Spaar ons, Greta. Het Betan^tijkste 52e Jaargang No. 15799 Verschijnt dagelijks, beKalve op Zon- en Feestdagen Maandag 24 December 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon No»-: Directie 13082 Hoofdraiactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclame» 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regel» 0.60, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm-of Beenbreuk 100.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 24 December. Kerstmis. Morgen is het Kerstmis, en gelukkig is het pessimisme van velen, die een jaar geleden voorspelden dat wij nu midden in een nieuwe massaslachting zouden zitten, niet bewaarheid. Waarschijnlijk zijn de meesten hunner hyn eigen voorspelling alweer vergeten. Men ver geet in dezen snellen tijd even haastig als men voorspelt. Er is gelukkig meer goeds van den huidigen toestand te zeggen, dan alleen: dat er geen wereldoorlog is uitgebroken. De kans erop schijnt in de laatste maanden sterk vermin derd. Een van die „golven van gezond ver stand" die af en toe door de wereld gaan, heeft pas haar werking doen gevoelen. Twee drei gende gevaren voor het „Vrede op Aarde" zijn daardoor in Genève afgewend. De Nieuwe Weg naar een internationale samenleving, die niet op haat, wantrouwen, bewapening, autarkie is gebaseerd teekent zich weer eens scherp voor ons af. De vraag is nog steeds of men hem zal durven blijven betreden. Er zullen zéker nieuwe tegenslagen komen, gevolgd evenwel door nieuwe oplevingen. Maar vele groote ge dachten hebben zich reeds losgemaakt en zijn uit. het stadium der vage idealen in dat der praetisehe mogelijkheden getreden. Eén dier gedachten, het internationale politieleger, heeft het zelfs tot zijn eerste praetisehe ver wezenlijking gebracht. Engelschen, Italianen, Nederlanders en Zweden vormen thans de in ternationale politiemacht in het Saargebied. Waarom wij daar ook bij zijn? En de Zweden? Om te demonstreeren dat deze samenwerking ten allen tijde mogelijk is geworden. En ongetwij feld ook om b.v. aan het zeer vredesgezinde Engelsche volk, dat steeds wantrouwiger ge worden was tegen het geheele „Continent", het bewijs te geven dat er continentale naties zijn, bezield met dezelfde wenschen en overtuigin gen. Die bereidwilligheid van de Nederlanders en Zweden heeft op de Engelsche openbare meening grooten indruk gemaakt. Verwondert u dat? Het is niettemin een feit. Zoo weinig weten de volken nog van eikaars ware menta liteit afNiet alleen in Engeland, ook in Amerika en andere landen is de instelling van de Saar-politiemacht' begroet als een belang rijke demonstratie van een nieuwen geest, als een historisch feit van beteekenis. Het is vroeger nooit gelukt, nietwaar? Prof. van Vollenhoven was dat zonderling soort wezen, een idealistMaar het is nu dan toch maar wèl gelukt. Men zou met Kerstmis, denkend aan het Vrede op Aarde, zich gaarne veel grooter ver vullingen voor oogen willen stellen. Niet alleen Cot's ideaal van internationalisatie der lucht vaart. Zelfs denkt mer. verder dan Briand's Europeesche Federatie, of zelfs Coudenhove- Kalergi's Pan-Europa. Men stelt zich de naties voor. in staat tot opofferingen ten bate van het geheel, van den wereldvrede, in laatste in stantie dus tenslotte toch ook weer van zich zelf. Waarom zouden landen als Duitschland. Japan en Italië, vooral de beide eerstgenoemde die er het ergst aan toe zijn, niet aan koloniën geholpen worden? Kunt gij u in de toekomst niet een internationale koloniale conferentie voorstellen, waarbij aan de expansie-nood- z a a lc van deze overbevolkte landen tegemoet gekomen wordt? Niet? En