r i Kerstinzameling Hei BeitutftHksie Bon Waarde f25.- Haarkloverij. Rijmen van P.Gasus 52e 'Jaargang No. 15787 Verschijnt dagelijks, beHalve op Zon- en Feestdagen Maandag 10 December 1934 HAARLEM S DAGBLAD Direetie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 8 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels 0.30. elke regel meer f 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alies indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 10 December. Twee Bekroonden. Sir Norman Angell en Arthur Henderson, beiden Engelschen, zijn door het Ncorsche parlement (het Storthing) bekroond met de Nobel -v red espr ij zen voor de jaren 1933 en 1934. Waarom men in 1933 nog niet ontdek ken kon dat Angell een dergelijke bekroning verdiende, is niet al te duidelijk, maar doet er achteraf weinig toe nu de prijs hem tenslotte toch nog ten deel valt Van beide mannen, van den publicist Angell en van den staatsman Henderson, voorzitter van de Ontwapeningsconferentie, durf ik wel aannemen dat zij liever geen Nobelprijs zou den ontvangen als zij daarmee bereiken kon den dat de zaak van den wereldvrede een groote stap verder kwam. Zij zouden liever groote resultaten van hun streven zien dan persoonlijke eerbewijzen en belooningen in ontvangst nemen. En dat kan men van weinig menschen zeggen. Maar er zijn er zoo meer, en tenslotte zijn dat de enkelen die werkelijken vooruitgang in de wereld bewerken. Er wordt een mate van werkelijke op rechter geestdrift, van bezieling en bereid heid tot zelfopoffering voor vereiseht, die alleen tot groote daden leidt. En niet eens altijd tot groote daden. Menschen van dit groote formaat beleven lang niet altijd de uitkomsten van hun werk. Ook Henderson, <die al over de zeventig, en Angell, die juist zestig is. zullen er zich wellicht in hun laatste levensuren tevreden mee moeten stellen, al leen maar „wegbereiders" te zijn geweest. Maar zij zullen daarmee tevreden kunnen zijn, want er is geen twijfel aan dat zij tal- loozen de oogen geopend hebben voor de werkelijkheid in het groote vraagstuk van oorlog en vrede. Twee onvermoeiden. Angell,"de schrijver van „The great Illusion" en andere boeken, de schitterende redenaar ik herinner eraan hoe hij enkele jaren geleden hier in Haarlem voor de afdeelingen van Volkenbond en Vrede en van de English Association het woord voer de en diepen indruk wekte zou men kunnen kenmerken als het type van den „zakelijken oorlogsbestrijder". Geen economisch argu ment, geen stuk statistiek zijn dezen brillan- ten auteur en redenaar ooit te droog, te saai geweest om ze in zijn bewijsvoering op te nemen en toch te blijven boeien. Beter wel licht dan wie ook heeft Angell weten te over tuigen met de onloochenbare waarheid, dat oorlogvoering geen materieel voordeel betee- kent, ook niet voor den winnaar, of de win naars. En dat betoog, voor 19141918 voor de massa nog een „stelling", meer niet, is door de re sultaten van 1914—1918 wel zoo treffend be waarheid als maar mogelijk was.... Als gij nuchtere menschen wilt zijn, met uw beide beenen op den grond staan, de welvaart en den opbouw en den vooruitgang derhalve be vorderen. vecht dan tegen den oorlog, die ge baseerd is op valsche romantiek, valsche hel- denvereering, valsche vaderlandsliefde Deze quihtéssens van Angeli's betoogen, die allerminst vredesduifjes-idealisme" is, heeft in de tegenwoordige wereld een machtigen aanhang verworven, en wint steeds verder terrein. Daarnaast