WutsciU HAARLEM'S DAGBLAD Uit Haarlem's Gemeenteraad. NIEUWJAARS W ENSCH RAMO SITTERSehSKAR VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 H A A R C E M'S D" A G B E S D" 6 Vervolg algemeene beschouwingen. Wethouder Gerritsz zegde toe. dat B. en W. aan de industrieën, die hulp noodig hebben, openstaan voor plannen Deze plannen moe ten echter uitgewerkt zijn, niet slechts denk beelden alleen. De pogingen om jeugdige werkloozen aan het werk te zetten stuiten op bezwaren. Mis schien kan iets gedaan worden bij de wo ningen voor Ouden van Dagen. Het voorstel-van Dam om een gedeelte van het te werk te stellen contingent arbeiders uit jeugdige werkloozen te laten bestaan, wordt reeds toegepast door B. en W. De werkver schaffing mag niet improductief zijn en niet dringend; ook mag er niet veel materieel in zitten. Wat met grondwerk verband houdt komt dan in aanmerking, doch dit is niet zoo aantrekkelijk voor de werkloozen. Het is las tig een besluit te nemen in deze materie. Het is beter te werken voor den steun, dan niet. zegt de heer Visser en dit is een oude waarheid. Maar de moeilijkheid is: hoe te produceeren en wat te oroduceeren. want de export bijv. is zoo beperkt. Men moet dus ge heel iets nieuws opzetten. Het gaat over de contraprestatie, zooals uit de besprekingen bleek En het is waarschijnlijk zooals een des kundige schreef, dien de wethouder citeerde, dat de arbeidsprestatie liidt onder het feit. dat men door harder werken meer kan ver dienen. Over den woningbouw merkte spreker op. dat de minister vóór bouwen is. Wethouder Gerritsz hield voorts een theoretische be schouwing over het woningbouwvraagstuk. waarmee de heeren in verband staan Als men een gaven gulden wenscht. zal er gebouwd moeten worden, tot aan de grens van de voort brenging. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) Wethouder Van L i-e m t merkte on. dat eoover het mogelijk was, B. en W. zich diligent getoond hebben op het gebied van het ver krijgbaar stellen van goedkoooe levensmidde len. Haarlem was een van de 8 gemeenten die in Den Haag ten departemente een conferen tie hebben gehad hierover. Het leek niet mo gelijk goedkoope aardappelen te krijgen. De heer Kuiper: ,,Ze zijn er wel, maar niet genoeg voor het heele land". Wethouder Van Liemt legde nogmaals den nadruk op het feit. dat het college dili gent blijft in dezen. B. en W. weten hoe nood zakelijk het is de jeugd werk te verschaffen; ze zijn reeds bezig met onderhandelingen over grond in den omtrek. In Den Haag en Apel doorn heeft men grond in overvloed voor dat doel. doch In Haarlem is hij moeilijk te vinden. Ook spr. roerde de kwestie van den bezui nigingsinspecteur aan. Spr. had zoo iemand willen benoemen, maar veel eerder, in een tijd toen er nog tonnen te bezuinigen waren (op de manier bijv. waarop scholen zijn gebouwd). Dat gebeurde niet. doch hij werd nas benoemd, toer. er niet veel meer te bezuinigen viel. Mr. B ij v o e t en de heer R e i n a 1 d a in terrumpeerden. dat de bezuinigingsinspecteur niet op deze wijze in den raad mag worden aangevallen, vóórdat de raad van de rappor ten kennis heeft, genomen, en zonder dat de man zich verdedigen kan. Deze zaak wordt eenzijdig belicht. De heer V a n L i e m t wenschte zoo spoedig mogelijk te bezuinigen, maar niet ten koste van de werkloozen en niet op een wijze, die de zo ken grondig omverwerpt. Wethouder Boes zei kort te kunnen zijn. omdat het onderwiis slechts even aangeroerd is. Men is op moeilijkheden gestuit bh" de tot- stand koming van practische cursussen aan werkloozen. De