UIT HET BUITENLAND Over autoriteit en hiërarchie. sport en spel. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Programma VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Revolutie dreigt in Bolivia. Overal uitingen van verzet. President afgetreden en aan het hoofd van het leger? Vice-president zou de regeering in handen hebben. Hirota zet de Japansche betrekkingen tot het buitenland uiteen. Zuid» Amerika. Vertöarde berichten uit den Chaco. De ontslagaanvrage van den Boliviaanschen president Salamanca is als volgt geformuleerd: Met het oog op vele redenen, welke mijn ge moed bezwaren, heb ik formeel en definitief afstand gedaan van de lasten van het presi dentschap der republiek. De ontslagaanvrage was geteekend; Daniel Salamanca. In de stad heerscht rust. Naar het Braziliaansche ministerie van buitenlandsche zaken uit La Paz verneemt zou president Salamanca den post van opperbevel hebber van het Boliviaansche leger op zich hebben genomen, terwijl de leiding der regee ring in handen is gebleven van den vice- president Tejada. Naar uit Santiago de Chile gemeld wordt, zou men in La Paz nog steeds volkomen in het onzekere verkeeren over de verblijfplaats van den Boliviaanschen president Salamanca. De vice-president Tejada heeft verklaard, dat Salamanca zich voor een inspectiereis naar den Zuid-Oostelijken frontsector heeft bege ven, ofschoon zijn aanwezigheid in de hoofd stad ter behandeling van dringende vraag stukken noodzakelijk was. Overigens schijnt de toestand in Bolivia ernstig verward te zijn. Berichten, die buiten de censuur om uit La Paz zijn ontvangen, maken melding van een militaire ineenstor ting en van politieke onlusten. Volgens berichten, die in de Chileensche haven Antofagasta en in Arica zijn ontvan gen zou de Boliviaansche grens gesloten zijn. In La Paz en in andere Boliviaansche steden zou het zijn gekomen tot anti-oorlogsdemon straties. Het leger zou ontevreden zijn overjle samenstelling van het kabinet-Salamanca. De vice-president zou vertwijfelde pogingen in het werk stellen bij de neutrale nabuurstaten om dezen over te halen tot een bemiddeling voor vredesonderhandelingen met Paraguay. Voorts verluidt, dat het den Paraguayschen troepen zou zijn gelukt door het Boliviaansche front heen te breken. Zij zouden thans trachten de bres te vergrooten. teneinde de hoofdmacht der Boliviaansche legertroepen te omsingelen. au, Jap Hirota geeft een overzicht van de buitenlandsche betrekkingen Machineschaüe De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken, Hirota. heeft in den Landdag zijn met spanning tegemoet geziene groote redevoe ring gehouden over den buitenlandsch poli- tieken toestand. Hirota begon met een overzicht te geven van het verloop der vlootbespreklngen. welke te Londen worden gevoerd, waarbij hij op nieuw den eisch in zake volledige vlootpariteit met de Vereenigde Staten en Engeland tot uitdrukking bracht. Tegelijkertijd, aldus Hi rota, is Japan voorstander van een belang rijke vermindering der vlootbewapening. De Japansche vertegenwoordiger te Londen zal er ook verder naar streven te geraken tot een nieuw en redelijk vlootverdrag. Het is te hopen, aldus de minister, dat Groot-Brittan- nië, de Vereenigde Staten en de overige mo gendheden, de rechtvaardige wenschen van Japan erkennen en inzien, dat Japan streeft naar een nieuw vlootpact om den wereldvre de te waarborgen en te bevorderen. Hirota constateerde vervolgens, dat de be trekkingen van Japan tot de verschillende landen van Europa en Amerika, zoomede tot China „in het algemeen steeds hartelijker" ziin geworden, omdat thans onder de mogend heden een grooter begrip bestaat voor de bij zondere positie van Japan. De ontwikkeling van Mandsjoekwo bespre kende. verklaarde Hirota met voldoening, dat deze nieuwe staat, die hij „onzen bondgenoot" noemde, op alle gebieden van nationaal be stuur snel vooruitgaat en dat in Maart van het vorige jaar door de Instelling van de mo narchie een permante basis is geschapen