Henderson. Ex-arbeider, self made man, politicus. Maar 'geen politicus die tot een handig schaakspeler verworden is. zooals zoovelen in alle partijen, maar een man wien de groote drijfveeren van zijn actie altijd zijn blijven stuwen. Geen teleurstelling, ook de ergste niet, heeft hem ooit kunnen remmen. Hij komt immer weer terug, hij staat steeds weer op de bres, hij vat met immer-vernieuwden moed telkens weer andere mogelijkheden aan. Een taaie volhouder bij uitstek, een dappere strijder. Hij is vaak ge hoond en bespot. Het heeft hem nooit gedeerd. Uit het sta al- bad van de beproevingen schijnt hij telkens weer gesterkt te voorschijn te komen en zelfs zijn beschimpers hebben tenslotte zijn on- wrikbaren moed en zijn optimisme wel dienen te bewonderen. Dat kon niet anders. Want Henderjtn heeft duizenden weifelaars, sceptici en mer/juilers-met-de-wolven-in-'t bosch dit besef «óeten bijbrengen: „Zoo'n geestkracht bezit ik zelf op geen stukken na. Wat een kerel!" Angell en Henderson. Twee waardige winnaars van den Nobel prijs voor den vrede. R. P. Woningbouw. De raad besloot 23 Mei 1934 financieele steun te verleenen voor de bouw van 68 ar beiderswoningen van „Ons Belang" op gron den aan de Bastiaanstraat, Dunklerstraat en Julius Röntgenstraat. B. en W. stellen thans voor den grondprijs voor deze woningen te stellen op f 9 waardoor de erfpachtscanon f 0.45 per M2. wordt. Dezelfde erfpachtscanon stellen B. en W. voor voor den grond aan de Dunklerstraat waarop „St. Bavo" 26 arbeiderswoningen zal bouwen. Hotel- en cafébedrijven. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zond een adres aan den Haarlemschen gemeenteraad om ver laging van de belasting op vermakelijkheden voor de hotel- en cafébedrijven. B. en W. deelen thans aan den raad mede dat door hen zal worden voorgesteld de. huur waarde voor café's, restaurants, enz. voor de Personeele Belasting slechts voor 2/3 te be rekenen. De gemeente zal daardoor ongeveer f 10.000 derven. In verband daarmede achten B. en W. zich niet verantwoord voorstellen te doen tot verlaging van de belasting op bil jarten en tot verlaging van de vermakelijk heidsbelasting. Gedurende onze PROPAGANDA-WEEK vain 10 tot 15 Dec. wordt door ons bij aankoop tegen de reeds bespottelijk lage prijzen tegen inlevering van bovenstaanden bon nog ƒ25.— extra korting gegeven. Dit geldt bij aankoop van min. ƒ250.—. Bij minder dan ƒ250.— bij inlevering van den bon 10 extra korting op de reclame prijzen. Nederlandsche Handels Vereeniging Afd. HAARLEM Nu ZIJLWEG 26 en 28. (Gekochte goederen worden gratis bewaard.) Meubelen Bedden Tapijten (Adv. Ingez. Med.) de Nederlandsche Dagbladpers. Zesde gemeenschappelijke verantwcor- dingslijst van Haarlem's Dagblad, Nieuwe Haarlemsche Courant, Oprechte Haarlem- sche Courant, Dagblad van IJmuiden, Ken- nemer Courant en IJmuider Courant. J. W. van Z. f 5. G. Tj. f 5, F. C. L. f 1, fam. H. f 1, N. B. f 1. R. A. f 5. J. L. B. f 2,50. fam. R. f 6, W. L. f 2,50, C. S. f 10. W. E. f 1, H. J. f 1. Theodora f 3, mevr. R. f 2,50. M. S. f 1, M. M. f 2. mevr de M. f 5, M. N. B. f 5. P. v. T f 2,50, N. N. f 2,50,P. f 10. mevr. S. S. f 1, M.