38.- 45.- UIT HET BUITENLAND DE VOLKENBOND IN 1934. Coedkoope aanbieding Cotb. Costuums NAAR MAAT THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Programma VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Laval zal besprekingen voeren te Rome. Bespreking met Mussolini voor zijn onderhandelingen te Rome. Hon- gaarsche revisie-eischen ter sprake. Frankrijk Laval binnenkort naar Rome De Paris Soir meldt uit Rome, dat men ver wacht, dat de Fransche minister van buiten landsche zaken, Laval, den derden of den vijfden Januari in Rome zal arriveeren. Laval zou van meening zijn. dat een onmiddellijke gedachtenwisseling met Mussolini te prefeiee ren zou zijn boven een behandeling van de nog omstreden problemen tusschen de ver schillende kanselarijen. Bovendien zou een be zoek in de eerste week van Januari reeds daar om gewenscht zijn, daar nadien de bespre kingen te Genève en de stemming in hei Saargebied de volledige aandacht van Laval zullen opeischen. Voorts zou aan het bezoek van Laval aan Londen, wanneer dit vruchtdragend wil zijn logisch de reis naar Rome moeten voora: gaan. De Fransch-Engelsche gedachtenwisse lingen zouden dan meer het aspect krijgen van een voor den vrede in Europa beslissende bespreking tusschen de drie groote mogend heden. Al cleze overwegingen ten gunste van een bespoediging van de reis naar Rome zou den van invloed geweest zijn op het besluit van Laval. De Temps" is vrij hoopvol gestemd. Het blad gelooft zelfs, dat de uit de Hongaarsche visie-eischen ontstane moeilijkheden zullen kunnen worden opgelost, aangezien een zekere ontspanning in de betrekkingen tusschen Bel grado en Boedapest geconstateerd kan worden De Kleine Entente bezit overigens In de rede van Laval in den senaat een waarborg, dat de Fransch-Italiaansche overeenstemming slechts een instrument van samenwerking en vrede is, nooit echter een instrument van verdeeld- heid-brengen in de Kleine Entente of van los maken van de tusschen haar en Frankrijk be staande banden. La Presse schrijft, dat de Raad der Kleine Entente op voorstel van Zuid-Slavic de regee ringen van Londen en Parijs ter kennis heeft gebracht, dat hij eerder een aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland dan een herstel der Habsburgers zou dulden. Saargebied. De grenzen gesloten. De Saargrenzen zijn gisteren gesloten en tot na het plebisciet zullen nu nog slechts vreemdelingen in het Saargebied worden toe. gelaten met paspoorten, die van een speciaal visum zijn voorzien. Als veiligheidsmaatregel is voorts bepaald, dat alle cafés en dergelijke etablissementen om middernacht zullen moe en sluiten. 350 Nederlandsche voorzitters van stembureaux. Reuter meldt uit Saarbriicken: Tot voor zitters der stembureaux bij de aanstaande volksstemming op 13 Januari in het Saarge bied. zijn in totaal 950 neutralen gekozen, van wie 350 Nederlanders, 350 Zwitsers en 250 Luxemburgers. Zij worden op 10 Januari in Saarbriicken verwacht en zullen zich, na door de plebiscietcommissie te zijn beëedigd, naar de hun aan te wijzen kiesdistricten begeven Spoorwegongelukken in Mexico en Amerika. Vele dooden en gewonden. Uit Mexico: Tusschen Mess en Naranjo is een naar Laredo gaande goederentrein ont spoord. De locomotief en 11 wagens vielen om. De machinist werd gedood, een stoker en nog een treinarbeider werden zwaar gewond. Als oorzaak van het ongeluk vermoedt men. dat de slechte toestand van den spoorweg in aan. merking komt. Bij Cardenas in den staat San Luis Potosi is een locaalspoortrem ontspoord. Acht wagens sprongen uit de rails, waarbij een hunner om kantelde. Een treinarbeier werd gedood. Naar uit Barranca de Tlaxoanca in den staat Tlaxoala wordt gemeld, hebben onbe kenden aldaar groote steenen op de rails geworpen. Gelukkig ontdekte de machinist van een naderenden trein tijdig, dat de rails versperd waren. Anders zou de trein in een diep ravijn zijn gestort. 