C mflOYLL Het Sportfondsenbad. 6 tandpa/to. lekker, man! Rubriek voor Vragen. DONDERDAG 3 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 107de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dins dag 8 Januari 1935, des namiddags te 7.30 uur, luidt: 1. Benoeming Commissie onderzoek ge loofsbrieven en installatie nieuw gekozen lid. 2. Opening. 3. Verkiezing algemeen voorzitter. 4. Verkiezing voorzitter Grootbedrijf. 5. Verkiezing voorzitter Kleinbedrijf. 6. Verkiezing plaatsvervangende voorzitters Grootbedrijf en Kleinbedrijf. 7. Verkiezing leden vaste commissies. 8. Notulen. 9. Ingekomen stukken. 10. Mededeelingen. 11. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Haarlem, betr. belasting vermake lijkheden. b. De directie der Nederlandsche Spoorwegen betr. aansluiting eerste verbinding Haarlem— Groingen. c. den Minister van Waterstaat te 's Graven- hage betr. tunnelvraagstuk Noordzeekanaal. d. Z.E. den Gouverneur van Suriname, Z.E den Gouverneur van Curagao, alsmede de Kamers van Koophandel te Paramaribo en Curagao, houdende gelukwenschen door mid. del van de eerste luchtpostverbinding Neder land—'West-Indië. e. het bestuur der V.V.V. te Zandvoort betr. aanleg vliegveld. 12. Vaststelling periodieke subsidies voor het jaar 1935, benevens vaststelling van de navolgende eventueel te verleenen subsidies: a. Intern. Esperanto Instituut te 's Gra- venhage. b. Nederl. Landbouw Handelskamer te 's Gravenhage. c. Ital.Nederlandsche Kamer van Koop handel te Amsterdam. d. Holland-Huis te Brussel. e. Prot. Christ. Nijverheidsschool te Haarlem f. Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem. (Tentoonstelling Flora 1935). g. Nederlandsch Visscherij Proefstation te Utrecht. h. Stichting Fonds Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek te 's Gravenhage 13. Concept-schrijven van het Bureau aan de Tweede Kamer der Staten Generaal betr. Wetsontwerp rechtsverhouding Agenten en Reizigers. 14. Concept-schrijven Commissie Verkeer en Vervoer aan Burgemeester en Wethouders te Haarlem, inzake voetgangers-ver keer in enkele Haarlemsche straten. 15. Rondvraag. 16. Besloten zitting. FAILLISSEMENTEN. L. Muller, bloemkweeker en handelaar, wo nende te Hillegom, van den Endelaan 32. Cu rator Mr. J. H. C. SIotemaker, alhier. P P. F. Oor, bakker, wonende te Haarlem Kritzingerstraat 8. Curator M. A. Klein, alhier N. W. Wamsteeker, slager, wonende te IJmui- den, Kennemerlaan 111. Curator Mr. A. v. d. Piier te IJmuiden-Oost. G. Wisker, winkelier in rubber, suiker, gerst etc. wonende te Haarlem, Jan Haringstraat 4. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. G. en J. van Koperen, aannemers van grond werken, beiden wonende te Haarlem. Dr. Schaepmanstraat 21 rood. Curator Mr. J. H. C Slotemaker, alhier. De Vennootschap onder de firma Expeditie bedrijf de Rijk en Co. gevestigd te Beverwijk, Jan Alsweg 2a en hare firmanten: P. C. de Rijk expediteur, wonende te Beverwijk, Adrichem- straat 54 en J. Praster, expediteur, wonende te Beverwijk, Romerkerkweg 57. Curator M. A Klein, alhier. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werden de navolgende faillisse menten van: H. Maks, groentenhandelaar, wonende te IJmuiden, Kennemerlaan 41. Curator Mi*. A. W Hellema. te IJmuiden. E. Binsbergen, broodslijter, wonend"? te Koog aan de Zaan, Krokusstraat 40. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam. C. G. van Rooyen, manufacturer, wonende te Bennebroek, Bennebroekerlaan 75. Cura- trice Mevrouw Mr. L. M. I. L. van Taalingen- Dols, alhier. W. Failé te Santpoort, Bloemendaalscheweg 36. Curatrice Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalin gen-Dols, alhier. K E- A. Stein, directeur Zomei'lust, wonende te Zandvoort, Kosterstraat 7. Curator Mr. W. Veniet, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van: de N.V. Visscherij Exploitatie Maatschappij „De Dogger", gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. Curator Mr. A. H. J. Merens, alhier. D. Wagenaar, zand en grinthandelaar, te Koog aan de Zaan. Curator Mr. C. Blanke- voort, alhier. W. Schoone, machinehandel, wonende te Edam. Curator Mi". H- H. Riepma te Edam. de N.V. Gebroeders Tegelaar N.V., bloem- bollenhandel, wonende te Lisse. Curator Mr. C. Blankevoort, alhier. BUREAU VAN CONSULTATIE BIJ DE RECHTBANK. Aan het verslag van het Bureau van Con sultatie bij de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem over 1934 is het volgende ontleend: Gehouden werden 51 zittingen. In deze zittingen vervoegden zich 1186 (vorig jaar: 1203, in het jaar 1932: 1192) bezoekers en bezoeksters, terwijl buiten de zittingen nog ongeveer 150 (vorig jaar: 120, in 1932: 90) rechtzoekcnden zich tot het Bureau wendden, hetzij schriftelijk wegens verwijderde woon plaats hetzij persoonlijk bij den secretaris in spoedeischende gevallen. In 936 gevallen (vorig jaar: 888 gevallen, in 1932: 871 gevallen) waarvan 825 (vorig jaar: 802) in zitting, 111 (vorig jaar: 86) buiten zit ting werd voldaan aan het verzoek tot toevoe ging van een advocaat. Het gemiddeld aantal toevoegingen per per soon, berekend over de advocaten, die gedu rende het geheele jaar voor toevoegingen be schikbaar waren, bedroeg 21 (vorig jaar: 21, in het jaar 1932: 18, in 1931: 16 1/2, in i930: 15). Het Bureau was in 1934 samengesteld uit: Mrs. P. Tideman, J. H. J. Simons, L. V. Hoog, R. C. Baahuizen van den Brink, J. Deenik, C. Blankevoort, F. van der Goot en F. J. D. Theyse. TENTOONSTELLING FRANS HALS MUSEUM. In het Frans Halsmuseum wordt van 10 tot 31 Januari een tentoonstelling georganiseerd door de afdeeling Haarlem van het Neder landsche Kunstverbond. De helft van de opbrengst komt ten goede aan deze vereeniging, de andere helft zal den afgedragen aan de Cité Universitaire, ter verdere voltooiing van het Nederlandsche tehuis voor studenten. ARMBESTUUR NED. ISR. GEMEENTE. Het Armbestuur der Ned. Isr. Gemeente te Haarlem vraagt bijstand voor zijn werk. Dat werk immers is in den algemeenen nood van dezen tijd veel moeilijker en omvangrijker geworden. Want menschen, die nooit de hulp onzer In stelling hebben noodig gehad, komen nu bij ons aankloppen. En anderen, die ons vroeger steunden moeten thans door ons geholpen worden. De armenzorg echter moet, ondanks dit alles volledig voortgang hebben en mag bij al het geen er gedaan moet worden, en inderdaad gelukkig ook gedaan wordt, niet op den ach tergrond geraken. Het Armbestuur vertrouwt er op, dat het op uw volle medewerking mag rekenen en dat door uw gulle gave zijn taak ten behoeve der armen verlicht zal worden. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken 11188 (vorig jaar 11097) waarvan 5203 (vorig jaar 6245) aan de Kran tenkamer en 2224 (vorig jaar 2152) aan de algemeene Leeszaal. Uitgeleend werden 7485 boeken (vorig jaar 7883). Filiaal Haarlem-Noord. Aantal bezoeken 117 (vorig jaar 1573), waarvan 742 (vorig jaar 517) aan de leeszaal. Uitgeleend werden 1584 boeken (vorig jaar 1516). CABARETAVOND VAN „HERMAN HF.IJERMANS". De tooneel vereeniging „Herman Heijermans" houdt op Zaterdag 19 Januari in het concert gebouw haar jaarlijkschen cabaretavond. Dit cabaret zal geheel onder leiding staan van Willem van Cappelle. Conferencier is Alex de Haas, die liedjes aan den vleugel zal zingen. Ook treedt het Volendammer kwartet op en professor Ben Ali Libi (humoristisch gooche laar), Het orkest staat onder leiding van Jean Bertal. Na afloop is er bal onder leiding van den heer W. Fortgens. DE FAILLISSEMENTEN IN 1934. In het afgeloopen jaar werden door de Ar- rondissements Rechtbank te Haarlem 343 fail lissementen uitgesproken. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Contactsleuteltje, Honken, Heerenstr. 35: Bankbiljet, Vis, Wilhelminalaan 20: 3 Bank biljetten, Groskamp. Rollandsir. 67; Beurs, m.i., Breedveld. Indischestr. 32; Duif, Otter, Leidschestr. 8: Jas, De Graaf, Z. Polderstr. 48; Mes. Kraamwinkel, J. Evertsenstr. 13zw.; Mes, v. d. Veen, Harmenjansweg 10, Alpinomuts, Deen, Fr. Halsstr. 1; Kindermuts, Bur. v. Pol., Smedestr.: Oorring, Spanjaard, Leidsche Vaart 38e; Kinderportemonnaie. Brederode, Groote Markt 21; Damesportemonnaie m.i., Carels, Zijlstr. 12; Portemonnaie m.i., Janssen. Eemstr. 27;Pet, de Groot, Rijksstraatweg 53; Potlood, Boetje, Pegasusstr. 67; portemonnaie m.i.. Hulst, Berkenrodestr. 22; Schaar, IJlstra. W. Bogaardstr. 6: Actetasch m.i., v. Andel, Billi- tonstr. 25; Rijwielbelastingplaatje. Ulrich, Overtonstr. 24; Roeiboot, Hommers, Hofdijk plein 21; Dameshandschoen, Erdsick, L. Raam straat 5rd.; Halsketting, Carstiens, Berkenrode straat 13: Hond, Nieuwenhuis, Melkboeren- steeg 1; Heerenhoed, v. Duyn, Leidsche Vaart 168, Bl'daal; Dameshandschoen, Bur. v. Pol. Smedestr.; Dameshandschoen, Booms, Indische straat 129; Dameshorloge, de Wit, Elzenplein 4; Heerenhandschoen, Lijnrood, Bloemfontein straat 7; Halsketting, Fehres, Lindenstr. 34; Kinderhandschoen, bur. v. Pol. Smedestraa/t; Kinderhandschoen. Serius, v. Zeggelenstr. 3; Geld, Hulst, Berkenrodestr. 22; Paar" dames- handschoenen, Bros, Zijlstr. 61; Hond „Fauna" Hond, Belles, Spaarndamscheweg 346; Paar kinderhandschoenen, de Groot, J. Gij zenkade 191. AGENDA DONDERDAG 3 JANUARI Luxor Sound Theater: „Spion nummer 13". Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Ma- tinée 2.30 uur. Cinema Palace: „Een Meinacht in Weenen" Op het tooneel: Suzi Klein. 2.30, 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: Esther de Boer—Van Rijk in „Op hoop van zegen". Op het tooneel 6 Readyngs, acrob. Cyclisten. 2.30. 7 en 9 15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 4 JANUARI Stadsschouwburg: „Adam in ballingschap" voordracht door Anton Verheyen. 8.30 uur. Bioscopen nieuw programma. Voorstellin gen s middags en des avonds. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over December 19341933. Aantal behandelde posten 12910 (v. j. 11992), aantal inlagen 7764 (v. j. 7020). aantal terug betalingen 5146 (4972). Ingelegd f 425.475.11 (f 399.057.63); terugbetaald f 494.112.10 (v. j. f 445.745.25». Minder ingelegd f 68.636.99 (v. j. minder f 46.687.62). Aantal nieuwe boekjes 189 (v.j. 184); aantal afbetaalde boekjes 167 (v. j. 166>. Spaarbusjes op 31 December 1934 in omloop 3512. Geledigd in December 1934. 248 busjes met totaal inhoud van f 3.466.87. Aantal ver huurde kluisloketten op 31 December 1934 475. (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGING VOOR SOCLALISTISCHE ONTWIKKELING. Zondagmorgen 6 Januari zal de heer S. H. De'.haas -uit Amsterdam, voor de afdeeling Haarlem van de V.V.S.O -in het Volksgebouw Zuiders'., aat. een lezing houden over: „So- sialisme en kapitalisme in de Vereenigde Staten". ARROND. RECHTBANK. Hazardspel. „Voor den laatsten keer! Wie doet er mee aan de coursen van Duindigt?" De man, die dit riep, stond bij een tafeltje in een café in Krommenie. Een groote gele kaart, in zes vakken verdeeld, waarin namen van paarden stonden geschreven. Het publiek kon geld zetten op een of andere naam, een helper draaide een tolletje, op welker kanten dezelfde namen