BINNENLAND HAARLEMMERS. MAANDAG 3 DECEMBER 1934 H AARLEM'S DAGBLAD 3 Verlaging der keurloonen voor vleesch? Regeering dient wets voorstel in. Gemeenten mogen geen belangrijke winsten maken. De regeering heeft bij de Staten - Generaal een wetsontwerp ingediend tot wijziging van art. 20 der vleesch- keuringswet. Wijziging van dit artikel is wenschelijk en wordt voorgesteld om tegemoet te komen aan rechtmatige grieven van de slagers tegen de bestaande regelingen. De eerste grief is, dat in verschillende meenten de keurloonen zóó hoog zijn, dat "de dienst een bron van belangrijke inkomsten is voor de gemeente. Er zijn voorts gemeenten, waar keuringen voor zekere ondernemingen tegen verlaagd ta rief worden verricht en waar vleesch van slachtdieren, die in die gemeenten voor export zijn geslacht tegen veel lager loon dan het loon voor de gemeentelijke keuringen, in het verkeer wordt gebracht. Komt vleesch, dat te gen dergelijk laag tarief is gekeurd, in de ge meente zelf in het verkeer, dan ondervinden de slagers daardoor een moeilijke concurren tie. Deze omstandigheid geeft aanleiding tot een tweede, gegronde grief, ter wegneming waarvan voor het gestelde geval de heffim van een nader keurloon wordt voorgeschre ven, waardoor het vleesch in de gemeente uni form wordt belast. Een nieuw aan art'. 20 toegevoegd lid dient om scherp te doen uitkomen, dat deze dienst" niet mag zijn een bron van inkomsten voor de gemeente. Naast de keuring is daarin ook opgenomen het slachthuis. Het komt voor, dat ook slacht huizen belangrijke winsten opleveren. Hierte gen bestaat hetzelfde bezwaar als tegen de winsten met keurloonen. St. Nicolaas verrast de Amsterdamsche jeugd. Blyde incomste in de hoofdstad. Onder het gejubel der massa vooral het uitbundig enthousiasme van de jeugd hield de belofte in, dat Amsterdam eenmaal een goede traditie rijker zal zijn! heeft zich Zaterdagmiddag, voor de eerste maal in offi- cieele statie, de blijde inkomste van Sint Nico laas in de hoofdstad voltrokken. Vóór de hem gewijde St. Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade, welker klokken een vreugdevol gebeier deden weerklinken, verliet de goede Sint te ongeveer één uur met zijn groot gevolg de vroolijk gepavoiseerde stoom boot, waarmede hij was gearriveerd en betrad hij op de plaats, eertijds bekend als de slijp- steenen, het grondgebied van de stad, welke hem reeds meer dan zes eeuwen als schut- heilige kent en vereert. Het officieele welkom, dat Zijne Genade hier werd bereid door den vice-consul van Spanje, den heer L. Emmeriks, den heer D. Kouwenaar, die het initiatief tot deze blijde inkomste genomen had en door het bestuur van het ijverige Initiatief Comité- Amsterdam, dat de organisatie daarvan op zijn schouders had geladen, werd overstemd door het gejuich van jong en oud achter de dooi de politie gevormde afzetting, To,en de groote kindervriend het feit, dat hij werd voorge steld door niemand minder dan Eduard Ver kade, is niet voor kinderooren bestemd! zijn schimmel besteeg, dreigde de illusie, die ove rigens volkomen was. een oogenblik te worden verstoord door de driftige capriolen, die dit edele dier maakte. Maar Sinterklaas, die ge wend is om des nachts over de daken te rijden, kwam deze schrik glansrijk te boven. In vol maakte orde werd een kleurrijke stoet gefor meerd. Na een korte tocht door de stad werd de Sint op het stadhuis ontvangen. Een bijzonder moment was nog de ontvangst van den kindervriend in het Vondelpark. Tal van kleinen ontvingen geschenken. STUDENT VERMIST. Te Enkhuizen maakt men zich ongerust over het lot van den 23-jarigen A. B., student in de geologie aan de Universiteit te Amster dam te Enkhuizen woonachtig, die seder t Don derdagavond vermist wordt. Hij heeft dien avond te ruim 10 uur zijn verloofde naar huis gebracht en is sedertdien niet in de ouder lijke woning teruggekeerd. