Öwz& e&cste klass exs in dm stcUd De Tweede Klassers, DE UITSLAGEN. MAANDAG 24 DECEMBER '34 HASREE M'S DAGBLAD Haarlem neemt na een zwaren strijdrevanche tegen Sparta. Prachtige over winning van H. F. C. in den uitwedstrijd tegen Xerxes. R. C. H., Stormvogels en V. S. V. stellen teleur resp. tegen A. D. O,, D W. S. en D. H. C. Haarlem-Sparta (4-3) In een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft Haarlem de beide punten veroverd. Sparta speelde een vrij stevige partij, waarmee wel het meeste van dit eiftal gezegd is. want veel spelkwaliteit konden wij bij de Rotterdam mers niet vinden. Daar spelers als Van den Berg. Huijsmans en Goedhart vaak met gelijke munt terug betaalden, laat het zich begrijpen dat scheidsrechter Van der Spek veel vrije trappen had uit te deelen. Smit zorgde voor de Haarlem- en Voormolen voor de Sparta-doelpunten. De elftallen waren: Haarlem Voogd. Van den Berg. Huijsmans, Van Gooi, Goedhart, Vreeken, Iseger, De la Mar, Van Polanen, Smit, Kammeijer. Sparta Seton, De Jong, Voormolen, Wilson, Brandsma, De Korver, v. d. Heyden, Blommendaal, „Jansen", Heshof, Cohen, We zien in dit Sparta-elftal dus den zoon Van Bok de Korver, den on ver ge tel ij ken spil van het eens zoo roemruchte Sparta, maar vonden in den zoon geen schim van den ouden Bok terug. Als Haarlem heeft afgetrapt, bemachtigt Sparta het leder: de Haarlem-achterhoede moet er al dadelijk aan te pas komen. Wan neer dadelijk hierop een Haarlem-aanval volgt, is het Smit, die een fraaien voorzet van Iseger niet minder fraai inkopt (1-0 We krijgen hierna een gelijk opgaanden strijd te zien. waarbij de aanvallen van Haar lem gevaarlijker zijn, dan die van Sparta. Een doelpunt komt dan juist aan den an deren kant als Voormolen ongehinderd kan inschieten, waarmee Voogd ongetwijfeld wel wat werd verrast (11). Smit raakt dan even onklaar, als hij minder fair wordt aangevallen door Heshof. Toch weet hij al hinkende een Afgemeten center van Iseger onhoudbaar langs Cohen te schieten (2—1). Sparta is er geen elftal naar om zich zoo maar gewonnen te geven; haar aanvallen ver dienen de volle aandacht van de Haarlem verdediging. Nog voor rust komt de tweede gelijkmaker, uit een voorzet van Brandsma door Voormolen van dichtbij ingeschoten. Rust 2—2. In de tweede helft gaat het snel geruimen tijd gelijk op Om beurten moeten de verdedi gingen er aan te pas komen. Aan beide zijden wordt stug verdedigd, wat vooral de lichte Haarlem-voorhoede uit haar evenwicht brengt. Aanvankelijk had Sparta het beste van het spel, maar tot doelpunten kwamen zij niet. De roodbroeken weten zich los te werken en als na een kwartier Van Polanen naar Smit plaatst, schiet hij via Cohen ten derden male in (3—2). Haarlem wordt dan beter; Cohen moet er dikwijls aan te pas komen, maar hij verdedigt zijn doel uitstekend. Toch wordt hij opnieuw door Smit gepasseerd als hij een center van Iseger benut (4-2). Het scheen dat Haarlem nu binnen was; zij bleef :n de meerderheid, maar Sparta weet verdere doelpunten te voorkomen. Toen Huijs mans een strafschop veroorzaakte maakte Voormolen er 43 van. Toen was er weer volop spanning. Sparta zette er alles op; de Haarlem-verdediging moest er steeds aan te pas komen, maar de Rotterdamsche voorhoede kwam er niet door heen. Het doel van Sparta ontkwam nog aan een bijna zekere doorboring als Smit opnieuw in schiet, maar de bal komt tegen den paal. Onder groote spanning komt het einde met 43 voor Haarlem. R. C. H.