ONRUST IN DE SOVJET UNIE. cMooüz unite tanden. meW@^@fL een en Radio-Programma THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN,, MAANDAG 24 DECEMBER '34 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Zinowjef en Kamenef gearresteerd. Voor een speciale commissie gedaagd. Partij-organisatie eischt de dood straf. Voormalige aanhangers betuigen trouw an Stalin. stenbelacting. Voorts verluidt, dat dezelfde maatregel zal worden toegepast op buitenlan ders, die Duitschland verblijf houden. Saargefoied. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Kamenef. Pas Zondag werd officieel bevestigd, dat Zinowjef en Kamenef op 16 December in verband met den moord op Kirof zijn gear- resteei Aangezien het onderzoek, naar of ficieel dt medegedeeld, echter niet vol doende oewijzen van hun medeplichtigheid heeft opgeleverd, zullen zij niet voor een rechtbank terecht staan doch zal hun zaak in handen worden gesteld van een speciale com missie, die over verbanning langs administra tieven weg zal beslissen. Dezelfde procedure zal worden toegepast op de partijleden Fedorow. Sakarow, Waldin. Sa loetzki en Jewdominow. Daarentegen zullen acht andere gearresteerde partijleden, Sjarow Koeklin, Faiwilowitsj. Bafajew, Gorsjenin. Boelach. Gertin en Kostins, terechtstaan. De nieuwe verbanning van Zinowjef en Kamenef en de beschuldiging tegen de ove rige partijleden, die voor het meerendeel reeds eens uit de partij geroyeerd waren en op hun eigen verzoek weer werden toegela ten, Is de ingrijpendste gebeurtenis in de ge schiedenis van de Russische Communistische Partij sedert den inwendigen strijd tegen de linksche oppositie van Trotzki en de rechfc- fiche oppositie van Boecharin. Zinowjef. Als gevolg van de arrestatie van Zinowjef en Kamenef en de maatregelen tegen hun aanhangers heerscht, naar Reuter meldt, onder de leden der communistische partij te Leningrad groote opwinding. Voormalige aan hangers van de gearresteerden trachten zich tegen vervolging te beschermen dood trouw te betuigen aan Stalin. Ook uit andere plaat sen, vooral uit de groote industrie-centra, waar zich onder de arbeiders veel aanhan gers bevonden van Zinowjef, Kamenef en Tritski, komen soortgelijke berichten. Te Leningrad en Moskou hebben vergade ringen plaats gevonden van functionarissen der partij-organisaties, waarin de sprekers zich bezig hielden met den binnenlandsch- politieken toestand in verband met den moord op Kirof. Zij verlangden een onmid dellijk optreden tegen de groep-Zinowjef-Ka- menef, die door den moord op Kirof getracht zou hebben, de partijpolitiek te veranderen. „De partij" moet eindelijk afrekening hou den met deze groep van samenzweerders" aldus werd verlangd. Zinowjef. Kamenef en anderen moeten persoonlijk ter verantwoor ding worden geroeoen Het district Leningrad eischt zelfs, dat tegen Zinowjef en zijn aan hangers de doodstaf zal worden uitgesproken. Duitschland. Kardinaal Faul haber huldigt Hitier. Kardinaal Faulhaber heeft in de Augsbur- ger Poslztg. een kerstartikel geschreven, het welk volgens het D. N. B. algemeene belang stelling wekt. Hij maant daarin aan tot het tot stand komen van een werkelijk recht vaardigen en duurzamen vredestoestand. De beschouwing besluit met de woorden: De Leider, Adolf Hitler, heeft zich met moe dige en vastberaden woorden verklaard voor den vrede, toen demonische handen aan het werk waren om oorlog te verwekken. De ge schiedenis zal hem daarvoor dankbaar zijn. Hij heeft ons reeds tweemaal en wellicht al driemaal de verschrikkingen van een oorlog bespaard. Zware belastignen voor buitenlanders. Buitenlanders, die in Duitschland inkomsten genieten, of zij in Duitschland wonen of niet, zullen na 1 Januari