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur meent men hem waargeno men te hebben op den Zeedijk nabij Hoorn. Alle nasporingen van de politie zijn tot nu toe echter vergeefs. Minister Kalff blijkt toch niet af te wijken. Twee bonden zonden onjuifte berichten de wereld in. Blijkens door de twee combinaties van spoorwegorganisaties bekend gegeven beslis sing van den minister van Waterstaat om trent de loonregeling van het spoorwegper soneel bestaat er daaromtrent groot verschil yan meening. De Ned. Vereeniging St. Raphael en de Prot. Chr. Bond hebben na een bespreking terzake met den minister meegedeeld, dat deze niet bereid was om voor twee jaar de garantie te verleenen, dat geen verdere ver laging van de inkomsten zou plaats hebben. De bond van Ambtenaren en de Centrale Bond, die daarna den Minister bezochten, kwamen met het hoopvolle bericht terug, dat de minister hun deze verzekering wel had ge geven en dat de publicaties der drie eerst genoemde organisaties onjuist was. Zaterdagmiddag hebben de drie bonden ter zake van de directie der Nederlandsche Spoorwegen het bericht ontvangen, dat zij, na zich daaromtrent zekerheid te hebben ver schaft, moest verzekeren, dat het bericht van den B.A.N.S. en den C. B. onjuist was en de Minister niet bereid was de begeerde garantie te geven. Hoofdcommissaris van politie neergeschoten. Door een gedegradeerd hoofdagent. Vermoedelijk wraak vanwege de terugzetting. Zaterdagmiddag heeft op het hoofdbureau van politie te Schiedam de hoofdagent van politie C. C. v. d. K. zijn chef, den commissaris van politie, den heer F. Ellenbergen, doodgescho ten. Zaterdagmiddag waren drie agenten op het hoofdbureau ontboden om door den commis saris officieel op de hoogte te worden gesteld van hun degradatie in verband met hun ge drag van de laatste tijden. Onder dit drietal bevond zich de hoofdagent C. C. v. d. K. Te omstreeks twee uur meldde deze zich aan en werd toegelaten tot de kamer van den com missaris, die achter zijn bureau zat. Nauwe lijks was de hoofdagent in de kamer, of voor er nog een woord was gewisseld trok hij zijn dienstrevolver en loste zes schoten op hoofd en borst van zijn superieur. Deze zonk ineen en was onmiddellijk dood. Twee agenten grepen v. d. K. direct vast, terwijl op het geluid van de schoten twee in specteurs, die zich in een kamer in de nabij heid bevonden toesnelden. Van alle zijden snelde hulp toe. De verslagenheid en ontstel tenis op het bureau was begrijpelijkerwijze zeer groot. Onmiddellijk is burgemeester H. Stulemeyer gewaarschuwd, die eenïge oogen- blikken later ter plaatse was. Ook het parket uit Rotterdam arriveerde weldra om onmid dellijk den hoofdagent in verhoor te nemen en getuigen te hooren. De oorzaak van dit drama moet gezocht worden in de degradatiequaestie; Van der K. staat bekend als een impulsief man. die ook nogal eens gebruik maakt van sterken drank, naar men zegt. Van een vroegeren twist tus- schen hem en den commissaris is nog niets bekend. De dader is getrouwd en vader. Commissaris Ellenbergen was in Schiedam een zeer gezien politieman. Hij stond bekend als strikt rechtvaardig en eerlijk, terwijl hij bij vele gelegenheden zijn goede hart toonde. Hij werd in 1900 te Schiedam benoemd als in specteur. Voor dien was hij werkzaam te Haarlem. Op 11 Juli 1914 volgde zijn benoe ming tot commissaris. E. was gehuwd en had een kind. Commissaris Ellenbergen bevond zich in zijn kamer