-R. f 5, J. K. f 1, N. N. f 3,50 N.N. f 1, V. D. K. f 1, T. f 2, J. W. Ph B. f 10. Piet L. f 2, N. N. f 1, Dames K. f 6, mej. W. f 0.50, v. K. f 0.50, Fam. B. f 3, N. N. f 1. G. C. H. f 1, Dick f 0.50. N. N. f 1. mevr. B. O. f 1, M. F. f 1. D. K. f 2,50, T. d. J. f 5, D. V. f 1,50, mevr. d. B. f 5, J. H. f 0.50, Van ons Vijven f 10, N. N. f 0.50, C. A. v. M. f 10, Dochter f 1, Pleegdoch ter f 1. Zoontje f 0.50, C. P. f 10. B. E. A. f 2.50, N. N. f 2,50, Fam. A. f 6, N. N. f 1, Theo H. f 1, A. B. f 1, Spaarpot vein Cootje en Albertje f 1,61, mej. J. C. A. B. f 2,50, fam. M. f 2.50. mevr. N. f 2,50, F. B. f 2,50, N. N. f 2,50, Fam. R. f 3, v. d. S. f 10, A. E. f 5, P. S. f 0,50. D. v. d. W. f 2, fam. B. f 1. N. N. f 1, N. N. I 2,50 R. T. en C. T. .f 2, J.E.C.B. f 10, G. S. B. f 10, S B. f 1, N. N. f 0.25, v. D. B. f 2,50, T. H. K. f 10, J. W. f 0.50, N. N. f 1, De gezellige domineer- club f 3, H. f 2 N. N. f 1. W. K. f 1, H. E. f 10. van „Rolei" f 1, A. V. f 1, N. N. f 0.50, Uit de spaarpot v. Loesje f 0.25, W. B. f 1, A. B. f 1, mej. A. O. f 1. M. H. f 1, B. en Z. f 3.50, D. L. f 2, M. J. W. f 2,50, N. N. f 1. mej. M. R. B. f 1,50, H. A. B. f 1, Spaarpot Nelly f 4.40, Th. v, H. en kinderen f 5.60, Fam. J. H.V. f 2,25, F. J. f 0.50, Van ons drieën f 1,50, Fam. Sij. f 30, N. N. f 1, N. J. f 2, N. N. f 10, In een en velop f 11, Allen met elkander Overveen f 57, B. B. K. E. f 2,50, N. N. f 3, M. C. v. Z. f 2,50, P. B. f 2,50. mevr. H, f 2,50, Een oude v. Dagen f 10, mej. J. C. A. f 10, de hr. en mevr. Kn. f 5. dames H. f 5, F. W. v. S. f 25, H. J. S. 1' 2.50. M. L. v. D. f 1. J, L. f 2,50, Dames de B. f 2,50. F. B. W. S. f 10, Ir. M. H. M. f 10, Ir. J. A. P. f 10, fa. J. S. Co., f 2.50, J. G. H. f 2, G. W. P. f 2, Wed. E. P. M. S. v. T. f2,50. Wed. W. N. R. B. f 2,50, K. W. f 2,50, J. T. f 2,50, N. A. G. f 5. N. N. f 5, R. de K. f 2,50. W. S. O. Haarlem f 10, D. V. f 1, mevr. V. N: f 1, Spaarpot Joop en Ella f 0.50. P. S. f 3, J. K. f 5 M. v. d. W. f 3, H. G. V. f 2.50. mevr. G. A. f 2.50, J. G. A. f 2,50, A. H. K. f 1. J. T. f 3, T. V. f 1, L. B. S. f 5. W. B. Sr. f 1. S. M. R. f 2.50, L. A. C. f 1. R. G. f 10. Ir. J. A. W. f 2.50, J. J M. f 1. M. W. T. f 2,50, W. D. f 2, J. P G. f 2. Doopsgezinde Naaikrans f 5.50, Freddy en Elly f 2.50. C. J. H. f 10, F. H. v. L. f 5. J. de'v. f 5. J. C. U. f 2,50. L. R. f 2.50. G. A. B. f 2.50, E. P. f 5. J. D. J. K. f 2, C. v. H. f 5, Mevr. C. F.—F. f 5. D. J. B. f 2,50. D. C. f 1 A. E. F. H. M. f 2.50. Vijf f 2. A. D. K. f 2.50, S. L. X. f 25. M d. K. f 5, D. L. f 2.50. W. H. D. f 1,50. Mevr. J. A. v. d. V. R. f 1, P. N. f 1. G. M. K. f 2.50, J. v, d. S. f 1, X. X. f 1. Mevr. B. v. H.. Heemstede f 2.50, Hubertus f 2.50. O. L. f 2.50, C. T. f 0.50, N. K. f 1.75, D. G. f 1, Loesie f 10. N. N. f 2. H. W. v. D. f 1, O. f 2. P. v. A. f 2.50. v. d. R. f 3,50, J. V. f 1. Kegelclub Volhai-ding f 15, M. S, f 1. Kegelclub H.B.S. f 2.50. A. E. W. f 2.50, Fam. S. f 5. B. v. B. f 4. J. S. f 1. Kerst-ver- zameling f 2,50, W. F. f 1. A. A. H. f 3 C. H. f 2.50. H'lem, f 2.50 H'stede, J. H. f 1, J. H. S. f 0.50. N. H. f 0.50. Ds. G. J. f 1.50, Ir. A. G. de K. f 5, Bridgepot M. Z. M. f 2.50. H. R. M. G. f 2.50 voor H'lem. f 2.50 H'stede, H. v. d. W. f 2.50. D. S. f 2, Mej. H. V. f 2, N. N. f 2,50, P. C. S. f 5, Fam. N N. f 2.50, Wed. S. f 1. Wed. J f 1. L. Th. S. f 5, Wed. v. d. V. f 0.50, Mevr. N. V. f 5, Mej. L. v. W. f 1. Wij herinneren er aan, dat deze Kerstinza meling heden moet worden gesloten, omdat anders een tijdige afwikkeling onmogelijk wordt. Giro-overschrijvingen, die reeds onder weg zijn, worden natuurlijk nog aanvaard en in ons blad verantwoord. ROLHUIZEN De bewoners van de Rolhuizen hebben aan den raad een adres gezonden met het verzoek om de naam Rolhuizen te