De financiëele positie van Haarlem. f Kerstinzameling Kerstinzameling. Rijmen vanP.Gasus Hei 3dmfd$!i$te 52e 'Jaargang No. 15786 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 8 DecemHer 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 4 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 4 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 8 December. Een laatste Opwekking. Op Maandagavond 10 December a.s. sluit de Kerstinzameling van de Nederlandsche Dag bladpers. Men kan uiterlijk op dien dag nog wel aan ons gireeren, en wij hopen dat er in den loop van den Maandag nog vele giften aan onze bureaux in de Groote Houtstraat be zorgd zullen worden. Maar de noodzakelijke afwikkeling van deze zaak vóór de Kerstdagen gedoogt niet, dat wij langer voortgaan. Daar om plaatsen we ook vandaag de laatste op wekking, volgens de wenschen van het bestuur van de N.D.P., dat de algemeene leiding van de zaak heeft. Ik weet dat ik kort kan zijn. Lang uitwei den is niet meer noodig. Wij publiceeren van daag een lange lijst van, bijdragen de lang ste die we tot dusver hebben kunnen ver melden en het woord „Crescendo", dat eer gisteren de titel in deze rubriek was, is dus wel bewaarheid gebleven. Het moet tot het einde bewaarheid blijven. Wij zijn vol hoop op het „weekend"; we verwachten dat zeer velen, die dit blad tijdens hun rust-na-geda- nen-weekarbeid lezen, zullen zeggen: „Dat is waar ook, die plicht moet ik nog even ver vullen" en ons meteen hun bijdrage zullen sturen. Er is uit de mededeelingen van de menschen-die-wéten wel gebleken dat er zeer veel stille armen in Haarlem en omliggende gemeenten zijn, dat er in al die gezinnen droevig geleden wordt, en vooral dat deze dappere menschen onze bewondering, onze sympathie, onzen steun verdienen. Dat heb ben dan ook ettelijke van onze abonnés al ge- voeld en ernaar gehandeld. In de lijst van vandaag vindt u ook het mooie bedrag dat de directeur van de bioscoop Luxor, de heer Hartmann, aan ons heeft kunnen afdragen als de totale opbrengst van de voorstelling van „Dood Water" op Vrijdag middag. Het is een mooie som, en wij zijn hem dankbaar voor zijn initiatief en zijn medewer king. In tijden van veel grooter welvaart hebben wij, na plaatselijke rampen, meermalen der gelijke beroepen op het publiek gedaan om de slachtoffers van die rampen te steunen. Als wij ons herinneren welke bedragen die in schrijvingen toen opleverden kunnen wij over het verloop van deze inzameling niet anders dan tevreden zijn. Maar laat men nu niet meenen: het is wel genoeg: Te veel kan er nooit zijn'. Laat men wel beseffen dat met deze inzameling slechts een enkele lichtstraal in de duisternis verwekt kan worden. Moge die lichtstraal dan ook zoo helder mogelijk zijn en zoo ver mogelijk doordringen in de harten van hen, die zoo zwaar beproefd zijn! Het is mogelijk dat er velen onder hen zul len zijn, die er nieuwen moed uit zullen ver werven. Die zullen beseffen: we worden toch niet alleen gelaten, er zijn vele menschen die beseffen wat we lijden en hoeveel moed we noodig hebben, en als straks de toestanden eindelijk verbeteren zullen die menschen ook weten wie we zijn, en ons begrijpen, en mee helpen om ons de nieuwe kans te geven die er dan moet wezen. Ziet u, als u dat bereikt, als u maar een hunner door uw gift nieuwen moed hebt in gegoten, dan hebt u een prachtig ding ge daan. Mis die kans niet. Doe mee! R. P. Haarlemsche gemeenteraad. Afschaffing van presentiegeld? In de afdeelingen van den raad stelde een lid voor, den post voor presentiegelden te schrappen om dan uitsluitend avondvergade ringen te houden zonder presentiegeld. B. en W. antwoorden: Indien dit lid het door