op het hoofdbureau in gezelschap van de agenten Hagendijk en Visch, die ge heel buiten de degradatiequaestie staan. De commissaris was bezig met de agenten eèipige dienstzakente bespreken en orders te geven. Plotseling werd de deur opengeworpen er was niet geklopt en verscheen de ex-hoofd agent v. d. K, Hij was juist met ingang van Zaterdag weer gewoon agent. Met de woor den: „hier zijn mijn papieren' wierp hij eeni- ge stukken op tafel. Tegelijkertijd trok hij zijn automatisch pistool. Op dat oogenblik riep de commissaris: „Wat ga je nu doen K.?" Deze antwoordde niet, doch vuurde a bout portant zes schoten af. De commissaris maakte nog een beweging tot afweer, doch hij zonk achter zijn bureau ineen. Drie kogels waren hem door het hoofd gegaan, twee hadden hem in de borst getroffen .De twee agenten grepen den dader onmiddellijk vast. Hoofdinspecteur E. M. Dasoul, die in het naastgelegen vertrek zat, snelde toe en pakte K. bij den kraag. Ook de agenten en de inspecteurs Blomsma en Cloeseman kwamen op het geluid van de schoten de trap op. De dader werd in een der cellen van het hoofdbureau ingesloten. De geneesheeren dr. A. de Leeuw en dr. J. v. d. Berg waren enkele oogenblikken latei- aanwezig. De commissaris gaf toen nog tee kenen van leven, doch enkele oogenblikken later overleed hij, gesproken heeft hij niet meer. Drie kwartier later arriveerde het parket uit Rotterdam. De dader is met zijn slachtoffer geconfron teerd. Hij legde een volledige bekentenis af. De man was zeer kalm en het bleek, dat hij niet onder invloed van drank verkeerde. Het lijk is voor sectie in beslag genomen en vervoerd naar het Algemeen Ziekenhuis. De verslagenheid is zeer groot in Schiedam, de commissaris was zeer gezien in de gemeen te. Ook in politiekringen had men een botsing tusschen den ex-hoofdagent en den commis saris allerminst voorzien, temeer daar de laat ste zeer veel geduld met v. d. K. heeft gehad, ACCOUNTANTS VIERDEN EEN ZILVEREN FEEST. Zaterdag vierde de „Nederlandsche Broe derschap van Accountants" in het Amstel Hotel te Amsterdam zijn zilveren feest. Door den voorzitter, den heer A. van Stave ren, werd in zijn openingsrede de geschiedenis van de Broederschap gememoreerd, waarbij hij o.m. wees op de strenge eischen, die gesteld werden om lid te worden, omdat men de mee ning was toegedaan, dat voor een goede uit oefening van de accountantspraktijk prac- tische bekwaamheden en moraliteit de beste waarborgen waren en voorts omdat men van den aanvang af een wettelijke regeling van het accountantsberoep wenschte. Nadat spr. eenige bestuursleden had her dacht die veel goeds voor de Broederschap hadden gedaan, herinnerde hij eraan, dat in 1917 de Broederschap fusioneerde met de As sociatie van Accountants en in 1918 met het Nederlandsch Genootschap van Accountants. Na de openingsrede was het woord aan prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de R.K. Handels- hoogeschool te Tilburg, die een voordracht hield over „Ordening in het bedrijf". Een groot aantal leden vereenigde zich ver volgens aan een noenmaal. In den middag hield het bestuur receptie en mocht daar een groot aantal' gelukwenschen in ontvangst nemen. RANGEERDER TUSSCHEN TWEE WAGONS DOODGEDRUKT. Op het rangeerterrein van de spoorwegen te Roosendaal liep bij het rangeeren een dei- wagens uit de rails. De rangeerder van 't Hooft geraakte tusschen den rangeerenden wagon en een andere bekneld en werd dood gedrukt. Het aantal huldigingen neemt nog toe. Thans was Amstelveen aan de beurt. Soer werd er bij betrokken. Zaterdagmiddag heeft de Amstelveensche burgerij haar plaatsgenoot Parmentier huldigd. Ten gemeentehuize