het alternatief dan? Ik behoef het niet te noemen. Bent u vóór het alternatief. Durft u het aan? Durven Engeland en Frank rijk, die enorme koloniale gebieden bezitten, het aan? Neen. Wij dan wel? Waarborgen, schadeloosstellingen? Natuurlijk. Ik vraag maar: is het rechtvaardig dat men volken als het Duitsche en het Japansche in dit pro bleem niet wil begrijpen? Door opoffering zal men op den Nieuwen Weg moeten vor deren. Ik kan mij nog veel meer voorstellen, dat- zal moeten groeien door middel van een ver sterkt internationaal beleid. Het is zeer dui delijk dat men in alle landen weet: een nieuwe wereldoorlog is feitelijk onuitvoerbaar geworden. We kunnen deze techniek niet meer de baas, zij is ons te gevaarlijk gewor den, wij durven haar niet meer ontketenen. Vandaar de oplossing van de Saar-kwestie. de opruiming van het geschil tusschen Joego slavië en Hongarije. Men durft niet meer. Het is geen zeer verheven gedachte op zichzelf, maar het is een feit. Nog wat meer staaltjes van niet-voortdurven op den Ouden Weg we zijn inderdaad op de kentering gekomen en de politiek van den Nieuwen Weg begint toch wel heel sterk te lokken. Men kan niet blijven bij het hui dige. onvruchtbare nietsdoen. Men kan niet op alles „Neen!" blijven zeggen. Het is niet mogelijk naast de verwerping van Interna tionale Vernietiging ook de Internationale Opbouw maar steeds te blijven verwerpen. Men moet op den duur, kiezen. Tot die keuze naderen we steeds dichter. En het zijn moeilijke nationale zelfoverwin ningen. die gevergd zullen worden om op den Nieuwen Weg verder te komen. Hisorie zit ons nu eenmaal zoo dwars, en heeft Briand het niet volkomen juist uitgedrukt?De mees te menschen kunnen hel»as alleen maar his torisch denken. Toch leven al die nieuwe gedachten, toch nemen ze steeds meer vasten vorm aan, toch wordt de propaganda ervoor met steeds die per innerlijke overtuiging gevoerd, toch win nen ze steeds meer aanhang. En dat is een schoone gedachte, bij Kerst mis 1934. R. P. TENTOONSTELLING VAN DE ST-JOZEF- GEZELLENVEREENIGING. De St.-Jozefgezellenvereeniging Haarlem III houdt op Tweeden Kerstdag in het gebouw Koning Steinstraat een tentoonstelling en een bazar. J. W, Florijn veertig jaar apotheker. Heden is het 40 jaar geleden dat de heer J. W. Florijn, de bekende apotheker in de Groote Houtstraat, het apothekersdiploma behaalde. Ter gelegenheid van dit jubileum mocht de heer Florijn aan zijn zaak en vooral ook aan zijn woning, Zandvoorter Alleé 13, hedenmor gen reeds tal van bewijzen van belangstelling ontvangen in den vorm van ontelbare bloem stukken en vele telegrammen en schriftelijke gelukwenschen. Onder de bloemstukken waren er van het personeel, van de Ned. Apothekers Vereeni- ging, van de Chininefabriek en verschillende vrienden en zakenrelaties. De kroon op het werk van den heer Florijn is wel de belangrijke verbouwing van zijn apotheek, die geheel gereorganiseerd en ge moderniseerd wordt, welke verbouwing over veertien dagen waarschijnlijk gereed zal zijn. Zij nog vermeld dat de heer Florijn be stuurslid is geweest van de Anti-Revolution- naire Kiesvereeniging en dat hij eenige malen candidaat voor den Gemeenteraad is geweest. Hellingen der N. S. M. spoedig onbezet. Nog slechts twee schepen op stapel. Binnen enkele weken worden deze te water gelaten. Met goed gevolg is van de werf der N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam te water gelaten het dubbel- schroef-stoomtankschip „Rosa", in aanbouw voor de Koninklijke Shell Groep. Het schip is bestemd voor den dienst in de Curacaosche wateren en zal varen onder de vlag van de Curacaosche