UIT HET BUITENLAND De Britsche deelneming aan de Saarpolitie. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DEMAAN. Radio-Procramma DONDERDAG 13 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Fransch-ltaliaansche toenadering verwacht. Senator Bérenger over zijn bezoek aan Mussolini. De vloot- besprekingen te Londen. Conferentie zal voorloopig verdaagd worden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK De voorzitter van de commissie voor bui- tenlandsche zaken van den senaat, Henry Bé ranger, heeft voor zijn vertrek uit Rome aan een aantal vertegenwoordigers der Fransche bladen een uiteenzetting gegeven van de in drukken, die hij gekregen had bij zijn onder houd met Mussolini. Béranger stelde in het licht, dat de ontmoe ting met den Duce hem er van had overtuigd, dat ook de Italiaansche regeering doordron gen is van de noodzakelij lcheicf van een Fransch-ltaliaansche toenadering. Mussolini had, volgens Béranger, „met prij zenswaardige openhartigheid en eerlijkheid" tot hem gesproken. Alle nog tusschen beide landen bestaande meeningsverschillen zijn be sproken en men heeft geconstateerd, dat zij allen binnen zeer korten tijd een verstandige oplossing kunnen krijgen. Zoo spoedig een de finitieve regeling over het staatsburgerschap der Italianen in Tunis en de Italiaansch-Fran- sche samenwerking in Afrika gevonden zal zijn, zullen de grootste moeilijkheden zijn overwonnen en zal de weg open staan voor een nuttige verzoening, zeide Béranger. De kwestie der Italiaansche betrekkingen tot de Kleine Entente is geenszins onoplosbaar. Spr. was er vast van overtuigd, dat het doel, dat de Fransche regeering gesteld heeft in tast bare nabijheid was gekomen en dat de mi nister van buitenlandsche zaken, Laval, ter gelegenheid van zijn bezoek aan Rome, dat binnenkort plaats zal vinden, de overeenkomst met Mussolini zal onderteekenen, welke het Italiaansche en Fransche volk verwachten ENGELAND Het kabinet heeft zich bezig gehouden met de kwestie der vlootbesprekingen. Er werd be sloten deze voorloopig te verdagen. Dit besluit is nog niet definitief, aangezien men nog de wenschen der Japanners in dit opzicht wil hooren. Waarschijnlijk zullen, naar verluidt, van Japansche zijde geen moeilijkheden worden gemaakt, al zou ook admiraal Yamamoto per soonlijk een voortzetting der besprekingen verkiezen. Intusschen zou echter een verda ging der besprekingen reeds door de Kerst dagen en Nieuwjaar noodzakelijk worden. De Amerikaansche delegatie zal waarschijnlijk Zaterdag naar de V. S vertrekken. Tevoren zal intusschen door de Britsche en Amerik. "de legatie nog een bijeenkomst gehouden wor den. Het is ook niet uitgesloten, dat de Japan sche delegatie uit Londen vertrekt. Ofschoon door verschillende gedelegeerden verklaard wordt, dat men waarschijnlijk in het voorjaar van 1935 weer bijeen zal komen, wordt in krin gen van de Amerikaansche delegatie er den nadruk op gelegd, dat men eerst dan weer de besprekingen hervatten zal, wanneer er iets te bespreken valt. Frankrijk. Betalingstermijn aan Amerika wordt niet voldaan. In het Fransche ministerie van Buitenland sche Zaken wordt thans de Fransche nota op gesteld, welke naar de regeering te Washing ton zal worden gezonden naar aanleiding van het vervallen van de betalingstermijn der schulden aan de Vereenigde Staten. in welingelichte kringen verklaart men, dat de nota niet zal afwijken van de tot nu toe afgelegde verklaringen. De Amerikaansche regeering zal worden medegedeeld, dat de Fransche regeering niet kan betalen. De nota zal op 14 December wor den verzonden. Japan. greszitting begeleid door den specialen bood schap bij het congres indienen. In het Witte Huis werd er de nadruk op gelegd, dat noch de invoering van den alge- meenen dienstplicht, noch een voorbereiding voor den Volgenden oorlog in de bedoeling lag. Integendeel houdt men het tegenwoor dige tijdsgewricht voor bijzonder gunstig, aangezien nergens een oorlogsgevaar dreigt. Als verdere stap wordt een