hem geopperde denkbeeld een oplossing vindt voor een juis- ten gang van zaken, behoeft niets hem te weerhouden daarvan bij de behandeling een voorstel te maken. De schoolvoeding. Geen beperking. Er is zoo deelen B. en W. mede een nog groeiend aantal kinderen dat gebruik maakt van de schoolvoeding. Beperking in welken vorm ook is daarbij door B. en W. niet toegepast en is van het college ook niet te verwachten. Armenzorg. Het verhaal. Na de mededeelingen van B. en W. in de Memorie van Antwoord blijkt, dat in 1929 rond f 3400 werd terug ontvangen als steun en dat hiervoor in 1933 rond f 50.000 ontvan gen is. Daarenboven is Maatschappelijk Hulp betoon belast met het verhaal wegens bij dragen in de verplegingskosten in het Tehuis voor Ouden van Dagen. Haarlem's Kinderhuis en in gezinnen, terwijl deze dienst verder een belangrijk aandeel heeft in het verhaal van kosten van verpleging in ziekenbu'zen e.d. van niet verzekerde patiënten, hetwelk over 1S33 rond f 29.000 opbracht. Wat B. en W. daarover mededeelen in de memorie van antwoord. B. en W. van Haarlem schrijven in de me morie van antwoord op het afdeelingsverslag over de begrooting o.a., dat de post van pl.m. f 198.000 als eerste termijn tot dekking van het tekort in het gemeentelijk pensioenfonds uit den aard der zaak sterk den te nemen maatregel tot verhooging der opcenten per- soneele belasting beïnvloedt, doch de leden, die het tekort aan een verzuim van het col lege van B. en W. toeschrijven, vergeten, dat wanneer bij de vaststelling van de vorige we tenschappelijke balans. 5 jaar geleden, reeds maatregelen tot dekking genomen waren, het bedrag, dat hiervoor jaarlijks op de begrooting gebracht had moeten worden, niet veel klei ner zou zijn dan nu het geval is. Ook B. en W. zijn overtuigd, dat verdere be zuinigingen noodig zijn en dat. niet alleen door belastingverhooging eventueele tekorten gedekt moeten worden. Waar het mogelijk is wordt door B. en W. bezuinigd: indien noodig zouden B. en W. zich zelfs niet laten weerhou den voorstellen in te dienen om takken van gemeen tehuishouding en gemeentelijke be moeiing af te snijden. Al verklaarden eenige leden, die dit standpunt met B. en W. deelen. niet direct het oog te hebben op het voorbe reidend onderwijs, moeten B, en W. er op wij zen, dat dit o.a. een der takken van overheids bemoeiing is, waarmede een noemenswaardige bezuiniging 'bij opheffing is te verkrijgen. Ontslag aan den bezuinigings-inspecteur. De bezuinigingsinspecteur zal 31 December a.s. den gemeentedienst verlaten. Zijn advie zen zijn niet altijd opgevolgd. Het is de taak van B. en W. de uitgebrachte adviezen te be- oordeelen en deze alleen uit te voeren, wan neer de voorgestelde bezuinigingen opwegen tegen de te schaden belangen. Overlegging van de ingediende rapporten achten B. en W. in dezen niet gewenscht, In verband met hét' ontslag van den bezui nigingsinspecteur is door B. en W. een com missie ingesteld, bestaande uit drie hoofd ambtenaren, die tot opdracht heeft over de geheele linie na te gaan, waar nog bezuinigd kan worden. De bedoeling is niet, dat een spoedrapport wordt uitgebracht, maar dat rustig ieder onderdeel der gemeente-admi nistratie wordt -beoordeeld. Met het oog op de nog komende moeilijke jaren, achten B. en W. dezen maatregel dringend noodzakelijk. Geen verzwaring van lasten? Van verschillende zijden werd in de af dee lingen naar voren gebracht, dat de opvatting van B. en W. als zou voor 1935 een sluitend budget zijn verkregen „zonder verzwaring van lasten voor de bevolking" met een korreltje zout moet worden genomen. B. en W. zijn het met deze leden eens, dat verhooging der personeele belasting niet in