de juichende vreug de van de kinderen in de zaal hooren bij de nederlaag van Kanaoka, om te beseffen hoe jeugdige toeschouwers een tooneelvoor- stelling meeleven. Ik geniet op zoo'n avond van het tooneel even zeer als op een groote menschen-voor- stelling. Want beleven wij het ooit op andere avonden, dat een zaal zoo heerlijk spontaan en natuurlijk reageert? De Haarlemsche onderwijzers en onderwij zeressen hebben dit jaar zelf de opvoering verzorgd en daarmee getoond, dat zij de hulp van hun Amsterdamsche collega's niet noo- dig hebben voor het slagen van hun St. Nico laasfeest. Zij hebben daarbij de leiding gehad van Henk Bakker en hadden moeilijk een betere keuze voor hun regie kunnen doen. Zij speelden met een opgewektheid en een gemak, alsof zij het al jaren hadden gedaan. De dikke Japanner en de onnoozele Chinees behoefden maar te verschijnen, of de lach was al in de zaal. En de Japanners acteerden zoo „Oos- tersch" alsof zij met de Italianen jaren lang reeds in ..Butterfly" hadden meegespeeld. Was het geen aardig tafereeltje toen de zes geisha's hun lessen zingend zaten te leeren? En welk een joyeuse, kleurige entree was de verschijning van den prins, die de huwelijks taart van prinses Marina op zijn hoofd droeg! De tooneelvoox-stelling in het Japan sche theehuisje was een knap stukje regie en de twee negers verdienen een extra pluim voor hun negerzangen en neger-actie. Van de aankleeding was bijzonder veel werk 'gemaakt. De Oostersche sprookjessfeer was daar op het tooneel met al die Japansche attributen, die fel roode zijden lappen en die brandende lampion. Alle hulde. En de kinde ren hebben hun oogen uitgekeken bij al die exotische kleurige costumes. Zoo zijn de St. Nicolaasfeesten gisteren weer uitstekend ingezet en het is wel zeker, dat ook op de volgende avonden de Haarlemsche kin deren zullen genieten. Dat het muzikale ge deelte wat is „ingekrompen" beschouw ik allerminst als een nadeel. Bij vorige opvoe ringen waren die „ouvertures" van het or kest wel eens wat al te lang en was het on geduld der kinderen in de zaal bij al die mu ziek soms merk- en vooral hoorbaar. Laat ik mogen eindigen met een woord van hartelijke lof voor de dames en heeren, die deze feesten met zoo'n toewijding weer ondanks de slechte tijden hebben georga niseerd. Zij verdienen daarbij den steun, ook financieel van allen, die werkelijk van kinderen houdn. Want als dit St. Nicolaas- fest zou verdwijnen, zouden wij dit voelen als een zeer groot gemis voor de Haarlemsche jeugd. J. 5. SCHUIL. INBREKER GEVRAAGD Zondagavond zal Het Nieuw Schouwtooneel voor het eerst te Haarlem opvoeren Inbre ker gevraagd, het tooneelstuk, dat onze stadgenoot Henk Bakker in collaboratie met Jan Fabricius heeft geschreven. Een vroolijk spel hebben de schrijvers hun stuk, dat op een kluchtig motief is gebouwd, te recht genoemd, want vroolijk is het van het begin tot het eind. Uit de kritieken, welke wij ter inzage kre gen blijkt, dat Inbrekers gevraagd overal, waar het gespeeld werd, een daverend lach succes heeft gehad en dat Ezerman van den geestig geteekenden hoofdpersoon Mol- lema een creatie van zeldzame komische kracht levert. Wij mogen Zondag dus ook ze ker een vollen Schouwbrug verwachten, voor al, waar het hier de 1ste opvoering betreft van in onze tooneelkringen terecht zoo populaire figuren als Henk Bakker en