plan overwo gen, volgens hetwelk de V. S. hun standpunt inzake levering van oorlogsmateriaal aan vreemde oorlogvoerende staten en andere neutraliteitsproblemen zullen worden vastge legd. Door dit plan zal ook de handel in mu nitie aan de scherpste staatscontrole worden onderworpen. Dr. Kerber voorloopig leider der Weensche Staatsopera. Officieel wordt te Weenen medegedeeld: .Het bestuur der Bondstheaters heeft het verzoek van den directeur der staatsopera Clemens Krauss zijn contract direct te ver breken ingewilligd en directeur Clemens Krauss per 15 December van zijn functie ontheven." De staatssecretaris voor onderwijs en kunsten heeft den regeeringsraad dr. Erwin Kerber belast met de voorloopige leiding van de Weensche staatsopera. Engeland. Lagerhuis neemt de Indische grondwetswijziging aan. Het Lagerhuis heeft tegen middernacht het regeeringsvoorstel inzake de Indische grond wetsherziening aangenomen met 410 tegen 127 stemmen. Een wijzigingsvoorstel der Labour-partij Indië eerst de rechten van een dominion te ver leen en werd verworpen met 491 tegen 49 stemmen. Het regeeringsvoorstel luidt: Het Lagerhuis keurt de aanbevelingen van de interparlementaire gemengde commissie inzake de grondwetshervorming van Indië als basis voor de herziening der Indische grond wet goed en gaat er mede accoord. dat de constitutionneele wet wordt gebaseerd op de algemeene richtlijnen van het rapport de commissie Einde van de koudegolf in zicht? Scheepvaart in Amerika vertraagd. NEW YORK, 12 Deceber (Reuter). Men 'erwacht. dat de hevige koude, die bijna een week duurt, heden zal afnemen. Te New York zijn tot nog toe zes personen bevroren. Tus schen Hallifax en Norfolk woedden hevige tormen, die de scheepvaart ernstig belem merden. De meeste schepen naar Europa heb ben minstens een dag vertraging. De loonen aan de papierfabriek Scheepsongeluk op de Schelde. Gisteravond heeft zich op de rede van Ant werpen een ernstig scheepsongeluk voorge daan. De Engelsche stoomboot Kittykwaker kwam om half zeven de Schelde opgevaren. Het schip had bijna de kade voor vak 9 bereikt, waar vastgemaakt moest worden. Op die plaats bevindt zich het wrak van het acht dagen geleden gezonken binnenschip Helena Boven het wrak waren twee lichtboeien aan gebracht om de gevaarlijke plaats- aan te geven. Het is nog niet precies komen vast te staan wat is gebeurd: of men de lichten te laat heefe gezien of dat de Kittykwaker stuurloos is geraakt. De manoeuvres waren evenwel zooaanig, dat niet voorkomen kon worden, dat de Kittykwaker met groote krachtop den kademuur liep. Het schip schuurdelangs de kade, sleurde vier muurpalen mede en kwam terecht tusschen de kade en het Engelsche stoomschip Malines van de Harwich-lijn. De kabels en meertouwen, waarmede de Malines aan de kade was bevestigd, werden alle kapot getrokken en de meerpalen uit den kademuur gerukt. De Malines kwam op drift. Gelukkig was 'de boot onder stoom. Doordat de bemanning dadelijk ingreep kon het schip spoedig in veiligheid worden gebracht. De Kittykwaker heeft groote schade opge- loopen. De Malines liep schade op aan he: achterschip doch werd. na onderzoek zee waardig verklaard. Aan boord van de Harwich-boot ontstond op het oogenblik van de aanvaring een geweldige paniek, zonder dat zich evenwel persoonlijke ongelukken voordeden. BIRMA DOOR KOUDE OVERVALLEN. Een koudegolf in Birma eindigde met een plaatselijken sneeuwstorm, een zeer ongewoon verschijnsel in deze streek. Te Rangoon daal de1 de temperatuur plotseling van 67 tot 53 graden wat eenige ontsteltenis veroorzaakte onder de slechts schamel gekleede inlanders. Vormt de Seyoekai-leider een nieuwe partij? De leider der Seyoekai, de grootste politieke partij van Japan, heeft gisteren bekend ge maakt, dat hij uit de partij treedt. Tegelijker tijd is Kiyosji Akita afgetreden als voorzitter van het huis van afgevaardigden. Algemeen vreest men, dat door dit besluit van Akita het ontbindingsproces, dat reeds eenigen tijd in de partij gistte, versneld