I emflnYLL DONDERDAG 20 DECEMBER '34 r A A R L E M'S DA G B E A D 8 Pantserauto's en vliegtuigen T> O zoeken naar de Uiver. Storm en regen bemoeilijkt het opsporingswerk. BAGDAD, 20 December (Reuter). Vliegtui gen en pantserauto's zoeken naar de Uiver, doch de weersomstandigheden zijn zeer on gunstig. Te Bagdad woedt een zware storm. Indien de regen aanhoudt zal het binnenkort onmogelijk zijn met auto's de woestijn in te gaan, terwijl vliegtuigen in de woestijnmodder niet kunnen landen of opstijgen. UIm's toestel gevonden? Vliegtuig-wrakstukken bij Honoloeloe ontdekt. HONOLOELOE, 20 Dec. (V.D.) Nabij Hono loeloe heeft men in zee wrakstukken van een vliegtuig gevonden. Men neemt aan dat zij af komstig zijn van het vliegtuig van Ulm, Des kundigen stellen een onderzoek in. Lastige arrestatie Amsterdam. te IJmuidenaar veroorzaakt consternatie. AiMSTERDAM, 20 December. In den afgeloopen nacht is iemand, die op het Singel bij de Lijnbaansteeg met een paar kamera, den rumoer maakte, door twee politieagenten gearresteerd ter zake van dronkenschap en het maken van nachtrumoer. De man, die aanvankelijk betrekkelijk gewillig meeging, rukte zich bij de Kolksteeg los. Bij de Oude Nieuwstraat kregen de agen ten hem weer te pakken, doch de woesteling gedroeg zich zoo kwaadaardig, dat zij hem slechts met de grootste moeite ïn bedwang konden houden. Hun werk werd daarenboven bemoeilijkt door lugubere individuen, die pro beerden den arrestant te ontzetten. De agenten verzochten een toevallig pas. seerenden telegrambesteller hulp te willen halen. Toen de jongeman dit naliet sommeer den zij hem zulks te doen. De jongen ver wijderde zich De agenten, die intusschen hun aandacht moesten verdeelen tusschen hun lastigen ar restant. die op den grond lag te trappen en het opdringende publiek, gevoelden zich in het nauw gedreven en bliezen alarm, waarna drie collega's verschenen. Uit het publiek werd den beambten eenïge malen toegeroepen, dat zij „moordenaars" waren. Tenslotte kon de schipper, een boom van een kerel, naar het politieposthuis Droogbak wor den overgebracht, waar hij zijn roes heeft uit geslapen. De man. die uit IJmuiden afkomstig is. kon nog niet worden gehoord. Zijn jas is tijdens de vechtpartij aan flarden gescheurd. Later heeft de telegrambesteller zich bij de politie gemeld. Tegen den jongeman is pro ces-verbaal opgemaakt wegens het weigeren van hulp aan ambtenaren, die daarom bij de uitoefening hunner functie hebben verzocht. Fraude bij Volkshuisvesting te Batavia. Boekhoutier gearresteerd. BATAVIA. 20 Dec. (Aneta). Bij de N.V. Volkshuisvesting (een aparte N.V. waarin ge meente en andere overheidslichamen groote belangen hebben) is een verduistering ont dekt tot een bedrag van f 28.000. Deze verduis tering heeft plaats gevonden door middel van valsche kwitanties. De boekhouder van de gemeente C. H. van V. legde een volledige bekentenis af. Van het verduisterde bedrag is f 3000 teruggestort. De fraude is gistermiddag ontdekt, doch hiermede blijkt reeds in Juli 1932 een aanvang te zijn ge maakt en over die maand en in de maand December 1932 te zijn gepleegd. Het is nog niet opgehelderd hoe de onregelmatigheden aan de regelmatige controle van den Gouverne- mentsaccoutantsdienst ontsnapte. Het is echter gebleken, dat de dader gebruik maakte van den naam van het hoofd van een groot bedrijf, met welken naam hij valscheiijk kwitanties onderteekende. De ontdekking geschiedde bij de vergelijking van de gespecificeerde belanswaarde met den verkoop van de opbrengst van gemeente gronden. De dader is onmiddellijk ontslagen en in pre ventieve hechtenis gesteld. De vergiftigingszaak te Djokjakarta. Belangrijk punt aan het licht gekomen. SAMARANG, 20 Dec. (Aneta). In de ver giftigingsaffaire die te Diokiakarta is voorge vallen, en waarin een zekere mevrouw van I. zeide haar man met arsenicum te hebben ver giftigd, zijn nieuwe punten aan het licht ge treden. Het blijkt, dat mevrouw van I. drie arsenicumpoeders heeft ontvangen van een zekere mevrouw L, wier man vier maanden vóór