ZATERDAG 1 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Kanonnier te Tjimahi vermoord. Door Javaanschen soldaat. BANDOENG, 1 December (Aneta) De Euro- peesche kanonnier der artillerie H. W. Menijn is te Tjimahi vermoord gevonden. De moord is bedreven door een messteek. De dader, de Javaansche soldaat van de genie, Lady, is gearresteerd. De reden voor deze misdaad is nog niet geheel bekend. Lady beweert; dat hij zijn nagels stond schoon te maken en het slachtoffer in het mes is gevallen. Aanvankelijk was een Chineesche waronghouder verkeerdelijk voor den dader aangezien. Het drama geschiedde na een braspartij. Vijftienduizend dakloozen te Melbourne. Overstrooming richt ontzaglijke schade aan; vijf personen verdronken. MELBOURNE. 1 December (Reuter). Het heeft hier 30 uren lang geregend en gestormd, zooals Melbourne nog niet heeft be leefd. Vijf personen zijn omgekomen; 15000 menschen zijn dakloos. Boomen zijn ontwor teld en ook langs de kust is de schade groot. De materïeele schade wordt geschat op 250.000 pond sterling. Duizenden stuks vee zijn verdronken. Op verscheidene plaatsen is het treinverkeer gestremd. ITALIë VERKORT DEN DIENSTTIJD. ROME. 1 December (V. D.) Het verluidt dat Mussolini het plan heeft den militairen diensttijd in Italië te verkorten. De nieuwe regeling, die in Januari 1936 zou ingaan zou den diensttijd van achttien maanden tot een jaar verkorten. Het bericht is echter nog niet bevestigd. Prins Paul thans te Parijs. Vergeefsche pressie van MacDonald? PARIJS. 1 Dec. (Reuter) De president van den Joegoslavische regentschapsraad prins Paul. is gisteren uit Londen alhier aangeko men. Hii zal heden de lunch gebruiken bij pre sident Lebrun en waarschijnlijk soortgelijke besprekingen voeren als te Londen met den Engelschen Koning Deze hadden voorname lijk betrekking op de klacht van Joegoslavië bij den Volkenbond. LONDEN. 1 Dec. (Reuter.) In het onderhoud, dat Mac Donald gisteren had met Prins Paul van Joego-Slavië zou de Engelsche minister president er niet ingeslaagd zijn. den Regent te doen afzien van een krachtige actie inzake Joego-Slavië's beroep op den Volkenbond, ver band houdend met den aanslag te Marseille. Invaliditeit®- en Ouderdomswet. Het resultaat van 15 jaar. Ter gelegenheid van het feit, dat op 3 De cember 1919. nu 15 jaar geleden, de Invalidi teitswet en de Ouderdomswet fV.O.V.) in wer king zijn getreden, verscheen van het Maand blad „De Sociale Verzekeringsgidseen her denkingsnummer. Het behelst o.m. bijdragen van Minister Slotemaker de Bruine, van de oud-Ministers Prof Mr. Aalberse en Mr. T. J. Verschuur en voorts van Dr. v. Duyl, Mr H. W Groeneveld. Dr. A. A. Snijder, mej. Mr. G. J Stemberg, Dr. A. Winter en Dr. Baron Wittert van Hoogland. Minister Slotemaker vestigt in zijn bijdrage: „De moreele zegen" er de aandacht op. dat, als vrucht van premiebetaling, thans 27931 weduwen, 13810 weezen, 108134 bejaarden en 46039 invaliden een uitkeertng genieten krachtens de Invaliditeitswet en 129130 be jaarden krachtens de Ouderdomswet, terwijl rond 63.000 bejaarden in het genot zijn van een kostelooze ouderdomsrente. Niet minder dan 51401 zieken genoten sedert 1919 genees kundige behandeling of verpleging ter voor koming van invaliditeit. Sinds 3 December 1919 is vanwege deze wetten rond 745 mil- lioen gulden aan uitkeering genoten. Auto reed door de spoor" boomen heen. Botsing met den trein liep goed af. Vrijdagmiddag heeft op de bewaakte spoor weg-overgang bij de halte Slichtenhorst aan de lijn ZwolleAmersfoort een ongeluk plaats gehad, dat