Jan Fabricius. J. B. SCHUIL Arbeiders Tooneelver. „Vooruitgang" Heijermansherdenking met „Dageraad". De Arbeiders Tooneelvereelniging „Voor uitgang" heeft gisteravond in den schouw burg aan den Jansweg op wel zeer waardige wijze den sterfdag van Herman Heijermans herdacht. Aan de tooneelvoorstelling ging een toe spraak vooraf, waarin mevrouw R. W. Kaas Albarda de beteekenis van den arbeid van Heijermans als kunstenaar uiteenzette. Hoe wel het geen gewoonte is, dergelijke inlei dingen ook van den artistieken kant te be schouwen, meenen wij ditmaal een uitzonde ring te mogen maken, omdat de buitengewoon prettige wijze, waarop deze spreekster zich van haar taak kweet, ons in haar iemand deed ontdekken, die de niet altijd samen gaande talenten van declamatrice en docente in zich vereenigt. Op rustigen en duidelijken toon en met welluidende stem bracht zij in een dqor eenvoud en ernst uitmuntende rede haar kennis van en eerbied voor den grooten doode op de toehoorders over. Deze inleiding kwam de stemming ten goede, waarin men een stuk als Dageraad moet ontvangen. Zonder dit voorbereidend woord zou vermoedelijk meer dan één onder het publiek ietwat vreemd en bevangen te genover het vertoonde hebben gestaan. Want dit stuk maakt, ook al is het gegeven vol maakt van denzelfden aard, een uitzondering op den realistischen trant waarin Heijermans zijn onderwerpen placht te behandelen. Da geraad is in verzen geschreven, hetgeen ook een verhevener taai en een beperkter woordkeuze noodig heeft gemaakt dan men in een ander onder het volk spelend rea listische stuk mag gebruiken. Toch is de auteur bij tijden drastisch gebleven zonder dat de schijnbare tegenstrijdigheid tusschen het dichterlijke en het concrete hier schaadt. De omgeving en de costuums waarin het stuk speelt, werken het dichterlijke effect :n de hand. In een zorgvuldig en met artistieken smaak opgebouwde décor, dat door uiterlijk en afmetingen een fantastischen aanblik biedt, zien wij de in Tiroolsche kleederdracht jestoken poppensnijders, hun ambacht uit oefenen. Poppen hangen aan de lijn, poppen liggen op tafel en bungelen opgevouwen over den rand van een mand. En bij deze sprookjesachtige requisieten komen straks nog, als Lukas zijn op de uitvinding verkre gen voorschot in huishoudelijke benoodigd- heden. heeft omgezet, twee sprookjesachtige witte geiten en een traliekorf met kippen op het tooneel. In dit dichterlijk en fantastisch kader vol trekt zich de tragedie, waarvan wij in de wer kelijkheid juist een der benauwendste be drijven beleven: de tragedie van de machine, die, uitgevonden om het leven der menschen te verlichten, ze met broodeloosheid en werk loosheid- bezwaart. Lukas, wiens vader en broer gelijk tallooze zijner dorpsge .ooten door het vermoeiende en karig betaalde werk aan de draaibank ontijdig gestorven zijn, is van kindsbeen af een droomer geweest en toen hij als jongen eens bij den waterval in het gras lag, schoot hem de gedachte door het hoofd, dat dit water een scheprad in beweging zou kunnen bren gen en aldus de pedalen, waarop de arbeiders hun schoenzolen versleten, overbodig zou maken. Nu is hij volwassen geworden en hij werkt 's nachts aan zijn uitvinding. Zijn- vrouw Gonda. begrijpt niets van zijn nach telijke afzondering op den zolder en r.eemt hem kwalijk, dat hij haar en hun kind voor zijn luchtkasteelen