HANDELSBLAD TREFFERS" L T VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 De Tramweg-maatschappijen. Heden. Vrijdagmorgen, hadden in café-res taurant Brinkmann de aangekondigde verga deringen van schuldbriefhouders plaats van de N.Z.H.T.M., de Eerste Ned Electrische en de Tweede Noord-Holl. Tramweg-maatschappijen. De vergaderingen waren bijeengeroepen door de N.Z.H.T.M. Mij. N.V.. ter behandeling van de voorstellen geldende voor de drie ge noemde maatschappijen tot directe opschor ting van de verplichting tot aflossing, met be paling dat die opschorting van kracht blijft tot ultimo December 1939 en voorts, dat de looptijd der leeningen wordt verlengd met het aantal jaren, dat de verplichting tot af lossing is opgeschort. De vergadering stond onder leiding van Mr. M. Slingenberg, door den president der Recht bank daartoe als neutraal persoon aangewezen. Van de N.Z.H.T.M. waren vertegenwoordigd 11 obligaties; van de E.N.E.T. 163ob!igatiën en van de Tweede Noord-Holl 253 obligaties. De voorzitter deelde mede dat het vereisch- te aantal niet aanwezig was, zoodat geen be sluiten konden worden genomen. Intusschen konden opmerkingen worden gemaakt of in lichtingen gevraagd. De heer VanNes vroeg, hoe de verhouding is tusschen E.N.E.T.. ES.M. ter eenre en N.Z.H. ter andere zijde. Zijn nog andere stappen in voorbereiding? Hoe is bij de schuld van de Rijksfondsen de aflossing geregeld? Hoe zijn de algemeene vooruitzichten? Kan de Maat schappij nog niet meer bezuinigen? De heer Kan meende dat te weinig aan dacht is besteed aan het contract tusschen E.S.M. en E.N.E.T. De overschotten der E.S.M. zijn opgegeten, hetgeen nadeelig was voor de obligatiehouders der E.N.E.T. Te hopen is dat de N.Z.H. dit nog zal herstellen en met meer aanvaardbare voorstellen zal komen. Welke waarborgen zijn er. dat na den gestelden ter mijn ook inderdaad de aflossing plaats heeft en dat de rente niet zal worden aangetast? Misschien kan een comité van obligatie houders der E.N.E.T. worden gevormd? De heer Van Regteren Altena was niet tevreden over de uiteenzettingen van de directie, die hem niet volledia genoeg waren. Hoe is de balans van de J.N.E.T.? De balans- positie van de N.Z.H. is niet duidelijk ge maakt. Spr. betreurde het dat van de Holl. Spoorweg Mij., wie de geheele geschiedenis aangaat, niemand aanwezig was. De Holl. Spoor heeft toch de controle over alle bij dit Weval betrokken lijnen. Is zekere garantie door de Holl. Spoor niet mogelijk en ligt het niet op haar weg. tp spreken met de obligatie houders van haar dochter-maatschappijen? De directeur der N.Z.H., Ir. W. J. B u r - gersdijk, zeide o.m., dat de exploitatie wordt gevoerd door de N Z.H.. die alle prove- nuen ontvangt en ook alle schulden heeft te voldoen. Als de ontwikkeling van het vervoer geen keer neemt, zal niet kunnen worden vol staan met de maatregelen, die nu reeds ge nomen zijn. Maar hieromtrent bestaat geen zekerheid en daarom heeft de directie ge meend. op het oogenblik geen andere voor stellen te moeten doen. Met de besturen der Rijksfondsen is overleg gepleegd en besloten is tot or>scv^rting der aflossing, voorloopig voor twee jaar. Dat de toestand van nu af beter zal worden is niet te verwachten. Maar dt bezuinigin- gegn hebben tot nu toe al effect gevoteerd. Helaas is ook een aanslag op de loon en noo- di? eeweest. Tegen den heer Kan zeide spr. om.: dat de positie der E.S.M. zoo sterk was, werd in de dagen waarover de heer Kan sprak minder gevoeld dan nu. De vereenieing van de belan gen der betrokken maatschappijen werd al« een versterking van de positie dier maat schappijen gevoeld en als een beveiliging der schuldeisehers. Dat een zeker deel van de verplichtingen zou moeten worden afgewenteld op de Holl Snoor zag spr. niet in. Of er nog iets voor de obligatiehouders kan worden gedaan, kan de directie niet uitmaken; dit moeten de aan deelhouders doen. Spr. had een balans bij de toelichting kun nen voegen, maar die balans was niet geheim: zij lag op verschillende plaatsen ter inzage. De heer De Marez Oyens vroeg of ver