Kerstinzameling Hêt Bs&tutêsüksic De Snip te Porto Praja geland. Kerstnummer van Haarlem's Dagblad Schoppentroef. 52e Jaargang No. 15793 VerscKijnt dagelijks, Kehalve Op Zón- en Feestdagen Maandag 17 DecemKer 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 130S2 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75. elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels 0.30, elke regel meer ƒ0.10. uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50-. Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. Door den aether reizen wij mee. Met de „Snip" naar Porto Praja. De radiodienst van het persbureau V. D. deelt ons mede: Het is Zondagnacht 0 uur Greenwichtijd, wanneer we de ontvangsttoe stellen inschakelen in afwachting want de Snip ons zal vertellen. Het duurt niet lang, want reeds tien minu ten later, om half een Amsterdamsche tijd hooren we de Snip roepen, waarna mededee- ling wordt gedaan van het vertrek van Casa blanca, dat te kwart voor twaalf G. M. T. heeft plaats gehad. (12.05 Amst. tijd). Het contact met de Snip is er weer en de signalen ervan zijn redelijk hard. Van der Molen deelt aan Casablanca mede, dat het toestel op 500s. Meter hoogte vliegt. Agadir geeft daarna weérberichten aan onze vliegers. Nadat een vergeefsche poging is gedaan, althans we hebben het resultaat niet kunnen vaststellen, in verbinding te komen met Koot wijk roept Van der Molen Curasao, maar de !West antwoordt nog niet. Midden in den nacht omstreeks half twee worden tusschen het toestel en het vaderland, via Scheveningen, telegrammen gewisseld. Om 1 uur 52 bevindt de Snip zich tusschen Moga- dir en Kaap Juby, de snelheid is ongeveer 205 kilometer. Het blijkt dat de Snip niet alleen in de lucht is, want we hooren 'n ander vlieg tuig namelijk de D.A. ook met Hamburg werken. Wij volgen de Snip op zijn vlucht langs de Afrikaansche kust. Om 2.25 uur werkt Van der Molen weer met Agadir en korten tijd later is het toestel in tamelijk goede verbin ding met Paramaribo. Van der Molen deelt onzen landgenooten in de West mede, dat hij verwacht dat de Snip Maandagmiddag ongeveer 2 uur in Porto Praia zal aankomen. De vlucht van de Snip schijnt in vergelijking met den eersten dag zeer voorspoedig te gaan. Niet alleen, dat het zeer rustig is en Van dei- Molen niet veel weerberichten heeft te vragen, maar hij heeft zelfs tijd om met de amateurs in Nederland te werken. de Snip Maandag tusschen één en twee uur te Porto-Praia zal aankomen. Om 10.20 uur Amst. tijd kreeg de Snip pei ling van San Narinho de Cabo Verde Air Radio. De peiling luidde 36 graden. De vlucht van de Snip gaat zeer voorspoedig. Te 10.30 Amsterd. tijd bevond het toestel zich 350 K.M. ten Noordoosten van Boa Vista. Motorrijder ernstig gewond op beruchte kruising. Verminderde geen snelheid toen hij van de Nieuwe Gracht den Kruisweg naderde. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is weer een aanrijding gebeurd op het beruchte kruis punt KruiswegNieuwe Gracht. Ofschoon de toestand daar door de invoering van één- richtingverkeer langs de beide zijden van het water groote verbetering heeft gebracht, blijft de verstandhouding tusschen het verkeer uit de richting Station en dat van de Jansbrug slecht en het ongelukkencijfer is er de.maat staf van. Wel is het uitzicht niet erg riant, maar daarmee moet ook rekening worden gehouden. Dat deed de 39-jarige motorrijder niet, die van de Jansbrug kwam, reed tegen het linker- achterspatbord van een auto op. die*van het station kwam, kreeg een bloedende hoofd wonde en een hersenschudding. Per ziekenauto werd hij naar zijn woning gebracht, doch toen werd het °noodzakelijk