voor het land. Ten aanzien van de betrekkingen met de Sovjet Unie constateerde de minister ook hier een verbetering. Tenslotte besprak Hirota de ontwikkeling van de handelsbetrekkingen van Japan met Britsch-Indië en Nederlandsch-Indië waarbij hij de hoop uitsprak, dat alle kwesties met de buitenlandsche mogendheden een vriend schappelijke oplossing mogen vinden. België. Vertrouwensvotum voor de regeering-Theunis. De Belgische kamer heeft Donderdagmiddag een motie van vertrouwen in de regeering aan genomen met 93 (katholieken en liberalen) tegen 83 stemmen (socialisten en Vlaamsch nationalisten) en 5 onthoudingen. Twee treinongelukken in Italië Wagens van den Vesuvius- spoorweg verpletterd. Sneltrein MilaanTurijn In brand. In de nabijheid van Napels zijn eenige trein- wagens van den Vesuvlus-spoorweg naar om laag gegleden en verpletterd. De eerste wagen die naar beneden reed, was voornamelijk bezet met spoorwegperso neel, eenige gidsen en twee toeristen, Kort voor het station Eremo merkte de wagenbe stuurder, dat de wagen begon te glijden ver moedelijk doordat de rails tengevolge van den mist vochtig waren geworden. Hoewel de bestuurder onmiddellijk remde, gleed de wa gen met steeds grooter vaart naar beneden en ontspoorde in een bocht, waar bij tegen een mast van de electrische geleiding botste en geheel vernield werd. Uit den vernielden wagen werden twaalf gewonden en vier doo- den gehaald.. Onder de dooden bevond zich een der gidsen en een Fransch echtpaar uit Tuni-. dat op de huwelijksreis was. In den loop van den nacht stierven nog drie gewonden, zoodat het aantal dooden tot ze ven gestegen is. De overige negen gewonden, die in de ziekenhuizen van Loreto en Napels liggen, zijn bijna allen levensgevaarlijk "ge wond. MILAAN, 29 Nov. (V.D.) Op het sta tion Porta Susa van Turijn is hedenmiddag om 2 uur de sneltrein Milaan-Turijn oij het •binnenrijden in botsing gekomen met den autotrein van de lijn TurijnAosta. Na de botsing vloog vrijwel onmiddellijk de autotrein, die geheel bezet was, in brand, met het gevolg dat onder de inzittenden een paniek uitbrak. Daar de uitgangen door wrak stukken waren versperd, konden de reizigers slechts door de ramen de wagen verlaten De sneltrein MilaanTurijn werd door de botsing niet ernstig beschadigd. Zoodra de reizigers van den eersten schrik •bekomen waren, namen zij deel aan het red dingswerk en trachtten d# gewonde reizigers uit den brandenden motorwagen te redden. Het ongeluk schijnt veroorzaakt te zijn door het weigeren van een wissel. Volgens de tot dusverre ontvangen berich ten zouden 80 reizigers min of meer ernstig gewond zijn. De meesten konden echter, na dat eerste hulp was verleend, huiswaarts keeren. Philippijnen opnieuw door taifoen geteisterd. Schepen in nood Volgens een radiobericht uit Taiwan woedt thans opnieuw een hevige taifoen boven de Philippijnen. In het Zuiden nadert hij reeds Formosa. Tal van schepen hebben noodseinen uitgezonden. De radioverbinding tusschen Taiwan en Lu- zon was verbroken. Verzet op een Franschen mijnenlegger. 22 man voor het gerecht gedaagd. Aan boord van een in Toulon voor anker lig- genden Franschen mijnenlegger is volgens een bericht van de Paris Soir muiterij uitgebroken. Een deel der bemanning klaagde over het slechte eten en weigerde het voedsel in ont vangst te nemen. Een door den commandant ingesteld onderzoek heeft tot resultaat gehad dat 22 man der bemanning voor het krijgs- gerecht zullen moeten verschijnen. Het blad voegt hieraan toe, dat het niet mogelijk is nadere bijzonderheden te ver krijgen over dit incident, dat op het oogenblik het onderwerp van gesprek vormt in Toulon. Een walvlsch als acrobaat. Wierp zich in de lucht en ging op den kop staan. KAAPSTAD. 