I laatste berichten uit de omstreken hillecom haarlemmermeer lisse heemstede bloemendaal ijmuiden santpoort ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Clemens Krauss niet naar Berlijn. Er zou niets bij de Weensche Staatsopera gewijzigd worden. WEENEN. 8 Dec. (Reuter). Naar aanleiding van de berichten omtrent veranderingen bij de Weensche Staats Opera als gevolg van het ontslag van Dr. Furtwangler te Berlijn wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat zoowel het bericht omtrent de benoeming van Cle mens Kraus te Berlijn als alie beweringen omtrent veranderingen bij de Weensche Staats Opera niet in overeenstemming zijn met de feiten. Ontvoerder van baby Lind bergh thans bekend? Bekentenis op een sterfbed. NEW YORK, 8 December (Reuter). Vol gens de bladen is in de ontvoeringzaak van de baby van Lindbergh een verrassende wending gekomen. Een vroegere gevangene Robert Wil- ner genaamd, zou op zijn sterfbed bekend heb ben de baby ontvoerd en vermoord te hebben. In de bekentenis, die in tegenwoordigheid van twee getuigen is opgeschreven en door dezen onderteekend, heeft Wilney verklaard, ^at zijn misdaad een misrekening is geweest. De -man had het kind niet willen dooden, doch daar het voortdurend huilde heeft hij het twee slagen gegeven. HET VEE WERD WEER HET SLACHTOFFER. Hedennacht om 1 uur is een boerderij te Losser door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Huis en inboedel gingen ge heel verloren. Vijf koeien en een kalf kwamen ook in de vlammen om. Alles was laag ver zekerd. Nederland en de Saarpolitie. Uitnoodiging reeds aangenomen. GENèVE, 7 December (V. D.) De commis sie van Drie voor het Saargebied heeft, naar verluidt, hedenavond principieel overeenstem ming bereikt over het feit, dat aan het inter nationaal contingent voor het Saargebied Engeland, Italië en Nederland zullen deel nemen. Nadat Engeland en Italië reeds in de open bare zitting van den Volkenbondsraad hun toestemming hebben gegeven, heeft thans ook Nederland zijn toestemming verleend. De Zwit- sersche bondsraad zal zich, naar verluidt nog heden met de kwestie bezighouden. Het ant woord van Zweden is nog niet ontvangen. De totale sterkte van de internationale troepen zal, naar thans verluidt, 5000 man be- J dragen, waarvan Engeland 2000 man zal le veren. Ter behandeling van de technische proble men zal de Engelsche generaal majoor, Vis conti Brasca, die eenige jaren geleden militair attaché te Berlijn was, naar Genève komen. (Bij informatie in den Haag werd ons van officieele zijde medegedeeld, dat nog geen officieel verzoek uit Genève in deze aangele genheid was ontvangen, zoodat de berichten volgens welke Nederland reeds een toezegging zou hebben gedaan voorbarig moeten worden genoemd). Wordt een Brit opperbevelhebber? LONDEN, 8 Dec. (Reuter). Omtrent de voorbereiding tot vorming van een interna tionale veiligheidspolitie meldt de Geneefsche correspondent van de Times het volgende: De Volkenbondsraad heeft geen directe uit- noodigingen gezonden, doch de Britsche re geering heeft zich uit eigen initiatief tot de Itaiiaansche, Nederlandsche, Zweedsche en ook tot de Zwitsersche regeering gewend. Het toestemmend antwoord van de Itaiiaansche regeering is reeds verkregen. De Zwitsersche heeft echter het verzoek om troepen naar het Saargebied te zenden afgewezen. Naar ver luidt zou het opperbevel in handen van een Britschen officier worden gelegd, en wel uit de volgende overwegingen: 1. De Britsche regeering heeft het initiatief genomen. 