geoordeeld hem naar het Diaconessenhuis te vervoeren. Bij informatie hedenmorgen deelde men ons mede dat zijn toestand ernstig is De auto, die de voorrang als rechtskomend verkeer had en welker bestuurder een aanrij ding niet kon voorkomen, doordat de motor rijder geen snelheid verminderde en ook geen sigmaal heeft gegeven, was evenals de motor, fiets niet ernstig beschadigd. Het Sportfondsenbad. Vermoedelijk op 12 Januari geopend. Te 12.05 uur Amsterdamsche tijd was de Snip boven Porto Praja, het eindpunt van de tweede etappe naar de West. Eenigc minuten later daalde het toestel op het vliegveld. Het toestel zal volgens het vliegplan tot Woensdag te Porto Praja blijven en onge veer zeven uur in den avond starten voor den sprong over den Atlantischen oceaan, het grootste traject op de vlucht. Het tra ject Porto PrajaParamaribo is 3612 kilo meter lang. Verwacht wordt dat de Snip Donderdagmiddag ongeveer twee uur Pa ramaribo zal bereiken. Dr. G. de Vries overleden. Vrijdag maakten wij melding van een aan rijding op het Staten. Bolwerk, op Donder dagavond, waarvan de 68-jarige Dr. G. de Vries, oudleeraar aan de H. B. S. A alhier, het slachtoffer was. Dr. de Vries werd naar het Ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd, waar hij, naar wij vernemen, Zondagmorgen te 5 uur is overleden. Dr. de Vries werd 22 Januari 1866 geboren te Amsterdam Na zijn promotie was hij eerst gedurende een jaar werkzaam aan de Kon. Mil. Academie te Breda en daarna een jaar aan de Cadet tenschool te Alkmaar. Het jaar 1894 bracht hem naar Haarlem, waar hij toen leeraar werd aan de H. B. S. met 5-j. cursus. Op 1 September 1909 ging de heer De Vries over naar de H. B. S. met 3-j cursus en Hoogere Handelsschool alhier, de latere H. B. S. A., waaraan hij verbonden bleef tot Februari 1931, toen hij den pensioen gerechtigden leeftijd had bereikt. Dr. De Vries doceerde hoofdzakelijk natuur kunde; ook heeft hij lessen in wiskunde ge geven. De overledene was aan de H. B. S. A een zeer geziene figuur, die zijn vak steeds hoog hield. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 11.30 uur op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Wij vestigen de aandacht van heeren ad verteerders erop, dat wij Donderdag 20 dezer een speciaal Kerstnummer zullen doen ver schijnen. Wij verzoeken advertentieteksten, voor dit nummer bestemd, zoo mogelijk uiterlijk Woensdag a.s. des namiddags 12 uur in ons bezit te doen zijn, opdat aan de „op maak" van dit speciale nummer alk t zorg kan worden besteed. van de Nederlandsche Dagbladpers. Hoewel wij reeds dagen geleden en bij her haling, hebben verzocht geen verdere bijdra gen voor bovengenoemde Kerstinzameling aan ons te zenden, ontvingen wij tot heden toe nog steeds overschrijvingen voor dit doel. Dergelijke nagekomen giften bemoeilijken een vlotte en tijdige afwikkeling ten zeerste en daarom moeten wij thans nogeens be richten, dat wij onherroepelijk geen giften meer in ontvangst kunnen nemen. Zij, die zich gedrongen voelen alsnog voor dit doel bij te dragen, gelieve dit te doen door recht- streeksche toezending aan den burgemeester der gemeente, welker behoeftigen zij wen. schen te helpen. Wij zullen echter bank- of giro-overschrijvingen na Dinsdagochtend binnenkomende, moeten doen terugboeken en betalingen in contanten niet meer kunnen aanvaarden. Wij verantwoorden thans nog: D. H. f 25. M. P. H. P. f 2.50, M. H. G. f 1, P. P.