heer Munnik heeft met bui tengewoon enthousiasme theoretische cursus sen aangevat. Bij het bijzonder onderwijs is het initiatief bii de schoolbesturen bij het openbaar onder wijs is het initiatief bij het gemeentebestuur, en daar ligt het in goede handen, zoodat er nog geen bescherming voor het openbaar on derwijs hoeft te komen, waar de heer Rei- nalda op zinspeelde. Over een eventueele opheffing van de Mon tessorischool zei spr., dat er geen groot fi nancieel voordeel in ligt. hoogstens f 1200 's jaars. Naar aanleiding van een klacht, als zou er geen Montessori-onderwijs gegeven worden, heeft de wethouder deze zaak in stu die genomen. De voorzitter vroeg van replieken af te zien en deze af te doen bii de hoofdstukken. De heer Re in al da fsda.p.) wilde nog over den bezuinigingsinspecteur spreken doch de voorzitter wenschte deze kwestie uit te stellen tot de raad kennis genomen heeft van deze zaak. De heer Bijvoet (r.-k.) zei. dat de inspec teur ontslagen is wegens het zich richten tot den raad, en dit staat buiten de rapporten. Replieken. De heer R e i n a 1 d a sprak over den bezui nigingsinspecteur. Over dezen ambtenaar, die een informeele dans heeft gedaan is in den raad gesproken. Spr. laakt het in de wethouders, dat de rap porten in den raad ter sprake zijn gekomen. Over die rapporten zal sor. niets zeggen, maar hij wenscht. dat B en W. de rapporten voor den raad ter visie leggen, en niet alleen aan de commissies. Het overleg tusschen de frac ties zal uit moeten maken dat de raad inzage wil. Spr. vond het een monstrum, dat de begroo ting eerst naar Gedeputeerden gaat. Want het komt hierop neer. dat Gedenut. eerst hun opmerkingen kunnen maken vóór de raad spreekt. Tegen de bezuinigingen door den heer van Dam voorgesteld is sjy. gekant, bijv. over het laboratorium. De heer Bijvoet (r.-k.) meende niet te. mogen zwijgen over de zaak-Schuddeboom. omdat Woensdagavond er door den wethouder uitvoerig over is esproken. De vraag is ge wettigd "of B. en W. eoed gehandeld hebben door den inspecteur Woensdag te ontslaan. Als de heer Bijvoet over de door den heer Schuddeboom aan de raadsleden overgelegde stukken wil spreken, merkt de voorzitter op dat hij die stukken niet kent, noch de wet houders. Wethouder Gerritsz' „Een aanval in der rug! Het stuk heb ik niet ontvangen doch van den heer Reinalda gekregen!" De heer B ij v o e t betoogde dat de uiteen zetting van den heer Schuddeboom niet in overeenstemming is met de rede van der wethouder. De man is ontslagen, omdat hr zich met. stukken alleen bestemd voor B. en W.. 'ot derden heeft gewend. P" inspecteur heeft zich gewend tot de fractievoorzitters, en in dit geval kan nie* gesproken worden dat die ambtenaar ziin ambtsgeheim scheidt. Fen gemeenteambte naar heeft het recht volgens sor.. om zich tot den raad te werden. Volgens de Gemeentewet kan de raad zelfs een ambtenaar tot het af leggen van rekening en verantwooi'ding no pen. Maar. al zou bii zich niet tot den raad heb ben mogen wenden dan is het niet passend te achten dat de man op dien formeelen grond onmiddellijk is ontslagen. De man heeft al-' leen geklaagd over het gebrek aan medewer king van het college. Mevr. Scheltema-Conradi (v.b.) drong er op aan. ter verkorting van de re plieken om het stukje over de precariorechten uit te stellen tot het hoofdstuk Veiligheid. Over de vermakelijkheidsbelasting, door haar in eerste instantie besproken, heeft ze nog niets van den wethouder gehoord. Spr. betreurde het onmiddellijke ontslag van den heer Schuddeboom. Deze heeft haar geen enkel stuk getoond, doch alleen ge> klaagd over de weinige medewerking. De heer Van Dam (v.