2. De voorzitter van de regeerings- commissie, Dr. Knox, is een Engelschman en het is doelmatig dat de militaire opperbevel hebber van dezelfde nationaliteit is. 3. Men verwacht, dat Engeland het sterkste contingent zal zenden, namelijk twee batail- lons, terwijl de andere mogendheden ieder een bataillon zullen zenden. Afschaffing der broodkaarten in de Sovjet Unie. Brood vermindert in prijs. MOSKOU, 8 December (Reuter) De raad van volkscommissarissen heeft een decreet uitgevaardigd over de afschaffing der brood kaarten met ingang van 1 Januari in de ge- heele Sovjetunie. Hierdoor wordt Rusland in acht districten verdeeld en voor elk dezer wordt de prijs vastgesteld. Een kilo brood zal 90 kopeken tot 11/2 roebel kosten, terwijl op de vrije markt deze prijs ongeveer 5 roebel bedroeg. Maatregelen worden genomen om de verdeeling regelmatig te doen plaats hebben. Steeds meer slachtoffers van den filmbrand. Aantal dooden bedraagt thans 17. PERPIGNAN, 8 December (Reuter). Het aantal dooden door den brand in de reizende bioscoop in de buurt van Perpignan bedraagt volgens de laatste opgave zeventien. WEENSCH JUWELIER VOOR 30.000 POND STERLING OPGELICHT. PARIJS, 8 Dec. (Reuter). De politie te Bar celona arresteerde gisteren een Duitschen emigrant, die een juwelier uit Weenen naar Barcelona zou hebben gelokt, om daar voor een bedrag van 30.000 sterling aan juweelen van hem te koopen, welke hij betaalde met cheques op een Weensche bank, die niet ge dekt waren. Iersch procureur-generaal aan hek opgehangen. Daad van leden van het republikeinsche leger? DUBLIN, 8 Dec. (Reuter). Nabij Dublin is gisteren de procureur-generaal McEnery dooi de gewapende mannen in een auto ontvoerd en bij de gevangenis met zijn hoofd naar be neden aan het hek vastgebonden. Nadat de daders hem nog met teer hadden besmeerd, namen ze de vlucht. Passeerende personen hebben den man bevrijd en naar huis ge bracht. De overval zou zijn gepleegd door le den van het eerste republikeinsche leger. NIEUWE OPPERBEVELHEBBER VAN DE RUSSISCHE VLOOT. MOSKOU, 8 Dec. (Reuter). Tot opperbe velhebber van de Sovjet-Russische vloot in het verre Oosten werd de commandant van de Zwarte Zee-vloot Yelisejew benoemd. Ulm wordt als verloren beschouwd. Opsporingspogingen echter niet gestaakt. HONOLOELOE, 8 Dec. (V. D.) Hoewel men practisch alle hoop heeft opgegeven, dat de vlieger Ulm en zijn metgezellen nog in leven zijn, hebben de bevoegde autoriteiten beslo ten, dat de opsporingspogingen nog niet zul len worden gestaakt, doch nog eenige dagen door marine en luchtmacht zullen worden voortgezet. De werkloosheid. Plannen van B. en W. Over de opmerkingen in de afdeeling van den raad over de werkloosheid schrijven B. en W. in dë memorie van antwoord: Met de strekking van de beschouwing om trent de objecten voor werkverruiming en werkverschaffing is ons College het in het al gemeen eens. Alleen zij opgemerkt, dat voor de uitvoering van genoemde werken de on misbare medewerking of goedkeuring van anderen noodig is, terwijl ons gemeente bestuur over die anderen niets te comman- deeren heeft of een lange weg moet worden afgelegd om die bevoegdheid te verkrijgen. In een staat, waarin rechten en verplichtin gen wettelijk nauwkeurig zijn omschreven, gaat een en ander niet zoo eenvoudig als hier wordt verondersteld. De pogingen door B. en W. aangewend om met medewerking van het Werkfonds 1934 werken in deze gemeente te doen uitvoeren, verkeeren ten aanzien van drie werken nl. Ie het bouwen van een brug over het Zuider Buiten Spaarne bij de Rustenburgerlaan; 2e. de electrificatie van de Catharijnebrug en 3e het verbeteren van het Verwulft, in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Over de voorwaarden, welke aan de gemeente zullen worden gesteld en over de loonen wordt nog overleg gepleegd tusschen het Werkfonds en de vakorganisaties. B. en W. hopen niet, dat die onderhandelingen lang zullen duren, op- aat de uitvoering dier werken, waarvoor alles reeds in gereedheid is gebracht, spoedig ter hand zal kunnen worden genomen. Zooals gezegd, kan de verbetering van het Verwulft, bij medewerking door het Werk fonds 1934, spoedig worden