alle gevallen wordt gecompenseerd door de verlaging der tarieven en dat omgekeerd in verschillende gevallen het voordeel uit de verlaging der tarieven grooter zal zijn. dan de verhooging der personeele belasting, maar de druk op de burgerij in haar geheel zal niet toenemen maar afnemen. Ten behoeve van het werkloosheidsfonds- belasting zullen door het Rijk 25 opcenten ge heven worden op de gemeentefondsbelasting, hiertegenover staat, dat het getal gemeente lijke opcenten verminderd zal worden van 8-0 tot 55. Bij heffing van 160 opcenten op de perso neele belasting kan de opbrengst voor Rijk en Gemeente gesteld worden op circa f 1.875.000 In 1933 bedroeg de opbrengst circa f 1.658,000 Meerdere opbrengst circa f 217.000. De vermindering van de opbrengst van gas en electriciteit zal als gevolg van de tariefs verlaging circa f 300.000 bedragen. Verschil f 83.000 waaruit volgt, dat met recht gezegd kan worden, dat de lasten voor de burgerij niet verzwaard worden. De opcenten op Personeel. Verschillende leden meenen, dat de verhoo ging der opcenten uitermate onbillijk werkt tegenover hen, die noodgedwongen groote hui zen bewonen, anderen meenen, dat door de verhooging de beter gesitueerden zullen ver huizen naar naburige gemeenten, terwijl ten slotte door eenige leden de wensch geuit werd de opcenten progressief te heffen. B. en W. merken op: Deze leden hebben te veel het oog op de stijging van het aantal op centen van 100 op 160 en houden geen reke ning met het feit, dat de tarieven der grond slagen huur, meubilair en dienstboden gewij zigd worden en dat de wijziging der perso neele belasting gepaard gaat. met verlaging der gas- en electriciteitstarievén. De verhooging door de belastingwijziging zal na aftrek van het voordeel der tariefsver laging van dien aard zijn. dat hierin geen aanleiding kan gevonden worden Haarlem te verlaten. De meening, dat de voorgestelde verhooging in sterke mate zal drukken op de bewoners der perceelen met lage huurwaarde is niet juist, temeer daar voor- deze bewoners voora1 - als het groote gezinnen betreft, de tarief- verlaging van gas en electriciteit de belasting verhooging te boven zal gaan. Progressieve opcentenheffing achten wij dan ook onder de huidige omstandigheden onjuist. In het wettelijk tarief schuilt reeds een niet te verwaarl-oozen progressie. De groote belastingverhooging zullen de gezinnen zonder kinderen ondervinden bij een huurwaarde van f 60 a 1 80 per maand. De verhooging bedraagt in die gevallen voor •de huurwaarden f 38 a f 40. Bij een waarde van het meubilair ad f 1200 en het houden van een dienstbode zal de belastingverlaging volgens deze beide grondslagen f 9 bedragen, terwijl gerekend kan worden op een voordeel uit de tariefsverlaging van minstens f 12. Een progressieve regeling der opcenten, waarbij de verhouding, die in de tegenwoor dige verordening als grondslag dient, werd aangehouden, zou het volgende beeld vertoo- nen: bij een huurwaarde van niet meer dan f 370.132 opcenten van f 370.f470.139 opcenten f 470.-f 5.70— 146 opcenten f 570.f 670.161 opcenten f 670.f 770.175 opcenten f 770.f 870.190 opcenten f 870.f 970.204 opcenten f 970.f 1070.219 opcenten f 1070.f 1170.