dere maatregelen ziin te wachten: verlaging of eventueele staking van rente. De heer Van Nes vroeg o.m. hoe het staat met de subsidies. Ir. Burgersdij k hoopte, dat de achter uitgang van het vex-voer geleidelijk zal ver minderen. Verdere teruggang kan'gecompen seerd worden door nog verdere bezuinigingen Vermindering van de obligatierente tot een bedrag van een paar ton kan daarmede ge moeid zijn. Intusschen: dit is in zekeren zin ..fantasie" Het is alles gebaseerd op verwachtingen, waar van men niet weet. of zij verwezenlijkt zullen worden. De provenuen van de E.SM. hebben gediend tot versterking van de gemeenschap pelijke positie der maatschappijen. De maatschappijen ontvangen geen wette lijk geregelde subsidie. Er was in de laatste jaren een Rijkssubsidie, waartegenover ver schoonde verplichtingen stonden. Maar dit subsidie verdwijnt het volgend jaar geheel. Spr. vestigde er nog de aandacht op, dat de uitkomsten van het bedrijf geheel parallel loopen met de werkloosheid. Hierna werden de beraadslagingen gesloten. De volgende vergadering heeft plaats op Vrijdag 18 Januari a.s. te 3.30 uur n.m. in café-restaurant Brinkmann. DS. DRIJVER NAAR DEN KLAAG BEROEPEN. i Ds, D. Drijver, predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente te Haarlem ontving Vrijdagmorgen een beroep naar 's-Graven- hage. zijn kleine ADVERTENTIES a fl.in hel Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 32 HET WOORD ZEGT HET REED zijn altijd r<iak. (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Gemeenteraad. Herdenking van de „Uiver"-ramp. De voorzitter opende de vergadering en verzocht de leden zich van hun zetels te ver heffen. Daarna hield hij de volgende rede: Dames en Heeren Een ramp is over ons land gekomen, indien de voorloopige berichten juist zijn. is de Uiver die onze nationale trots was, in de eenzaam heid der Aziatische woestijn te pletter gesla gen en verbrand. Na de successen, door de Uiver en de Snip behaald, scheen het ondenk baar, dat een dergelijk onheil het lot zou kun nen worden van het vliegtuig, dat in aller oogen in staat was om alle tegenspoeden het hoofd te bieden en ze glansrijk te overwinnen. Maar de mensch wikt en God beschikt, en opnieuw is bewezen hoe klein de macht van den mensch is in den strijd tegen de elemen ten. Onze gedachten en onze hartelijke gevoe lens van deelneming gaan uit naar de nabe staanden van de dappere bemanning en van de passagiers, die met vol vertrouwen en terecht zich aan hun groote kunde op het gebied der luchtnavigatie hadden toever trouwd, wetende dat de K. L M. en haar per soneel nooit iets zouden ondernemen, dat niet in overeenstemming was met den eisch „vei ligheid vóór alles". Deze ramp treft ons geheele land. maar ik heb gemeend ook op deze plaats uiting te moeten geven aan de gevoelens van deernis, die ons vervullen, met hen, die bij deze ramp betrokken zijn. De heer Van Te tering (R.K.), onder den diepen indruk van deze nationale ramp, waarbij ons geheele land een diep verlies ge leden heeft, stelde voor om op dezen dag met verder te vergaderen. Spreker wees er op, dat onder de slachtoffers ook een zoon van een Haarlemsche familie, de familie Kort was. ter wijl ook bij het ongeluk Prof. Walch omgeko men is, die de vorige week naar Haarlem ge komen is om te staan aan het sterfbed van zijn moeder. Dit gold de familie van den heer Sorgdrager, den vroegeren directeur van de Ai- a_i.beurs te Haarlem. De Voorzitter gevoelde er veel voor dit verzoek in te willigen. De heer B ij 1 (communist)Men moet be denken dat deze menschen gevallen zijn voor de kapitalistische maatschappij ter voorbe reiding van een nieuwen oorlog. 