wonderlijk goed is afgeloopen. Op genoemd tijdstip kwam een personen auto, bestuurd door den bejaarden heer G. uit Nijkerk aanrijden. Door tot nu toe onverklaar bare oorzaak botste de wagen tegen den neer gelaten spoorboom, met het gevolg dat deze omhoog wipte en de auto er onder door schoot en de spoorbaan opreed. Toen de wagen bijna de rails over was werd deze van achteren aangereden door den met volle vaart passee- renden sneltrein uit Zwolle. De auto werd tegen den anderen spoorboom gesmakt en grootendeels vernield. De bestuurder is geluk kig ongedeerd gebleven en kwam met den schrik vrij. De machinist van den trein heeft niets van de aanrijding bemerkt en is door gereden. Nederlandsche smokkelauto's beschoten. Een der vier wagens in beslag genomen. In den nacht op Vrijdag kwamen ter hoogte van de Belgische gemeente Overslag vier ge pantserde vrachtauto's uit Nederland over de grens. In deze auto's was een 60-tal runderen geborgen. Zij bereikten veilig het Belgische grondgebied, maar in de gemeente Wachtebeke werden zij onder vuur genomen door de Bel gische douane. Drie der wagens slaagden er in de brug in deze gemeente te passeeren. De vierde raakte echter vast in de opgeworpen grensversperring en werd in beslag genomen. De smokkelaars wisten echter te ontkomen. Het onderzoek wees uit, dat de auto's uit Ne derland afkomstig zijn. VRAAGT DE PUZZLE! HOOFDPRIJS ƒ250.- (Adv. lngez. Med.) Amsterdam's begrooting aangenomen. Met 24 tegen 21 stemmen. MR. C. P. H. RAS OVERLEDEN. Vrijdag overleed op 48-jarigen leeftijd, Mr. C. P. H. Ras, directeur der Heinekens Brouwe rij in zijn woning op Oud-Crailoo, onder de gemeente Laren. CORTES TEGEN OPHEFFING VAN CABALLERO'S IMMUNITEIT. MADRID, 1 Dec. (Reuter.) De Cortes wei gerde de immuniteit van den socialistischen, leider Largo Caballero en van den Catalaan- schen afgevaardigde Mariël op te heffen. Vrijdagavond is na 18 zittingen de gemeen- tebegrooting van Amsterdam voor het dienst jaar 1935 met 24 tegen 21 stemmen aange nomen. Tegen stemden de sociaal-democra ten en de communisten. De drie middenstan ders stemden voor, omdat bij verwerping der begrooting een chaos zou ontstaan, fnuikend voor de financieele positie van Amsterdam, en dat dit College met zijn pogen, een be grooting door de regeering te laten opmaken, zoodanig in beslag zou worden genomen, dat met name voor ander opbouwend werk v:\ - wel geen gelegenheid zou zijn. Daarvan zou de burgerij in al haar geledingen de gevol gen ondervinden. De heer De Miranda legde een verklaring af namens de sociaal-democraten, waarin hij verwees naar de verklaring van 1933. Op nieuw wenscht zij door haar stem tegen uit te brengen, te getuigen van haar scherp af keurend oordeel over het eigenmachtig en ondemocratisch beleid van B. en W. De begrooting sluit in den gewonen aan in komsten en uitgaven met een bedrag van f 120.862.247. CASTRICUM IN DE VIJFDE OF IN DE ZESDE KLASSE? Ged. Staten van Noord-Holland hebben voorgesteld om Castricum te rangschikken in de zesde klasse der Jaarwedden voor burge meesters, secretarissen en ontvangers. De ge meenteraad besloot evenwel in zijn jongste zitting aan Ged. Staten voor te stellen, met het oog op de tijdsomstandigheden. Castricum voorloopig nog in klasse 5 te laten, zij het dan met een wijziging tot 15 pCt. voor af trek van ambtswoning. De zesde klasse zou meer uitgaven vorderen aan diverse gemeente ambtenaren. De goedgekeurde gemeente-rekening over 1933 bleek 'n batig saldo aan te wijzen van., f 1400.02! DRIE HUIZEN AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gisternacht