werd hij toege sproken door burgemeester Haspels, die hem namens het gemeentebestuur de gouden eere medaille van de gemeente overhandigde. Ook Soer werd in de huldiging betrokken en aan hem werd eveneens in verband met zijn Pelikaanvlucht het gouden eeremetaal uitge^ reikt. Hierna werd Parmentier voor zijn woning een zang- en muziek-hulde gebracht en defi leerden de diverse vereenigingen en de school, kinderen. Honderd automobilisten kwamen met hun wagens voorbij en ieder overhandigde den vermaarden vliegenier een stukje van een speciaal ontworpen Uiverpuzzle. Tenslotte weid door den heer Koppels voorzitter van het comité een fraai cadeau aangeboden namens de burgerij. Nieuwe uitvoerregelingen voor rubber. Aneta seint ons uit Batavia: De uitvoerverordeningen voor ondernemings rubber en bevclkingsrubber zijn gewijzigd. De rubberondernemers mogen slechts assignaties afgeven voor voorraden ondernemingsrubber welke voor verpakking of verzending gereed zijn. Alle voor 1934 uitgegeven licenties, assig naties en uitvoerbons vervallen met ultimo 1934. Van 15 December af mogen slechts rubber- ondernemers en erkende rubberhandelaren voorraden boven de honderd kilogram in bezit hebben. Ten aanzien van de bevolkingsrubber is be paald, dat de bezitters van tuinen van 15 Dec. af maximum slechts tweemaal de hoeveelheid van de maandproductie van hun tuinen in voorraad mogen hebben. Kinderen werden op den weg gedood. In het Stationslaantje te Oudenbosch was Zaterdagavond een tweejarig meisje aan het spelen terwijl een met een paard bespannen wagen kwam aangereden. Het dier schrok en maakte een zijsprong, tengevolge waarvan het kind onder den wagen geraakte en werd over reden, Het werd op slag gedood. Zaterdagmidag moest de bestuurder van een vrachtauto, welke met matigen gang op den Hooge Laarderweg te Hilversum reed sig nalen geven voor eenige vóór den wagen loo- pende kinderen. Dezen vluchtten naar het trottoir, doch een van hen, de vierjarige G. van Dijk, kon zich niet spoedig genoeg in vei ligheid brengen en liep, ondanks het feit dat de bestuurder aanvankelijk het kind nog wist te ontwijken, tegen de auto op. Door krachtig remmen werd het voertuig spoedig tot stil stand gebracht, doch het bleek, dat het rech- terachterwiel van den zwaren wagen op het hoofd van het kind stond. De kleine was on- middelijk dood. Hooge stortingen te Berlijn. Stand van de clearing per 30 November. Het Nederlandsche Clearinginstituut deelt de volgende cijfers mede omtrent de clearing Nederland-Duitschland. De stand van de rekening was op 30 Nov. '34 en 15 Nov. '34 resp.: 1. Stortingen op rekening „Duitschland" van het Nederlandsch Clearinginstituut bij De Nederlandsche Bank f 35.833.587 ƒ26.886.789 Daarvan o.a. bestemd voor: a. achterstallige vorderingen 3.583.358, 2.688.678; b.) rente- dienst Dawes- en Youngleening en Stillhalte 2.850.000 1,050.000; c) nieuwe onder de clearing vallende vorderingen 26.891.878 21.266.035. 2. Stortingen op clearingrekening bij de Deutsche Verrechnungskasse 35.259.804 19.760.079. 3. Uitbetalingen door het Nederlandsch Clearinginstituut, in mindering komend van het bedrag onder 1, c) 20.349.964 7.939.711. De naar verhouding zeer hooge stortingen te Berlijn vinden, aldus de toelichting van het Clearinginstituut, hun oorzaak deels in een sterke vermeerdering van de bedragen ge stort gedurende de dagen voorafgaande aan den datum, waartegen het verdrag aanvanke lijk was opgezegd, deels in een belangrijke toeneming van stortingen in anticipatie op leveringen van goederen gedurende de ko mende weken. Dieseltractie nog niet uitgebreid. Misschien meer treinstellen in 1935. Monteurs zijn