—Dr. f 2.50, C. J. L. f 25. (In de laatste 5 jaar is het aantal leden van den Kon. Ned. Voetbal bond toegenomen van 36542 tot 62500 en het aantal aangesloten vereenigingen van 379 tot 530.) Het doet altijd goed. te lezen, Dat er zelfs in dezen tijd, Toch nog weieens iets kan wezen, Dat niet aan malaise lijdt. En men mag toch constateeren, Dat de K N. Voetbalbond, Naar de cijfers het ons leeren. Groeiend is en kerngezond. Steeds meer schoenen, steeds meer banen Spelen 't spel van leer om leer, Ieder jaar brengt duizendtallen Op de groene velden meer. Honderdvijftig vereenigingen Sloten zich bij d' oude aan, Drommen nieuwe volgelingen Achter Koning Voetbal's vaan. Wie de sport vindt overdreven. Geeft in elk geval ook toe, Hoe onnut het voetbalstreven, Het is doelbewust en hoe! En wanneer wij dansen moeten Op vulkanen, doen wij 't met Stevig lijf en snelle voeten In een spannend voetballet. P. GASUS. Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveiling. Hedenmiddag te ruim 12 uur is de Snip in Porto Praja aangekomen. pag. 1 In het Saargcbied heeft een door een Britsch politie-officier veroorzaakt» aanrijding, eenige politieke opschudding verwekt. pag. 4 Een Japansch schip is met 29 opvarenden in een storm vergaan. nag. 4 Italië gaat niet accoord met arbitrage inzake het conflict in Somaliland. pag. 4 In dc Sovjet Unie heeft opnieuw een politieke aanslag plaats gehad. pag. i Dc Snip is Zondag te Casablanca geland. pag. 3 Te St. Michielsgestel is een gewelf van een kerk ingestort, de organist en een koorzan ger werden ernstig gewond. pag. 3 Het openbaar onderwijs protesteert tegen de bezuinigingen. pag. 3 In den nacht van Zaterdag op Zondag is een sigarenmagazijn in de Koningstraat te Haar lem uitgebrand. De politie vermoedt brand stichting. pag. 9 Zondagmorgen is dr. G. de Vries overleden. pag. 1 Het faillissement der Coop. llaarlemsche Groenten- en bloembolienveiling. pag. 1 Dc plaatselijke wedstrijd H. F. C.R. C. H. eindigt in een gelijk spel. pag. 6 Bekende Haarlemmers: Arts B. C. Ledeboer. pag. 3 Laatste berichten. pag. 1 ARTIKELENENZ. De amateurs in actie. Dat is het oogenblik waarop 270 Nederland sche radio-amateurs hebben gewacht. Het is vijf minuten voor half vijf in den ochtend als Van der Molen de mededeeling doet, dat hij nu tijd heeft voor amateurs. In den aether blijkt hoevelen van deze radio-enthousiasten hebben gewacht. Een groote aantal „Hams" begint de Snip aan te roepen, doch de Snip •hoort hen niet en Van der Molen zegt na kor ten tijd tot zijn landgenooten: ,,lk zal nog vijf minuten naar de amateurs luisteren". Er komt geen verbinding tot stand. Om 4.45 deelt de Snip mede: „Wij zijn half weg tusschen Casablanca en Villa de Cisneros. Het weer is goed". Er wordt dan met Villa de Cisneros gewerkt en de Snip informeert of Port Etienne een richtingzoeker heeft. De Snip vliegt over den Atlantischen Oceaan langs de kust en bene den onder het vliegtuig varen schepen. Van der Molen vraagt welk schip onder hen vaart en even later roept hij na elkaar de beide En- gelsche schepen ,Kenilworth" en „Apapa" op. Om vijf minuten voor zes vraagt de Snip een weerbericht aan Villa de Cisneros en tien mi nuten later aan Port Etienne. Villa de Cisneros gepasseerd. Te 6.22 A. T. krijgen we voor het eerst een positiemelding van de Snip „Passeerden zoo juist Villa de Cisneros". Van der Molen vertelt dat het nog donker is en dat de mecanicien Stolk ligt te slapen. Om 6.55 uur wordt Port Etienne weer aange roepen. De signalen van de Snip blijven bui tengewoon constant en we hooren op de 36 meter het weerbericht dat het toestel krijgt. Gedurende eenigen tijd hooren we niets. Ein delijk om kwart over acht. wanneer het hier en dus ook langs de Afrikaansche kust dag is geworden, hooren we de Snip weer. die lange strepen seint opdat Port Etienne het toestel Jean peilen. Van der Molen werkt thans