'Geroep: bah! bah!). De heer Brants (A.R.) stelde, hoewel hij ook getroffen is door deze ramp. voor, om toch door te vergaderen. De heer Re in a Ida (S.D.A.P.) sloot zich aan bij het voorstel. Over het voorstel van den heer Brants om door te vergaderen staakten de stemmen (19—19). Daarop verdaagde de voorzitter de vergade ring tot hedenmiddag 4 uur. CREMATIE A. E. TEN OEVER. Onder veel belangstelling heeft vanmorgen in het crematorium op Westerveld de ver- assching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. E. ten Oever, vroe ger arts te Haarlem, en overleden te Den Haag. Aanwezig waren de heeren mr. A. S. Mie- dema, directeur van de Haarl. Hypotheek bank, dr. M. Jessurun, dr. J. van Konijnen burg, J. de Breuk, C. Teves, notaris Hoeflake. J. J. Bouwmeester, allen uit Haarlem, dr. A. van Eldik, uit Heemstede, dr. L. J, Lans uit Arnhem, mr. F. F. Beukema, uit Goningen, In den stoet kwamen mede dr. D. H. v. Goot chirurg, van het ziekenhuis Bronovo in Den Haag en dr. G. F. Louwerse uit Wassenaar. Gesproken heelt dr. Jessurun die sprak als nestor van den ouden vriendenkring, die in uiterlijke vormen wellicht veranderde, maar waar de vriendschap is gebleven. Enkele woorden wilde spr. zeggen tot den ouden vriend die 't slachtoffer is geworden van zijn gezond heidstoestand. Wij zullen hem niet ver geten en dikwijls blijven denken aan de reizen die we hebben gemaakt en op de plaat hebben vastgelegd. Spreker bracht namens de vrienden een laatsten groet. Onder orgelspel daalde de kist. De Kersttoeslag aan de werkloozen. De Minister had in zijn beslissing omtrent den extra Kersttoeslag voor de werkloozen die volgens de steunregeling ondersteuning geno ten de gemeentebesturen zelve vrij gelaten of niet aan hen, die werkloozenuitkeering ont vangen, via hun werkloozenkas ook een Kerst toeslag zal worden verstrekt. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft hierop een gunstige beslissing genomen na melijk dat zij. die over de week van 16 Decem ber tot 22 December kasuitkeering genieten hiervoor in aanmerking kunnen komen. Deze verstrekking kan plaats vinden aan hen, die. hadden zij in de betreffende week steun ge noten, aan steun plus 35 pet. meer ontvangen zouden hebben dan zij nu aan kasuitkeering genieten. Het verschil tusschen de denkbeel dige met 35 pet. verhoogde steun, en de kas. uitkeering wordt dan de kerstgave. Voorbeeld een gezin met 2 kinderen: daar van is de steunnorm als uitgetrokkene 12 gulden plus kindertoeslag 2 x f 1.35 is f 2.70 totaal f 14,70. Als er in dat gezin bijv. f 3 gezinsinkomsten zijn dan bedraagt de aftrek f 2 en wordt de steun aldus f 12.70. Hierbij komt dan de 35 pet. toeslag, dat is f 4.45 en zou dus de steun plus de Kersttoeslag bedra gen f 17.15. Als de kasuitkeering van zoo iemand f 15 bedraagt dan kriigt hij als Kersttoeslag f 17.15 min f 15 is f 2.15. Voor dezen Kersttoeslag komen niet in aanmerking degenen, die voor steun krach tens de steunregeling niet in aanmerking '-omen, zooals ongehuwden bij ouders inwo nend. In verband met het korte tijdsbestek en ->mdat voor ieder die hiervoor in aanmerking komt een aparte berekening gemaakt moet worden, kan deze verstrekking niet meer or> Saterdag 22 December plaats vinden. Evenwel zal getracht worden d° voorbereidende werk zaamheden bii den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding dermate te bespoe digen. dat Zaterdag 29 December of uiterlijk Maandag 31 December de uitbetaling kan plaatsvinden. FAILLISSEMENT. Op Woensdag 19 December is door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: Petrus Anthonius Boon, brood- koek- en banketbakker, wonende te Hillegom, Hoofd- sti-aat 59 beneden. Rechter-commissaris: Mr. Th. F. Raedt. Curator: Mr. A. Klein, advocaat en procu reur te Haarlem. oe/v tJijc 'tnaani cjescfmnL tj'oo'i, al du) kennissen. M/M. U< i L>t Jaas tvaijiak Lit nj ^3 stukken ücci slechts (Adv. Ingez. Med.) Toestel doorgevlogen na radiodefect. De heer Plesman geeft bijzonderheden. De heer Plesman heeft nog eenige bijzonder heden over de Uiver meegedeeld. Hetgeen ik gister heb gezegd zei de heer Plesman, n.l. dat er geen reden voor optimisme was. is wel zeer spoedig waar gebleken. Hoewel de gegevens uiteraard nog beperkt zijn hebben wij ge tracht ons een voorstelling te maken van het geen er met de Uiver gebeurd kan zijn en dat is in de allereerste plaats van zeer veel belang het bericht dat om drie uur plaatselijke tijd de radio van de Uiver voor het laatst is ge