28 Nov. (V.D.) De inwoners van Simons—Town werden door een sensatio neel schouwspel verrast, toen een kolossale walvisch van ongeveer 30 Meter lengte de haven binnen zwom en in een zeer sportieve stemming bleek te zijn De walvisch wierp zichzelf de lucht in om met een geweldigen slag weer terug in zee te vallen. De slag werd kilometers ver in den om trek gehoord en het water werd meters hoog opgeworpen. De walvisch ging ook verschillende malen op zijn kop staan., terwijl de helft van zijn lichaam dan boven water uitstak. .Wanneer hij weer zijn normale positie innam, ging dit ge paard met een geweldigen slag van zijn staart op het water, welke in geluidsterkte niet voor een geweerschot onderdeed. Men veronderstelde, dat de walvisch door een zwaardvisch was aangevallen, maar des kundigen beweerden, dat walvisschen meer van dergelijke speelsche buien zonder eenige reden hebben. Het is dan zeer gevaarlijk hen te naderen. GEEN ECHTSCHEIDING VAN DEN SPAANSCHEN EX-KROONPRINS? Uit Parijs: De prins van Asturië spreekt tegen, dat hij het voornemen zou hebben te gaan scheiden. Zijn vrouw is naar Amerika gegaan met volledige wederzijdsche toestem ming ten einde een familieaangelegenheid te regelen. Nog meer loonsverlaging bij de Spoorwegen. Blijkens een mededeeling van den Perso- neelraad der Ned .Spoorwegen wil de minister van Waterstaat na de aangekondigde loons verlaging van vijf procent met ingang van 1 Jan. 1935 nog verdere verlagingen invoeren, omdat de B.AN.S. en de C. B. weigerden in overleg te treden over de zoo juist genoemde verlaging. Daardoor achtte de minister zich niet meer gebonden aan de toezegging, dat dan in 1935 en 1936 rust zou heerschen in de loonregeling. De N.V., St. Raphael en P.CJB. zullen pogingen blijven aanwenden om den aanvankelijk in uitzicht gestelden termijn van twee jaren rust alsnog te bereiken. Deze bonden -hebben den minister gewezen op de kleine minderheid van het personeel, welke bij den B.A.N.S. en den Centr. Bond is aan gesloten. WIELRIJDEN. GEEN GAGE WEGENS GEBREK AAN STRIJDLUST. Uit Brussel: Scherens, de Belgische wereld kampioen en de Duitsche sprinter Albert Richter, die hebben deelgenomen aan de Zon dag te Brussel gehouden internationale wed strijden, hebben na afloop geen gage ontvan gen', daar deze werd ingehouden .omdat ze te weinig strijdlust hebben getoond. De. Belgi sche Wielerbond zal nu in deze kwestie uit spraak moeten doen. OLYMPISCHE SPELEN. PLECHTIGE BELOFTE DER DUITSCHE DEELNEMERS. Uit Berlijn: Op Zondag 16 December a.s. zullen alle sportslleden, die betrokken zijn bij de voorbereiding voor de Olympische Spelen van 1936 ten overstaan van den Rijkssportlei- der te Berlijn een plechtige belofte afleggen. De plechtigheid zal geschieden in het gebouw van de Duitsche Opera en zal per radio wor den uitgezonden. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. 3 uur Dames: SpartacusHercules Heeren LijndenZeeburg 2 uur Raplditas—Aalsmeer 10 uur 15 Bij de dames zal Hercules waarschijnlijk wel winnen, terwijl bij de heeren Lijnden gemak kelijk op eigen terrein een overwinning zal behalen, Wanneer Raplditas er in slaagt te winnen, dan is een hernieuwd kampioenschap lang niet denkbeeldig. Intusschen houden wij het op een Haarlemsche zege. GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN TURNLUST. De BG.V. TurnTust hield onderlinge gym- nastiekwedstrijden voor haar adspiranten-af- deelingen. uitgezonderd de kl euter - a f d eel ing Ruim 140 jongens en meisjes namen aan de wedstrijden deel. De bedoeling van deze wedstrijden was een zuivere gelids-afdeeling, en eventueel bevor dering naar een hoogere afdeeling. De jongste adsoiranten hadden vier onder deden te verwerken, de oudste zes, waarvan enkele naar keuze. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: 1 B. v. d. Lelie. 2 A. Ooie vaar. 3 R. Berg. E. v. Eek en A. v. d. Ploeg Jongste jongens: 1 J. Mouton en K. Suyk, 2 J Kool en K. Witkamp, 3 P. Visser. H. Lub bers en T. v. d. Stroom. Oudste meisjes: le gelid: 1 M. Los. 2 H. Zijp. 2e gelid: 1 R, Middelkoop en H. Schippers; 2 B. Zijp; 3e gelid: W. Reeuwijk, 2 G. Redeker, 4e gelid: 1 T. v. Eek. 2 K. v. Dorp Oudste jongens: le gelid: 1 C. Reijnders, 2 J. Hout; 2e gelid: 1 A. Honing, 2 C. Ooievaar 3e gelid: 1 J. Zwart, 2 C. v. Vliet. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Aan een pijl bevestigde Wogram een groote katrol; en daardoor haalde hij een heel lang touw. Toen knielde hij op den bodem neer, richtte zijn pijl enpoef.met een klap schoot hij hem af. „Kijk," zei hij, „die schoot ik naar de maan kijk hem eens prachtig wegvliegen!" Spiedend oogde hij den pijl weer na en riep toen: „Hij zit er in, zoo waar als ik hier sta! Zie, het touw vloog mee het luchtruim in maar het was zóó lang dat hier einde en begin nog liggen." Herinneringen aan Nicolaas II, Lodetvijk XVI en Wilhelm II. Door CRAAF SFORZA, oud-minister van buitenlandsche zaken van Italië. Een Sovjet-tijdschrift te Moskou publi ceerde dezer dagen het authentieke dag boek van tsaar Nicolaas II gedurende de on vergetelijke weken van JuliAugustus 1914.... Authentiek, valt een lezer mij in de rede. Weet ge dan niet dat men in Moskou volleerd is in de kunst van het vervaisclien van documenten? Wel, ik weet heel goed, dat in Moskou alles onderworpen is aan het Marxistische dogma; en dat zelfs het onderwijs in de kunstgeschiedenis en ik heb er grappige staaltjes over gehoord slechts wordt opge vat- als een aanhangsel van het standaard werk van den vermaarden Duitscher. Maar ik weet ook, dat Moskou twaalf jaar geleden diplomatieke documenten uit den voor-oor- logschen tijd publiceerde; dat men er moord en brand over schreeuwde: en dat die schijn heilige protesten pas verstomden, toen de be wonderenswaardige zestien-deelen-in-quarto, door den Quai d" Orsay gepubliceerd onder de onpartijdige leiding van den heer Char- léty, deel na deel kwamen aantoonen. dat geen der duizend door de Sovjet-Russische regeering opgestelde documenten vervalscht of verminkt was. Een eerste bewijs had men er overigens al van gehad bij de soortgelijke ontvangst van de „Grosse Politik", waarvan de republiek van Weimar de eer toekomt haar te hebben gepubliceerd en welke het Nazirijk uit alle Duitsche bibliotheken heeft laten verwijderen. Laten wij dus eens bladeren in het intieme dagboek, waarin de machtigste souvereine vorst ter wereld iederen avond zijn gedach ten opteekende, vlak voor het begin van de groote menschenslachting. Den 25sten Juli verklaart de Oosten - rijksch-Hongaarsche regeering het Servische antwoord op haar ultimatum voor onaan vaardbaar en zij roept uit vrees, dat haar oorlog haar zal ontsnappen oogenblikke- lijk den keizerlijken en koninklijken gevol machtigde, baron Giesl, terug. De tsaar schrijft in zijn dagboek: „De termijn van het Oostenrijkse he ultimatum is dezen middag verstreken. Bij ons spreekt men over niets anders. Twee uur 's middags zes ministers ontvangen om voorzorgsmaatregelen te treffen. Ontbeten met officieren van het re giment van Astrakan...." en daarna met de medailles van het leger op naar de feesten het regiment Den 20 sten Juli onderteekent hij de ver ordening tot algemeene mobilisatie. En in zijn dagboek noteert hij: „Nogal rustige mor gen. Eenige bezoekers: Sazonow, Tatishew. Ben alleen gaan wandelen. Het weer is warm, maar prachtig. Den avond met Olga doorge bracht". Den eersten Augustus verklaart Duitsch- land aan Rusland den oorlog. Ziethier het dagboek: „Heb Nicolasha laten komen (de groot-hertog Nicola Nicolajevitsj) om hem te zeggen, dat ik hem benoemd heb tot opper bevelhebber tot mijn komst bij de legers. Met Alice (de tsarina) naar het klooster te Divew. Bij onze terugkeer hooren wij van de Duitsche oorlogsverklaring. Olga, Alexan- drowna, Dimitri en Jean hebben bij qns ge dineerd. Des avonds Sir Georges Buchanan ontvangen, die mij een telegram van Geor gië, (koning Georges V) ter hand stelt. Het antwoord, dat wij tezamen opstelden, heeft ons langen tijd beziggehouden". (Terwijl ik deze regels las, leek het me of ik opnieuw de vertrouwelijke mededeelingen hoorde, welke Sir Georges, die in 1920 en '21 gezant te Ro me was, mij deed Hij sprak over die dingen zoo vrijmoedig als zelden tusschen gezant en minister