a s. onderworpen worden aan strengere belastingwetten, aldus verluid de Zaterdag te Berlijn. De belangrijkste ontwerpen verandering zal van toepassing zijn op werkgevers of deelge- nooten in ondernemingen, welke zelve niet in Duitschland wonen. Het verluidt n.l., dat hun geheele inkomen uit alle beleggingen, of dit nu binnen of buiten Duitschland verdiend wordt, onderworpen zal worden aan Duitsche inkom- Plebiscietresultaat is op 14 Januari bekend. De regeeringscommissie publiceert een ver ordening der stemcommissie over de bepaling van het resultaat der volksstemming. Deze ver ordening luidt: Art. 1. De stembussen worden verzegeld en onder toezicht van de daartoe aangewezen neutrale ambtenaren naar Saarbruecken ver voerd en afgeleverd bij de stemcommissie. Deze zal leden van het stembureau aanwijzen om de transporten te begeleiden. Art. 2. Het bepalen van den uitslag vindt te Saarbruecken plaats en begint op 14 Janu ari des morgens om 8 uur, onder directe en uitisluitende controle van de stemcommissie. Slechts neutrale ambtenaren zullen dit werk verrichten. Art. 3. De commissie besiist over de geldig heid der stembiljetten. Art. 4. De uitslag wordt pas gepubliceerd wanneer alle tellingen hebben plaats gehad. De commissie zal maatregelen treffen, dat de uit slag niet vooraf door de vertegenwoordigers van de Saarbevolking, van Duitschland, van Frankrijk en van de pers, die de telling' mogen bijwonen, wordt bekend gemaakt. Zondagmorgen zijn ongeveer 350 bewoners van het Saargebied uit Noord- en Zuid-Ame- rika te Saarbruecken aangekomen, alwaar zij op het perron door een groote menigte onder gejuich zijn ontvangen. Joegoslavië. De Kroatenleider Matsjek begenadigd. Dr. Matsjek, de gewezen leider der Kroaten, is op voorstel van den minister van Justitie Kopitsj, door prins-regent Paul van Joego slavië begenadigd. Op 31 Januari 1933 werd Matsjek gearres teerd wegens onderteekening van een manifest waarin hij de voorwaarden had neergelegd, welke hij aan 'n verzoening tusschen Serviërs en Kroaten meende te moeten verbinden. O.m. eischte hij 't herstel van den staatsrechterlij ken toestand van 1918, hetgeen beteekende, dat opnieuw onderhandelingen gevoerd zou den moeten worden over de vraag, of en zoo ja op welke voorwaarden Kroatië deel zou uitmaken van Joego-Slavië. Matsjek werd door de rechtbank tot be scherming van den staat tot drie jaar zware kerkerstraf veroordeeld en naar de gevange nis te Sromska-Mitrowitza overgebracht. Na dat ongeveer de helft van zijn straftijd was. verstreken, werd hij ziek, waarop koning Alexander zijn toestemming gaf tot Matsjek's overbrenging naar een sanatorium te Zag reb. FRANKRIJK LEVERT ROTTER UIT. Naar de Parijsche Matin uit Aix en Pro vence verneemt heeft de justitie daar beslo ten gevolg te geven aan het verzoek der Duit sche regeering tot uitlevering van Albert Rot ter. In Duitschland wordt hem misbruik van vertrouwen en frauduleus bankroet ten laste gelegd. De Fransche justitie heeft het verweer van Rotter dat Duitschland zijn uitlevering ver zoekt op politieke motieven, ongegrond ver klaard. Katholieke kerken in Japan verwoest. Priesters gevlucht. Naar het blad Kokoemtn bericht, zijn op de Japansche eilanden ten zuiden van Kioes- joe tien katholieke kerken door de bevolking vernield. Tien priesters hebben naar verluidt de vlucht genomen. De bevolking zou in de meening verkeerd hebben, dat de priesters zich aan spionnage hadden schuldig gemaakt. SPEELGOED IN HET DERDE RIJK.... Reuter meldt uit Munchen: In Beieren worden als kerstgeschenken voor kinderen stalen helmen, met camouflage-kleu ren beschilderd, gelijk aan die, welke de sol daten in de loopgraven droegen, verkocht, en het moet een