— 233 opcenten boven f 1170.248 opcenten (Deze cijfers zijn berekend naar den grond slag huurwaarde, die ongeveer 80 pet. der per soneele belasting bedraagt). Bij een huur van f 50.per maand zou bij deze progressie reeds 'tzelfde aantal opcenten geheven moeten worden als nu door B. en W. wordt voorgesteld. De winst uit de bedrijven. Al erkennen B. en W. niet, dat de bedrijfs winsten ten huidigen dage min of meer ge worden zijn tot de kurken waarop de gemeen telijke financiën drijven, zij meenen toch, dat het zeer ongewenscht js de bedrijfsinkomsten verder te beperken, dan door het college wordt voorgesteld. Zij, die letten op de h. i. lage kostende prij zen van de producten, houden te weinig reke ning met het feit, dat die kostprijzen sterk gedrukt worden door groote hoeveelheden electriciteit en gas, die tegen lagen prijzen wor den afgezet om de productie te vergrooten. De productie dezer extra hoeveelheden brengt weinig kosten met zich mede en werkt daar door krachtig mede aan het opvoeren der be drijfsresultaten. In het voor het gas- en electricteitsbedrijf ingevoerde „vastrechtsysteem" ligt het begin sel opgesloten, dat voor een zeker kwantum de gewone prijs betaald moet worden, waarbij re kening wordt gehouden met den welstand van den verbruiker. B. en W. stellen voor om het vastrechtta rief voor electriciteit te verlagen, en de ver wachting, dat het verbruik zal stijgen als de grens van het goedkoope tarief gemakkelijker bereikt wordt. Het denkbeeld gas en electriciteit tegen sterk gereduceerden prijs aan het minder draag krachtig gedeelte der bevolking te leveren, is op zichzelf zeer sympathiek, doch zou bij door voering op ernstige administratieve moeilijk heden stuiten, afgezien nog van het feit dat de gemeentelijke financiën verdere beperking der bedrijfsinkomsten niet toelaten. Dat deze vermindering van inkomsten gedekt zou kun nen worden door de tariefsvermindering voor beter gesitueerden niet door te voeren, achten B. en W. uitgesloten. Het is juist een financieel belang voor de bedrijven deze groep der bur gerij tot grooter gebruik aan te sporen, waar toe ook voor hen tariefsverlaging gewenscht is. Het afschaffen van gasmeterhuur en de huur van muntgasinstallaties zou voor een zeer groot gedeelte ten goede komen aan hen, voor wie afschaffing dezer uitgaven niet nood zakelijk is. Wanneer tot afschaffing dezer hu ren werd besloten, zou het aantal opcenten op de personeele belasting met nog 15 moeten worden verhoogd. Het meerdere gasverbruik zou slechts gering zijn. Wel zou het aantal verzoeken tot het weg nemen van den gasmeter tot een minimum be perkt worden. Zij, die tot petroleum overge gaan zijn, zouden het uit den aard der zaak gemakkelijk vinden van tijd tot tijd eenig gas te kunnen gebruiken, maar hier staat tegen over, dat de meters, die feitelijk buiten ge bruik zijn, toch geregeld opgenomen moeten worden. Aan kosten voor opname en incasso zou vermoedelijk meer uitgegeven moeten worden dan de opbrengst van het gas bedra gen zou. De concurrentie, die het gas door de petro leum wordt aangedaan, heeft de aandacht van B. en W. Zij begrijpen ten volle, dat zij, die in deze moeilijke tijden op iedere uitgaaf, hoe ge ring ook, bezuinigen moeten, overgaan tot pe troleum, wanneer dit voordeel oplevert, doch zij zijn overtuigd, dat velen, die thans meedoen aan het aanschaffen van petroleumtoestellen daarvan weer terug zullen komen, wanneer zij bemerken, dat nu de gasprijs verlaagd is, het eventueele voordeel niet opweegt tegen het ongerief, dat het gebruik van petroleum met zich medebrengt. Alle voorstellen, die zouden leiden tot ver mindering der bedrijfsinkomsten, zouden te vens een noodzakelijke verdere verhooging van de opcenten op de personeele belasting ten gevolge hebben. Geen vacantietoeslag B. en W. hebben op de ontwerp-begrooting voor 1935 wederom geen gelden uitgetrokken voor uitkeering van den vacantietoeslag: zij meenen, dat de omstandigheden nog steeds van dien aard zijn, dat deze toeslag ook in het komende jaar niet behoort te worden uitbe taald. Gij lezer, hebt het reeds gedaan, Van ganseher harte en spontaan, Gij hebt de plicht gevoeld; Wij zijn u daar erkentlijk voor, Lees dit beroep niet verder door, 't Is niet voor u bedoeld. Gij, andre lezer, deedt het niet, Omdat gij er geen kans toe ziet, Al voelt g' er alles voor De crisis trof u al te hard. Uw toestand is te zeer benard, Lees maar niet verder door. Gij, derde lezer, hebt gedacht: Ik zal ook meedoen naar mijn kracht, Maar 't is nog niet gebeurd; Wij vragen heden nog aan u, Nog is het tijd, maar doe het nu, Voor gij 't verzuim betreurt. Om telkens weer ter hand te nemen en zich met den inhoud te verstrooien. 