weer op de 26 Meter golf. De peiling bedraagt 183 graden en de Snip moet Port Etienne dus reeds voorbij zijn. Om half negen heeft Van der Molen radio verbinding met het Nederlandsche stoomschip Heiburg van de K.N.S.M. en deelt hij mede dat de peilingen niet kloppen. Achteraf blijkt dit wel het geval te zijn want om 8.48 uur is de peiling 185 graden van Port Etienne. Steeds Zuidelijker vliegt de Snip langs de Afrikaan sche kust. Thans veider van deze verwïjnerd dan ten Noorden van Port Etienne. En toch steeds in contact. Om 9.20 uur vraagt de Snip het weerbericht aan Es Maringo de Cabo Ver- de Air Radiox. Het schijnt, dat de ontvangst van de Snip daar nogal wordt gestoord want Van der Molen deelt aan het vliegveld mede. dat hij op 26.8 Meter eveneens werkt en hij verzoekt het vliegveld ook op deze golf te wil len luisteren. Het toestel vordert goed. Uit de draadloos van de Snip ontvangen be richten blijkt, dat het K.L.M. toestel dat de vlucht naar West-Indïë maakt op de étappe CassablancaPorto Praia flink opschiet, Maandagochtend om 8.48 uur peilde de Snip 185 graden van Port Etienne. Uit deze peiling blijkt, dat Hondong en Van Balkom den over tocht van het vasteland van Afrika naar Porto Praia iets Zuidelijker nemen, dan oor spronkelijk was gedacht. Port Etienne ligt op ongeveer twee derden van déf route Casa- blanca-Porto Praia op het uiterste Westelijke punt van Noordwest Afrika. Verwacht wordt, dat de Vliegers van dit punt af rechtstreeks naar Porto-Praia zullen oversteken, hetgeen thans zeer waarschijnlijk in verband met de weerberichten geschiedt Volgens de ontvangen berichten is aan boord alles goed en mag worden verwacht dat Naar wij vernemen zal de opening van het Sportfondsenbad, behoudens onvoorziene om standigheden, geschieden op een datum tus schen 6 en 12 Januari a.s. ORDE VAN ADVOCATEN De Orde van Advocaten in het arrondisse ment Haarlem hield Zaterdag hare jaarlijk- sche vergadering. Bij de gehouden verkiezingen wegens pe riodieke aftreding werden de deken Mr. Dr. W. P. Vis, en het lid van den Raad van Toe- zich en Discipline Mr. M. van Toulon van der Koog, herkozen. Door den deken werd het jaarverslag uit gebracht, waaruit bleek dat het aantal in het arrondissement Haarlem gevestigde advocaten tot 80 is gestegen. De Kerstuitdeeling aan gesteunden. Een onbillijkheid. Een lezer schrijft ons: De Nederlandsche Dagbladpers heeft een Kerstinzameling voor de Stille Armen gehou den. Daarvoor mijn welgemeenden dank. Ik hoop dat deze Kerstuitdeeling een lichtstraal zal brengen in vele gezinnen. De regeering heeft anderzijds zooals bekend is, 2 millioen "gulden beschikbaar gesteld voor een Kerstuitdeeling van de gesteunden. De minister heeft aan de gemeentebesturen me degedeeld, dat de gesteunden 35 pet. toeslag mogen ontvangen. Iemand die dus f 14 steun ontvangt, krijgt dus f 4,90 extra. Maar er zijn ook bij Maatschappelijk Hulp betoon gesteunden die slechts f3 of f4 steun ontvangen. Als zij bijvoorbeeld volgens de ta rieven f 14 steun zouden ontvangen maar f 11 pensioen genieten, krijgen zij als steun f14- f 11, is f 3. Nu krijgen die menschen dus ook slechts 35 pet. op deze f 3, wat een bedragje is van f 1,05. Deze personen hebben er dus nu f 3,85 na deel van dat zijn gepensionneerd zijn. Dat is een onbillijkheid. Ik hoop, dat nog een middel gevonden zal worden om er voor te zorgen, dat die gedu peerden ook nog eenige Kerstvreugde zullen kunnen genieten. Tot zoover deze klacht van een lezer. Wij hebben bij Maatschappelijk Hulpbetoon naar deze aangelegenheid geïnformeerd. De minister heeft bepaald, dat de pen sioenen voor het volle bedrag van den steun moeten