den heer Van I. overleed. Het lijk van den heer L. zal worden opgegraven. De verstrek king van verdere bizonderheden wordt onge- wen^Hit geacht in verband met het onderzoek. Lid der regeering-Machado gearresteerd. Culia verzocht uitlevering. NEW YORK, 20 Dec. (Reuter). Op verzoek van den Cubaa>T=ohen consul-generaal is ge neraal Alberto Herrera. lid van het vroegere ministerie- Machado gearresteerd Het verzoek is op dezelfde wiize gemoti veerd pis het verzoek om uitlevering van pre sident Machado, die zich momenteel te Inter laken bevindt. Beiden worden beschuldigd van moord op 20 personen. Ceylon zwaar getroffen. COLOMBO. 20 Dec. (Reuter). Ceylon wordt nog steeds door malaria geteisterd, honderden liggen te sterven. De Boedistische monniken bidden onophou delijk om de epidemie te doen eindigen. RAADSVERGADERING (Vervolg) ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. In de Donderdagmiddag gehouden raads vergadering kreeg de wethouder van Open bare Werken Mr. Gerritsz het woord tot het vervolgen van zijn Woensdagavond begonnen antwoord. Hij las dan een lange lijst voor van werken, die in werkverschaffing zullen worden uitge voerd, waarvan op onze plaats weinig te ver staan was. Wethouder Gerritsz zegde toe. dat B en W aan de industrieën, die hulp noodig hebben, openstaan voor plannen. Deze plannen moe ten echter uitgewerkt zijn, niet slechts denk beelden alleen. De pogingen om jeugdige werkloozen aan bet werk te zetten stuiten op bezwaren. Mis schien kan iets gedaan worden bij de wo ningen voor Ouden van Dager- Het voorstel-van Dam om een gedeelte van het te werk te stellen contingent arbeiders uit jeugdige werkloozen te laten bestaan, wordt reeds toegepast door B en W. De werkver schaffing mag niet improductief zijn en niet dringed: ook mag er niet veel materieel in zitten. Wat met grondwerk verband houdt komt dan in aanmerking, doch dit is niet zoo aantrekkelijk voor de werkloozen. Het is las tig een besluit te nemen in deze materie. Het is beter te werken voor den steun, dan niet. zegt de heer Visser en dit is een oude waarheid. Maar de moeilijkheid Is: hoe te oroduceeren en wat te produceeren. want de export bijv. is zoo beperkt. Men moet dus ge heel iets nieuws opzetten. Het gaat over de contraprestatie, zooals uit de besprekingen bleek. En het is waarschijnlijk zooals een des kundige schreef, dien de wethouder citeerde, dat de arbeidsprestatie lijdt onder het feit. dat men door harder werken meer kan ver dienen. Over den woningbouw merkte spreker op, dat de minister vóór bouwen is. Wethouder Gerritsz hield voorts een theoretische be schouwing over het woningbouwvraagst.uk. waarmee de heeren in verband staan Als men een gaven gulden wenscht. zal er gebouwd moeten worden, tot aan de grens van de voort brenging. (De zitting duurt voort). „EENDRACHT MAAKT MACHT". De vereeniging van kleinhandelaren in betvisch- en haringbedrijf heeft een verga dering gehouden. Nadat de voorzitter der vergadering ge opend had werd direct een reeks van klachten ingediend over den toestand in hei visch- bedrijf in Haarlem. Het bestuur werd opge dragen zich tot B. en W. te wenden met het verzoek: De versche visch en gerookte visch niet meer op de groentenmarkt te laten verkoopen. doch op een andere plaats; om verruiming van verkoop op Oudejaarsavond voor winkeliers, verkoopers op staanplaatsen en venters; den verkoop van versche en ge- ïookte visch op de Botermarkt aan niet- Haarlemmers te verbieden of te doen min- aerfen, daar door te veel aanvoer de prijzen zoo dalen dat de geheele Haarlemsche visch- handel in die mate wordt getroffen, dat voor de handelaren en hun gezinnen geen stuk droog brood meer te verdienen valt en ook zij armlastig worden. Ook kwamen nog eenige voorstellen in om. indien geen resultaat met dit verzoek bereikt wordt het bestuur zich in verbinding te laten stellen met de rookers, om, wanneer de visch- vrkoop op de groentenmarkt niet wordt ge staakt, den Neaerlandschen Bond van ldein- handelaren in visch- en haringbedrijf te ver zoeken de