95 rijmen 25 cent, met teeke- ningen van BIELKINE. Verkrijgbaar aan de bureaux van HAARLEM S DAGBLAD en door bestelling bij uw courant- bezorger. Luxe-uitgave verkrijgbaar in den boekhandel (in linnen) ƒ1.25. De Koningin schenkt 50.000 aan het Crisicomité. Voor kleeding en dekking. DEN HAAG. Naar we vernemen is dooi de Koningin een bedrag van f 50.000 ge schonken aan het Nationaal Crisis-Comité welk bedrag echter op speciaal verlangen van de Koningin uitsluitend zal mogen worden besteed aan kleeddng en dekking. De regeering en Haarlem. B. en W. en de Rijksvoorschriften. B, en W. van Haarlem schrijven in de me morie van antwoord, dat de voorstelling', die blijkens het afdeelingsverslag een meerderheid van den raad accepteert, dat het college van B. en W. zich geduldig schikt naar en gehoor zaam voldoet aan datgene, wat van den Haag uit gedecreteerd wordt door middel van voor schriften en aanschrijvingen op allerlei ge bied. een scheef beeld geeft van de werkelijk heid. Bijna alle voorstellen, die den Raad berei ken en op bezuinigingsmaatregelen betrek king hebben, zijn door het College op eigen initiatief ingediend. Dat daarnaast ook maat regelen genomen moeten worden als recht- streeksch en middellijk gevolg van wettelijke besluiten, willen zij niet ontkennen. Van Gedeputeerde Staten is bericht inge komen, dat een summier onderzoek der ont werp-begrooting geen aanleiding gegeven heeft deze aan den Minister van Binnenland- sche Zaken in te zenden. Dat de begrooting klaar gemaakt wordt aan de hand van wetsontwerpen en circulaires is onjuist. Vonnis door Hoog Militair Gerechtshof bevestigd. De sabotage aan boord van de „Nautilus". Het hoog militair gerechtshof heeft senten tie gelezen in de zaak tegen den stoker eerste klasse van den marine-stoomvaartdienst, die door den krijgsraad te Willemsoord, terzake van sabotage aan boord van H M. Nautilus is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst en met ont zegging van het recht om bij de militaire macht in dienst te zijn. van welk vonnis door den advocaat fiscaal bevestiging was ge vraagd. Het hof heeft het vonnis op dezelfde gronden bevestigd. (N. H. Corr. Bur.) De moord op koning Alexander is gisteren voor den Volkenbondsraad behandeld. pag. 4 Te Haeren in België zijn drie vliegtuigen veen brand; een bestuurder kwam om het leven. pag. 4 De Amerikaansche vlieger Willy Post heeft een tweede stratosfeervlucht ondernomen. -"g. 4 De Memorie van Antwoord van B. en W. van Haarlem betreffende de bij de begrooting gemaakte opmerkingen. pag. 1 en 2 Minister Slotemaker in de Tweede Kamer over pogingen tot huurverlaging. pag 3 De Nederlandsche Handel Maatschappij reor ganiseert. Zestig millioen van het kapitaal wordt afgeschreven. pag. 3 De moord in den IJ-polder opgehelderd? pag- 2 Oplichter met bijzonder rijke fantasie. pag. 3 Bekende Haarlemmers: de heer Th. van Reyn. pag.* «3 Bioscopen. pag. 8 en 2 Laatste berichten. pag. 11 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een laatste opwekking. pag. 1 Pierre Cot: De beteekenis van den chemischen oorlog. pag. 4 Dr. W. G- N. van der Sleen: AmsterdamLon denParijs. pag. 7 Van onzen correspondent te Stockholm: Ko penhagen, het paradijs der fietsers. Financieele Kroniek: De zon door de pag. 7 wolken. pa.