worden afgetrokken. Bovendien is de circulaire van den minister zoo gesteld, dat de toeslag van 35 pet. voor Kerstmis alleen gege ven kan worden op het bedrag dat als steun wordt uitgekeerd. Aan deze mededeeling van Maatschappelijk Hulpbetoon willen wij toevoegen, dat er o.a. alles voor te zeggen zou zijn als de circulaire van den minister aangevuld zou worden met de mededeeling dat in zulke gevallen den toe slag van 35 pet. over het bedrag van den steun en het pensioen gegeven kan worden. De quaestie staat toch zoo, dat de steun (om ons tot de hierboven genoemde cijfers te bepalen) f 14 bedraagt en dat daarop elke week de f 11 van het pensioen gekort wordt. Het is dus bil lijk. dat de toeslag over de f 14 wordt bere kend. Het is toch onbillijk om de gesteunden het slachtoffer te doen zijn van hun pen sioentje. Het faillissement. Betreffende den staat van zaken in het ongeveer 11/2 jaar geleden uitgesproken fail lissement der Coöp Haarl. Groenten- en Bloembollenveiling alhier, ontvingen wij van Mr. Th. Westcrwoudt, directeur der Spaarne- bank, alhier (de aanvraagster van het fail lissement) de volgende inlichtingen. De Haarl. Coop Veiling had 170 leden: aan genomen mocht worden dat ongeveer 60 van deze leden kapitaalkrachtige bedrijven had den. De overige leden waren slechts kleine tuinders. In 1931 is het met de Veiling vastgeloopen, grootendeels doordat het bestuur niet voor zijn taak berekend was. De Coöperatie was een Coöperatie W.A.; elk lid was dus hoofde lijk aansprakelijk en had zijne volle portie te betalen van de schuld. De Spaarnebank heeft eerst de zaak in dei- minne willen schikken, maar dit bleek onmo gelijk door het groot aantal leden en de in gewikkeldheid der vorderingen. Een faillisse ment was de eenige oplossing, omdat dau curatoren een behoorlijken omslag konden maken van de schuld, daarbij rekening hou dend met de draagkracht der leden en hen die toch niet kunnen betalen, konden uit schakelen. Tot curatoren werden benoemd Mr. Deenik en Mr. Dr. Bijvoet, beiden alhier. De heer Westerwoudt achte de zaak bij deze cura toren in goede handen; zij kwijten zich met tact van hun taak en er hebben reeds ver schillende uitschakelingen plaats gehad van niet- of zeer weinig-kapitaalkrachtige leden- Het groote verschil tusschen dit faillisse ment en de zaak van de Veiling te Beverwijk is, dat te Beverwijk zeer vele leden waren (700), die vrijwel allen geen bezittingen van beteekenis hadden, terwijl de Haarl. Coöp. Veiling een veel kleiner aantal leden telde (zooals gezegd: 170) waarbij verschil lende kapitaalkrachtigen. Tot zoover de inlichtingen van de directie der Spaarnebank. Zooals wij melden wordt hedenavond in De Kroon een vergadering bijeengeroepen door 18 belanghebbenden, waar de afwikke ling van het faillissement wordt besproken door den heer W. van Dok, uit Beverwijk. AANBESTEDING. De directeur van Openbare Werken in Haarlem heeft Maandagmorgen 17 Decem ber 1934 in het Raadhuis aldaar in het Open baar aanbesteedt: Het bouwen van een gewapend betonbrug over de Delft bij de Stuyvesantstraat, met bij komende werken. Ingekomen waren 24 biljetten. Ingeschreven hadden: R. Bijker voor f 18348, aftrek f 836: van Herwaarden's Be tonbouw voor f 21221. aftrek f 100: H. J. de Weers voor f 19462 aftrek f 1150; G. Bakker en C. Timmerman voor f 17500 aftrek f 700: D. Oddens voor f 17900 aftrek f 700: J. P. A. Nelissen voor f 20340 aftrek f 900; Jonkers Betonbouw voor f 19890 aftrek f 800; Gebr B. en G. Timmerman voor f 19343 aftrek f 950 N. van Strien voor f 21487. aftrek f 600: v. d. Velde's Betonbouw vor f 19582; aftrek f 900; firma N. Cobelens en Zn. voor f 