-A. D. 0. (3-4) In een spannenden kamp heeft R.C.H.; na een achterstand van 30 genivelleerd te heb ben, toch nog met 43 verloren, waardoor haar positie langzamerhand wel precair be gint te worden. Het elftal, dat wederom met invallers moest uitkomen, thans voor Houkes en Kors, heeft zich kranig geweerd, doch miste o.i. de juiste taktiek om het alleszins verdiende gelijke spel nog uit het vuur te sleepen. Immers eerst drie minuten voor het einde maakte AD.O den winnenden goal, in de eerste plaats ten gevolge van het te ver opdringen van de R C. H.-middenlinie, die blijkbaar nog alles op een overwinning heeft willen zetten. Kos maakte ditmaal niet den betrouwbaren indruk van de laatste wedstrijden: Prevost daaren tegen speelde zeer goed. terwijl Krom nog nu en dan te ver van het doel afdwaalde. Kok deed als rechtshalf nuttige dingen, hield toch nog onvoldoende den buitenspeler van A.D.O. in bedwang, terwijl Ruis en Prevost Jr. de fout begingen, den bal nu en dan veel te vlug te spelen. In de voorhoede was Van der Horst min.' dan we gewend zijn; Martin en Slot deden nuttig werk: Meijer heeft niet veel succes ge zien van zijn dikwijls te scherpe voorzetten, terwijl Pa ape dikwijls gebrek aan enthousias me toonde. Reeds enkele minuten na den aftrap ont stond door uitstekend werk van W Tap en door onjuist opstellen van Kok en Krom het eerste doelpunt van A.D.O. door Looff. Na tien minuten ving W. Tap een voorzet van B. Tap op en schoot ineens, zij het niet zonder geluk, in. Deze achterstand deprimeerde het R.C.H.- elftal geducht; geruimen tijd behield A.D.O. de overhand, zoodanig dat na een half uur uit een corner, waarbij Kos niet geheel vrij uitging, het derde doelpunt ontstond. Van toen af kwam R.C.H. met enthousiasme opzetten; uitstekend werk van Paape en Mar tin stelde Meijer in de gelegenheid tegen te scoren. (13). Toen kort daarop Ruis een vrijen trap goed naar Martin plaatste ging -de bal van dezen speler via Van der Horst naar Slot, die mooi inschoot. <23). Kort hierna was het rusten. De tweede helft gingen aanvankelijk de oartiien gelijk op. doch reeds na zes minuten gaf Paape een afgemeten voorzet, dien Van der Horst met een kopbal benutte." '33). Toen nam de spanning hand over hand toe R.C.H. kreeg goede kansen om te scoren. A. D.O. eveneens, de verdedigingen behielden de overhand. Paape speelde zich eenmaal uitste kend vrn langs twee verdedigers; zijn schot faalde echter. Het spel verplaatste zich. hoe wel de beide verdedigingen zich meerendeels op eigen helft hadden teruggetrokken, zeer snel, doch het begon er op te lijken dat het een gelijk spel zou worden. Nog vijf minuten moesten er gespeeld wor den. R.C.H. had een gevaarlijk moment veroor zaakt voor het Haagsc'he doel; de bal werd daarna met een forschen trap naar den rechts buiten gespeeld. Deze wist hem voor het R.C. H.-doel te krijgen: met een hard schot vlooc de bal via Berg langs den uitgeloopen Kos. (3—4). R.C.H. was hiermede geslagen, al had het een geliik spel zeker verdiend. De elftallen waren als volgt: R. C. H.: Kos. Krom. Prevost. Kok, Ruis. Prevost. Paape. Slot, v. d. Horst, Martin, Meijer. A. D. O.: De Korte. Looff. W. Tap, Berg. B. Tap, G. Tap. van Maren, Schurink, Choufour. Van Osch, Koek. V. S. V.