uitgevoerd. Mocht echter onverhoopt geen overeenstemming worden bereikt, dan zal die verbetering voor alsnog niet kunnen worden uitgevoerd, om dat andere, meer noodzakelijke werken die nen voor te gaan en de noodige omzichtigheid bij het doen van kapitaalsuitgaven drin gende eisch is van gemeentebeleid onder de tegenwoordige omstandigheden. Het aantal valide werkloozen is in deze ge meente inderdaad ontstellend groot. Het is nu 4000. Zij behooren ,tot allerlei vakken en beroe pen en een groot aantal er van is niet ge schikt om andpr werk te verrichten dan dat. hetwelk tot hun vak en beroep behoort. Voor die 4000 werkloozen werk verschaffen kan om die reden de gemeente al niet. Ook zou zij daartoe financieel niet bij machte zijn. In de wijze van werkverschaffing van drie- daagsche werkweek en werken uitgevoerd door de gemeente kan wijziging komen in verband met de financieele regeling tusschen het Rijk en de gemeente voor in werkver schaffing uit te voeren werken. Getracht zal hierom worden zooveel mogelijk in werkver schaffing te doen uitvoeren. Als voorbeelden van hetgeen na nadere overweging eventueel voor uitvoering in werk. verschaffing in aanmerking zou kunnen ko men, noemen wij: 1. Aanleg gedeelte Planetenlaan en omge- 2° Aanleg zandbanen en rijwielpad langs de Delft tot de Jan Gijzenvaart en langs het Noordersportpark. 3. Graven vijver en aanleg wegen in Noor dersportpark. 4. Normalisatie van een gedeelte van de Jan Gijzenvaart. 5. Aanleg wegen op de nieuwe begraai- plaats. 6. Inrichten Janskerk voor archief. 7. Houden van een woning- en gezinstel- 8~ Bouw van een aula op de nieuwe begraaf plaats. Voor uitvoering door jeugdige werkloozen denken B. en W. aan den bouw van een com plex woningen voor ouden van dagen. De nieuwe spelling. Standpunt van het Haarlemsche gemeentebestuur. Op alle openbare inrichtingen van onder wijs is de gewijzigde spelling ingevoerd. Voor ambtelijke stukken en ambtelijke briefwis seling hebben B. en W. echter gemeend de onveranderde spelling De Vries en Te Winkel te moeten handhaven in overeenstemming met de gedragslijn bij het Rijk, aldus een mededeeling in de memorie van antwoord. (iVJJ! UI VRAAGT DE PUZZLE! HOOFDPRIJS 250.- (Adv. Ingez. Med.) De woningbouw. Lagere huren. Aan de memorie van antwoord van B. en W. op het afdeelingsverslag ontleenen wij: De meening. dat de woningvoorraad voor arbeiders achteruitgaande is. kan door B. en W. niet worden gedeeld. In 1934 is tot 1 Novem ber het aantal woningen met 1050 vermeer derd. waaronder 203 woningen met huren be neden f 300 per jaar. In de lagere huurklas- sen neemt verder het aantal leegstaande wo ningen geleidelijk toe. Tengevolge van de renteverlaging der Rijks voorschotten tot 4 pet. konden de huren van 2502 arbeiderswoningen, waaronder 26 win kelwoningen in totaal worden verlaagd met f 83.176.08 of met bijna 11 pet. Voor de ver schillende complexen is de huurverlaging zeer uiteenloopend. Wat betreft de arbeiderswoningen, die met steun van de gemeente zijn opgebouwd,, is in Haarlem dus een totale huurverlaging van f 98.527.52 tot stand gekomen op een totale jaarhuuropbrengst van f 959.335.52 of van ruim 10 pet. Hierbij zijn 3140 woningen betrokken zoodat de gemiddelde huurverlaging per week en per woning bedraagt f 0,60. Verder ligt in de bedoeling, om met het thans beschikbaar bedrag van f 6000 een voor zoover noodige huurverlaging te verkrijgen van nog niet ver laagde met garantie van de gemeente ge bouwde complexen. In verband met het groote aantal leeg staande middenstandswoningen moesten de huren van de 428 met overheidssteun gebouw de woningen zeer belangrijk worden verlaagd teneinde dat leegstaan zooveel mogelijk te beperken en het huurverlies op een zoo laag mogelijk peil te houden. De huren van de 428 genoemde woningen bedroegen bij den aanvang van de exploitatie