brand uitgebroken in de woning van de fa milie Kuiper, te Aalst. Nauwelijks waren de bewoners in nachtgewaad op straat gevlucht, of de aangrenzenden huizen werden eveneens door het vuur aangetast. De daarin wonende gezinnen van P. Strijbos en J. de Bie moesten zich eveneens naar buiten spoeden, daar het vuur zoo snel om zich heen greep, dat beide manden evenals het eerstgenoemde In korter tijd in de asch werden gelegd. Van de drie in boedels kon slechts die van het gezin De Bie gedeeltelijk worden gered. Zij waren laag ver zekerd. ValscKe munter gepakt. Partij van driehonderd valsche kwartjes in beslag genomen. Aangehouden ls door de Haagsche politie de 56-jarige W. H. S., die Donderdagmiddag op heeterdaad betrapt werd bij het uitgeven van valsche kwartjes in diverse winkels op de Hoefkade te 's-Gravenhage. Bij een dooi de politie in zijn woning gehouden huiszoeking kon een partij van driehonderd valsche kwartjes in beslag worden genomen, benevens een hoeveelheid bij de vervaardiging dienst doend materiaal. Ook werd aangehouden de bij hem inwonen de 50-jarige P. A. V., die verdacht wordt bij de vervaardiging der valsche geldstukjes te hebben geholpen. JUBILEUM HOOFDAGENT HOES. Onder zeer groote belangstelling viert hoofd agent J. Hoes heden zijn zilveren ambtsjubi leum. Van vele zijden mocht hij bewijzen van medeleven ontvangen, zoowel mondeling als schriftelijk. Zijn superieuren, de commissaris van politie, inspecteurs en ander politie-per- soneel hebben den heer Hoes duidelijk blijken er van gegeven, dat zij hem in zijn werk en in het particuliere leven hoog waardeeren. De gemeente schonk hem het gebruikelijke jubi leumsgeschenk. er waren fruitmanden, pal men, tallooze bloemstukken, een theekast van de hoofdagenten, een barometer van de mo torbrigade. geschenken van allerlei aard, even zoovele bewijzen van belangstelling van de stationneerende taxichauffeurs, van. ja van wie niet al. Hartelijke woorden werden hem te zijnen huize toegesproken door de inspec teurs Berentsen en Oudman, door den heer Jongman, voorzitter van de Vereeniging St. Michaël, waar de jubilaris lid van is. En nog steeds houdt de stroom van hen aan, die hun gelukwenschen komen aanbieden. Het zal voor den jubilaris een onvergete lijke dag zijn! EN TOCH REED IE. Tegen een chauffeur uit Zaandam is pro cesverbaal opgemaakt omdat hij op de Dreef reed met een vierwielige vrachtauto beladen met 3000 K.G. bout. Bij een snelheid van 30 K.M. had bij gebruik van de handrem de auto 32 M., bij gebruik van de voetrem 35 M. noodig om tot stilstand te komen. De wagen is voor herstel naar een garage" gesleept. ANNIE BOEZIEK OPENT EEN DAMES KAPSALON. Annie Boeziek heeft op den Zijlweg 23 een dameskapsalon geopend. Zij heeft, zooals vele ingezetenen wellicht reeds weten, een ja renlange ervaring op dit gebied. Nu zij een eigen zaak in een omgeving ls begonnen, die naar algemeen verwacht wordt jn de toe komst een van onze drukste winkel Vijken der stad zal worden, kan men veronderstellen dat niet alleen haar cliëntèle van nu gaarne naai den Zijlweg 23 zal gaan, doch ook dat vele an deren een proef zullen willen nemen in dezen salon, die behalve kapsalon, een kleine ten toonstelling is van schilderijen van den heer Boeziek. Wat de kapsalon zelf betreft: keurig. Mo dern. Wat de kunde van Annie Boeziek betreft: oordeelt u daarover na een proefneming zelf. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De werkloozen bij voetbal wedstrijden. Tot nog toe werden de toegangsbewijzen voor de door Haarlem te spelen thuiswedstrij den tegen gereduceerde prijzen op Zaterdag middag tusschen 4 en 5 uur aan het gebouw Spaame 92 verkocht in verband met de be zwaren, die het Haarlem-bestuur had, om de kaarten aan het terrein verkrijgbaar te stel len. Herhaaldelijk kwam het echter voor, dat er een tekort aan kaarten was, zoodat een aantal liefhebbers teleur moest woi'den gesteld. Den secretaris van het Centraal Comité voor werkloozen, die zich in het belang van de werkloozen bereid had verklaard, deze kaarten te verkoopen en dit ook steeds heeft gedaan, is het tweemaal gelukt, er een aantal kaarten bij te krijgen, waardoor hij de gegadigden kon voldoen. Tevens heeft hij er voor gezorgd, het aantal kaarten, dat beschikbaar was gesteld, op te voeren. Dit is blijkbaar door het Haar lem-bestuur niet noodig geacht, waarop ge weigerd is den verderen verkoop ter hand te nemen. Het tekort aan kaarten heeft reeds geleid tot wanordelijkheden bij den verkoop, ja zelfs is het voogekomen dat er iemand in het gedrang is flauw gevallen. Dergelijke too- neelen wenschen wij te voorkomen; wij zullen daarom onder deze omstandigheden niet meer bemiddelend optreden. Namens het Centraal Comité H. H. LUIJKEN, secretaris. Naar aanleiding van dit stuk deelt het Haar lem-bestuur ons mede dat het comité, dat elke week de kaarten in ontvangst neemt voor de werkloozen, die tegen verlaagden prijs den voetbalwedstrijd HaarlemK.F.C. konden bij wonen, heeft geweigerd dezen keer de kaar ten te aanvaarden. Volgens het comité zou het aantal te laag zijn. Het Haarlem-bestuur deelt mede, dat het gebruikelijke aantal bedraagt: 250 indien Haarlem niet alleen thuis speelt en 350 wanneer Haarlem wel alleen thuis is. UIT DE OMSTREKEN BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 28 November 1934: Pie ter Johannes Geelof en Maria Hendrika Viersen. 29 November: Harm Biemond en Dirkje Jo hanna Struik. Bevallen: 28 November 1934: A. H. van Til— Burger, d. Overleden: 25 November 1934: Pieter van der Klashout, 77 j.; Fet-je de Jong, 56 j.; 24 November 1934: Pieternella Josephine SteenbeekDillewarde, 72 j. OVERVEEN Oud-kinderrechter spreekt voor de Josephine Butler- vereeniging. Mr. G. T. J. de Jongh, oud-kinderrechter te Amsterdam sprak Vrijdagavond in het Ken- nemer Lyceum voor de Josephine Butlerver- een iging over het onderwerp „Tehuizen voor werkende meisjes". Mr. de Jongh herinnerde aan de verbete ring van het gevangeniswezen uit vroeger tijd. aan de misdadigheid en alle gevolgen van dien en hoe genootschappen tot zedelijke verbete ring van gevangenen ontstonden. Dit was het bewijs dat de menschelijkheid het allengs be gon te winnen van meer barbaarsche uitingen van strafpleging. Belangrijker dan de strafpleging is immers wel de weg die leidt tot voorkoming, die van de bestrijding der misdaad. Een van de fac toren die tot dit resultaat kan leiden, is de voorwaardelijke veroordeeling. waarbij echter een absoluut objectieve voorlichting een ver- eischte is. De kinderwet van 1922 is ook een voorbeeld van gunstige kentering: zij is op redding van het kind gericht. Door deze en andere omstandigheden kwam men meer en meer met de slechte omstan digheden in aanraking waaronder vele meis jes moesten opgroeien. Vooral het misdadige milieu was aanleiding tot vele ongelukkige gevolgen. Door gezinsvoogdij is veel te berei ken. wanneer de voogden tact hebben, toewij ding en liefde toonen. Al naar de omstandig heden kunnen zii het noodig oordeelen be dreigend op te treden, met overreding iets te bereiken of, als niets helpt, plaatsing