-D. H. C. (1-3) V.S.V. heeft met haar nieuwe opstelling al heel weinig succes gehad. Zij beteekende eer der een verzwakking van het elftal dan een verbetering. Deze nederlaag was dan ook niet noodig geweest, want ook het spel van D.H.C. kwam niet boven het middelmatige uit. V.S.V. -peelde een van hare slechtste wedstrijden in dit seizoen. Vooral den Boer en van Os waren absoluut onvoldoende. Het is dan ook voor V.S.V. een geweldige handicap dat Henk de Wolff nog steeds niet genezen is van een in een wedstrijd tegen D.H.C. opgeloopen bles sure. Voor den aanvang werden eenige ©ogen blikken stilte in acht genomen ter nagedach tenis van de omgekomenen bij het vliegonge luk van de Uiver. De elftallen waren- V. S. V.: Michel, v. Zutphen, v. der Griendt, den Boer, de Vries, Kraak, Van Os. de Koning, van der Lugt, Sterk, Kruiswijk D. H. C.: v. d. Sloot. Buijing, Ditmar, Post. v. Nelle, Leeuwestein. v. d. Lem. Bakker, Noordeloos. Dorjee. Boot, Direct na het aanvangssignaal zit de voor hoede van V.S.V. al voor het D.H.C.-doel doch de zeer hevige aanval wordt door de solied spelende achterhoede der gasten afgee- sïagen. D.H.C. tracht het spel open te houden en om beurten worden v. d. Sloot en v. Nelle in den strijd betrokken. Het meeste gevaar dreigt van Van Nelle; v. d. Sloot daarentegen richt weinig uit tegen den in uitstekenden vorm zijnden v. d. Griendt. Talrijk zijn dan ook de aanvallen welke deze tot staan brengt. Hij houdt den geheelen rechtervleugel in bedwang. Het rechterge deelte van de verdediging der thuisclub daar entegen is lang niet opgewassen tegen den bui tengewoon snellen v. Nelle. Den Boer wil het nogal eens te mooi doen. waardoor hij den bal verschillende keeren kwijt raakt. Het eerste doelpunt van D.H.C. was buitengewoon mooi en van te voren reeds verdiend, want eerst werd de bal tegen de lat geschoten, daarna stompt Michel den opnieuw ingeschoten bal er fraai uit. waarna deze onhoudbaar voor den V.S.V.-keeper door Buying toch in de tou wen wordt geschoten. (01). Het eenige nuttige, dat de midden-voor van V.S.V. vóór de rust presteerde was een schot dat rakelings langs het D.H.C.-doel ging. Bij D.H.C. moet dan Post door Dijkgraaf worden vervangen en bij V.S.V. Kruiswijk door .Hille- kamp. Doordat v. Nelle weer eens de verde diging van V.S.V. te glad af is en mooi weet door te breken, weet deze met een hard schot den voorsprong te vergrooten. (02). Uit een corner verkleinde de Koning bij kans den achterstand. Hij kopte den bal juist naast Na de rust is ook D.H.C. niet zoo goed meer op dreef en geruimen tijd is het spel dan ook bepaald saai. Bij V.S.V. valt vooral het slechte Dlaatsen op; de middenlinie is soms geheel zoek. Een goed schot van Van Os had een be ter lot verdiend dan tegen den paal te worden geschoten. Ditmar doet het beter. Met een zuiver, hard laag langs den grond gericht schot brengt hij den stand op 03. Van Zutphen zocht dan het doel aan den verkeerden kant en werkt den bal bijkans in eigen doel. De Vries is dan rechtsbinnen gaan spelen en de Koning spil. Dit heeft tot resultaat, dat eerstgenoemde met een voor Boot onhoud baar schot den achterstand verkleint. (1—3). De tijd is echter te ver verstreken dat V.S.V kans krijgt op te halen. In den stand komt dan ook geen verandering meer. Xerxes-H. F. C. (4-6) H. F. C. heeft het oude jaar goed geëindigd met een uiterst nuttige overwinning op deze Rotterdammers. Het was overigens wel een wedstrijd met wisselende kansen; een spoedig verkregen 10 voorsprong werd door zwak spel van de achterhoede van H. F .C. te niet gedaan en na twintig minuten spelen was de stand 3—1 in het voordeel van Xerxes. Langzamerhand kwam er toen een kentering; het werd 32, een onverwachte goal deed de kansen voor H. F. C. weer dalen, doch nog voor de rust verkleinde Koper wederom den achterstand. De H. F. C.