Scheepvaart Mij. De hoofdafmetingen zijn: Lengte 335' 0" breedte 56' 0". Holte tot hoofddek 14' 6". Holte tot trunkdek 22' 6 1/2". Bij den maximalen diepgang in zeewater van 13' 6" bedraagt het draagvermogen 3960 tons. Een zusterschip van de ..Rosa". genaamd ..Rita", wordt over eenige weken te water ge laten. evenals het 12.100 tons motortankschip ..Rotula", mede bij de N.S M. in aanbouw voor de Koninklijke Shell Groep. Als de „Rotula" de helling verlaten heeft, zullen alle hellingen van de NS.M. onbezet zijn. Beverwiiksche dame gedood op Haarlem's station. Stapte uit voordat As trein geheel stil stond. Op het Haarlemsehe perron is Zaterdag avond een ongeluk gebeurd, dat aan een dame uit Beverwijk het leven heeft gekost. De 66- iarige weduwe T Soellaart-Haringhuizen kwam om 6.25 uur met den electrischen trein uit Velsen. om zich naar Den Haag te bege ven ter bijwoning van de bruiloft van haar dochter. Voordat de trein nog geheel tot stil stand was gekomen, opende zij het portier van het voorbalcon en stapte op de treeplank. Deze onvoorzichtigheid heeft noodlottige gevolgen gehad. Zij struikelde en kwam met het rechterbeen tusschen het perron en de treeplank terecht. Onmiddellijk daarna stond de trein stil. Mevrouw Soellaart werd ten hoogste over anderhalven meter meegesleurd Door den smak op den steenen vloer echter kreeg zij een doodelijke hoofdwonde, evenals een zeer gevaarlijke knieschijf fractuur. De ongevallendienst en een dokter hebben het slachtoffer behandeld, dat een kwartier na het ongeluk op het perron is overleden, als een gevolg van de beide ernstige wonden Het stoffelijk overschot is per ziekenauto naar het St. Elisabeths gasthuis vervoerd. Dit ongeluk heeft voor den zooveelsten keer bewezen dat men nimmer voorzichtig genoeg kan wezen bij het verlaten van den trein Dichtslaande portieren zijn een groot gevaar, evenals het verschil in hooate dat vaak tus schen de treenlank en het perron bestaat. Eer halve minuut wachten kan veel leed bespa ren! IN VERBAND MET HET KERSTFEEST VERSCHIJNT HET EERSTVOLGEND NUM MER VAN DIT BLAD A.S. DONDERDAG. Weldadigheidspostzegels voor het Kind. Padvindstershulp. Namens het Comité tot regeling van den verkoop van Weldadigheidspostzegels enz. wordt ons geschreven: De padvindstersorganisatie hier ter stede, heeft haar zeer gewaardeerde hulp aangebo den bij den verkoop van weldadigheidszegels enz. In de dagen tusschen Kerstmis en Nieuw jaar zullen n.l. een aantal pad vindster langs de huizen gaan en de postzegels, briefkaarten en kalenders te koop aanbieden. In het belang van het misdeelde kind hopen wij, dat zij overal vriendelijk zullen worden ontvangen en dat 't haar gelukken zal voor belangrijke bedragen om te zetten. Nu alle vereenigingen die zich het lot van het ongelukkige kind aantrekken, hun inkomsten belangrijk zien verminderen, Ls het meer dan anders, noodig op deze wijze te helpen. De h. o. v. Tweede Weensche avond. Wegens het groote succes, dat de H, O. V. ge had heeft met het Weensche concert van 2 December j.l. heeft het bestuur besloten een tweeden avond in dat genre te organiseeren en wel op Vrijdag 28 December. De sopraanzangeres Ankie van Wickevoort Crommelin verleent haar medewerking in Mozart's Aria „Aha. lo previdi". Voorts staat op het programma: Italiaan- sche Ouverture en „Rosamunde" van Schubert Hongaarsche dansen van Brahms. Perpetuum Mobilee, Walsen en Ouverture „Fledermaus" van Strauss. De populaire prijzen, die voor dit buiten gewone concert zijn,vastgesteld, zullen het een ieder mogelijk maken van dezen Vrijdagavond te gaan genieten. VERKEERSONGEVALLEN OP DEN AMSTER- DAMSCHEN STRAATWEG. Zaterdagavond had op den Amsterdam- schen Straatweg tusschen de Kistenfabriek .Phoenix" en de Zwetbrug een botsing plaats tusschen twee auto's, waarvan de een in de richting Haarlem en de ander ixx de richting Amsterdam reed. De eerste auto maakte plot seling een beweging naar links, waardoor de aanrijding plaats had. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Deze aanrijding werd nog gecompliceerder, toen een derde auto, die uit Amsterdam kwam. tegen de beide genoemde auto's botste. Ook deze werd beschadigd. Een kind, dat bij de moeder op schoot zat in de auto die in de richting Haarlem reed, werd door glasscherven licht gewond. Het verkeer ondervond vertraging. De weg lag bezaaid met stukken van auto's. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Zondagmiddag te ongeveer 4 uur had bij den speeltuin een ongeluk plaats, dat ernstiger ge volgen had. Door een defect aan den motor reed een motorrijder te veel naar rechts, waardoor de duorijdster met het rechterbeen bekneld raakte tusschen het motorrijwiel en een paaltje van de trambaan. Het been werd verbrijzeld. De dame werd naar het Binnen- Gasthuis te Amsterdam vervoerd. VINGERS AFGEKNELD. De arbeider De J. uit Haarlem, die werk zaam is bij den aanleg van den nieuwen Rijksweg Amsterdam—Sassenheim, had het ongeluk met zijn hand tusschen een lier bekneld te geraken, waardoor een 3 tal vin gers geheel werden afgekneld. Na door een dokter voorloopig verbonden te zijn, werd de man naar een ziekenhuis in Amsterdam over gebracht. TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITé. De R K. Tooneelvereeniging „St.-Genesius" heeft aangeboden een tooneeluitvoerir.g te geven, waarvan de opbrengst geheel ten bate komt van het Bloemendaalsche Crisis-Co mité. Deze opvoering wordt gegeven op Zondag 6 Januari 1935 in Vi-eeburg. Opgevoerd wordt ..Materialisme" van Smits en Brown, het stuk waarmee St.-Genesius op de wedstrijden in Heemstede 5 eerste prij zen en den eereprijs heeft behaald. Men heeft de verwachting dat de zaal in Vreeburg op 6 Januari uitverkocht zal zijn. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. De afdeeling Haarlem de Nederl. Natuur historische Vereeniging bracht haar jaar lij ks^h bezoek aan het Koloniaal Iixstituut te Amsterdam. Het speciaal geleide in het mu seum werd zeer op prijs gesteld. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Hoewel er op dit oogenblik nog geen sprake is van vorst, heeft toch de Haarlemsehe Red dingsbrigade reeds maatregelen genomen om naraat te zijn indien de winter komt. Door le den der Brigade zullen „IJswachten" ge vormd worden, om hen bij te staan, die hulp noodig hebben. (Bij aankomst van het s.s. Grips- holm" in Zweden, liet de kapitein een paar honderd filmenthousias ten een speurtocht door het schip maken om zijn woorden te staven, dat Greta Garbo toch heusch niet aan boord zoas.) Greta Garbo zal gaan trouwen, Dat's al twintig maal gezegd, Maar ook even vele keeren Door de feiten weer weerlegd. Greta heeft genoeg van filmen, Ook dat lazen wij al vaak, Daags daarna bleek steeds een nieuwe P'ilm van Garbo in de maak. Greta is op weg naar Zweden, Dat is vijftig keer gemeld. Steeds bleek ze dan toch gebleven In haar rijk van roem en geld. Greta zeggen haar vereerders, Is een filmster van een ras, Zoo verheven en zoo zuiver, Als er nimmer nog een was. Nou, ik zal het niet ontkennen, Ik doe niet aan filmcritiek, En ik zal het niet beamen. Want dit is geen filmrubriek: Maar ik wou alleen maar zeggen: Greta, als je groot wilt zijn, Schei dan uit met zoo'n reclame, Want die is bedroevend klein. P. GASUS. Uiver