verwaarloost. Ook haar vader, de oude Adam en Raket, de leerjongen houden Lucas voor een zot Alleen Marjolein, het blinde schoonzusje, begrijpt hem en haar vertelt hij dan ook het eerst zijn heerlijk ge heim, dat de landheer genadiglijk naar zijn proef wil komen kijken. De landheer komt, vergezeld van zijn raadsman Andreas, de lijfarts en een kloos terbroeder. Lukas, geheel opgaande in zijn extase, laat zich door den zakelijken land heer alle rechten op zijn uitvinding afkoopen voor duizend dukaten en is reeds dolblij met het vooruitzicht op deze fabelachtige som. Maar de oude Adam staat beteuterd temid den der algemeene vreugde en vraagt zich af Maar hoe moet het nu met óns komen, als de waterval ons werk overneemt en wij niet meer den kost kunnen verdienen met zelf poppen te snijden? Adam heeft zich helaas niet vergist: in- plaats dat mét dé 'komst van de machine de Dageraad aanbreekt, krijgt de kloosterbroe der gelijk, die van een uitvinding des duivels heeft gesproken. Aan den macht van den landheer, die de machine heeft, met lijf en ziel overgeleverd, gaat heel het poppensnij- dersdorp in armoede en schande ten onder. De tooneelvereeniging „Vooruitgang" heeft het zich met de keuze van dit stuk niet ge makkelijk gemaakt. Zelfs het beroepstooneel heeft er een kluif aan. Het is trouwens maar eens op het repertoire geweest en wel in den tijd waarin Heijermans zelf de leiding nad van een tooneelgezelschap. Jan Musch heeft toen de rol van Lucas gespeeld en Greta Lobo- Braakensiek was het blinde meisje. Ondanks deze voortreffelijke bezetting onder regie van den auteur zelf. heeft men het stuk na eenige voorstellingen terug moeten nemen. Toch is de moed. waarmee deze bezielde dilettanten gisteravond met dit weinig popu laire stuk. dat den schrijver zeer lief was, Heijermans hebben willen eeren, geen over Idu. fa f> IcZaejv fee&tüéifi tad ding (Adv. Ingez. Mei.) moed gebleken. Het is een zeer goede ver tooning geweest. Voor de regie van den heer J. C. Frevel. die het tooneel levendig heeft gehouden zonder door overmaat var. bewe ging den gedragen stijl te storen, alle lof! Er ook de acteurs waren niet alleen rolvast, in dit geval op zichzelf reeds een heel ding, maar gedroegen zich in gebaar en dictie on bevangen correct en niet zonder gevoel. Als we één opmerking mogen maken, zou het het stern-volume betreffen, dat over het al gemeen te omvangrijk was. Raket en Lukas overschreeuwden zich nog al eens en de kloosterbroeder had de kwaal in zeer bpoge mate. Men had zich moeten afstemmen op den landheer, die in dezen onberispelijk was. H. G. CANNEGIETER. MUZIEK. Leerlingenuitvoering Muziekschool Toonkunst. 't Is geloof ik een jaar of vier geleden, dat ik een leerlingenuitvoering der Haarlemsche muziekschool van Toonkunst bijwoonde en dat was wellicht ook voor een deel de reden, dat ik er ditmaal met zooveel genoegen luis terde. 'k Wist natuurlijk wel vooruit, daar een klaviertrio van Beethoven of een zijner Va- riazionen. een stuk van Debussy (ditmaal uit de Suite bergamosque) of een vioolsonate van Handel te hooren. om niet alles te noemen wat talent of vergevorderde techniek ver onderstelt. Maar ook wist ik vooruit, daar weer jonge en jongste leerlingen aan ie tref fen, die lange jaren achtereen het onderwijs aan de school blijven volgen om tenslotte wel licht uitsluitend zich aan de kunst te wijden. En dan zijn stukken als van Theodor Kirch- ner (met heel mooie beheersching gespeeld) of een finale uit een Haydnsonate dingen, om er met je volle aandacht naar te luiste ren. Dan kun je 't ook weer heel even spijtig vinden, dat een stuk van Zilcher of Caroli tien maal of vaker vlot wil gaan en een elfde maal (dat 't nu juist op een uitvoering moet zijn!) even wil haperen. Heelemaal niet erg, want 't kan evengoed juist andersom gaan. 