der artikelen zijn. die de speel goedwinkels het meest verkoopen. Een kleine speelgoedwinkel in een voorstad van Munchen heeft in een week 85 helmen verkocht. De prijs bedraagt 1 Mark. ITALIë CONCENTREERT ZIJN KOLONIëN. De Italiaansche koloniën Cyrenaica en Tri polis zijn samengesmolten tot één kolonie, met als hoofdstad Tripoli. Malaria wc-sdt over Ceylon. Medische hulp onvoldoende. Honderden dooden. De malaria-epidemie spreidt zich nog steeds uit over Ceylon en heeft thans reeds een zoo- danigen omvang aangenomen, dat, terwijl honderden patiënten overlijden en duizenden aangetast zijn, de aanwezige medische hulp volkomen onvoldoende is geworden voor de bestrijding der epidemie. Volgens officieele schattingen is thans ongeveer een tiende ge deelte der bevolking aan malaria lijdende, In het ziekenhuis te Colombo zijn reeds 82 pa tiënten overleden. In de meer afgelegen dor pen zijn voorts verscheidene honderden doo den gevallen. De meeste slachtoffers zijn ech ter kinderen. Als oorzaak der epidemie is komen vast te staan het gebruik van bedorven water in ver- iband met de ernstige droogte. Doos 20 ct. Tube 40 en 60 ct. (Adv. Ingez. MedJ Treinbotsing in Wurtemberg. Negen dooden, Nederlander gewond. Zaterdag zijn op het traject Murrhardt— Backnang, dat over een enkel spoor loopt, twee personentreinen met elkaar in botsing gekomen. Tot nog toe heeft dit ongeluk zes personen het leven gekost; twee zijn zwaar en een groot aantal licht verwond. Onder degenen, die bij de treinbotsing nabij Murrhardt gewond werden, bevindt zich. vol gens Reuter, ook een Nederlander, de heer Wouter van der Velden, uit Volkert. Verder bevinden zich geen buitenlanders onder de slachtoffers. Nader meldt V.D. uit Stuttgart: Van de zwaargewonden bij het spoorweg ongeluk bij Murrhardt, zijn gisteren in het ziekenhuis te Backnang de 9-jarige Mariene Nolier en de machinist Adolf Scheerer van den trein Neurenberg-Stuttgart aan hun- verwondingen overleden. Tegen den middag overleed de spoorwegarbeider Johann Nolier, de vader van het genoemde meisje, eveneens. Het aantal slachtoffers van de ramp is hier door gestegen tot negen. Het opruimings- werk wordt intensief voortgezet. DOOPPLECHTIGHEID TE NAPELS. Reuter meldt uit Napels, d.d. 22 Dec.: Honderdduizenden Napolitanen stonden ge- duernde een deel van den dag op het groote plein voor het Koninklijk paleis, waar de doop geschiedde van Prinses Maria Pia. Na een schitterende receptie, welke op den doop volgde, verschenen de Koning, de Ko ningin en de Prins en de Prinses van Piemont op het balcon. door de menigte toegejuicht. De doopplechtigheid werd verricht door kar dinaal Ascalesi (aarts-bisschop van Napels» De hertog van Niutta, regeeringscommis- saris voor Napels heeft den prins en de prin ses van Piemont vijftien boekdeelen overhan digd met 375.000 handteekeningen van Napo- litaansche burgers, die de wieg voor Prinses Maria-Pia hebben aangeboden. „HEIL HITLER" TABOE OP BRIEVEN IN TSJECHO-SLOVAKIJE. Het Tsjechische Ministerie voor de Poste rijen, dat reeds op 6 Februari had gelast, dat postzendingen met hakenkruizen niet ver voerd mogen worden. Thans is verordend dat briefkaarten met 't opschrift „Heil Hitier" door de posterijen eveneens niet voor verzending geaccepteerd zullen worden. Mexicaansch verkeersvliegtuig vermist. Met zes inzittenden vermoedelijk vergaan. Een verkeersvliegtuig uit La Paz in Zuid- Californië naar Mazatlan in Mexico, dat Vrij dagmiddag met zes' passagiers, waaronder een zuigeling, was vertrokken, heeft een noodlan- dingop zee moeten maken. Een ter opspo ring uitgezonden vliegtuig zag de machine dalen en waarschuwde eenige reddingbooten, die echter niets meer van het vliegtuig zagen