Nadenken en oplossen. h Nieuwe Uitgaven. ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 AARLEM'S DAGBLAD 5 Onze wekelijksche puzzle-rubriek. De oplossing van puzzles no. 3. Vol verwachting klopt ons hart Zaterdag gaven we 't als puzzle, Woens dagavond hebben wellicht velen van Ons 't, naast, ons oud-vaderlandsche „Zie de maan schijnt door de boomen". gezongen: VOL VERWACHTING KLOPT ONS HART! De oplossing van onze eerste opgave van jl. Zaterdag. Maar m ij n hart. dat wil ik u wel zeggen klopte Woensdagmiddag ook sneller dan ge woonlijk. Niet, omdat ik bang was, dat de goede Heilige mij een afstraffing zou komen toedienen, omdat ik 't onzen puzzelaars soms zoo lastig kan maken (daarvoor zal ik waar schijnlijk op 5 December 1935 een betere kar.s maken!), doch omdat ik benieuwd was, of het totaal aantal inzendingen gelijk of wel licht iets grooter zou zijn dan op onze eerste opgave. Er werd om het zoo maar eens uit te drukken braaf geteld. Want Woensdag, de laatste dag van inzending, dan komt de „groote stapel" eerst los, hetgeen begrijpelijk is. Soms vergat men de heele week om de op lossing te posten of aan onze bureaux af te geven het geen óók denkbaar is en dan natuurlijk gauw even naar de Groote Hout straat! Tegen half zes Woensdagmiddag kwam iemand van onze Administratie mij de laat ste bezending brengen. Ik zat klaar: „hoeveel zijn 't er?" „Nog 97", was 't antwoord. Mijn hart hoefde toen niet langer „vol verwach ting" te kloppen: ik had zekerheid, dat ik slechts 19 inzendingen minder had ontvangen dan op Puzzle 1. Een mooi resultaat! Waarvoor ik graag een woord van hulde breng aan alle „H.D."-puz- zelaars, die bij de vele voorbereidende Sin terklaas-surprises onze puzzle-rubriek niet wilden overslaan. Zóó moet het blijven, dan is het in orde! Eiken Zaterdag een puzzle in „H. D." En iedereen blijft fit en O. K!" aldus dichtte een inzender die waarschijn lijk in deze dagen meer rijmen gemaakt •heeft. Ik voeg aan zijn dichterlijke ontboezeming nog dit toe: niet alleen blijft het, maar ook ik. Want hoe meer inzendingen er komen, hoe meer „O. K." ik me voel. Dan weet ik dat er Donderdags en Vrijdags gezegd kan worden, dat onze puzzle-rubriek weer de be langstelling heeft gehad. Voor „Vol verwachting klopt ons hart", wer den de volgende woorden gevormd: eVa; pOLder, o VER veen, WAar, sCHel, stetTIn, linNGe, aKen, opLOo, sPek, vesTe, tON, luSt, rHoon, bedARen, loTus. De tweede opgave. De heer L. R. Coleer van Eekenstein heeft menige inzender (ster) zooals men erbij schreef langen tijd doen nadenken. Maar ten slotte vond men voor deze Sinterklaas verrassing het beroep van „Steenkolen- leverancier". ONZE SURPRISES. Onze surprises zijn ditmaal voor de vol gende inzenders: Onze hoofdprij s een bedrag van ze ven vijftig: J. J. Eisenberger, Spaamrijk- straat 54. Haarlem. De tweede prijs twee gulden vijftig: mevrouw C. DibbitsCramer van Baumgar- ten, Bosboom Toussaintlaan 44, Heemstede. De vijf prijzen van een gulden: Mevr. E. Perryde Bruijn, Indischestraat 13, Haarlem (N.); A. D. de Best, Kostverlorenstraat 6, Zand- voort; P. M. Mulder, Slachthuisstraat 96 rood, Haarlem; Mevr. C. Ligthartvan Schalkwijk, Korte Kleverlaan 44. Bloemendaal: Mej. M. M. van Norde, Kerkstraat 14 Haar lem. Onze nieuwe puzzle no. 4. Het verkeer op den weg heeft Zondag j.l. wederom niet minder dan 14 slachtoffers geëischt. (Dagbladbericht.) Een dergelijk bericht kan men niet één Maandag in de krant lezen, maar helaas ver schillende malen, al mag het aantal slacht offers dan wel eens (gelukkig!!) minder dan veertien bedragen. Waardoor komt het toch, dat het verkeer dit eischt? Waardoor worden zij, die op den weg rijden en zij die het niet doen, de dupe? Ei- is dikwijls meer dan' één