&. J. B. Schuil: De noodtoestand van het tooneel. K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 8 Helen: En die anderen,...? pag 8 Jules Kammeijer: Blijft fit! pag. 3 pag. T de Nederlandsche Dagbladpers. Vijfde gemeenschappelijke verantwoordings lijst van Haarlems Dagblad, Nieuwe Haar lemsche Courant, Oprechte Haarlemsche Cou rant, Dagblad van IJmuiden, Kennemer Cou rant «en IJmuider Courant. J. D. J. A. f 100, A. W. f 2.50, N. N. f 1, Mary haar spaarpot f 1, Ton f 1, N. N. f 2,50, B. E. G. f 1, Uit de spaarpotten van A. en J. f 1. T. f 1,50, W. f 1, W. P. v. d. B. f 1, Mej. E. K. f 1, W. v. d. M. en J. v. d. M.Z. f 1. Bridgeclub f 10. Willeke f 1, Wim en Willy f 10, Th, K. f 1, N. N. f 2. Inh. 3 speelpotten f 12.50, J. G. f 5, C. J. B. f 15, D. W. f 2.75, Mej. K. f 0.50, T T. f 1, Bridge-middag Ned. Huisvr. Verg. f 10.20, Dames Be. f 2.50, C. H. f 5, Fam v. T. f 4, Van Opoe, Opa en Tante f 3, N. N. f 0 50 W. v. d. G. f 2, van N. S. B.'er f 1, Dalia f 5, fam. N. f 2,50. J, R. f 1, A. W. T. f 1, fam R. M. f 3,50, P. B. f 2.50, W. G. f 2.50, R. W. f 1, G. f 1, D. V. d. M. f 5, N, N. f 2,50, H. W. f 1, fam. G. te BI. f 13, Sch. f 2,50, P. v. T. f 2,50 J. V. te S. f 2,50, Mevr. S- f 2,50, C. R. f 2, H. S. f 2,50, Jeugdwandelsportver. „De Vierdaag- sche" f 0.75, C. S. f 0,50, F. M. A. f 1, SI. f 2.50, Dr. M. J. F. S. f 2.50, L. R. J. K. f 2.50, A. V. f 2,50. A. W H. f 1, Kleine dame f 2,50, Mevr. KI. f 1, E. P. v. B. f 2,50, P. v. B. f 2,50. v. W. f 5, v. d. W. f 1, J. K. f 2,50, v. B.—L. f 2, F. en S. B. F. f 25, Mevr. R. f 2,50, Dr. f 1, Mej. v. B. f 1, M. N.—Kr. f 2, J. K. f 2,50, H. K. f 2,50, W. G- f 2,50, X. Y. Z. f 2,40, M. B.f 2,50. B S. f 12.50, J. B. d. G. f 2,50, J. S. f 1, D. L. f 1, fam. T.-D. f 1,50, Mevr. Dev. f 1,50, v. B. f 0.50 C. A. H. f 5, Mevr. D. M. f 1, N. N. f 2.50, Mevr. L. B. f 1.50. Mevr. Sch. f 1. St. Nicolaasavond fam, E. f 5, Q. L. f 2,50. Henri f 12,60, Erik K. f 2,50. fam. W.—H. f 1,50, T. C. J. f 2.50 A, V. f 1. C. P. (IJmuiden) f 2.50, N. H. f 1, Tot Hulp f 5, Mej. A. J. de Vr. f 5, T. V. f 2. Ami f 2, E. S. f 2,50, „Lucia" f 2, P. v. d. W. f 100, J. J. O. f 2, S H. f 2,50, fam. P. f 2,50, fam S. f 17,50. J. P. V. d. M. f 5, Mej. A. K. f 1, J. H. W. f 2,50. P. v. d. W. f 1, H. M. f 2.50. F. H. S. f 10. G. W. f 10, P. R. f 2, E. W. V. f 2,50, N. B. S. f 2,50, E. K-M. f 10, H. de V. f 2.50, H. T. J. v. V. f 10. E. B. f 5, Dr. W. G. L. W. f 5, J C. F. S. K. f 5, J. D. D. P. f 25, Fa. Ruygrok Co. f 25, A. P. van R. f 1. G. M. 1, R. D. B. d. 1. F. f 2.50, MeV". E. A.-B. f 2.50, K. f 5, J. J. f 10 S. M. H. f 2,50. J. W. R. f 2.50, Ch. J. F. f 25, Mej. J B. v. B. f 25, W. v. B. f 1, C. H. f 2,50, J. S. f 2, Mevr. J. P. J. K. L. f 5, Th. M. H. f 10, Ir. V. E. f 10, M. J. A. f 2,50, Dl'. E. C f 2,50 Mej. D. J. W. f 5. Dr. J. W. P. f 2,50 Mej. M. C. J. v. G. f 5, Mevr. S. J. S. v. d. M. f 2.50, G. J. A. M—K. f 2,50, L. G. f 3, N. C. A. f 2 50, R. W. v. W. f 1,50. Ir. A. G. v. S. f 2.50, B. J. K. f 2,50. Mej. A. v. L. f 10. E. B. v. B. f 2,50, Mej. J. D. K f 2,50, J. E. E. Sch—W. f 2.50, P H. V. f 10, D. A. K. v. d. L. f 5, G P. M. f 5, Mr. A. J. M. Sch. f 25, H. A. K. f 2,50, Mevr. D. H.—H. f 2,50, M. v. B. f 2.50. Mej. J. H. f 2.50, R Z. f 2, Dr. A. N. f 2,50, M. St. f 2.50, Fam. G. f 1, Mevr. L. f 2,50, G. M. f 2, L. f 3, P. v. K. f 10, M. K f 1. D J. B. f 15. K. F. v, M. f 1. Th- d. B. D. f 10, C. B. f 5, C. J v. M. f 1, N. N. f 0,25, D. K. f 10, L. S. G. f 5, Huisgenoo- ten Emmahuis f 12.70.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1