19690 aftrek f 1140; Niemis' Betonbouw voor f 21330 af trek f 600; allen te Haarlem; W. A. Sanders te IJmuiden voor f 21840 aftrek f 640: G. Hulsebosch te Bloemendaal voor f 20800 af trek f 1200: N.V. Aannemings Mij. Noord- Holland te Heemskerk voor f 19091 aftrek f 800 R. Holman te Alkmaar voor f 17735 aftrek f 753; N.V. Gew. Betonbouw de Condor te, Amsterdam voor f 19450 aftrek f 550; N.V annemingsbedrijf v.h. van Dongen en Van Hoven te Dordrecht voor f 18200 aftrfek f 600; firma A. en J. den Ouden te Alphen voor f 19850 aftrek f 800; J. Oldenkamp te Koog aan de Zaan voor f 19500 aftrek f 800; Lub -e Rotterdam voor f 18450 aftrek f 851: C. Godschalk te Leiden voor f 19560 aftrek f 1.10 per meterpaai. J. B. Schuil: Gysbert Japicx. pag. 11 G. J. Kalt: Haarlem's operette-ensemble en Symphonie-orkest „Orpheus". pag 11 K. de Jong: Nederlands operette Toneel: Fax. pag. 11 Leidsche studenten nemen besluiten. In de ledenvergadering van het Leidsche Studentencorps is het. prae-advies der Lustrum Commissie voor het feestcorps 1935 met groo te meerderheid van stemmen aangenomen. Een prijsvraag onder de leden en oud-leden uitgeschreven, vestigde de aandacht op het plan van den heer H. N. Boon, die voorstelde een landjuweel te doen houden en daarbij het in 1561 te Antwerpen met veel praal en pracht gehouden Landjuweel als voorbeeld nam. Dit plan bezat ongetwijfeld de goede kwaliteiten van een Maskerade, het brengt een feestelijkcn optocht in de stad, trekt, veel belangstelling, kortom betrekt de geheele burgerij in de feestvreugde. De Lustrum Commissie achtte het echter wenschelijk het plan van den heer Boon aan te vullen met een opvoering in mo derne bewerking door de ontvangende Rede rijkerskamer, in casu Leiden van het middel- eeuwsche spel van „Den Vos Reynaarde". Een bekend Nederlandsch litterator werd bereid gevonden deze bewerking ter hand te nemen. Zoo zullen dus op den hoofddag van de Lustrumviering 1935 de onderscheiden Re derijkerskamers met veel pracht en praal van verschillende kanten de stad binnenkomen: op een centraal punt elkander ontmoeten en ver volgens in cortège door de stad trekken, 's Avonds zal dan in den Schouwburg het mid- deleeuwsche spel worden opgevoerd, waarbij de medespelenden gekleed zuilen zijn In die- renpakken. DE REIS VAN DE SNIP. In onze Tijdingzaal ligt een serie foto's, van landstreken die de Snip op haar reis naar de Canarische eilanden is gepasseerd. Ze zijn genomen door dr. v d. Sleen op zijn luchtrei zen die in ons blad beschreven zijn. AANBESTEDING. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding voor het bouwen van een dubbel landhuis aan den Noolscheweg te Laren iN.H.t onder architect B B Dolstra. Hedastraat te Haarlem werd als volgt ingeschreven: L. Jacobs. Bussum f 14370. Gebr. Duurland. Laren f 14350. Firma Duurland. Veenema. Laren f 14089. Firma van Zeggelaar en van Mourik. Naar- den f 13925. Nagtegaal en Van Dijk. Laren f 13700. G. en J- Broertjes. Heemstede en Bloemen daal f 12900. De Bruin en Veerman. Hilversum f 12374. E. Bellaart. Haarlem f 12280. E. van Woudenberg. Haarl.meer f 11777. Het werk zal aan den laagsten inschrijver worden opgedragen. VOOR HET BABYHUIS. Het batig saldo van de theemiddagen ten bate van het Babyhuis, Leidsche vaart 108. be draagt f 455.43 ÜITCT "vr>K*^7!NG HERVORMDE GEMEENTE. De verkiezing van zeven notabelen der Ne derlandsch Hervormde Gemeente, die Zater dag is gehouden had tot resultaat dat herko zen zijn de heeren- H. Biikerk. J G Hoff mann. A. Kleyn en Dr. P. van Paassen. Gekozen zijn de heeren J. J. Delfos, J. Kal en Mr. A. Wensing.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1