zal worden. Enkele dagbladen spreken het ver moeden uit, dat er een stilzwijgende overeen komst bestaat tusschen Akita en Tokonami. den minister van verkeersmiddelen en vroe- geren leider van de Seyoekai betreffende het oprichten van een nieuwe partij, welker leden grootendeels zouden moeten worden gerecru- teerd onder de tegenwoordige leden van de Seyoekai. Wanneer deze nieuwe partijbe- weging succes mocht hebben, acht men het waarschijnlijk, dat de regeering in de zitting van het parlement, die 27 December a.s. ge opend wordt er toch nog in slagen zal een behoorlijke meerderheid te behalen, n.l. door steun van deze nieuwe partij en de Min- seito. Men zal zich herinneren, dat de Seyoekai tijdens de laatste buitengewone zitting van het parlement de regeering in groote moei lijkheden bracht door een urgent ontwerp in te dienen met betrekking tot het uittrekken van grootere credieten voor steun aan den landbouw. Men is van meening, dat het uit treden van Akita en de n:euwe partijbeweging hiermede in direct verband staan. Amerika. Munitiehandel onder staatscontrole Uit Washington, 12 Dec. Het Witte Huis heeft heden een wet aangekondigd, die het weer ontstaan van „O.W.-ers" in toekom stige oorlogen onmogelijk zal moeten maken. President Roosevelt heeft den minister voor buitenlandsche zaken, den minister van oorlog, marine, landbouw en arbeid, zijn economische adviseurr Peek en Baruch en den vroegeren directeur van de NIRA generaal Johnson in een zitting bijeengeroepen, waar hij hun verzocht een desbetreffend wetsont werp voor te bereiden. Dit ontwerp wil Roo sevelt spoedig na den aanvang van de con- 23 lijken te Lansing geborgen. Nog 70 lijken onder het puin? Uit het puin van hotel Kern te Lansing in Michigan zijn Woensdag zes geheel verkoolde lijken geborgen. Het aantal dooden is hiermede tot 23 ge stegen. Nog een groot aantal lijken men spreekt van zeventig zouden zich in het puin be vinden. Vloer tijdens uitvoering ingestort. Vierhonderd personen zakten door eerste verdieping. Te Liverpool heeft Woensdagavond een ernstig instortingsongeluk plaats gehad. In de op de eerste verdieping van de St- Cl-emensschool gelegen feestzaal, werd een concert gegeven. Ongeveer 400 personen, voor het overgeroote deel kinderen, bevonden zich in deze zaal. Door nog niet opgehelderde oorzaak is plotseling de vloer ingezakt met het ge vol' dat alle aanwezigen ongeveer 12 Meter vie- 'en. Ongeveer 300 personen werden in ijlings ontboden zieken- en vrachtauto's naar de zie kenhuizen overgebracht. Voor het gebouw speelden zich hartver scheurende scènes af Tal van moeders pro- heerden wanhopig tot het gebouw door te dringen. Politie en brandweer zijn bezig de slacht offers te bergen. Later werd gemeld: Gelukkig is gebleken, dat het ongeluk niet zóó ernstig is geweest als oorspronkelijk werd gedacht. De meeste kinderen werden slechts licht gewond. Na dat hun de eerste hulp was verleend konden zij huiswaarts keeren. Slechts betrekkelijk weinig personen hebben ernstige verwondingen opgeloopen. I* verdrijft spoedig alle kou in lioofd UQFiipO cn neuSi 0p borst en keel door in- wrijvinq met Dampo en inademing der dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. „Wat Mijnhardt maakt Is goed. (Adv. Ingez. Med.) Clemens Krauss' ontslag ingewilligd. Een nieuwe conferentie. Aangaande den stand van zaken ten opzichte van de besprekingen over de nieuwe loonre geling bij de Papierfabriek, vernemen wij van werknemerszijde, dat óp de laatst gehouden vergadering van de afdeeling van den Neder- landschen Bond van Fabrieksarbeiders de stand van zaken nogmaals uitvoerig door den heer J. W. de Vries, lid. van het hoofdbestuur werd uiteengezet. Na deze uiteenzetting gaf de vergadering als haar meening te kennen, dat de loonvoorstellen, zooals deze door de di rectie waren "voorgelegd, niet geaccepteerd kunnen worden. Door de R.K. en Christelijke organisaties is aan de directie een tussehenvoorstel gedaan, waarin in overweging wordt gegeven, de