13 dooden te Montgomeryo MONTGOMERY (West-Virginia) 27 Decem ber (V.D.) Door de ontploffing van den ketel van de locomotief van een arbeiders trein zijn 13 mijnwerkers gedood en ongeveer 35 gewond. De trein was ep weg naar een kolen mijn om de arbeiders naar hun werk te bren gen. NEW YORK. 27 December (V.D.) In de nabijheid van Columbus in Ohio is een per sonentrein tengevolge van een verkeerden wis- selstand tegen een goederentrein opgereden. Drie treinambtenaren werden gedood, twaalf passagiers gewond. De politie heeft een onder zoek ingesteld om uit te maken of hier sabo tage in het spel is. aangezien vermoedens ge uit zijn omtrent opzettelijk verkeerd steller, der wissels Japansche autoriteiten gecompromitteerd. Amerikaansche wapen, enquête wordt voortgezet. Crediet van 50.000 dollar toegestaan. Senator Nye, de voorzitter der Amerikaan sche commissie van enquête naar de manipu laties der bewapeningsindustrie heeft, naar Reuter meldt, een onderhoud met president Roosevelt gehad. Na afloop der bespreking deelde Nye mede, dat Roosevelt hem de ver zekering had gegeven, dat de regeering aan den arbeid der commissie haar algeheele me dewerking zal verleenen. Voor de voortzetting van de enquête zullen de noodige credieten worden toegestaan. Hiervoor wordt een bedrag van opnieuw 50.000 dollar vereischt. Tegen overdrijving van het rasprincipe. Graaf Reventlow waarschuwt. In de „Reichswart" stelt graaf Reventlow zich te weer tegen uitwassen van het rasbe ginsel, ofschoon hij de kern ervan handhaaft Hij schrijft, dat de overdrijvingen van het rasprincipe het gevaar medebrengen, dat zij tot een splitsing in het volk kunnen leiden. Er heeft zich een overspanning, een waan voorstelling omtrent deze kwestie ontwikkeld. Duizenden menschen. wien door iemand werd ingepraat, dat zij het product van een min der goede bloedsvermenging waren, verkre gen het verlammende gevoel van eigen min derwaardigheid. Er mag echter zoo ver volgt Reventlow tusschen Duitschers die uit verschillende Arische kruisingen zijn ont staan, geen onderscheid worden gemaakt. Er mogen geen Duitschers eerste, tweede en der de klas bestaan. Bovendien mag men niet iederen beoordeelaar op het gebied van de rassenleer als autoriteit aanzien, terwijl voorts in deze leer nog zeer veel op hypothese berust Ook de meest hooggeplaatste en nabije me dewerkers van Hitier zijn noch blond, noch hebben zij blauwe oogen. De beoordeeling van een mensch naar zijn lichamelijke kentee- kenen houdt veel mogelijkheden tot fouten in zich. De koudegolf over de Ver. Staten. 23 dooden tijdens de Kerstdagen. De ontzettende koudegolf, die tijdens de Kerstdagen in de Vereenigde Staten heeft ge- heerscht, blijkt niet minder dan 23 dooden te hebben geëischt. De scheepvaart op den Stillen Oceaan was volkomen stilgelegd. De materieele schade, die door de krachtige stormen is aan gericht is aanzienlijk. Japan volgt het Duitsche voorbeeld. 