-achterhoede heeft zich na een zwak begin goed hersteld; de half linie was niet zoo goed als de vorige week, maar toch nog voldoende. Drijver, als rechtsbinnen, deed als verbindingsspeler behoorlijk werk, maar de groote kracht ging; toch uit van de buiten spelers Wepster en Hóek, en ook van Koper. De open aanvallen, die hierdoor ontston den, waren de toch al niet overmatig sterke achterhoede van Xerxes dikwijls te machtig. Bij Xerxes speelde vooral Lagendaal in de eerste helft een uitstekende partij voetbal: zijn positiespel is toch wel heel goed, want hoewel Kruijer hem goed bewaakte, was hij een voortdurend gevaar. Zijn binnenspelers steunden hem niet genoeg, De Jong echter begreep hem beter, zoodat hier dan ook eenige goals vandaan kwamen. Onder leiding van scheidsrechter Broek smit stellen de volgende elftallen zich op: Xerxes Cletou, J. v. d. Sande, Verploegen. Dubbeldam, Van den Berg, Van der Broek, De Jong, Th. v. d. Sande, Lagendaal, Pollé, R. v. d. Sande. H. F. C.: Wepster, Hagenaar, Koper, Drijver, Höck, Denijs, Kruyer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. Reeds spoedig heeft een snelle aanval van H. F. C. succes, een goede voorzet van Wepster kopt Koper kalm langs Cletou (0—1). Als dan Xerxes onder leiding van Lagen daal den aanval overneemt, blijkt de H. F. C.- achterhoede op het gladde veld niet in vorm te zijn. Een goede pass van Lagendaal benut De Jong met een schot via den paal (11). Een corner, kort hierop genomen, kopt Pollé in den hoek (21). Nog is het niet genoeg, want als er even la ter weer een misverstand in de H. F. C.-ach terhoede ontstaat, benut Lagendaal deze kans listig. Toch geeft H. F. C. den moed niet op; in tegendeel, de H. F. C.-aanvallen worden tal rijker. Uit één hiervan zet Höck goed voor, de toeloopende Hagenaar wordt in den rug duwd; Koper neemt op de bekende wijze de penalty (32). Even later alweer een doelpunt; Van den Berg krijgt den bal in het middenveld, met een hard, doch o.i. houdbaar, schot scoort hij (4—2). Nog voor de rust weet Koper na uitstekend werk van Höck met 'n tam schot den achter stand te verkleinen (43). Zeven goals in 45 minuten! Na de hervatting neemt Wasser val de plaats in van Cletou. H. F. C. wordt sterker; toch duurt het nog eenigen tijd, voordat de gelijk maker komt. Wepster trekt er weer eens tus- schen uit, zet goed voor en de naar binnen gesnelden Höck scoort ineens (44). Geen minuut later volgt dan nummer vijf, na goed werk van rechts is het thans Wepster, die H. F. C. de leiding geeft (45). De H. F. C.-achterhoede kan nu wel over weg met de Xerxes-aanvallen. Tenslotte is het Drijver, die de overwinning tot een feit maakt. H. F. C. heeft een' zwaar bevochten, maar verdiende overwinning behaald. D. W. S.-Stormvogels (2-0) De elftallen waren: Stormvogels: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr., Tol, Fijen. Van der Velde, Geerts, v. d. Steen Sr., Ketting. Schippers, v. d. Steen Jr. D. W. S.: Vair Stokken, Drok Melchers, Ditmeyer, Over dijk, Huysman, Slot, Marinus, Van Stokken, Kaldenhoven, Heekelaar. Stormvogels is het eerst aan het woord. Weldra zien we Geerts een goeden voorzet geven, dien Ketting netjes in Heekelaars handen kopt. Stormvogels blijft nog even net spel beheerschen; een vliegend schot van Geerts