van buitenlandsche zaken besproken is". Den 4den Augustus verklaart Berlijn den oorlog aan Frankrijk. En het dagboek zegt: ..Moeder arriveerde gisteren, na Berlijn te hebben aangedaan, te Kopenhagen. Den ge len morgen audiënties verleend: de eerste was de graaf van Oldenburg, die veel moeite gehad heeft om Duitschland weer binnen te komen. Duitschland heeft Frankrijk den oor log verklaard ey valt het aan". Den 6den Augustus verklaart Franz-Jo seph Rusland den oorlog. In het dagboek leest men: „Oostenrijk-Hongarije verklaart ons den oorlog: de situatie is dus duidelijk. Om 2,30 conferentie met de ministers. Alice is naar Petersburg gegaan. Den geheelen dag een warme regen. Eenige familieleden ten eten gehouden Waar heb ik een soortgelijk document toch meer gelezen? Ik ben er al. Het is het dag boek van een ander soeverein: op een 14den Juli schreef hij „Niets". Da.t was op den 14den Juli 1789 en de vorst heette Lodewijk XVI. Den 5den October dwong men den koning Versaille te verlaten en naar Parijs te ko men. In zijn dagboek had hij opgeteekend: „Een half uui- na het midden van den dag naar Parijs vertrokken. Naar het raadhuis gegaan. Gesoupeerd en geslapen in de Tuile- rieën". En zoo ging het door, zelfs op de meest tra gische dagen. Hij was alleen lakonieker dan de Romanoff. De eerste hield er zich vooral mee bezig, wat hij met zijn tijd deed; Nicolas wijdt aan dez-e kwestie al de stereotype zin nen van een oude vrijster. Bij Lodewijk is het eenige punt. dat steeds weer terugkomt, de jacht; de Bourbon zou een gelukkig land eigenaar geweest kunnen zijn. De Rus was. hoewel scherper van intellect, feitelijk niet meer dan een ledepop, zooals die welke Dostojefski in Tsjekoff ons zoo treffend voor oogen heeft gesteld. t Wie zooals ik de Duitsche confidenties van het hof van Potsdam heeft ontvangen, weet heel goed. dat „Willy" onder zijn schit terende wapenrusting en zijn phrases over „droge kruit" even vreesachtig en onzeker was als zijn neef „Nicky". Men kan zich indenken, dat Cavour, de meest volmaakte politieke geest wellicht van de negentiende eeuw, die als kind page was geweest aan het hof van Karei Albert, zelfs toen hij met een opgewonden parlement in conflict lag, de woorden herhaalde: „Je pre- fère la pire des Chambres a la meilleure des Antichambres" (Ik verkies het slechtste par lement boven de beste der antichambres). De antichembres van dergelijke koningen oefe nen niet langer haar nadeeligen invloed op het na-oorlogsche Europa uit: de geest der antichambres is overgebracht naar de „photogénieke" salons der dictators, die zelfs als zij met de beste bedoelingen vervuld zijn. het contact met de werkelijkheid verliezen 'hoe langer zij aan de macht blijven slacht offers van. de atmosfeer der vlijerij, welke een slaafsche pers om hen heen schept. Waar om begon de nog jeugdige Napoleon na nauwelijks enkele jaren regeeren de groot ste politieke vergissingen en de schvome- lijkste foutieve berekeningen opeen te sta pelen? Omdat er geen enkele vrije Fransch- man was, die den autocraat de waarheid kon zeggen. Blijkbaar hebben de regeeringen, die een „vrijheidssysteem" volgen duizend moeilijk heden: maar het langzame tempo, waarin haar besluiten genomen worden, voorkomt avonturen en onherstelbare vergissingen. Het Duitschland van Wilhelm n bezat een beter administratief beheer dan het vrije Frankrijk en Italië en misschien zelfs Enge land. Maar het tuimelde in den oorlog. En wat mij betreft wil ik wel toegeven, dat het tot den oorlog besloot, zonder hem feitelijk te willen; want dat zou nog beter de moreele en intellectueele ellende aantoonen. welke schuilt achter de woorden „hiërarchie" en „autoriteit", die vandaar tot ons kwamen en waar de westelijke democratieën van 1913 af half-bewonderend. half-afgunstig naar luisterdenautoriteitordeNatuur lijk. dat zijn de grondslagen voor de stabi liteit van iederen gezonden staat, van iedere levensvatbare menschengemeenschap. Maar het is niet gezegd, dat het