geschreven waren. Als het tol- tetje viel, kwam een naam boven te liggen en de persoon, die op dezen naam gezet had, werd uitbetaald. Dit is hazardspel en derhalve bij de wet verboden. Een toeschouwer, die een klein kwartier heeft staan kijken, heeft de politie gewaar schuwd, die de menschen uit het café zag ko men en een door genoemden toeschouwer aan gewezen Hagenaar aanhield. Deze had de gele kaart opgerold bij zich en tevens een kleine f 50, waarbij zeer vele kwartjes en dubbeltjes. En daarom stond deze man terecht voor de Haarlemsche rechtbank. Hij ontkende gelegenheid gegeven te heb ben tot hazardspel. Zélf heeft ie gespeeld en eenige malen gewonnen, wat de aanwezigheid van de vele kwartje moest verklaren. Maar de kaart was niet van hem. Twee gtuigen a décarge, beide Hagenaars, die „alle coursen in Nedelrand bezoeken", evenals verdachte, die zei bookmaker te zijn, hebben gezien dat de „man-met-de-tol" (die verdwe nen is) de leiding had, doch dat verdachte slechts speler was, niets meer. Twee getuigen a charge, verklaarden dat verdachte bijzonder in actie was en soms uitbetaalde aan win naars. De officier betreurde het, dat de man-met- de-tol óók niet als verdachte terechtstond. De gelijk speculeeren op het publiek als verd. deed, moet ernstig bestreden worden. De offi cier vroeg een gevangenisstraf van 6 weken met verbeurdverklaring van de in beslagge nomen kaart. De verdediger rar. Moresco achtte het ten laste gelegde niet bewezen en drong aan op vrijspraak. Verdachte bleef ontkennen. Uitspraak over 14 dagen. UITSPRAKEN. Auto, motor en ge broken enkel. Tegen een 23-jarigen Zaandammer, die op 31 Mei een motorrijder heeft aangereden, waarbij deze zijn enkel brak, heeft de Offi cier van Justitie alhier geëischt een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar benevens een boete van f 40 subs. 20 dagen. De rechtbank veroordeelde hem tot één maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en tot een geldboete van f 30 subs 12 dagen hechtenis. Brand door schuld. Een 31-jarig bankwerker uit Hoofddorp heeft terechtgestaan wegens het veroorzaken van brand door schuld, tijdens lasschen bij een hoop stroo. De Officier vroeg een gevan genisstraf ven 2 maanden voorwaardelijk met een proeft'van drie jaar en f 50 boete. Mr. Briët pleii voor een lage geldboete. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van 2 jaar en tot een geldboete van f 40 subs. 16 dagen hech tenis. Oplichting. Een 60-jarig adviseur in Velsen zou een in woner uit Wijk aan Zee en Duin voor f 20 op gelicht hebben. De Officier vroeg een gevangenisstraf van 6 maanden. Mr. H O. Drilsma drong aan op een voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtbank te Haarlem veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van twee maanden Jachtopziener. Een 28-jarig los arbeider uit Beverwijk heeft voor de rechtbank in Haarlem terecht ge staan wegens bedreiging. Op Nov. heeft hij jachtopziener Kamerbeek eenige malen met een mes gedreigd, toen de jachtopziener hem wilde aanhouden op verboden grond. Ten slotte heeft K. den arbeider in de knie moe ten schieten om hem tot bedaren te brengen. De Officier vorderde een gevangenisstraf :an 9 maanden met aftrek. Mr. M. A. van Eek bestreed de meening, als zou hier van poging tot doodslag sprake zijn. De rechtbank veroordeelde den man tot ne gen maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. PERSONALIA. Voor het examen coupeuse is aan de Maria- school in de Koningstraat geslaagd mej. Jo Bijster. Voor het examen costumière slaag den de dames Jo de Wit en Gesina Hazen berg. Verkoudheid verdwijnt direct. Doe slechts 10 a 15 druppels Karsote het nieuwe