had beter lot verdiend, dan buiten be reik van Heekelaar rakelings naast te vliegen. Het spel van D. W. S. valt tot dusver nog niet mee. De Vogels spelen met drie man in de voorhoede, doch cloor het goede opstellen van Ketting en het feit, dat Huysman c.s. vrij ver opdringen, zijn de IJmuider aanvallen zeer gevaarlijk. t Na een kwartier komt D. W. S. er wat beter in. Wanneer Hollenberg een voorzet van rechts niet klemvast vangt, denken we reeds aan een doelpunt, doch Haak trapt resoluut den bal uit het doel. Even later is het Fijen, die een bijna zeker doelpunt voorkomt. Na een schot van Ditmeyer juicht het pu bliek reeds, doch de bal is net over de lat gegaan. D. W. S. is nu sterker en daar het in de IJmuider defensie niet altijd goed gaat, kan elk oogenbllk een doelpunt verwacht worden. Totdat er een half uur gespeeld is, houdt men stand, doch dan passeert Melchers Hollenberg van dichtbij (10). Stormvogels werkt zich nu weer wat los, doch de Amsterdamsche backs hebben er goed het oog in. Bovendien is het een fout van Stormvogels om Van der Steen Jr. te weinig in het spel te betrekken. p D. W. S. houdt het spel beter verdeeld. Voor al Slot verdeelt het spel uitstekend. Boven dien spelen de Amsterdammers een tempo vlugger dan Stormvogels. Vlak voor de rust weet Van Stokken op mooie wijze een voorzet van Overdijk te be nutten. Rust 20. D. W. S. zet de tweede helft in met een vinnigen aanval, waarbij Drok's schot maar net door Hollenberg wordt gestopt. Dan komt ook Stormvogels aan het woord. De beide binnenspelers werken thans iets minder teruggetrokken, zoodat Van Stokken c.s. tot grooter activiteit worden gedwongen. Uit een vrijen trap van Tol verkleint Ket ting' bijna den achterstand, doch nog juist laat Heekelaar zich op den bal vallen. Door het goede opstellen van Melchers en het enthousiaste op den bal zitten van de ge- heele aanvalslinie der Amsterdammers, wordt er van Haak c.s. veel gevergd. Zij zijn echter heel wat beter op dreef dan voor de rust. Mel chers c.s. komen dan ook weinig aan schieten toe, en Hollenberg krijgt weinig te doen. Wanneer er nog een kwartier te spelen is, valt Effern voor Schippers in. Weinig scheelt het of D. W. S. vergroot in deze periode haar voorsprong, maar Melchers' kopbal komt te gen de lat. Dan denken we Effern den ach terstand te zien verkleinen. Vlak voor den doelman raakt hij echter de beheersching over den bal kwijt. Over het geheel genomen moet nu enthou siasme vergoeden, wat men aan techniek te kort komt. Verdiend wint D. W. S. tenslotte met 20. AFDEELING I Eerste klasse: V. U. C.Feijenoord 34 R. C. H—A. D. O. 3—4 Xerxes—H. F. C. 4—6 V. S. V-D. H. C. 1—3 OvermaasAjax 14 Tweede klasse A: Hercules—D. O. S. 3—2 O. V. V. O.Hilversum 13 A. F. C—B. F. C. 0—3 Alcm. Victrix—Blauw Wit 12 O. S. V.Kinheim 22 Tweede klasse B: West Frisia—W. F. C. 2—3 T. O. G.Bloemendaal 25 ZeeburgiaVelox 20 't Gooi—E. D. O 1—1 Z. V. V.Spartaan 10 Derde klasse B: Purmersteijn—Halfweg 61 Zeemeeuwen-W. M. S. 22 S. D. Z.—D. W. V. 1—3 Z. R. C—A P. G. S. 2—0 O D. E.—D. J. K. 2—3 Vierde klasse B: Meervogels-Uitgeest 01 ZaanlandiaWestzaan 24 Verkade-Beverwijk 12 ZilvermeeuwenQ. S. C. 21 Vierde klasse D: Ripperda-Wilhelmina Vooruit 3—3 NeerlandiaD. I. O. 12 R. C. A.