vervangen door Nieuwe Gracht. B. en W. stellen den raad voor dit adres in hun handen te stellen ter afdoening. ARMENWET Bij K.B. is voor het tijdvak van 1 Januari 193531 December 1936 aangewezen als des kundige bevoegd tot het afgeven van een ver klaring als bedoeld in art 39, derde lid van de Armenwet, dr. L. Coenen, Zenuwarts te Haarlem. DE HEER J. A VOET OVERLEDEN. Op 77-jarigen leeftijd is hier Zondag over leden de heer J. A. Voet. die gedurende tal van jaren de bekende firma J. Voet in de Groote Houtstraat heeft gedreven, waarin hij van jongsaf tot zijn overlijden is werkzaam- geweest. De teraardebestelling is bepaald op Woens dag 12 December a.s te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats alhier. Rioleering te Haarlem. B. en W. zijn bereid een plan te laten maken. Eenigen tijd geleden plaatsten wij eenige Artikelen om te wijzen op de urgentie van een groot rioleeringsplan voor Haarlem. Wij interviewden ook dr. E. C. M. J. Hollman, inspecteur van de Volksgezondheid te Haarlem, die sterk aandrong om dit vraagstuk ter hand te nemen. Thans schrijven B. en W. in de memorie van antwoord op het afdeelingsverslag: „Getracht zal worden door het uitvoeren van zooveel mogelijk baggerwerk aan de klachten over den stank der grachten tegemoet te komen. Wij stellen ons niet voor, dat daardoor de bezwaren geheel kunnen worden weggeno men. zoolang de noodzakelijkheid bestaat om de riolen in de grachten te laten loozen. Het plan van rioleering zal daarom grondig moe ten worden herzien. Aan ontwerpen van een daarvoor benoodigd plan, waarvan de uitvoe ring groote financieele offers van de gemeente zal vorderen, dient een grondige studie van het geheele probleem vooraf te gaan, waarin ook de gebieden rondom Haarlem zullen moe ten worden betrokken. Het ligt in ons voor nemen bij den dienst van openbare werken een ingenieur te benoemen, die uitsluitend met de studie en de oplossing van dit probleem en de voorbereiding van een plan zal worden belast. Hiermee zullen wel enkele jaren ge moeid zijn. Voor het schoonhouden der straten is. be houdens in bijzondere omstandigheden als bij bladafval of bij sneeuwval, geen meerdere hulp van werkloozen noodïg boven het aantal, dat reeds werkzaam is." S. D. A. P. De af deeling I van de Soc. Dem. Arb. Partij heeft op Woensdagavond a.s. in het gebouw „Rosehag'he" een vergadering belegd waarop zal spreken de heer Jac. Engels, met het on derwerp: „Links extremisme". Uitvaart deken A. van Dam. Heden heeft te Den Haag de pontificale uit vaart plaats gehad van het stoffelijk over schot van den deken A. van Dam, in leven kanunnik van het kathedraal-kapittel te Haar lem, deken van Den Haag en rector van St. Antoniushove. In de St. Jacobuskerk werden Zondagavond de plechtige metten gezongen en hedenoch tend half tien de laudum. Het stoffelijk over schot was opgebaard, omringd door een zestal brandende kaarsen, terwijl de plechtige stem ming werd verhoogd door vele lichten in de omgeving van hoofd- en zijaltaren. Tegen tien uur was de kathedraal geheel gevuld. Aanwezig waren o.a. de ministers Van Schaik, Deckers en Marchant, de burgemees ter van de residentie mr. S. R. de Monchy, de directeur-generaal van het onderwijs Prof. Dr, van Poelje, staatsraad mr. dr. Kooien, wet houder Feber, de burgemeester van Voorburg jhr. Stern en oud-minister Aalberse, dr. J. Schoenmaker, de heer W. van Wijk, en voorts vele vertegenwoordigers van parochiale cor poraties. Monseigneur