door bliksem getroffen: Voorloopig onderzoek wettigt dit vermoeden De K. L. M. deelt ons mede: De Leeuwerik is te Rutbah aange- Komen met Geyssendorffer en Sille- vis, den inspecteur der Indiëroute Moes, den plaatsvervanger van den chef van den technischen dienst, Be- hage, en de werktuigkundigen Westae- te en van Beynen. Het onderzoek is terstond begonnen en het eerste telegram, vanmorgen ontvangen, bericht dat volgens de meening dezer deskundigen de oorzaak van de ramp is te wijten aan blik semslag. Het onderzoek van het wrak van de Uiver toont aan, dat het vlieg tuig in vliegenden toestand, met ingetrokken landingsgestel cn landingsklappen, motoren op normalen gasstand. zonder ontstoken zoeklich ten, met den grond in aanraking is gekomen. De sleepantenne was ingedraaid hetgeen gebruikelijk is tijdens vliegen in de omgeving van onweersbuien). Op het punt, waar de vaste antenne in het achterbagageruim wordt ingeleid, vertoont de romp teekenen van sterke plaatselijke verhit ting. Het onderzoek van instrumenten, log boek, enz. wordt voortgezet. Bovendien moet natuurlijk het resultaat van het officieele onderzoek worden afgewacht. Ir. Van der Maas van den rijksstudie dienst voor de luchtvaart wordt Dinsdag tor plaatse verwacht. Het wrak wordt in denzelf den toestand gehouden. Voorloopig blijft de Leeuwerik te Rutbah. Chr. Jongemannenvereen. „Christophilus". Uitbreiding Jeugdwerk. Ten einde in de behoefte aan meer vergader ruimte te kunnen voorzien is door de Chr. Jongemannenver. „Christophilus" het perceel Frans Halstraat 4. waarin thans het Postkan toor is gevestigd, aangekocht. Deze vereeni ging, die sedert 21/2 jaar het Jeugdhuis Frans Halstraat 6 exploiteert, mag zich in een gestadigen groei harer onderafdeelingen ver heugen. Reeds na een jaar zag zi. zich genoodzaakt het Jeugdhuis uit te breken en te verbouwen, terwijl thans alweer over ruimtegebrek te kla gen valt. Door dezen ïxieuwen aankoop krijgt de vereeniging thans de beschikking over twee flinke benedenzaaltjes, ieder plaats biedend aan ongeveer 80 personen. Verbouwing en restauratie van beide percee- len wordt door de jeudige werklooze leden zelf uitgevoerd. Bovendien wordt steeds getracht, door ont wikkeling en ontspaixning, de nadeelige ge volgen van het langdurig zonder werk zijn zooveel mogelijk te voorkomen. Gaarne zou de vereeniging meer jeugdige werkeloozen vaxx haar arbeid willen laten pro fiteered Gegadigden kunnen zich dan ook steeds met vrijmoedigheid tot het bestuur wenden om inlichtingen en worden dan zooveel moge lijk geholpen. DE HEER SCHMIDT VERWELKOMD. In Bel^evue te Amsterdam heeft Zondag de verwelkoming plaats gehad van den voorzit- ter der O.S.P., den heer P. J. Schmidt. Door verschillenden werd het woord gevoerd o.w. een vertegenwoordiger van de Communisti- ohe Partij Oppositie en den heer Sneevliet Laatstgenoemde sprak over de komende fusie tusschen Rev. Soc. Partij en Onafh. Soc. Partij. Zinowjef en Kamenef zijn gearresteerd, de onrust in de Sovjet Unie neemt toe. pag. 4 Bij een treinongeluk in Duitschland vonden negen personen den dood. rwf 4 De malaria-epidemie op Cevlon eischt honder den dooden. pag. 4 Het resultaat van het plebisciet in het Saar gebied wordt 14 Februari bekend gemaakt. pag. 4 De slachtoffers van de Uiverramp zijn te Bag dad begraven. pag. 3 De Uiver zou door den bliksem zijn getroffen. pag. 1 Te Berlijn is een nieuw Duitsch-Nederlandsch handelsverdrag onderteekend. pag. 3 De vliegers van de „Snip" zijn na aankomst te Willemstad geridderd. pag- 3 De brand op de Tabian is gebluscht. pag 3 Op het Station te Haarlem is een Beverwijk- sche dame door te vroeg uitstappen uit den trein gedood. pag. 1 J. Sweering wint het kampioenschap 1ste klasse groot biljart. pag. 8 Bekende Haarlemmers: de heer J. P. Haan- schoten. pag. 3 Laatste berichten. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Kerstmis. pag. 1 Mr. E. Elias: Hoogtij des Levens. pag. 3 J. H. de Bois: Avroschilderijen. pag 9 K. de Jong: Concert der H. O. V. pag. 9 J. B. Schuil: Nederlandscli Jeugdtooneel. pag. 9 Job. Steynen: Een kerstvertelling. pag. 9 Damrubriek. pag a Vereeniging „De Haarlemsehe Ma nège". CROSS-COUNTRY TE VOGELENZANG. Zaterdagmiddag had er op weilanden ach ter de Bekslaan en Tweeden Doodweg een in- dividueele cross-country plaats. Behalve een aantal leden van bovengenoemde vereeniging, namen acht ruiters van de landelijke rijver- eeniaingen „Kapitein v. d. Wal" te Hoofddorp en „de Amstelruiters" te Bovenkerk in een af zonderlijke klasse deel. Te kwart voor drie begaven de deelnemers, vergezeld door vele belangstellenden, zich op weg om den 2100 M. langen cross af te wan delen. Het parcours, waarin zich twaalf hindernis sen bevonden, was met veel variatie uitgezet op weidegronden, door boschlanen en kreupel hout, Hierdoor was men verplicht met afwis selend tempo te rijden, hetgeen ook uit de ge maakte tijden bleek. Eén voor één werden de ruiters gestart. Zij maakten zonder uitzondering goede parcour- sen. Na afloop deelde de voorzitter der Vereeni ging „De Haarlemsehe Manége" de uitslagen mede, waarbij hij zijn waardeering uitsprak jegens den bewoner van ..Het Huis te Voge lenzang" die zoo welwillend zijn terreinen had beschikbaar gesteld. Hij dankte verder iedereen die had meegewerkt om dezen cross-country te doen slagen. Hierna nam de heer P- K. Kistemaker Kzn. uit Hoofddorp het woord om namens de lande lijke ruiters dank te zeggen voor de betoonde gastvrijheid en voor de prijzen. N. M, Henriquez Pimental en J L. Prins, die het parcours in afdeeling A „buiten mededin ging" hadden meegereden/ maakten resp. tij den van 5 min. 7 15 sec. en 4 min. 35 sec. De eenige deelneemster, Mej. W. Bakker van „de Amstelruiters" legde den cross in 8 min. 11 sec. af. De uitslagen luiden als volgt: Afd. A: 1. C. W. Brandt, tijd 5 min. 26 1/2 sec. 2. A. M. Lammers 5 min. 49 1:5 sec. 3- R. A. G. Davidson 6 min. 8 sec. Afd. B: 1. A. C. v. Nieuwenhuizen f„Kap. v. d. WaL" tijd 4 min. 42 4 5 sec. 2. G. Griffioen („de Amstelruiters") 5 min. 30 1'5 sec. 3. P. Meerburg („Kap. v. d. Wal") 5 min. 38 sec. Voldaan over dezen sportleven middag keer de men huiswaarts. 25 JAAR ONDERWIJZERES. Op 1 Januari zal mej. D. Ickelsheimer 25 jaar als onderwijzeres verbonden zijn aan de Leerschool der Da CostaKweekschool. Ba- kenessergracht 81. Daar deze datum in de Kerstvacantie valt, werd dit feit op den laat- sten schooldag herdacht. Zaterdagmorgen werd de jubilaresse in haar klas gehuldigd. De leerlingen zongen haar toe en het hoofd der school, de heer Jongejan, richtte tot haar na mens de leerlingen het woord en gewaagde van haar groote toewijding. Zij ontving veel geschenken. O.a. een schemerlampje. Aan het eind van den morgen kwam het geheele personeel der school tezamen. Ook ds. Van Paassen als voorzitter van het bestuur en de heer Bijkerk, oud-hoofd der school, waren tegenwoordig. Ds. Van Paassen dankte mej. Ickelsheimer voor het vele g^de. dat ze al die jaren tot heil van de kinderen gedaan had. Ook andere sprekers hebben zich tot de ju bilaresse gewend. Hierna bedankte mej. Ickels heimer die alle leerlingen der school met een versnapering verrast had. ailen voor de hulde waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1