'k Hoorde wel van een leerling die een opge geven stuk absoluut niet wilde spelen, omdat 't thuis wel eens verkeerd uitviel. En op de uitvoering ging het prachtig. Dat wist de leermeester natuurlijk vooruit. Wat was er toch weer veel moois te hooren! En dan te weten, dat er nog zooveel leer lingen zijn die eigenlijk ook in aanmerking komen om te spelen, maar tot een volgend maal moeten wachten. Anders was het stellig niet bij één Lied ohne Worte van Mendelssohn of één Haydn gebleven. Dan hadden we Rich. Hol, behalve als klaviercomponist, stellig ook met Kruschen Salts Bij elke flacon Kruschen Salts a ƒ1.60 wordt nu voor een bepaalden tijd een gratis proef- flacon verpakt. Maak nu van dit mooie aan bod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salts te ondervinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltreffender middel. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Hollandsche verpakking met den naam van N.V. Rowntree Handels Mij. op ver pakking en etiket van de flacon gedrukt. (Adv. Ingez. Med.) als auteur van zonnige liederen gehoord: en behalve 'n aria van Puccini was ook stellig en zeker Verdi of misschien wel Rossini of Doni zetti voor 't voetlicht gekomen. En denk eens aan de vioollitteratuur. Nu: de groote, mach tige sonate in D van Handel, en later deel I uit Beethoven's pianotrio in Es. Hier moet ik toch even bij stilstaan. De pianopartij met bravour, en technisch af, de cello in mooi- gezongen toon, de viool eindelijk in uit nemende stokbeheersching en tot in de ziel muzikaal, 't Was spijtig dat de leermeester (Jos. de Clerck kon niet tot het eind blijven) die nog niet even kon hooren. Want èn de directeur de heer A. de Vogel, èn de heeren Karei de Jong, Lürsen, Vincent zoowel als de dames Korteweg, Bekkers. Brockmann (de anderen zag ik zoo gauw niet) waren tot het eind toe bij de uitvoering tegenwoordig. Of die, behalve prettig, ook nog nuttig val voor de leerlingen zelf? Natuurlijk, 't Is een heerlijk gevoel, zoo vrij uit te hebben kunnen voordragen. Maar waar 't wat haperde, is dit op zichzelf alweer eens nuttig: men weet dan, wat men moet studeeren, om 't een vol gend maal tip top te krijgen. En meen niet, dat dit alleen geldt voor de beginners. O neen! Als ik b.v. een Polonaise in A van Cho pin in studie had zooals die kloeke jonkman die nu hoofdzakelijk de groote klank na streefde, dan zou ik van de vele studie-uren die zulk een voordracht dag in dag uit van je vergt, ook vast en zeker dagelijks iets af nemen voor louter maatstudiën en dan den mooien klank even zijn beloop laten Dat moet éven vast en zeker tot mooie dingen leiden. En ten slotte is deze uitvoering ook nog nuttig geweest voor de luisteraars, die meestal zelf ook spelen en zich nu gedwongen zien. weer flink de studie op te nemen, willen zij zich niet heel gauw door de kleinen en klein sten zien overvleugeld. Tot slot nog een felicitatie aan de jonge dame, van wie wij Schumann's Kinderscènen hoorden. En niet het minst aan den zanger van „Todtengrabers Heimweh". die in zijn voordracht een mooi-beheerschte zangstem („blonde bariton") paarde aan intelligentie bij deze Schubert-voordracht. G. J. KALT. SPORT EN SPEL VOETBAL. HERMESD.V.S.STORMVOGELS. Stormvogels vertrekt met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol. Fijen, v. d. Velde, Geerts, K. v. d. Steen, Ketting, Schippers, N. v. d. Steen V. S. V.