verkoopers op die markt te boycot ten. Nadat nog eenige klachten en grieven wa ren besproken sloot de voorzitter de vergade ring. MINISTER MARCIIANT BIJ HET CONCERT DER C. O. V. Het bestuur der Chr. Oratorium Vereeniging deelt ons mede. dat de minister van onderwijs kunsten en wetenschappen mr. H. P. Mar- chant en de afdeelingschef van zijn' departe ment, de heer P. Visser het hedenavond te geven Von Brucken Fock-concert zullen bij wonen. BRANDJE IN DE LANGE LAKENSTRAAT. Hedenmorgen brak in een perceel in de Lange Lakenstraat een vrij onbeteekenend brandje uit. De bewoners wisten geholpen door een paar brandweerlieden spoedig met enkele emmers water het vuur te blusschen In een kamer werd door de vlammen en het bluschwater eenige schade aangericht. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 3.45 uur. Ochttenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.38 uur. Werkdagen: ochtenddienst Zondag, Dinsdag Woensdag te 7.30 uur. Overige dagen te 7 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Thalmoed Thora worden verricht in het Ge meentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Syna goge, Lange Begynestraat 11- UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT AUTO IN BRAND. Gistermiddag vloog op den Middenduiner- weg nabij den spoorwegovergang een auto in brand van de firma N. uit Heemstede. De chauffeur wist bijtijds uit den wagen te springen en bracht zijn zakken waschgoed in veiligheid. Toen de brandweer arriveerde on der leiding van opperbrandmeester Jak brandde de wagen fel. Met een slang op de waterleiding was men echter spoedig het vuur meester. 'tandpa/tcx (Adv. Ingez. Med.) „SANPOORT'S BLOEI"-AVOND. Waar het kienspel in Haarlem bij tal van vereenigingen een geliefkoosd winteravond- spel is geworden, heeft „Santpoort's Bioei" emeend voor haar leden ook eens een der- gelijken avond te moeten organiseeren. Deze eerste kien-avond, die als een proef be schouwd moet worden, vindt heden-Donder- in „De Weyman" plaats. BLOEMENDAAL Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex naar het Saargebied. Voorzitter van een stembureau. Naar wij vernemen is de burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex, aan gezocht om op te treden als voorzitter van een stembureau voor de volksstemming die op 13 Januari a.s. in het Saargebied zal plaats hebben. De burgemeester heeft deze uitnoodiging aanvaard. De Nederlandsche civiele delegatie zal 10 Januari a.s. vertrekken. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. Bovengenoemde brigade was Woensdag bijeen om den jaarlijkschen feestavond te vieren. Te acht uur verzamelden de leden zich met hun dames in de feestelijk versierde zaal van Hotel Roozendaal te Overveen, waar ook reeds de Kerstboom brandde. Dr. W. D. van Oldenborgh, voorzitter, sprak het openingswoord. Aan het nieuwbenoemde eerelid, den afgetreden voorzitter. Van Neder hasselt, werd een mooie oorkonde, vervaar digd door den heer Luitingh, aangeboden, heer Van Nederhasselt dankte en spreker en de brigade voor de vele vriendelijkheden in den loop der jaren ontvangen, in het bijzonder ook voor het feit, dat door den geschonken wisselbeker zijn naam aan de (brigade ver bonden blijft. Hierna werden de prijzen uitgedeeld, die de leden behaalden op de onlangs gehouden onderlinge wedstrijden; met een woord van gelukwensch en aanmoediging overhandigde de voorzitter de bekers, medailles en kunst voorwerpen. De avond werd verder doorgebracht met muziek, dans en kienen om prijzen, bestaande uit wild, vruchten en andere heerlijkheden. De voorzitter dankte in zijn slotwoord de feestcommissie, bestaande uit de heeren Bud. dingh, De Graaf, Hendriks. Huyboom en Kuyl. voor de vele, met zulk een groot succes bekroonde bemoeiingen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Woensdagavond hield de afdeeling Bloe- mendaal en omstreken een ledenvergadering in Rusthoek, onder leiding van den heer E. A. W. Hirschfeld De heer P. W. Waller diende de begrooting in welke door vermindering van inkomsten niet sluitend