voorgestelde loonsverlaging tot ongeveer de helft terug te brengen. Reeds deze week zullen te Amsterdam nieuwe besprekingen plaats vinden. DE VACANTIETOELAGE VOOR PROVIN CIAAL PERSONEEL Zooals bekend hebben Ged. Staten voorge steld te bepalen, dat aan het personeel in dienst der Provincie over 1935 geen vacantie- toelage zal worden uitgekeerd. In de afdeelingen konden eenige leden zich met deze voordracht vereenigen. Anderen achtten het niet dienstig, dit jaar nog met voorstellen tot yerleening van een vacantie- toelage te komen eh wilden zich thans wel bij het voorstel van Ged. Staten neerleggen, maar behielden zich het recht voor, te zijner tijd opnieuw de vacantie toelage aan de orde te stellen. ARROND. RECHTBANK. Stal hij of niet? Een Amsterdammer heeft terecht gestaan voor de Haarlemsche rechtbank wegens dief stal van een fiets uit de Gierstraat. Voor de politie heeft hij bekend, op de zitting ontken de hij. De Officier vorderde een gevangenis straf van een jaar en zes maanden. De recht bank veroordeelde verdachte tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve lechtenis. Mr. Tonino was verdediger. Voor een veilig verkeer. Een succes voor de Volkenbondsgedachte. (Van onzen Correspondent). Engelsche belangen zijn bij het Saargebied niet rechtstreeks gemoeid. Het kan Groot Brittannië tamelijk onverschillig zijn, of deze twistappel, die in een redelijk bestuurde wereld nooit een twistappel zou kunnen zijn, wordt opgegeten door Duïtschland, door Frankrijk of door den Volkenbond. Het be lang in een bevredigende afdoening van de zaak bestaat voor Engeland alleen indirect. Zulk een afdoening zou een van de hevige hinderlijkheden van den internationalen toe stand wegnemen en daarmee dien toestand rustiger en veel minder gespannen maken. Engeland heeft bij monde van zijn staats lieden sinds jaren verklaard, dat vrede zijn hoogste belang is. Het woord is te vaak her haald om er waarde aan te kunnen toe kennen. De zin er van kan niet meer door dringen. Maar het blijft een waarheid als een koe. die natuurlijk voor elk ander land ook geldt. Engeland, als land dat den vrede in zijn belang acht, heeft dus ook belang bij een vreedzame en alle partijen bevredigende op lossing van dit Saar-dispuut, Maar recht- streeksche materieele belangen kunnen niet hebben meegesproken toen de regeering het besluit nam troepen beschikbaar te stellen voor de Saar. De vrienden van den Volken bond hier en elders werden door dit besluit aangenaam verrast. Dat verschijnsel doet be seffen hoe zeer het vertrouwen in Engeland als steunpilaar van den Volkenbond was ge schokt. Blijde verrassing ontstond voor een verklaring, welke vanzelfsprekend had moe ten worden geacht. De volksstemming in het Saargebied is een instelling van het Verdrag van Versailles, door Groot Brittannië als een der voornaamste contractanten onderteekend. Men kon bij voorbaat verwachten dat bij zulkeen stemming de gemoederen in hevige beweging zouden komen.Nationaal gevoel im mers doet dat, wanneer de omstandigheden er aanleiding toe zijn; het is licht ontvlam baar. In de Saar moeten de menschen niets minder doen dan hun toekomstige natio naliteit kiezen. Hoe natuurlijk, dat de driften hoog dreigen op te laaien nu er wellicht eenige Duitsehers in de Saar zijn die bereid zouden zijn om hun oude nationaliteit prijs te geven, omdat die nationaliteit een be- stuursstelsel meebrengt, dat zij hartgrondig verfoeien. Hoe natuurlijk dan ook dat de orde voor, gedurende en na het plebisciet wordt bewaard door militairen uit landen welke onverschillig kunnen zijn voor den uit- Niettemin baarde het Britsche besluit om deel te nemen aan de handhaving van orde opzien, vreugdewekkend opzien bij hen die in versterking van den Volkenbond de eenige uikomst zien in een diep verontrustend wereld-dielmma, ergerniswekkend opzien bij hen en Engeland heeft er genoeg en naar sommiger oordeel te veel die den Volken bond verfoeien, omdat zij- er een bedreiging inzien van hét naar hun