oorzaak aan ie wijzen. Doch ik persoonlijk ben er van over tuigd. dat als iedereen zich stipt hield aan de oplossing van deze VERKEERSPUZZLE, het aantal ongelukken ongetwijfeld veel en veel minder zou zijn. En het is daarom, dat ik ditmaal het zéér dringende verzoek doe: sla deze opgave niet over! Beproef er uw krachten op ik zou bij na zeggen (maar zoo erg is 't niet!) tot het uiterste enGe helpt mee, het aan tal ongelukken te doen afnemen. Het verkeer moet worden, zooals de oplos sing aangeeft! En thansverkeers-puzzelen (s.v.p. niet verkeer(d) Als men de letterparen: ak al as be br cr de de de de de ee eg en en en e*r en er er er es ga ge ge ha ha hu la la le ma ma me mo ne pr re st st st tr vr wa door middel van een nieuwe letter met el kaar verbindt, dan krijgt men tweeletter grepige woorden (telkens van vijf letters) van de volgende beteekenis: 1. ligplaats voor schepen. 2. toestand van rust. 3. best, fijnst. 4. eerbetoon. 5. misdaad, schande (Fransch woord, dat veel in 't Nederlandsch gebruikt wordt.) 6. landbouwbezigheid op sub 10. 7. vrucht van de haver. 8. niet volle. 9. zijrivier van de Seine in N.-Frankrijk. 10. stuk bouwland. 11. sport van een ladder. 12. plaats, plek. 13. .,schilders"-dorp in het Gooi. 14. in het water levend zwempootig knaag dier met bonthuid. 15. vulkaan ln Oost-Java. 16. deel van het priestex-lijk parament (band strook) 17. gesponnen draad. 18. oefen-proeftijd van een jong rechtsge- leei'de. 19. wandellaan. 20. in het Westen gelegen deel van Engeland. 21 veilige ankerplaats bij de kust. 22. provinciale hoofdstad in Nederland. De middelste letters van boven naar bene den gelezen, geven een bekend gezegde op verkeersgebied, dat helaas nogal eens ver geten wordt! WAT KOMT TE LEZEN? Prijzen, termijn van inzenden voor de oplossing en adresaanduiding. De oplossing van deze opgave moet in ons bezit zijn uiterlijk aanstaande Woensdagmiddag om vijf uur, aan ons Bureau te Haarlem. Men zende deze op lossing aan: Mr. Nadenker van Haar lem's Dagblad te Haarlem. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaandu i d i n g Iedere abonné kan .slechts één oplossing inzenden. Het hierbij afgedrukte „identiteits plaatje" P4 Puzzle no. 4), moet aan de oplossing worden ge hecht of er op geplakt woi-den. Niet op de en velop van inzending, maar op de oplossing zelf. .Als hoofdprijs stellen wij beschikbaar eexx bedrag van zeven gul den vijftig, als tweeden prijs twee gulden vijftig, benevens vijf troostprijzen van één gulden, welke bij loting onder de goede op lossingen toegewezen worden en zoo snel mo gelijk per postchèque aan de prijswinnaars woi'den toegezonden. Oplossing en uitslag dezer puzzle worden geplaatst in ons blad van a.s. Zatei-dag. Zendt men deze oplossing per post. dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Bx-iefwisseling over deze puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden als postzegel voor antwoord ingesloten is. Gebruikt voor de inzending bij voorkeur een Emma-postzegel! Wij herinieren er aan, dat al onze abonnés en ook zij, die zich uiterlijk bij de inzending der oplossing als zoodanig aanmelden, aan deze rubriek kunnen medewei-ken. Opgaven van nieuwe abonnementen moeten evenwel in een afzondei-lijke enveloppe aan onze administratie gezonden worden, ten einde vertraging in de toezending of bezorging der couranten te voorkomen. Deze opgaven moe ten ook uiterlijk Woensdagmiddag 5 uur in ons bezit zijn. Mr. NADENKER. STRAATBELASTING EN PRECARIO RECHTEN. B. en W. stellen den raad voor, te besluiten het le suppletoire kohier van de straatbelas ting en dat der precariorechten dezer ge meente, belastingjaar 1934. vast te stellen tot een totaal bedrag van f 9150.15. KERSTCONCERT LUISTERVINKENKOOR. „Haai'lem's