—OVERMAAS. V.S.V. ontvangt Overmaas in de volgende opstelling: Michel, Broek, Van der Griendt, De Boer, De Vries, Hillekamp, Van Os, De Koning, De Wolf, Sterk. Kruiswijk. STORMVOGELS 2—Z. F. C. 2 Stormvogels komt uit met* De Vries, Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Spruyt. Rijkeboer. Van Pel, Beneker, de Back, K. van Pe, v. d. Kuyl. V. V. A. 2—V. S. V. 2 V.S.V. komt als volgt uit: Van der Wint, v. d. Linde, Kossen, de Haas, Glas, Kraak. Karrebelt Rosier, Wey, Michel, de Haas. RIPPERDA-D.I.O. Het D.I O.-elftal, dat a.s, Zondag tegen Rip- perda uitkomt, is als volgt samengesteld: K. Offenberg. H. v. Leen. P. de Wilt, J. Roodselaar, B. Dansik. J. de Nieuwe, E. Smit, J. Poelgeest. F. C. Witkamp, G. de Nieuwe, H. v. Ham. Een tooneel uit „I n b r e k e r gevraag d", het vroolijke spel van Henk Bakker en Jan Fabricius, dat Zondagavond in den Stadsschouwburg door Het Nieuw Schouwtooneel zal worden gespeeld. V. 1. n. r.Lou Ezerman, Dogi' Rugani en mevr. RoyaardsSandberg. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. V. V. IJ. handhaafde haar mooie positie op de ranglijst door aan Tweede Jeugd een groote nederlaag (61) toe te brengen; de thuisclub moest het in dezen wedstrijd nog wel zonder eenige beproefde krachten stel- len. Zeevogels speelde gelijk met Kennemerland en -s daardoor thans twee punten op de leiders ten achter. V.V.R.A. in de tweede afdeeling blijft op eigen terrein ongenaakbaar. Zaterdag j.l. werd Flora weer het slachtoffer van de ambtena ren. In de laatste afdeeling vallen de prestaties van Ulysses 2 ons niet mee; dit team heeft nog geen punt kunnen veroveren. V. E. W. 2 brengt het er heel wat beter af. Dit elftal klopte Kennemerland 5, nummer twee der ranglijst, met sprekende cijfers n.l. 51. SIZO 3, dat tot nog toe steeds nederlagen heeft geleden, schoot uit haar slof tegen Kennemerland 6 en wist een 60 overwin, ning te behalen. Voor morgen zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld Afdeeling A: Tweede JeugdTelefonia. V. V. IJ.Zeevogels. SIZOKennemerland. Afdeeling B. Kennemerland 3V.V.R.A. Zeevogels 2V.J.B. FloraliaSIZO 2 Kennemerland 2Ulysses. Afdeeling C: V.E.W. 2—SIZO 3 V.J.B. 2—V.V.IJ. 3 Ulysses 2Kennemerland 6 De belangrijkste match wordt op het V.V.IJ. terrein nabij de Ruïne van Brederode ge speeld, waar V.V.IJ. I en Zeevogels elkaar ontmoeten. De prestaties van beide elftallen zijn bijzonder fraai geweest. V.V.IJ. verspeelde slechts één punt, terwijl de Zeevogels in totaal drie verliespunten hebben. Willen de bezoe kers dus gelijk in punten komen, dan zullen ze V.V.IJ. een nederlaag' meoten toebrengen. We gelooven echter, dat de kampioenen het het niet zoover zullen laten komen, integen deel, we verwachten een overwinning voor de thuisclub. Het- V.V.IJ.