druk aan het repareeren. Het Volk meldt: Bestond aanvankelijk de hoop, dat na het invoeren van den winterdienst en voor Kerst mis het aantal Dieseltreinen belangrijk zou kunnen worden uitgebreid, nog steeds is het thans in bedrijf gestelde aantal motortreinen van dit nieuwe systeem tot vijf of zes beperkt gebleven. Naar wij vernemen, is de mogelijkheid, dat dit aantal spoedig zal kunnen worden uitge breid, gering. De enkele treinen, die thans loo pen, rijden onder verscherpt technisch toe zicht. Bij de Centrale werkplaatsen te Haar lem werken nog zes monteurs van Maybach om assistentie te verleenen bij de herstel werkzaamheden aan de treinen. Op zijn vroegst zal bij de invoering van den zomerdienst 1935 een belangrijke uitbreiding van het aantal Dieseltreinen in bedrijf mogen worden verwacht. Zekerheid, zoo deelde men ons mede, bestaat daaromtrent echter neg geenszins. Verplichte verzekering van automobilisten? Advocaten bespreken het vraagstuk. Zaterdag vergaderde de Nederlandsche Ad- vocaten-Vereeniging te Utrecht in het Jaar beursgebouw onder leiding van den voorzitter Mr. J. Drost, uit Rotterdam. Na woorden van welkom te hebben gericht tot den Minister van Justitie. Mr. J, R. H. van Scbaik. behan delde de voorzitter in zijn openingsrede een tweeal onderwerpen In de eerste plaats be pleitte spr. de wenschelijkheid, dat het hooger beroep var beslissingen van de raden van toe zicht en discipline voor advocaten niet meer zal worden aangebracht bi.i rechterlijke col leges, doch bij een uit advocaten samenge stelde Centrale Raad van Toezicht en Disci pline. In de tweede plaats hoopte spr. dat de vereeniaing het vraagstuk van een invalidi teitsverzekering en ouderdomspensioen voor advocaten in studie zou nemen. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van de oraeadviezen. welke, door Mrs. N. R H. van Essen uit Amsterdam en Dr. W. Nolst Trenité uit Rotterdam waren uitgebracht over de wenschelijkheid van ..Verplichte Verzeke ring van Automobilisten tegen Wettelijke Aan sprakelijkheid". Deze wenschelijkheid is door beide praeadviseurs aangenomen, doch alleen Mr van Essen acht een voorziening zeer ur gent. Nadat de beide praeadviseurs de sprekerc uitvoerig hadden beantwoord, zijn de navol gende vraagpunten in stemming gebracht: 1. Is een verplichte verzekering wenschelijk betreffende schade door automobielen (en andere motor rij tuigen) berokkend aan perso nen niet inzittend in de schadetoebrengende automobiel? Aangenomen met 41 tegen 32 stemmen. la. Indien neen, is dan wenschelijk: a. ter behoeve van het slachtoffer een recht var preferentie te geven op de vordering van der verzekerde op ziin verzekeraar? b een di- '•eete actie van het slachtoffer tegen den ver zekeraar? la sub a wordt met algemeene stemmer aangenomen, sub b verworpen met 40 tegen 31 stemmen. lb. Indien ja, moet dan deze verzekerin" deWen tegen schade, waarvoor de automobiel niet, aansprakelijk is? Mer algemeene stemmen verworpen. 2. Moet de verzekering in beeinsel ziin a een verzekerine van den automobilist tegen zijn wettelijke aansprakelijkheid, of b. een ver- zekering van het slachtoffer tegen schade? Met algemeene stemmen werd het principe sub a aanvaard. 