Luistex-vinkenkoor" zal Woens dag 19 December een Kerst-concert geven in de Bakenessekerk. De Witte, door Ernest Claes. Verschenen is in de Wereldbibliotheek te Amstei-dam de 35ste druk <48ste duizendtal) van De Witte, het zoo bekende boek van Er- nest Claes, met penteekeningen van Felix Timmermans en twaalf filmfoto's. Gasbesparende kooktoestellen Een waarschuwing. De directeur van het Gemeentelijk Gasbe drijf verzoekt ons plaatsing van het volgende: „De gasverbruikers worden er op attent ge maakt, dat hier ter stede door een firma on der den naam „Gascentrale" wordt gecolpor teerd met z.g. gasbesparende kooktoestellen, terwijl men hierbij door informatie naar de werking van de in gebruik zijnde toestellen den schijn wekt. dat men namens het Ge meente Gasbedrijf komt. Bedoelde toestellen voldoen niet aan de eischen, vastgesteld dooi de „Vereeniging van Gasfabrikanten in Ne derland". De gasvei-bruikers worden in hun eigen belang aangeraden voorzichtig te zijn met aankoop van deze toesteilen, welke on getwijfeld tot teleurstelling moet leiden: men wende zich bij voorkeur tot een te goeder naam bekend staanden plaatselijken leveran cier of tot het Gemeente Gasbedrijf. Kruis straat 45 en verzoeke bij eventueel huisbezoek inzage van de legitimatiekaart, waarvan het personeel van laatstgenoemd bedrijf is voor zien." Overneming van gronden. Bij Muntcrslaan en Houtvaart. B. en W. stellen den raad voor (onder eenige voorwaarden) van de N.V. Bouw- en Exploi tatie Maatschappij Lageduinbebouwing, alhier, kosteloos en om niet in eigendom te aan vaarden. met de bestemming van openbaren weg, gedeelten van de perceelen kad. bekend gemeente Haarlem II. Sectie T nos 64, 65. 66, 67, 68. 69, 70, 71, 72, 73 en 870. ter gezamen lijke oppervlakte van plan. 33.315 M2. pro jectstraten ten noorden van de Munterslaan en ten westen van de Houtvaart. Verlies van water. Verzoek om restitutie. De Commissie voor de verzoekschriften schrijft het volgende aan den raad: „Naar aanleiding van het in onze handen gestelde verzoek van den heer M. A. Versteegh. alhier, deelen wij mede. dat wij ter zake een onderzoek hebben ingesteld. Het is gebleken, dat de heer Versteegh in November 1931. naar aanleiding van een door hem geuite klacht, een onderhoud heeft gehad met den hoofdin specteur, doch dat toen geen aanleiding werd gevonden tot het instellen van een onderzoek. De heer Versteegh heeft blijkbaar zelf geen controle uitgeoefend of hij verlies van water had. In 1933 klaagde hij over het lekken van een meterkoppeling, waaraan hij het hooge waterverbruik toeschreef. Hij heeft toen blijk baar genoegen genomen met een vrijstelling van betaling van 19 M3. water. De kwestie van het te ovei'vloedig gebruik van water werd hierdoor geregeld; de Commissie is van oor deel. dat "de heer Versteegh op die regeling thans niet meer terug kan komen. De Commissie kan zich op grond van de nader door den Directeur verstrekte gegevens met diens oordeel vereenigen en adviseert der halve den raad. het verzoek van den heer Versteegh af te wijzen en zich neer te leggen bij het Besluit van B. en W. dat op 11 Juni 1934 aan hem is medegedeeld." Naar aanleiding van dit advies stellen B en W. voor het bovengenoemd verzoek af te wijzen. CONCERT H. O- V. De Haarlemsche Orkest-Vereeniging geeft een namiddag-concert op Zondagmiddag 9 December in de Gemeente-Concertzaal. Solis te is Miep Meder, violoncel. Het programma luidt als volgt: Carnaval-Ouverture' A. Dvoi-ak 1841—1904 Celloconcert in b kl. terts A. Dvorak Allegro Adagio Allegro moderato Soliste: Miep Meder. Suite „Jeux D'Enfants" (Kinderspelen) G. Bizet. 1. Marsch (Trompet en Trom) 2- Berceuse (De Pop» 3. Impromptu (De Tol). 4. Duo (Papaatje en Mamaantje). 