-d.) dankte B. en W, voor de mededeelingen naar aanleiding van verschillende door hem gestelde vragen, Hij sloot zich volkomen aan bij het betoog van Mi'. Bijvoet. De feiten, die hebben plaats gevonden in de kwesfcie-bezuiniigingsinspec- teur, wettigen volgens spr. niet het onmiddel lijke ontslag. De gedane mededeelingen be troffen alleen de wijze, waarop hem ontslag aangezegd was Inzage van de rapporten heeft hij aan mr. Van Dam niet gegeven. Spr. wenschte. dat de rapporten niet alleen aan de commissies gegeven worden, maar aan den heelen raad. De voorgestelde verhoogir.g van de perso- neele belasting legt een zware last op de min der gesitueerden. Het voorstel-Joosten zou een trek naar de buitengemeenten ten gevolge hebben. Mr. Van Dam verdedigde vervolgens het lijstje van door zijn fractie voorgestelde be zuinigingen. Hij deed vervolgens het (onder steunde) voorstel de opcenten op de per- soneele belasting te verhoogen tot 130. tot mindere storting in het pensioenfonds, om f 46.000 uit het fonds voor bijzondere doelein den te doen vloeien, en verdere bezuinigingen in te voeren, die aan B en W. worden over gelaten. De heer Wolzak (a.-r.) meende, dat de bezuinigingsinspecteur zich niet schuldig ge maakt heeft aan overtreding. De raadsleden zijn geen „derden" in den zin der Wet. Het ontslag is een gevolg van geraaktheid van het college, die niet gerechtvaardigd is door wat gebeurd is. De heer Castricum (r.k.) verklaarde, dat hij den brief, waarin hij er op aandringt om de begrooting terug te zenden intrekt. Het onmiddellijke ontslag aan den bezui nigingsinspecteur critiseerde spr. De heer Kuiper (r.k.) heeft steeds be toogd, dat de werkloosheidszorg een regee- ringszorg moet zijn. En nu blijkt dat de finan cieel sterkere gemeenten bij moeten dragen cm de zwakkere gemeenten te helpen. Spr. is het eens met den wethouder, als die zegt, dat het beter is dat Haarlem moet afdragen, dan ontvangen. Er is een niet tegen te houden proces in Nederland gaande dat de positie van het bizonder onderwijs steeds sterker maakt dan het openbaar. De openbare school wordt uitgehold door het gebrek aan levensdurf. Hij stelt dan voor om het electricitsitstarief voor gezinnen met een belastbaar inkomen van f 1000 en daarbeneden te stellen op 15 cent per kilowattuur, voor muntmeter 17 cent, terwijl de overige verbruikers 22 cent zullen moeten betalen. Voorts stelt hij voor het gastarief voor ge zinnen met een belastbaar inkomen van f 1000 of daarbeneden te stellen op 6 cent per M3. en voor alle andere gebruikers "op 10 cent. Deze voorstellen worden gesteund. Groote gezinnen zullen er van profiteeren zei spr., evenals de gezinnen met kleine inkomens en de stille armen. De heer Klein (r.k.) ried o.a. de voorstan ders van opheffing van het laboratorium aan te onderzoeken wat dit doet. Dan zullen zij op hun besluit wel terugkomen. De heer Vi sser (c.h.) vroeg zich af, of de heer Kuipers heeft overwogen wat zijn voor stellen zullen kosten en hoe de daardoor te derven bedragen gevonden kunnen worden. De raad moet deze dingen onder oogen zien, vóór hij een besluit neemt. Hij kan nog niet mee gaan met de voorstellen-Joosten en -Kuipers. Hij waarschuwt er tegen de voorstellen Cas tricum aan te nemen. De heer Peper (communist) critiseerde de houding van den wethouder van openbare werken, die sinds zijn optreden werkloosheid gekweekt heeft door ontslaan van personen. Spr. wilde precies weten hoe het gegaan is met den bezuinigingsinspecteur. De