in totaal f 328.916.09 per jaar en thans f 230.154. Een verlaging derhalve van f 98.762.09 of ruim 30 pet. B. en W. besluiten: De woningmarkt in Haarlem is van dien aard. dat aanbouw van nieuwe woningen in alle huurgroepen met omzichtigheid zal moe ten geschieden. Tot nu toe is bij de opruiming van krotten steeds het systeem gevolgd om tegelijk met de afkeuring eenzelfde aantal nieuwe wonin gen van gemeentewege te bouwen. Op deze wijze heeft de krotopruiming dus geen invloed op de woningmarkt als zoodanig. VISCIISTROOPERS BETRAPT. In samenwerking met de politie van Haar- lemmerliede heeft de Haarlemsche politie bij vischstroopen op heeterdaad betrapt twee mannen uit Ilpendam en één uit Zaandam, die bezig waren met een^zegen te visschen in de Blnnenliede op de gffens dezer gemeente. De zegen en 7 a 8 K.G. visch, hoofdzakelijk baars, zijn in beslag genomen. De aangehoudenen zijn overgebracht naar het politiebureau waar proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. De h. o. v. B. en W. tegen een subsidieverhooging. Naar aanleiding van vragen in de afdeelin- gen deelen B. en W. mede. dat zij in verband mei de financieele positie der gemeente geen voorstel kunnen doen om het subsidie der H.O.V. te verhoogen. Pluimveetentoonstelling. Witte Wyandotte haan (oud) le en eereprijs. Zooals onze lezers weten wordt heden en Zondag in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg een nationale tentoonstelling van kippen, konijnen, duiven, zang- en sier- vogels gehouden. Hieronder de afbeeldingen van twee bekroonde dieren: KOSTELOOZE INëNTING. Op Woensdag 19 December, des namiddags van 3 12 tot 4 uur zal er in de openbare la gere school gelegenheid zijn tot kostelooze inënting. GROOTE SCHUUR AFGEBRAND. Vrijdagmorgen klonken van de gemeente- werf te Hoofddorp de alarmsignalen als een teeken dat er weer brand was. Deze bleek te zijn uitgebroken bij den stroohandelaar Heenk aan den Huigsloterdijk nabij Oude-wetering, in de achter diens woning staande schuur. De brandweer van Hoofddorp was spoedig met de autospuit ter plaatse en slaagde er in het vuur meester te worden en den brand tot de schuur, die tot den grond toe afbrandde, te beperken en het woonhuis en de aangrenzende percee- len te behouden. Een vrachtauto en een luxe-auto, die in de schuur stonden en niet meer in veiligheid kon den worden gebracht, gingen verloren, als mede een partij stroo. De oorzaak moet ver moedelijk worden toegeschreven aan kortslui ting van een motor. Verzekering dekt de schade. PERSONALIA. In verband met de ongesteldheid van den heer H. Werkman, hoofd van de openbare la gere school no. 1 aan den Hoofdweg nabij den Spaarnwouderweg alhier, is tot waarnemend hoofd aan deze school benoemd de heer J. Visser uit Bennebroek. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. M. HouwelingMarcus, z.: A Enthovenv. d. Hoek. z.; W. M. Klungel— Quartel, d.: A. M. W. Willemsev. d. Vlugt, z.: M. C. SalfischbergerRanzijn. z.; C. Roo- kerBlankert, d.: A. D. A. C. Rijksdijk—Hul- scher, z.; A. J. v. d .Leev. d. Lee, z.; J P. A. MontfrooijBlok, z.; L. BuijsDemper, z. Ondertrouwd: J. Venn;k en R. Bouwer; L. Schönhage en M. Rebel; L. van Smeer dijk en N. van Oeveren; P Kreeft en B. L. Fillus; W. Rip en A. A. Gehrels. Getrouwd: P. M. Kreeft en E. Wiersma; J A. Hoogesteijn en H. P. Fliervoet; F, de Groot en J. van Tol; W. J. Brandse en M. de Koter: J. de Graaf en M, H. Blom. Overleden: Klaas Vreeken, 82 j., wedr. van G. Roskens Priet; Anna Angelique Cunaeus, 75 j. wed. van W. C. van Heijningen. VERGADERING N.S.B. Maandagavond wordt door de N.SB. alhier een groote propagandavergadering gehouden waarin de heer H. C. Nye uit Voorburg zal spreken over „Christendom en Fascisme". WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Evenals vorig jaar heeft zich ook thans weer een comité gevormd