hoord. Dit heeft de belangrijke vraag doen rijzen of het stoppen van de radio ook het einde beteekend heeft van de Uiver of dat het toestel met defecte radio nog een eind is door gevlogen. Dit laatste bleek nu het geval te zijn want nader is nog gebleken dat de Uiver om 0.25 G.M.T. "35 minuten later) boven het pompstation is gehoord. Zooals men weet zijn langs de pijpleiding van de Irak petroleummaatschappij 24 voor inspectiedoeleinden dienen. De H3 is er een van Het ligt ongeveer 50 K.M. van Rutbah. Dat de Uiver daar nog is gehoord is hedenochtend officieel uit Gaza meegedeeld. Uit een en ander moet dus worden geconclu deerd dat als de radio had opgehouden, het toestel nog eenigen tijd is doorgevlogen omdat het 16 K.M. ten Zuiden van Rutbah is ge vonden. Nu ligt H3 ten Westen van Rutbah en daaruit volgt, dat de Uiver naar Rutbah heeft gezocht en om de plaats is heengecir- keld om het vliegveld te vinden. De piloot is daarin niet geslaagd. De ooi-zaak daarvan zal wel gelegen zijn in het noodweer. In dit verband herinnerde de heer Plesman aan de uitdrukking Abnormal ligthing welke gisteren in een der telegrammen voorkwam. Uit dit alles blijkt dat Beekman toen hij zich boven het platteland bevond door het nood. weer is overvallen en zich slechts enkele kilo meters van Rutbah wetende alles in het werk zou he'ïben gesteld het vliegveld te vinden, doch dat de weersomstandigheden hem nood lottig zijn geworden. Uit ontvangen telegrammen blijkt, dat na dat de radio van de Uiver opgehouden had, het toestel nog eenigen tijd heeft doorgevlo gen en getracht heeft het vliegveld Rutbah te bereiken. De piloot heeft er omheen gecirkeld doch. heeft het vliegveld niet kunnen vinden. De weersomstandigheden zijn hém toen nood lottig geworden en 15 K.M. ten Zuiden van Rutbah is de machine neergestort. Dr. Van der Maas naar Rutbah. Dr. van der Maas van den Rijksstudiedienst van Luchtvaart zal zich, in opdracht van den minister van waterstaat naar Rutbah bege ven om aan het onderzoek deel te nemen. De ordonnance-officier van de Koningin, eerste luitenant Romer stelde zich op de hoog te van de toedracht van de ramp om de Ko ningin daarvan mededeeling te kunnen doen. FEESTELIJKE WEDEROPRICHTINGSVER GADERING H. H. V. Zaterdag 22 December a.s. zal in de boven zalen van café-restaurant Brinkmann de reeds door ons aangekondigde feestelijke weder-oprichtingsvergadering van de H. H. V. plaats hebben. Er zal een bestuur gekozen en er zullen eere leden worden benoemd. Na afloop wordt er gedanst. OVERVEEN BUURTVEREENIGING ONS HUIS Woensdag hield de in Haarlem-West geves tigde buurtvereeniging „Ons Huis" een leden vergadering te Overveen. De voorzitter, de heer H. Keizer, memoreerde verschillende werkzaamheden en de daardoor verkregen successen. Ook vestigde hij de aandacht op de gehouden excursies naar verschillende mu sea enz. Er werd op deze vergadering besloten weder een feestavond te organiseeren en wel op 9 Februari 1935. De boeken en bescheiden van den pennins meester werden door de controlecommissie verklaard in orde te zijn. Periodiek traden de secretaris en een com missaris uit het bestuur: zij werden bij accla matie herkozen. Na de rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten, na te hebben bed^ikt voor de goede opkomst. HEEMSTEDE VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuin üedenvereeniging haar 25ste jaarvergadering in Café Restaurant ..Hof van Heemstede". In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter aan het zilveren jubileum der vereeni- ging. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat ook dit jaar weer veel werk is verricht. Eenige goed geslaagde excursies, mooie ten. toonstellingeii en lezingen, meestal met licht beelden. waardoro veler kennis verrijkt werd. De rekening van den penningmeester sluit met een klein nadeelig saldo. Aan beide func tionarissen werd dank gebracht voor hun werk. Als bestuursleden werden herkozen tot voorzitter de heer H. v. Gurp en tot leden de heeren K. Goudzwaard en C. van Iperen. Ter keuring was door den heer B. Nieuwen- huis ingezonden een fraaie collecte Poinsettia Pulcherrima en begonia's. Voor beide inzendingen kende de jury tien punten toe. Tenslotte hield de heer K. Goudzwaard een lezing met lichtbeelden over Dendrologiscl'ie schoonheden, waarmede de heer Goudzwaard veel succes oogstte. De vorozitter bracht hem dank. VERDUISTERING Door de politie te 's-Gravenhage is aldaar aangehouden V"., die zich te Heemstede had schuldig gemaakt aan verduistering van een klein bedrag aan geld Hij wordt Ier beschik king van de politie alhier gesteld. BLOEMENDAAL OPHEFFING EENRICHTINGSVERKEER BILDERDIJKLAAN. Ged, Staten hebben het verzoek van B. en W. om intrekking van het besluit van hun College van 7 Augustus 1929. waarbij de Bil- derdijklaan, voor zoover buiten de bebouwde kom gelegen, gesloten is verklaard voor het verkeer met alle motorrijtuigen en rijwielen in één richting, goedgekeurd. RAADSVERGADERING. Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester. Jhr. Mr. C. J. A. d e n T e x. Afwezig de heeren De Lestrieux Hendrichs en Witteveen. Salaris van burgemeester, secre taris en ontvanger In de vergadering van 30 November staak ten inzake het advies dat B. en W>. voorstelden te geven aan Ged. Staten betreffende de sa larissen van burgemeester, secretaris en ont vanger, de stemmen bij de stemming over een amendement van Jhr. Quarles van Ufford. aan Ged. Staten te verzoeken de korting niet toe te passen op het salaris van den burge meester en de korting op de salarissen van secretaris en ontvanger te doen ingaan op 1 Januari a.. (dus zonder terugwerkende kracht Het amendement van Jhr. Quarles wordt nu bij nieuwe stemming verworpen met 7 te gen 6 stemmen. De Raad vereenigt zich dus met het door B. en W. in overweging gegeven advies, te ver zoeken den toestand ongewijzigd te laten. De heer Post humus M eyes (V.B.i mo tiveert zijn stem tegen. Spr. had gaarne alle salarissen herzien. Daarom heeft hij nu tegen het amendement-Jhr. Quarles van Ufford ge stemd. Zonder hoofdelijke stemming worden goedgekeurd de in ons blad vermelde voorstellen inzake: verkoop en ruiling grond langs de Leidschevaart; aankoop grond voor verbreeding der Bekslaan; overneming grond voor verbreeding van den Zandvoorterweg; wijziging der verordening tot vaststelling van de namen der wegen; definitieve vaststelling wijziging van het partieel uitbreidingsplan voor het terrein ten N. der Julianalaan; aan vulling van het ambtenarenreglement (verbod aan ambtenaren inlichtingen te geven aan de pers), ontheffing bepalingen der bebou wingsvoorschriften; verhuur perceel Jul. van Stolberglaan 27 aan „De Aerdenhoutsche Kleu terschool"; wijziging verordening op de hef fing van keurloon; verkoop grond aan de Wil lem de Zwijgerlaan. Ingekomen stukken Naar aanleiding van een verzoek van de Com missie van Overleg voor gem.person. tot rege ling van den werktijd op Goeden Vrijdag dee- len B. en W. mede, dat de commissies van ge organiseerd overleg adviseeren op dien dag aan het gemeentepersoneel den benoodigden tijd te geven, om de godsdienstoefeningen van hun gezindte bij te wonen. Wethouder Prinsen berg (R.K.) zegt dat de menschen die willen, op dien dag naar de kerk kunnen gaan, maar als een algemeene regeling wordt gemaakt, met behoud van loon. zal niemand op zijn werk komen. De heer Van Riessen (A.R.) zou dit niet erg vinden. Wethouder Prinsenberg (R.K.) vreest dan toch moeilijkheden voor den goeden gang van zaken. Een voorstel-Van Riessen aan allen vrij te geven op Goeden Vrijdag, wordt verwor pen. De zaak blijft dus ongewijzigd. Ingekomen is voorts een verzoek van het bestuur der Tentoonstelling „Mooi Nederland" om een stand te reserveeren voor Bloemen- daal. De kosten bedragen ongeveer 400 in totaal (huur en vervaardiging). B. en W. vragen het gevoelen van den Raad Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) meent dat Bloemendaal bekend genoeg is en geen reclame noodig heeft;. De heer Schulz (S.D.A.P.) zou het zeer goed vinden, als er wat meer reclame werd gemaakt voor Bloemendaal. De Voorzitter deelt mede, dat er bij het