slaafschheid. die geëischt wordt van het gemeentepersoneel gehoord de uitingen van den wethouder, is aanleiding voor spr. om een motie voor te stellen, om de houding van den wethouder van openbare werken af te keuren in zake de kwestie van den bezuinigingsinspec teur. Voorts diende hij een motie in om het ontslag van den heer Schuddeboom in te trek ken. Beide moties werden slechts ondersteund door den heer Bijl (communist) en bleven bui ten behandeling. Voorts stelde hij voor aan B. en W. te ver zoeken geen personeel meer te ontslaan en ont slagen in te trekken. Deze en nog enkele moties om o.a. de maxima van loonen ook uit te be talen aan nieuwaangestelde gemeentewerk lieden en over Kerstuitkeering kwamen even min in behandeling. De heer Joosten (s.d.a.p.) sprak uitvoerig over de financieele kanten van verschillende voorstellen. Over de verhoogde opcenten van de personeele belasting, over de gas- en elec- triciteitstarieven, over de woninghuur. Hij handhaafde zijn meening, dat de heer Schud deboom ontoelaatbare dingen heeft gedaan. Geen ambtenaar heeft het recht dingen naar buiten (naar de raadsleden, niet den raad) te brengen, zooals hij gedaan heeft. Daarom is de houding van B. en W., die zoo iemand niet willen zien in het raadhuis, juist geweest. De heer Posthumus (s.d.a.p.) beant woordde den heer Kuipers voor zoover deze hem betrokken had in zijn rede over het open baar en bizonder onderwijs, toen hij over de vergadering van Zaterdag van Volksonderwijs in den Dierentuin sprak. Spr. ging de verschillen na tusschen de tot standkoming en opheffing van openbare en bizondere scholen, waarbij hij betoogde, dat de opénbare school aan meer banden ligt dan de bizondere. Hij hoopte dat de schoolbesturen der bizondere scholen vrijwillig de maatrege len zullen toepassen, die noodgedwongen aan de openbare scholen zijn opgelegd. Mr. Blankevoort v.b.vond Donder dagmiddag geen redelijkheid in de betono-pn van den heer Kuipers, die de zaak optimis tisch inziet. Men moet komen tot het inzicht aan het „plafond" aan het financieels eind punt te zijn gekomen. Spr. voorzag dat de winst aan de gasfabriek weer minder zal wor den. De gemeentenaren hebben aan die fabriek, waar de winst telkens minder wordt een strop. Hij gaf den wethouder in overwe ging een nader plan te ontwerpen om de in komsten op peil te houden bij de gasbedrij ven. Handhaaft het tarief voor hen, die het kunnen dragen, zei spr. De heer Brands (a.r.) sprak uitvoerig over de vergadering in den Dierentuin, welk soort vergaderingen veel kwaad doen, en de oplossing van het onderwijsvraagstuk zeer vertragen. De vergadering werd daarna geschorst tot Vrijdagmiddag half twee. De raad besloot aan het begin van de zitting aan A. v. d. Laan de Vries en J. de Vos, alhier, tegen den prijs van f 13 per M2. in koop af te OAGEUJKSCH WEERBERICHT (Adv. Ingez. Med.) staan, grond aan de zuidzijde van de Piet Heinstraat groot 353 M2. om op dien grond te bouwen drie woningen voor één gezin. De te bouwen perceelen worden uitsluitend bestemd als woonhuis en daarin mag derhalve geen handel, nering of bedrijf of dergelijke worden uitgeoefend. Dr. Van Amerongen. Kerstvertellingen. Zaterdagavond zal Dr. van Amerongen in den Schouwburg aan den Jansweg de Christ- mas-Carol van Dickens in het Hollandseh oordragen. Wie Dr. Van Amerongen in deze Kerstvertelling, die nog niets van haar groote bekoring verloren heeft, eens mocht hebben gehoord, zal er een blijvende herinnering van hebben bewaard. Zijn voordracht is zeer sug gestief en levendig en het is een