5. Galop .Het Bal). Der Schwan von Tuonela J. Sibelius Althobo-solo: H. Kiekens. Geb- 1865 Twee Elegische Melodieën E. Grieg 1. Herzwunden. 2 Letzter Frühling. 1843-1907 Drie stukken uit „La Damnation de Faust" H, Berlioz, 1803—1869 1. Menuet der Dwaallichtjes. 2. Elfendans. 3. Hongaarsche Marsch. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. L. Hymensen. Rollandsti-aat 78, actetasch m.i.: P. v. d. Voorn. L. Wijngaardstraat 129rd.. bril: Walpot, Twijnderslaan 19 rood. seintuur: Asyl. Ridderstraat, hond. katten: C. Heemskerk Turfmarkt 28. handschoen: Bur. van Politie, Smedestraat. paar handschoenen, foto; Land man. Kleverlaan 92, idem: v. Eeken. J. Gij- zenvaart 175. kinderhandschoen; v. Kampen. Gasthuissingel 48 rood. dameshandschoenH. Olgerhoek. Sophiastraat 51. heeren-winterjas: Kenney ..Fauna", katten: Keet. Leidscheplein 37, overhemd; v. Kaelen. Brouwei-svaart 68. portemonnaie mi.; A. J. Toenissen. Voorting- straat 6, postduif; H. v. d. Keur, Edisonstx-aat 30. damesportemonnaie m.i.; Wallbrink. Obi- straat 21. damesi-ing; Bur. van Politie, Sme destraat. ring. zakboekje; Tonenkamp, Kam perstraat 17 rood, shawl; J. Vx-eenegoor, Nijl- straat 9. tasch m. i.: Siaal, Meester Coimelïs- straat 40 rood, vulpotlood. BIJEENKOMST „KERK EN VREDE". Evenals vorige jaren iix den Adventstijd belegt het hoofdbestuur van Kerk en Vrede in verschillende plaatsen van ons land getuige nis-bijeenkomsten over het thema „Chx-istus of Caesar". Te Haarlem spreken op a.s. Don- dei'dag 13 December te 8.15 uur in het gebouw van den Protestantenbond de heeren Fedde Schurer over „Evangelie en Staat". Hilbrandt Boschma over „Evangelie en Oorlog" en Ds. J. J. Buskes Jr. over ..Christus ae Heer". CENTRAAL COMITé VOOR WERKLOOZEN. Voetbalwedstrijd E.D.O.Bloemendaaï. Men schrijft ons: Voor den wedstrijd E.DO.Bloemendaal is een onbeperkt aantal kaarten verkrijgbaar ad 15 cent per stuk. Deze kaarten zijn alleen ver krijgbaar op vertoon van net oewijs van in schrijving van de Arbeidsbeurs en contribu tieboekje of contributiekaart. Niet georgani- seerden moeten de kaart van Maatschappe lijk Hulpbetoon overleggen. Na het in ont vangst nemen van het toegangsbewijs moet men dadelijk het terrein opgaan. De kaarten zijn van 1 uur 's middags af aan het terrein verkrijgbaar. Stukken van den Raad. B. en W. stellen den raad voor afwijzend te beschikken op een verzoek van J. H. II. Trijssenaar, gewezen Huismeester bij het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, om hem als nog uit te betalen een bedrag van f 300 per jaar over het tijdvak van 1 Mei 1920 tot 1 April 1928, welke som naar de meening van verzoeker hem als achterstallig salaris toe komt. B. en W. stellen den raad voor. den heer J. W. Fossen over te plaatsen als onderwijzer van de Centrale School no. II (Linschoten- straat) naar de School voor UL.O. letter B (Junoplantsoen). B. en W. stellen den raad voor te besluiten voor de gemeente kosteloos en om niet in eigendom te aanvaarden, met de bestemming van openbare weg. een stuk grond aan de Gysbrecht van Aemstelstrat. groot pl.m. 225 M2., onder eenige voorwaarden. ONTHEFFING WINKELSLUITING. B. en W. verzoeken ons bekend te maken, dat zij ten aanzien van de winkels op de door de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholie ke Actie ..De Graal" op 8 en 9 December 1934 in het perceel aan der. Rijksstraatweg 13 en de op 15 en 16 December 1934 in het perceel aan het Spaarne 29 te houden tentoonstellin gen ingevolge de Winkelsluitingswet 1930 Stbl No. 460 ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels en Zor.dag 9 en 16 December 1934 van des middaas 12 uur tot des namid dags 10 uur voor het publiek mogen geopend blijver., daarin ma? worden verkocht en het verkochte