in een tehuis te adviseeren, inrichting of observatie huis. Mr. de Jongh weidde uit over de ontzetting uit de ouderlijke macht, over de ter beschik- s'fUing dm- regeering tot. den meerder jarigen leeftijd, over verschillende vormer van gezinsvoogdij en wat daarmee verband' houdt Van belang ls 't dat, wanneer kinderen uit het ouderlijk huis verwijderd moeten worden, er drie wegen open staan: verpleging in ander gezin en verpleging in de tehuizen voor jon gens en meisjes. Ten derde: verpleging in de rijksopvoedingsgestichten. Wat betreft de tehuizen voor jongens en meisjes, en speciaal wat betreft de meisjes, dient worden opgemerkt- dat er groote voor deden zijn verbonden aan verpleging in een tehuis, boven die in een gesticht. Een tehuis, de naam zegt het reeds grootendeels, is meer een thuis. De directie kan groot vertrouwen wekken (zonder daarmee de directies der ge stichten tekort te willen doen), doch zij kan ook een grootere huiselijkheid scheppen. De meisjes, die moeten werken voor den kost. dragen een gedeelte van de verdienste af. voor de rest sparen zij. kortom zij leeren er als 't ware het werkelijk-goede leven zelf lei den en leven. De tehuizen zoeken natuurlijk ook betrekkingen voor de meisjes, en de recht vaardigheid en het vertrouwen dat er in de tehuizen heerscht, is de allerbeste aanbeve ling. In Haarlem is zoo'n tehuis nog niet. Finan cieele moeilijkheden zijn ook hier de oorzaak. Wel achtte spr. het mogelijk dat. nu men op verschillende plaatsen ziet dat van de wees huizen minder druk gebruik wordt gemaakt, deze gebouwen als tehuizen voor werkende meisjes kunnen worden ingericht. Spr. behandelde ook de wijze waarop men in een tehuis een plaats kan krijgen: er is een groote selectie. Wanneer de meisjes een maal in een tehuis zijn geplaatst, zijn zij er niet „voor eeuwig", want geregeld krijgen zij vrij om naar kennissen te gaan, of zelfs, zoo moselij k, naar huis. Mr. de Jongh zei dat veler leven anders zou zijn geloopen. indien bijtijds een gezinsvoogd zou zijn aangesteld, die de leiding had gege ven. die het kind van rechtswege was ont houden. TILLY MAIR EN IIAAR BOYS. In het Wapen van Heemstede trad Vrij dagavond Tilly Mair met haar Boys op. Een groot deel van den avond was gewijd aan dansen, zoowel moderne als volksdansen. Veel succes oogstte bijv. de klompendans en de Argentijnsche Tango. Mej. Voogt uit Haarlem had de dansen ingestudeerd. Pat Dix imiteerde goed een dameszangstem. Mej. Hilda Prachowsky be. geleidde uitstekend aan de piano. SANTPOORT HEEMSTEDE ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Op Maandag 3 December des morgens om half 11 zal het ontspanningslokaal voor de werkloozen in het R.K. Verenigingsgebouw aan den Heerenweg wederom worden open gesteld. De burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. W. v. Doorn heeft zich bereid verklaard de opening te verrichten. In den loop der volgende week zullen ook de Vakcursussen wederom een aanvang nemen. De cursus huisvlijt zal Woensdags worden gehouden van 1012 en van 24 uur. Dit jaar zal op dien cursus ook gelegenheid worden gegeven tot houtbewerking. De cursus voor de hoveniers wordt gegeven op Maan dagochtend van 1012 uur en op Vrijdag middag van 35 uur. Deze cursus begint op Vrijdagmiddag 7 December. Verder zal dit jaar een cursus gegeven worden in motor-techniek. Deze cursus zal worden gehouden iederen Dinsdagmorgen van 1012 uur. De werkloozen die zich nog niet voor een cursus hebben aangemeld, worden verzocht dit ten spoedigste schriftelijk te doen bij den secretaris