evenmin als eenige vliegtuigen, die op zoek naar het vermiste verkeerstoestel waren ge gaan Aangezien dit een van drijvers voorzien landvliegtuig was. vreest men, dat de drijvers bij het dalen op het water zijn gebroken en het toestel is gezonken. (UNG VAPOOUMllJ, het aangename uitwendige geneesmiddel tegen iedere verkoudheid DOQ5 30ct APQTH EN QQOGIjTe (Adv. Ingez. Med.) De dood van raadsheer Prince Moord volgens de doktoren zoo goed als zeker. Uit Parijs: Voor de parlementaire commis sie van onderzoek in de zaak-Stavisky heb ben verscheidene geneesheeren als deskundi gen op grond van hun onderzoek op het lijk van den raadsheer Prince, met vrij groote stel ligheid verklaard dat het hier een moord be trof. (Reuter). IJZERFABRIEK VAN CITROëN GESLOTEN. Het eerste ernstige gevolg van de financieele moeilijkheden der Citroën-fabrieken is het sluiten van de ijzerfabriek van Proncles, die tot dusverre het ijzer en staal voor de caros- seriebouw leverde. Deze fabriek, waar 400 ar beiders werkten, is Zaterdag definitief stilge legd. Ook Citroen sloot gisteren zijn fabrieken om ze eerst 3 Januari weer te openen. Onder moeder's paraplu Twaalf Afrikaansche opperhoofden hebben in Birmingham parapluies besteld, die een middellijn hebben van meer dan twee meter. Zij moesten in de kleuren van de stam worden geverfd en met kleurige franje worden ver sierd. Levering voor worst- fabrieken? In een tamelijk uitgebreide familie kan zich een zeug in Worcestershire verheugen. Dit dier heeft in den ti.id van elf jaar liefst 385 Jongen ter wereld gebracht. Wanhoop der verzamelaars. Gedurende de laatste twaalf maanden wer den gemiddel d vier nieuwe postzegels per da a uitgegeven. Europa houdt het record met 542 nieuwe uitgaven. Het in omloop zijnde aantal postzegels is thans bijna 590.000. Cijfers op z'n holle- bolle Gijs. Voor het Kerstdiner werd het vorige jaar in Engeland 9 millioen pond sterling uitgeeeven: 1 millioen kalkoenen. 600.000 ganzen, 1.500.000 eer.den. kuikens en fazanten. 800.000 konijnen en hazen en 10.000 ton vleesch werden veror berd. 10.000 ton Kerstpudding, 1200 ton kren ten. 40 millioen eieren en ruim 518 millioen liter melk werden ge- en verbruikt. Men Dieselt.... Het land, dat de meeste geheel stalen trei nen in gebruik heeft, is Duitschland. De vier daarop volcende landen zijn de Vereenigde Staten. Italië, Frankrijk en Engeland, in welk land 15 net. van het rollende spoorwegmate riaal geheel van staal is. Desillusie. Hij was tamelijk „verkikkerd" op haar ge worden en had een autotochtje voorgesteld. Na een paar kilometer zei het meisje: „Hoor eens. voor we verder gaan wilde ik wel graag dat je begreep, dat ik niet flirt. Dus probeer niet m'n hand te pakken of me te zoenen. Begrepen?" „Ja", antwoordde de onthutste jongeman. „Wel. waar zullen we eens heen gaan?", hervatte ze opgelucht. En zuchtend mompel de hij: „Naar huis Kleine wenken. Theevlekken in linnen stoffen kunnen mak kelijk verwijderd worden, wanneer men de stof spant boven een kom. Dan neemt men 1 L. kokend water, waarin 1 lepel borax is opgelost. Hiermede overstroomt men de vlek. Ook kan men dit toepassen bij theevlekken op ceddespreien. DINSDAG 25 DECEMBER. HILVERSUM 301 M. 8.AVRO Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 8.30 Morgenwijding. 9.Orgelconcert door Frans Hasselaar. Solisten, prof. Georg A. Walter, tenor, Jaap Stotijn hobo en Engelsche hoorn. Obligaat-fluit Jan Sevenstern. 10. V.P.R.O,-uitzending, 12. AVRO. Het Avro- octet o.l.v. Louis Schmidt, 12,15 Kerstliederen door het jongenskoor „Zanglust". 12,30 Kerst klokken-bespeling van het carillon van de Kathedrale basiliek te den Bosch door den stadsbeiaardier Toon van Bolkom. 