aardige ge dachte van den heer Kaart om de feestdagen in te leiden met een zoo stemmingsvol pro gramma als Dickens' Kerstvertelling die voor jong en oud geschreven is. DRANKBESTRIJDING. Op Maandag 24 December organiseert de federatie Haarlem van de Nederl. Vereeni- ging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken voor haar leden en orgaanlezers een intiemen Kerstavond. Spreker is de heer P. R. Polderman, alge meen secretaris van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. NEDERLANDSCH JEUGDTOONEEL In aansluiting met ons vorig bericht kunnen wij mededeelen dat de vertooningen van „Woele woelle wau wau", of „De zwarte hand" onder regie staan van den heer J. Joha. welke zelf ook een der rollen vervult. De overige be zetting bestaat uitsluitend uit een 25-tal kin deren. geen beroepsactsurs, zoodat hier wer kelijk een jeugdvoorstelling plaats vindt. Drie Kerstmatinees worden in den Jansweg schouwburg gegeven en wel op Zondag 23. Dinsdag 25 en Woensdag 26 December. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE Op Vrijdag 21 dezer des avonds te 8.15 zal een Kerstwijdingsavond gehouden worden on der leiding van Ds. L. Hoorweg in de Klop persingelkerk, met medewerking van 't evan gelisatiekoor. ARROND. RECHTBANK. Auto, motor en gebroken enkel. Op 31 Mei is in Zaandam een motor door een taxi aangereden. De motorrijder brak daarbij zijn enkel Een dergelijk letsel eischt minstens 6 weken hersteltijd. De autobe stuurder teen 23-jarige Zaandammer) stond wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld terecht voor de Haarlemsche rechtbank. De auto sneed den weg van den motorrijder af. doordat zij links aanhield, zoo als een getuige opmerkte. Een getuige taxichauffeur was van meening, dat de autobestuurder de schuld had aan de botsing die plaats had op den Provincialen weg ter hoogte van de Stationsstraat. De aamgeredene heeft 3 maanden in het Hospitaal gelegen en daarna 9 weken thuis. De verzekering heeft de schade geregeld. Verdachte verklaarde, dat er twee wiel rijders voor hem reden, doch geen der ge tuigen kunnen zich iets van die fietsers herinneren. De officier zei, dat dit het zooveelste on geluk is op dat bekende punt hij het Zaan- damsche station, waar de pijlen van den vluchtheuvel net in andere richting wijzen dan men zou verwachten. Maar verdachte heeft een verkeersfout gemaakt, die ernstige gevolgen had. Chauffeurs moeten zoo voor zichtig mogelijk rijden en taxi-chauffeurs zijn in den regel te haastig. De officier vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar, benevens een boete van f 40 subs 20 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Brand door schuld. Een 31-jarig bankwerker uit Hoofddorp stond terecht wegens het veroorzaken van brand door schuld. Hij was met lasschen bezig geweest in de buurt van een hoop stroo, dat door de spattende vonken vlam gevat had welke vlam oversloeg op kapbergen en een schuur, die gedeeltelijk verbrandden. De scha de is door de verzekering betaald. Er was gewerkt aan een ijzeren geraamte vlak bij een hoop stroo. Een krachtige wir.d- stond dien dag. Met het oog op eventueele on gelukken heeft een smidsleerling op het stroo een stuk kleed gelegd en een paar zakken, waarna verdachte er óók eenige zakken op liet leggen. Officier: „Waren die zakken droog of nat?" Get.: „Droog". De hoop werd niet geheel afgedekt. De smidsleerling zag dat door den wind von ken vlogen in de richting van het stroo en daarom legde getuige er zakken op. Verd. beweerde, dat hij er zelf eerst de zakken op heeft laten leggen. Ook