gemaakt kon worden, zoodat het reservefonds aangesproken zal moeten worden. Op voorstel van den heer Beunder werd een propaganda-commissie benoemd, welke nog uitgebreid zal worden en welke tot doel heeft, om nieuwe leden voor de afdeeling te werven. In de verificatie-commissie voor de reke ning 1934 werden benoemd de heeren Beun der, Kuiper en Van Waard. In plaats van den heer D. Kuiper werd als bestuurslid-liefhebber benoemd mr. W. Snellen. De aftredende leden van de vaste keurings commissie werden herbenoemd. In plaats van den heer B. Vader werd benoemd de heer R. v. d. Hul. Medegedeeld werd, dat de ledenvergade ringen voortaan zullen worden gehouden op den 4den Dinsdag in de maand. Puntenstelsel: 2 stuks Cyprepedium alb. 9 p. Mulder. Epiphillum 10 p., Mulder. Witte Cyclamen 9 p.. Koper. 2 soorten Sansevira 9 p., Boegschoten. Groep begonia (gl. de L.) 10 p Boegschoten 6 soorten aloë 9 p. Boegschoten. 2 variëteiten Acchema 9 p.. Boegschoten. 6 soorten Eche veria's 10 p., Boegschoten. Poincettia pulcherima 10 p.. Koper. Euphorbia Jacomini flora 9 p... Koper. De heer Boegschoten bracht den dank der vereeniging aan de vaste keuringscommissie voor de wijze van keuren in het afgeloopen jaar. HEEMSTEDE PARTICULIERE WAPENFABRICAGE. De Vredesraad Haarlem had op Woensdag avond jl. een openbare demonstratieve verga dering belegd in het gebouw van den Protes tantenbond alhier. Een tweetal spreker voer den het woord. Als eerste spreker voerde het woord Dr. E van Raalte over het onderwerp: „De particu liere wapenindustrie". In het volkenbondsverdrag van 1919, aldus spr.. wordt in Art. 8 gesproken over de ern stige bezwaren die de particuliere wapenin dustrie aan de vermindering van de bewape ning in den weg legt. Het winstmotief is nl een zeer sterk overheerschende factor. Om de vraag naar het product te doen toenemen werkt de wapenfabrikant er toe mee. het wan trouwen van de volken onderling te doen toe nemen, zoodat zij hun bewapening gaan op voeren. Dat dit een immoreele handelwijze is. aldus spr. behoeft geen betoog. Men ontziet zich niet, ambtenaren om te koopen en val sche berichten en rapporten aangaande vloot en legersterkte te verspreiden. Wapenfabrikanten kennen geen vaderland, zij leveren aan iedere natie, die behoefte heeft aan hun product. Wat doet men daar nu tegen? De perma nente internationale ontwapeningscommissie bestudeert thans een ontwerp-tractaat, waar in controle wordt gevraagd op den invoer van wapens. De onthullingen van de senaatscom missie in Amerika hebben veler oogen ge opend. Het fabriceeren zonder controle en zonder beperking schept de grootste gevaren. Ook in ons land. aldus spr.. bestaat het ver schijnsel van particuliere waoenfabricage en vast staat, dat de wapenfabrikanten bedenke lijke relaties hebben met het buitenland. Open baarheid hieromtrent is zeer gewenscht. De particuliere wapenfabricage, die niet werkt voor 's lands belang maar uitsluitend voor eigen portemonnaie zou geheel afgeschaft moeten worden. De fabricage van wapenen zou alleen door den staat, „en dan nog onder controle" mogen worden ter hand genomen. Bovendien zou het wenschelijk zijn te be palen dat geen wapenen worden geleverd aan landen, die de internationale rechtsorde ver storen. Sneller dan wij soms zouden denken komt de vooruitgang op dit gebied. Men denke aan de internationale politie in het Saargebied, die men nog niet lang geleden voor onmoge lijk hield. Met een opwekking om krachtig mede te werken voor de vredesactie besloot spr. zijn rede. Na de pauze sprak Ds. A. Duetz over „Kerst mis en vredeswil". In het algemeen kan men zeggen, aldus spr.. dat zoo goed als iedereen den vrede wil. Vre deswil is zelfs bij wapenfabrikanten te ver onderstellen, want zij willen wel profiteeren van de vrees, maar wenschen den oorlogs- chaos die hen zelf zal vernietigen, niet. Spr. wees op de valsche oorlogsromantiek. die nog leeft bij sommige menschen. Hoe meer op het aambeeld van „Recht boven macht" wordt gehamerd, hoe beter zij dit vinden. Doch vredeswil die stand kan