1000 boeken op den brandstapel. Op instigatie van de overheid van Peking zijn op Tweeden Kerstdag ruim 1000 in beslag 'enomen boekwerken in het openbaar ver brand. Een deel dezer boeken bestond uit so cialistische werken. NOODWEER OP CYPRUS. Van het eiland Cyprus komen berichten over zwaar noodweer, dat groote schade heeft aangericht. In de omgeving van Limmassol zijn heele kudden schapen door het hooge water meegesleurd. De kademuren van Limmassol zijn zwaar beschadigd. Wervelstorm op Creta. V.D. meldt uit Parijs: Volgens berichten uit Athene heeft een wervelstorm op Creta groote verwoestingen aangericht. Vooral de stad Kanea is ernstig geteisterd. Hief zouden vijf personen het leven hebben verloren en ruim 100 huizen zijn verwoest Batons UitvetluMi Aanvang Zaterdag 29 December 2^2-- Gr. Houtstraat 36 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Verbeterde vooruitzichten. Een goede laatste maand na een zorgenvol jaar. Het derde jaar der nog steeds niet gestorven Ontwapeningsconferentie. Vrijwel vol ledige stilstand der Volkenbondsbemoeiïngen op econo misch en financieel gebied. Normale voortgang van den arbeid der technische Volkenbondsorganen. De groote vraag der naaste toekomsthoe zal de Saarbevolking op 15 Januari 1955 stemmen? (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen Geneefschen correspondent). Genève, 24 December 1934. Het jaar 1934 is voor den Volkenbond met heel sombere vooruitzichten begonnen Tw.ee groote mogendheden. Duitschland en Japan hadden in het voorafgegane jaar het lidmaat schap van den Volkenbond ongezegd; een derde groote mogendheid, Italië, dreigde dit voorbeeld te zullen volgen, indien niet zeer adicale Volkenbondshervormingen zouden worden aangebracht, wier verwezenlijking on denkbaar scheen, gezien den onmiddellijk daartegen geuiten tegenstand der Kleine En tente. Het was dan ook geen wonder dat me nigeen, die van Genève naar Lausanne reis de. zijn medereizigers met een schamper lach ie de resuachtige werken voor de nieuwe „na- leizen" voor den ten doode opgeschreven Vol ken bond aanwees! Bij het einde van het Jaar 1934 ziet men hans met een vrij, opgewekt vertrouwen de inwijding der nieuwe Volkenbondspaleizen in September 1935 tegemoet. Weliswaar hebben Duitschland en Janan de opzegging van hun lidmaatschap nog niet ingetrokken, doch Mus solini heeft aan zijn dreigement, om ook heen e gaan. geenerlei verder gevolg gegeven, ter wijl in September bovendien drie nieuwe Sta ten. waaronder de groote mogendheid Sovjet Rus^nd. tot den Volkenbond zijn toegetreden zoodat diens ledental thans het hooge getal van 60 bereikt heeft! Voorts zijn de Vereenig de Staten van Amerika in Augustus 1934 tot de Internationale Arbeidsorganisatie toege treden. die een onderdeel van den Volkenbond is. Tenslotte zijn er teekenen van een begin nende Duitsch-Fransche ontspanning, die. indien deze inderdaad verkregen zou worden, noodzakelijkerwijze den terugkeer van Duitsch land naar Genève ten gevolge zou hebben. Een groot ledental zou echter niet voldoen de zijn, indien het aanzien van den Volken bond. de gedachte aan internationale samen werking door middel van den Volkenbond zou zijn blijven achteruitgaan, zooals in de laat ste aan 1934 voorafgegane jaren het geval was ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLiNC Betrokken bij financiëel schandaal. Uit Tokio: De censuur op berichten omtrent het financieele schandaal, waarbij een _,root aantal senatoren betrokken waren en dal den val van he*. kabinet-Saito ten gevolge heeft gehad, is thans opgeheven. Naar de bladen nu melden, gipg het hier om een overdracht van aandeelen van de Imperial Rayon Company ten bedrage van ongeveer 20 millioen Yen. Van de bij de hierbij gepleegde frauduleuze han delingen gecompromitteerden werden 17 sena toren schuldig bevonden aan omkooperij. mis bruik van vertrouwen en meineed. De namen worden genoemd van baron Nakajima, vroeger minister van handel. Tsjoezo Mitsoetsji, vroe ger minister van spoorwegwezen. HIdio Koe- roda, vroeger minister van financien Sjigeroe Sjimada, voormalig president var. de oank van Formosa en Mataiki Takagi, voormalig presi dent van