achtte hij het onmogelijk, dat de getuigen vonken hebben zien spatten op de zakken. De President vroeg aan verdachte, of hij dan niet begreep, dat het lasschen vonken veroorzaakt? U hebt toch blijkbaar begrepen, dat er gevaar kon ontstaan anders had u er toch geen zakken op gelegd. De verdachte meende dat het aantal von ken slechts heel gering was. Hij dacht dat het gevaar niet groot was. De Officier: „Waarom hebt u dan die zak ken er op gelegd? U was toch niet bang dat het stroo nat zou worden van den regen?" De President: „U had toch rekening met UW VRIENDEN EN CLIENTèLE EEN DOOR MIDDEL VAN Ook dit jaar zullen wij in ons nummer van MAANDAG 31 DECEMBER weder gaarne NIEUWJAARSWENSCHEN in Haarlem's Dagblad opnemen volgens het tarief van 60 cent voor het minimum van vier regels, elke regel p°er 15 cent. Men zende ons slechts het hieronder afgedruije inteeken- biljet ingevuld terug, vergezeld van het verschuldigde bedrag en wij doen de rest, veel goedkooper en tevens op veel grooter schaal dan U langs welken anderen weg ook uw wenschen zoudt kunnen overbrengen. Reeds is ons een belangrijk aantal ter plaatsing opgegeven Wanneer gij hier nog niet toe behoort, doet het dan nu. Ondergeteekende verzoekt plaatsing van onder- staana'en Nieuwjaarswensch in Haarlem's Dagblad van 31 December 1934 op kolom ter hoogte van regels. Het bedrag ad gaat hierbij S.v. p. duidelijk invullen. il!I!f!I'!Nliilllli!!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH liaiiiliii het gevaar moeten houden, ook als u denkt dat het niet aanwezig in." Op een vraag van den president antwoord de verdachte, dat hij drie jaar lasscher is ge weest. De deskundige G. Liedmeij trad als getuige a décharge op. Hij verklaarde proeven geno men te hebben het hetzelfde laschmateriaal als verdachte had gebruikt. Hij had papier en zakken op een afstand van vier meter gelegd en toen bestond er volgens hem geen brandgevaar. In het papier kwam wel een klein gaatje, maar het ging niet schroeien. President: Deed u het binnen of buiten?" Getuige: „Binnen". President: „O, dus er was geen wind. Ston den de ramen open?" Getuige: „Er stond een raam in de hoogte open; waardoor het een beetje tochtte." De verdediger Mr. Briët: „Hoe lang heeft dit lasschen geduurd?" Verdachte: „Hoogstens vijf minuten. Het was een eenvoudig laschje." De officier van Justitie wilde een waarschu wing doen hooren. De electrisch-lasschers moeten maatregelen nemen om rampen te voorkomen. Een gerechtelijk vonnis zal hiertoe medewerken. Hij meent, dat. deze verdachte veroordeeld zal moeten worden, omdat hij hoogst onvoorzichtig te werk is gegaan door te lasschen op een afstand van 11/2 M. van het stroo en dat nog wel terwijl er een felle wind stond. Verdachte had moeten weten, dat er gevaar aanwezig was, omdat binnenshuis gelascht werd. Rekening houdende met de omstandigheden verzoekt de officier aan de Rechtbank, verdachte te veroordeelen tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en f50 boete. De verdediger Mr. Briët was van oordeel, dat dit lasschen niet zoo gevaarlijk is geweest, als de officier heeft doen voorkomen. Bovendien had verdachte wel voorzorgsmaatregelen ge nomen door zakken op het stroo te leggen. Pleiter meent, dat deze verdachte niet zwaar gestraft mag worden. Een lage geldboete moet alleszins voldoende geacht worden, al is plei ter blij, dat de officier geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf heeft geëischt. Oplichting Een 60-jarige adviseur te Velsen stond Don derdagmiddag terecht als verdacht van op lichting. Hij