medegenomen. In erfpacht geven van grond. Aan de Woningbouwvereeni- ging „St. Bavo". Voor den bouw van 10 woningen voor ouden van dagen. B. en W. stellen den raad voor te besluiten, de perceelen bouwterrein, ter gezamenlijke grootte van pl.m. 792 M2„ gelegen aan de Nachtegaalstraat en den Vergiei-deweg. kad. bekend gemeente Schoten, Sectie B nrs. 8713 (ged.) en 10515 (ged.), tegen de geschatte waarde van f 2105,20 in te brengen in het ge meentelijk grondbedrijf en aan de alhier ge vestigde Woningbouwvereeniging „St. Bavo" (Noord) voor een tijdvak van ongeveer 50 jaar in erfpacht uit te geven, met de bestemming om daarop 10 woningen voor ouden van dagen te bouwen, den grond, gelegen aan de Nachte gaalstraat, hoek Vergierdeweg, kad. bekend gemeente Schoten, Sectie B nrs. 8713 (ged.) en 10515 (ged.), ter grootte van pl.^m 1026 M2„ tegen een jaarlijkschen erfpachtscanon van f 150,onder de Algemeene Voorwaarden, vastgesteld bij raadsbesluit van 22 October 1919, No. 10 A, gewijzigd bij raadsbesluit van 22 Februari 1928. Prae-advies van B. cn W. over het voorstel-Meij ers. B. en W. hebben prae-advies uitgebracht over het voorstel van den heer Meijers. waarin hij den raad verzocht met hem van meening te zijn, dat een te betalen rente van 5 pet. voor de in erfpacht uit te geven gronden aan de Woningbouwvereeniging „St. Bavo" te hoog is. Hij stelt voor, aan B. en W. te verzoeken, bij het te zijner tijd doen van een voorstel tot erf pachtsuitgifte de rente te bepalen op 4 1/2 pet. en bij het goedkeuren van den wekelijk- schen huurprijs met dit verlaagde percentage rekening te houden. B. en W. deelen naar aanleiding hiervan het volgende aan den raad mede: „De rente van 5 pet. bij de berekening van den canon voor aan Woningbouwvereenighv gen in erfpacht uit te geven gronden, wordt te hoog geacht en in overweging wordt gege ven 'de rente daarbij te stellen op 4 1/2 pet. Waarschijnlijk is dit voorstel een gevolg van het feit, dat in den laatsten tijd de gemeente leende tegen een rente van 4 pet. Is deze ver' onderstelling juist, dan wijzen wij er op, dat bij het leenen tegen 4 pet. de gemeente door allerlei factox-en disagio, provisie, zegel- en drukkosten, provisie voor couponbetahngen, enz. üx werkelijkheid meer betaalt. Boven dien mag niet uit het oog worden verloren, dat de erfpachtsuitgifte geschiedt voor 50 ja ren. Wijziging van de door de gemeente te be talen rente tijdens den duur van den erf pachtstermijn is dei-halve niet uitgesloten. Om deze redenen is een rente van 5 pet. voor de berekening van een erfpachtscanon zeker niet hoog te noemen. Verder merken wij op, dat de ei-fpachtscanon voor de meeste gronden, uitgegeven aan Woningbouwvereenigingen, reeds thans laag is gesteld, zoodat. op die gi-onden jaax-lijks verlies wordt geleden. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat aan die Vereenigingen een verlaagde canon in reke ning wordt gebx-acht. Om hiertoe te komen is voor de berekening van den canon de rente factor op een gemiddelde van 5 pet. gesteld, doch de factor „grondprijs" is vastgesteld op f9,— per M2., een bedrag, dat in de meeste gevallen ligt beneden, somtijds zelfs belangrijk beneden den prijs dien de gx-ond aan de ge meente kost. Gelet hierop komt het ons niet gewenscht voor om, nu de rentevoet tot bene den 5 pet. is gedaald, ook de x-ente-factor voor de canon-berekening te herzien en op een la ger percentage te stellen. Om deze redenen ge ven wij U dan ook in overweging, het voorstel van deix heer Meijers xiiet aan te nemen." VOOR HULPBEHOEVENDE KRAAM VROUWEN. Men schrijft ons: Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 12. 