3. Moet de verplichting tot verzekering zich bepalen tot schade door dood of lichamelijk 'etsel, of worden uitgestrekt tot schade aan zaken? Aangenomen met 46 stemmen voor. 4. Indien de verzekering is een verzekering van den automobilist tegen wettelijke aan sprakelijkheid. mag dan de verzekeraar zich van excepties bedienen of beroep doen op be ëindiging der verzekering? Aangenomen met 40 tegen 25 stemmen. Moet in sommige gevallen aan den verzeke raar tegen den automobilist een recht op te rugvordering van het aan den beschadigde betaalde worden toegekend? Met algemeene stemmen aangenomen. Tuinders wenschen meer hulp Adres aan minister Steenberghe. De Nederlandsche Tuindersbond heeft een adres aan den Minister van Economische Zaken gezonden, waarin o.a. wordt gezegd: A. Het blijkt dat in ons land de ééne agra rische groep ten opzichte van de andere 50 pet. wordt tenachtergesteld. Men garandeert den Landbouw de 100 pet. productiekosten (al worden die voor bepaalde onderdeelen tot heden niet ten volle bereikt)den Tuinbouw kent men pas na herhaald aandringen 50 pet. van het tekort toe. Dit heeft zich reeds een drietal jaren herhaald, zoodat de eertijds wereldberoemde en bloeiende intensieve tuin bouw totaal ondermijnd is en in meerdere streken alles wat met dezen intensieven tuin bouw direct verband houdt, mede op instorten staat. De toestand In den tuinbouw is zóó dat wij niet ernstig genoeg kunnen '-aar- schuwen deze agrarische tak niet weder met 50 pet. vergoeding van het tekort te doen voortsukkelen. Het overgroote deel der bedrijven kan de 50 pet. van het verlies niet meer dragen; dagelijks worden bedrijven waarbij groote kapitale tuinderijen, geëxecuteerd of gewoon verlaten, als waardelooze objecten! B. Wij meenen dat deze ongelijke behande ling niet gemotiveerd is en niet gehandhaafd mag worden. De Nederlandsche Tuinbouwers willen zich als goede volksgenooten onderwerpen aan de ingrijpende teeltbeperking; zij betalen boven dien hun cijns aan het landbouwcrisisfonds, overtuigd als ze zijn, dat dit als consument moreel hun plicht is, maar zij meenen omge keerd hetzelfde recht te hebben, speciaal voor hun beperkte productie. Ook draagt de tuin bouw mede de zware lasten, die de hooge in dexcijfers voor de loonen in overheids- en be schutte bedrijven en de kosten van levens, onderhoud aantoonen. Meermalen wordt gesuggereerd, dat dit ver schil in behandeling moet worden geweten aan mindere nationale beteekenis, minder bestaansrecht, terwijl gezegd wordt, dat de tuinbouw toch niet te helpen is. Wij erkennen, dat behalve een voor dezen tijd berekende productieprijs, de financdeele aanpassing voor de kapitaalintensieve tuin- bedrijven een zeer moeilijk probleem is, waarbij regeeringsingrijpen of -leiddne on ontbeerlijk is, doch gegarandeerde productie prijs is het allereerst noodige fundament voor herstel van rentabiliteit, voor daadwerkelijke aanpassing, voor herstel van levensvatbaar heid der bedrijven. En de tuinbouw verdient die hulp, want hij heeft een drietal zeer specifieke eigen schappen. die bij objectieve beschouwing van zeer groote nationale beteekenis zijn: a. Tuinbouw is bodemproductie, die van pri mair belang voor de natie is, en een arbeids intensiteit heeft, dat men van (bodem) in- dustrei zou kunnen spreken. b. De indirecte werking van tuinbouw als bron van werkverschaffing voor industrie, handel en verkeer is door den omvang, ver- pakkingseisch, den vereischten spoed wegens geringe bewaarbaarheid der producten, van zóó revolveerenden aard als bij geen ander product denkbaar is. c. De tuinbouw levert een product, dat om zijn kwaliteit !n zeer veel perioden, ondanks alle handelsbelemmeringen, in meerdere lan den zeer gevraagde is en dat in totaal genomen beter dan eenig ander bodem-product op de vrije wereldmarkt kan concurreeren, hetwelk impliceert, dat de tuinbouwproducten ook heden ten dage één der meest aangewezen ruilopbjecten voor onzen noodzakelijken im port vormen Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1884 3 December: Uit Tietjerk wordt ons gemeld: Als in het najaar de werkzaamheden