wetenschappelijke inhalatiemiddel op een zakdoek en snuif dan flink oo. Elke inademing brengt de. bac- terie-doodsnde, zuiveren de Karsote-damp tot in de kleinste hoekjes van neus, keel en longen. De adem haling wordt bevrijd, de ontstoken pijnlijke slijm vliezen verzacht en de infectie onmiddellijk ge stopt. Karsote is verkrijgbaar bij apothekers en drogis ten a 0.90 per flacon (zakformaat) en 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), incl. Omzetbelasting. (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender nïet teruggegeven. Het ontwerp voor gewijzigde Kieswet. Door het wetsontwerp tot wijziging en aan vulling van de kieswet wil de regeering o.a. de kleine partijen bestrijden resp. onmoge lijk maken. De meerderheid zal daar wel voor te vinden zijn. Zij voelen blijkbaar weer nattigheid. Het aanzien van het parlement is duchtig ge daald en is er in de laatste jaren niet beter op geworden. Bij een vorige gelegenheid werden de voor keursstemmen reeds krachteloos gemaakt om zoodoende de partijbonzen aan hunnen zetel te.helpen, die toch altijd f 5000 p. j. plus vrij abonnement le kl. op de Nederl. Spoorwegen oplevert, waarvoor maar dikwijls slechts de presentielijst getëékend wordt. De maatregel was voor de partijbonzen noodzakelijk omdat er te veel onafhankelijke kiezers (kleurlooze middenstof) waren, die nog waarde hechtten aan persoonlijkheid en dus niet op no. 1 van de lijst stemden Nadat de invloed der voorkeursstemmen vernietigd was, bleef den onafhankelijken kiezer nog één middel over om het parlement De toegangswegen. V :|®%©0 >0^0 —vj -l-V'CiM Openbare Werken heeft gezorgd voor den aanleg van toegangswegen naar het Sport fondsenbad. Op de teekening is met behulp van pijlen aangegeven op welke wijze het Sportfondsen- bad voor rijverkeer kan worden bereikt. Er leiden wegen naar den hoofdingang van het gebouw en naar de autoparkeerplaats. De laat ste is gelegen aan de Dreefzijde, aan welken kant zich ook de ingang van de rijwielberg plaats bevindt. Komende van het Houtplein wordt de tram baan gevolgd tot aan de afbuiging van den weg naar den ingang van het gebouw. Door haaksch om te gaan bereikt men de parkeer plaats. Komende van de zijde Kleine Houtweg wordt de Baan gevolgd tot een nieuw aange- legden weg, die (de trambaan loodrecht krui send) eveneens leidt tot den hoofdingang van het gebouw en de parkeerplaats. Het verlaten van de parkeerplaats geschiedt door de parkeerplaats in lengterichting over te steken en daarna rechts omrijdend terug te keeren naar de trambaan, welke slechts in de richting Kleine Houtweg mag worden bereden. Teneinde zich naar het Houtplein te bege ven, wordt de trambaan gevolgd tot den rijweg links, welke leidt naar de Baan. Auto's, welke voor den hoofdingang hebben gestopt, verlaten het terrein door links af slaande zich naar de trambaan te begeven, welke verder naar den Kleine Houtweg wordt gevolgd. nieuw bloed toe te voeren, waaraan het zoo'n behoefte heeft, n.l. door op een kleine, nieuwe partij te stemmen. Ook dit moe: nu worden tegengegaan want de afgevaardigden zijn zoo bang om hun zetel te verliezen, ofschoon ver scheidene leden reeds inkomsten uit andere bronnen (veelal uit de staatsruif) genieten. De regeering wil de meerderheid voor hare plannen gunstig stemmen, dan kan zij ook na de verkiezing aan het bewind blijven. Het is ontstellend te constateeren dat re geering en parlement niet inzien, dat door dit wetsontwerp het aanzien van het parle ment nog verder zal dalen en van de Even redige Vertegenwoordiging niets meer over blijft. De kleine nieuwe partijen zijn thans noodig om menschen in het parlement te brengen, die nog niet verstard