van het Comité, den heer E. Steger, Landzichtlaan 9 of bij den aanvang van den cursus. Verwacht wordt, dat vele werkloozen ge bruik zullen maken van de gelegenheid om zich te ontwikkelen. De ontspanningslokaliteit is op werkdagen geopend van 1012 urn* en van 2—5 uur met uitzondering van den Zaterdagmiddag. KIPPENDIEFSTAL. Bij de politie te Heemstede werd aangifte gedaan door een bewoner van de Drieheeren- laan, dat in den nacht van 27 op 28 dezer uit een hok achter zijn woning, drie kippen zijn ontvreemd. PERSONALIA. De heer W. Reilingh alhier, slaagde aan de Leidsche Universiteit voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid. TLTNLIEDENVEREENIGING. De onderlingen tuinliedenvereeniging „Aer- denhout en omstreken", hield Woensdag avond een zeer goed bezochte ledenvergade ring in café-restaurant Hof van Heemstede. Medegedeeld werd dat een groote Lathyrus tentoonstelling voor 1935 in voorbereiding is. Aan den heer R. Donkelaar werd de beker uitgereikt van de laatste chrysantententoon stelling. Vervolgens hield de l/eer Schuijlenburg een lezing met lichtbeelden over „reis-indruk- ken". Inleider nam zijn gehoor in gedachten mee naar het mooie Zwitserland. Het waren vooral de bloemen en planten, als Crocussen, Primula's Gentiana's Anemo nen, heesters en dennen, waarvoor de inlei der de bijzondere aandacht vroeg. De voorzitter dankte den heer Schuijlen burg voor zijn leerzame inleiding. Ter keuring was door den heer B. Nieuwen- huis ingezonden een fraaie collectie Cyclame Weisse Dame, waarvoor de keuringscommis sie hem 10 punten toekende. Ter inzage was aanwezig een prachtige col lectie platen van Japansche lelies die zeer de aandacht trok. COLLECTE VOOR UITZENDING VAN ZWAKKE KINDEREN. Woensdagmiddag had hier de jaarlijksche collecte plaats voor de uitzending van zwakke kinderen te Heemstede naar vacantiekolonies. Dank zij de bijzondere medewerking van hoofden van scholen trokken ongeveer 150 kinderen er op uit, met een 75-tal busjes, om huis aan huis voor hun zwakke medescho liertjes een beroep te doen op de weldadig heid. Om even vier uur was het „verzamelen" aan de Kleuterschool aan de Lieven de Keij- laan. waar aan de jeugd eenige versnaperin gen werden aangeboden en het bestuur de busjes in ontvangst nam. De oogst was pl.m. f 180 circa f 30 min der dan het vorige jaar, wat. zeker jammer is. daar de aanvragen voor uitzending zeker niet minder zijn dan het vorig jaar. De prijsjes, een kinderboek voor den grootsten inhoud der busjes vielen ten deel als volgV: le prijs O. L. school, hoofd de heer Turkow. 2e prijs R. K. Jacobaschool. 3e prijs O. L. School, hoofd de heer Turkow. 4e prijs R.K. Jacobaschopi. Het comité betuigt zijn dank voor de on dervonden medewerking. VERKEER VAN RECHTS GAAT VOOR! Woensdagavond te omstreeks 8.40 uur had op de Heemsteedsche D'-eef te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto ko mende van de richting Camplaan en gaande richting Haarlem en bestuurd door M. J. A W. en een andere auto bestuurd door A. T. uit Haarlemmermeer. De aanrijding had plaats doordat de bestuurder van eerstbe doeld motorrijtuig het van rechtskomende geen voorrang verleende, waardoor beide mo torrijtuigen tegen elkaar botsten. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. R. C. BREDERODE. Programma voor a.s. Zondag: Kenau 2Brederode 1, 12 uur. Beverwijk Jun.—Brederode Jun„ 12 uur. Vriendschappelij k Brederode 2—E. H. S. 3, 12 uur. IJMUIDEN BESOMMINGEN Trawlers: Dolfijn IJM 103 f75 Raaf IJM 432 f910 Vios II IJM 134 f 380 Loggers: KW 134 f430; KW 107 f390. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,70—f 0,58 Griet per 50 KG. f 18—f 9 Tongen per K.G. f 0.71f 0.45 Kleine schol per 50 K.G. f 13f 4 Schar per 50 K.G. f 1,80—f 1,10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9,50f 3,60 Groote gullen per 50 K.G. f 8.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 6,30f 1,25 Wijting per 50 K.G. f 1,80—f 1,35 Versche haring' per kist f 4f 2 BEVERWIJK „Het Schouwspel". De voorstelling gaat 4 December door. Naar wij vernemen zal de tooneelvoorslel- ling voor de geabonneerden van de afti. Be verwijk van den Kunstkring „Het Schouw spel", die bepaald was op Dinsdag 4 Decem ber doorgaan. Het Nieuwe Schouwtooneel, onder directie van Frits Bouwmeester en Ko van Dijk, zal een opovering geven van het blijspel „Inbre kers gevraagd" van Jan Fabricius en Henk Bakker. Wij vernemen voorts, dat voor deze tweede voorstelling in dit seizoen, die in het Kenne- mer Theater wordt gegeven, introductie zal zijn toegestaan. De afd. Beverwijk wordt tijdelijk administra tief beheerd door den secretaris van de afd. IJmuiden. Het zachte najaar. Frambozen in November. Als een bewijs van de zachte temperatuur, die in de herfstmaanden heerschte, toonde men ons aan de Veiling „Kennemerland" eenige takken van een frambozenstruik, die rijk beladen was met vruchten van een schit terende qualitteit. Deze vruchten waren gerijpt op den kou den grond, in den tuin van den heer H. Hout wipper, aan den Zeeweg. De struiken waren in het begin van den herfst voor de tweede maal in bloei gekomen. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 30 Nov. 1934. Spinazie per kist 3040 cent. Andijvie per kist 1024 cent. Koolrapen per zak 75 cent. Wortelen per bos 69 cent. Bieten per K.G. 2 1/2 cent. Schorseneeren per K.G. 6 cent. Aardappelen, klei per K.G. 58 cent. Id. zand. per K.G. 9 cent. Spruitjes der K.G. 612 cent. Boerenkool per bak 2036 cent. Roode kool per 100 f 2f 5. Savoije kool per 100 f 1f 5. Bloemkool per 100 f 5f 12. Uien per kilo 3 cent. Prei per bos 47 cent. Sla per kist 20—60 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 34 cent. Appelen per kilo 1824 cent. Peren per kilo 618 cent. Druiven per K.G. 2432 cent. Brusselsch lof 12—18 cent. ZANDVOORT GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Zandvoort zal Don derdag 6 December vergaderen ter bespre king van de houding van wethouder Molenaar betreffende de schelpencentrale. Deze zaak zal in besloten zitting behandeld worden. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: H. M. Hus-Harms, z. Tusschen- beeksweg 40, IJmuiden. J. L. M. Assink- Heeren. d. Sm. v. Gelderstraat 21. Velsen-N. M. Hille-de Boer. z., Schullpweg 143. Velsen iN.) M. W. Basstra-Boeter. d J. v. Heems kerkstraat 105. IJmuiden. C. P, F. van Roo- zendaal-Dekker, z., Wijkerstraatweg 66. Vel sen (N). A. Bink-v, d. Velde, d.. Kennemer- laan 144. IJmuiden. H. J. Stoop-Hoedt. z„ Corverslaan 51 Velsen (N). J N. Zijl-de Groot. z.. Lipoersheijstraat lr., IJmuiden. T. C. Zijl-van Dijk, z.. Torricellistraat 48. IJmui den J. 'van den Berg-Koster, d. Will. Beu- kelszstraat 35, IJmuiden. Overleden: Nicolaas Cornelisse, 55 j. wedn. van M. M. Winter, Uitgeest. Ondertrouwd: J. Bossen en C. Oldenburg, Biezenweg 98, Santpoort. Getrouwd: C. J, Schong en J. Prins, Keizer Wilhelmstraat 28. IJmuiden AO Hellmann en K. Zwart. Conradstraat 10, IJmuiden H. D. Kist de Ruijter en A. G. Gerrits, Haarlem (N) Minnahassastraat 63 J. Lap en A. van jPel, Den Helder, Koekoekstraat 21

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10