—T. D. O. 4—0 Avanti—T. H. B. 4—3 Reserve eerste klasse: H. F. C. 2Hilversum 2 53 Ajax 2Haarlem 2 25 E D. O. 2—Blauw Wit 2 2—3 Stormvogels 2—Zeeburgia 2 2—0 Z. F. C. 2—R. C. H. 2 1—1 Reserve eerste klasse A: V. V. A. 2—K. F. C. 2 2—2 Ajax 3—V. S. V. 2 5—4 H. R. C. 2—West Frisia 2 8—1 W. F. C. 2—T. O. G. 2 4—1 Reserve derde klasse A: Hollandla 2—Z. V. V. 2 2—4 Alcm. Victrix 3De Kennemers 2 25 Juniores B: Zand voortR. C. H. 33 A. F. C.—Ajax AFDEELING II. Eerste klasse: Hermes-D.V.S.Z. F. C. D. W. S.—Stormvogels HaarlemSparta K. F. C.—H. B. S. Tweede klasse A: C. V. V.Emma Quick—H. V. V. B. E C.—D. C. L. Unitas—For tuna Tweede klasse B: Neptunus—V. DL. R. F. C.—Gouda De HollandiaanS. V. V. OlympiaHoek van Holland' O. D. S.—Steeds Hooger Derde klasse A: Hillinen-Laakkwartier AlphiaSchoten De KennemersHillegom R. V. C.Celeritas L. F. C.Zandvoort AFDEELING LQ Eerste klasse: A. G. O. V. V.—Ensch. Boys P. E .C.Heracles TubantiaGo ahead EnschedéWageningen Tweede klasse A: U. D.Roda PhenixRobur et Velocitas Tweede klasse B: TheoleZutphania W. V- C.Arnhemsche Boys S. C H.—A. Z. C. Be QuickQuick AFDEELING IV Eerste klasse: P. S. V.—Noad Willem HLonga N. A. C.Eindhoven M. V. V.Bleijerheide B. V. V.Juliana AFDEELING V Eerste klasse G. V. A. V Be Quick LeeuwardenFriesland H. S. C—Velocitas VeendamSneek 2—10 2—1 2—0 4—3 3—2 3—1 1—3 1—3 6—4 7—2 0—2 1—2 7—2 6—2 3—6 3—4 11—1 3—1 2—6 7—4 2—2 1—4 0—2 4—3 7—0 3—3 3—7 2—1 5—2 3—1 2—4 2—2 1—3 4—1 6—1 3—4 3—6 2—1 Bloemendaal klopt T. O. G. voor de tweede maal met groote cijfers en handhaaft zich op de eerste plaats. E. D. O. verspeelt een kostbaar punt tegen 't Gooi. Kinheim deelt met O. S. V. de punten. T. O. G.Bloemendaal (25) De prestaties van Bloemendaal blijven de aandacht trekken. Haar kansen staan thans fraaier dan ooit en wanneer het elftal geen inzinking krijgt, kan het misschien wel voor een verrassing zorgen. Goed voetbal bleek op het effectvolle en vette T. O. G.-terrein haast niet mogelijk. Reeds na vijf minuten kopte Ph. Immer bij een scrimmage het leder in het doel der thuisclub (01). De Amsterdammers lieten zich echter niet overspelen en aangezien het spel der Bloemendaal-verdediging een onrus- tigen indruk maakte, ontstonden er diverse moeilijke situaties. Spoedig bracht de midvoor van T. O. G. de partijen dan ook weer op ge lijken voet (11). De voorhoede van Bloemendaal bleef door haar snel spel voortdurend gevaarlijk. J. Leuven drukte de meerderheid van zijn club in een goed doelpunt uit (12). Nadat de rechtsbinnen van Bloemendaal een prachtkans tot scoren had laten voorbij gaan, schoot J, Kammeijer kort daarna fraai en onhoudbaar in (13). De thuisclub liet het er echter niet bij zit' ten; nog voor rust, in een periode dat de Bloe mendaal-verdedigers weer eens raar stonden te schutteren, passeerde de linksbinnen doel man De Haas (23). De tweede helft was nog maar enkele minu ten oud of Van Gelder zag zijn kans schoon; hij vergrootte den voorsprong tot 24. Het spel kon zich daarna niet meer boven het middelmatige vei'heffen. Aan enthousiasme ontbrak het de thuisclub niet, maar verder dan tot enkele hoekschop pen kon zij het niet brengen. Ongeveer tien minuten voor het einde werd het fraaiste doelpunt van den wedstrijd door De Bock gescoord; in zeer moeilijke positie schoot hij het leder volkomen onhoudbaar langs den T. O. G.-doelman (25). Zonder veel spanning kwam het einde met een alleszins verdiende overwinning voor de gasten. Bloemendaal speelde met het volgende elf tal: De WMej Köhler, Röbken, Beijk, Leemhuis, J. Kammeijer, De Bock, Immer, Van Gelder, Leuven. 