houden, moet nog door iets anders worden gevoerd. De christelijke kerk verzuimt haar plicht, als zij de tegenstelling „zwaard en kruis" niet aan vaard. Wie den vrede wil, behoort te hande len naar de beginselen van Christus. Alleen deze vrede kan duurzaam zijn. Ter afwisseling declameerde mevr. Joh. v. d. Veen-Wilson gedeelten uit: „Gij Vrouwen" van H. Z. Smith en „Het vertrek" uit „Men schen in den oorlog" van Andréas Latzkow. In gespannen aandacht volgden de talrijke aan wezigen deze boeiende voordracht. Mej. M. A. Thiel, bestuurslid van den Vre desraad Haarlem, dankte de sprekers en de declamatrice en sloot deze goedgeslaagde bij eenkomst. JAVAFILM OVER DE ZENDING DER GER. KERKEN. Deze film. die Woensdagavond in de Gere formeerde Kerk aan de Koedieflaan gedraaid werd, is een vervolg van de Java-Soembafilm, die reeds eerder in Nederland vertoond werd. Het doel is om een duidelijk beeld te geven vtn het zeer moeilijke, maar bijzonder mooie werk der zendelingen. In zijn openingswoord bracht Ds. Dondorp dank aan de zendelingen die in de verre lan den de heidenen God hadden leeren kennen. Op het doek zien we het begin van de reis met een grooten mailstoomcr. Die vaart langs vele havenplaatsen, zooals Marseille, Genua, Port-Said. De film geeft een kijkje in het le ven in Egypte. Bijzonder mooi zijn ook de opnemingen langs de Nijl, Sabang en Singapore. In Tand jong Priok is de zeereis ten einde. Ook de reis door Java is rijk aan natuur schoon. Mooi zijn de platen van de Krakatau die steeds gloeiende lava uitstoot. Het gaat er in deze film echter meer om. te laten zien het moeilijke maar mooie werk der zendelingen. Ook van hun werk wordt veel te zien gegeven. Deze film is boeiend van het begin tot het einde. De talrijke bezoekers hebben dan ook vol belangstelling de film gevolgd. Des middags was een kindervoorstelling ge geven, die ook zeer druk bezocht was. AUTO TE WATER GEREDEN. Hedenmorgen te ongeveer kwartier over 11 uur reed een twee persoons-auto, bestuurd door mevr. Valken, echtgenoot van Dr. K. C A. Valken, achteruit in het water van de Crayenestervaart. vermoedelijk, naar wij ver namen, doordat zij in plaats van op de rem op het gaspedaal trapte. Met veel moeite kon een groentehandelaar haar uit de auto en uit het water halen. De redder kreeg bij het inslaan van een ruit van de auto, snijwonden aan de hand. De geheel nieuwe auto werd door de fa. Houtkooper gelicht. VERGADERING VOETBALCLUB T.O.P. Bovengenoemde Vereeniging hield een druk bezochte ledenvergadering. O.a. werd beslo ten, op 2en Kerstdag een wedstrijd T.O.P.- veteranen tegen de veteranen van Vroom en Dreesman uit Haarlem te spelen, waarvoor laatstgenoemde vereeniging een medaille heeft beschikbaar gesteld. Op denzelfden dag zal door een elftal van T.O.P. en een elftal van V. D. S. voor de eerste maal gestreden worden om den Grand- jean-wisselbeker. Dee prijzen zullen dien avond in Café Restaurant „Groenendaal" worden uitgereikt, waarna een bal zal volgen. DIEFSTALLEN. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van diefstal van twee rijwielen, die waren ge plaatst in een rijwielstalling en op den open baren weg en van diefstal van een dynamo van een rijwiel dat onbeheerd stond op den openbaren weg. Tevens is gisteren bij de po litie aangifte gedaan van diefstal van eenig geld uit de rijwielstalling van de RK. Kerk aan den Heerenweg alhier Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. In de afgeloopen week zijn door de politie alhier een drietal jongens aangehouden die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van fruit uit een schuur achter een groenten- winkel alhier. PROPAGAXDA-AVOND NED. BLINDENBOND. Dinsdagavond had in de zaal van den Ned- Protestantenbond een propaganda kunst en filmavond plaats ten bate van den Nederland- schen blindenbond. Voor dezen avond was een Comité van Voor bereiding gevormd, waarvan Dr. M. Colen brander het Eere-voorzitterschap had aan vaard, en waarin ook de burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn zitting