beste mid del om de grondslagen te leggen in het „aanroepen" van die termen bestaat en hen aan te wijzen als het eenige middel voor al onze kwalen. Cavour sprak nooit over auto riteit; zij straalde van hem af, haast tegen zijn wil. Toen ik heel jong was hoorde ik eens Waldeck-Rousseau spreken: de verheven waardigheid van zijn forsche ideeën deelde zich aan iedereen mede. In onzen tijd is bij voorbeeld de macht van een Masarijk van hoog gehalte en onbetwistbaar; ofschoon hij nooit spreekt van zijn autoriteit, zelfs niet van autoriteit alleen. De moreele waarden der staten hebben er, evenals de individuen, behoefte ajm door wat bescheidenheid omringd te worden. (Nadruk verboden.) (Adv. Ingez. Med.) 1 ZATERDAG 1 DECEMBER 1934. HILVERSUM, 301,5 M. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending' voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gram.muziek. 12.15 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis. 2.00 Verzor ging van den zender. 2.15 Leo Fuld in zijn re pertoire met pianogeleiding van Johan Jong. 2.40 Causerie door Mr. S. Mok. 3.00 Nieuws van de platenmarkt. 3.30 Rotterdamsch Philhar- monisch orkest o.l.v. Eduard Flipse m.m.v. Ernest Schilling, piano. Rotterdamsch Man nenkoor Apollo". 4.30 Lezing door Jan de Roode. 4.50 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse! 5.30 Gramofoon muziek. 5.40 Letterkundig overzicht door N. J. Swierstra. 6.00 „Uit de roode jeugdbeweging". 6.30 Gramofoonmuziek. V.R.O. 7.00 Spreker: Den heer J. de Haas. VARA 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Gevraagde gram.muziek. 8.20 Zaterdagavondfilmpjes. 8,30 „Hou stand" Programma met medewerking van VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. Joseph Schmidt, zang. 11.00 Vaz Dias. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. per- quin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO- orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00 Half uurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoon muziek. 3.00 Kinderuurtje door mevr. Sophie NuwenhuisVan der Rijst en mevr. Corrie MarresVan der Ven. 4.00 Verzorging van ren zender. 4.15 Operette „De Prins van Sind" op te voeren door het jongedameskoor „Het Oosten" uit Rotterdam o.l.v. Otto de Vaal. 5.15 Gramofoonmuziek 5.30 Esperanto-nieuws door P. Heilker. 5.45 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.20 Journalistiek Weekover zicht door Paul de Waart 6.45 D. KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 7.00 Politieberichten. 7.15 Katholieke Radio Volksuniversiteit. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Per schip door omroepland. Ont moeting met de stoomboot van Spanje. 8.10 Dajos Bela en zijn orkest (Uitzending uit Cinema Royal te Maastricht). 9.00 Gramofoon muziek. 9.10 Feestvoorstelling ter gelegen heid van den 70sten verjaardag van Richard Strauss, onder de auspiciën van de Wagner- vereeniging. Eerste opvoering van „Arabella" van Richard Strauss onder leiding van den componist. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.25 Pers bureau Vaz Dias. 10.30 Derde bedrijf van de opera „Arabella" van Richard Strauss. 11.20 Gramofoonomuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.35 Fransche avond. Accordeonspel door Mare. Braun. 8.25 Zangrecital, door Venant Pauké. 3.50 Gevarieerd Fransch concert (gr. pi.). 9.40 Fransch gala-concert door het om roeporkest o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. Maurice Mareehal, cellist. 10.45 Vervolg. 11.05 Geva rieerd muzikaal programma. 1.30 Dansmuziek BRUSSEL, 484 M. 12.20 Orkestconcert o.l.v. Karei Walpot. 1.30 Gevraagde gramofoonmuziek. 6.35 Concert. 8.20 Gedè uit La vie Parisiene van Offen bach. 8.50 Concert door de Mij. der conserva torium-concerten o.l.v. F. Rasse. BRUSSEL, 331 M. 1.30 Orkestconcert o.l.v. Karei Walpot. 6.40 Kamermuziek. 7.35 Iberia, Albeni, gr. pl. 8.20 De drie stuiver opera, naar het Engelsch van John Gay. 10.30 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6