Aengenent. die de mis zou op dragen werd te tien uur langs deleden van 't hoogwaardigheidskappittel van Haarlem bin nengeleid. De pontificale mis. waarbij als kroondiake- nen fungeerden de kanunnikken Westerwoudt en Wijtenburg met monseigneur Taskin als presbiter-assistent, nam daarop een aanvang. Er werd geen lijkrede gehouden. <De Chineesche Minister van Binnenlandsche Zaken heeft gedecreteerd, dat de Chvieezen die nog staarten dragen, deze onmiddellijk moeten laten afknippen. daar zij anders zivaar gestraft zullen worden.) Ik grijp in mijn eigen haren, Als ik zulke dingen lees: Welke machtige bezwaren. Treffen nu den Staartchinees. China is een land vol kwalen, Als geen enkel ander land. Waar op ongekende schalen, Wordt geplunderd en gebrand. Het wordt veel bezocht door rampen Van den mensch en de natuur En het onderlinge kampen Is er onbeperkt van duur. Ondanks zorgen en gevaren En reeds veel haarkloverij. Sleept men nu de echte haren. Er nog met de haren bij. Waarom wordt, naast ai zijn nooden, Het den armen mandarijn. Nu opeens ook nog verboden. Om een staartnummer te zijn? Men zal ginder wel ervaren. Hoe men 't anders ook verkiest. Dat een mensch, beroofd van haren. Ook zijn streken niet verliest. Elke beschikbare Boliviaan naar het slagveld! Ouden van dagen en gebrekkigen krijgen administratieve functies. BUENOS AIRES, 10 December (V. D.) Naar uit La Pas gemeld wordt is gisteren een nieuw mobilisatie-bevel in Bolivia van kracht gewor den, waardoor 150.000 man nieuwe troepen onder de wapens zijn geroepen en in het veld zullen worden gebracht tegen de Paraguaan- sche troepen in den Gran Chaco. Practisch wordt in Bolivia thans iedere beschikbare man voor den oorlog gebruikt. Zij die de leef tijdsgrens overschreden hebben of lichaams gebreken hebben worden gebruikt voor hulp en administratieven diensten. Tegelijk met dit mobilisatie-bevel verklaar de Bolivia zich bereid een vreedzame regeling van het Chaco-conflict te aanvaarden door het accepteeren van de door den Volkenbond op gestelde aanbevelingen tot staking der vijan delijkheden. Bandjirs en overstroomingen op West-Java. Treinverkeer ondervindt vertraging. BATAVIA, 10 Dec. (Aneta). In den loop van Zaterdag werd uit West-Java van verschillen de dijkdoorbraken en overstroomingen mel ding gemaakt. In de onderdistricten Krawang en Rengasdenglok. is de dijk van de rivier Tji- taroem op vier plaatsen doorgebroken. De gaten, die in den dijk zijn geslagen, strekken zich over vijf en zeventig tot honderd meter uit. In Rengasdenglok zijn vijf personen ver dronken en wordt één vermist. Het water zakt thans weer. Het heele spoor wegverkeer is omgeleid., waardoor o.a. Soera- baja van Batavia slechts in twee dagen te bereiken is. Aan het herstel van de spoorba nen wordt hard gewerkt. Thans worden ook uit Indramajoe bandjirs en overstroomingen gemeld. Krawang is van Batavia uit thans weer per auto te bereiken. Bestrijding werkloosheid. Uitvoering van werken te Haarlem. Naar wij vernemen zijn uit den raad voor stellen te verwachten om behalve de werken voor het 60 millioenfonds en de voorstellen die B. en W. in de memorie van antwoord hebben opgesomd, door de gemeente nog andere werken te laten uitvoeren ter bestrij ding van de werkloosheid. Daarvoor zouden dan gelden op den kapitaaldienst beschikbaar gesteld moeten worden. In de Ver. Staten is een razzia onder narcoti- cahandelarcn verricht, waarbij 500 perso nen gearresteerd zijn. pag. 8 In den