1Avro- octet o.l.v. Louis Schmidt. 1,35 Fransche Kerstliederen door Jo Vincent, sopraan. 2. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Plots springt de oude vrek op; hij hoort iets loopen in een anderen hoek van het vertrek. „Wie daar?" roept hij luid, „wie waagt zich hier op de maan?" En dra kwam het antwoord: „Ik ben de toovenaar Falsius. Ik hoorde op de aarde van uw groote roem hoewel ook ik zelf niet onbelangrijk ben en ik besloot dus naar de maan te gaan, teneinde met U eens over de toovenarij te spreken." „Zoo, zoo." zegt Krak, „van U dreigt mij dus geen gevaar nou ja, zet U daar maar rustig neer en laat ons dan eens rustig praten. Naar ik begrijp hebt gij de zwarte kunst wel goed bekeken." „Zeker wel," zegt Falsius, „en in de diamanten stel ik geen belang." Ja, Falsius kan vreeselijk jokken, maar daarmee zal hij Thijs heusch niet bedriegen. VARA. Uitzending von de Kerstvergadering der S.D.A.P., Federatie Amsterdam, te hou den in het Concertgebouw te Amsterdam. 6— A.V.R.O. Een kindervertelling aan'den vleu gel door Suze van Winters hoven. 6.30 Kerstre de door dr. J. C. A. Fetter. 7.— AVRO-Kerst- klanken uit geheel Europa. 8.Tijdsein. 8.01 Vaz Dias. 8.15 „Christus' Geboorte", een Kerstspel van Roel Houwink. 9.30 The Come dian Harmonists. 19.15 Concert door Henry Merckel. viool en het omroeporkest o.l.v. Ai- bert van Raalte. 11.— Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.Tijdsein en slui ting. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. Kerstwijdingsdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk. 8.15 Meditatie. 8.30 Morgenwijding door C. van Nes. 9.30 K.R.O. Pontificale Conventmis uit de Abdij van Berne te Heeswijk. De H. Mis wordt opge dragen door den HoogEerw. heer H. Stöcker. 10.45 Gramofoonmuziek. 11,30 „Om en om". Afwisselend programma van het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen en gramofoonmuziek. 2.Verzorging zender. 2.30 Weihnachts ora torium van J. S. Bach, uit te voeren door het Haarlemsch gemengd koor. Theod. Verstegh, Prof. Georg A. Walter, Willem Ravelli en het Residentie-orkest. 4.50 Gramofoonmuwek. 5— N.C.R.V. Gewijde muziek. 5.50 Kerkc'/enst ulo de Ned. Herv. Kerk te Apeldoorn. Voorgan ger Ds. J. C. H. Romijn. 7.45 K.R.O. „Kerst gedachten" kapelaan H. A. J. Drost. 7.35 Gramofoonmuziek 8.05 Vaz Dias. 8.10 Gramo foonmuziek. 8.15 KRO-symphonie-orkest U.S.O.) o.l.v Henri van Goudoever. m. v. Prof. Georg Walter, tenor. 9.15 Gramofoon muziek. 9.15 Internationale uitwisseling van Kerstgramofoonplaten9.50 Het KRO-sym phonie-orkest (U.S.O.). 10.30 Vaz Dias. 10.3a Gramofoonmuziek. 10.40 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. WOENSDAG 26 DECEMBER. HILVERSUM 302 M. 9.00 Orgllspel door Joh, Jong. 9.15 Toe spraak door A. Pleysier. 9.30 Schalmei olv. Pieter Renes. 9.45 De Wielewaal olv. Piet Tig- gers. 10.00 Strijkorkest olv. Eddy Walis. 10.30 VPRO. Kerkdienst uit de Remonstrantsche kerk te Rotterdam. 12.00 VARA. Vara-orkest olv Hugo de Groot. 12.30 Klein Vrouwenkoor ..Vox Jubilans" olv. Frits Uyttenboogaard. Mevr. J. Hekkert—van Eysden, sopraan. Aan den vleugel mevr. L. Mulderv. d. Weerdt. 12.50 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 1.10 I.10 Vox Jubilans. 1.30 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 2.00 Sluiting. AVRO. Gramofoon muziek. 3.00 Kerstverhaal door Kommer Kleyn: Kerstvrede, van Selma Lagerlöf. 3.30 Aansluiting met het concertgebouw te Am sterdam. Zang door het AVRO-kinderkoor olv. Jacob Hamel. 4.00 Kerstverhaal voor de kin deren door mevr. Ant. van Dijk. 4.30 AVRO- prijsvraag voor de jeugd. „Spits je ooren.... wat gaan wij hooren?" 