de Imperial Rayon Company, Het duurde slechts een korten tijd of Krak kwam al weer binnen, rood van kwaadheid; en met geweld en brute kracht bracht hij een heel klein ventje mee naar binnen Thijs was geweldig in zijn schik, want het was niet Sim of Glim, maar de booze kobold twee zakjes uit de schatkamer hield hij nog, angstig, stijf omvat. geweest. De buitengewone December-zittin' van den Volkenbondsraad heeft echter in dit opzicht reinigend en versterkend gewerkt. Niet alleen heeft de Volkenbondsraad dank zij het bemiddelend optreden van de Raads commissie van Drie onder leiding van Baron Aloisi een aantal belangrijke beslissingen om trent de voorbereiding en de eventueele ge volgen van de volksstemming in het Saarge bied kunnen treffen, die ook de toestemming van het buiten de Raadszaal gebleven, doch zeer bij de aangelegenheid betrokken Duitsch land hebben kunnen verkrijgen, doch vooral is in het gevaarlijke Zuid-Slavisch-Hongaar- sche geschil heel overtuigend gebleken, van welk een groote winst voor de vredeszaak het is, bij den toestand van 1914 vergeleken, dat er thans een Volkenbond bestaat. Een staat, die meent dat de regeering van een ander land hem grievend onrecht heeft aangedaan, kan zich thans met een verzoek om voldoening tot den Volkenbond wenden, in plaats van met oorlog dreigende ultimata naar de te genpartij te zenden. En te Genève kunnen de andere regeeringen thans persoonlijk overleg over hun bemiddelingspogingen plegen, in plaats van elkander kruisende en slechts nieuwe verwarringen stichtende telegrammen en gezantenboodschappen elkander en den geschilhebbenden partijen te doen toekomen! Zoowel het bestaan op zich zelf van den Vol kenbond als de Geneefsche methoden hebben in December triomfen gevierd, die niet licht vergeten zullen worden en die ook voor de toekomst een zegenrijk voorbeeld ten goede zullen kunnen zijn. Van de drie groote politieke aangelegenhe den, die den Volkenbondsraad en de Volken- bondsvergadering in 1934 vooral hebben be ziggehouden: het Saarvraagstuk, het Zuid- Slavisch-Hongaarsche geschil en het Chaco- geschil tusschen Bolivia en Paraguay, heeft alleen het laatste nog een bitteren nasmaak achtergelaten. Hierbij bleek opnieuw, hoeveel moeilijker de Volkenbondstaak is bij de behan deling van geschillen van vergelegen staten, wier verantwoordelijke ministers niet recht streeks te Genève kunnen geraadpleegd wor den. Het is thans te vreezen. dat het door alle vertragingen mogelijk geworden Paraguyaan- sche wapeneeluk de regeering van dit land onontvankelijk zal maken voor de uit Genève gekomen stem van het verstand en der ge rechtigheid. Alle voldoening over de Volkenbondssucces sen in het Saarvraagstuk en in het Zuid-Sla- visch-Hongaarsche geschil mag ons verder niet blind maken voor het droevige feit. dat het jaar 1934 vrijwel geenerlei vooruitgang gebracht heeft ter zake van de twee groote onder Volkenbondsauspiciën gehouden we reldconferenties, die in 1933 een zoo tragisch verloop genomen hadden: de Geneefsche Ont wapeningsconferentie en de Londensche Fi nancieele en Economische Conferentie. In dien echter het jaar 1935 werkelijk de ge hoopte Fransch-Duitsche ontspanning bren gen zal, zal 1934 wellicht ook met betrekking tot deze twee wereldconferenties het over gangsjaar geweest zijn, dat haar en ons allen van de duisternis naar het licht gevoerd heeft. Het derde jaar der Ontwapeningsconferen tie. wier toegewijde voorzitter Arthur Hender son de welverdiende onderscheiding van den Nobelprijs voor den Vrede verkregen heeft, scheen in het voorjaar een althans niet al te onbevredigenden afloop te zullen nemen. De hoop ontstond, dat de