Volkcnbondsraad is Zaterdag de be handeling van de Joego-Slavische aanklacht voortgezet. pag. 8 Tengevolge van de koude zijn te New-York 29 personen omgekomen. pag- 6 De XobeIvrcdesprijs-1934 zal aan Henderson worden toegekend: Norman Angell ontvangt den prijs voor 1933. Dag. 8 Minister Marchant heeft nieuwe bezuinigings plannen voor het onderwijs. pag. 7 Bij verkeersongevallen zijn drie menschen om het leven gekomen. pag. 7 De Uiver zal op 19 December vertrekken. pag. 7 De boeken van het Paleis voor Volksvlijt zijn in beslag genomen. pag. 7 Regelen van den minister van Onderwijs voor de nieuwe spelling. pag. 7 Nederland en de Saarpolitie. pag- Gchrels wint het tweede klasse-kampioen schap groot biljart. pag. 6 Bekende Haarlemmers: Mr.L. G- van Dam. pag. 7 Laatste berichten. ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Twee bekroonden. J. B. Schuil: Willem Hunsche. t K. de Jong: Intieme kunstavond. K. de Jong: Concert der II. O. V. Damrubriek. pag. 1 pag. 3 pag 9 pag. 9 pag. 6 LEDENCONCERT „TOONKUNST" Het 2e ledenconcert van „Toonkunst" zal plaats hebben op Woensdag 12 December a.s. in den Stadsschouwburg, alhier. Solisten zijn: Ethel Bartlett en Rae Robert son (2 piano's F Ook niet-leden van „Toonkunst" kunnen dit concert bijwonen. Goebbels als collectant op den „Solidari- teitsdag", welke Zaterdag ten behoeve van de „Winterhilfe" in Duitschland gehouden werd. NAT. SOC. BEWEGING IN NEDERLAND. De Nationaal Soc. Beweging in Nederland houdt een openbare vergadering op Dinsdag 11 December a.s. in het gebouw „Rosehaghe". Spreker deheer Tj A. van der Weide, met het onderwerp: „Het Nationaal Socialisme in Ne derland". Er zal gelegenheid bestaan tot het stellen van vragen. Een keuze van 95 uit 2600 rijmen, in jaar tijd in HAARLEM'S DAGBLAD ver schenen. 128 bladzijden 25 cent. Verkrijgbaar ten kantore van HAARLEM S DAGBLAD en door bestelling bij de courant bezorgers. Bij den Boekhandel: Luxe uitgave H. D. TJEENK WILLINK ZN., ƒ1.25 (linnen band). De levensmiddelenvoorziening Installatie der Contactcommissie. Hedenmiddag te 5 uur zal de burgemeester, de heer C. Maarschalk, ten Stadhuize de Con tactcommissie voor de levensmiddelenvoorzie ning installeeren. Zooals gemeld, hebben in de Commissie zit ting mevr. W. H. M. Wentholt en de heeren G. J. Droste Jr.. W. Koppen, Th. S. J. Hooy en H. H. Luyken, die eventueel vervangen zullen worden door mevr. M. Steger en de heeren Jhr. Dr. J. C Mollerus, M. De Braai, C. ten Boom en G. Scholte. Voorzitter der Commissie is de heer A. van Driel, directeur van het Marktwezen. NOODLANDING VAN LEGERVLIEGTUIG. De in vlieger van de Fokkerfabriek, de heer Meinicke. maakte Zaterdagmiddag een proef vlucht met de D 20. daarbij vergezeld van ir. Stok. Toen het toestel uit groote hoogte daal de. bleek men den koers kwijt te zijn. De vliegers landden bij Hoorn, doch door den te weeken grond zakte het linkerwiel weg, zoo dat het vliegtuig een vollen zwaai ommaakte en in een sloot terecht kwam. Het werd nogal beschadigd. LIJK GEVONDEN. Eenige wandelaars aan den havendijk te Bergen op Zoom zagen in de Schelde een lijk drijven Het bleek een ongeveer 30-jarige man .e zijn. Zijn identiteit kon niet worden vast gesteld. ELF SLACHTOFFERS VAN DEDENA- TUREF.RDE ALCOHOL. Uit Portland (Obregon) 9 Dec.: Gisteren heeft men alhier een elftal personen dood gevonden. Het bleek dat hun dood te wijten was aan gedenatureerde alcohol

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1