't Gooi—E. D. O. (1—1) De E. D. O.'ers, die bezig zijn hun spel te her zien, verkeeren in een overgangstijdperk, dat uiteraard nog weinig bevrediging schenkt. Men poogt open spel te spelen en dat systeem is voor een technisch spelend elftal niet zoo gemakkelijk. Het eenige succes, dat E. D. O. verleden week en nu bereikt heeft is een sterk verdedigend spel met snelle uitval len. die kans op -succes bieden. Daar voorts de gladheid van het Gooiterrein oorzaak bleek te zijn van talrijke tuimelingen en mistrappen, zal het duidelijk zijn, dat de wedstrijd op laag peil stond. Zeer spannend was de kamp wel, dit ver goedde wel niet alles, maar toch veel. In de eerste helft is 't Gooi meer in den aan val, maar E. D. O. speelt beter. De E. D. O.- verdediging speelt verbazend zeker, zoodat 't Gooi weinig kans krijgt. De enkele goede scho ten verwerkt Van Roon uitstekend. Doelman Cohen werkt ietwat fantastisch, maar toch houdt hij voorloopig zijn doel schoon. Totdat een fraaie gecombineerde E. D. O.-aanval hem te machtig wordt, daar Peru kei Jr. keurig scoort (01). In de tweede helft is 't Gooi weer sterker, maar weer is E. D. O. gevaarlijker. Helaas is het schot weer onzuiver; Cohen kan zelfs in de moeilijkste momenten tijdig ingrijpen. Eerst tien minuten voor het einde weet 't Gooi uit een hoekschop fraai gelijk te ma ken (1—1). Nog veel spanning gedurende de resteeren- de minuten; Het einde brengt een verdeeling der punten. Een normaal resultaat van een slecht ge speelden maar spannenden kamp. O. s. V.—Kinheim (2—2) Op een zeer drassig terrein stelt O.S.V. zich volledig op. Kinheim heeft den junior Otte op de linksbuitenplaats en heeft nu de volgende opstelling: C. Druyven, Rozemeijer, Stals, P. Druyven, W. Groeneveld, Schoo. Raaymakers, H. Groeneveld, de Rooy, Nieman, Otte. Het eerste kwartier staan de meeste spelers nog wat raar te schutteren, doordat ze nog niet gewend zijn aan de gladheid van terrein en bal. Voor beide doelen ontstaan hierdoor en kele hachelijke momenten, doch beide doelver- dedigers weten onheil te voorkomen. Na ongeveer twintig minuten gaat de snelle O.S.V. mid-voor De Boer er tusschen uit; Roze- meyer ontneemt hem het leer, doch De Boer komt te vallen, waarvoor de scheidsrechter penalty geeft, welke De Boer hard inschiet (1—0). Aan beide zijden wordt open spel vertoond, waarbij Raaijmakers enkele kansen schept, doch door de gladheid kan geen dezer benut worden Bij O.S.V. gaat het evenzoo; ook hier ontstaan kansen, doch met de rust is de stand nog 10. Na de thee krijgt Kinheim wind mee en is nu het meest in den aanval. Het duurt niet lang of na een aanval op het O.S.V.-doel krijgt Schoo het leer te pakken en met een hard schot maakt hij gelijk (11). Kinheim zit er nu flink op. De snelle open O.S.V.-aanvallen zijn zeer gevaarlijk; bij een dezer weet De Boer fraai te scoren (2—1). Even lijkt het of Kinheim den moed gaat verliezen, doch lang zamerhand komt Kinheim weer in den aan val. Er wordt nu een tijd lang enorm gezwoegd; vooral de halflinie verzet bergen werk. Nadat W. Groeneveld met Nieman van plaats heeft verwisseld is het de eerste, die met een hard schot gelijk maakt (22). Aan beide zijden wordt hard gewerkt voor het winnende doelpunt. Bij Kinheim krijgt H. Groeneveld een fraaie kans uit een voorzet van Otte; zijn schot mis lukt echter. De Kinheim-achterhoede heeft het eveneens zwaar, doch met inspanning van alle krachten weet ze eveneens stand te hou- den, zoodat het einde komt met 22.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10