Fransche regeering te gen den prijs van eenige Engelsche ..nalevings waarborgen", die de stipte eerbiediging der te duiten conventie waarschijnlijk zouden ma ken, tot een conventie bereid zou zijn. die de bewapening der verschillende staten althans .begrenzen" en daardoor een nieuwen bewa peningswedloop verhoeden zou Een derge lijke conventie zou dan de feitelijke Duitsche herbewapening weliswaar moeten legalisee- ren, doch deze dan tevens ook binnen bepaal de grenzen houden. De sensationeele nota van Barthou van 17 April maakte, aan deze hoop Ieen plotseling einde. Sindsdien is het grootste beleid van voorzitter Henderson noodig ge- j weest. om de Ontwapeningsconferentie al thans nog in het leven te houden, zij het ook in een vrijwel ononderbroken slapenden toe stand. Indien de boven besproken teekenen! van een Fransch-Duitsche ontspanning zichi in 1935 in gunstigen zin zullen ontwikkelen, zal dit Engelsch-Italiaansche, door Barthou gedoode plan van een conventie tot bewape ningsbegrenzing, waarbij aan Duitschland een beperkte herbewapening zal worden toege staan, weder herleven, waardoor het vierde jaar der Ontwapeningsconferentie aan de conferentie nog een eenigszins bevredigenden afloop zal geven, die de wereld althans voor de ergste rampen behoeden zal. Wellicht zal de daardoor uitredende alge- mcene ontspanning op het gebied der inter nationale politiek den Volkenbond dan tevens tot een hervatting zijner bemoeiingen op economisch en financieel terrein in staat stel len. In het jaar 1934 zijn de Volkenbondsbe moeiingen te dezen aanzien vrijwel volledig blijven stil liggen. Een vruchtbare hervatting der Londensche Economische en Financieele Wereldconferentie scheen nog verder buiten het gebied der praktische mogelijkheden te liggen dan een nuttige voortzetting van den arbeid der Ontwapeningsconferentie! Het eenige. dat de Volkenbondsvergadering in September aandurfde, was het organiseeren van een enquête naar de praktische uitwer king der talrijke .clearing-overeenkomsten tusschen de verschillende staten. Menig ge delegeerde, die een hervatting der internatio nale economische samenwerking voor drin gend noodig acht, gaf zijn toestemming tot deze door Frankrijk voorgestelde enquête in de hoop, dat haar resultaten den aandrang naar nieuwe Volkenbondsbemoeiingen op eco nomisch en financieel terrein zouden verster ken. De technische Volkenbondsorganen, zooals de Opiumcommissie, het Hygiënische Comité, de Mandatencommissie, het Instituut voor Intellectueele Samenwerking enz. hebben hun! werkzaamheden op normale wijze voortgezet, zij het ook zonder medewerking van Duit schers, daar Duitschland. in tegenstelling tot Japan, na de opzegging van het Volkenbonds lidmaatschap ook alle medewerking aan het technische Volkenbonöswerk heeft beëindigd. Ook hierom is het gelukkig, dat het jaar 1934 voor den Volkenbond ten einde gaat in een atmosfeer van hoop inzake Duitschland's terugkeer naar Genève, die voor de geheele gedachte van internationale vredesorganisatie en samenwerking onontbeerlijk is. Voor de vraag, of het jaar 1935 de vervulling der door 1934 gewekte hoop zal brengen, zal de afloop van de volksstemming in het Saargebied op 13 Januari 1935 waarschijnlijk van beslissen de beteekenis zijn. Indien deze stemming zoo uitvalt; dat de Voikenbondsraad met gerust geweten, zonder den wil der bevolking zelf geweld aan te doen. tot den terugkeer van het Saargebied naar Duitschland zal kunnen be sluiten, zal de weg voor de Fransch-Duitsché ontspanning open staan en het Volkenbonds overzicht over 1935 niet slechts van „verbe terde vooruitzichten", doch ook van „betere resultaten" kunnen spreken! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. ZATERDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Draaiorgelmuziek (gr.pl.). 12.15 De Zonne kloppers olv. Cor Steyn. 1.15 Bram Blez. hobo en Rutger Schoute, piano. 1.30 Orvitropia olv. Jan van der Horst. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Harry Wiggelaar viool en Rutger Schoute, piano. 2.30 Platen der maand. 2 45 Eddy Walis en zijn ensemble spelen een wenschprogram- ma. 3,10 Lezing door Dr. A. Abas over astro logie. 3.30 ..Tosca" opera in 3 bedrijven van Puccini. Solisten koor en orkest van Scala te Milaan, (gr.pl.). 5.00 Jo Huy. saxofoon en Rutger Schoute, piano. 5.10 Letterkundig over zicht door A. M. de Jong. 5.30 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 6.00 Uit de roode jeugdbewe ging. 6.30 Eddy Walis en zijn orkest. 7.00 Over gang naar den versterkten zender. 7.02 Cora de Lange van Rijn alt, zingt met pianobegeleiding van Anton Krelage. 7.30 Orgelspel door Johan Jong. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Ge vraagde gramofoonplaten. 8.20 Zaterdagavond filmpje. 8.30 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 9.15 Toespraak door A. de Vries. 9.30 Orgelcon cert door Cor Steyn. 9.45 Vaz Dias en varia. 10.00 XX ensemble olv. Cor Steyn, mmv. Albert de Booy. zang. 10.30 Magyari Imre en zijn zi geunerorkest. 10.45 Strijkorkest olv. Eddy Walis. 11.15 Kees Pruis en Henriette Davids. 11.55 Gramofoonplaat. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 1215 Gramofoonmuziek. 1.00 Kruisgesprek tusschen de heeren Mi*. Spit, voorzitter van den Volksraad te Batavia en A. W. Groote. ontwerper van de stenografie Groote. ter gelegenheid van den 75sten ver jaardag van den heer Groote. 1.30 Gramofoon muziek. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door Louis Schirtz. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje door Mevr. Sophie Nuwenhus van der Rijst en mevr. Corrie Marres van der Ven. 4.00 Verzorging zender. 4.10 de KRO-boys olv. Piet Lustenhouwer. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.10 De KRO-boys olv. Piet Lustenhouwer. 5.30 Esperantonieuws olv. Piet Lustenhouwer. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 5.45 Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 6:45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politieberichten. 7.15 „New Deal" in Amerika" door Dr. J. A. M. van Staay. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Vaz Dias. 8.05 KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 8.35 Tusschen twee werelden door Pater J. Thewissen S.J. 9.05 KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 9.30 Kerstspel „En waar de ster bleef stille staan" van Felix Timmermans en Eduard Veterman. Opte voeren door de Ver eenigde Haagsche Spelers olv. Pierre Balledux. 10.00 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.40 Fransche avond. Balalaikamuziek. 9.25 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 9.00 Pianorecital door Made leine de Valmalète. 9.40 Gevarieerd Fransch concert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis. 10.15 Zangrecital door Dolorès Goeres. 10.35 Gevarieerd muzikaal programma mmv. solis ten en het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.50 Het Symphonieorkest. 1.30 Idem. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het symphonieorkest olv. Oscar Delvige. 9.35 idem. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 E. Bendix' ensemble. 2.20 Symphonie- concert. 4.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Het om roeporkest olv. Ernil Reesen. 9.35 idem. 10.20 Erik Tuxen's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6