minder en derhalve ook de verdiensten geringer worden, ziet menig arbeider in deze streken om naar een middel van bestaan. Niets is dan voor hem gemakkelijker en ook voordeeliger, dan zich toe te leggen op het zoogenaamde fügelflappen. Voor enkele guldens wordt hem een akte ver leend. waardoor hij het recht verkrijgt zooveel vogels te verdelgen, als hem mogeliik is. Zoo werden er de vorige week door enkele personen niet minder dan 200 wilsters gevangen en gedood. Ons ziin vogelvangers bekend, die door dit bedrijf op een wekeliiRsche verdien ste van ƒ90.- a 100 - kunnen rekenen. De prijzen loopen uiteen, maar op het ooeenbük betalen de poeliers per wilster 0.35. Door onze lens gesnapt. De heer P. J. M. van Tetering, De heer P. J. M. van Tetering is ongetwijfeld een „bekend Haarlemmer" Tot voor kort zou een volledige opgave van alle vereenigingen, colleges, commissies en organisaties, waarin hij een vooraanstaande plaats innam een eer biedwaardige lijst hebben gevormd. Want de heer Van Tetering is een geboren organisator, zooals nog onlangs bleek bij de huldiging van den burgemeester van Haarlem. Van de tentoonstelling „De H A.M.I.T." was hen indertijd de ziel en de drijfkracht. Wanneer hij zich aan iets geeft, doet hij dit gehéél en met buitengewonen ijver en toewij ding. In het dagelijksch bestuur van de Midden stands Centrale was hij een groote kracht. Vele jaren was hij ook voorzitter van de R.K. Middenstandsvereeniging. In den laatsten tijd heeft hij zich echter uit het uitgestrekt terrein zijner bemoeiingen te ruggetrokken, om zich geheel aan zijn zaken te kunnen wijden. Hij is thans nog lid van den Gemeenteraad, maar heeft het voornemen te kennen gegeven, ook voor deze functie te be danken, bij de aanstaande verkiezingen. De heer Van Tetering, die thans 54 jaar oud is, is Brabander van geboorte. Hij was eerst eenigen tijd in de journalistiek, maar verliet die voor den handel. Nederlandsche veehandelaren in België veroordeeld. Wegens vleesch-smokkel. De Antwerpsche rechtbank heeft vijf Ne derlandsche veehandelaren, o.w. den vroege ren vertegenwoordiger te Brussel van de Varkenscentrale den heer Peuschgen, wegens het smokkelen van varkensvleesch op groote schaal tot zware gevangenisstraffen en hoo ge geldboeten veroordeeld. Alle beklaagden hadden er de voorkeur aan gegeven niet ter terechtzitting te verschijnen, en werden derhalve bij verstek veroordeeld. De vleeschkoopman B. Wilmus en de hande laar A. Tax, wie ten laste werd gelegd, ca. 130.000 K.G. versch varkensvleesch. alsmede 19.000 K.G. bacon uit Nederland naar België te hebben geviokkeld, werden bij verstek veroordeeld tot ieder een jaar gevangenis straf, en tezamen fr 3.7 mill, boeten. Peusch gen en zijn medeverdachte H. van den Eynde hadden tusschen 30 September 1933 en 2 Febr. 1934 ca. 68.000 K.G. varkensvleesch en ca. 22.000 K.G. bacon naar België gesmokkeld. Van den Eynde werd te dezer zake tot 18 maanden Peuschgen tot zes maanden gevan genisstraf veroordeeld, terwijl zij te zamen fr. 1.40 mill, boeten zullen moeten betalen. Wegens een ander geval van smokkelarij, waarbij ook de Nederlandsche zeekoopman I. van Hassel betrokken was geweest, werden Van Hassel en Van den Eynde bij verstek ieder tot 18 maanden en Peuschgen nogmaals tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Bovendien zal het drietal gezamenlijk een geldboete van 250.000 francs moeten betalen. NIEUWE FORD OP DE MARKT. We vernemen uit Antwerpen, dat de Ford een nieuwen wagen, op de markt brengt, met een cylinderinhoud van 1.172 k.c.m., die ge taxeerd zal worden als een 7 P.K.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5