zijn in 't een of ander dogma en die misschien eens een nieuw ge luid laten hooren. Wanneer dit wetsontwerp wet wordt, zal niettegenstaande allerlei maatregelen, de weg geplaveid worden voor de N.S.B. en het com munisme. Kiezers, die hierop niet willen stem men, zullen blanco stemmen, want stem plicht bestaat niet, wel de plicht om naar het stemlokaal te gaan. Door dit wetsontwerp zul len de oude partijen geen stemmen winnen. Zoo dom zijn de kiezers toch nog niet. EEN VAN DE KLEURLOOZE MIDDENSTOF. GelukKicj Nieuwjaar! IBIS SHAG - LICHTE PI3PTABAIC Rookt Dobbelmann's Tabak en géén andere I (Adv. Ingez. Med.) DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medeioerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vrggen, waar aap naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen .der vragers blij,pe?i redactie- geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. BELASTING ZAKEN VRAAG: Hoeveel opcenten heffen: a Rijk. b provincie en c gemeenten (Haarlem. Bloemen- daal. Heemstede) op de inkomsten-, vermogens-, gemeentefonds- en personeele belasting voor het belastingjaar resp. 1935/1936 en 1935? ANTWOORD: Inkomstenbelasting: Haarlem: a 70, b 20, c Bloemendaal a 70, b 20, c Heemstede a 70. b 20, c Vermogensbelasting: Haarlem a 165, b 20, c 50. Bloemendaal a 165, b 20, c 25, Heemstede: a 165, b 20. c Gem. fondsbelasting: Haarlem: a 30, b c 80 Bloemendaal a 30, b c 35. Heemstede a 30, b c 25. Personeele belasting Haarlem a b c 160 Bloemendaal a b c 11S, Heemstede a b c 150. Deze opgaaf wordt onder alle voorbehoud ver strekt. We hebben daaromtrent nog geen vaste gegevens. VRAAG: Hoeveel inkomstenbelasting is ver schuldigd voor een vastgesteld zuiver inkomen van een gehuwde zonder kinderen van 2448 per jaar: a .te Bloemendaal over 1934/35; b. te Haarlem over 1934/35. Idem idem volgens de nieuwe belastingregeling: 1. te Bloemendaal over 1935-'S6; 2 te Haarlem over 1935-'3G? Indien de twee laatste niet volkomen zeker kunnen worden opgegeven dan s.v.p. naar schatting ongeveer. ANTWOORD: Belastingjaar 1934/35 a 111.02, b. 144.62. Belastingjaar 1935/36. vermoedelijk a 127.32. b. 162.52. VRAAG: Ik ben dienstbode voor dag en nacht en verdien 4.p. w. Mijn aanslagbiljet ver meldt f 600 inkomen, zoodat ik 6.90 moet be talen (IJmuiden). Hoe wordt dat berekend? ANTWOORD: Behalve het loon moet bij het inkomen een bedrag voor kost en inwoning wor den geteld, wat men gewoonlijk op 500 bere kent. De aanslag is dus juist. RECEPTEN VRAAG: Hoe verwijdert men olie- en vetvlek ken uit basaltinetegels? ANTWOORD: Met sterke heete soda-oplos- sing. Met heet water naspoelen. VRAAG: 1. Op welke wijze moet ik watervlek ken uit een pluche stoelbekleeding verwijderen? 2. Idem vetvlekken? ANTWOORD: 1. Afsponsen met spons lauw water. 2. Vetvlekken met doekje of zacht borsteltje gedoopt in waschbenzine egaal afborstelen. Bui ten. geen vuur of theelichtje in de nabijheid. VRAAG; Hoe verwijdert men vlekken uit een eikenhouten dressoir? ANTWOORD: Welke vlekken? Probeert u met oplossing van soda. Stevig afboenen. Goed droog wrijven. Volgenden dag. met witte was goed in wrijven en stevig uitwrijven DIVERSEN. VRAAG: Hoeveel vliegvelden zijn er in ons land en waar liggen die? ANTWOORD: Negen, n.l.: bij Amsterdam, vliegveld Schiphol. bij Rotterdam. vliegveld Waalhaven, bij Eindhoven, vliegveld Welschop, bij Haamstede, vliegveld Haamstede, bij Vlis- singen. vliegveld Vlissingen. in Twente vliegveld bij Twello alle van do K L M.. bij Soest, vlieg veld Snost<rl)erg d G'-n: troepen). op Texel vliegveld de Mok. bij den Helder, vliegveld de Kooij, van de K. N. Marine.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10