oordeel onaantast baar beginsel'der nationale souvereinlteït, die alleen aan een natie de beslissing laat of" ze al of niet en hoe tegen een andere natie zal optreden. Het onzienbarende van het Britsche besluit, hoewel met redelijkheid niet te verklaren had toch wel wat redelijken grond. Want nauwelijks een maand tevoren had Sir John Simon verklaard dat er nooit sprake van was geweest Britsche troepen naar de Saar te zenden en dat men ook niets van dien aard in gedachte had. De Daily Express, die de pot dichte isolatie, welke het blad met zooveel vuur en met zoo weinig overredingskracht bepleit door dit Saar-besluit afschuwelijker dan ooit bedreigd ziet, heeft Simon met van woede bevende pen aan deze uitspraak her innerd. Andere bladen hébben aan deze woorden der jongste geschiedenis van den Foreign Se ci'etary "niet zooveel waarde toegekend, als toen hij ze uitsprak. Toen waren ze voor de gansche pers een uitspraak van wijs beleid en schrander staatsmanschap. Uit de woorden, welke de pers (behalve de Daily Express dan) nu heeft gewijd aan het door minister Eden aangekondigde besluit Britsche troepen be schikbaar te stellen, mag men opmaken dat ze ook in het tegenovergestelde van hetgeen Simon verklaarde een voorbeeld ziet van wiis beleid en schrander staatsmanschap. Het i: een bewiis in internationale politiek van de oude stelling dat uitersten niet zoo ver van elkaar af zijn. Maar was het wel uitsluitend internationale politiek, welke de regeerini haar frontverandering voorschreef? Wellicht mag men uit de feiten en verschijnselen af leiden dat nationale politiek er ook wel wat mee te maken had. De Volkenbondsunie van Groot-Brittar.nië is juist bezig met een en quête over oorlog en vrede, Volkenbond en ontwapening en maatregelen voor het hoog houden of het tegendeel van het beginsel van collectieve veiligheid, d.w.z. gezamenlijk op- .treden van de naties ter bescherming van een natie die door een ..aanvaller' (een oorlogs zuchtig, een imperialistisch, een op macht belust land) wordt bedreigd. Regeeringsorga- nen hebben veel misbaar gemaakt over deze werkzaamheid van de Volkenbondsunie, die zich ten doel stelt de overheerschende open bare meeningmet betrekking tot deze vraag stukken te leeren kennen. Het verzet bij re- geeringspersonen en -organen berust op de redeneering dat de vragen der enquête een leidend karakter hebben en gesteld op een wijze, welke „ja" in den mond geeft. Tevens wordt betoogd, dat de bevolking in al haar lagen de kennis en het onderscheidingsver mogen mist om een verstandig antwoord op de vragen te kunnen geven. Dit inzicht is niet vleiend voor het vo'ik. dat overigens bij Ver kiezingen klaarblijkelijk mondig genoeg wordt geacht om te kunnen oordeelen over de meest Ingewikkelde binnen- en buitenlandsche poli tieke vraagstukken. De zaak is uiteraard, dat de regeering vreest dat de beginselen van den Volkenbond het in de enquête ver zullen winnen. Dit, gevoegd bij het feit dat de regeering deze beginselen tot heden met weinig ijver heeft gediend, geeft aan de enquête een politiek karakter, dat, naar de tegenstanders van de enquête ver klaren. haar en dat de Volkenbondsunie ver oordeelt. Labour en d.e Liberalen, die niet op houden de regeering te verwijten dat zij laksch ls in het dienen van Volkenbond en Vrede, worden zoo heet het tenslotte met deze enouête politiek gediend. Dit is een wat lang tusschenvoegsel over binnenlandsche politiek, maar te verontschul digen als verklaring, indien men wil veron derstellen, dat binnenlandsche politieke over wegingen haar aandeel hebben gehad in het besluit troepen beschikbaar te stellen voor de Saar. Voor zoover de enquête is gegaan (er zijn zoowat 200.000 formulieren beantwoord en bij de Unie binnengekomen) is gebleken, dat 97 percent er van den Volkenbond en zijn be- ginseeln willen hoog houden. Ook op andere wijze is de openbare meening ten gunste van den Volkenbond en van een politiek van sa menwerking met de rest van Europa tot uiting gekomen. Het scheen dus voor de re geering wel geboden de natie te doen beseffen dat zij bereid is wat te wagen om "het gezag van den Volkenbond te versterken. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELÜNC. Falsius zwaait keer op keer dan met zijn tooverstaf; springt daarna snel op het hout de kobold Hik springt achterop en zoo stijgt het heele gevaarte de lucht in. De kobold Kas bleef heel bedroefd beneden toen hij zijn vrienden zoo de wolken in zag gaan. maar dacht: „Ik houd het hier best uit en krijg toch ook wel iets van de schatten." Intusschen vlogen Falsius en Hik snel door de lucht, maar Hik voelde zich niets op zijn gemak. ,,'t Gaat goed!" riep Falsius, „Het zal niet lang meer duren; wij staan al gauw op de maan!" Zij kwamen er voorspoedig aan; op het volgend plaatje zie je al, wat Falsius het eerst ging doen. if 1 nwmi#* VRIJDAG 14 DECEMBER HILVERSUM, 302 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Frans Nienhuys draagt voor. 10.35 Gramofoonmuziek. 11. Frans Nienhuys. 11.20 Gramofoonmuziek. 12— AVRO. Barnabas von Gézy en zijn orkest. Afgewisseld door orgel. 2.30 Pianorecital door Adeline Schuurman afgewisseld door gr.pl. 4. VARA. Knipcursus door Mevr. A. v. Blanken van Kuyk. 4.45 Gramofoonmuziek. 5Oome Keesje. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Schalmei olv. P. Renes. 6. Gramofoonmuziek. 6.15 Strijkorkest olv. Ecjdy Walis. 6.45 Gramofoon muziek. 7.XX ensemble olv. Cor Steyn. 7.28 Overgang naar den versterkten zender. 7.30 „Marx" Dr. H. Brugmans. 7.40 Gramofoonmu ziek. 7.57 Herhaling SOS berichten. 8.VIPfRO. De waarde van het geloof, Dr. J. Ellerbroek. 8.30 Concert. 9.De rechtvaardiging van den godsdienst, Dr. H. de Vos. 9.30 Concert. 10— Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. 1015 Le zing. Shakespeare's Hamlet. Ada Geyl. 11— VARA. Jazzmuziek, gr.pl. 11,30 Populaire gr.pl. 12— Sluiting. HUIZEN, 1875 M- 8— KRO. Morgenconcert. 10.Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12— Politieberich ten. 12.15 Kro-Boys olv. P. Lustenhouw-er. 12 15 Orgelconcert door E. Haak. 2.30 Gramofoon muziek. 3.15 Verv. orgelconcert. 3.45 Gramo foonmuziek. 4— Rustpoos. 4.15 Gramofoon- opera-progr. 5.Landbouwcrisiswetten en besluiten door Th. Arts. 5 30 Kro-orkest olv. Joh. Gerritsen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Kro-orkest. 7— Pol. berichten 7.15 De psycho logie van het getuigenis II, Dr. J. van Dael. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 PTT kwartiertje. Kerstboodschap van PTT door L. J. A. M. Lammers. 8.— Vaz Dias. 3.05 Gramofoonmu-> ziek 8.15 Rott. Kath. mannenkoor olv. P. v* Putten. 8.35 Louis Davids. 8.50 Concert door Dajos Bela uit Heek. den Haag. 9.20 Louis Da vids. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.45 Kro-Sym- phonieorkest olv. J. v. Otterloo. 10 30 Vaz Dias 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Kro-symphonie orkest. 11.20 Dajos Bela en zijn orkest. LUXEMBURG, 1304 M. 7 40 Hollandsche avond. Radiocabaret. 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8.40 Idem. 9.15 Gramofoon muziek. 9.40 Hilleconcert. 9.45 Kamermuziek. 10 25 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. i 12.20 Orkest olv. Karei Walpot. 1.30 Nieuwe gr.pl. 5.20 Symphonieorkest. 6.50 Berlioz con cert 8.20 Escales Ibert. gr.pl. 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. I.30 Orkest olv. Karei Walpot. 5.20 Dansmu ziek. 6.35 Ged. uit Arabella. Strauss, gr. pl. 8.20 Symphonieconcert 10.45 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. II.20 Harald Andersen's ensemble. 2.El len Beek speelt piano. T.30 Gewijd concert uit de Slotkerk van Chritiansborg. BERLIJN, 357 M. 5.50 Rudolf Watzke, bariton zingt. 6.20 Kleine omroeporkest olv. H. Kahler. 8.30 Kleine om roeporkest olv. Willy Steiner. HAMBURG, 332 M. 10.50 Blaasmuziek olv. Fredo Niemann. 7.35 Das Lied von der Glocke van Schiller, als hoorspel. 9.40 Muzikaal tusschenspel. 10.20 Operettemuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6