zou een inwoner van Wijk aan Zee en Duin bewogen hebben een bedrag van 20 te betalen, door hem in strijd met de waarheid te vertellen, dat hij een huurder voor de bakkerij van genoemden inwoner had gevonden, maar dat 20 noodig was om de kosten te dekken. De Officier van Justitie achtte deze oplich ting wettig en overtuigend bewezen. Niette genstaande de beweringen van twee getuigen a décharge, die goede ervaringen met dezen verdachte hebben opgedaan, heeft deze' zich toch aan oplichting schuldig gemaakt. „Je hebt nu eenmaal boffers en wanboffers in deze we reld" zei de Officier. Hij herinnerde er aan, dat deze verdachte reeds eerder een gevange nisstraf van twee jaar heeft ondergaan we gens een vermogensdelict. Verdachte staat ongunstig bekend. Spreker eischte een ge vangenisstraf van zes maanden. De verdediger, Mr. H. O. Drisma, achtte deze zaak ontzettend opgeblazen. Verdachte staat niet ongunstig bekend. Pleiter heeft tenminste nooit iets ten nadeele van hem gehoord De Officier: „Dan had u eens bij mij moeten komen!" De verdediger was van oordeel, dat verdach te geen oplichting heeft gepleegd. Hij heeft alleen zeer incorrect en dom gehandeld en dat heeft hij hem ook gezegd. Maar daarom kan hij niet wegens oplichting,gestraft worden. De man was alleen bang, dat hij op deze" 'zaak had m'oeten toeleggen. Verdachte heeft 'geen listige kunstgreep gedaan. Er zit een fami liekwestie achter, waardoor men korzelig is geworden. Die zaak moet noodig tot de juiste proporties terug gebracht worden. Er is al leen een element van onwaarheid in deze zaak gekomen, maar dit kan men nog geen oplich ting noemen. Deze man houdt er geen kwade praktijken op na, want dan zou hij het in Be verwijk, waar hij nu al zooveel jaren werkt, niet kunnen uithouden. De eisch van zes maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf acht pleiter veel te zwaar. Het zou alleszins voldoende zijn, als deze oude man veroordeeld werd tot een voor waardelijke gevangenisstraf, desnoods gecom bineerd met een geldboete. Uitspraak over veertien dagen. VOORU'1 BETALING KRUISWEG 60 Ta.,16659 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 21 DECEMBER Cinema Palace: Kerstprogramma. Harold Lloyd in „De Strooman" (The cat's paw). Op het tooneel: Palermo's wonder-zeeleeuwen. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Kerstprogramma. Ramon Novarro en Jeanette MacDonald in „The cat and the fiddle" (De kat en de viool) 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Kerstprogramma. Es ther de Boer van Rijk in „Op Hoop van Ze gen". Op het tooneel: Okito, de Chineesche illusionist. Frans Halsmuseum: Schilderijententoon stelling. Restaurant Brinkmann: Noord-Z. Holl. Tramw. Mij., vergadering' van houders van schuldbrieven. 11 uur v.m. De Kerkuil: Tentoonstelling Nieuwe Gracht 23. 10—18 en 19—21 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling K. Z. O. D. 104 uur. Be n neb roek: Raadsvergadering ten raadhuize, 8 uur. Lisse: Raadsvergadering ten raadhuize. H i 1 le g o m: Raadsvergadering ten raad huize. 1.45 uur. ZATERDAG 22 DECEMBER Schouwburg Jansweg: Voordrachten door Dr. van Amerongen. 8.15 uur Cabaret La Gaité: Groot nachtfeest. Optre den van Henny van Gelderen Bioscoopvoorstellingen s middags en des avonds. Frans Halsmuseum: Schilderijententoon stelling. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. De Kerkuil: Tentoonstelling Nieuwe Gracht 23. 10-18 en 19—21 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling K. Z. O. D. 104 uur.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10