had. Dr. J. J. v. d. Luin zeide dat de dagen voor Kerstmis zoo bij uitstek geschikt waren om iets voor de blinden te doen. Over enkele da gen herdenken wij de komst van Christus, ge komen volgens Zijn woorden, om ons het licht te brengen. En al kunnen wij, aldus spr. den blinden het licht der oogen niet geven, wel kunnen wij medewerken om hen meer levens visie te geven. Laten wij in deze kerstdagen met alle ernst trachten de blinden te helpen, Laten wij dezen avond bestemmen voor de zorg der blinden, en straks van hier gaan met de gedachte er iets toe bijgedragen te heb ben om de blinden iets van't gezicht terug ge geven te hebben. De aanwezigen zagen vervolgens wat aan de blinden in scholen en inrichtingen geleerd kan worden, waarvoor de film „Wat wij wil len" vertoond werd. Deze film toont het werk der blindeninsti tuten te Amsterdam en Huis ter Heide, en hoe door vakopleiding voor de blinden vele ar beidsmogelijkheden zijn geschapen. Ook geeft deze film een beeld van de gemeentelijke werkinrichting te Amsterdam waar meer dan 100 blinden dagelijks werk vinden. Vervolgens hield de heer Joh. v. d. Berg, een blinde propagandist van den bond een rede. Hij sprak over de blinden in vroegeren tijd en hoe in het laatst der 18e eeuw reeds eenigei verandering is te bespeuren, als in Parijs, Berlijn en in Amerikaansche steden blindenin stituten gesticht worden. Reeds lang trekt men zich ook hier in Nederland het lot der blinden aan. Men beschouwde hen vroeger als onvolwaardigen. Dat juist willen de blinden niet. Zij gevoelen zich volwaardig, omdat hun tastzin de oogen vervangt, en zij beschikken meestal over een sterk ontwikkeld geestelijk leven, en het onderwijs stelt hen in staat bruikbare krachten in de maatschappij te worden. Nu heft de blindenbond, aldus spr. door dit onderwijs de blinden op. De bond doet ook veel voor het blinde kind. Voor dit mooie doel doet spr. tenslotte een beroep op de aanwezigen door toetreding als donateur tot den blindenbond en het koopen van voorwerpen als matten, manden, bor stels enz. door de blinden vervaardigd. De avond werd verder aangevuld door zang van mej. A. Tuyl Schuytemaker, met begelei ding van mej. E. Biele. benevens eenige viool- nummers van Mevr. Roeiofsen-Tak met piano begeleiding van den heer Zwaanswijk, en de clamatie van den heer Joh. v. d. Berg die verzen van Adama van Scheltema en Marie Bodaert voordroeg. BURGERLÓIJKE STAND. Bevallen: C. M. J. Verdonschot—Janse, z.; H. v. d. VlietStegenga, z. Overleden J. J. Richard 22 jaar; J. VeenhuiS 49 jaar. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Harm Biemond en Dirkje Jo« hanna Struik. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 20 DEC. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHB BANKVEF^FNIOTNG KANTOOR HAARLEM Staatsl. BlnJ. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt, ld. 1933 n 4 1/2 pCt. Nederl, Indië 1930 II Staatsl. Bnitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1 D30( Youngleen.) t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv, Mij. Ned. Industr. Blnnenl. Alg. KHjde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) v. Berkel's Patent Cert. Calvé Delft.... Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat, Bezit) Gem. Beb. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am, En ka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer, Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken BinnenL Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. ..sche Reichsb. •-•trol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Bnitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Sarakreek Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak Dell Mij Besoekl Senembah Rubber Mfjen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.... Ned, Ind. Rubber Koffie ■Ver. Ind, Cult. Ondern. Spoorwegen Bnitenl. Atch. Topeca Comm Wilwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 26 X 2SH 220H 72 H 6^ 18Vs 22H 26 25Vs 4% 144 72 136 170 \22H 88H 66

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12