Amstel Hotel al reclame wordt gemaakt. Ge tracht zal ook worden door reclame in Indic menschen naar Bloemendaal te trekken. Het geld kan beter besteed worden aan dergelijke reclame dan aan een stand op een tentoon stelling. De Raad besluit niet in het verzoek te tre den. Rondvraag De heer VanRiessen (AR) vraagt of er al een architect is aangewezen voor school D Wethouder Dr. B o r n w a t e r zegt dat de plannen van O. W. zijn. Jhr. Quarles (V.B.) vraagt of werken als de verbetering van den Brederodeweg niet in aanmerking komen om in de commissie voor O.W. en in den Raad te behandelen. Er wordt daar ook rioleering gemaakt. Wethouder Prinsenberg (R.K.) merkt op. dat het hier toch niet den aanlag van een heelen weg betreft, 't Was misschien beter geweest, de zaak in den Raad te brengen, maar het plan dat eerst niet zoo omvangrijk was, is langzamerhand gegroeid. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. In ons vervolg van de raadszitting van Bloemendaal staat te lezen daa de Raad zich heeft vereenigd met de zienswijze van B. en W., dat aan Ged. Staten geadviseerd zal wor den, de salarissen van den burgemeester, den secretaris en den gemeente-ontvanger onge wijzigd te laten. Nader vernemen wij, dat de burgemeester aan Ged. Staten heeft bericht dat met af wijking van het standpunt van den Raad, hij het voor hem persoonlijk ongewenscht acht niet in de algemeene salarisverlaging te dee- len. Pijn in de gewrichten. Gewrichtspijnen worden veroorzaakt door urinezuur, dat zich heeft kunnen afzetten tengevolge van onvoldoende zuivering van het bloed door de verzwakte werking der bloed- filtreerende organen. Zijn deze organen ge zond. dan wordt het urinezuur geregeld met de urine uit het lichaam afgevoerd. Zijn ze verzwakt, dan raakt het bloed oververzadigd ermede, het urinezuur kristalliseert en zet zich af in de spieren, gewrichten enz De scherpe kanten dier kristallen veroorzaken die ondra gelijke pijnen. Door de bloed-filtreerende organen tot ge zonde werking te brengen, wordt het urine zuur geregeld afgevoerd. Hiertoe kunt gij niets beters gebruiken dan net middel, dat reeds jarenlang zijn deugdelijkheid bewezen heeft en waarvan duizenden verklaren, dat het hun uitstekend geholpen heeft. Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken uitsluitend op de bovengenoemde organen, doen slechts één ding. doch dan ook uitermate goed. Haal nog heden een doos en overtuig u van de uitste kende werking van dit probate middel. Verkrijgbaar bij1 apothekers en drogisten a f 1-, f 1.75, en f 3.- per doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RANKVPPFFViniVO IP VTOOR aatsl. Bint. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1,2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bnitenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. :t"i Voungteen.) i pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schalk. 1932 Scheepv. Ml jen. Oude Boot Schecpv. Unie Stoomv. Mij. Ned Incl list r. Binnen). Alg. K.zijde Unie... A. N. I .E. M, (Nat Bezit) v. Berkel's Patent Cert. Calvé Delft Nederl, Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Beb. Philips Unilever Industr, Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am, Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern, Nickel North Amer Cy. Standard Brands U. S. Leather U S. Steel Banken Binnciü. Koloniale Bank Cert. Handel MIJ. Indische Bank Banken BuitenL clie Keicnsb. trol. MIJ. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol MIJ. Bnitenl. Continental OU Shell Union Cultuur MIJen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw MIJen. Alg. Exploratie Billlton II Redjang Sarakreek la bak Mi jen. Dell Batavia Tabak Dell Mij. Besoekl Senembah Robber MIJen. Adam Rubber Dell Bat. Rubber.... .^ed. Ind Rubber Koffie v'er. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Bnitenl Atch. Topeca Oomm Wllwaukee 5 pet. Ad) Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongattekoers isVf- 14% 3'/. 25% 133?/ 134 83 lOVs 135 170 81 102

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13