-elftal is dit seizoen zeer sterk; de voorhoede maakte gemiddeld zes goals per wedstrijd, terwijl de achterhoede gemiddeld slechts één keer per wedstrijd ge passeerd werd. Tweede JeugdTelefonia is een wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige elftallen; we verwachten een gelijk spel. Kennemerland trekt naar Hillegom om daar SIZO te bekampen. SIZO heeft het dit seizoen nog niet tot een overwinning weten te brengen. We gelooven, dat dit hun morgen ook niet gelukken zal. Met een geüjk spel kan de thuisclub reeds tevreden zijn. Kennemerland 3 ontvangt V.V.R.A. De eerste ontmoeting tusschen deze elflallen werd op overtuigende wijze door V.V.R.A. gewonnen. Daar de ambtenaren voorloopig zonder hun goalgetter Nijenhuis moeten spelen, zou dit op den uitslag wel van invloed kunnen zijn. We geven den Kennemerland-veteranen wel een kansje. V.J.B. zal zich wel sterker toonen dan Zee vogels 2. Floralia is oa. zeker in staat van SIZO 2 te winnen. Kennemerland 2Ulysses kan een aardige wedstrijd worden. Beide teams hebben nog een kans op het kampioenschap, het zal der halve aan de noodige spanning niet ontbre. ken. BILJARTEN. OM DEN „NOORD-BEKER". De biljartclub „Haarlem-Noord" vervolgde de wedstrijden om den Noord-Beker met de ont moeting tegen Rembrandt uit Amsterdam. De uitslag luidt alsvolgt (de spelers van Rem brandt zijn eerst genoemd) Van Lochem—J. v. d. Bos 63—80; Boaz—G. Broertjes 51—70; SajetGroot Sr. 31—40; Van NaardenBroertjes (invaller) 28—60; Bergkoff—Bennink 26—50. De uitkomst luidt: Rembrandt 199 en Haar lem-Noord 300 caramboles. Het totaal-resul taat is nu Rembrandt 578 en Haarlem-Noord 725 caramboles, zoodat Rembrandt met 147 punten verliest. INVITATIE WED STRIJD BIJ „B. C. H." De Haarlemsche biljartclub B.C.H. schreef een invitatiewedstrijd uit met twee van haar sterkste spelers tegen de twee beste biljarters van „Benoorden het IJ" uit Amsterdam. Woensdagavond werd met dezen kamp be gonnen. De uitslag daarvan luidt' pnt. brt. h.s. gem. P. Kobus 300 15 83 20— G. W. Metz 121 14 41 8.64 C. Keyser 300 24 47 12.50 V. Kappel 277 23 47 12.04 Zondagmiddag en avond worden vier par tijen gespeeld. DAMES-HOCKEY. ROOD WIT III—B. D. II. C. (1—2). Deze clubs gaven elkaar niets toe. Hoewel de thuisclub eenige invalsters telde, ging de strijd goed tegen elkander op. In de eerste helft wist Bloemcndaal een maal te scoren (01). De halflinie van Rood Wit speelde slap. De voorhoede, van beide par tijen waren goed. Na de rust was Rood Wit in het begin sterk in de meerderheid: al heel gauw scoorde zij den gelijkmaker. (11). De laatste goal van B. D. H. C. werd even voor tijd gemaakt uit een buitengewoon goed schot. Het einde kwam met een kleine over wining voor B. D. H. C. IV. HENGELEN „DE GRUNDEL". Bovengenoemd college hield een onde'.ün- gen wedstrijd op baars in de Kruisvaart. De vangst was slecht. Wegens ongesteldheid van den voorzitter werden de prijzen uitgereikt door den secretaris, den heer L F. Scheepers. De uitslag luidt als volgt: 1 M J. Wesseling. 2 L. H. Duits. 3 H. M. Koe- lemeijer. 4 N. Cornet. 5 H. Eerhart: 6 R. Pa- Denburg. 7 Chr. Schouten. 8 L. F. Scheepers, 9 A. Eerhout, 10 P. Bloemers. WANDELSPORT 30 K.M. MARSCH K.L.S. TE AMSTERDAM. Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag 2 December een 30 KM. marsch De start heeft plaats des morgens 10 uur van „Het Kegel huis", Weesperjijde no. 78.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 19