dat zich belast met den verkoop van weldadigheidspostzegels, waarvan de opbrengst zal ten goede komen aan het misdeelde kind. BALDADIGE JEUGD. De politie heeft eenige jongens op heeter daad betrapt bij de vernieling van reclame biljetten. Procesverbaal is opgemaakt. PLUIMVEE- EN KONIJNENSPORT. Vrijdagavond werd in het gebouw ,,De Ver- eeniging" een ledenvergadering gehouden door de Pluimvee- en Konijnensportvereeni- ging „Lisse en Omstreken", onder leiding van den heer W. F. Daudeij. De heer J. C. de Haan, beschermheer der Vereeniging, was ook aanwezig. Een drietal nieuwe leden werd aangeno men. De voorzitter deelde mede, dat de werk zaamheden voor de tentoonstelling een zeer vlot verloop hebben, Uit Rotterdam zijn zeer groote inzendingen te verwachten. De belangstelling is zeer groot. Na een verloting ten bate der kas werd de vergadering gesloten. Witte Viaamsche reus (jong) le en eereprijs, TENTOONSTELLING PLUIMVEEVEREENI- GING „DE EENDRACHT". Vrijdagavond had in tegenwoordigheid van vele leden, inzenders en genoodigden de offi cieele opening plaats van de 28e Nationale Pluimvee— en Konijnenvereeniging 'die ge houden wordt in de zalen van het R.K. Ver eenigingsgebouw) door den voorzitter, den hr. Koch., die dank bracht aan allen, die tot het welslagen hadden medegewerkt, in 't bijzonder aan den eere-voorzitter en het eerelid den hr. J. Nunnink voor de fraaie zilveren bekers. Dank bracht de voorzitter ook aan het ge meentebestuur voor de groote medewerking en den financieelen steun en heete daarna de gasten op deze tentoonstelling welkom: de Volièrevereeniglng „Onderling Genoegen" uit Haarlem. Er werden niet minder dan 342 eerste prij zen toegekend. De hoofdprijzen werden als volgt gewonnen. Voor hoogste aantal punten van de gehee- le tentoonstelling, Luxe kooi met kanarie, de heeren Zwaluw en de Bruin te Gouda. Zilveren wisselbeker van den beschermheer voor hoogste aantal punten hoenders en krie len. J. Roos, Westzaan. Zilveren wisselbeker van het eerelid, den hr. L. Nunnink voor het hoogste aantal punten konijnen. D. F. Volkers, Haarlem. Zilveren wisselbeker der vereeniging voor het hoogste aantal punten sierduiven, 1 kleur, 1 ras, W. Koch, Haarlem Zilveren beker voor hoogste aantal punten sierduiven, de heeren Zwaluw en de Bruin, Gouda. Zilveren plaquette voor mooiste postduif, de heer J. Quax Jr. Kunstvoorwerp voor hoogste aantal punten op 1 na P. Cliteur, Amsterdam. Kunstvoorwerp voor hóógste aantal punten konijnen op 1 na J. v. d. Eem. Haarlem. Kunstvoorwerp voor hoogste aantal punten sierduiven op 1 na P. Cliteur, Amsterdam. Den heer L. Jansen te Heemstede ontging de extra-prijs voor de beste Hollander (Konijnen) wegens verkeerd inzenden. (Ram inplaats van voedster). Vanwege de Volièrevereeniglng werden o.m. de volgende eereprijzen toegekend: Verz. beker voor grootste inzending alle soor- ten vogels, J. Bos. Zilv. medaille voor grootste inzending bul- tenlandsche vogels: P. Reekers. Luxe voorwerp voor den fraaisten vogel, wild zang. H. de Goede. Luxe voorwerp voor de grootste inzending inlandsche vogels: J. Govers. Luxe voorwerp mede voor de grootste in zending inlandsche vogels (na loting) J. v. d. Linden. Laxiwerkrans voor de fraaiste kleur kanarie aan H. Hezemans. Lxixe voorwerp voor den fraaisten vorm ka narie- J F. Bos. Deze volière-stand zal zeker ook de belang stelling trekken van hen die zich nu niet di rect interesseeren voor kippen en konijnen, te meer daar hiervoor geen speciaal entree wordt gevraagd. Rest ons nog te melden dat de firma's Sluis en Roest eer. paar fraaie stands hebben van allerhande voedersoorten. Het geheel is het bezichtigen overwaard. BT'URTRFLANG AFRDENHOT'TBENTVELD De bekende vogelkenner Jan Striibos zal Donderdagavond 13 December in hotel Boe kenrode. op uitnoodiMng van de Ver. Buurt- be'ang Aerdenhout-Bentveld, een voordracht met lichtbeelden houden over „Het vogelleven langs de kusten der Oostzee". ONDER! wr wrncTmjnrx DER REDDINGSBRIGADE. De Bloemer.daalsche Re-Min gsbrigade heeft Vrijdagavond haar jaarlijksche onderlinge wedstrijden in Stoop's Bad ve'nouden. Door de Vste krachten van de BRB werd hieraan deelgenomen, zoodat er mooi werk te zien werd gegeven Het mimmertie .bordjes zoe ken" in ondiep water voor minder geoefenden. kon wegens gebrek aan tijd niet 'uitgevoerd werden. De uitslagen waren als volgt' Popduiken. In 3 M diep water. 