5.00 VARA. Voor de kinderen. De Wielewaal, de Krekeltjes, VARA- tooneel, J. G. Hazewinkel, vertleling 6.45 Voor het platte land. Ds. K. Terpstra. kerstrede. H. Kits Nieuwenkamp. lezing. Janny van Oogen, voordracht. 7.45 Eddy Walis en zijn orkest. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Willem van Capellen draagt voor. 8.30 Harry Wigge- laar, viool. Bram Blez, hobo. Joh. Jong. orgel. 8.45 Het licht overwint de duisternis. Kerst spel van A. Pleysier. VARA Tooneel olv. Wil lem van Capellen. 9.30 De Nieuwe Amster- damsche orkestver. olv. Nic. v. d. Linden: EHae de Haas, sopraan. Maartje Offers, alt. M. Go- bets, tenor. O. Coperus, bariton. Verdi-opera- programma. HUIZEN 1875 M. 8.30 KRO. Morgenwijding door Kap. J. Met- zelaar. 9.30 NCRV. Orgel door W. A. Houtman. 10.50 Kerkdienst uit de geref. kerk te Sdhie- dam. 12.30 Versterkt ensemble v. J. v. d. Horst. 2.00 Orgelplaten. 2.30 H-moll messe van Joh. Seb. Bach. Elisabeth Schumann, sopraan, Margaret Balfour, alt-Mezzo. Walter Widdop, tenor. Friedrich Schorr, bariton. Koor en or kest (gr. pi.) 5.00 Rustpoos. 5.15 P. A. de Ro ver vertelt een kerstverhaal. 5.45 Gramofoon muziek. 6.00 Vaz Dias. 8.05 Kerstuitvoering door de Koninkl. Chr. Oratorium ver.. Am sterdam olv. H. Vuypers met een Kerstwoord door Dr. W. G. Harrenstein. 9.00 Eigen op namen. NCRV. klein orkest, J. Vincent, Suze Luger L. van Tulder. Willem Ravelli. 9.40 Vaz Dias. 9.45 Kerstconcert uit de St. Jacobs- kerk te Den Haag. Prof. Georg A, Walter, tenor. Adr. Engels, orgel. 10.45 Gram. muziek. II.30 Sluiting. DONDERDAG 27 DECEMBER HILVERSUM, 301 M. 8.00 AVRO. Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Vioolvoordracht door Boris Lensky. A. d. vleugel Egbert Veen. 11.— Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 1130 John van Brück en zijn orkest. 12.45 Orgelcon cert door Pierre Palla. 1.15 John van Brück en zijn orkest. 2.— Gramofoonmuziek. 2.30 Zangvoordracht door Gerrit Kijk in de Vegte. A. d- Vleugel Egbert Veen. 3.— Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Verzorging zender. 4.— Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Om roeporkest olv. Nico Treep. 5— Halfuur voor grootere kinderen, door Mevr. Ant. v. Dijk. 5.30 Omroeporkest olv. Nico Treep. 6 30 Sport- praatje door H. Hollander. 7.Pianovoor dracht door Carolina Lankhout. 7.30 Engelsche les. 8.— Tijdsein. 8.05 Vroolijk programma, m. m. v. Kovacs Lajos en zijn orkest, de Avro- girls, Eddy Meenk, Suzie Klein en Luciano, mondharmonica. 9.30 „Fancy Fair", studio opvoering. Naar een der hoofdstukken uit „De kleine Parade" van Henriette van Eyk. Spel- leiding Kommer Klem. 1010 Omroeporkest olv. Nico Treep. 11.Vaz Dias. 11.10 Aanslui ting met het Carltonhotel te Amsterdam. Dansmuziek. 12.— Tijdsein en sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8 —KRO. Morgenconcert. 10.NCRV. Leger des Heilskwartiertje. 10.15 Morgendienst door Ds. W. F. ten Rouwelaar. 10.45 Gramofoonmu ziek 11— KRO. Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.Politieberichten. 12.15 Kro-orkest olv. Marlnus van 't Woud. 2.— NCRV. Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij. 3— Vrouwen halfuurtje door Mej. A. Kruyswijk. 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.45 Verzorging zender. 4. Bijbellezing door Dr. G. P. van Itterzon. 5 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Alt vioolrecital door Frederik Leidner. A. d. vleu gel Betsy Koopman. 6.45 N. C. R. V. kwartiertje Spr. J. Schipper. 7.Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.Vaz Dias. 8.05 Almelo's Christelijk Mannenkoor. 9.A. J. Drewes: „Hoogtijden in het kinderleven9 30 Bespe ling van het studio-orgel door Marc A. Bouw meester. 10.Vaz Dias. 10.05 Gramofoonmu ziek. 11.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6