13 en 14 December a.s. zal er ten bate van het „Fonds tot behartiging der belangen van hulp behoevende kraamvrouwexx", kortweg de „Kraamverzorging" van het Lorentzplein. ge naamd; een bazar gehouden worden. In de welhaast dertig jaren van zijix bestaan, is dit de eerste maal. dat er om financieelen steun gevraagd wox-dt. Het aantal patiënten, dat hulp noodig heeft, maar daarvoor geen ver goeding meer geven kan, neemt onrustbarend toe: terwijl het ï-esex-vefonds is uitgeput. Van 1 Januari tot 1 November 1934 werden 428 pa- tienten geholpen, waarvan 315 geheel koste loos. Hiervoor werd aan salarissen f 3025,85 uit gegeven, iei-wijl aan waschgeld ruim f 221 be steed is. Rekent men hierbij nog de kosten voor linnengoed en vei-pleeg-artikelen, dan kan men zich eenigszins een voorstelling maken van de lasten, welke aan dezen arbeid ver bonden zijn. oHe dankbaar het bestuur ook is, voor het door het Gemeentebestuur verleend subsidie, dit kan het tekort op de rekening onmogelijk dekken: waarom tot het houden van een ba zar werd besloten. Deze zei plaats hebben in een der zalen van Hotel De Leeuwerik, Kruis straat, 's middags en 's avonds opengesteld worden. Er is in de afgeloopen weken hard gewerkt en veel moois is er vervaardigd. Ook de nooidge attracties zullen er niet ontbrekexx. In verband met de tijdsomstandigheden, zijn de prijzen billijk. Komt, kijkt en koopt dus allen ten bate van het zoo noodige en mooie werk van de „Kraamverzoi-ging". iffi Radio-Procramma i ZONDAG 9 DECEMBER. HILVERSUM 301.5 M. VARA. 9.00 VARA-Marschlied, Hugo de Groot. Gram platen. 9.05 Voetbaimededeelin- gen. 9.08 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga „Tegenspoeien met vruchtboomen". 9.35 Gra- mofoonmuziek. 9.45 Van Staat en maatschap pij. door A. Pieysier. „Wat is burgerlijk"? 10.00 Sluiting. VPRO 10.00 Kerkdienst uit de Re- monstrantsche Kerk te Utrecht. Spr. Dr J. A. de Koning. 11.15 Orgelconcert door Willem Petri op het orgel der Remonstrantsche kerk te Utrecht. AVRO. 12.00 Klokkenspel en uurslag van den Eusebius-toren te Arnhem. 12.01 Film praatje door L. J. Jordaan. 12.30 Barnabas von Ceczy en zijn orkest, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuui-tje Herm. Robbers bespreekt „Sofie Blank" van Jeanne van SchaikWilling. 2.30 Gramofoonmuziek. Opera-programma. 300 Frederic Lamond. piano, speelt de ..So nate patlxetique" van Beethoven. 3.25 Gramo foonmuziek. 3.45 Beethovenconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.00 Sluiting. VARA. 5.00 De Zonnekloppers onder leiding van Cor Steijn. 6.00 Voetbal van den dag. 6.20 Orvitropia o.l.v Jan van der Horst. 7.00 „Gehoorzaamheid" een fragment uit „De Pias" van Karl Emil Franzos. Voordracht door Jan Lemaire. 7.20 Orvitropia olv. Jan v. d. Horst. 8.00 Sluiting. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8 01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Barnabas von Geczy en zijn orkest, met tusschenspel van Vrouwenstemmen. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 10.00 Tegenlichtopnamen. 10.15 Zang door Al fred Piccaver, tenor. Aan den vleugel Dr. Felix Günther. 10.30 Ray Binder en zijn orkest en Francus Keth's Ensemble uit het Carlton- Hotel te Amsterdam, afgewisseld door spel momenten der 1ste groote IJshockey-wedstrij- den op de Kunstijsbaan te Amsterdam, opge nomen door de AVRO-Repox-tagedienst. 11.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 12.00 Tijdsein AVRO-klok en Sluiting. HUIZEN 1875 M. KRO, 8.30 Morgenwijding door Pater lector A. Winkel. NCRV. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Keizersgracht- kerk) te Amsterdam. Voorganger Ds. T. Fer- werda. KRO. 12.15 De KRO-Boys olv. Piet Lus- tenhouwer. 1.00 „Op de vleugels der techniek naar de wijngaard des Heeren". door Pater H. Breukers. 1 20 De KRO-boys olv. Piet Lusten- houwer. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.10 Boeken en schrijvers. De geschiedenis van één minuut, van Herbert Kamp door Piet Kersten. 2.30 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 4.15 Ziekenlof uit Den Bosch NCRV. 5.00 Gewijde Gram.muziek. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Nieuwe Kerk) te Utrecht. Voorganger Ds. P. de Haas. KRO. 7.45 Voetbaluitslagen (R.K.F.) 7.50 Me dische causerie door Dr. A. W. Audems. De maatschappelijke beteekenis van de verzorging van Moeder en Zuigeling". 8.10 Vaz Dias 8.15 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 8.30 „De Kerstvlucht van de Snip naar West-Indië. In terview door A. Viruly met J. Hondong. Ge zagvoerder van de „Snip". 8,50 De KRO-Boys. 9.15 Gram.muziek. 9.45 Het KRO-orkest olv. J. Gerritsen. 10 30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoon muziek. 10.40 Epiloog door het klein koor olv. Jos. H. Pickkers. RADIO MOORS N v KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM 301.5 M. VARA. 8.00 Gx'amofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 „Rimboe". Een schets uit het plantersleven in de binnenlanden van Suma tra, van mevr. M. H. Szekely-Lulofs. voor te dragen door Janny van Oogen: 10.35 Gramo foonmuziek: 11.25 „Tandjes". Een schets van H. van Stuwe. voor te dragen door Janny van Oogen. 11.45 Gramofoonmuziek12 00 Beken de zangers exi zangeressen; 12 30 Orvitropia onder leiding van Jan van der Horst; 1.15 Een kwartiertje Jazz-kleinkunst. gram.platen; 1.30 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst; 2 00 Ver zorging zender; 2.15 Gram muziek; 2.30 Trio Wins-Wiggelaar-Amende; 3.00 Voor de Vrou wen: 3.30 Bram Blez. Hobo en Joh. Jong piano. 3.45 Gramofoonmuziek: 4 00 Piano-recital door Joh. Algra: 4 20 Gramofoonmuziek: 4 30 Na schooltijd. Rolien Numan vertelt; 5 00 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 5 45 Jo Huv, saxo foon en Joh, Jong. piano; 6.00 Eddy Walis en zijn orkest; 6.30 Muzikaal babbeltje door Piet Tiggers; 7.00 Perspectieven in de dichtkunst. Causerie over de beteekenis der poezië en ver klaring der teksten te houden door Mar tien Beversluis; 720 Giel Smit, altviool en Joh. Jong. piano; 7.38 Overgang naar den ver sterkten zender: 7.40 Populaire kunstbeschou wingen: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten: 8.03 Uitzending uit het Concertgebouw te Amster dam. Concert door het Gemengd Arbeiders zangkoor .De Stem des Volks" afd Amster dam m.m.v. het Concertgebouw-orkest: 9.35 Vaz Dias en VARA-varia: 10.09 Vervolg uit zending uit het Concertgebouw te Amsterdam; 10.45 Gram muziek; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 1875 M. NCRV. 8 00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Morgenconcert: 10.30 Morgendienst door Ds. A C. Diederiks: 11 00 Lezen van Chr. Lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek: 12.00 Politieberich ten; 12.15 Gram.muziek; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk te Amsterdam. Kloveniersburgwal; 2.00 Uitzen ding voor scholen; 2.35 Beantwoorden van vragen over kamerplanten door A. J Herwig; 3.15 Cursus knippen en stof versieren; 3.45 Ver zorging zender: 4.00 Bijbellezing door Ds. H. Joh Jaanus: 5.00 Gramofoonmuziek: 5 30 Viool recital door Willem Brederode: 6.30 Vragen uurtje: 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Pers bureau: 7.15 Gramofoonmuziek. of een greep uit het Dageüjksch Gebeuren; 7.30 Vragenuur tje; 8.CO Ber'.ijr.sch Phil harmonisch Orkest o. v. Alois Melicar: 8.15 Keidcelijke gedeeldheid en Verbondsgehoorza.amheid door Prof. Dr. K. Schilder: 9.00 De Kon Mannenzangverseni- ging Apollo" o.l.v. Fred. J. Roeske; 9.15 Con cert: 10.15 Vaz Dias; 10.25 Gramofoonmuziek: 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9