20 Meter zwemmen Pop opduiken en de opgedoken pop ovr 20 M. terug brengen. Dames: i. J. Timmer 56 sec.. 2 N. Idus 58 sec. Heeren: 1 A. Grootegoed 43 sec2 A. v. Donkelaar 47 sec Afvahvedstriiden. dames: i v. ph's 2 J. Timmer. Idem heeren: 1 A Grootegoed, 2 J. Dlxon. Onder water zwemmen, dames: l J Timmer, 2 N. Idus. Idem. heeren: 1 L. Klees. 2 A v. Donkelaar Hindernis zwemmen, dames: 1 J Timmer. 2 N. Idus Idem. heeren: 1 J. Faber. 2 J. Hammink. Op den feestavond van den 19den December a.s. in hotel Roozendaal te houden, zullen de prijzen worden uitgereikt. VERGADERING TUINBOUW. De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een propaganda-avond op Dinsdag 11 Dec. in Rusthoek. Op dezen avond wordt de film der maatschappij vertoond, die haar werk demonstreert. Na afloop der fllmvertooning zal door het fonds voor buitenlandsche excursies een ver loting van bloem- en andere planten worden gehouden. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 8 DEC. Tarbot per 50 K.G. f 1.05—f 0.90. Griet per 50 K.G. f 26—f 13. Tongen per K.G. f 0.95—f 0.66. Middelschol per 50 K.G. f 17,50. Zetschol per 50 K.G. f 19—f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 5.10. Schar per 50 K.G. f 12. Rog per 20 stuks f 12. Kleine poon per 50 K.G. f 8.50. Groote schelvisch per 50 K G. f 27. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50f 22, Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 18.50 f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14—f 4.70. Kabeljauw per 125 K.G, f 56—f 31. Groote gullen per 50 K.G. f 14f 10.50. Kleine gullen per 50 K.G f 7.50—f 3.50. Wijting per 50 K.G. f 2.80—f 1. Versche haring per kist f 3.50—f 1.90. VERWACHTE VISCH AAN VOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Christine IJM. 2. vapgst: 100 manden schel visch, 90 manden braadschelvisch, 200 man denmakreel, 90 manden koolvisch, 80 manden gul, 50 manden varia, totaal 610 manden. Amsterdam IJM 58: 100 manden schelvisch 100 manden braadschelvisch. 375 manden makreel. 40 manden gul, 80 manden kool visch, 40 manden wijting, 40 manden varia; totaal 775 manden. Timor IJ.M. 491: 400 manden totaal, soor ten niet opgegeven. GEREF. KERK. Ds. R. J. v. d. Meulen. Ger. predikant te IJmu'den (West) komt voor op een viertal voor beroep te 's-Gravenhage (Oost). BESOMMINGEN. Trawlers: Liesbeth Betty, IJM. 183, 160 mnd. 1190 Loggers: K.W. 154 f 860; KW 108 f 460; KW 62 f 440; KW. 44 f 740; KW 23 f 830. LIJK OPGEHAALD. Vrijdagmiddag is in de Berghaven voorbij de Noordersluis een lijk opgehaald. Het bleek te zijn van een inwoner uit Haarlem. d:e se dert j.l. Maandag vermist werd. Het lijk werd naar de algemeene begraafplaats overge bracht. waarna het naar Haarlem zal worden vervoerd. CRISlS-COMITé. Naar we vernemen is op het verzoek van de plaatselijke afdeeling van den Land en Tuin bouw om voor her., die er voor in aanmer king komen, gratis mest ter beschikking te stellen, evenals het vorige jaar gunstig beschikt. EEN BIJZONDERHEID. Als een groote bijzonderheid met het oog op de ntljd van 't jaar zij vermeld, dat op kwee- kcrij ..Thorn' aan den Overliltweg nog mooie trosjes frambozen aan de nog groene struiken hangen. Zelfs zijn er nog struiken bij, die bloeien. En dat op 8 December!

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11